Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Legion of Everblight VS the World 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Legion of Everblight VS the World I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Legion of Everblight VS the World I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Legion of Everblight VS the World I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Legion of Everblight VS the World I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Legion of Everblight VS the World I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Legion of Everblight VS the World

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

Legion of Everblight VS the World Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Legion of Everblight VS the World   Legion of Everblight VS the World I_icon_minitimeΚυρ 23 Αυγ 2015, 13:50

Οι διακοπες τελειωσαν για την Warmachine κοινωτητα και το προγραμμα μας γεματο!
God of War tournaments , Masters και Quad Irons συγκροτουν ενα καλο κλεισιμο για μια πολυ καλη χρονια!

Απο εδω η απο εκει εχω σχεδον τα παντα που καθε καλος παικτης της Λεγεωνας θα ηθελε να εχει!Τα περισσοτερα απο αυτα βαμμενα οποτε μπορω να φτιαξω οτι λιστα θελω!Εχοντας ηδη αρκετη εμπειρια στην Lylyth2 προχωρησα σε αλλη μια λιστα!

System: Hordes
Faction: Legion of Everblight
Casters: 1/1
Points: 50/50
Vayl, Consul of Everblight (*6pts)
* Scythean (9pts)
* Scythean (9pts)
* Typhon (12pts)
* Zuriel (10pts)
Blighted Nyss Hex Hunters (Leader and 9 Grunts) (8pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
1 Spell Martyr (1pts)
Strider Deathstalker (2pts)
Strider Deathstalker (2pts)
The Forsaken (2pts)

Δεν ξερω τι με οδηγησε στον Zuriel αλλα σκεφτηκα γιατι οχι ας το δοκιμασω!

1η Μαχη VS Convergence of Cyriss

Παρολο που ο αντιπαλος μου ηταν καινουργιος η λιστα του ηταν πολυ πολυ δυνατη!Παρα πολλα μοντελα με υψηλο armor το οποιο θα επρεπε να σπασω!
1) Τα Scytheans εκαναν πολυ καλη δουλεια καταστρεφοντας αρκετα 2 heavy warjacks το αντιπαλο οbjective και βαζοντας ζημια σε μερικα ακομα και μαλιστα σε εναν μονο γυρο!
2)Το Typhon καταστρεψε ενα τριτο!
3)Ο Ζuriel? Φραπεδακι και παιξιμο κομπολογιου!Xmmm

Legion of Everblight VS the World DSCN3071_zpskbdnpl2x


Legion of Everblight VS the World DSCN3072_zpspzhutgsq

2η Μαχη VS Menoth

O Oρεστης με τιμησε με αλλη μια μαχη!Εκει λοιπον το ποσο μικρος ειναι ο Zuriel φανηκε περιτρανα!
1)Τα Scythean εγιναν στοχος προτεραιωτητας καταφερα να σωσω το ενα και τον Typhon!
2)To υψηλο armor με το enliven ειναι ποιο εκνευριστικο και απο την Ηaley2!
3)To Ζuriel εβαλε φωτια σε πεζικο και εριξε μια κεφαλια σε ενα warjack με enliven μονο και μονο για να το κρατησει στην θεση του και το Scythean το κομματιασει!Χμμμμ!!!

Legion of Everblight VS the World DSCN3073_zpsezgmzovf


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kyrgkikas στις Τρι 25 Αυγ 2015, 22:33, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iron man
Arch Spammer
Arch Spammer
iron man


Αριθμός μηνυμάτων : 5311
Ηλικία : 39
Τόπος : Πειραιας-Νικαια
Currently Playing : WHFB
Registration date : 31/08/2008

Legion of Everblight VS the World Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Legion of Everblight VS the World   Legion of Everblight VS the World I_icon_minitimeΚυρ 23 Αυγ 2015, 18:55

good games gkikas συνεχισε ετσι και απο βδομαδα θελω μαχη με vayl...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Legion of Everblight VS the World Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Legion of Everblight VS the World   Legion of Everblight VS the World I_icon_minitimeΚυρ 23 Αυγ 2015, 22:02

Μπραβο , ωραιος !!!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

Legion of Everblight VS the World Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Legion of Everblight VS the World   Legion of Everblight VS the World I_icon_minitimeΤρι 25 Αυγ 2015, 22:32


Οι περισσοτεροι που θα δειτε το video θα καταλαβετε την ατμοσφαιρα μιας καλης War machine μαχης! Αλλα και το ντελιριο του τρελου χειμωνιατικου ξωτικου!!!

H Lylyth2 ειναι η αγαπημενη μου caster!  Θεωρω την λιστα μου πολυ δυνατη και παιζω με αυτην ΜΟΝΟ σε τουρνουα, vs δυνατων αντιπαλων, η μετα απο απαιτηση αντιπαλου!

O Iron Man ανηκει στην ελιτ της ελληνικης κοινοτητας οποτε δεν ειχα κανενα ενδιασμο να τον χτυπησω με την lylyth!

Πιστευω οτι εχασα την μαχη απο λαθος Order of Activation αλλα και λογο απροσεξιας.Aν ειχα ενεργοποιησει πρωτο το nephelim που που ενεργοποιησα δευτερο η θυμομουν οτι εχω castαρει Pin Cushion στο Titan Sentry πιστευω οτι η μαχη θα ηταν δικια μου!Ακομα και ετσι ομως επαιξα το παιχνιδι οπως μ αρεσει να παιζω!

Eυχαριστω τον Παναγιωτη για την μαχη!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
admin
Arch Spammer
Arch Spammer



Αριθμός μηνυμάτων : 3165
Registration date : 27/08/2008

Legion of Everblight VS the World Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Legion of Everblight VS the World   Legion of Everblight VS the World I_icon_minitimeΤετ 26 Αυγ 2015, 19:43

Ωραίος... ευχαριστούμε για την μαχούλα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

Legion of Everblight VS the World Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Legion of Everblight VS the World   Legion of Everblight VS the World I_icon_minitimeΚυρ 30 Αυγ 2015, 18:21

Αυτην την Παρασκευη εγραψα αλλες τρεις Μαχες με την Vayl1 στον λογαριασμο μου. Δεν ηταν λοιπον να απορει κανεις γιατι εγκατελειψα το Zuriel και τους 10π που κοστιζε στην λιστα μου.Με τους 10π λοιπον αποφασισα να βαλω ενα Ravagore! Ετσι προσφεσα αλλο ενα τερας με ενα πολυ καλο οπλο και ενα πολυ καλο animi!
Το Rng 14 , POW 15 σε ενα τερας με eyeless eye ειναι εφιαλτης για solos που βασιζονται στο Stealth για την επιβιωση τους (αντιο Eyriss). επισης ειναι ΑΟΕ3 οποτε παντα μα παντα θα ειναι μια απειλη και φυσικα ειναι scather οποτε οποιος περασει απο πανω του περνει ενα Damage αυτοματα!
Το animi δινει στα ranged οπλα ενος μοντελου το Continius fire!Πραγμα εξαιρετικα εκνευριστικο εαν το πεταξεις στον αντιπαλο caster! Επισης εχω ενα αλλο τερας (το Typhon)που ριχνει τρια template οποτε με το animi αυτο γινετε πολυ ποιο αποτελεσματικο!
Στις τρεις μαχες λοιπον το Ravagore κρατησε τους αντιπαλους καστερς μακρυα απο την δραση πραγμα ιδιαιτερα καλο για εμενα!
Το Ravagore λοιπον ηρθε για να μεινει!

Την επομενη φορα θα δοκιμασω ενα Carnivean Smile μεχρι τοτε η λιστα μου θα ειναι!
System: Hordes
Faction: Legion of Everblight
Casters: 1/1
Points: 50/50
Vayl, Disciple of Everblight (*6pts)
* Shredder (2pts)
* Ravagore (10pts)
* Scythean (9pts)
* Scythean (9pts)
* Typhon (12pts)
Blighted Nyss Hex Hunters (Leader and 9 Grunts) (8pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Strider Deathstalker (2pts)
Strider Deathstalker (2pts)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

Legion of Everblight VS the World Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Legion of Everblight VS the World   Legion of Everblight VS the World I_icon_minitimeΚυρ 06 Σεπ 2015, 19:48

God of War IX
Mετα απο ενα καυτο καλοκαιρι ερχετε ενα εξισου καυτο Φθινοπορο! Με την θερμοκρασια γυρω στους 37, 18 παικτες ηρθαν στον Πειραια για να διεκδικησουν το τροπαιο του 9ου επιτυχημενου GoW9. Kαθε παικτης με την δικη του ιστορια να τον ταλανιζει! Καποιοι (και τους ευχαριστουμε βαθυτατα) ξεκινησαν απο την Πατρα στις 0700, αλλοι ηρθαν κατευθιαν απο την διασκεδαση τους απο το Σαββατο βραδυ , αλλοι αφησαν γυναικες και χαριτωμενα παιδια να κλαινε, ενω αλλοι ξεπερασαν φρικτες καλοκαιρινες ασθενιες!Μαλιστα δεν ελειψαν και τα παρατραγουδα της τελευταιας στιγμης με καποιον που ετρεχε με κοψιμο στην πιο κοντινη τουαλετα!

Ας ξεπερασουμε λοιπον το προσωπικο δραμα των παικτων μας και ας επικεντρωσουμε στην ιστορια του θεοπαλαβου ξωτικου μας. Ο πνευματικα καθηστερημενος φιλος μας κατεβηκε με τα εξης.

System: Hordes
Faction: epic Vayl - Machinations of Shadow
Casters: 1/1
Points: 50/50
Tiers: 4
Vayl, Consul of Everblight (*6pts)
* Shredder (2pts)
* Angelius (8pts)
* Angelius (8pts)
* Angelius (8pts)
* Scythean (8pts)
* Scythean (8pts)
Blighted Nyss Hex Hunters (Leader and 9 Grunts) (8pts)
Spawning Vessel (Leader and 5 Grunts) (3pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
1 Spell Martyr (1pts)



System: Hordes
Faction: Legion of Everblight
Casters: 1/1
Points: 49/50
Vayl, Disciple of Everblight (*6pts)
* Ravagore (10pts)
* Scythean (9pts)
* Scythean (9pts)
* Typhon (12pts)
Blighted Nyss Hex Hunters (Leader and 9 Grunts) (8pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Strider Deathstalker (2pts)
Strider Deathstalker (2pts)
The Forsaken (2pts)


1η Μαχη Vs Cyrcle of Orboros.
Bradigus Wold Wall tier4.
Σπυρος ''Belial'' Παυλης

Παναγια μου κληρωθηκα κιολας με τα βαρυα πυροβολα του ελληνικου meta.Ηλπιζα να με παιξει με την δευτερη του λιστα αλλα δυστηχος ατυχησα!Το Wold Wall ηταν απεναντι μου και εγω ειχα την Vayl2 με ολο της το tier4 roster.
Eχασα το ζαρι να παιξω πρωτος παρολο του +1 του tier και ο Σπυρος δεν εχασε την ευκαιρια του πρωτου γυρου.

Επαιξε τα παντα προσεκτικα μπροστα προετοιμαζοντας τον εαυτο του για τον δευτερο γυρο.Οχι ομως πριν ρωτησει την κρισημη ερωτηση.
-Μπορεις να προσπαθησεις για spell assassination απο τον πρωτο κιολας γυρο?
-Υπο προυποθεσεις ναι! Απαντησα.
Oποτε castαρε ενα mystic ward απαγορευοντας μου να τελιωσω το παιχνιδι γρηγορα!

Στον γυρο μου εκανα το ιδιο προσεκτικες κινησεις για μια καλη θεση ωστε να απειλησω στον επομενο γυρο.

Ο Σπυρος αρχισε να μετρα και να ξαναμετρα το control area του με τον τροπο που μονο ενας ανθρωπος που παει για caster kill μετρα.''Την πατησα''ειπα απο μεσα μου!Τηλεμεταφερει με τις πετρες τον Warlock του και μετα τον ενεργοποιει!Παιζει το Feat του...και ειναι ηδη μερικες ιντσες απο την δικια μου Warlock ''τον υπιαμε κλαρινο'' ξαναλεω! Οσο μετακινει ομως τα μοντελα του απο το feat προσεχω οτι δεν εχει αρκετα fury για να με σκοτωσει! ''Μπααα θα ειναι κατι που δεν ξερεις'' ξαναλεω απο μεσα μου!Με το που τελιωνει λοιπον τις κινησεις του Feat του ο Σπυρος παει να ενεργοποιησει το  WoldWarden του....Μια στιγμη...
-Σπυρο δεν θα με σκοτωσεις?
-Οχι ρε μ@λ@κ@ ακομα δεν επαιξε ο Bradigus!
-Πλακα μας κανεις?Μολις επαιξες ολο το Feat σου...!!!
...
...
...
...
-Πωωωω ρε π@υστη εχεις δικιο.
Ο Bradigus εχει μεινει μονος και ερημος λογο λαθος activation μπροστα σε ολο μου το Battle Group!O Σπυρος προσπαθει να διορθωσει την κατασταση αλλα ειναι πολυ αργα πλεων.

Στον δικο μου γυρο τα τερατα μου κατασπαραζουν τον Bradigus Κερδιζοντας μου το παιχνιδι!Σεναριο πιο σεναριο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

Legion of Everblight VS the World Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Legion of Everblight VS the World   Legion of Everblight VS the World I_icon_minitimeΚυρ 06 Σεπ 2015, 21:13

2η Μαχη Vs Cιrcle of Orboros (πααααααλι?).
Kaya2
Nικος Κεραζογλου

Ηθελα μερικες μαχες εναντιον του κυκλου αλλα 2η καπακια και μαλιστα στο GoWIX ε μα πια!Το μονο θετικο ηταν οτι επαιζα με τον Νικο οποτε ηξερα οτι ανεξαρτητως αποτελεσματος θα περναγα καλα! Προς μεγαλη μου εκπληξη καμια απο τις λιστες του δεν ηταν ανυπερβλητες.Οποτε και εγω αποφασισα να παιξη με την δευτερη μου λιστα ωστε να αποφυγω το List lock! Eπισης η Vayl ειχε το πλεωνεκτημα του ''Rampager'' και σε μια λιστα με μονο 3 Heavy Warbeasts το να του φαω ενα θα ηταν υπεροχο.

Τι τυχη παιζω και πρωτος.Ολα μπροστα και leash στο Ravagore!Εκεινο με μια τυχερη βολη ζεματαει την Kaya και το σκυλακι της.Ωραια αρχισαμε! Ο Νικος παιζει με τους δρουιδιδες το antimagic που εχει και εγω κλαιω γοερα!Πανε τα σχεδια μου να του φαω ενα Warbeast φερνοντας το απο την μερια μου...

Δευτερος γυρος και οι Hex Hunters μου δαγκωνουν βαθια την αντιπαλη αμυνα περνωντας κρισιμα μοντελα επισης οι DeathStalkers μου χτυπανε απομονομενα solos που ο Νικος πιστευε οτι ηταν ασφαλη.Βοηθησε και το ζαρι βεβαια μια και δεν λες και κακη ζαρια το 8+ σε 2d6 και μαλιστα 4 φορες.Κριμα ομως μια και δεν καταφερα να καθαρισω την αριστερη μου ζωνη!Ο Νικος δεν ειχε και πολλα πραγματα να με απειλησει!Παρολα αυτα τοποθετησα πονηρα το Typhon να παταει με την ακρη του δακτυλου του την δεξια ζωνη!Ο Νικος feat-αρει δυνατα και τρωει αμασητο το Typhon που βλακωδος πιστευα ασφαλη πραγμα που του δινει τους πρωτους 2 ποντους σεναριου.

Τριτος γυρος και αποφασιζω οτι οι δρουιδιδες πρεπει να φυγουν οι Hex hunters εξολοθευουν αρκετους ωστε το Antimagic bubble τους να μικρινει δραστικα και καθαριζουν την αριστερη ζωνη. Μαζευω ενα απο τα Warbeast του εξω απο την προστατευτικη του φουσκα και ενα απο τα Scytheans το βαζει στο χωμα με συνοπτικες διαδικασιες!Feat και εχω τρια αθικτα Heavy Warbeasts να εμποδιζουν την Kaya απο το να σκοραρει!Ο Νικος λοιπον τρωει το Ravagore αλλα δεν καταφερνει να καθαρισει την ζωνη του.Καταφερνει ομως να εμποδισει εμενα απο το να σκοραρω με τις shifting stones του...2-2

Σε ενα παραλληλο συμπαν ενας PG Forau παρακολουθει και κουναει το κεφαλι του απογοητευμενος...

Καθαριζω την δικια μου ζωνη κακην κακως και τρωω το μικρο σκυλι της Kaya...Λάπης Λαπής λεγοτανε?Μονο ο PG Forau ξερει και ενδιαφερετε!Πιστευω οτι εχω το παιχνιδι με σεναριο οποτε τα Heavy Warbests μου συνεχιζουν να παιζουν παγκοτερμα στην ζωνη του Νικου...2-4 για εμενα!
Ο Νικος θελει το casterkill αλλα μπερδευει το activation οrder του.Το αποτελεσμα ειναι απλα να με ξαναεμποδισει να σκοραρω αλλα πλεων ξερουμε και οι δυο οτι εχω κερδισει! 2-4

Στο ιδιο παραλληλο συμπαν ο PG Forau κλαιει γοερα με το ποσο εχουμε failαρει και οι δυο!Ενω συνεχιζει να κουνα το κεφαλι του απογοητευμενος!!!

Στον γυρο μου δεν εχω να κανω πολλα!Σκοτωνω το καημενο δεντρακι που παρκαρισε παρανομα στην ζωνη μου και τελιωνω τον γυρο μου κερδιζοντας 2-5!

Ειμαστε πλεων στον τελικο...!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

Legion of Everblight VS the World Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Legion of Everblight VS the World   Legion of Everblight VS the World I_icon_minitimeΔευ 07 Σεπ 2015, 13:22

Γουστάρω τρελά battle reports μετά από τουρνουά που έχω την τύχει να παίξω ή να παρακολουθήσω.

Απογοητεύτηκα από το 1ο παιχνίδι με τον Σπύρο γιατί για ένα δευτερόλεπτο brain freeze χάλασε το καλύτερο game όλου του τουρνουά. Ήθελα να δω πάρα πολλά πράγματα από τις 2 λίστες και για αυτό είχα κολλήσει στο τραπέζι από το στήσιμο κιόλας αλλά ειλικρινά ο Κύκλος δεν συγχωρεί λάθη. Το παιχνίδι δεν γύριζε και ο Σπύρος το ήξερε. Κρίμα και για τον Γιώργο που είχε πολλά παραπάνω πράγματα να παίξει και να δει από το πάω μπροστά 2 heavies και βάζεις τον caster στον πάτο σου.

Το 2ο παιχνίδι με τον Νίκο ήταν εκνευριστικό για μένα, γιατί συνεχίζω να βλέπω γιατί αυτή η υπέροχη caster του Κύκλου υποφέρει τόσο πολύ από τους Blight. Μπορεί να μην ξέρω τους Legion όπως ο Γιώργος αλλά βλέποντας πόσο σκληρά θα ήταν τα πράγματα βγάζοντας από την εξίσωση τον Laris (o Λάπης..Γιώργο...ξέρεις εσύ) και πόσο εύκολα γινόταν αυτό, με έκανε απλά να κουνάω το κεφάλι μου απογοητευμένος τέρμα. Θεωρώ το match up 60+ υπέρ του Γιώργου ο οποίος δυσκολεύτηκε παραπάνω από ότι έπρεπε γιατί ενώ μπορούσε να αλλάξει μεριά deployment σαν 2ος, άφησε το obstruction στην μεριά του Νίκου και όλοι ξέρουμε τι κάνουν 3 πέτρες κρυμμένες πίσω από ένα σπίτι.

Σε κάθε περίπτωση ήθελα πάρα πολύ να δω το 1ο παιχνίδι χωρίς το brain shutdown που έφαγε ο Σπύρος στον 2ο γύρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

Legion of Everblight VS the World Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Legion of Everblight VS the World   Legion of Everblight VS the World I_icon_minitimeΔευ 07 Σεπ 2015, 23:27

forau έγραψε:
Γουστάρω τρελά battle reports μετά από τουρνουά που έχω την τύχει να παίξω ή να παρακολουθήσω.

Απογοητεύτηκα από το 1ο παιχνίδι με τον Σπύρο γιατί για ένα δευτερόλεπτο brain freeze χάλασε το καλύτερο game όλου του τουρνουά. Ήθελα να δω πάρα πολλά πράγματα από τις 2 λίστες και για αυτό είχα κολλήσει στο τραπέζι από το στήσιμο κιόλας αλλά ειλικρινά ο Κύκλος δεν συγχωρεί λάθη. Το παιχνίδι δεν γύριζε και ο Σπύρος το ήξερε. Κρίμα και για τον Γιώργο που είχε πολλά παραπάνω πράγματα να παίξει και να δει από το πάω μπροστά 2 heavies και βάζεις τον caster στον πάτο σου.

Το 2ο παιχνίδι με τον Νίκο ήταν εκνευριστικό για μένα, γιατί συνεχίζω να βλέπω γιατί αυτή η υπέροχη caster του Κύκλου υποφέρει τόσο πολύ από τους Blight. Μπορεί να μην ξέρω τους Legion όπως ο Γιώργος αλλά βλέποντας πόσο σκληρά θα ήταν τα πράγματα βγάζοντας από την εξίσωση τον Laris (o Λάπης..Γιώργο...ξέρεις εσύ) και πόσο εύκολα γινόταν αυτό, με έκανε απλά να κουνάω το κεφάλι μου απογοητευμένος τέρμα. Θεωρώ το match up 60+ υπέρ του Γιώργου ο οποίος δυσκολεύτηκε παραπάνω από ότι έπρεπε γιατί ενώ μπορούσε να αλλάξει μεριά deployment σαν 2ος, άφησε το obstruction στην μεριά του Νίκου και όλοι ξέρουμε τι κάνουν 3 πέτρες κρυμμένες πίσω από ένα σπίτι.

Σε κάθε περίπτωση ήθελα πάρα πολύ να δω το 1ο παιχνίδι χωρίς το brain shutdown που έφαγε ο Σπύρος στον 2ο γύρο.

Zητουσα απεγνωσμενα μαχες με τον κυκλο! Μαθαινω πιο ευκολα οταν τρωω στην μουρη τα χτυπηματα του αντιπαλου! Τα θυμαμαι σαν μαθηματα και κερναω στο επομενο παιχνιδι το ιδιο νομισμα!
Εμαθα το Threat range του Bradigus!
Eμαθα τι θα μπορουσα να ειχα παθει απο τον Laris! Μαθαινω γρηγορα και οσο μαθαινω φοβαμαι τον κυκλο πιο πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

Legion of Everblight VS the World Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Legion of Everblight VS the World   Legion of Everblight VS the World I_icon_minitimeΤρι 08 Σεπ 2015, 22:00

2η Μαχη Vs Cryx
Αsphyxious2
Δημητρης (Gatulas) Μποζικας

Hταν φανταστικο αυτο που προσεξε ο Ορεστης πριν απο τα pairings!Τα πρωτα 2 τραπεζια ειχαν μεσα 4 διαφορετικα factions.
Ο Γιατρος με τους Cryx
Ο Λασκουλας με τους Trollblood (με διαφορα οι καλυτερες λιστες των τελικων)
Ο Μπαναβος με τους Skorne (Με διαφορα οι πλεων απροσμενες λιστες των τελικων)
και τελος εγω με την Legion of Everblight!

H κληρωση με εστειλε στον Γιατρο λοιπον και ο Iron Man εβαλε την καμερα να γραφει!Xειροτερο pairing δεν θα μπορουσα να μου ειχε ερθει!Κοιταζοντας τις λιστες του καταλαβα με την μια οτι ο Asphyxious θα με περιμενε στο τραπεζι οποτε και εγω θα εμπιστευομουν την νικη στην Vayl1.H Vayl 1 μπορουσε να τρωει το αντιπαλο πεζικο πολυ ποιο ευκολα , ειδικα οι δυο DeathStalkers θα μπορουσαν με ανεση να τρωνε 4 μοντελα καθε γυρο!Αντι αυτου ομως εβαλα την λαθος καρτα, οποτε οταν ο γιατρος παρουσιασε σαν λιστα τον Asphixious εγω αποκαληψα την Vayl2.

Σκατα....

Ο Γατουλας λοιπον παιζει πρωτος και τρεχει τα παντα εμπρος.Οι Satyxis τρεχουν αλλαλαζοντας εμπρος προσπαθοντας να κερδισει εδαφος.Ξεροντας οτι η Vayl2 Μπορει να τον δολοφονησει κραταει απληστα ολα του τα focus!
Οι Hex Hunters απαντανε σε ειδος αιφνιδιαζοντας τον!Ανετα κρατοντας τις κερασφορες κυριες σε αποσταση αναπνοης.Τα δυο Angelius μου φορτωνουν το Defiler με αρκετη ζημια ωστε να αχρηστευτει για το υπολοιπο παιχνιδι!

Ο Γιατρος μας ταραζετε ελαφρα κανοντας μερικα ειλικρινη λαθη!Ειμαι βεβαιος οτι οι τυχερες μου ζαριες στο Defiler και το οτι πρεπει τωρα να αποσπασει γρηγορα τους 14Def Ηex Hunters τον αποσυντονησε!Παρολα αυτα μεταφερει την μαχη προς το κεντρο φερνοντας απο τα πλευρα τους Bane και Κnight Thralls.
Προσπαθω να  του φαω οσα περισοτερα μοντελα μπορω και παω αρκετα καλα!Τα δυο προωθημενα μου Angelius βρισκονται με 15Def και καλες πιθανοτητες να επιβιωσουν!Κοιταω το ρολοι μου καθως το παραδιδω στον Δημητρη!Παω πολυ καλα ενω εκεινος εχει 30 μολις λεπτα!

Ξεκιναει λοιπον ο Δημητρης να παιζει για να σκοτωσει τα ιπταμενα Angelius! Απο εδω και περα παιζω ΚΑΙ με σκοπο να κερδισω απο χρονο! Οποτε θεωρω ηθικη μου υποχρεωση να γυρναω τον χρονο σε εμενα καθε φορα που ο Δημητρης μου περναει ζημια! Νικη που δεν ειναι καθαρη δεν ειναι νικη! Παρολες τις προσπαθιες του λοιπον ο Γιατρος καταφερνει να σκοτωσει μονο ενα απο τα τρια Angelius!
Aπο την μερια μου δεν τα παω καλυτερα!Ενω ο χρονος του δημητρη ειναι απελπιστικα λιγος και θα επρεπε να παιξω συντηρητικα ,αποφασιζω να πιεσω το Casterkill. To να σκοτωσεις ομως εναν Caster με τοσο πολυ Focus στο Armour του ειναι δυσκολο και εγω αποτυνχανω!

Ο Δημητρης ξεκιναει τον γυρο του και εγω ξεχναω να του γυρισω τον χρονο!Ο Γιατρος παιζει το Feat του και στην πορεια ανακαλυπτω το λαθος μου!Τελειωσα τον γυρο μου με 17 λεπτα στο ρολοι και ο Δημητρης με 10 λεπτα και κατι. Οταν ξανακοιταω βλεπω οτι ο επετρεψαστον γιατρο να παιζει με 9 δικα μου λεπτα!Χανω το παιχνιδι απογοητευμενος απο τον εαυτο μου!

Το λαθος ειναι δικο μου! Ηταν δικια μου ευθηνη να γυρισω τον χρονο στον Δημητρη και δεν το εκανα!Παρολα αυτα ευχαριστηθηκα το παιχνιδι και ολο το τουρνουα μαθαινοντας αρκετα!

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον Σπυρο, τον Νικο και τον Δημητρη! Ραντεβου την Παρασκευη για φιλικες μαχες για την ρεβανς Smile !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iron man
Arch Spammer
Arch Spammer
iron man


Αριθμός μηνυμάτων : 5311
Ηλικία : 39
Τόπος : Πειραιας-Νικαια
Currently Playing : WHFB
Registration date : 31/08/2008

Legion of Everblight VS the World Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Legion of Everblight VS the World   Legion of Everblight VS the World I_icon_minitimeΤρι 08 Σεπ 2015, 22:42

ωραιος γκικα παντα νικες!!! και ομορφα ρεπορτα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Legion of Everblight VS the World Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Legion of Everblight VS the World   Legion of Everblight VS the World I_icon_minitimeΤετ 09 Σεπ 2015, 16:59

Ω Θεοι του Ολυμπου !!!

Ωραιος !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

Legion of Everblight VS the World Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Legion of Everblight VS the World   Legion of Everblight VS the World I_icon_minitimeΔευ 15 Φεβ 2016, 19:16

Σαν αλλος νεκρομαντης θα αναστησω το thread!Ο Λογος η νεα λιγκα GNWL2! Ξεκινησε σημερα και αναμενω μαχες σκληρες και αδυσώπητες!

Eχουμε λοιπον 5 ομιλους των 4ων παικτων! περνανε οι δυο πρωτοι απο καθε ομιλο! Οι λιστες μου ειναι ....

KyrGkikas

System: Hordes
Faction: Legion of Everblight
Casters: 1/1
Points: 50/50
Vayl, Disciple of Everblight (*6pts)
* Raek (4pts)
* Raek (4pts)
* Angelius (9pts)
* Scythean (9pts)
* Scythean (9pts)
* Seraph (8pts)
Spawning Vessel (Leader and 5 Grunts) (3pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Strider Deathstalker (2pts)
Strider Deathstalker (2pts)
Succubus (2pts)
The Forsaken (2pts)

Obj. Fuel Cache


System: Hordes
Faction: Legion of Everblight
Casters: 1/1
Points: 50/50
Bethayne & Belphagor (*3pts)
* Blight Bringer (+18pts)
* Ravagore (10pts)
Blighted Nyss Hex Hunters (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Bayal, Hound of Everblight (3pts)
Croak Raiiiiiiiiders (Leader and 9 Grunts) (8pts)

Θα ακολουθησουν λοιπον βιντεο και battle reports ...οποτε υπομονη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

Legion of Everblight VS the World Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Legion of Everblight VS the World   Legion of Everblight VS the World I_icon_minitimeΠεμ 18 Φεβ 2016, 00:07

1η Μαχη της λιγκας και δεν ξεκινησα καλα!Εχασα με casterkill απο τον Νικο επειδη εκανα δυο μεγαλα λαθη!Παμε να τα δουμε λοιπον!
Κερδιζω το ζαρι για να παιξω πρωτος!Οποτε και αρπαζω την ευκαιρια και ξεκιναω!Ετρεξα τα παντα σε μια αποσταση ωστε οι AD Sentinel του Νικου να μην μπορουν να με jammaρουν και τα καταφερα μια χαρα!
Ο Νικος τρεχει τους Sentinels αλλα ειναι μολις 1in. μακρυα μου!Το υπολοιπο Battlegroup τρεχει σε ενα καλο σημειο και Featαρει!
Τον πολυ καλο 1ο γυρο τον διαδεχετε ενας πολυ κακος 2ος μια και ανοιγω τα Raek αντι να Jammaρω , με την σειρα μου.Αυτο προκαλει ενα Domino σκοτωνω κατι/κατι αλλο προχωραει!Μεχρι που ερχετε η ολικη καταστροφη!Παιζει η Vayl και καταναλωνει απληστα ΟΛΑ της τα Fury...To κολπο ηταν βεβαια οτι θα Featαρα και θα την εβγαζα εξω απο την ζωνη κυνδινου!Βλακωδώς ομως το ξεχασα!
Ο Νικος χτιζει ενα καλο synergy και στελνει ενα Aspis με συνοπτικές διαδικασιες και με σκοτωνει!Χρειαζοταν ΜΟΝΟ ενα 8 σε 2D6 το φερνει και στελνει την Vayl1 για υπνο!
Ευχαριστω Νικο για το πολυ φιλικο κλιμα!Την επομενη φορα ομως θα ειμαι εγω που θα γελαει πανω απο το νεκρο caster σου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Legion of Everblight VS the World
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Legion of Everblight
» WTS Legion of Everblight (WTT 4 40k CSM/Daemons)
» Hordes Legion of Everblight
» Legion of Everblight for sale.
» Legion of Everblight for sale

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warmachine - Hordes :: Army lists, FAQ and Tactics-
Μετάβαση σε: