Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 To Spam or not to Spam?!? XII

Πήγαινε κάτω 
+30
fir3wind
Blacknister
Blood Guzzler
lance-a-lot
Altair
h34dnotf0und
Silverwing
JimBouz
Juan
COUGAR
Alarielle
aphelion
Gpal
talazorn
Sn4k30r
georap
iron man
sagemonk
Ignii
iatroblast (t)
Asarnil the Dragonlord
Darthmitsos
Tzortz
BiG GoBBo
Khar Vader
admin
Laskoulas
Aramil Sair Sianontel
kiour_gr
το Μινιον
34 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠεμ 18 Μαρ 2010, 09:34

No way !!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
COUGAR
Knight
Knight



Αριθμός μηνυμάτων : 365
Registration date : 10/02/2010

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠεμ 18 Μαρ 2010, 10:56

Goodμέρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠεμ 18 Μαρ 2010, 11:08

Ετσι μπραβο Fidel!!!!
Σεμνα και ταπεινα!

Skisteeeeeee!!

Wipeoutttttt!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
COUGAR
Knight
Knight



Αριθμός μηνυμάτων : 365
Registration date : 10/02/2010

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠεμ 18 Μαρ 2010, 11:27

Por la revoluθion...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DarkTed
Champion
Champion
DarkTed


Αριθμός μηνυμάτων : 114
Ηλικία : 32
Τόπος : Πάτρα
Currently Playing : Warhammer Fantasy
Registration date : 28/11/2009

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠεμ 18 Μαρ 2010, 12:03

ogyon έγραψε:
iatroblast έγραψε:
Καλησπερα forum! what's up? Like a Star @ heaven

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Chuck-norris-magic-the-gathering-card-3 To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 157 To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Chuck-norris-magic-the-gathering-card

Τελευταια εχω κολλησει με ενα παιχνδι στο facebook το Warstorm. 'Και τι μας νοιαζει εμας?' θα μου πειτε? Εσας δε σας νοιαζει, αλλα τι συμβαινει τωρα:
Λεω με ενα φιλο μου (βασικα εγω λεω, ο αμοιρος θα με ακολουθησει θελει δε θελει γιατι με καποιον πρεπει να παιζω) να μαζεψω καρτες Magic the Gathering.
Εδω και ποσα χρονια ενα παιδι μου ειχε δωσει ενα demo Magic και κατα καιρους μπαινω και παιζω (ναι το demo! δε το εχω βαρεθει) οποτε σκεφτηκα -10και χρονια μετα- 'γιατι δεν παιζω και κανονικα?'

To θεμα ειναι πως δε ξερω καποιο παιδι να ασχολειται με αυτα, και εππλεον οσο το ψαχνω τοσο πιο πολυ μπερδευομαι.

Anyway, ξερω πως παιζεται το παιχνιδι (νομιζω δηλαδη), τα lands, τα πεντε στοιχεια-χρωματα κτλ, αλλα δε ξερω ουτε ποσες καρτες πρεπει να εχω, ουτε αν αγοραζεις τις καρτες αναλογα με τις φυλες οπως στο Warhammer, ουτε ποσα lands ή ποσα spells πρεπει να εχεις στο deck, ουτε αν υπαρχει deck με elves που 'με εχει φαει' να με ρωταει αν υπαρχουν ξωτικα και μαγοι (οι κλασσικοι, αυτοι με τα μουσια) στο παιχνιδι, και γενικα δε ξερω πολλα
αν καποιος ασχολειται, please help

αυτα...

Smile

a) ειναι ενα παιχνιδι που το μαθαινεις μεσα σε 10 λεπτα.. Υστερα απο 2 παρτιδες θα ξερεις και πως παιζει η τραπουλα σου.. Για να κανεις βεβαια σωστο deckbuilding μπορει να σου παρει μια ολοκληρη ζωη.. τα Maga-κια ,μαζευονται στο Πανδοχειο καθε τριτη απογευμα..Ελα και θα σου δειξουν (δεν χρειαζεται να σε ξερουν. Καυλωνουν στην σκεψη του "Αλλος ενας να νικαμε!!").. Απο κει και περα εαν κανεις τον κοπο, κοιτα και το L5R.. Αυτο τουλαχιστον εχει επιπεδο..

Καληmorning!!!!I'm back bit...es!!!(που λέει ο λόγος ντε...)Μια μεγάαααααααλη καλημέρα στον μπαμπάκα μου τον Galvert που μου έλειψε...

@Iatroblast: Ασχολούμαι με το άθλημα αρκετό καιρό(7 χρόνια περίπου) οπότε ότι θες ρωτάς...Το παιχνίδι καθαυτό είναι πολύ εύκολο και αρκετά πορωτικό.Το μόνο πράγμα που ίσως σε δυσκολέψει είναι το deckbuildng αλλά αυτό θα το μοντάρεις σιγά-σιγά καθώς θα αποκτάς εμπειρία και θα βρισκεις τι σου αρέσει...κοινώς by trial and error...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darthmitsos
Spamlord
Spamlord
Darthmitsos


Αριθμός μηνυμάτων : 1190
Ηλικία : 30
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 28/04/2009

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠεμ 18 Μαρ 2010, 14:36

basika thelei na katsis na asxolithis gia na kaneis ena kalo deck Very Happy prepei na koitakseis ksero ego na min sou menoun pote oi kartes pou exeis mesa axristes ;D
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darthmitsos
Spamlord
Spamlord
Darthmitsos


Αριθμός μηνυμάτων : 1190
Ηλικία : 30
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 28/04/2009

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠεμ 18 Μαρ 2010, 14:39

episis ta deck xorizonte kai se katigories ;D
Px se Tribal-Goblin deck,elf deck,soldier deck,cleric deck,wizard deck,dragon deck,
artifact deck, kai alla polla :DD(ego goustaro poio poli ekdosis konta stin legions Very Happy
)
episis mporeis na kaneis kai deck Control-exoun kartes mazikon effect kai diafores poustitses Very Happy exo 2 control ena mabro kai ena blue Very Happy (po me ksanaporosate gamo :DDD )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 45
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠεμ 18 Μαρ 2010, 15:59

To deck exei 60 kartes minimum (mporeis na baleis parapano alla apla mikreneis tis pithanothtes na soy erthoun kapoies kartes.) kai 15 kartes sideboard.
To sidebord sou sthn arxh καθε παρτιδας πρεπει να ειναι το ιδιο. Στα ενδιαμεσα παιχνιδια μπορεις να βγαλεις οσες καρτες θελεις αλλα πρεπει να βαλεις τον ιδιο αριθμο.

*tip πριν το δευτερο παιχνιδι βαζεις και τις 15 καρτες του sideboard μεσα ανακατεβεις και μετα βγαζεις 15 καρτες. ετσι ο αντιπαλος δεν ξερει πραγματικα ποσες καρτες απο το sideboard χρησιμοποιεις.

στα 60 deck bazoune 17-26 lands. θα προτεινα για normal deck 22-24 lands.
kai oxi parapano apo 3 xromata sto deck. kalytera 2. meta metra posa sumbola exoun oles oi kartes sou kai bgale ena pososto kai bale ta antistixa lands. px. exo 20 sumbola maura kai 30 mple stis 37 kartes. Θα βαλεις 9 swamps kai 14 islands. an exeis lands pou sou dinoun U kai B tote akoma kalytera. To parapano einai geniκος κανονας μπορει τα μαυρα σου τα spells na ta xreiazese na ta παιξεις πιο γρηγορα οποτε οι αναλογια επανω δεν ισχυει.

Απο εκει και περα με καθε εκδοση θα υπαρχουν 3-5 καλα decks pou exoun thn sxesh petra-ψαλιδι-χαρτι μεταξυ τους. Μπες σε κανενα magic forum kai des.
Αλλος ενας γενικως κανονας ειναι τα creatures kerdisoun ta paixnidia.

Tora analoga me tis ekdoseis καθοριζεις και το format poy paizete.
To συνιθισμενο ειναι το Τ2 format ή αλλιως "Standard" format.

Kαρτες απο τα βοοστερς
Μ10
shard of alara
alara rebourn
Conlix
Zendicar
worldwake

epitepontai sto standard format.
episeis kartes apo pio paliew ekdoseiς me to idio onoma epitrepontai
πχ. air elemental apo 5th edition epiterepete giati yparxei kai sthn 10th edition.


ouf..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darthmitsos
Spamlord
Spamlord
Darthmitsos


Αριθμός μηνυμάτων : 1190
Ηλικία : 30
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 28/04/2009

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠεμ 18 Μαρ 2010, 16:51

ego pantos protino old ekdosis legions konta einai poio easy mode Razz oi kainourgies exoun polla pramata. btw na sas rotiso sas aresan oi nees ekdoseis? apla edosan ta panta se olous i didn't like em at all!!! Sad an kai exei kati oraies kartes gia ta deck mou xD
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠεμ 18 Μαρ 2010, 18:03

τελευταία φορά που ασχολήθηκα με magic, επαιζε μπαλα ο royal assassin, demonic tutor, black knight, unholy strenght και spirit of the knight... ποσες εκδοσεις εχουν βγει απο τοτε? Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 45
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠεμ 18 Μαρ 2010, 18:23

visions nomizo 02/1997

ego weatherlight 07/1997
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠεμ 18 Μαρ 2010, 18:31

δεν ξέρω για τώρα, αλλά τότε το κάθε χρώμα είχε το δικό του χαρακτήρα

αν υπήρχε ακόμα ενδιαφέρον στην Ελλάδα (από ενήλικες Razz) θα ξανασχολιόμουν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darthmitsos
Spamlord
Spamlord
Darthmitsos


Αριθμός μηνυμάτων : 1190
Ηλικία : 30
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 28/04/2009

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠεμ 18 Μαρ 2010, 18:40

gt iponoeis kati? ?!??! tora erxomai athina re!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 45
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠεμ 18 Μαρ 2010, 18:40

endiaferon uparxei apla einai pio akribo apo to warhammer.

Ego to barethika giati epanalambanete. san to urza block kanena.
20 xronia + tha dokimasoun ta panta .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darthmitsos
Spamlord
Spamlord
Darthmitsos


Αριθμός μηνυμάτων : 1190
Ηλικία : 30
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 28/04/2009

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠεμ 18 Μαρ 2010, 18:47

ego pantos exo mpolikes kartes kai panta psaxno efkeria na kano new decks Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠεμ 18 Μαρ 2010, 20:47

DarkTed έγραψε:
ogyon έγραψε:
iatroblast έγραψε:
Καλησπερα forum! what's up? Like a Star @ heaven

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Chuck-norris-magic-the-gathering-card-3 To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 157 To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Chuck-norris-magic-the-gathering-card

Τελευταια εχω κολλησει με ενα παιχνδι στο facebook το Warstorm. 'Και τι μας νοιαζει εμας?' θα μου πειτε? Εσας δε σας νοιαζει, αλλα τι συμβαινει τωρα:
Λεω με ενα φιλο μου (βασικα εγω λεω, ο αμοιρος θα με ακολουθησει θελει δε θελει γιατι με καποιον πρεπει να παιζω) να μαζεψω καρτες Magic the Gathering.
Εδω και ποσα χρονια ενα παιδι μου ειχε δωσει ενα demo Magic και κατα καιρους μπαινω και παιζω (ναι το demo! δε το εχω βαρεθει) οποτε σκεφτηκα -10και χρονια μετα- 'γιατι δεν παιζω και κανονικα?'

To θεμα ειναι πως δε ξερω καποιο παιδι να ασχολειται με αυτα, και εππλεον οσο το ψαχνω τοσο πιο πολυ μπερδευομαι.

Anyway, ξερω πως παιζεται το παιχνιδι (νομιζω δηλαδη), τα lands, τα πεντε στοιχεια-χρωματα κτλ, αλλα δε ξερω ουτε ποσες καρτες πρεπει να εχω, ουτε αν αγοραζεις τις καρτες αναλογα με τις φυλες οπως στο Warhammer, ουτε ποσα lands ή ποσα spells πρεπει να εχεις στο deck, ουτε αν υπαρχει deck με elves που 'με εχει φαει' να με ρωταει αν υπαρχουν ξωτικα και μαγοι (οι κλασσικοι, αυτοι με τα μουσια) στο παιχνιδι, και γενικα δε ξερω πολλα
αν καποιος ασχολειται, please help

αυτα...

Smile

a) ειναι ενα παιχνιδι που το μαθαινεις μεσα σε 10 λεπτα.. Υστερα απο 2 παρτιδες θα ξερεις και πως παιζει η τραπουλα σου.. Για να κανεις βεβαια σωστο deckbuilding μπορει να σου παρει μια ολοκληρη ζωη.. τα Maga-κια ,μαζευονται στο Πανδοχειο καθε τριτη απογευμα..Ελα και θα σου δειξουν (δεν χρειαζεται να σε ξερουν. Καυλωνουν στην σκεψη του "Αλλος ενας να νικαμε!!").. Απο κει και περα εαν κανεις τον κοπο, κοιτα και το L5R.. Αυτο τουλαχιστον εχει επιπεδο..

Καληmorning!!!!I'm back bit...es!!!(που λέει ο λόγος ντε...)Μια μεγάαααααααλη καλημέρα στον μπαμπάκα μου τον Galvert που μου έλειψε...

@Iatroblast: Ασχολούμαι με το άθλημα αρκετό καιρό(7 χρόνια περίπου) οπότε ότι θες ρωτάς...Το παιχνίδι καθαυτό είναι πολύ εύκολο και αρκετά πορωτικό.Το μόνο πράγμα που ίσως σε δυσκολέψει είναι το deckbuildng αλλά αυτό θα το μοντάρεις σιγά-σιγά καθώς θα αποκτάς εμπειρία και θα βρισκεις τι σου αρέσει...κοινώς by trial and error...

υπαρχουν παντα βεβαια και οι ετοιμες συνταγες.. Ασπρο, full με φτηνα πλασματα, swarm-αρεις και κοβεις κωλους.. Αλλα απο κει και υστερα, οπως και παραπανω..





@Laskoula τη γλυτωσα λοιπον εε?? LoL!!!! ενα πραμα σου λεω Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iatroblast (t)
Spamlord
Spamlord
iatroblast (t)


Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Τόπος : Faliro - Attiki
Currently Playing : Warhammer Fantasy (The Empire), Magic the Gathering (casual), RISK Legacy
Registration date : 24/02/2009

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠαρ 19 Μαρ 2010, 01:51

Τι να πω για ολα αυτα?
Ευχαριστω πααρα πολυ για τις διευκρινησεις κτλ που δωσατε ολοι και σε ευχαριστω Kiour για τις οδηγιες που εδωσες και αυτες θα ακολουθησω εννοειται!
Ευχαριστω και οσους προθυμοποιηθηκαν να βοηθησουν προσωπικα

Για να μη συνεχισω τις ευχαριστιες κ δωσω εναν αερα oscar, απλα δεν εχω τι να πω.. ειλικρινα

Σκεφτομαι να μαζεψω μπλε καρτες γιατι ακουσα πως εχουν πολυ μαγεια αν και ειναι καπως αδυναμες (αν καταλαβα καλα), οποτε θα παω συντομα σε καποιο μαγαζι κ θα ρωτησω
Χαιρομαι ακομα περ/τερο που διαβαζω οτι υπαρχουν ετοιμα decks να αγορασεις, οπως πχ deck με elfs, γιατι ψηνεται και αλλος ο οποιος θελει elfs & wizards exclusive
εγω δεν εχω κανενα προβλημα οποτε οτι κατσει... απορω βεβαια πως ειναι δυσκολο να φτιαξεις ενα καλο deck, αλλα μαλλον εννοειτε να βρεις σπανιες καρτες? anyway θα το δω και αυτο...
ελπιζω να τα πουμε συντομα απο κοντα σε καποιο παιχνιδι mtg γιατι warhammer δεν εχω τελειωσει ουτε με το κολλημα Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georap
Hero
Hero
georap


Αριθμός μηνυμάτων : 520
Τόπος : Πειραιας
Registration date : 07/09/2009

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠαρ 19 Μαρ 2010, 06:21

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠαρ 19 Μαρ 2010, 06:25

iatroblast έγραψε:
Τι να πω για ολα αυτα?
Ευχαριστω πααρα πολυ για τις διευκρινησεις κτλ που δωσατε ολοι και σε ευχαριστω Kiour για τις οδηγιες που εδωσες και αυτες θα ακολουθησω εννοειται!
Ευχαριστω και οσους προθυμοποιηθηκαν να βοηθησουν προσωπικα

Για να μη συνεχισω τις ευχαριστιες κ δωσω εναν αερα oscar, απλα δεν εχω τι να πω.. ειλικρινα

Σκεφτομαι να μαζεψω μπλε καρτες γιατι ακουσα πως εχουν πολυ μαγεια αν και ειναι καπως αδυναμες (αν καταλαβα καλα), οποτε θα παω συντομα σε καποιο μαγαζι κ θα ρωτησω
Χαιρομαι ακομα περ/τερο που διαβαζω οτι υπαρχουν ετοιμα decks να αγορασεις, οπως πχ deck με elfs, γιατι ψηνεται και αλλος ο οποιος θελει elfs & wizards exclusive
εγω δεν εχω κανενα προβλημα οποτε οτι κατσει... απορω βεβαια πως ειναι δυσκολο να φτιαξεις ενα καλο deck, αλλα μαλλον εννοειτε να βρεις σπανιες καρτες? anyway θα το δω και αυτο...
ελπιζω να τα πουμε συντομα απο κοντα σε καποιο παιχνιδι mtg γιατι warhammer δεν εχω τελειωσει ουτε με το κολλημα Very Happy


για να μαζεψεις παντως καρτες, χωρις να το νιωσει η τσεπη σου, να πας να παιξεις draft.. Με 2 φορες drafting, θα εχεις ολες τις common-uncoommon που θες (μιας και ολοι τις δινουμε στους noobs as a fair play κλπ) και καποιες rare..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠαρ 19 Μαρ 2010, 08:27

Corum έγραψε:

αν υπήρχε ακόμα ενδιαφέρον στην Ελλάδα (από ενήλικες Razz) θα ξανασχολιόμουν


Kratch Rommel έγραψε:
ego pantos exo mpolikes kartes kai panta psaxno efkeria na kano new decks Razz


LoL???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
COUGAR
Knight
Knight



Αριθμός μηνυμάτων : 365
Registration date : 10/02/2010

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠαρ 19 Μαρ 2010, 10:39

http://yfrog.com/ef1268475697paximadij


Καλημέρα everybody
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
o_mistis
Warrior
Warrior
o_mistis


Αριθμός μηνυμάτων : 79
Registration date : 26/02/2009

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠαρ 19 Μαρ 2010, 10:57

kalhmera meta apo kairo! Elpizw oi administrators na sovareutikate kai na kanate ban ton axreio k prosvlitiko user silverwing. Edwsa arketo xrono pisteuw!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 45
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠαρ 19 Μαρ 2010, 11:29

...αχ Παρασκευες... δεν τις λατρευετε?...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 45
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠαρ 19 Μαρ 2010, 11:53

Ιατροβλαστ και εμενα το αγαπημενο χρωμα ειναι το μπλε.

Καποια decks που exv παιξει πολυ ειναι

forbid -capsize
mana leak,force spike,counterspell,memory lapse,forbid,capsize,accumulated knowledge, fact of fiction, dismiss,rewind,2 palinchron,stalking stones, 4 saphire medalion. 35 lands 4 ek ton opoion ginontai creatures 2 palichron kai 2 treachery gia na klebeis tou antipalou. me 24 counterspells kobeis tis apeiles mexri na gemiseis me lands.

psycatog
4 psycatog, 4 fact of fiction ,4 acumulated knowledge, 4 memory lapse, 4 frantic research,
1 wonder, 4 gift ungiven, agonizing demice kai alla.
mple mauro 4 creature ta 4 psycatog kalo counterspell kai ligo creature removal .

miraris wake
UWG mple gia counter,card drawing kai wish(carta pou sou fernei instant apo to sideboard) green gia mana acelaration kai defence kai green wish (carta pou sou fernei creature card apo to library) aspro gia wrath of god kai decree of justice.
kai oi kartes kleidia mirrari http://sales.starcitygames.com//carddisplay.php?product=3473
kai mirraris wake http://sales.starcitygames.com/carddisplay.php?product=2991

kai to agaphmeno mou deck htan to alluren.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XII   To Spam or not to Spam?!? XII - Σελίδα 39 I_icon_minitimeΠαρ 19 Μαρ 2010, 12:14

ΛΕΛΕ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
To Spam or not to Spam?!? XII
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 39 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» To Spam or not to Spam?!? VIII

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Off Topic :: Off Topic Συζητήσεις-
Μετάβαση σε: