Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Out of topic... 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Out of topic... I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Out of topic... I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Out of topic... I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Out of topic... I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Out of topic... I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Out of topic...

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
tomahawk
Spamlord
Spamlord
tomahawk


Αριθμός μηνυμάτων : 1378
Τόπος : Κερατσίνι (Πειραιάς)
Currently Playing : Τίποτα
Registration date : 26/04/2011

Out of topic... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Out of topic...   Out of topic... I_icon_minitimeΠαρ 07 Νοε 2014, 13:08

Άλλο ένα θέμα εκτός θέματος από το φόρουμ (το έχω ξανακάνει γι' αυτό το αναφέρω)... αλλά επειδή γνωρίζω αρκετούς από εσάς και σας εμπιστεύομαι και εκτιμώ, θέλω τη γνώμη σας πάνω σε ένα θέμα. Είχα ανοίξει κι άλλο ένα παρόμοιο thread λίγο πριν τελειώσω το σχολείο, πριν 2-3 χρόνια και είχε γίνει πολύ ωραία συζήτηση, οπότε λέω να το επαναλάβω.

Λοιπόν, δε ξέρω πως να ξεκινήσω γιατί είναι ίσως λίγο γενικό το θέμα... Σαν άνθρωπος πιστεύω πως η ευτυχία-ευημερία δεν ταυτίζεται με τα πολλά λεφτά ή τις πολλές γυναίκες. Νιώθω καλά συνήθως όταν κάνω κάτι που μου αρέσει, όταν νιώθω κυρίως παραγωγικός και όταν το βλέπω και στο πρόσωπο των άλλων (ότι βοήθησα κάποιον). Θέλω να δουλεύω, δε μου αρέσει να κάθομαι συν πως ούτε μου κάνει και αίσθηση το όνειρο του τύπου να μην έκανα τίποτα όλη μέρα και να είχα αναρίθμητα κέρδη. Ας πούμε ότι ξεκίνησα να δουλεύω οκτάωρο σε καθημερινή βάση σε ένα γραφείο, την επομένη που τελείωσαν οι ενδοσχολικές εξετάσεις (αμέσως μετά τις Πανελλαδικές). Παράλληλα σπουδάζω Ψυχολογία μέσω ενός προγράμματος εξ αποστάσεως (το οποίο παρακολουθώ-διαβάζω κυρίως τα απογεύματα). Τα λεφτά από το γραφείο είναι ελάχιστα (βέβαια κάποιος θα μπορούσε να πει ότι από το τίποτα καλύτερα) αλλά αυτό που με ενοχλεί κυρίως (ξεκινάω να μπαίνω στο θέμα) είναι το άγχος, η πίεση και η ματαιοδοξία που καταφέρνουν να σου καλλιεργήσουν. Πέρα από αυτό σου καλλιεργούν (και μαζί πολλές φορές η ίδια σου η οικογένεια - με κάποιες εξαιρέσεις που υπάρχουν πάντα βέβαια) και το συναίσθημα ότι δεν υπάρχει άλλος δρόμος και του ότι δεν μπορείς να δραπετεύσεις από το σύστημα αυτό. Να δημιουργήσεις κάτι δικό σου από την αρχή ή τουλάχιστον να επικρατεί ηρεμία και ησυχία καθώς και συνεργασία για την επίτευξη οποιουδήποτε στόχου, στον χώρο που εργάζεσαι. Εδώ που είμαι εγώ ας πούμε επικρατεί η τρέλα, από τους από πάνω προς τους από κάτω και οι ιδιότητες της "ιεραρχίας" εφαρμόζονται με άσχημο τρόπο... για να μην αναφέρω την ώρα της πληρωμής.

"Ωραία τα λες Tomahawk αλλά αυτά για τα οποία μιλάς είναι τουλάχιστον ουτοπικά τώρα πια όπως επίσης και ο τρόπος σκέψης σου" θα μου πείτε. Το ξέρω... αλλά γιατί να μην πάρεις το ρίσκο τουλάχιστον για μια φορά στη ζωή σου, με την προοπτική να την αλλάξεις; Μια φορά ζεις δεν έχει δεύτερη, σε ένα ποίημα του ο Thoreau (από το βιβλίο Walden or The Life in the Woods) λέει (βασικά αναφέρει το λόγο του γιατί πήγε να ζήσει στο δάσος αλλά εγώ το πήρα αλλιώς) "I wanted to live deep and suck out all the marrow of life, to live so sturdily and Spartan-like as to put to rout all that was not life, to cut a broad swath and shave close, to drive life into a corner, and reduce it to its lowest terms.”. Αυτό που θέλω να σας δώσω να καταλάβετε με αυτούς τους στοίχους είναι ότι η πλειοψηφία από εμάς χάνει τη ζωή. Βλέπω στο χώρο που εργάζομαι ανθρώπους που μισούν αυτό που ζούνε (μιλάω για ακραία σκηνικά να ξυπνάνε στον ύπνο τους και να τσεκάρουν mail και κατά τη δια΄ρκεια της μέρα να έχουν υστερική συμπεριφορά) κι όμως συνεχίζουν για το "άκουσμα" της θέσης τους, τα λεφτά και το χειρότερο επειδή δεν μπορούν να αλλάξουν την καθημερινότητα τους.

Εγώ δε μπορώ να συνεχίσω αυτό και για να το αποδείξω θα κοιτάξω να το αλλάξω τους επόμενους μήνες. "Tomahawk ok αλλά γιατί μας τα γράφεις όλα αυτά;" γιατί θέλω μια γνώμη, μια άποψη, ίσως μια συμβουλή, αν με νιώθουν και άλλοι ή αν είχαν σκεφτεί/σκέφτονται κάτι αντίστοιχο. Επίσης ένας από τους στόχους μου είναι να φύγω στο εξωτερικό (κυρίως Ευρώπη), υπάρχει κάποιος που έχει περάσει κάποια περίοδο (για δουλειά) ή μένει να μου πει και εκείνος πως βλέπει τα πράγματα.

Ζητώ συγνώμη από τους admins, μιας και παλιότερα είχε γίνει κουβέντα ότι εδώ είναι χώρος όπου συζητάμε μόνο για τα αγαπημένα μας παιχνίδια και όχι αυτά που περνάμε ή τις ιδεολογίες μας. Θα ήθελα να ακούσω τι έχετε να πείτε (σχετικά με το θέμα) και δε θα με πειράζει αν αφού είχαμε συζητήσει λίγο ακόμα να σβηστεί το θέμα. Λίγη συζήτηση θέλω να γίνει μιας και λόγο χρόνου δε μπορώ να βρεθώ με πολλούς.

Ευχαριστώ Smile


Έχει επεξεργασθεί από τον/την tomahawk στις Παρ 07 Νοε 2014, 16:53, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

Out of topic... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Out of topic...   Out of topic... I_icon_minitimeΠαρ 07 Νοε 2014, 16:26

Υπάρχει κόσμος που διαβοιεί στο εξωτερικό αυτήν την περίοδο γενικά. Το κατα πόσον ειναι σοφότεροι ή όχι αυτό δεν ειμαι σε θέση να το γνωρίζω. Το θέμα που θέτεις ειναι πολυδιάστατο και υπερπολύπλοκο.

Η τρέλα που βιώνεις στη δουλεια, ειναι αποτέλεσμα πολλών παραγόντων, από τους οποίους εσυ χονδρικά μπορεις να επηρρεάσεις περίπου ΚΑΝΕΝΑΝ. Δεν ειναι ολα μαυρα, και σιγουρα δεν χρειαζεται να απελπίζεσαι. Αν απελπίζονται και οι νέοι τότε να βάλουμε λουκέτο. Σιγουρα το να κανεις κατι το οποιο σε ευχαριστεί ώς επάγγελμα λύνει αρκετά προβλήματα. Το θέμα ειναι: εσυ εχεις βρει τι πραγματικά σε ευχαριστει?
Ειναι πολλά τα πράγματα που οταν ήμαστε μικροί μας φαινονταν ωραια, αλλά για φαντασου να ΠΡΕΠΕΙ να τα κανεις κάθε μέρα 7:00-18:00...

Πραγματικά πολυσύνθετο το ζήτημα θα μπορούσα να γραφω σελιδες επι σελίδων και στο τελος να μην εχω πει τιποτα. Ειναι δυσκολη φαση να πρεπει να παρεις σοβαρές αποφάσεις για τη ζωή σου τόσο νωρίς. Σιγουρα όμως ακόμα και η σκέψη αυτη μπορει να σε ωριμάσει οποτε ψάχτο όσο μπορεις πιο πολύ.

Επειδή ανέφερες το εξωτερικό, το μονο πράγμα που πρέπει να προσέξεις ειναι να μην παρασυρθεις από αυτά που λενε οι διάφοροι καλοθελητές. Σε καμία χώρα του κόσμου δε μοιράζουνε λεφτά, οπου και να πας θα δουλέψεις, και μάλιστα ΣΚΛΗΡΑ. Η διαφορά ειναι πως σε κάποιες χώρες βρισκεις πιο εύκολα ή πιο δύσκολα δουλεια, και οι συνθήκες ειναι καλύτερες ή χειρότερες. Άλλο τιτανοτεράστιο κεφάλαιο κι αυτό.

Αν θες να γινεις πιο συγκεκριμένος στις ερωτήσεις σου μπορούμε να κανουμε γονιμο διάλογο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
tomahawk
Spamlord
Spamlord
tomahawk


Αριθμός μηνυμάτων : 1378
Τόπος : Κερατσίνι (Πειραιάς)
Currently Playing : Τίποτα
Registration date : 26/04/2011

Out of topic... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Out of topic...   Out of topic... I_icon_minitimeΠαρ 07 Νοε 2014, 16:51

Nepenthe έγραψε:
Υπάρχει κόσμος που διαβοιεί στο εξωτερικό αυτήν την περίοδο γενικά. Το κατα πόσον ειναι σοφότεροι ή όχι αυτό δεν ειμαι σε θέση να το γνωρίζω. Το θέμα που θέτεις ειναι πολυδιάστατο και υπερπολύπλοκο.

Η τρέλα που βιώνεις στη δουλεια, ειναι αποτέλεσμα πολλών παραγόντων, από τους οποίους εσυ χονδρικά μπορεις να επηρρεάσεις περίπου ΚΑΝΕΝΑΝ. Δεν ειναι ολα μαυρα, και σιγουρα δεν χρειαζεται να απελπίζεσαι. Αν απελπίζονται και οι νέοι τότε να βάλουμε λουκέτο. Σιγουρα το να κανεις κατι το οποιο σε ευχαριστεί ώς επάγγελμα λύνει αρκετά προβλήματα. Το θέμα ειναι: εσυ εχεις βρει τι πραγματικά σε ευχαριστει?
Ειναι πολλά τα πράγματα που οταν ήμαστε μικροί μας φαινονταν ωραια, αλλά για φαντασου να ΠΡΕΠΕΙ να τα κανεις κάθε μέρα 7:00-18:00...

Πραγματικά πολυσύνθετο το ζήτημα θα μπορούσα να γραφω σελιδες επι σελίδων και στο τελος να μην εχω πει τιποτα. Ειναι δυσκολη φαση να πρεπει να παρεις σοβαρές αποφάσεις για τη ζωή σου τόσο νωρίς. Σιγουρα όμως ακόμα και η σκέψη αυτη μπορει να σε ωριμάσει οποτε ψάχτο όσο μπορεις πιο πολύ.

Επειδή ανέφερες το εξωτερικό, το μονο πράγμα που πρέπει να προσέξεις ειναι να μην παρασυρθεις από αυτά που λενε οι διάφοροι καλοθελητές. Σε καμία χώρα του κόσμου δε μοιράζουνε λεφτά, οπου και να πας θα δουλέψεις, και μάλιστα ΣΚΛΗΡΑ. Η διαφορά ειναι πως σε κάποιες χώρες βρισκεις πιο εύκολα ή πιο δύσκολα δουλεια, και οι συνθήκες ειναι καλύτερες ή χειρότερες. Άλλο τιτανοτεράστιο κεφάλαιο κι αυτό.

Αν θες να γινεις πιο συγκεκριμένος στις ερωτήσεις σου μπορούμε να κανουμε γονιμο διάλογο

Μην ανησυχείς με έχεις πιάσει αρκετά Wink Κοίτα όπου και να πω πως περνάω στο γραφείο οι περισσότεροι μου λένε (με βαριά και δασκαλίστικη φωνή) "Ααα αγόρι μου έτσι είναι τα πράγματα". Αυτό με ενοχλεί! Είμαι κι εγώ της γνώμης ότι πράγματα δεν είναι τόσο μαύρα (και πιστέψτε με είμαι παιδί που φέρνω λεφτά στο σπίτι από πολύ νωρίς, θέλω να πω ότι έχω γνώση) αλλά νιώθω ότι δε μου ταιριάζει η ζωή που ζω (όπου μεγάλο μέρος της όπως και να το κάνουνε είναι η δουλειά) και θα ήθελα ενώ σπουδάζω να παλέψω για κάτι περισσότερο ανθρωπιστικά ποιοτικό! Να έπιανα δουλειά σε ένα μικρό καφέ ας πούμε (από αυτά που είναι στο χέρι γιατί σε άλλα που κάθεσαι θέλουν συνήθως κοπέλες), να υπήρχε επικοινωνία με το πελάτη (ή με τους πιο συχνούς - είμαι άνθρωπος που γουστάρω τη συζήτηση) και όχι όλη αυτή η αηδία (να ακούω ότι θέλουν να αυτοκτονήσουν κάποιοι λόγο της πίεσης του γραφείου - ούτε καν για οικονομικούς λόγους). Δε θέλω να παλέψω για το ακριβό αυτοκίνητο ή για το ακριβό πουκάμισο (όπως το βλέπω εγώ τουλάχιστον) θέλω να παλέψω για ποιο ποιοτικά πράγματα, να βάλω το λιθαράκι μου σε αυτόν το κόσμο με τον ποιο μικρό και ασήμαντο τρόπο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lone Wolf
Hero
Hero
Lone Wolf


Αριθμός μηνυμάτων : 770
Τόπος : πάτρα
Currently Playing : Infinity the game, Firestorm Armada
Registration date : 15/03/2012

Out of topic... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Out of topic...   Out of topic... I_icon_minitimeΠαρ 07 Νοε 2014, 20:20

κείτα ισχύει αυτό που λέει ο νεπεθ οτι αμα βγείς εξω.. και πολύ περισσότερο αμα βγείς σαν ανειδείκευτος εργάτης... απο κει και πέρα είναι και όλα τα νομικά.. πχ αμα πάς αυστραλία το πιθανότερο είναι να σε βάλουν σε κανένα στρατόπεδο κράτησης μεταναστών μόλις βγείς απο το αεροπλάνο (αφού σε αποστειρώσουν και απολειμάνουν σε γκαραντίνα) διότι δεν θα έχεις αρκετά λευτά να αποδείξεις ότι είσαι τούριστ ή γιατί απλά δεν θα έχεις κάποιο να λεει ότι είναι εργοδότης σου και δεν θα έχεις μόνημη κατοικία κλπ... οπότε πρίν πάρεις το αεροπλάνο και 300 ευρό για να βρείς την τύχη σου σκέψου το λίγο καλύτερα..

απο κεί και πέρα δεν έχω ιδέα... εμένα ολοι σχεδόν οι φίλοι μου έχουν φύγει για μεταπτυχιακές σπουδές πολοι σουιδία ολανδία βέλγιο αλλοι καναδά αλλα όλοι πηγαν κάπου στην τύχη όπου τους πείραν.. το βασικό βέβαια είναι οτι όλοι είχαν βοήθεια απο την οικογένεια τους για να ζήσουν εκεί. ενα ζευγάρι μάλιστα παιδιών πήγε στη σαουδική αραβία για δουλειά.. και ένας πολιτικός μηχανικός συγκενής (νεος) πάλι πήγε εκει... με άλλα λόγια ολοι πάνε κάπου όπου τους πάρουν είτε για δουλειά είτε για σπουδές χωρίς να υπάρχει κάποιο απόλυτο και εννιαίο κριτήριο...

εγώ αν ήθελα να πάω για δουλειά κάπου εξω θα προσπαθούσα να αποταθώ σε καποιο ειδικό... γραφία ευρέσεως εργασίας?(είναι αξιόπιστα αυτά?) η να δείς τι ζητάνε αιτερίες και να στείλεις βιογραφικά μόνο και μόνο να δείς τι θα σου πούν...?

ακόμα πχ αμα θές να πάς στη γαλλία (τυχαίο παράδειγμα) πρέπει να πάς στην πρεσβία τους στην Ελλάδα και να ρωτήσεις εκει πχ... αν έχουν προγράμματα ή αν μπορούν να σε καθοδηγήσουν κλπ για να βρείς δουλεια εκει κλπ..

απο κει και πέρα αφου δεν έχεις σπουδάσει κάτι ακόμα εδώ θα μπορούσες ίσως να σπουδάσεις κάτι έξω με κάποιο τρόπο δουλευοντας παράλληλα? γιατί επι της ουσίας και κάποιος φοιτητης στην ελλάδα στην επαρχία τα ίδια λεφτά πανω κάτω θα του έρχονται να σπουδάσει στο εξωτερικό αν το πανεπιστήμιο δεν ζητάει τίποτα γιγαντιαία διδακτρα... αλλά δεν έχω ιδέα για αυτό καθώς δεν έχω ψάξει ποτέ μου Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://coverordie.wordpress.com/
Lone Wolf
Hero
Hero
Lone Wolf


Αριθμός μηνυμάτων : 770
Τόπος : πάτρα
Currently Playing : Infinity the game, Firestorm Armada
Registration date : 15/03/2012

Out of topic... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Out of topic...   Out of topic... I_icon_minitimeΠαρ 07 Νοε 2014, 20:22

μετά σκεψου και τον καιρό και οτι ηλιος τέλος εκει στο φαρ ουεστ.. αμα πάς κάπου και είναι νύχτα και βροχή μπορεί να καταλύξεις να παίρνεις ψυχοφάρμακα σαν ένα γνωστό μου...



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://coverordie.wordpress.com/
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Out of topic... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Out of topic...   Out of topic... I_icon_minitimeΣαβ 08 Νοε 2014, 03:58

Εάν κάποιος σου πεί ότι δε γίνεται, τότε πολύ απλά βρες τρόπο να του αποδείξεις ότι έκανε λάθος Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
tomahawk
Spamlord
Spamlord
tomahawk


Αριθμός μηνυμάτων : 1378
Τόπος : Κερατσίνι (Πειραιάς)
Currently Playing : Τίποτα
Registration date : 26/04/2011

Out of topic... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Out of topic...   Out of topic... I_icon_minitimeΣαβ 08 Νοε 2014, 12:39

Shieldwolf έγραψε:
Εάν κάποιος σου πεί ότι δε γίνεται, τότε πολύ απλά βρες τρόπο να του αποδείξεις ότι έκανε λάθος Wink

Χτύπησες φλέβα! Ίσως αυτό θέλω να αποδείξω, ότι παιδιά υπάρχει και εναλλακτική, κι αν δεν πετύχει; η ιδέα ότι εσύ τουλάχιστον το έκανες και δε πέτυχε είναι ακριβώς όπως με μια κοπέλα σε ένα μαγαζί που λες να πάω να της μιλήσω ή όχι; Ε με το που βρεις το θάρρος να πας και άκυρο να φας, λες μέσα σου το έκανα ρε φίλε! cheers

Το εξωτερικό απλά αργεί λίγο ακόμα. Ψάχνω για μια πιο μικρή αλλαγή και θα τη βρω! sunny

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

Out of topic... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Out of topic...   Out of topic... I_icon_minitimeΣαβ 08 Νοε 2014, 13:55

Χμμμ. Να πας στο χωριό σκέφτηκες? Όχι δεν το λέω ειρωνικά! Ο φόρτος της μεγαλούπολης και οι απρόσωπες σχέσεις φαίνεται να μην ειναι για εσενα! Ίσως απο το να προσπαθήσεις να αλλαξεις τον κοσμο γύρω σου (που ακούγεται λίγο δύσκολο). Να αλλαξείς εντελώς περιβάλλον σε κάτι που να νιώθεις καλυτερα! Εαν έχω καταλάβει καλά τοτε το να δουλεύεις σκληρά για σένα δεν θα είναι πρόβλημα. Εαν κατάλαβα λάθος τοτε αγνόησε το ποστ μου και δεξιού την συγνώμη μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tomahawk
Spamlord
Spamlord
tomahawk


Αριθμός μηνυμάτων : 1378
Τόπος : Κερατσίνι (Πειραιάς)
Currently Playing : Τίποτα
Registration date : 26/04/2011

Out of topic... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Out of topic...   Out of topic... I_icon_minitimeΣαβ 08 Νοε 2014, 16:13

kyrgkikas έγραψε:
Χμμμ. Να πας στο χωριό σκέφτηκες? Όχι δεν το λέω ειρωνικά! Ο φόρτος της μεγαλούπολης και οι απρόσωπες σχέσεις φαίνεται να μην ειναι για εσενα! Ίσως απο το να προσπαθήσεις να αλλαξεις τον κοσμο γύρω σου (που ακούγεται λίγο δύσκολο). Να αλλαξείς εντελώς περιβάλλον σε κάτι που να νιώθεις καλυτερα! Εαν έχω καταλάβει καλά τοτε το να δουλεύεις σκληρά για σένα δεν θα είναι πρόβλημα. Εαν κατάλαβα λάθος τοτε αγνόησε το ποστ μου και δεξιού την συγνώμη μου!

Δεν έχω σκοπό να αλλάξω το κόσμο (ακόμα! αν και κάτι θα προσπαθήσω να κάνω μιας αυτό που σπουδάζω δε το διάλεξα τυχαία Wink ). Το χωριό το έχω σκεφτεί... βέβαια δε με πολυψήνει τόσο (αλλά όχι ότι δε θα το δοκίμαζα!). Πάντως δε θέλω να πεθάνω και να έχω μείνει μόνο στα λόγια, θέλω να το κάνω (οποιεσδήποτε αλλαγές) και ότι γίνει! Από βδομάδα θα ξεκινήσει μια μικρή (πολύ πιθανόν θα έχει σχέση με τη δουλειά μου!).

Θα το παλέψω!

Stay tuned! santa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Out of topic...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» 1 TOPIC ratsssssssssss
» Random Terrain Topic
» FIGHT CLUB (the topic of...wisdom)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Off Topic :: Off Topic Συζητήσεις-
Μετάβαση σε: