Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
GreenKnight
Warrior
Warrior
GreenKnight


Αριθμός μηνυμάτων : 53
Registration date : 31/10/2014

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΔευ 23 Ιαν 2017, 16:24

Γειά χαρά παίδες!

Όπως λέω και στον τίτλο είμαι τελείως άσχετος από αγορές μέσω internet με κάρτες! Ό,τι αγορά έχει χρειαστεί να κάνω μέχρι στιγμής από ebay ή κάποιο κατάστημα διαδικτυακά, την έχω κάνει μέσω κάποιου φίλου/γνωστού μου. Ε πλέον θέλω να έχω μία καρτούλα να κάνω την δουλειά μου σαν κύριος και θέλω να μου δώσετε μερικές πληροφορίες (όσοι έχετε την καλοσύνη) για το ποιά είναι η καλύτερη και ποιό ασφαλής επιλογή!

Από ένα μικρό ψάξιμο που έκανα νομίζω ότι η ποιό καλή λύση είναι η προπληρωμένη καθώς δεν συνδέεται με κανέναν λογαριασμό τραπέζης και είναι εύκολο να εκδοθεί! Παρ' όλα αυτά έχω διαβάσει ότι έχει περιορισμούς συμβατότητας σε κάποια καταστήματα....

Ευπρόσδεκτος όποιος έχει να δώσει καμία συμβουλή!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mandragora
Admin
mandragora


Αριθμός μηνυμάτων : 2546
Registration date : 11/03/2010

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΔευ 23 Ιαν 2017, 16:53

Θα πάρεις μία προπληρωμένη και θα τη συνδέσεις με ένα paypal account το οποίο θα ανοίξεις. Από εκεί και πέρα όλα τα καταστήματα που ξέρω και πουλάνε πράγματα σχετικά με το hobby μας, δέχονται το paypal χωρίς κανένα πρόβλημα.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GreenKnight
Warrior
Warrior
GreenKnight


Αριθμός μηνυμάτων : 53
Registration date : 31/10/2014

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΔευ 23 Ιαν 2017, 22:18

Σε ευχαριστώ φίλε μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
necr0n
Mercenary
Mercenary



Αριθμός μηνυμάτων : 10
Registration date : 12/04/2012

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΤετ 25 Ιαν 2017, 18:35

Εχω συνδεσει την χρεωστικη μου καρτα με το paypal και δε μου επιτρεπει αγορες απο το e-bay. Κανω κατι λαθος, η ειναι λογικο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mandragora
Admin
mandragora


Αριθμός μηνυμάτων : 2546
Registration date : 11/03/2010

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΤετ 25 Ιαν 2017, 21:02

necr0n έγραψε:
Εχω συνδεσει την χρεωστικη μου καρτα με το paypal και δε μου επιτρεπει αγορες απο το e-bay. Κανω κατι λαθος, η ειναι λογικο?

Κάποιες χρεωστικές δε σου επιτρέπουν να αγοράσεις μέσω internet. Καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με την τράπεζά σου. Επίσης είσαι σίγουρος ότι τα χρήματα που έχεις δεν είναι "δεσμευμένα" από τους περιορισμούς που έχετε στην Ελλάδα λόγω capital controls;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GreenKnight
Warrior
Warrior
GreenKnight


Αριθμός μηνυμάτων : 53
Registration date : 31/10/2014

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΠεμ 26 Ιαν 2017, 03:34

Μιά ακόμα ερώτηση: Θέλω να αγοράσω κάποια πραγματάκια (μινιατούρες, όλα από τον ίδιο πωλητή) από United States. Η αξία τους είναι κάπου στα 29 ευρώ + 13,95 τα έξοδα αποστολής (Shipping and handling)! Υπάρχει περίπτωση να περάσουν τελωνείο και να χρειαστεί να πληρώσω και άλλα; Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος με το τι ακριβώς παίζει;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mandragora
Admin
mandragora


Αριθμός μηνυμάτων : 2546
Registration date : 11/03/2010

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΠεμ 26 Ιαν 2017, 09:59

GreenKnight έγραψε:
Μιά ακόμα ερώτηση: Θέλω να αγοράσω κάποια πραγματάκια (μινιατούρες, όλα από τον ίδιο πωλητή) από United States. Η αξία τους είναι κάπου στα 29 ευρώ + 13,95 τα έξοδα αποστολής (Shipping and handling)! Υπάρχει περίπτωση να περάσουν τελωνείο και να χρειαστεί να πληρώσω και άλλα; Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος με το τι ακριβώς παίζει;

Θα έλεγα ότι είναι λιγάκι δύσκολο. Ειδικά εάν πρόκειται για κάτι μικρό σε όγκο. Αν θυμάμαι καλά υπήρχε ένα όριο για την αξία των πραγμάτων τα οποία μπορούσαν να περάσουν χωρίς να κολλήσουν στο τελωνείο. Αν το ψάξεις λιγάκι θα το βρεις. Οπότε μπορούσες να πεις στον πωλητή να βάλει ως αξία χαμηλότερη από το συγκεκριμένο όριο. Παρόλα αυτά θα επαναλάβω ότι για λίγες μινιατούρες και ειδικά για κάτι μικρό στον όγκο είναι σχετικά απίθανο να πληρώσεις τελωνείο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GreenKnight
Warrior
Warrior
GreenKnight


Αριθμός μηνυμάτων : 53
Registration date : 31/10/2014

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΠεμ 26 Ιαν 2017, 13:35

Ό,τι βρίσκω στο google είναι ελαφρώς διαφορετικό ως προς την τιμή, δηλαδή κάου λέει ότι είναι μέχρι 25, αλλου 30 κλπ. Αλλά όντως γράφουν ότι μπορεί να γίνει κάποια συνεννόηση με τον πωλητή π.χ. να γράψει ότι είναι χαμηλότερης αξίας ή δώρο για να μην περάσει το δέμα τελωνείο. Ευχαριστώ, όπως και να χει, θα το ψάξω λίγο παραπάνω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mandragora
Admin
mandragora


Αριθμός μηνυμάτων : 2546
Registration date : 11/03/2010

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΠεμ 26 Ιαν 2017, 13:55

Είσαι σίγουρος ότι αυτό που ψάχνεις δεν υπάρχει στην Ευρώπη;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GreenKnight
Warrior
Warrior
GreenKnight


Αριθμός μηνυμάτων : 53
Registration date : 31/10/2014

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΣαβ 28 Ιαν 2017, 13:01

Επειδή κάποια bits είναι που θέλω και τα θέλω και σύντομα.....στην ποσότητα που θέλω σίγουρα όχι, δεν υπάρχουν ! Όχι στο ebay τουλάχιστον και σε κάποια bit stores που έχω ψάξει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
front7line
Knight
Knight
front7line


Αριθμός μηνυμάτων : 260
Ηλικία : 42
Τόπος : ADEPTUS CYCLADICUS-PAROS SECTOR
Currently Playing : SPACE WOLVES,DKoK
Registration date : 15/11/2010

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΣαβ 28 Ιαν 2017, 13:30

απο Αμερικη και συντομα.......λιγακι χλωμο το κοβω.......κανα μηνα σχεδον παει με τα μεταφορικα.....τουλαχιστον εμενα οσες φορες εχβ παρει πραγματα απο Αμερικη 3-4 εβδομαδες min
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GreenKnight
Warrior
Warrior
GreenKnight


Αριθμός μηνυμάτων : 53
Registration date : 31/10/2014

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΚυρ 29 Ιαν 2017, 01:21

Βασικά σύντομα με ενδιαφέρει να κάνω την αγορά! Το ότι θα καθυστερήσουν δεν με πειράζει ιδιαίτερα! Απλά έχω βρει κάποια πραγματάκια (bits κυρίως) που δεν τα βρίσκω πουθενά αλλού στην Ευρώπη, στην ποσότητα που με ενδιαφέρουν! Και σκέφτομαι ότι υπάρχει η πιθανότητα να πληρώσω επιπλέον λεφτά στο τελωνείο και δεν λέει καθόλου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GreenKnight
Warrior
Warrior
GreenKnight


Αριθμός μηνυμάτων : 53
Registration date : 31/10/2014

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΤρι 31 Ιαν 2017, 15:37

Τελικά μίλησα με τον πωλητή και μου είπε να μην ανυσηχώ και πως βάζει έτσι και αλλιώς χαμηλές τιμές στα δέματά του για να αποφύγει τις κλοπές (και καλά Razz , we put low values to deter theft μου έγραψε)!

Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: διάβασα στους όρους χρήσης του paypal (είναι λίγο πολύπλοκα γραμμένα) ότι για αγορές εκτός Ελλάδας το paypal κρατάει ποσό 3,4% + 0,35 ευρώ. Για την πρώτη αγορά που έκανα (Αγγλία) δεν μου κράτησε κάτι άλλο πέρα από την χρέωση που αναγραφόταν στο ebay. Μήπως ισχύει για αγορές εκτός Ευρωπαικής ένωσης;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mandragora
Admin
mandragora


Αριθμός μηνυμάτων : 2546
Registration date : 11/03/2010

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΤρι 31 Ιαν 2017, 17:29

GreenKnight έγραψε:

Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: διάβασα στους όρους χρήσης του paypal (είναι λίγο πολύπλοκα γραμμένα) ότι για αγορές εκτός Ελλάδας το paypal κρατάει ποσό 3,4% + 0,35 ευρώ. Για την πρώτη αγορά που έκανα (Αγγλία) δεν μου κράτησε κάτι άλλο πέρα από την χρέωση που αναγραφόταν στο ebay. Μήπως ισχύει για αγορές εκτός Ευρωπαικής ένωσης;

Οι κρατήσεις επιβαρύνουν πάντα τον πωλητή (υπάρχει και η επιλογή "Send to friends and family" αλλά αν στην προτείνει κάποιος μην τη δεχτείς ποτέ).
Εκτός και αν διάβασες κάποιο κομμάτι που αναφερόταν σε κόστη μετροπής νομίσματος με τα οποία για να πω την αλήθεια δεν έχω ασχοληθεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GreenKnight
Warrior
Warrior
GreenKnight


Αριθμός μηνυμάτων : 53
Registration date : 31/10/2014

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΤρι 31 Ιαν 2017, 18:11

Όχι δεν ήταν για μετατροπή νομίσματος! Απλώς είχα την εντύπωση ότι οι κρατήσεις του paypal επιβαρύνουν τον αγοραστή! Ευχαριστώ πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GreenKnight
Warrior
Warrior
GreenKnight


Αριθμός μηνυμάτων : 53
Registration date : 31/10/2014

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2017, 15:48

Λοιπόν! Όλα φαίνονται οκ μέχρι στιγμής! Η πρώτη μου παραγγελία ήρθε ήδη!

Έχω όμως ένα πρόβλημα!

Βρήκα κάποια πράγματα που με ενδιαφέρουν (warhammer related πάντα), συνενοήθηκα με τον πωλητή να κάνω commit to buy στα προιόντα που ήθελα για να μου στείλει ένα διορθωμένο τιμολόγιο (για να μου κάνει δώρο τα μεταφορικά γιατί ήταν λίγο μεγάλό το ποσό) και έτσι και έγινε! Όμως όταν πήγα να κάνω την αγορά το paypal δεν με άφηνε! Πήρα τηλέφωνο στην τράπεζα και μου είπαν ότι το κατάστημα του πωλητή φαίνεται σαν κατάστημα που πουλάει είδη τέχνης και ζωγραφικής και γι' αυτό το λόγο δεν επιτρέπεται η συναλλαγή, λόγω των capital controls... Έχει κανείς να προτίνει τίποτα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mandragora
Admin
mandragora


Αριθμός μηνυμάτων : 2546
Registration date : 11/03/2010

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2017, 18:25

Πέρα από το να μεταναστεύσεις εννοείς, ε; Very Happy

Αν μπορείς με κάποιον τρόπο να τραβήξεις λεφτά στο paypal account σου είναι πιθανόν να μπορείς να πληρώσεις. Διαφορετικά εάν έχεις κάποιον φίλο ή συγγενή στο εξωτερικό ο οποίος να μπορεί να πληρώσει για σένα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GreenKnight
Warrior
Warrior
GreenKnight


Αριθμός μηνυμάτων : 53
Registration date : 31/10/2014

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΠαρ 10 Φεβ 2017, 21:22

Μίλησα με τον πωλητή και μου είπε ότι μπορώ να βάλω λεφτά στο paypal account μου manually είτε από κάρτα είτε από τραπεζικό λογαριασμό με μεταφορά και μετά να κανω πληρωμή με το paypal στον τραπεζικό λογαριασμό του καταστήματός του, αλλά είμαι noob ακόμα και δεν το κατέχω πολύ! Γίνεται κανονικά αυτό και χωρίς κάποιο σοβαρό κόστος; Και το paypal θα αφήσει μετά να γίνει κανονικά η αποστολή των χρημάτων δεδομένου ότι θα γίνουν στο ίδιο κατάστημα από το οποίο με εμπόδιζε πριν να κάνω άμεση συναλλαγή με κάρτα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mandragora
Admin
mandragora


Αριθμός μηνυμάτων : 2546
Registration date : 11/03/2010

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΔευ 13 Φεβ 2017, 12:51

Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ. Έχω τραβήξει από το paypal στον λογαριασμό μου αλλά ποτέ το αντίστροφο. Χωρίς να ξέρω όλες τις λεπτομέρειες των capital controls, δε θα έπρεπε ότι "φρέσκο" χρήμα μπαίνει στον λογαριασμό σου να είναι ελέυθερο; Νόμιζα ότι κάτι τέτοιο ίσχυε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GreenKnight
Warrior
Warrior
GreenKnight


Αριθμός μηνυμάτων : 53
Registration date : 31/10/2014

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΤρι 14 Φεβ 2017, 21:33

Από μία μικρή έρευνα που έκανα, κανονικά γίνεται να βάλεις λεφτά από το λογαριασμό σου ή την κάρτα σου στο balance του paypal! Αυτό μέχρι που τα capital contros τα γ@$#%αν όλα και δεν επιτρέπετε! Τώρα από ότι έχω καταλάβει είναι λίγο μπέρδεμα η κατάσταση.. Κάπου είδα ότι πρέπει να έχεις 2 λογαριασμούς στο paypal με διαφορετικά email και να στέλνεις τα λεφτά από τον έναν στον άλλον, αλλά και αυτό δεν δουλεύει πάντα... Μετά κκάπου αλλού είδα ότι άμα θες να κάνεις μεταφορά από τον λογαριασμό σου στο paypal υπάρχουν συγκεκριμένα όρια ανα τράπεζα ή ότι το paypal τα δεσμεύει πρώτα για κάποιες μέρες... Τρέχα γύρευε βασικά... Κουράστηκα και απογοητεύτηκα... Ολόκληρη διαδικασία για να αγοράσεις πλαστικές μινιατούρες, τις οποίες τις χρυσοπληρώνεις κιόλας... Προπληρωμένη κάρτα και όπου δουλεύει....

Όσο για τις παραγγελίες μου από Αμερική που είχα αναφέρει λίγα ποστ πιο πάνω, να πω ότι εντυπωσιάστηκα καθώς ήρθαν just στην εκτιμώμενη ημερομηνία τους! Και ο πωλητής έκοψε το συνολικό ποσό κατα μία δεκάδα (πχ 55$-->5,5$) για να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα με τεωνεία και μαλακίες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mandragora
Admin
mandragora


Αριθμός μηνυμάτων : 2546
Registration date : 11/03/2010

Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!   Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος! I_icon_minitimeΤετ 15 Φεβ 2017, 11:53

Και πού να αρχίσεις και τις συναλλαγές σε ομάδες στο fb. Δεν μπορείς να φανταστείς τι έχω αγοράσει και σε πόσο χαμηλές τιμές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αγορά μέσω διαδικτύου με κάρτα - Τελείως άσχετος!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Off Topic :: Off Topic Συζητήσεις-
Μετάβαση σε: