Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους

Πήγαινε κάτω 
+17
kiour_gr
Papajohn
mandragora
h34dnotf0und
sagemonk
Cad@veR
admin
Altair
Khar Vader
Aerico
Sn4k30r
aphelion
Tzortz
BiG GoBBo
Aramil Sair Sianontel
Johneleos
Trollzor
21 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΠεμ 22 Ιουλ 2010, 09:35

Ορίστε που καταντήσαμε... κάποτε καταστρέφαμε πλανήτες, τώρα με το χαζοφάντασυ πάμε σε χωριουδάκια και παροικίες...

Εχθές κόλλησα τους 5 Chaos Knights μου, και τα πόδια από τους Warriors. Υπάρχει Shaagoth και ασταρωμένος Γίγαντας.

Ψήνομαι να αρχίσω ένα βρωμερό blog και να τους βάψω μέχρι το τουρνουά της Πάτρας για να πάρω το Best Painted Βραβείο (που δεν θα υπάρχει).

Θέλω προτάσεις.

Το θέμα του στρατού θα είναι Nurglίστικο, αλλά το θέλω πιό μπιχλιάρικο. Είχα κάνει δουλειά για τον skario, στο photobucket (για να μη γεμίζω το thread aphelion!)
https://s857.photobucket.com/albums/ab137/Chronomancer/Chaos%20Knights%20of%20Nurgle%20-%20High%20Class/

Αυτή τη δουλειά μπορώ να την κάνω, αλλά για τα γούστα μου είναι πολύ σκούροι πράσσινοι. Θα ήθελα να τους κάνω όπως τους plague marines του 40Κ, εδώ
http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?catId=cat440160a&prodId=prod890005a

Έχω πολλά κολλήματα.
1.Δεν ξέρω τι βάση να τους βάλω (λευκή ή μαύρη?)
1.1.Αν βάλω μαύρη, λέω να ξεκινήσω με rotting flesh ή κάποιο από τα foundation (gretchin green?)
1.2.Αν βάλω λευκή, μήπως να την ξεκινήσω με washes? Δεν έχω βάψει σε λευκό, θέλω ιδέες.
2.Πώς να κάνω τις λεπίδες;
2.1.Rusty Blades, με τί χρώματα;
2.2.Bone&flesh?
3.Βάσεις πρέπει να μπούνε... τί θέμα οέο...
3.1.Snow που να βρωμίζει από πατημασιές;
3.2.Rocky?
3.3.Swamp (πώς?)?

Ρίχτε ιδέες αλλά όχι στο κεφάλι μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΠεμ 22 Ιουλ 2010, 09:38

Αν τα μοντέλα είναι πλαστικά, βούτα τα για 30" σε αυτό Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους F1792b9c48b0738ea21b0625e40cecf8


μετά όπως και να τους βάψεις (και ροζ ακόμα...), με Nurgle θα μοιάζουν... ή μάλλον με ΤΟΝ Nurgle.... lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΠεμ 22 Ιουλ 2010, 09:55

λοιπόν θα απαντήσω για τα ράστι μπλέιντς με ενα κολπάκι. μην σκουριάσεις το μέταλλο βάψτο απευθείας σκουριασμένο (καφέ και μεταλλικό) και μετά κάνε μλεντ/λέιερς με λίγο πιο ανοιχτό. πετάς και ένα χαιλάιτ και είσαι κομπλαδούρα. δες το τσάριοτ που χω την σκουριασμένη πανοπλία του φουκαρά που σέρνεται.
για λευκό αστάρι οπωσδήποτε astronimical grey και μετά βάφεις ανετότατα απο πάνω!
τώρα για σαπισμένη σάρκα μπορείς
α)ρότιν φλέσ πάνω από ροτιν φλεσ + ανοιχτό καφέ, χ΄΄αιλαιτ με μπλιτσ μπόουν και γουος απαλό γκρίφον σέπια ή
β) μικρά πάτσις (στίπλς πως στο %#@# τα λένε) πάνω σε τάλαρν φλεσ και μετά μερικά αραιωμένα γουόσις ντέβλαν μάντ και μετά μερικά γκλέιζ μωβ. πιο δύσκολο αλλά μαμεί!!!!!
βάση swamp! δεν το χω κάνει αλλά με τόσες συμβουλές που θα σου δώσει ο γκάλβερτ (χαχαχαχαχ) θα μάθω κ εγώ πως γίνεται (σωστός?????) αν θες μπιτς για swamp brettoniasn peasant, σαλιγκάρια πτηνά ότι να ναι! αντε ξεκίνα!!!! Happy painting
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΠεμ 22 Ιουλ 2010, 09:56

και βάλε και τίποτα μύξες ρε να κρέμονται, δες τους δικούς μου με ούχου κ έτσι! και κανα χαρτομάντηλο χαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΠεμ 22 Ιουλ 2010, 09:57

Για swamp αν πρέπει να πω συμβουλές, θα περιλαμβάνουν γύψο, pigments και ρητίνη. Αν έχεις όρεξη να "get dirty" πες να γράφω, γιατί κατά τ' άλλα βαριέμαι Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΠεμ 22 Ιουλ 2010, 10:00

χέσε μας ρε ψώνιο !!!!! βαριέσαι ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ ΝΕΟ ΠΑΙΔΙ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΠεμ 22 Ιουλ 2010, 10:06

Flames έγραψε:
χέσε μας ρε ψώνιο !!!!! βαριέσαι ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ ΝΕΟ ΠΑΙΔΙ

Ο χρόνος μου αξίζει (και πολλά μάλιστα...). Αν δε το κάνω με την καλή μου (λέμε τώρα) την καρδία (βλέπε tutorials), Ε ΝΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ, ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟKEYBOARD ΠΟΥ ΤΟ SPACE ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΑΤΡΟΦΙΚΟΥ ΠΕΟΥΛΟΥ!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΠεμ 22 Ιουλ 2010, 10:10

ημαρτον και μέγκατρον ρε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Johneleos
Arch Spammer
Arch Spammer
Johneleos


Αριθμός μηνυμάτων : 3546
Ηλικία : 30
Τόπος : sthn xwra twn mpaokiwn
Currently Playing : dem gaimz
Registration date : 11/05/2010

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΠεμ 22 Ιουλ 2010, 10:11

Το space τον πειραξε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aramil Sair Sianontel
Spamlord
Spamlord
Aramil Sair Sianontel


Αριθμός μηνυμάτων : 1664
Ηλικία : 40
Τόπος : coming...
Registration date : 22/10/2008

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΔευ 26 Ιουλ 2010, 10:17

Όσον αφορά τον Nurgle είμαι πάντα υπέρ του βάλτου στις βάσεις.

Βρύα πασαλειμένα me uhu, water effect me σκούρο πράσινο και bestial brown από κάτω και πάμε...περιμένω photos chrono....και μαχούλα κάνα μεσημέρι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BiG GoBBo
Arch Spammer
Arch Spammer
BiG GoBBo


Αριθμός μηνυμάτων : 3579
Ηλικία : 36
Registration date : 01/09/2008

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΔευ 26 Ιουλ 2010, 10:23

Aramil Sair Sianontel έγραψε:
Nurgle είμαι πάντα υπέρ του βάλτου στις βάσεις.
+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΔευ 26 Ιουλ 2010, 10:31

Θελουμε φωτο -.-


ΥΓ. υπερ του βαλτου κι εγω Wink Ετσι ειχα κανει και τους δικους μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΔευ 26 Ιουλ 2010, 10:33

Αράξτε ρε σκουλίκια της γής! Τί φωτό? από τα κολλημένα? 0αχ0χα0χα0χα0 Wink Σιγά σιγά !! !! έχουμε και μετακομίσεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aramil Sair Sianontel
Spamlord
Spamlord
Aramil Sair Sianontel


Αριθμός μηνυμάτων : 1664
Ηλικία : 40
Τόπος : coming...
Registration date : 22/10/2008

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΔευ 26 Ιουλ 2010, 10:35

εκλεισε το Luna και αλλάζεις γειτονια??? Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΔευ 26 Ιουλ 2010, 10:42

Aramil Sair Sianontel έγραψε:
εκλεισε το Luna και αλλάζεις γειτονια??? Razz
Luna? I don't know this word... Αλλά δε μασάω, υπάρχει και το Marakesh στην παραλία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BiG GoBBo
Arch Spammer
Arch Spammer
BiG GoBBo


Αριθμός μηνυμάτων : 3579
Ηλικία : 36
Registration date : 01/09/2008

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΔευ 26 Ιουλ 2010, 10:44

Aυτά είναι μαγαζιά Twisted Evil

lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΤρι 24 Αυγ 2010, 13:56

Σαν αρχικό πλάνο, είχα να έχω τελειώσει τα μοντέλα (2 monsters, 3 heroes, 5 cavalry 5 dogz 24 warriors) πριν τα μέσα του Οκτώβρη, αλλά τελικά θα έχω αρκετό χρόνο μέχρι να τα εμφανίσω. Ίσως θέσω σαν επόμενο deadline το ερχόμενο Games Fair του όποτε, εαν και εφ'όσον οι λατρεμένοι μας organisers δεν πνίξουν το κουνέλι και βάλουν 40Κ & Fantasy μαζί... Εν'όψη του επερχόμενου διαγωνισμού Large, ξεκίνησα με τον Τάκη τον Γιγαντάκη. Σήμερα θα ανεβάσω γυναίκας θέλουσας, επιτρέπουσας και μή παντοφλίζουσας και WIP photos.

Μέχρι τότε:
Δέρμα:
1. Το δέρμα το ξεκίνησα με Vomit Brown.
2. Έκανα wash Ogryn Flesh
3. Έκανα wash Thrakka Green
4. Έκανα apply Bronzed Flesh (Ναί λοιπόν, έχω!) mixed with a flavour of Rotting Flesh
5. Έκανα thinner apply Bronzed Flesh mixed with a lot Rotting Flesh
6. Έκανα τρίτη διαβάθμιση, με Elf Flesh mixed with Rotting Flesh
7. Έκανα highlight με Elf Flesh mixed with Rotting Flesh & Bleached Bone
8. Έκανα fine highlight με Bleached Bone.
Ρούχα 1:
1. Ξεκίνησα με Knarloc Green mixed with Rotting Flesh.
Ρούχα 2:
1. ξεκίνησα με Kommando Khaki mixed with Rotting Flesh.

Έχει πέσει σκέψη για το αν πρέπει να ρίξω μελάνι στο δέρμα τώρα που τελείωσα, και τί θα ήταν αυτό. Ίσως έπρεπε να κάνω ένα γενικό, με μία μίξη watered (deep) down Bronzed Flesh / Rotting Flesh.

Επόμενα πράγματα για τον Τάκη, θα είναι να βάλω στην κοιλιά το σήμα του Nurgle (φθινή απομίμηση) όπως είναι στο βιβλίο, με τρία σημεία πάνω σε στρογγυλό άξονα με καρφιά. Βεβαίως, κάτι τέτοιο με λυπεί αφάνταστα, καθώς ο Γιγαντάκης δεν θα έχει στο παιχνίδι Mark. Αλλά δεν πειράζει, το δικαιολογούμε επειδή ο Τάκης τώρα έμαθε για τον pappapestilence, και δεν έχει κριθεί ακόμα άξιος να πάρει τις ευλογίες του father nurgle (a.k.a. μπίχλες). Τατουάζ όμως...

Τα ρούχα θα συννεχιστούν με το πράσσινο και bleached μοτίβο, ενώ θα πρέπει να βρώ ένα χρώμα αρκετά χαλασμένο για τα λουριά που δένουν τα ρούχα κλπ.

Τα μεταλλικά σημεία πρέπει να τα μπιχλέψω.

Οπότε... περιμένω ιδέες, ειδικά από τους bihlmasters, eh, εννοώ painters.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΤρι 24 Αυγ 2010, 19:31

WIP PICS UP


Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Giant4
Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Giant3
Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Giant2
Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Giant1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΤετ 25 Αυγ 2010, 11:15

φτωχεια τον λες (που κυκλοφορει με σκισμενα σοβρακα ο λετσος). Αλλα nurgle δεν τον λες.. Τι αλλο θα κανεις πανω του??? Αυτο με το νιτρο που ειπε στην αρχη ο Galvy ακουγεται καλη ιδεα, αν και κριμα το μοντελο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΤετ 25 Αυγ 2010, 11:40

Χμμμμ...για να τον πεις Νurgle θέλει όντως κάτι ακόμα.
Το δέρμα είναι πολύ ανοιχτό imho. Θα το έκανα να έχει μια πράσινη απόχρωση όλο και σε ορισμένα σημεία θα έβαζα λιγουλάκι κόκκινο για να δείχνει ερεθυσμένο. Στον δικό μου nurgle giant έχω κάνει πληγές, σκασμένο δέρμα και τσιγκέλια με green stuff γιατι απο το κουτί δεν δείχνει και τόσο nurgle.

Όσο για την σκουριά στα όπλα η μέθοδός μου είναι αυτή.
1) βαφεις κανονικά το όπλο μεταλικό
2) περνας ενα wash vermin brown τόσο αραιό σαν να ήταν νερό με χρώμα
3) κανεις το 2 αρκετες φορες. Καλύτερα πολλα μικρά στρόματα παρά ένα χοντρό.
4) με λίγο αραιό πορτοκαλί κάνεις πιτσιλιές σκουριάς
5) το ιδιο με πιο ανοιχτο πορτοκαλί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΤετ 25 Αυγ 2010, 11:44

Μαζί σας παίδες, αλλά δεν θα πάρει Mark of Nurgle, δεν φτάνουν πόντοι! Απλά να δέσει με το στρατό. Θα του βάψω Mark of Nurgle, ότι και καλά aspirant. Νομίζω ότι τον έχω κάνει αρκετά αρρωστιάρη, αλλά θέλω να του ρίξω μάλλον κάποιο Ink στο δέρμα. Τι να του ρίξω?..

Υ.Γ.
Προχώρησα το Πράσσινο παντελονάκι σε
2/1 Πρασσινάκι (δε θυμάμαι χχαχαχ) με Rotting Flesh apply
1/2 Πρασσινάκι με Rotting Flesh thinner apply
Rotting Flesh highlight.

Λογικά αύριο το άλλο χρώμα Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΤετ 29 Σεπ 2010, 14:19

O μπιχλιάρης βάφτηκε κι άλλο, θέλει μία δύο πινελιές σε λεπτομέρειες, ούτε μισάωρο...

Μετά από αυτό, φωτό, και αρχίζω το πρώτο μου freehand, το πολύπλοκο σήμα του Nurgle σε μία από τις σελίδες ARMYLIST.

Να τονίσω ειδικά για τον Sn4k3or, ότι ό,τι Empire έχει πάνω ή και γύρω του ο γίγαντας είναι βαμμένο μπλέ-άσπρο, πολύ έξυπνα και στρατηγικά. Αφού ο γίγας θα ψοφάει για πλάκα στη νέα έκδοση, ας τον βλέπει να σκοτώνει (στο φλάφ) τα Empire του Snake του μήπως και τραβήξει αυτός τις κανονόμπαλες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΠαρ 01 Οκτ 2010, 09:17

ΕΡΩΤΗΣΗ

Τί γίνεται όταν έχεις ένα γίγαντα, θέλεις να του βάλεις Mark of Nurgle, αλλά δεν σε φτάνουν οι πόντοι?

Απάντηση: Του δίνεις Τατουάζ OF NURGLE που δεν κοστίζει πόντους Razz Το τατουάζ είναι προσπάθεια αντιγραφής αυτού στη σελίδα 119 του WoC CODEX.

Είναι πολύ κοντά στα τελειώματα, θέλω να κάνω ένα δυό highlight στη λούγκρα του Sn4k3or που κρατάει στο χέρι ο γίγαντας, λίγο στο τατουάζ, άντε βάση και πληγές, και θα αφήσω τα ρέστα (αξεσουάρ κλπ) για μετά αν προλάβω, τα έχω ούτως ή άλλως ακόλλητα.

Για πρώτο lighting effect & freehand, τα πήγα καλούτσικα. Στα επόμενα θα διαβάσω τα άρθρα για να τα κάνω και σωστά, αυτά δεν με ικανοποίησαν.

Προκαταβολικά, να ζητήσω συγνώμη για τις στραβές εικόνες, ξέχασα να τις κάνω rotate πριν τις ανεβάσω, και το internet σέρνεται. Είμαι 1 ώρα και 10 λεπτά έως τη στιγμή της πληκτρολόγησης...

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους DSC01484

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους DSC01485

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους DSC01486

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους DSC01487

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους DSC01489

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους DSC01490

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους DSC01492

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους DSC01493

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους DSC01494

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους DSC01495



Μία δόση του τί θα ακολουθήσει το γίγαντα, ελπίζω σε συνδυασμό με "unit competition", καθώς και ένα positioning σε warrior, που θα πάρει και άλλη δουλειά για να γίνει spear. Λογικά το Spear θα έχει και ένα zombie ή κάτι ανάλογο πάνω του... Πάντα βαμμένο στα χρώματα της Empire του Sn4k3or.

Από αριστερά προς τα δεξιά "The Four Riders of Apocalypse and The Leader of Planetstrike"

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους DSC01496

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους DSC01497

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους DSC01498

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους DSC01499

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους DSC01500

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους DSC01501

Μήτσος δε παλούκερμαν με τα ούλα του.

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους DSC01502
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sn4k30r
Spamlord
Spamlord
Sn4k30r


Αριθμός μηνυμάτων : 1466
Ηλικία : 36
Τόπος : Larisa
Currently Playing : KILL THeM! KILL THeM aLL!!
Registration date : 30/07/2009

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΠαρ 01 Οκτ 2010, 10:17

Νιce! ο γιγαντας φυσικα με τα χρωματα (μου!!) nice tattoo! τι πανεμορφα μοντελα αυτα τα chaos....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aerico
Hero
Hero
Aerico


Αριθμός μηνυμάτων : 714
Currently Playing : There is only one army
Registration date : 21/12/2009

Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους   Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους I_icon_minitimeΠαρ 01 Οκτ 2010, 11:32

Αυτός είναι ο γίγας που έδειρα 4-5 φορές;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Βρωμεροί μπιχλιάρηδες που κατακτούν Ηπείρους
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 4Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Painting and Modelling :: Painting and Modelling-
Μετάβαση σε: