Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)

Πήγαινε κάτω 
+5
Laskoulas
grom
deamonkin
Asarnil the Dragonlord
medas
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
medas
Spamlord
Spamlord
medas


Αριθμός μηνυμάτων : 1293
Ηλικία : 52
Τόπος : Portsmouth, Gunwharf Quays
Currently Playing : -
Registration date : 24/09/2008

Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΚυρ 18 Ιουλ 2010, 20:44

Έλαβα μέρος στο 1ο τουρνουά με 8η έκδοση, το οποίο διοργανώθηκε στο κεντρικό FS στη Βικτώρια. Στην πρώτη μάχη με γαμ. . . ο Λασκούλας ή μάλλον τα razondors των Lizardment ενώ στη 2η μάχη η ανεπαρκής αντιμαγεία του Barbarossa τον οδήγησε σε οριακή ήττα (1084 vs 534).
Τα συμπεράσματά μου μέχρι τώρα:

  1. Η 8η παίζεται πιο εύκολα (για έναν ηλικιωμένο σαν και μένα είναι σημαντικό κάτι τέτοιο)
  2. Δεν απαιτεί πολλές μετρήσεις
  3. Δεν πριμοδοτεί απαραίτητα (τουλάχιστον μέχρι τώρα) τον καλύτερο αλλά τον πιο τυχερό
  4. Παίζεται πιο γρήγορα, σε λιγότερο χρόνο
  5. Έχει περισσότερες ανατροπές που τη κάνουν πιο ευχάριστη
  6. Δεν ξέρουμε να παίζουμε ακόμη
  7. Είναι πιο εύκολο να τη μάθεις και ενδέχεται να φέρει νέο αίμα στην κοινότητα
  8. Τα spell είναι πιο σημαντικά
  9. Οι μηχανισμοί της ακόμη δεν έχουν ξεκλειδωθεί - ακόμη καλά καλά δεν γνωρίζουμε τους κανόνες
  10. Δεν υπάρχουν ακόμη "standard" λίστες


Τελικά πιστεύω ότι η 8η είναι η νέα όμορφη ανέμελη γκομενίτσα (η οποία αξιωματικά) θα υπερτερήσει της έμπειρης, famme fatal 7ης έκδοσης. Είναι η ανεξερεύνητη κι άγρια Αφρική σε αντιδιαστολή με την ώριμη Ευρώπη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://it.wikipedia.org/wiki/Manolesso
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΚυρ 18 Ιουλ 2010, 20:46

medas έγραψε:
Τελικά πιστεύω ότι η 8η είναι η νέα όμορφη ανέμελη γκομενίτσα (η οποία αξιωματικά) θα υπερτερήσει της έμπειρης, famme fatal 7ης έκδοσης. Είναι η ανεξερεύνητη κι άγρια Αφρική σε αντιδιαστολή με την ώριμη Ευρώπη.

Respect!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΚυρ 18 Ιουλ 2010, 20:46

Παράθεση :
Τελικά πιστεύω ότι η 8η είναι η νέα όμορφη ανέμελη γκομενίτσα (η οποία αξιωματικά) θα υπερτερήσει της έμπειρης, famme fatal 7ης έκδοσης. Είναι η ανεξερεύνητη κι άγρια Αφρική σε αντιδιαστολή με την ώριμη Ευρώπη

Αυτα τα ξερει η Ελενη????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deamonkin
Spamlord
Spamlord
deamonkin


Αριθμός μηνυμάτων : 1341
Ηλικία : 39
Τόπος : 3ο λοφάκι απο κρανία δεξιά όπως μπαίνεις...
Currently Playing : Tselo
Registration date : 01/09/2008

Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΚυρ 18 Ιουλ 2010, 21:34

Μα αφου ξερεις τα παιδια! λατρευουν τα ταξιδια!!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
grom
Knight
Knight
grom


Αριθμός μηνυμάτων : 408
Τόπος : Seven Hells of Ecstasy
Currently Playing : Σας έχω ΟΛΟΥΣ! :)
Registration date : 06/10/2008

Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΚυρ 18 Ιουλ 2010, 23:22

Tι εννοεις δεν ξερουμε τους κανονες? Εγω εχω διαβασει τις 20 πρωτες σελιδες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΚυρ 18 Ιουλ 2010, 23:30

Oxi de ta kseri
otan anebename pano elege kati , ela agapi mou pali pao stous q$E$#!@ ,agoria metaksi mas souvlakia mpires , tha varetho ktl , ktl

den elege tipota gia agria erotiki aneksereutniti pathiara erotiki afriki ...

sigh ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
talazorn
Spamlord
Spamlord
talazorn


Αριθμός μηνυμάτων : 1653
Ηλικία : 34
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : warhammer fantasy
Registration date : 06/10/2008

Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΚυρ 18 Ιουλ 2010, 23:44

Απλά με την 8η θα αναδυθεί μία νέα στρατηγική, την οποία μόνο μυριζόμαστε προς το παρόν γιατί δεν την έχουμε παίξει.
Εγώ διαφωνώ ότι ήταν πιο στρατηγική η 7η. Ίσα ίσα που με την 7η παίζανε μόνο οι μισοί στρατοί και μόνο 1-2 λίστες από αυτούς (μιλάω για ανταγωνιστικό παιχνίδι σε τουρνουά, εκεί που υποτίθεται πως φαίνεται η στρατηγική) και άρα δεν ήταν στρατηγική, αφού ήταν συνεχώς μία από τα ίδια. Η κάθε λίστα είχε απλά έναν αλγόριθμο και την έπαιζες με έναν συγκεκριμένο τρόπο ή Χ συγκεκριμένους τρόπους ανάλογα με τη λίστα του αντιπάλου. Η στρατηγική της 7ης ήταν περισσότερο υπολογισμός και όχι πραγματική στρατηγική με την έννοια της έξυπνης λίστας ή του έξυπνου παιξίματος. Γι' αυτό και πολλοί (και εγώ) είχαν ξενερώσει με την προηγούμενη έκδοση. Αρκεί να κοιτάξει κανείς το τι shooting (dwarfs me anvil, empire) / magic (chaos lista με tzeentch lord on disc) / movement (mass flyers/m10/chariots) έπεφτε σε κάθε λίστα-καρμπόν για να το διαπιστώσει αυτό.

Εγώ έτσι κι αλλιώς είμαι fun παίκτης οπότε μου αρέσει η 8η όπως και να 'χει, απλά λέω και μία παρατήρηση


Έχει επεξεργασθεί από τον/την talazorn στις Κυρ 18 Ιουλ 2010, 23:45, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΚυρ 18 Ιουλ 2010, 23:45

Εγω απο αυτο το λιγο που ειδα εχω να πω οτι μου αρεσει αρκετα Smile

φυσικα δεν ειδα κανεναν να εχει shooting .... αλλα απο την επομενη φορα θα δω τον Μακη :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deamonkin
Spamlord
Spamlord
deamonkin


Αριθμός μηνυμάτων : 1341
Ηλικία : 39
Τόπος : 3ο λοφάκι απο κρανία δεξιά όπως μπαίνεις...
Currently Playing : Tselo
Registration date : 01/09/2008

Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΔευ 19 Ιουλ 2010, 09:49

Nαι την επομενη φορα θα εχω ζαρια μαζι μου για να πεταω στους αντιπαλους, να ζαλιζονται και να νικαω!!! Μπουαχαχαχα!!! και τωρα χωρις guessing τα ζαρια μου θα βρίσκουν πααααντα τον στοχο τους!!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΔευ 19 Ιουλ 2010, 10:11

Tzortz έγραψε:
Εγω απο αυτο το λιγο που ειδα εχω να πω οτι μου αρεσει αρκετα Smile

φυσικα δεν ειδα κανεναν να εχει shooting .... αλλα απο την επομενη φορα θα δω τον Μακη :Ρ

δεν είδες τα 3 μορταρ/2 κανόνια/τανκ μου, 30 γκάνερς, 10 πιστολίερς,5 αουτράιντερς???? ε δεν έχεις δεί τίποτα!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΔευ 19 Ιουλ 2010, 10:31

Οι περισσότερες παρατηρήσεις σου συμβαδίζουν και με τις δικές μου, εκτός από μία Wink

medas έγραψε:
Δεν πριμοδοτεί απαραίτητα (τουλάχιστον μέχρι τώρα) τον καλύτερο αλλά τον πιο τυχερό
Είμαι βέβαιος ότι με την πάροδο του χρόνου θα αλλάξεις γνώμη, καθώς η προηγούμενη έκδοση είχε πολύ λιγότερα ζάρια στις ίδιες ζαριές. Ήταν πολύ ίδια με το confrontation που κάθε damage roll ήταν 2 ζαράκια, και είχε πολύ σημασία τί θα φέρεις.
Στην καινούρια, όχι μόνο ρίχνεις ένα σκασμό κουβαδόζαρα (άρα είσαι και πιό κοντά στο στατιστικό μέσο οέο), αλλά έχεις ένα bsb που σου λέει "αγάπες" σε όλα τα psychology & όχι μόνο. Αν αθροίσεις αυτό με την εκμηδένιση του Fear και το κουτσούρεμα του Terror, θα δείς ότι η 7η ήταν είναι και θα είναι μπαρμπούτι (με 2 παίζεται και αυτό).
Να θυμίσω ότι στη μαγεία, είχε σημασία ποιός καλός και έμπειρος στρατηγός ρόλλαρε 2 εξάρια και ποιός νουμπάς και άσχετος χωριάτης ρόλλαρε 2 άσσους;
Ο μόνος random παράγοντας της 8ης είναι το charge, το οποίο έδωσε ελπίδα στα πεζικά με 4 move... αφού πριν έκαναν 8 charge (και βγάλε, με τα χαζοwheel και τα terrain) ενώ τώρα κάνουν γιουρούσια από 8 έως 14 inches (με νορμάλ ζαριές 4-10). Δηλαδή, σε σχέση με το πριν, έκανε τα μοντελάκια σου πιό γρήγορα...

Απάντησα μόνο στο θέμα τύχης που σχετίζεται με το ζάρι, δεν έχω υποδείξει αλλαγές στο σύστημα κινήσεων κλπ που έχουν κόψει τις χαζομάδες που γίνονταν στην 7η... Wink

Όντως η 8η φέρνει "νέο αίμα" στο παιχνίδι, καθώς επιστρέφουν με χαρά πολλοί που το είχαν κόψει στις προηγούμενες, και στις δικές μου παρέες σε 3 πόλεις, αυτό σημαίνει καμιά... 10ριά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΔευ 19 Ιουλ 2010, 10:52

θα.....συμφωνήσω με κρόνο, η 8 αρχισε να μ αρέσει όταν έφαγα τις πρώτες ήττες από φιλαράκια που στην 7 δεν υπήρχε περίπτωση (η μάλλον υπήρχε μια μικρή). εκτός από τα "ΠΑΡΤΑ ΜΩΡΗ ΑΡΡΩΣΤΗ ΕΠΙΤΕΛΟΥς κλπκλπ", ξαναέδεσε ως τώρα τουλάχιστον η χαμεροπαρέα! ανατροπές (πχ ον λάιν μάχη με κίουρ, τον είχα σαπίσει στο σούτιν, έχασα στρατηγό και μάχη αμέσως, σενάριο 4), σενάριο watchtower, 5 δαιμονέτες επέζησαν από όλο το στρατό (Lol!) του εχθρού και του έδωκαν τη νίκη! γενικά βλέπω επιστροφή παιδιών που το χαν παρατήσει και πιο χαλαρό κλίμα. το θέμα είναι να συνεχίσει έτσι και να μην αρχίσουν οι γνωστές σπασμωδίες/ανισορροπίες της gw με το πρώτο καρασπασμένο κόντεξ γι αυτό και τηρώ μια επιφύλαξη. γένικά πάντως περνάω ΠΙΟ ΚΑΛΑ απ την 7 χωρίς αυτό να αναιρεί όμως τα πρότερα σχόλιά μου/διαφωνίες μου με κάποιους αστείους κανόνες. ένα θεματάκι με το τερέν που κάνεις δέκα ώρες μέχρι να το στήσεις και μερικές διαφωνίες με το true los (ήδη παρατήρησα τα πρώτα καβγαδάκια, μα βλέπει μα δε βλέπειο κλπ κλπ) και αρκετές τρύπες μένουν να κλείσουν, πχ σε ποιο range o frenzy ρίχνει Ld να δει αν την πέφτει?????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΔευ 19 Ιουλ 2010, 11:24

Διαφωνω και θα διαφωνω ες αει για το "στρατηγικο" μερος της 8ης.

Ειναι πιο διασκεδαστικη. For Sure.
Αυτα. Μεχρι εκει.

Ειναι κουραστικο να εξηγεις τα αυτονοητα...
Με εξαιρεση 2 Spell στα..100 που υπηρχαν στην 7η ( Gateway/Dreaded 13th spell)
το να περασεις irresistable ενα spell με 5 ζαρια δεν ηταν GAME WINNER.
Μαλιστα οποιος ξερει να παιζει, πολλες φορες σιχτιριζε γιατι δεν ετρωγε scroll /ζαρια απο τον αντιπαλο για να περασει πιο ευκολα τα ξορκια σε επομενους , πιο σημαντικους γυρους.

Στη νεα εκδοση...τα irresistables ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΑ!

1 να περασει και μονο ενα, μπορει να αλλαξει την τροπη του παιχνιδιου. Ειναι "αντικειμενικοτερο" αυτο?

Charge και Infantry:
Ο πλεον αστειος κανονας του παιχνιδιου.
Στα Medieval ages τα ιππικα ελεγχαν το Battlefield.
Οι Οθωμανοι με τα απιστευτα Fast Cavalry
Οι Τευτονες με τα Ηeavy Cavalry
Oι Αγγλοι / Γαλλοι με τους Ιπποτες
Οι Μογγολοι με τους απιστευτους εφιππους τοξοτες κατεκτησαν τον μισο πλανητη.
Η απαντηση σε αυτα ηταν...
"Να ντοπαρουμε τους πεζικαριους να πηγαινουν γκαζωμενοι??????"

ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ!!!

ΦΤΙΑΞΑΝ ΑΠΛΑ , αντι για Lances
ΠΟΥ ΧΤΥΠΑΓΑΝ ΠΡΩΤΑ ( IN και @@ αν εχεις απεναντι μια Lance 3 μετρα)

διαφορετικα οπλα
Pikes, πχ.
Aρκεβουσια.
Κανονια.
Organ guns ( Swiss)

Terrains

Το true line of sight ειναι ΑΣΤΕΙΟ στο Warhammer Fantasy.
Ειδικα στα δαση.

Δεν μπορεις κυριος να λες στο fluff του βιβλιου σου, "Η Empire ειναι μια περιοχη με τοσο πυκνα δαση που ταξιδευεις πολλες μερες χωρις να βλεπεις καν το φως του Ηλιου"
και μετα, να λες...
σε βλεπω πισω απο το Δασος...κανω charge!

ELEOSA!!!!!!!

Με ιππικο κιολας??????

Επειδη θυμαμαι καλα. Καλυτερα απο παρα πολλους, γιατι αυτη ειναι η δουλεια μου κιολας,
σας λεω πως και με την ελευση της 7ης, παρα πολυς κοσμος ειχε ερθει να ξαναπαιξει.
Αυτον τον κοσμο ΔΕΝ τον διωχνει το setup των κανονων. Τον διωχνει η "ανταγωνιστικη" συμπεριφορα ορισμενων απο τα τουρνουα ( πρωτου και χειροτερου, εμου του ιδιου Razz) , και σπασμενες λιστες, στρατοι κλπ. Γιατι οσο και αν θες να διασκεδασεις, αν πας σε ενα Fair πχ για να χαρεις 5-6 μαχουλες με την λιστα των μοντελων που σου αρεσουν και παιξεις απεναντι σε full gunlines, Special Characters, full magic κλπ...
ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕΙΣ!

PS
Ακυρο το να βαζεις τους skirmishers οπως θελεις...
Το swiftreform κ η αλλαγη στο formation επειδη περασες ενα LD στο Steadfast, απλα...ικανοτητα!
Σας παρακαλω. Σεβαστειτε τη νοημοσυνη μας.Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΤρι 20 Ιουλ 2010, 13:09

αλλο θεικό των faqs. ενώ είδαμε λοιπόν το ταπεινό πιστόλι να πηγαίνει range 12, το repeater pistol μένει range 8? στα faq δεν αλλάζει το range. επίτηδες? το ξεχασαν κ αυτό? τι να πω....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΤρι 20 Ιουλ 2010, 13:25

Λογικό αυτό με τα πιστόλια...

Το effective range (όχι το max) ενός μονόβολου όπλου σε σχέση με ένα παρόμοιου τύπου και κατασκευής πολύβολου, είναι πάντα μεγαλύτερο, εκτός αν υπάρχει θέμα στην ποιότητα κατασκευής τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΤρι 20 Ιουλ 2010, 13:50

αχα! το ότι το repeater handgun με το απλό Hundgun δεν πειράχτηκε και έχει το ίδιo range πως ερμηνέυεται οεο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΤρι 20 Ιουλ 2010, 13:58

Eρμηνεύεται πως ότι και να σου πω θα βρείς κάτι να κλαίς lol!

Στο -ευ- ο τονισμός πάει πάντα στο υ και όχι στο ε.

Τέλος, αυτό:

Παράθεση :
Ἑργασιακαὶ ὑποχρεώσεις ἐπέβαλαν ταχείαν περάτωσιν τῆς πράξεως αὐτὸ τὸ φθινοπωρινὸν ἀπόγευμα. Δυστυχῶς τὸ παράπλευρον 16Γ μὲ τὴν πεπειραμένην ὤριμον Σόνια ἦτο κλειστὸν λόγῳ τῶν ἀβυσσαλέων γελοιοτήτων τῆς ΕΛ.ΑΣ. καὶ κατέληξα εἰς τὴν Βερόνικαν, μίαν γυνὴν μὲ τὸ ἥμισυ τῆς ἡλικίας καὶ τὸ διπλάσιον περίπου βάρος τῆς Σόνιας. Καὶ ναὶ μὲν εἰς ὁρισμένους ἀρέσουν αἱ εὔσωμαι, ὁπότε ὑπάρχει καὶ μία πελατεία δι αὐτὰς, ἀλλὰ ἡ ἐν λόγῳ εὔσωμος μᾶλλον μὲ φώκια ἤ καλύτερον θαλάσσιον ἐλέφαν δύναται νὰ παρομοιασθεῖ λόγῳ τῆς ἀπεριορίστου ὀκνηρίας της.

Ἤρχισεν μὲ - κεκαλυμμένην, κατόπιν έρωτήσεως ὡμολογουμένως - πεολειχίαν ἑξαιρετικῶς ἄτεχνον ἀλλὰ ἀκατάπαυστον καὶ διακοπείσαν μόνον κατόπιν ὑποδείξεὼς μου μετὰ ἱκανὸν χρόνον καὶ ἀφοῦ διεπίστωσα ὅτι ἡ νἐα δὲν ἀξίζει ὡς ἱερόδουλος οὕτε 10 Εὐρώ. Τὴν τοποθέτησα λοιπὸν εἰς ὑπτίαν θέσιν ἐπὶ τῆς ρυπαρᾶς σινδόνης καὶ διείσδυσα ἐντόνως, τῆς ὁλοκληρώσεως μὴ βραδυνούσης.

Ἡ ...Ἱσπανὶς (κατὰ δήλωσιν) τῶν Καρπαθίων ἀπεχώρησεν ἄνευ λέξεως καὶ ὁ Ἕλλην ἐνεθυμήθη τὰ ἄθλια πορνεῖα τῆς δεκαετίας τοῦ '80.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΤρι 20 Ιουλ 2010, 14:13

Eυτυχώς που υπάρχουν ευσυνείδητοι εκ των ευρισκομένων στο ευγενές τούτον συμπόσιο, που μας υπενθυμίζουν πως η Ευτυχία θα μπορούσε πάντοτε, να μην είναι τίποτα περισσότερο από ενα όνομα ιεροδούλου δίχως επιδεξιότηταν και με...
Παράθεση :
πεολειχίαν ἑξαιρετικῶς ἄτεχνον ἀλλὰ ἀκατάπαυστον καὶ διακοπείσαν μόνον κατόπιν ὑποδείξεὼς μου μετὰ ἱκανὸν χρόνον

Και σίγουρα , μια τέτοια Ευτυχία, δεν είναι αυτό που ακριβώς περιμένουμε να εμφανιστεί.
Ακόμα και αν η καθημερινότητά μας εχει γίνει Brothel...

Τουλάχιστον....
1) αφού περιμέναμε την 8η,
2) Περιμέναμε τα PDF, τώρα ξέρετε τι απέμεινε έτσι?
Aντε και καλα FAQ με την 8η!
χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΤρι 20 Ιουλ 2010, 14:15

το FAQHAMMER lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΤρι 20 Ιουλ 2010, 14:17

τι να κλαιω ρε μλκα εβαφα 6 μερες τσάμπιον με ριπιτερ τώρα θα τον βάλω στον πάτο μου. δεν μας @#@#@#@#@$$# οι μλκες τσαπατσούληδες λέω γω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΤρι 20 Ιουλ 2010, 14:22

Ήδη παίζει το faq 1.1... ο πάτος σου θα είναι ενθουσιασμένος με την 8η lol!

Μπορείς πάντα να το δεις πως τον έβαψες ώστε να βάψεις τον κανονικό σου ακόμα καλύτερο beer
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΤρι 20 Ιουλ 2010, 14:24

Φημολογείται πως, η νέα έκδοση των FAQ,
1) θα είναι έγχρωμη,
2) 500 σελ.,
3) με πολλές εικόνες για το "στήσιμο" (των τερραίν σαρδανάπαλοι!!!) και
4) κανόνες που για να επιλέξεις πιο FAQ θα ισχύει, θα ρίχνεις ένα d100.
5) Με πολλα misdie tables
6) Και FAQ για τα FAQ

Ετσι οπως το FAQήσανε το game...FAQατε γιατι χανόμαστε που λέει και ο Τζιμάκος. guitar
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΤρι 20 Ιουλ 2010, 14:31

Κ.Α.Φ.Ρ.Ο.Ι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
h34dnotf0und
Arch Spammer
Arch Spammer
h34dnotf0und


Αριθμός μηνυμάτων : 2002
Ηλικία : 44
Registration date : 06/10/2008

Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΤρι 20 Ιουλ 2010, 14:44

Flames έγραψε:
τι να κλαιω ρε μλκα εβαφα 6 μερες τσάμπιον με ριπιτερ τώρα θα τον βάλω στον πάτο μου. δεν μας @#@#@#@#@$$# οι μλκες τσαπατσούληδες λέω γω


Πωπω μεγάλη ζημιά έπαθες. Πραγματικά το ότι ένα μοντέλο σου βαράει σε 4 ίντσες λιγότερες θα σου στοιχίζει 9/10 παιχνίδια.

Αστα μην τα συζητάς, δεν μπορείς να τον βάλεις τώρα στη λίστα, άστα κλάφτα. Πέτα τον καλύτερα στην τουαλέτα και τράβα το καζανάκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.demonicpigeon.com
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)   Strategic Mind (7th) vs Fun (8th) I_icon_minitimeΤρι 20 Ιουλ 2010, 14:59

διακρίνω μια ατομική επίθεση εδώ και λίγο καιρό οπότε λέω να σ αγνοώ παντελώς απο τώρα και στο εξής
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Strategic Mind (7th) vs Fun (8th)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» New Nidzilla in mind
» Mind-Blowing Flames of War terrain

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Warhammer Fantasy General Discussion-
Μετάβαση σε: