Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
25/ warzone - Σελίδα 2 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 25/ warzone

Πήγαινε κάτω 
+9
Flames
Khar Vader
Rasfig
Blood Guzzler
Samanos
Tzortz
tomahawk
Laskoulas
dreal
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 10:24

belial έγραψε:
Εσύ το πάς σωτήρη προς τα εκεί δεν το πάει κανείς άλλος
Ε????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
που έγραψα για συγκρίσεις εγώ είπα μην συγκρίνετε μην γράφετε απαξιωτικά κλπ επειδή διαφώνησα δηλαδή με την λογική του "συνεχώς υπενθυμίζουμε πόσο το 40κ ρεύμα παρασύρει το φάντασυ"? πειράζει ?
οκ όπου να ναι θα...ξαναγίνω ο "κακός" του φόρουμ την βλέπω την δουλειά να έρχεται.
ον τόπικ. στοιχεία όμως δεν μου έδωσες ρε μαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 10:26

belial έγραψε:
ΕΤο fantasy θέλει γκρέμισμα και χτίσιμο από την αρχή . Ετσι είπε η GW

ελα ρε! αυτό δεν το ήξερα! σοβαρά τώρα? ποιος? που? πότε? δώσε πλεροφορηση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 10:31

και επειδή είμαι άνθρωπος των έργων...ιδού. θα δούμε λοιπόν αν το πρόβλημα είναι γενικό ή το φαινόμενο ελληνικό!

http://warhammer.org.uk/phpBB/posting.php?mode=post&f=3&sid=baf90de9e33770fc141c96a285f6105c

νομίζω ενδιαφέρον θρεντ ανοιξα πάλι, ίδωμεν!

@ο πρωτος πάντως που απαντησε είπε οτι η 6 έκδοση 40κ έφερε νέο κόσμο ...στο φάντασυ. affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 10:44

Δεν έχω account για να το δω . Και να πω την αμαρτία μου δεν προτίθεμαι να ασχοληθώ με warhammer πέραν των όποιων φιλικλων μαχών έχω . Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 10:46

πφφφφ απ την άλλη εγω θα ασχοληθώ σίγουρα με 40κ. άρα...ποιος είναι ο biased και ποιος ό μη αγαπητέ???? (gotcha biatch!xaxaxaxaxaxa)
ρε απατεώνα δεν μου έλεγες να σε μάθω να παίζεις!!!! ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ
και δευτερον χρωστάω και καφεδάκι !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 10:55

Flames έγραψε:
πφφφφ απ την άλλη εγω θα ασχοληθώ σίγουρα με 40κ.

τσαρμ σειβ λοστ

ναι ναι ναι Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 10:59

μλκα στην παλιά παρέα της βούλας είχαμε τον Αντρέα που ότι σύστημα έβγαζε η gw έσπευδε να μας χώσει. νεκρομούντα, μονρντχάιμ, φάντασυ, 40κ κλπ κλπ
και τον πειράζαμε ότι "τα πάιρνει απ την GW"
μάντεψε τι θα σου λέω από...σημερα "Λασκούλας ο ...πράκτορας του 40κ. 1.000.000 ευρώ για κάθε νέο παίκτη" χαχαχαχαχα

ναι ρε είπαμε κάτσε να τελειώσω τα μπιστμεν!!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 11:00

Μάλλον δεν έγινα αντιληπτός φίλτατε Σωτήρη σόρρυ Smile by warhammer εννοώ πάσης φύσεως warhammer Wink


EDIT : Βασικά ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ έχει να κάνει με Games Workshop .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 11:02

αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
χμμμ καλά σηκώνει κουβέντα, από κοντά (με εκείνο τον ρημαδοκαφέ που ...χρωστάω λολ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
h34dnotf0und
Arch Spammer
Arch Spammer
h34dnotf0und


Αριθμός μηνυμάτων : 2002
Ηλικία : 44
Registration date : 06/10/2008

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 11:08

dreal έγραψε:
Λοιπον εχω πρεξη για πολλεσ μαχουλεσ εγω θα κατεβω μεσημερη και ως βρισκω αντιπαλο θα παιζω

Το αρχικό post, για όσους το ξέχασαν.

Και το έχω πει χίλιες φορές. Έχετε διάθεση να το συζητήσετε το μαμημένο το θέμα WHFB vs 40K. Μην σπαμάρετε το μισό forum. KANTE ENA ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ THREAD FFS.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.demonicpigeon.com
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 11:24

Δεν "επιτιθομαι" σε καμια κοινοτητα.
Δεν μου λεει τιποτα που καποιοι μεταπηδησαν απο το ενα συστημα στο αλλο.
Απλα, η κολοβη αλεπου δε μπορει να πεισει τους παντες πως εγινε μοδα η κομμενη ουρα στο Παρισι. Τι να κανουμε δλδ?

Γενικα, και τα 2 παιχνιδια της GW δεν ηταν και τοοοοσα στρατηγικα ποτε. Καμια σχεση με Flames of War, DBM,DBA, Napoleonic Grand Armee. Απλα εκμεταλλευοντουσαν δυο φανταστικους κοσμους του παρελθοντος και του μελλοντος για να πουλησουν τις μινιατουρες τους. That's all.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 11:31

ρε εντι δοκιμασαμε και flames of war . δε παιξαμε σε campaign κτλ ?
γιατι το αφησανε ολοι σχεδον και παιζετε σε μικρα αποκλειστικα εστιες ?
γιατι δεν υποστηριχτικε στα τουρνουα απο το κοσμο και δε κρατηθηκε το ενδιαφερον σε υψηλο επιπεδο.
ετσι και εδω. το ενα συστημα δειχνη οτι σβηνει απο θεμα προσελευσης και το αλλο αναπτυσετε ολοενα.

Ποια κολοβη αλεπου και @@ ? εγω παιζω και τα 2 συστηματα με επιτυχια , δεν εχω γυρισει τη πλατη σε κανενα, ουτε τα ξεχωριζω σε παιδι και αποπαιδι.
Βλεπω τα θετικα και τα αρνητικα του καθενος ξεχωριστα.

εσυ αντιθετα που δε παιζεις με κανενα αλλα λες και αλλα γραφεις.
απο εκει που το 40κ ητανε κατι φοβερο και θα σε πορωνε και απλα δε θες να "κολησεις" σε κατι τοσο ωραιο (δικα σου λογια), τωρα με λενε ριζο και οπως θελω τα γυριζω Razz

τεσπα.
Ειπαμε οπου εχει κοσμο - λαο εμεις παμε !
ακομα και σε τουρνουα νταμας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 11:33

Laskoulas έγραψε:
εγω παιζω και τα 2 συστηματα με επιτυχια , δεν εχω γυρισει τη πλατη σε κανενα, ουτε τα ξεχωριζω σε παιδι και αποπαιδι.

Μεγάλη καρδιά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 11:34

Mα το κολοβη αλεπου πηγαινε στο Μοχυ....χαχαχαχαχα

Ωραιο ειναι το 40Κ για να ξεσκαω απο το Φαντασυ. Μεχρι εκει ομως. Αυτος ηταν παντα ο ρολος του Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 11:36

h34dnotf0und έγραψε:
dreal έγραψε:
Λοιπον εχω πρεξη για πολλεσ μαχουλεσ εγω θα κατεβω μεσημερη και ως βρισκω αντιπαλο θα παιζω

Το αρχικό post, για όσους το ξέχασαν.

Και το έχω πει χίλιες φορές. Έχετε διάθεση να το συζητήσετε το μαμημένο το θέμα WHFB vs 40K. Μην σπαμάρετε το μισό forum. KANTE ENA ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ THREAD FFS.

@ Oρέστη έχεις δίκιο και σόρρυ ρε συ Smile . Αλλά ! δες το από την θετική πλευρά ! η ημερομηνία πλέον είναι παρελθοντική , οπότε εμείς δίνουμε "ζωή" σε ένα "νεκρό" τόπικ Razz .

@ Eddie Στρατηγική υπήρχε . Τώρα υπάρχει σε μεγαλύτερο βαθμό στο 40κ σε σχέση με το ETC . τουλάχιστον αυτό λένε τα παιδιά που παίζουν και τα 2 συστήματα. Πάντως εμένα το παραμύθι μου φάνηκε από την 1η μας μάχη (καλοκαιράκι 9 όταν τα παιδιά ήταν Γερμανία για το ETC ) θυμάσαι τι είχαμε πει ; "ωραίο παραμυθάκι η 9η" ....


Τεσπά ας ανοίξει ένα άλλο τόπικ γιατί και ο Ορέστης έχει δίκιο !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 11:48

ο μοχυ δεν εχει ασχοληθει καν Razz

τεσπα δεν εχει σημασια , ουτε κατακρινουμε τιποτα.

αλλα νομιζω και θα συμφωνησεις οτι το 40κ ξυπνα παθος και ενταση και πορωση οπως παλια το φαντασυ (λογια σου Razz)

εδρουλφε τα εχουμε πει.

το παιχνιδι ειναι η παρεα και για μενα και οι συμμετοχες.

δωσε μου τουρνουα νταμας 30 ατομων και θα πορωθω και θα ψαξω να προπονηθω και να κατεβω ...

δεν εχει τοσο σχεση το συστημα παιχνιδιου αλλα κυριως η προσευλευση και η αποδχη του απο το κοσμο !!!


ολα καλα ειναι 40κ/φαντασυ rules !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 11:50

Laskoulas έγραψε:

το παιχνιδι ειναι η παρεα και για μενα και οι συμμετοχες.
ας κρατήσουμε αυτό λούγκρες ! Basketball cheers beer :aye:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 12:56

Βelial
H 8η βρεεεεε. Μην μας το επεκτεινεις και στην 9η το δραμα.... Razz

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι το εξης:
Πως οι ανταγωνιστικοι φουλ παικτες του Φαντασυ γυρισαν τις πλατες στον ανταγωνισμο και τους νοιαζει πλεον μονο η παρεα και οι συμμετοχες;
Μηπως φταιει το Συστημα? Laughing
( ε και μια μπηχτη καπου καπου δεν κανει κακο Very Happy )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 13:01

ευτηχως που υπαρχει το συστημα και κρατα ζωντανο το Φαντασυ που τα τελευταια χρονια ειχε σχεδων μαραζωσει με αποκορυφωμα περσυ σχεδον χωρις καν τουρνουα και μηδενικες συμμετοχες (αν δεν ειχαμε και το εντλες , μαυρο δακρι).
ειναι μια αληθεια.
Να λες ευτηχως που παιζουμε στανταρ ενα ΣΚ το μηνα εδρουλφε και μαζεψαμε και λιγο κοσμο πισω.
Οταν ειναι να λεμε αληθειες να τις λεμε ΟΛΕΣ.


ανταγωνισμος μεγαλος υπαρχει και στο 40κ , και μαλιστα πολυυυυ μεγαλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 13:03

Kαλά καλά.
Οταν τα Αρνια του Διαστηματος κανουν την εμφανιση τους στο 40Κ θα τον εξαφανισομεν τον ανταγωνισμο!
Αλλα μεχρι τοοοοοτε....
Fantasy!

Ειλικρινα τωρα, δεν σας αρεσουν τα νεα βιβλια που δημιουργουν ισορροπια στις επιλογες και σας αρεσει ενα συστημα που η συμμετοχη allies προαγει τις μπεκριλες; Κατι που ξεφευγει μαλλον...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Samanos
Arch Spammer
Arch Spammer
Samanos


Αριθμός μηνυμάτων : 2166
Ηλικία : 30
Τόπος : (Sydney)
Currently Playing : WFB-Mordheim
Registration date : 11/04/2010

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 13:11

Asarnil the Dragonlord έγραψε:

Ειλικρινα τωρα, δεν σας αρεσουν τα νεα βιβλια που δημιουργουν ισορροπια στις επιλογες και σας αρεσει ενα συστημα που η συμμετοχη allies προαγει τις μπεκριλες; Κατι που ξεφευγει μαλλον...

για να ειμαστε δικαιοι:

τα νεα βιβλια ειναι ωραια μεν αλλα εχει χαθει η ιδιαιτεροτητα του καθε στρατου ολοι κατανταν ιδιοι...

τα allies ειναι πολυ καλη ιδεα κατεμε αλλα θελουν μερικες διορθωσεις (blood angelswith necrons???)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 13:13

Μακαρι να κατεβειτε να παιξετε , απο τα πρωτα τηλ οταν ξεκινησα το μπλαντμπαθ ητανε στο χουαν να ερθει με αρνια η ατομικα σαν freelancer. και πριζω συνεχεια τον ξερα να δει λιγο το 40κ πιο ζεστα.
εγω θελω να βλεπω κοσμο και ατομα που ξερω αλλα και αλλους που δε ξερω, ενα λαο ατελειωτο.

Ομως μη ξεχνας οτι το χομπυ στεκετε απο μερικους καβλωμενους τυπους
δε λεω ονοματα για να μη προσβαλω κανενα αν δεν αναφερο το δικο του , που πανε και παιζουνε ΠΑΝΤΟΥ , (οπως και φετος στηριχθηκε και απο ντοντο χουαν ξερεα για να ειμαστε δικαιοι.)και 40κ και φαντασυ γιατι εχουνε καβλα, καθε χρονο μεχρι φετος , μεχρι να βγει το συστημα δηλαδη ,οι ιδιοι 4-5 πηγαιναμε ΣΕ ΟΛΑ , ακομα και σε τουρνουα "gt με σεναρια θυελες και κεραυνους " που δε κατεβαινει καν το ιδιο ατομο που το διωργανωνει (παραδειγμα) ή σε τουρνουα gt βικτωρια να ειμαστε παλι οι ιδιοι γνωστοι βαρετοι , μοχυ τζορτζ ντεμιρης εγω.
μη μου λες λοιπων λασκουλα γιατι παιζεις 40κ και μη μου πετας μπηχτες, ειδικα σε μενα που δινω τα παντα για το χομπυ , θυσιαζοντας καθε πιθανο συμφερον μου και βαζοντας το γενικο καλο του χομπυ, οπως το αντιλαμβανομαι τουλαχιστων πανω απο ολα ...
συμμετεχουμε στα παντα αρκει να εχει κοσμο , ανταγωνισμο , χαβαλε , φωνες και μασα.
Σορυ κιολας.


@τα allies σε μικρη ποσοτητα ειναι πολυ καλα !
καλυπτουνε αδυναμιες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 13:33

Εγω μιλαω για τα βιβλια. Δεν κατηγορω κανεναν. Τροχονομος στο .... του καθενος δεν θα γινω , οπως δεν εγινα ποτε αλλωστε.
Στα νεα βιβλια λοιπον, ολοι εχουν παρομοιες μοναδες. Ελαχιστα αντικειμενα που να καταστρεφουν το παιχνιδι. Κοινα αντικειμενα στο βασικο βιβλιο. Αυτο το λεω ισορροπια. Αν κατι χαλαει την ισορροπια ειναι τα lores του βασικου βιβλιου. Και το γεγονος πως κασταρεις με 6 ζαρια. Αν πχ φυγει το banner of sorcery, το dagger, το +1 pd στον Slann, η πετρα των Βeasts κ παρουν κι εκεινοι MC και νεες μοναδες τοτε το παιχνιδι θα δουλευει σαν πραγματικη εκδοση. Χωρις αναγκη για πολλα restrictions.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 13:38

αυτα νομιζω ειναι ημιμετρα ... δε ξερω ενω τα βιβλια δειχνουνε τοσο ωραια ατομικα , στο συνολο και σε συνδιασμο με την εκδοση δε δενουνε.
παντως η 8 σα κανονες δεν ειναι ασχημη εισαι αυστηρος μαζι της, αλλα αφου δε μπορουνε να αλαξουνε ολα τα βιβλια ας αλαξει η εκδοση οκ.
Φερτε την 9η !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

25/ warzone - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 25/ warzone   25/ warzone - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 26 Μαρ 2013, 13:51

Laskoulas έγραψε:

Ομως μη ξεχνας οτι το χομπυ στεκετε απο μερικους καβλωμενους τυπους
δε λεω ονοματα για να μη προσβαλω κανενα αν δεν αναφερο το δικο του , που πανε και παιζουνε ΠΑΝΤΟΥ

κοίτα εγώ πχ φέτος που δεν κατέβηκα όμως κανένα τουρνουα (ok 3-4 διόρθωση), μόνο με τις αγορές μου σε μινιατούρες, μπογιές, πινέλα, κόλες μπορώ να πω ότι...στήριξα το χόμπυ πολύ περισσότερο. *το ότι είδαν 2-3 πιτσιρικάδες έργα μου και αποφάσισαν να ασχοληθούν το λες προώθηση. το "καβλωμένος" είναι θέμα προοπτικής. αυτό το ...πάω σε τουρνουά άρα είμαι ...χομπίστας είναι δικό μας, ελληνικό χουι ρε μήτσο. στα υπόλοιπα που γράφεις συμφωνώ απολύτως.

* το να...παίζεις πχ μία ούλτρα ανταγωνιστική λίστα ανά πενταετία (μην σου πω και ....ανά lifetime) και να "χτυπάς" ότι τουρνουά βρεις μπροστά σου, ε δεν το λές και στήριξη του χόμπυ. στήριξη του εγώ σου μάλλον είναι το σωστό. δεν είναι κακό, δεν το κατακρίνω, απλά το τοποθετώ στην σωστή του διάσταση.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
25/ warzone
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» 23/7 warzone
» 04/8 warzone
» 40k in 40mins in warzone

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer 40K :: 40K Battle Challenges and Reports-
Μετάβαση σε: