Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Warhammer trainning  - Σελίδα 2 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Warhammer trainning

Πήγαινε κάτω 
+6
darlok
Nepenthe
Asarnil the Dragonlord
Laskoulas
medas
xrisomiga
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer
xrisomiga


Αριθμός μηνυμάτων : 3097
Registration date : 19/03/2011

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 08:17

meda καλά τα λες
έχουμε ΠΟΛΛΟΥΣ πολύ καλους παίκτες αλλα το θέμα είναι ότι oi περισσότερoi είναι στον πειραιά η στην λιβάδια η πάτρα η δεν ξέρω και που alllou. το Βιβλίο θα μπορεί να giνει σαν tip book για περίεργες καταστάσεις και να επεξηγεί θεωρεία .

το θέμα είναι ότι oi μικροί παίκτες μαζί με εμενα μέσα προφανώς δεν ξέρουν πως να σκεφτούν αυτό γίνεται μέσα από πολλά παιχνίδια που πολλοί δεν έχουν την πολυτέλεια να ζήσουν γι αυτό αυτό το Βιβλίο θα έχει και τον σκοπό να σε μάθει να σκέφτεσαι σωστά όσον αφορά το παιχνίδι ( επειδή το να σκέφτεσαι μαθαίνεται) και να ekmetaleuth την εμπειρία όλων αυτόν τον masters για να ανεβάσει και τους μικρούς βάθρο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
medas
Spamlord
Spamlord
medas


Αριθμός μηνυμάτων : 1293
Ηλικία : 52
Τόπος : Portsmouth, Gunwharf Quays
Currently Playing : -
Registration date : 24/09/2008

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 08:30

Ίσως σε πρώτη φάση εφικτό και πιο εύκολο θα ήταν ο κάθε παίκτης να γράψει τη λίστα του αλλά και να περιγράψει τη στρατηγική του.
Έχω δει πολλές φορές τον Darlok με το που τελειώνει το στήσιμο να λέει 'Τώρα κέρδισα'. Τι είδε;
Έχω δει τον Edy (εκτός από το να σπάει τ' αρχίδια των αντιπάλων) να κάνει κινήσεις που το αποτέλεσμά τους να γίνεται κατανοητό πολύ αργότερα.
Έχω δει τον Laskula να βλέπει γύρους μπροστά.
Έχω δει τον Zilda να αποφεύγει καλοστημένες παγίδες.
Έχω δει τον Jibuz να σκεύτεται 20 λεπτά μια κίνηση (μου έσπασε τα νεύρα)
Έχω δει τον Flames να αλλάζει σε ένα movement phase όλο το σκηνικό.
Έχω δει τον Ironman να στείνει παγίδες.

Αυτό ζητά ο Χρυσόμυιγας και κάθε νέος παίκτης - την αποκωδικοποίηση αυτών που αυτοί βλέπουν και μεις δεν βλέπουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://it.wikipedia.org/wiki/Manolesso
xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer
xrisomiga


Αριθμός μηνυμάτων : 3097
Registration date : 19/03/2011

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 08:48

ρε meda το θέμα είναι απλό άμα βάζαμε όλη την εμπειρία των παικτών που το έχουν κάνει επίστημh σε ένα χώρο συγκεντρώmeno απλά το "παικτικο" επίπεδο ΟΛΩΝ θα ανέβαινε δραματικά τώρα άμα δεν θέλουν να γίνει αυτό εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο μονο να συνεχίσω τον απλό δρόμο που ακολούθησαν όλοι αντί για τον πιο γρήγορο Sad
βεβαια θα τους έλεγα όπως και oi κινέζοι που κάνω παρέα xarakthrizoun pollous ... selfish Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 09:43

Tι ακουμε Razz
απο ποτε ο "απλος" δρομος ειναι κακος ? δες τον Ηρακλη τι διαλεξε χαχαχα Razz
τι @@ σελφις κτλ λες ρε χρυσομυγα ? λολ
δηλαδη ειμαστε κατοχοι καποιων παμπαλαιων μυστικων τα οποια δε τα δειχνουμε στους αλλους για να μη γινουνε δυνατοι, πιο απλο δρομο και πιο "ευκολο" ???????
χαχαχααχαχα μλκα ελεος ειναι και πρωι.
βαλτε λιγο το μυαλο μπρος ...
Τι να πουμε ? οτι αμα εχεις μια μοναδα μεσα σε ενα σπιτι , δε μπορουνε να κανου τσαρτζ εκει πανω απο 1 εχθρικη μοναδα πχ ? ε το λεει στο βιβλιο , παρτο ανοιχτο διαβασετο λολ δηλαδη.

Η λυση για να γινεις καλητερος δεν ειναι να σου κανουμε μαθημα λες και εισαι σε πανεπηστημιο , αλλα να παιζεις οσο το δυνατον περισοτερες μαχες και κυριως να κυνηγας για να παιξεις οσο δε παει με παιχτες που τους θεωρεις καλητερους, μονο μεσα μεσα απο μια τετοια διαδικασια θα βελτιωθεις οσο δε φτανταζεσε.
Τα αλλα ειναι για λαικη καταναλωση
προσωπικα δε θα κατσω να φτιαχνω φανταστικα πραδειγματα , οποιος παιζει μαζι μου στα τουρνουα που παω ειτε Στρατετζη Χολ ειτε Καλλιθεα ,ξερει, αν ειναι καινουργιος παιχτης ποσο τον βοηθαω και ποσες συμβουλες του δινω.
Ομως αυτο γινετε σε ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ συνθηκες την ωρα τις μαχης.
Φαινετε οτι δε καταλαβαινεις οτι δε μπορουμε να γραφουμε φανταστικα παραδειγματα , τα οποια ειναι ΑΠΕΙΡΑ , αλλα πανω στο τραπεζι την ωρα τις μαχης μπορουμε να σχολιασουμε κινησεις ,τακτικες κτλ ο καθενας μας με την διαφορετικη φιλοσοφια του, αφου καθε στιγμη στο γουρχαμερ την προσδιοριζουνε απειρα γεγονοτα,
(τυχη,ζαρι,τεραιν ktl) τα οποια ειναι διαφορετικα μαζι τους σε καθε διαφορετικη μαχη Razz
ελα να παιξουμε μαχες να σου εξηγω τι πιστευω οτι κανεις σωστα και τι οχι , ακριβως οπως κανεις με τον ΝτΕντ στις μαχες σας , δηλαδη ενω κανετε το καλητερο δεν εισαι ικανοποιημενος , αυτα που ζητας εσυ και οι αλλοι ειναι χωρις νοημα.
αν δε μπορεις να το καταλαβεις αυτο , σορυ , δε χαθηκε ο κοσμος.

Εγω την συμβουλη μου την εδωσα, εσυ μπορει να την αγνοεις ...

Μαχες οσο το δυνατον περισοτερες και με καλητερους παιχτες , εκει ολες οι αποριες σου θα λυθουνε !Δε μπορεις να γινεις απο την μια στιγμη στην αλλη καλος παιχτης , δεν παιρνεις λεβελ, δεν ειναι ενα οριο και απλα το ξεπερνας,ειναι μεσα απο μια διαδικασια χρονου με μαχες και τριβη με καλητερους παιχτες. Το παιχνιδι ειναι time consuming , οσο παιζεις τοσο καλητερος γινεσε , αν το αφησεις σε αφηνει.
Μαχες μαχες μαχες ! λιωσε τον εντυ στο ub και σιγουρα μετα απο καθε μαχη ωφελιμενος θα βγαινεις.

Μπιλιβ μι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 10:52

medas έγραψε:

Έχω δει πολλές φορές τον Darlok με το που τελειώνει το στήσιμο να λέει 'Τώρα κέρδισα'. Τι είδε;

οκ οι αλλοι, αλλα για τον συγκεκριμενο, δεν νομιζω οτι κανεις τη σωστη ερωτηση. Δεν ρωταμε "τι ειδε?". Ρωταμε "τι ενιωσε?". Ειναι εκεινο το γαργαλητο στον ορθο του, που νιωθει καθοτι η διανοιξη της καταληξης του τελευταιου, θα προσδιορισει τη στατιστικη, καθως κ καθε αριθμητικη απόρροια, που θα προκυψει απο την μονιμη παλιδρομικη κινηση της παλαμης του, κ το πεταμα του περιεχομενου αυτης, εις την ταβλαν που διεξαγεται η μαχη.


Κ ιδου η ερωτηση, μιας κ επιμενω να θεωρω το τοπικ αυτο πληρες flamin' one. Ποιοι ειναι οι Masters των οποιων τις απαντησεις θα δεχτουμε χωρις δισταγμο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 11:04

Το παιχνιδι ειναι απλο.
1) Καλο διαβασμα των κανονων.(παντα θα ξεχνας ή δεν θα ξερεις κατι)
2) Διαβασμα των "αντιπαλων" βιβλιων (στατιστικα,αντικειμενα κλπ)
3) Δημιουργία λιστας με βαση τα στατιστικα του βιβλιου σου.
4) Κατανοηση του ποιους στρατους δεν μπορεις να αντιμετωπισεις με τη λιστα σου.
5) Επενδυση σε αντικειμενα που μετριαζουν αυτη τη διαφορα απο τους επικινδυνους στρατους (σε ατομικα τουρνουα)
6) Εκτιμηση του battlefield
7) Δημιουργια πλανου επιτοπου (καποιοι στρατοι δεν το χρειαζονται, εχουν στανταρ στησιμο)
Cool Προσεγμενες κινησεις προκειμενου να εκμεταλλευτεις τα ατου σου και να ακυρωσεις του αντιπαλου σου.
9) Eπιλογή Στρατού.
10) Και λιγη τύχη.

Στις περισσότερες μάχες, προσωπικά, καταλαβαίνω το αποτέλεσμα, από το στήσιμο του αντιπάλου (με βάση και τον στρατό του). Ξέρω μέχρι που μπορεί να φτάσει με το movement του και το μόνο που μπορεί να το αλλάξει είναι η "εξοργιστική" τύχη/ατυχία (κάτω του 5%). Στην 7η, το βιβλίο θα είχε περισσότερο νόημα, γιατί ήταν περισσότερο "σκάκι". Στην 8η ειναι περισσότερο "Τάβλι" γιατί έχει αυξηθεί ο αριθμός των ζαριών.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Samanos
Arch Spammer
Arch Spammer
Samanos


Αριθμός μηνυμάτων : 2166
Ηλικία : 30
Τόπος : (Sydney)
Currently Playing : WFB-Mordheim
Registration date : 11/04/2010

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 11:29

Παράθεση :
ελα να παιξουμε μαχες να σου εξηγω τι πιστευω οτι κανεις σωστα και τι οχι

κομματακι δυσκολο να διασχισει μερικους ωκεανους και 2-3 ηπειρους για να ερθει να παιξει :p

σοβαρα τωρα οσο και να παιζει με τον δοκτωρ καποια στιγμη θα ερθει η ωρα που δεν θα εχει να μαθει κατι αλλο...
επισης δεν ειναι ευκολο να βρεις καλους παικτες να παιξεις. η ελληνικη κοινοτητα ειναι εξαιρεση
λογω του μικρου μεγεθους και ολοι γνωριζεστε με ολους. και κατι αλλο: νομιζεις ρε Λασκουλα οτι θα θελει να παιξει ο παικτης ο καλος με τον καθε ασχετο? για πιο λογο? αυτοι γυρευουνε προκλησεις οχι να μαθουν σε πιο μικρους πως να παιζουν καλυτερα. Μην ακουσω κανεναν εξυπνακια να μιλα για UB. τα πραγματα εκει ειναι τα ιδια.

δεν νομιζω να περιμενει ο xrisomugas η o medas να γραφτει στα αληθεια βιβλιο. οπως ειπες και εσυ το γεγονος οτι καθε παιχνιδι ειναι τελειως διαφορετικο απο το αλλο το κανει τελειως αδυνατο. αυτο που ζηταει ο xrisomugas (και πολλοι αλλοι αρχαριοι πιστευω, αλλα και εγω) ειναι λιγη βοηθεια σχετικα με το πως να βελιωσουν το παιχνιδι τους. πχ τι πρεπει να προσεχει ενας αρχαριος στο στησιμο. η εστω αν οι γηραιωτεροι δεν το κανουν αυτο, βοηθηστε μας με καποιο αλλο τροπο.
τα κομμεντς οταν καποιος δημοσιευει λιστα θα ηταν πολυ χρησιμα αλλα συνηθως οταν καποιος αρχαριος φτιαχνει λιστα οι περισσοτεροι δεν επισημενετε λαθη, απλα λετε 'βαλε αυτο, βγαλε εκεινο' η αυτο που βλεπω και μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι ' την εχω για πρωινο' .
κατσε ρε φιλε. ναι οκ να βγαλω το χ να βαλω το ψ και οκ τον παιρνει η λιστα. δεν μου λες ομως πως πρεπει να παιξω με αυτες τις αλλαγες. τι να τη κανω εγω τη ψ μοναδα οταν δεν ξερω το ρολο της στην λιστα? αλλες φορες παλι δεν σχολιαζετε καν.

ολοι λενε οτι η κοινοτητα ειναι μικρη και οτι δεν υπαρχουν πολλοι νεοι. Πως θα γινει μεγαλυτερη οταν η μονη απαντηση που παιρνουμε ειναι ενα 'ελα στο τουρνουα να μαθεις' (μην με παρεξηγεις αμα μπορουσα θα ερχομουνα σε καθε τουρνουα και ας εχανα ολες τις μαχες) αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι οι μεγαλυτεροι (αυτοι που νοιαζονται τελοςπαντων) πρεπει να βοηθησουν πιο ενεργα εμας τους αρχαριους. καποια ατομα οπως ο δοκτωρ το κανουν αυτο. οι περισσοτεροι οχι. δεν λεω παρατηστε τις ζωες σας και παιχτε μαχες με τον σαμανο στο UB, λεω οσοι νοιαζεστε πραγματικα για το μελλον αυτης της κοινοτητας δωστε ενα μικρο σπρωξιμο. ΔΕΝ θελουμε ετοιμες λιστες και ετοιμες στρατηγικες.Δεν με ενδιαφερει να παιζω το deathstar των VC επειδη ειναι γαματο και σαρωνει. θελουμε να ΜΑΘΟΥΜΕ πως να βελτιωσουμε το παιχνιδι μας. Θελω να μαθω πως να παιζω τη δικια μου λιστα ανταγωνιστικα. Μαθε μου τη θεωρια και θα την εφαρμωσω. οι κανονες σου δειχνουν απλα πως λειτουργει το παιχνιδι. δεν σου λενε πως παιζετε. πιανουμε καποια μονοι μας αλλα θελουμε και εσας να μας υποστηριξετε. αυτο που λες και εσυ και συμφωνω και εγω ειναι οτι τα σχολια του τυπου ''to charge εχει τα ταδε reactions' δεν βοηθουν κανενα. Ο μεδας εδωσε μερικα πολυ καλα παραδειγματα. '' ο Ζιλντα απεφυγε παγιδες, ο ironman στηνει παγιδες.' αυτο θελουμε να μαθουμε και εμεις. Τι προσεχε ο Zιλντα που δεν προσεχω εγω? Πως στηνει την παγιδα ο ironman? πως χρησιμοποιει ο λασκουλας το πεδιο και γιατι κτλ κτλ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΘΕΩΡΙΑ ΖΗΤΑΜΕ, οχι αυτη του βιβλιου, το βιβλιο το εχουμε ολοι μας και το ξερουμε απεξω.


ΥΓ1: Ισως φανει οτι βγαζω θυμο, αλλα δεν ειναι ετσι, μην παρεξηγηθει κανεις.
ΥΓ2: μονοπατια υπαρχουν πολλα, τα τουρνουα εινα πιθανοταται η καλυτερη αλλα οχι η μονη επιλογη για να μας βοηθησετε.
ΥΓ3: ο δυσκολος δρομος δεν ειναι απαραιτητα ο καλυτερος και ας λεει οτι θελει ο Ηρακλης :p
ΥΓ 4: τελος τα υστερογραφα και οι συζητησεις! πισω στις μαχες σας κα@@@λες!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
darlok
Spamlord
Spamlord



Αριθμός μηνυμάτων : 1016
Registration date : 07/09/2009

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 11:38


Παράθεση :
Έχω δει τον Edy (εκτός από το να σπάει τ' αρχίδια των αντιπάλων) να κάνει κινήσεις που το αποτέλεσμά τους να γίνεται κατανοητό πολύ αργότερα.
κ γω ακομα δεν εχω καταλαβει πως γινεται με 5" κινηση ενα βτ να βαραει 10" πιο μακρυα bounce

Παράθεση :
Έχω δει τον Jibuz να σκεύτεται 20 λεπτά μια κίνηση (μου έσπασε τα νεύρα)
δεν το σκεφτεται ειναι το brain lag

Παράθεση :
Έχω δει τον Flames να αλλάζει σε ένα movement phase όλο το σκηνικό.
ναι γιατι ωρες ωρες ο Σωτος το μ4 το κανει με εναν μαγικο τροπο μ14 Shocked

Παράθεση :
Έχω δει τον Ironman να στείνει παγίδες.
η λαλακια ειναι οτι συνηθως πεφτει μεσα ο ιδιος

Παράθεση :
Έχω δει τον Laskula να βλέπει γύρους μπροστά.
πιττες η μεριδες η ολοκληρους κρεμασμενους?


Παράθεση :
Έχω δει τον Zilda να αποφεύγει καλοστημένες παγίδες.
ναι ε?εγω εχω παραγγειλει αποθεμα παντως σε ολες μεσα πεφτει κ οι δικες μου δεν ειναι κ καλοστημενες ειπαμε μονο τυχη

Παράθεση :
Έχω δει πολλές φορές τον Darlok με το που τελειώνει το στήσιμο να λέει 'Τώρα κέρδισα'. Τι είδε;
ειδα οτι παιρνει το 10ευρω κατω απο το τραπεζι αρα λεω οκ το στησαμε το ματσακι αγαπουλα

π.σ.ο καλυτερος τροπος κατα τη γνωμη μου να μαθεται ειναι να δοκιμαζεται τις αντοχες της λιστας κ της παιχτικης σας λογικης.οταν εβαζα την καμπανα στη μεση κ εσπαγε για πλακα ακομα κ οταν δεν επρεπε μου εδειξε οτι ΔΕΝ αξιζει το ρισκο ειτε ηταν υπερ μου ειτε κατα ειτε 50-50.τεσπα βαρεθηκα αυτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
darlok
Spamlord
Spamlord



Αριθμός μηνυμάτων : 1016
Registration date : 07/09/2009

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 11:47

και ενα πιο σοβαρο ποστ μιας κ δεν αναφερομαι σε γνωστα ζωα

Παράθεση :
σοβαρα τωρα οσο και να παιζει με τον δοκτωρ καποια στιγμη θα ερθει η ωρα που δεν θα εχει να μαθει κατι αλλο...
επισης δεν ειναι ευκολο να βρεις καλους παικτες να παιξεις

μπορει αλλα υπαρχει ενα θεμα που μπορω να στο θεσω απο προσωπικη εμπειρια.
εχουμε παιξει απο μια φορα κ με τους δυο σας(δεν εχω χρονο αυτο τον καιρο ουτε στο μαγαζι κατεβαινω αλλα θα ξαναπαιξουμε λογικα).κολλησατε κ οι δυο στο ζαρι Razz το οποιο ηταν εντελως ασημαντο στη μαχη.εννοω οταν τρωνε 20-30 γκομπλιν με 2 λβλ4 μαγους μεσα τσαρτζ απο την καμπανα στον 2 γυρο.δεν σου φταιει το ζαρι.η απορια μου ειναι η εξης.στις 2 μαχες που παιξαμε ασχετα αν δεν κρατησαν ιδιαιτερα.σκεφτηκε κανεις σας γιατι κ πως?κ να στειλει καποις αποριες μετα?η δικια μου "λογικη" που κοροιδευοπειραζουν οι φωστηρες του χαμμερ με το θεωρητικο μαλλον αποδιδει (αποτελεσματα).καλο το ζαρι αλλα μπορεις να προσπαθεις να το παλευεις πχ κ χωρις αυτο κ ας χασεις.


υ.γ.1 αν ποτε γραψει ο εντυ βιβλιο εξωφυλλο θελω ενα τραπεζι με εναν δρακο να εχει μπροστα μεζουρα κ να μετραει κινηση.κ στην τελευταια σελιδα να εχει παει ο δρακος αντιθετα απο την αρχικη κατευθηνση νομιζω οτι θα ειναι σημα κατατεθεν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 12:20

Παράθεση :
αν ποτε γραψει ο εντυ βιβλιο εξωφυλλο θελω ενα
τραπεζι με εναν δρακο να εχει μπροστα μεζουρα κ να μετραει κινηση.κ στην
τελευταια σελιδα να εχει παει ο δρακος αντιθετα απο την αρχικη
κατευθηνση νομιζω οτι θα ειναι σημα κατατεθεν

Χαχαχαχαχχαχαχαχα. Οντως.
Δες ομως τι εγραψε ο Medas. Στην 7η που το εκανα αυτο, δεν υπηρχε "ελευθερο μετρημα". Και ο Δρακος με το 20" movement, ηταν ενα πολυ καλο εργαλειο...μετρηματος. Wink
Ισως να ειναι η κινηση που εχω κανει με τον μεγαλυτερο χρονο που χρειαστηκε για "αποκωδικοποιηση"... Μία ολόκληρη έκδοση δηλαδη. lol!

ΥΓ
Αυτο με το RBT ακομα και τωρα δεν καταλαβα πως εγινε...5" κουνηθηκα.Ελφ ημουν. Και εμεινες ακινητος. Τι να πω? Ή εγινε mountainsinging ή δεν μετρησες σωστα την πρωτη φορα . Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
darlok
Spamlord
Spamlord



Αριθμός μηνυμάτων : 1016
Registration date : 07/09/2009

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 12:33

α ναι κ για να μην ξεχασω εφαγα μια φλασια. Razz
ξαναλεω κ αναφερομαι σε ολους.το να γραφετε τα αποτελεσματα σας για μενα προσωπικα ειναι πολυ πολυ πολυ αστοχο κ ασχημο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 12:37

Εεεεεε!!!!
Αν δεν υπαρχουν τα results πως θα ξεκιναμε τα Flame Wars? lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
darlok
Spamlord
Spamlord



Αριθμός μηνυμάτων : 1016
Registration date : 07/09/2009

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 12:38

μετραμε ποιος την εχει μεγαλυτερη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 12:41

"Με λενε Πετρο και την εχω ενα Μετρο".!!!!!!!!!!!
(σορρυ ρε Χρυσομυγα, 'ρδελο το καναμε το ποστ Smile )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 12:42

χρειαζεται μετρημα την ωρα που ειμαι εγω μεσα στο φορουμ? Μπορειται βεβαια, ελευθερα, απο τις 12.30 το βραδι μεχρι τις 7 το πρωι. Θα απουσιαζω..

(και ποσο βαθυ το ποταμι!)


edit: Με λενε Βαγγελη κ την εχω σαν βαρελι!


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
darlok
Spamlord
Spamlord



Αριθμός μηνυμάτων : 1016
Registration date : 07/09/2009

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 12:45

Παράθεση :
edit: Με λενε Βαγγελη κ την εχω σαν βαρελι!

σορρυ κιολας αλλα αν δεν κανω λαθος αυτο αφορουσε κοροιδια για τζει κ πηγαινε σε
λενε βαγγελη κ τον εχεις σαν βαρελι (τον πατο ομως)
αργησες λιγο να βγεις απο την ντουλαπα αλλα δεν βαριεσαι καλιο αργα παρα ποτε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 12:46

Ρε σαμανε για αυτο επειδη δε μπορουμε να τα εχουμε ΟΛΑ , εγραψα αφου δε μπορειτε να ερθετε στα μαγαζια να δειτε και να παιξετε σε τουρνουα , μπορειτε να δειτε καταστασεις σε μαχες με τον εντι στο ub , η οποιον αλλον μπει μεσα.
Το σωστοτερο ειναι να παιζεις σε τουρνουα , εγω δεν εχω προβλημα να παιξω με οπιονδηποτε , αυριο στο μαγαζι θα καταιβει για μαχουλα ο αντρεαςσσσζζζζ Razz γιατι να τον σνομπαρο τον ανθρωπο ? η τον ογκυον ? αλλοι μπορει και να σνομπαρουν εγω ομως ισα ισα χαιρομαι να παιζω και να τους εξηγω και η μεγαλητερη ικανοποιηση ειναι να κανει αυτος που παιζει πραγματα που δε τα εκανε πριν , λογω τις τριβης μας.
ετσι ρε φιλε , αυτο λεω κατεβα ,εισαι 5 ηπειρους μακρια ? ε οκ υπαρχει και το ub , μη ζητας ομως ανεφικτα πραγματα και μη μας κατηγορεις για σελφις ,λες και εχουμε τα μυστικα των Ιλουμινατι και δε τα λεμε σε κανενα, ειναι πολυ γελίο και ναι εκει σκαλωσα γιατι το θεωρειτε παπαρια και μιση οταν λεμε την γνωμη μας και δε συμβαδιζει με τι δικη σας.


Παιζετε Μαχες λεμε.


Υ/Γ
Ναι αλλα τοτε που ητανε η κινηση 5 που εγινε 10 κτλ
σαν απομηχανης θεος εδωσα την Σολομωντια λυση και συνεχιζατε να παιζεται Razz

Υ/Γ Και μενα με λενε Ηλια και εχω ολα τα εγαλεια Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 12:49

Παράθεση :
σαν απο μηχανης θεος εδωσα την Σολομωντια λυση και συνεχιζατε να παιζεται

Μλκ Λασκούλα, η μόνη μηχανή που μπορώ να σε φανταστώ πάνω, είναι η Παγωτομηχανή!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 12:50

Μονο με αναμεικτο παγωτο κρεμα σοκολατα !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 12:50

τραβα μωρη φλωκατη. Αυτα στη Σονια.
Ρε γμτ, κουβεντα για skype ειναι ολο αυτο. Εδω θα μπει η κυρα τζορτζενα κ θα μας κραξει. Ιδιως μιας και ειμαστε στο οριο για παναγιες κ μαναδες as usual. (Σε πω το απογευμα παντως, παλιοτσοκαρο)

κ οποιος φουστης πει οτι εγω το ξεκινησα παλι, θα τον παρουν οι 4ς..

δεθσταρ φορ δε γουην!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
darlok
Spamlord
Spamlord



Αριθμός μηνυμάτων : 1016
Registration date : 07/09/2009

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 12:52

2 χρονια 174 ποντους νταξει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 12:54

trolol.. τωρα ξηγηθηκες! bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 13:06

darlok έγραψε:
2 χρονια 174 ποντους νταξει?

φημες...
Δεν το ειδα δεν το πιστευω. lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 13:10

Θενξ γκαντ ονλυ του Razz
xaxa

Φιλε πρωτος σκορερ , Λετο και Τζιμπουρ μαζι
πιστολερο και τρομοκρατης για να μη πω Βαν Μπαστεν των Ευρωπαικων Γηπεδων Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
medas
Spamlord
Spamlord
medas


Αριθμός μηνυμάτων : 1293
Ηλικία : 52
Τόπος : Portsmouth, Gunwharf Quays
Currently Playing : -
Registration date : 24/09/2008

Warhammer trainning  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warhammer trainning    Warhammer trainning  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011, 13:20

Αυτό που με εκνευρίζει δεν είναι ότι ο Darlok διάβασε τα γραπτά μου σε δεύτερο επίπεδο και τα ερμήνευσε ως ξεφτύλισμα των masters, ότι ο Edy πειράζει τον Laskula ή ότι ο Ogyon trollar αλλά ότι δεν θέλω να μαλώσω με κανένα σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://it.wikipedia.org/wiki/Manolesso
 
Warhammer trainning
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» WARHAMMER BATTLE BOOK, WHITE DWARF 234, WARHAMMER ARMIES ORC & GOBLINS
»  Warhammer 40.000 - Warhammer Fantasy

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Army lists, FAQ and Tactics-
Μετάβαση σε: