Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
The 9th Age 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
The 9th Age I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
The 9th Age I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
The 9th Age I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
The 9th Age I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
The 9th Age I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 The 9th Age

Πήγαινε κάτω 
+7
Tzineris
JimBouz
john doc
Happy_doctor
blackorc
Diinekis
KeyserSoze
11 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KeyserSoze
Champion
Champion



Αριθμός μηνυμάτων : 106
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Currently Playing : WarhammerFanatsy/HeroQuest/Epicentre
Registration date : 09/04/2014

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΔευ 02 Νοε 2015, 21:08

Στο παρακατω λινκ ακολουθουν οι κανονες του 9th age, καθως και τα νεα armybooks. Όλα βρίσκονται σε beta version, που σημαίνει ότι τίποτα απο τα παρακάτω δεν ειναι τελικό, καθώς αναμένεται εκτενές playtesting και feedback. Είναι όμως μια πρώτη γεύση στο πως πρόκειται να κινηθεί το παιχνίδι.

http://www.the-ninth-age.com/index.php?simple-page/

http://www.the-ninth-age.com/index.php?thread/444-the-9th-age-beta-0-9/&postID=54289#post54289
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Diinekis
Mercenary
Mercenary



Αριθμός μηνυμάτων : 20
Registration date : 19/09/2015

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΣαβ 07 Νοε 2015, 21:24

Οι κανόνες φαίνονται πολύ καλοί και μελετημένοι, ειδικά στους αδικημένους Bretonnians δίνεται νέα πνοή. Προσπαθώ να παίξω με τα φιλαράκια μου για playtesting αλλά ακόμα δεν μου έχει κάτσει. Μακάρι το 9th age να είναι για το fantasy ότι και το pathfinder ήταν για το dnd.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
blackorc
Warrior
Warrior



Αριθμός μηνυμάτων : 85
Registration date : 31/12/2012

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΠεμ 12 Νοε 2015, 21:23

Πιστευω οτι η 9η θα ειναι καλυτερη και απο AoS και απο 8η για τον απλο λογο οτι δημιουργηθηκε απο τους παικτες που παιζουν και αγαπανε το παιχνιδι και οχι απο την εταιρια που οπως εχουμε συζητησει το fantasy χεσμενο το εχει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KeyserSoze
Champion
Champion



Αριθμός μηνυμάτων : 106
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Currently Playing : WarhammerFanatsy/HeroQuest/Epicentre
Registration date : 09/04/2014

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΠαρ 13 Νοε 2015, 09:39

Προφανώς έχει πολλά προβλήματα σε θέματα κανόνων κλπ, απρ:όλα αυτά ή ανταπόκριση ως τώρα από τους παλιούς παίκτες είναι απροσδόκητα θετική. Ακόμα και των τtournament players.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KeyserSoze
Champion
Champion



Αριθμός μηνυμάτων : 106
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Currently Playing : WarhammerFanatsy/HeroQuest/Epicentre
Registration date : 09/04/2014

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΤρι 08 Μαρ 2016, 22:09

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Happy_doctor
Mercenary
Mercenary



Αριθμός μηνυμάτων : 40
Registration date : 12/12/2008

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΤρι 03 Μάης 2016, 16:42

Επειδή έχω χάσει την επαφή με την Ελληνική κοινότητα 9ης, τι γίνεται;

Ποιες είναι οι εμπειρίες σας με την ένατη έκδοση; Υπάρχουν σύλλογοι όπου παίζεται το παιχνίδι;
Πού πήγαν όλοι οι βετεράνοι;

Φιλικά ,

happy_doctor
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
john doc
Hero
Hero
john doc


Αριθμός μηνυμάτων : 525
Ηλικία : 29
Τόπος : patra
Currently Playing : daemons
Registration date : 08/08/2010

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΠαρ 06 Μάης 2016, 15:25

Επισης το ετσ θα διεξαχθει τελικα στη χωρα μας? υπο τους κανονες της 9ης υποθετω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KeyserSoze
Champion
Champion



Αριθμός μηνυμάτων : 106
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Currently Playing : WarhammerFanatsy/HeroQuest/Epicentre
Registration date : 09/04/2014

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΠαρ 06 Μάης 2016, 17:56

To ETC πράγματι θα γινει στην Αθηνα, στο κλειστο του ταε κβο ντο στο Φαληρο. αρχες Αηγουστου και το main event ειναι το The 9th Age.
Απ'οσο ξερω τα παιδια στο Στρατηγικον παιζουν, αλλα εχω καιρο να παω λογω χρονου. Προσωπικα παιζω με την παρεα μου αρκετα συχνα, προσφατα καναμε κι ενα μινι τουρνουαδακι.
Θεωρω οτι γενικοτερα η φυση του παιχνιδιου βαζει ταβανι στο ποσο καλο και διασκεδαστικο μπορει να ειναι. Αλλα ακομη κ με αυτα τα δεδομενα, νομιζω οτι ειναι σε παρα πολυ καλο δρομο, και ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Το επομενο patch θα ερθει τον Σεπτεμβρη, οπου θα δουμε και τι θα εχει συμβει στο ETC, και τι αλλαγες χρειαζεται να κανουμε.
Σε Ευρωπη και ΗΠΑ γινονται συνεχως πολλα τουρνουα, αν γενικοτερα υπαρχουν ατομα κι εδω που ψηνονται και δεν εχουν ξεπουλησει τα μοντελα τους, ψηθειτε να κανουμε κι εδω κανενα ;-)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Happy_doctor
Mercenary
Mercenary



Αριθμός μηνυμάτων : 40
Registration date : 12/12/2008

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΠαρ 06 Μάης 2016, 18:04

Το "εδώ" είναι πολύ σχετικό, αφού μένω στις Βρυξέλλες εδώ και κάποια χρόνια!

Αλλά θα τα πούμε στο Φάληρο, θα κατέβω με τη Βελγική ομάδα φέτος!

Αν θες κανένα παιχνίδι στο UB, μετά χαράς! (Smithfamily / SmithF )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KeyserSoze
Champion
Champion



Αριθμός μηνυμάτων : 106
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Currently Playing : WarhammerFanatsy/HeroQuest/Epicentre
Registration date : 09/04/2014

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΠαρ 06 Μάης 2016, 18:16

lol οκ, καλη φαση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΤρι 17 Μάης 2016, 21:21

ποιοι ενδιαφερονται για τουρνουα 9ης εποχης Αττικη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzineris
Hero
Hero
Tzineris


Αριθμός μηνυμάτων : 726
Currently Playing : WAR/MER FANTASY HE,WE,BRET,(Βάφω όμως)
Registration date : 16/02/2012

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΤετ 18 Μάης 2016, 09:09

Εμένα θα με ενδιέφερε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KeyserSoze
Champion
Champion



Αριθμός μηνυμάτων : 106
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Currently Playing : WarhammerFanatsy/HeroQuest/Epicentre
Registration date : 09/04/2014

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΤετ 18 Μάης 2016, 11:15

Ψγθειτε όσοι έχετε χρόνο και όρεξη, δεν είναι κ προκριματικά ch.league, :-P
Απ'οσο ξέρω τα παιδιά στο στρατηγικό ψιλοπαιζουν, αν υπάρχει ενδιαφέρον μπορούνε να κάνουμε κι ένα ντέμο για να δούμε τι έχει αλλάξει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΤετ 18 Μάης 2016, 15:01

Και εγώ μέσα είμαι :-)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Aramil Sair Sianontel
Spamlord
Spamlord
Aramil Sair Sianontel


Αριθμός μηνυμάτων : 1664
Ηλικία : 40
Τόπος : coming...
Registration date : 22/10/2008

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΤετ 18 Μάης 2016, 15:51

Είμαι shameless funboy της 9ης. Τα παιδιά προσπάθησαν πάνω στην βάση της 8ης, να φτιάξουν ένα ισορροπημένο σύστημα. Θα πρότεινα σε οποιονδήποτε έχει όρεξη να παίξει warhammer, χωρίς τη λογική της GW να την δοκιμάσει. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sagemonk
Hero
Hero
sagemonk


Αριθμός μηνυμάτων : 680
Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα όσο η βενζίνη είναι κάτω από 2 €...
Currently Playing : WHFB Empire, next: WIP O&G
Registration date : 06/03/2009

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΠεμ 19 Μάης 2016, 13:50

Θα ενδιαφερόμουν, αλλά επειδή έχω να πιάσω ζάρια και μινιατούρες πάνω από τρία έτη, μάλλον θα ήθελα περισσότερο να δω το σύστημα ζωντανά (έχω διαβάσει διάφορα από το νετ), παρά να παίξω σε τουρνέ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KeyserSoze
Champion
Champion



Αριθμός μηνυμάτων : 106
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Currently Playing : WarhammerFanatsy/HeroQuest/Epicentre
Registration date : 09/04/2014

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΠεμ 19 Μάης 2016, 15:39

Όπως είπα μπορώ να κάνω ένα ντέμο για όποιον θέλει να δει τις αλλαγές. Αν έχεις χρόνο και διάθεση , let me know.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
john doc
Hero
Hero
john doc


Αριθμός μηνυμάτων : 525
Ηλικία : 29
Τόπος : patra
Currently Playing : daemons
Registration date : 08/08/2010

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΠεμ 19 Μάης 2016, 23:24

shameless funboy της 9ης ποτε θα κανεις ενα ρεπο να παιξουμε ρε παιδι μου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aramil Sair Sianontel
Spamlord
Spamlord
Aramil Sair Sianontel


Αριθμός μηνυμάτων : 1664
Ηλικία : 40
Τόπος : coming...
Registration date : 22/10/2008

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΠαρ 20 Μάης 2016, 09:26

Είσαι Πάτρα Johny? Θα κάτσεις Πάτρα?
Μέσα στον Ιούνιο μετά τις 10 λογικά θα μπορώ.
Άμα μου φέρεις χαρτάκια έφυγα. Razz
Εγώ θα έχω:
Το Καλοκαίρι τα ETC singles είναι 9η έτσι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δημητριος
Champion
Champion



Αριθμός μηνυμάτων : 210
Registration date : 13/03/2012

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΠαρ 20 Μάης 2016, 15:16

Ναι 9η.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
john doc
Hero
Hero
john doc


Αριθμός μηνυμάτων : 525
Ηλικία : 29
Τόπος : patra
Currently Playing : daemons
Registration date : 08/08/2010

The 9th Age Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The 9th Age   The 9th Age I_icon_minitimeΠαρ 20 Μάης 2016, 22:37

πατρα θα ειμαι και ετοιμος για ολα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
The 9th Age
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Warhammer Fantasy General Discussion-
Μετάβαση σε: