Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 ANAKOIΝΩΣΗ

Πήγαινε κάτω 
+10
Nepenthe
skario
Tzortz
Happy_doctor
Hunter
subquantum
admin
ToPaxyGourouni
h34dnotf0und
Asarnil the Dragonlord
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 15 Μάης 2009, 21:08

"As stamathsei edw afou den exw ti na pw"
Egw den milaga me ton spuro sto msn, oute kai me kanenan, kai den apantw ek merous tou. Apantw kai topo8etoumai ekfrazontas thn dikia mou proswpikh apopsh. An skeftontan oloi opws esu, tote den 8a uphrxe auto to thread, giati mia anakoinwsh einai genikh anakoinwsh kai den apeu8unetai se kapoion sugkekrimena Razz

ps ksanapsaxnw gia logous kai pali den briskw... gmt tous krupsate kala telika...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
Achaian
Spamlord
Spamlord
Achaian


Αριθμός μηνυμάτων : 1824
Registration date : 12/09/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 15 Μάης 2009, 21:30

ελεγα να μην ποσταρω, μιας και ο Σπυρος πανω κατω με καλυψε.... Ειναι ενα τουρνουα που γινεται πρωτα απο ολα για να περασουμε ολοι καλα.Ειναι το Warhammer στην εκδοση που γουσταρουμε οι περισσοτεροι.Κοινως το παρειστικο κομματι και τα bragging rights.Δεν εχει να κανει με εθνικες ουτε με τιποτα αλλο, απλα με τον Κωστα τον Σπυρο τον Γιαννη τον Μητσο, τον Αγαμεμνονα, τον Χαρη, και ολους τους υπολοιπους της μικρης μας κοινοτητας, που μαζευομαστε συχνα πυκνα για να παιξουμε και να γουσταρουμε.
Οποιος θελει ερχεται.Τοσο απλα.Ολοι ειναι ευπροσδεκτοι τουλαχιστον στην "μικρη" μας πολη.μπορει οι "ανακριτες" να εχετε θεμα με τα πιτσουνια, αλλα εγω το παιρνω προσωπικα, μιας και τετοια events δεν γινονται συχνα στα μερη μας, οποτε αμεσα φτυνετε κι εμας.Δεν τρεχει...

skario έγραψε:

Πάντως, παλαιότερα κατέβαινε ο Πειραιάς στην Πάτρα για εκδρομή, παίζαμε τις μαχούλες μας, κοντραριζόμασταν στην πλάκα, μας πατάγατε στην έδρα μας (κλαψ, κακό ιστορικό), μετά ερχόμασταν στον Πειραιά και τον σαρώναμε (Yeah!!), απλά, καθαρά και αντρικά. Τώρα αρχίσαμε τις δικαιολογίες και τις εθνοσυνελεύσεις. Εγώ να σας πω τι πιστεύω. Γιατί το warhammer το θεωρώ game (και για να σας ερίσω λιγάκι Smile ) : Παραδεχτείτε το: Φάγατε την μπιπ στο προηγούμενο και φοβάστε να έλθετε στο 2ο. Γιατί και 2ο μπίπ πως να το χωνέψετε μέσα σε 2 μήνες?

THIS IS PATRA!!!!

Μα καλά δεν έμεινε κανένας παλαιός να σηκώσει το Banner του Περαία και να κατέβει το αυλάκι? Κρίμα.... και ήθελα να βάλω μερικά sculp στο banner μου. Αλλά τώρα, θα κατεβαίνω Πειραιά και θα βάζω κεφάλια από νερόκοτες.


κοκοκοκοκοκοοοοοοοοοοοο!!!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iron man
Arch Spammer
Arch Spammer
iron man


Αριθμός μηνυμάτων : 5311
Ηλικία : 39
Τόπος : Πειραιας-Νικαια
Currently Playing : WHFB
Registration date : 31/08/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 15 Μάης 2009, 22:02

καλα πολυ μεγαλο θεμα το κανατε ρε και τι εγινε αν δεν κατεβουμε θα πεσουν τα καραβια σας εξω???

Κρατηστε ενα επιπεδο στην συζητηση σας παρακαλω και κοτες να ξερετε δεν ειμαστε και ουτε κοτεβουμε σαν club αυτο βαλτε καλα στο μυαλο σας και μην λετε οτι σας κατεβει στο εγκεφαλο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την iron man στις Παρ 15 Μάης 2009, 22:13, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 15 Μάης 2009, 22:02

Scario@
Ελα τωρα...klein@ χαχαχαχαχα.Δεν το ξερεις?Φοβομαστε. Ειδικα οσο μεγαλωνουν οι ομαδες σε αριθμο παικτων...τοσο περισσοτερο φοβομαστε...Razz

To θεμα δεν ειναι το τουρνουα στην Πατρα. Και βεβαια δεν υπαρχει προβλημα στο αν θα γινει. Στο κατω κατω, κανετε 2 τετραδες απο κατω κατεβαζουν και 2 οι Αθηναιοι και ετοιμο το τουρνουα. Σιγα τα ωα.

Το θεμα ειναι πιο "κεντρικο". Και δεν υπαρχει θεμα αναφορας λογων.

Απο την αλλη, δεν θελετε να κατεβετε εσεις σε ενα τουρνουα ΑΤΟΜΩΝ? Ειναι δικαιωμα σας να το κανετε. Αλλα αυτο δεν ειναι απαντηση Κοινοτητας προς Κοινοτητα. Ειναι απαντηση Κοινοτητας προς Ατομο. Και αυτο ειναι διαφορετικο εντελως.

Θα μπορουσα να σχολιασω πολλα πραγματα για το Captain's call (για το θεμα των συμμετοχων).Αλλα κρινω πως δεν ειναι απαραιτητο.

Δεν θα ξαναμπουμε στον σχολιασμο της ιδεας για το Masters. Ειχα πει για την τελικη μορφη του rulespack. Καποιοι ξερανε απο καιρο τωρα τι θα ειχε μεσα αυτο. Αλλα δεν θα το ανακοινωσω.

Αλλωστε, ευχηθηκαμε σε ολους τους συμμετεχοντες καλη επιτυχια στο 2ο Guild Wars.


Nepenthe@
Λογοι υπαρχουν. Καποιοι τους ξερουν. Καποιοι οχι.

ToPahyGourouni@
Επειδη παιξαμε μαζι στην πρωτη μαχη, θα σε παρακαλουσα να πεις,δημοσια, αν δεν ηταν μια φιλικη μαχη. Αν και ποιος απο τους 2 μας εκνευριστηκε. Αν και ποιος ειπε στον αλλο , "μην τα παρατας,θα καψεις την ομαδα σου ". Αν, ακομα και οταν η μια ζαρια που θα μας ειχε πρωτους σου "εκατσε", στον τελευταιο γυρο, αρχισα να γκρινιαζω και να παραπονουμαι?
Γιατι αυτο το παραμυθι περι fluff συμπεριφορας στις μαχες απο τους μη ανταγωνιστικους παικτες μονο, πρεπει να σταματησει.Ολοι εκνευριζονται.Αλλοι το κρατανε, αλλοι οχι.

(εδω καποιος απο εμας εχει βραβειο Fair Player απο το Ναο του GW και εδω θα μου τον καταντησετε μια Νευρωσικη Κατινα.Ο ιδιος ανθρωπος.Ή ειναι μεγας ηθοποιος, ή εμεις, ο θιασος του παραλογου).

Achaian@
οτι και για τον Scario@... Cool
Peace Bro's!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 15 Μάης 2009, 22:38

Ποτέ δεν είπα "Δεν παίζετε φιλικές μάχες". Είπα "ούτε ένας στους 20". Το παιχνίδι μαζί σου (φαντάζομαι ότι εννοείς την πρώτη μάχη στο προηγούμενο guild wars) ήταν μία φιλικότατη μάχη. Εγώ δεν επιτέθηκα σε κανέναν προσωπικά. Άν εσύ ένιωσες πειραγμένος από το προηγούμενο post μου, τότε μάλλον βρήκες τον εαυτό σου ανάμεσα στους θιγμένους. Και δε σε έφερα εγώ σε εκείνη τη θέση, εσύ πρέπει να αναλογιστείς γιατί πήγες εκεί (αφού δε γνωριζόμαστε κι όλας, κατ'ουσίαν στα κότσια σου με γράφεις αν θές). Επίσης δεν εκνευρίστηκα, στενοχωρήθηκα ναι, αλλά δε νομίζω να άλλαξε ο τρόπος μου απέναντί σου ή ο τρόπος που αντιμετώπισα το παιχνίδι(Π.χ. για να καταλάβεις τι εννοώ, ο Skario εκνευρίστηκε με τον Siegfried κι έφαγε την κίτρινη κάρτα).

Το "μην τα παρατάς, θα κάψεις την ομάδα σου" μου το είπε ο αεροπόρος και μετά ναι, συμφώνησες κι εσύ. Αλλά επαναλαμβάνω ξανά, εγώ ποτέ δεν έκανα target κάποιον συγκεκριμένα. Άν νιώθεις την ανάγκη να αμυνθείς, ίσως θα έπρεπε να σκεφτείς γιατί νιώθεις αυτή την ανάγκη (παρ'όλο που απλά λέω μια γνώμη, δεν έχω την παραμικρή δύναμη να επηρρεάσω κανέναν). Τέλος, ποτέ δε μίλησα για fluff συμπεριφορές, ούτε απαίτησα κάτι από κανέναν (είμαι μεγάλο παιδί, ξέρω να μην κυνηγάω χίμαιρες). Είπα πως όποιος έχει...απίδια, να πεί σοβαρούς λόγους για τους οποίους κάνει "χαλάστρα", όχι να βγάζει δυο...ακακίες από το βώλο του!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 15 Μάης 2009, 22:43

ToPaxyGourouni :

Εχθες και σημερα ημουν κοντα στις περιοχες σας " Πυργος Loren " . Εχω να πω οτι το πολυ πρασινο εκει σεχει κανει σαν wardancer Razz Μιλας με γριφους μαγε !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 15 Μάης 2009, 22:47

Το σιγουρο ειναι οτι δε φοβομαστε , αν βλεπετε κατι τετοιο στην ανακοινωνση της Νοτιας κοινοτητας οκ np , μαχες θα γινουνε πολλες και ακομα περισοτερα τουρνουα να βρεθουμε αντιμετωποι (παιχτικα ) παντα.
Τωρα ας καταλαβετε ολοι οτι καλος η κακως μαζευτηκε ενας αριθμος ατομων και συζητησε διαφωνησε συμφωνησε εξεφρασε επειχηρηματα , η ταμπακερα ειναι να μην κατεβουμε.Το αν ειναι σωστη η οχι αυτη η αποφαση εγκειτε στο πως βλεπει την πραγματικοτητα ο καθενας (πχ αυτος που ψηφησε να παμε η ο αλλος που ειπε να μην παμε , η ακομα και οι απεξω) αλλιως αντιλαμβανομαστε τα πραγματα.Αρα Σπυρο, και εδω εκανε ενα λαθος ο Εντι που ανεφερε αποτελεσματα , αλλα το εκανε με διαθεση αγνη χωρις σκοπο απλα και μονο να δειξη και τις αντιθετες αποψεις, ειναι λαθος να ζητας απο τους 4 να κατεβουνε αλλιως δε θα ειχε νοημα καμια ψηφοφορια και ο καθενας θα εκανε του κεφαλιου του.
Να ειστε σιγουροι ολοι οτι στη διαρκεια των συζητησεων αναπτυξαμε ολη την επειχηρηματολογια και νοιαστικαμε και για το μελλον του παιχνιδιου.
Τελειωνοντας ητανε μια ανακοινωση του guild μας και θελω να πιστευω δεν ειχε ρεβανσιτικες διαθεσεις (αλλιως οκ @@ και ξεφευγει το πραγμα)και για την συνεχια πρωσοπικη μου ευχη ειναι να μη δημιουργησει νεες,αλλωστε το να μαλωσω παιχτικα με τον Ταμπακη η τον Ορεστη η των Βασιλη Πετσαρο κτλ μονο την ΠΩΡΟΣΗ μου ανεβαζει για τις μαχες και τιποτα αλλο (οχι δε μου σηκωνετε ετσι , !!! με την Αysa ομως του Αζερμπαιτζαν κατι γινετε Razz) και θα συγκρουστω μαζι τους ΠΑΙΧΤΙΚΑ αυτο δε σημαινει οτι δε θα τους παρω τηλ η δε θα παω για καφε και θα περασω την συγκρουση σε αλλο επιπεδο (την πραγματικη ζωη)για αυτο σε αυτη την περιοδο ας αφησουμε τα πραγματα ηρεμα ακομα και το "κοτες" για να μας πειραξετε το λετε το ξερω Razz χτυπαει ναουμε λιγο στην Libido μας.... ./roar !
Ας κρατησουμε low profile την Κυριακη στην Αθηνα θα σας αλεσω .... (Πριονοκορδελας FTW)



Νεπεθε κοιτα φιλε δεν εχω κατι προσωπικο μαζι σου και μαλιστα νομιζω επαιξα με τον αδελφο σου στην καισα , δεν νομιζω να ειχε προβλημα μαζι μου , αντιθετα των ενημερωσα για καποιους κανονες προς οφελος του και γενικα η μαχη κυλησε σε πολυ καλο κλιμα.
Θελω να σου τονισω το αν ειναι καποιος ανταγωνιστικος η οχι αυτο βγαινει και απο τους 2 συμμετεχοντες , ειναι η κοινη αυρα , πεστο οπως θες.Μερικες φορες οταν διαβαζω στα ποστ σου αυτο "εσεις οι στρατετζιχολιτες " " εσεις οι ανταγωνιστικοι" κτλ λεω ελεως...
Ειναι μια καραμελα που στερειτε καθε λογικης βασης και επειχηρηματολογιας, δειχνη δε οτι διακατεχεσε απο ενα στερεοτυπο εναντια σε καθε παιχτη που νικα σερι η σε τουρνουα κτλ και τον κατατασης αυτοματα σε μια βαθμιδα αηδιας περιφρονησης και αποριψης.
Sorry αλλα αυτο μου δειχνης σε καποια σημεια.Και αυτο ειναι ασχημο , το να μιλας γενικα, πες καλητερα , μιας και εγω πχ δε σε θυμαμε - ξερω, ονομα.Πες πχ μια φορα επαιξα με το Λασκουλα κ με γαμησε στο κλεψιμο , πες μια φορα επαιξα με τον Εντι και με εσκισε στην απατη, απλα για να αποφυγεις να γενικευεις τα πραγματα και να κατηγοροπιης τους ανθρωπους.Φαινεσε σοβαρο παιδι και καλιεργημενο,(απο το υφος τον ποστ σου) πολλα σημεια στα ποστ σου τα βρισκω cool και ενδιαφεροντα, ακριβως αυτο ομως ειναι που δε σε δικαιολογει καθολου απο τις τυφλες-ανωνυμες κατηγοροποιησεις.
Δε θελω να ανοιξω κανενος ειδους διαμαχης , απλα εξεφρασα το παραπονο μου σαν ο "ανταγωνιστικος παιχτης " του μηνα Μαιου (οπως με ψηφισανε και φωτογραφιθηκα σαν αρκουδακι του χιου χεφνερ ! )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 15 Μάης 2009, 22:49

Τέσπα, καλό θα είναι να κλείσει γρήγορα αυτή η παρένθεση για να ακολουθήσει ένα restart , αυτήν την φορά χωρίς ομαδοποιήσεις, παρατάξεις και έριδες. Για τον πρόσθετο λόγο ότι η συντριπτική πλειοψηφία των παικτών του Warhammer δεν έχει καμία όρεξη να ασχολείται με τις διχόνοιες μας και θέλει γρήγορα να δει κανούργια πράγματα από μας, δημιουργικά, που να αγκαλιάζουν όλη την κοινότητα.

Γιατί, από κει που αστειευόμασταν για Πάτρες, Πειραιάδες, Αθήνες και τέτοια, τα πράγματα έγιναν πολύ πιο σοβαρά απ'΄οτι αντέχει η μικρή πλην τίμια σκηνή του ελληνικού WHFB.


ΥΓ
Κατά την γνώμη μου, την ευθύνη για όλα αυτά φέρουν τα Περιστέρια, τα οποία ξαφνικά αποφάσισαν ότι αποτελούν μία ξεχωριστή ομάδα, μία οντότητα με μία φωνή και μία συμπεριφορά. Προκάλεσαν την αντίδραση που έλαβαν imo. Κι αν δεν το επεδίωξαν, έπρεπε να το περίμεναν όταν έβγαζαν "επίσημα ανακοινωθέντα". Ίσως έτσι νιώθατε πιο δυνατοί, να ξέρετε όμως ότι κυνηγούσατε φαντάσματα, τουλάχιστον μέχρι χθες. Κι όταν επεσήμανα τις αρνητικές συνέπειες του ανακοινωθέντος σας, αντιμετώπισα την ειρωνία του Grom. Θερίστε λοιπόν τις θύελλες που σπείρατε...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την mohammadurk στις Παρ 15 Μάης 2009, 22:56, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 15 Μάης 2009, 22:54

Συμφωνω με τον Mohhy.

ToPahyGourouni@

Παντως, ξερεις να βγαζεις γελιο.Για το θεμα της αμυνας...Βασικα, προκαλεσα να υπερασπιστεις τον εαυτο σου. Οχι να με υπερασπιστω.

Και οχι, ακομα δεν εχω παρει κιτρινη καρτα.Και ουτε προκειται...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 15 Μάης 2009, 22:58

Τωρα πρεπει να απαντησω κι εγω ρε Εντυ , πως θα με κραξει μετα ο Χαριδημος ?!!! ;ρ ;ρ ;ρ


Συμφωνω κι εγω με το παρακατω :

Παράθεση :
ΥΓ
Κατά την γνώμη μου, την ευθύνη για όλα αυτά φέρουν τα Περιστέρια, τα οποία ξαφνικά αποφάσισαν ότι αποτελούν μία ξεχωριστή ομάδα, μία οντότητα με μία φωνή και μία συμπεριφορά. Προκάλεσαν την αντίδραση που έλαβαν imo. Κι αν δεν το επεδίωξαν, έπρεπε να το περίμεναν όταν έβγαζαν "επίσημα ανακοινωθέντα". Ίσως έτσι νιώθετε πιο δυνατοί, να ξέρετε όμως ότι κυνηγούσατε φαντάσματα, τουλάχιστον μέχρι χθες. Κι όταν επεσήμανα τις αρνητικές συνέπειες του ανακοινωθέντος σας, αντιμετώπισα την ειρωνία του Grom. Θερίστε λοιπόν τις θύελλες που σπείρατε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 15 Μάης 2009, 23:01

Προφανώς αν διάβαζες το πόστ μου (να το διαβάσεις όμως, όχι να το ξεφυλλίσεις), θα δείς ότι σου δίνω απάντηση σε κάθε ένα από αυτά που μου λές. Και επίσης, εγώ ποτέ δεν είπα ότι πήρες κίτρινη κάρτα, είπα ότι πήρε ο Καρακίτσος, για να σου δώσω να καταλάβεις τη διαφορά ανάμεσα στον εκνευρισμό και στην απογοήτευση. ΚΑΙ ΕΝΝΟΩ (για να μην παρεξηγηθώ πάλι) πώς αν είχα εκνευριστεί, όπως λές, θα είχα πάρει κι εγώ κάρτα/παρατήρηση/γλειφιντζούρι, no? Τώρα άν για κάποιο λόγο (λέγε-με-δεν-διάβασα-καλά-το-πόστ-του-γουρουνιού) νιώθεις πώς πρέπει να αμυνθείς και για την κίτρινη κάρτα που ΔΕΝ είπα ότι πήρες (ή ότι έχεις πάρει ποτέ), βάλτον μαζί με τους υπόλοιπους λόγους για τους οποίους αμύνεσαι (έστω με αντεπίθεση).

Εάν ακόμη δεν έχεις καταλάβει τι θέλω να πώ, πές μου να το εξηγήσω καλύτερα, χωρίς να ερίζεις πως "Βγάζω γέλιο".


@ Τζορτζ.

Ενδεικτικό παράδειγμα:

Ο Warhammer σύλλογος της Κάτω Μουσουνίτσας, μαζέυτηκε και αποφάσισε ότι δε θα έρθει στο guild wars της Πάτρας ΕΠΕΙΔΗ:
> Ο Καρακίτσος έχει μεγάλη μύτη.
> Το Παχύ Γουρούνι είναι σκατογκέουλας.
> Θα είναι εκεί ο Πιτσουνοδαίμων και δε μου αρέσει η φάτσα του.
> Ο Siegfried έχει καλύτερη μπλούζα από μένα
> Θα φανεί ότι ο Χ που κλήθηκε στην Εθνική δεν είναι καλύτερος από τον Ψ που παίζει τον ίδιο στρατό αλλά αποκλείστηκε.
Κλπ κλπ κλπ.

Αυτή είναι μια μορφή ανακοίνωσης που θα δεχόμουνα. Σκληρή, αλλά με καθαρό μέτωπο.
Rest is just history. Τεσπά, όπως είπε και ο Skario, το τουρνουά θα γίνει nonetheless. Αλλα και απλά brainless να το πάρεις, είναι κρίμα εγώ να πληρώνω εισιτήρια και ταξιδιωτικά για να ανεβαίνω (όποτε το θυμάμαι κι εγώ τέτοιος γιωτάς που είμαι) να παίζω με γαμάτους warhammer gamers, και να μην έχω το δικαίωμα μια στο τόσο να παίζω μαζί τους στην πόλη μου. Λάθος?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ToPaxyGourouni στις Παρ 15 Μάης 2009, 23:08, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 15 Μάης 2009, 23:08

Κάτσε καλά ρε νουμπά που σε έπιασε πόνος για το ταξίδι στην Πάτρα.
Εμείς κάνουμε επιδρομή στο κωλοχώρι σου και σου ρημάζουμε τα κάστρα ( :orc2: ) πριν ακόμη μάθεις την διαφορά ανάμεσα σε Ορκς και σε Γκομπλινς.

Άσε κανάν παλιό "Πατρινό" να γράψει, γιατί πονάει, και πέσε για ύπνο. Άσε μας και εμάς που εδώ και τόσα χρόνια το ταξίδι στην Πάτρα είναι αναπόσπαστο και αγαπημένο μέρος του χόμπυ μας. :papus:


ΥΓ
Ελπίζω να μην ψάρωσες , αλλά με τόσο γράσσο στα μάτια ... αμφιβάλλω Laughing Razz


Έχει επεξεργασθεί από τον/την mohammadurk στις Παρ 15 Μάης 2009, 23:13, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 15 Μάης 2009, 23:12

Εχτιζα παλατια με νερο και αμμο φυσηξε η βροχη και τα εριξε ολα χαμο...
Ο μοχυ εχει ενα point...

Μοχυ deu point
Moxy twelve points


ΥΣ Ρεε ψησφιστε Ουκρανια !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 15 Μάης 2009, 23:16

1ον το άν είμαι καινούριος ή παλιός δεν είσαι σε θέση να το ξέρεις (Ναι ,δεν κάνω claim ότι είμαι ο πάλιουρας, 24 είμαι, είναι βιολογικά αδύνατον κάτι τέτοιο). Αλλά ναι, δεν είσαι σε θέση να το ξέρεις επειδή ΔΕΝ κατεβαίνεις στο κωλοχώρι μου και ξέρεις μόνο όσους έρχονται στην Αθήνα να παίζουν μαζί σου. Προς το παρόν θα γελάσω με την άγνοια που μοστράρεις για γνώση (φεύ), και θα πάω για μπύρες, όχι για ύπνο.

Αλλά αυτό βγάζει στην επιφάνεια ένα ενδιαφέρον στοιχείο. Γιατί απ'ότι φένεται δεν έχεις δικαίωμα στην άποψη σε ένα forum (με όλη την ειρωνία που συνεπάγεται η έννοια της λέξης forum) άν είσαι "νουμπάς". Πάω λοιπόν να βγάλω το γράσσο από τα μάτια μου (άν και δεν κατάλαβα γιατί έχω, μάλλον κάποιο inside joke για παλιούς πατρινούς που πονάνε). Καλή συνέχεια στην συζήτησή σας.

Υ.γ.: Όχι δεν ψάρωσα, απλά είμαι αλεργικός στις ακακίες από άτομα που δε με ξέρουνε. Πάντως είναι αστείο το πώς γίνεσαι στόχος από γαμάτους παίκτες, άν και "νουμπάς". Πάω στοίχημα ότι τα post μου τσούξανε περισσότερο από όσο υπολόγιζα στην αρχή. Sweet!

Υ.γ.2: Ψηφίστε Ρουμανία ΡΕΕΕΕΕΕΕ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 15 Μάης 2009, 23:28

Παντος εδω Κoυτσιουκη εισαι λαθος , εχουμε κατεβει ΠΟΛΛΕΣ φορες (λιγοτερες απο οτι οι φιλοι σου εχουνε ανεβει, αλλα αυτο ειναι φυσιολογικο ετσι?) και ακομα ακομα σε κατι ξεχασμενα τουρνουα , εχουμε δε παιξει σε τουρνουα φαντασυ με εσας 3-4 ατομα και εμεις 6 απο Πειραια (χωρις εμας δε θα γινοτανε τουρνουα), , εγω θυμαμε 5-6 τετοια τουρνουα με τον Καρακιτσο να παρακαλα στο τηλ κανενα να κατεβει για να κλεισουμε , εχουμε ριξει και εχουμε φαει απειρα λουκανικα στην καθωμιλουμενη εκει σενα χοντοταδικο εχουμε ερθει ακομα και σε ενα φαιρ σε ενα ξενοδοχειο πριν 5 χρονια νομιζω τοτε που γνωρισα πρωτη φορα τον Μπαραχιρ (επος , επος) γενικα ναι εχουμε κατεβει πολυ και δε γουσταρω να μου τη λενε ετσι, και ιδιως οταν καποιοι μου μιλανε σημερα ελαμπαν δια της απουσιας απο ολα αυτα και απο τις κινησεις να ζωντανεψει ο ΠΕΙΡΑΙΑΣ την Πατρα (απο πλευρας ατομων με τη συμμετοχη μας).

Για αυτο μη την λες στο Χαριδιμο , δε κανει ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 15 Μάης 2009, 23:35

Προφανώς το αντίθετο θα ήταν αστείο, άν σκεφτείς πως:

> Fantasy shop στην Πάτρα άνοιξε πρώτη φορά το 2003.
> Η Πάτρα είναι πόλη 250.000 κατοίκων, η Αθήνα έχει 5 εκατομμύρια.

Και γενικά η λογική που θέτεις είναι λογική δημοτικού (εγώ είμαι καλύτερος - όχι εγώ είμαι). Εγώ είπα ένα παράδειγμα, και μάλιστα είπα πριν πώς "και απλά brainless να το πάρεις". Για να μη βιαστείς να μου πείς τπτ, είπα πρώτος ότι αυτό ήταν brainless. Αλλά ήταν το μόνο πάτημα που σταθήκατε εσύ κι ο Χαρίδημος. Μάλλον θέλατε πάτημα για καβγά/διαφωνία/flamewars και δε σταθήκατε καθόλου στο βασικό μου επιχείρημα, που ήταν (το ξαναλέω για να μη μου πείτε ότι δεν το είδατε) το ότι δεν δώσατε λόγους για τους οποίους δεν έρχεστε, απλά πετάξατε μια αερολογία του...κόρφου. (Όχι ότι είστε υποχρεωμένοι να δώσετε δικαιολογία anyway, αλλά άν είναι έτσι, μην λέτε τίποτα, όχι να δίνετε μια ανακοίνωση του αέρα για να καλύψετε τα νώτα σας).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 15 Μάης 2009, 23:43

Η λογικη δημοτικου απλουστευει τα πραγματα φιλε μου και ειναι καλητερη και πιο ντομπρα απο οποιαδηποτε περισπουδαστη λογικη πανεπιστιμιου imo παντα....
Καλα επειδη απο το ενα αυτι μπαινει και στο αλλο βγαινει ρε αν δεν γουσταραμε την φαση τα παιδια εκει κατω(Σπυρο - Αεροπορο αργοτερα τα αλλα παιδια που γνωρισαμε εκει) και γενικα επειδη ΚΑΥΛΟΝΑΜΕ να παμε να παιξουμε και να ταξιδευψουμε θα κατεβαιναμε ποτε αν δεν μας αρεσε ?WTF ΔΗΛΑΔΗ .... Γ Ο Υ Σ Τ Α Ρ Α Μ Ε !!! ρε φιλε Eπειδη θα με τρελανεις ειδες εσυ να λεω οτι ημασταν καλητεροι οι χειτοτερη , περα απο την καζουρα (που γινεται οπως παντα εκατερωθεν)
Γ Ο Υ Σ Τ Α Ρ Α Μ Ε .......η αληθεια κρυβεται εδω και οχι στους Sex Pistols

Αυτη τη λογικη , δημοτικου, αυτην χρησημοπειης και σωστα κανεις (οσων αφορα το θεμα των λογων) κανω λαθος ? δε νομιζω...


ΥΣ Που ειναι οι Μπυρες οεο ?

ΥΣ Γ Ο Υ Σ Τ Α Ρ Α Μ Ε .....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Laskoulas στις Παρ 15 Μάης 2009, 23:49, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achaian
Spamlord
Spamlord
Achaian


Αριθμός μηνυμάτων : 1824
Registration date : 12/09/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 15 Μάης 2009, 23:47

εγω προσωπικα κραταω το απο κατω.

mohammadurk έγραψε:
Τέσπα, καλό θα είναι να κλείσει γρήγορα αυτή η παρένθεση για να ακολουθήσει ένα restart , αυτήν την φορά χωρίς ομαδοποιήσεις, παρατάξεις και έριδες. Για τον πρόσθετο λόγο ότι η συντριπτική πλειοψηφία των παικτών του Warhammer δεν έχει καμία όρεξη να ασχολείται με τις διχόνοιες μας και θέλει γρήγορα να δει κανούργια πράγματα από μας, δημιουργικά, που να αγκαλιάζουν όλη την κοινότητα.
Γιατί, από κει που αστειευόμασταν για Πάτρες, Πειραιάδες, Αθήνες και τέτοια, τα πράγματα έγιναν πολύ πιο σοβαρά απ'΄οτι αντέχει η μικρή πλην τίμια σκηνή του ελληνικού WHFB.

για το υπολοιπο κομματι του ποστ διαφωνω. ειδικα περι δελτιων θυελλης!
θελω να πιστευω μοχυ οτι αστειευοσουν με το ποστ για τον Κουτς! δεν σε εχω συνηθισει σε τετοιες εκφρασεις...

@ Iron Man. ψηστους ρε να κατεβετε αφου δεν κοτεβετε, γιατι εχω καιρο να φαω κοτοσουπα...... Razz . ελπιζω να τα πουμε στις 24, αν κι εφοσον παρω αδεια.
@ Εντι . εγω ακομα περιμενω το rulespack... για τις 10 δεν ειπες ορε? καντο και ειμαι μεσα με τα μπουνια. αλλα μην κρεμας ολη την προσπαθεια ετσι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 16 Μάης 2009, 00:47

mohammadurk έγραψε:
Για τον πρόσθετο λόγο ότι η συντριπτική πλειοψηφία των παικτών του Warhammer δεν έχει καμία όρεξη να ασχολείται με τις διχόνοιες μας και θέλει γρήγορα να δει κανούργια πράγματα από μας, δημιουργικά, που να αγκαλιάζουν όλη την κοινότητα.

Γιατί, από κει που αστειευόμασταν για Πάτρες, Πειραιάδες, Αθήνες και τέτοια, τα πράγματα έγιναν πολύ πιο σοβαρά απ'΄οτι αντέχει η μικρή πλην τίμια σκηνή του ελληνικού WHFB.

Αν και συμφωνώ απόλυτα με το "νέα πράγματα, δημιουργικά", ειλικρινά δεν καταλαβαίνω πως θα γίνει αυτό τη στιγμή που εσείς οι ίδιοι μποϋκοτάρετε έναν καινούριο θεσμό όπως είναι το guild wars. Το ποιος το ξεκίνησε και ποιος το συνεχίζει δεν θα έπρεπε να μας απασχολεί, υποτίθεται πως είμαστε όλοι μεγάλα παιδιά και μπορουμε να ρίξουμε νερό στο κρασί μας όταν χρειάζεται και όχι να κάνουμε σαν πιτσιρίκια (λέμε τώρα).

Προσωπικά στήριξα και το masters όπως μπορεί να επιβεβαιώσει και ο asarnil (χωρίς ελπίδα να συμμετάσχω, καθόσον νουμπας), στηρίζω και το guild wars (ομοίως χωρίς ελπίδα να συμμετάσχω γιατί δεν έχω ομάδα) , και οτιδήποτε άλλο προσπαθεί να ΕΝΩΣΕΙ τους παίχτες που απαρτίζουν την κοινότητα μας. Αν δεν μπορούμε τώρα να δούμε λίγο πέρα από τη μύτη μας, τότε τουλάχιστον ας γίνουμε 100% γραφικοί, για να βγαίνει γέλιο.

ΥΓ: Λασκούλα, σου είπα και τις προάλλες, δεν έχουμε παίξει ούτε μαζί ούτε έχεις παίξει με τον αδερφό μου (ο οποίος δεν ασχολείται με warhammer). Στο fair ήμουν από πίσω σου στο τρίτο παιχνίδι και τσακωνόμασταν γιατί μου πήρες την καρέκλα.
ΥΓ2: Λασκούλα, το ΥΓ λέγεται ΥΓ γιατί είναι ΥστερόΓραφο. Το ΥΣ που χρησιμοποιείς είναι αδόκιμο.
ΥΓ3: Επιτέλους σπίτι μπορώ να γράψω ελληνικά σαν άνθρωπος. Τώρα μπορώ να υπομείνω όσο flame θέλετε, shoot
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 16 Μάης 2009, 01:09

Nepenthe@

Η συμμετοχη της χωρας στο ETC,( "νεα πραγματα,δυναμικα")
οφειλεται σε ΜΙΑ κοινοτητα. Μονο ΜΙΑ.
Καποιοι απο αυτη την κοινοτητα, πηραν αποφαση να μας βαλουν στην σκηνη του ETC.
Σκεφτηκαν τροπους επιλογης (5-3), "ποιοι μπορουν να κανουν μια Ομαδα","παιξτε και αποδειξτε", τις 3 χρονιες αυτες που περνουμε μερος.
Μεχρι σημερα, αυτη η ΜΙΑ κοινοτητα, και οι Captain της, μεσα απο τη δικη τους φιλοσοφια, θελησαν να μοιραζουν την πιτα με βαση ,προσωπικα, κριτηρια/τουρνουα/διεθνεις συμμετοχες κλπ.
Και μεχρι τωρα, τα αποτελεσματα τους εχουν δικαιωσει.

Το πιο απλο θα ηταν να πουν: Κοιταχτε, φετος θα παμε εμεις οι 8.
Δεν το εκαναν.
Αναγνωριζαν τους ικανους παικτες και φτιαχναν μια Ομαδα.

Γι αυτο μιλαει και ο Mohhy για κυνηγι Φαντασματων. Δεν υπηρχε καμια προθεση, να ριχτουν οι αλλες κοινοτητες. Και στα ματια καποιων ανθρωπων, αυτο το Witchhunting φανταζει περιεργο.Και μοιαζει σαν μια υπερβολικη αντιδραση. Που δεν θα επρεπε να υπαρχει.

Δεν υπαρχει λογος, να το αναλυουμε ασκοπα.

PS
Μου αρεσει η Πατρα, αλλα...το Αιγιο ειναι καλυτερο!(εχω ζησει 3 χρονια εκει!).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 16 Μάης 2009, 01:58

Αχαμ σε μπερδεψα με τον Ηappy Doctor δεν πειραζει , nicknames ειναι αυτα που εχετε ? ξερεις λιγο το αλτσχαιμερ λιγο η ηλικια λιγο η διαιτα Razz αυτα κανουνε Razz
Ωραια αφου γνωριζομαστε και προσωπο με προσωπο πιο ειναι το ζορι ? γιατι δεν βλεπω να απαντησες σε κατι καιριο απλα μου την ειπες με το "ΥΣτερογραφο" αντι για το Υ/Γ Οκ.... ./aplaud
Στην ταμπακιερα ομως πραγματικα σταματα αυτο το υφος απεναντι στους "hard core " παιχτες Η μιλα με ονομοτα η mi mas ta prizete και κοινως "καθρεφτακι" ?


ΥΣ απλα βαρεθηκα τον καθενα να "την λεει στους παιχτες τουρνουα " που αντι να νοιαζονται για την συλογη τους απο νουφαρα (νεα συλογη) και πεταλουδες κερδιζουνε τουρνουα στο warhammer, "βιαζοντας " " κατακρεουργοντας" "εξαφανιζοντας" καθε ΑΓΝΗ μορφη Παιχτη στο διαβα τους (στο χωριο μου λενε οτι οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια) κοινως για τις ητες σας καλητερα αντι για τυφλες κατηγοριες απενταντι στη συμπαθη Ρατσα των "hard core " να εξετασετε τις ατομικες σας αδυναμιες και τα οποια στρατηγικα λαθη η ακομα και την ατυχια σας που οδηγησε ενα game στην ητα....

YΣ Οχουυυυυ

ΥΣ πολυ σκοτηστικαμε ....

ΥΣ δεν εχω διαθεση να στην μπω η να μου την μπεις η να αλληλομπουμε , με χαλαει ενα συγκεκριμενο κοματι της κασετας και απλα σε αυτο αναφερομαι ....
Ισα ισα που εισουνα χαριτωμενη(μπλιαχ !!! Razz) φιγουρα οταν προσπαθησα να σου "κλεψω" την καρεκλα Razz απλα αλαξε τις διατυπωσεις σου αλλη φορα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 16 Μάης 2009, 09:56

Ρε λασκούλα γίνε λίγο large τύπος (εκτός από τα κιλά). Αν εσύ ως hardcore παίχτης μαίου σνομπάρεις ένα τουρνουά πως μετά θές να σε πάρουν στα σοβαρά οι άλλοι? Είναι δηλαδή τόσο δύσκολο να πείτε ένα "οκ ας πάει το παλιάμπελο κατεβαίνουμε να τους ρημάξουμε μια γρήγορη και μετά θα τους την λέμε και ες αεί".
Είμαστε όλοι όλοι 40 νοματαίοι, αν δεν βλέπεις πως με τέτοιες πρακτικές απλά δεν πρόκειται να καταφέρουμε τίποτα τότε i rest my case.

ΥΓ: ΠΑΝΤΑ θα έχω διάθεση να σου την πω. Δεν τα πάω καλά με τις φολίδες, ειδικά όταν κάνουν claim τις καρέκλες μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 16 Μάης 2009, 10:30

Achaian έγραψε:

θελω να πιστευω μοχυ οτι αστειευοσουν με το ποστ για τον Κουτς! δεν σε εχω συνηθισει σε τετοιες εκφρασεις...

Ναι ρε , φυσικά κι αστειευόμουν , γι'αυτό και έγραψα το υστερόγραφο. Αλλά κάτι η έλειψη οπτικής επαφής , κάτι τα νεύρα του , ο "κουτσιούκης" δεν κατάλαβε το ύφος μου. Αν και θα έπρεπε, έστω κι από τα λίγα λεπτά που αστειευτήκαμε στο φαιρ όταν έπαιζε με τον λασκούλα. Τέσπα, σόρυ αν ένιωσε ότι θίχτηκε, αναφερόμουν σε εσάς και στην ΤΕΡΑΣΤΙΑ ιστορία των μαχών Πάτρας - Πειραιά που χτίσαμε μαζί εδώ και χρόνια (έπος-΄επος).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
skario
Admin
skario


Αριθμός μηνυμάτων : 1578
Ηλικία : 45
Τόπος : Πάτρα
Currently Playing : Vampire Counts Empire
Registration date : 23/09/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 16 Μάης 2009, 11:30

Το τουρνουά διοργανώνεται από τους Πατρινούς. Το guild wars είναι ονομασία των Demonic Pigeon για αυτού του τύπου τουρνουά και το διοργάνωναν στο Fantasy εδώ και καιρό. Γι' αυτό και το θεωρούν δικό τους παιδί. Όμως το Guild Wars στην Πάτρα είναι διοργάνωση δικιά μας και κυρίως του συλλόγου Hoplon. Για να μην τα μπερδεύουμε πολύ, η πατρινή κοινότητα παιχνιδιών στρατηγικής ανήκει στον σύλλογο Όπλον, ο οποίος είναι επίσημος πολιτιστικός σύλλογος με καταστατικό κλπ κλπ.

Οπότε για να το διατυπώσουμε σωστά: Το τουρνουά Guild Wars γίνεται στην Πάτρα 31/5 από τον σύλλογο Όπλον.

Και να απαντήσω σε μερικά post:

Nepethe: Είχα γράψει ένα topic για την συμπεριφορά. Θεωρώ ότι η ειρωνεία και το ύφος στις απαντήσεις μας είναι κάτι που βγάζει ένα θέμα, εκτός θέματος και ανάβει τα αίματα. Τρόποι να εκφράσουμε την άποψή μας υπάρχει και μπορούμε να το κάνουμε με πολλούς τρόπους. Η ελληνική γλώσσα προσφέρεται.

ToPaxyGourouni: Τα λέμε από κοντά το ΣΚ και για καμία μάχη….

Iron man: Υπάρχουν 2 επίπεδα στην συζήτηση. Το επίπεδο του σοβαρού σχολιασμού και το επίπεδο της πλάκας. Αλλά ρε φίλε, πώς να μην κάνω πλάκα με ένα ανακοινωθέν που λέει ότι δεν θα συμμετέχετε για τους χ ψ λόγους στο τουρνουά μας? Θέλω να σας την πω λιγάκι… Να σας τσιγκλίσω….. Έτσι για να υπάρχει και λίγο αλατοπίπερο στις μάχες μας. Smile

Asarnil: Όσο μεγαλώνουν οι ομάδες, θα έπρεπε να φοβάστε περισσότερο, γιατί άμα βάλω το «minion» στην ομάδα μου θα τρέχετε να σωθείτε Smile. Κόσμο έχουμε στην Πάτρα και για να μπει στην ομάδα κάνει ειδική προπόνηση. (Μαστιγώματα, βασανιστήρια, αντοχή στις βωμολοχίες και πολλά άλλα για να αντέξει σε ένα τουρνουά τεστοστερόνης). Οπότε δεν φοβόμαστε τίποτα.

Λασκούλα: Τα λέμε την Τρίτη.


Τέλος ένα σχόλιο για το «Η συμμέτοχη της χωράς στο ETC,( "νέα πράγματα, δυναμικά")
οφείλεται σε ΜΙΑ κοινότητα. Μόνο ΜΙΑ.» ΛΑΘΟΣ. Η συμμετοχή της χώρας στο ETC ήταν πρωτοβουλία του Χαρίδημου και μετά όλοι οι άλλοι. Και συν της άλλης, το «Μόνο ΜΙΑ κοινότητα», δεν είναι αποτέλεσμα της αδιαφορίας της υπόλοιπης κοινότητας, είναι αποτέλεσμα της διαδοχολογίας. Είναι πολύ καλό που έχει γίνει η αρχή για μια τέτοια διοργάνωση που ανέβασε το warhammer, αλλά μην λες ότι δεν ενδιαφερθήκαμε οι υπόλοιποι. Και όρεξη έχουμε και μεράκι για το hobby μας (έχω ασχοληθεί κατά καιρούς με αρκετά θέματα για το διαδικαστικό του ETC, εισιτήρια, διαμονές, αυτοκίνητο.). Οπότε δεν είναι ΜΙΑ κοινότητα. Είναι άτομα.


Ελπίζω κι εγώ σε ένα restart και να αρχίσουμε να παίζουμε όλοι στα διάφορα τουρνουά ανάλογα με το αν μπορούμε και αν έχουμε ελεύθερο χρόνο και όχι από το ποιος διοργανώνει το τουρνουά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANAKOIΝΩΣΗ   ANAKOIΝΩΣΗ - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 16 Μάης 2009, 11:52

Παράθεση :
Auto se syndiasmo me thn apoxh sas apo to demonicpigeon.com

Να προσθεσω οτι μονο ο Grom ειναι "active" εδω καθως επισης και 1-2 μαξ ακομη . Μονο οταν ζητηθηκε να γινει ποσταρισμα μαχων και αυτο δεν το εκαναν ολοι . Οποτε το σνομπαρισμα και το "μποικοταρισμα" η αν θελετε , η αποχη εχει γινει εδω και μηνες. Ο καθενας εχει τον δικο του "χωρο" και συμφωνω , αλλα δεν ρωτησε κανεις τους DP γιατι δεν κανουν log / join εδω .

Μερικα παραδειγματα :
Συμμετάσχουν Τελευταία Επίσκεψη
08 Dec 2008 31 Jan 2009
18 Oct 2008 25 Dec 2008
12 Oct 2008 23 Feb 2009

Οποτε μαλλον αναγκαστικη ηταν η παρουσια τους εδω για τα αποτελεσματα τα οποια και παρα πολλοι δεν δεχθηκαν να συμμετεχουν και με το γνωστο θεμα του "ελα να τα δεις εμεις εδω θα τα εχουμε" . Ας μην μιλαμε για σνομπισμο και αποχες πλζ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ANAKOIΝΩΣΗ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Γενικές συζητήσεις :: Events and Tournaments-
Μετάβαση σε: