Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
ETC ατομικό 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
ETC ατομικό I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
ETC ατομικό I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
ETC ατομικό I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
ETC ατομικό I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
ETC ατομικό I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 ETC ατομικό

Πήγαινε κάτω 
+9
iatroblast (t)
iron man
Juan
Siegfried VII
talazorn
Nepenthe
Laskoulas
Arkham
skario
13 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
skario
Admin
skario


Αριθμός μηνυμάτων : 1578
Ηλικία : 45
Τόπος : Πάτρα
Currently Playing : Vampire Counts Empire
Registration date : 23/09/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΠαρ 21 Αυγ 2009, 12:25

Εχτές αναρτηθήκανε οι κανόνες του ETC για το ατομικό τουρνουά. 1500 πόντοι, χωρίς περιορισμούς, χωρίς special characters, και θα παίζονται ανά γύρο 2 μάχες, μια με τον στρατό σου και μια με τον στρατό του αντιπάλου!!!.
Νέα δεδομένα βάζει το ETC και το ερώτημα είναι τί θα ακολουθηθεί από εδώ και πέρα από τα μαγαζιά, τα club κλπ κλπ. Το 2250 με λόρδους Α,Β στρατούς για ατομικό τουρνουά στην ουσία καταργείται.
Ρίχνοντας μια ματιά και φτιάχνοντας μερικές λίστες, παρατήρησα ότι το παιχνίδι γίνεται αρκετά πιο στρατηγικό χωρίς λόρδους και επικεντρώνεσαι αρκετά στην μάχη και λιγότερο στην μαγεία (πέρα από 1-2 στρατούς). Τα μπλόκια όπως λέει και ο Jedi κυριαρχούν στο παιχνίδι των 1500 και είναι ότι πιο δυνατό. Το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον και θα διοργανώσω σίγουρα κάποιο τουρνουά στο club της Πάτρας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Arkham
Knight
Knight
Arkham


Αριθμός μηνυμάτων : 347
Currently Playing : Fantasy Battles
Registration date : 28/01/2009

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΠαρ 21 Αυγ 2009, 13:41

Tous ETC kanones pios tous anartei?

Epeidh merika paidia apofasizoune kapoious kanones den shmainei pws prepei na tous akoloutheis kai pista

To paixnidi einai anoixto pisteuw kai eimai ths apopshs na paizw me kanones GW

Enjoy the game and make it fun !

Me tous para pollous kanones den paizeis paixnidi eisai me ena vivlio sto xeri Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΠαρ 21 Αυγ 2009, 13:45

πολυ καλη ιδεα οι 1500 pts

αλλα ειμαι σιγουρος οτι οι 1500 pts δαιμονες θα τους σκιζουν ολους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΠαρ 21 Αυγ 2009, 13:52

Corum auto skeftika amesos molis eida to 1500 ....
Sindiazis kali magia (flickering me horor units k kapoio mago)
plus 2 Khorne xaraktires k tipota hounds k ante gia
To proto pragma poy mou irthe sto mialo itane Deamons
Sigoura omos einai endiaferon proklisi k sigoura katevenoune antagonistika army list apo olous tous stratous , apla thelei ligo psaksimo

PS Ekana k ti listoula mou 1500 Tomb Kings k Lizards mouxaxa Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΠαρ 21 Αυγ 2009, 14:44

Το σίγουρο είναι πως χωρίς lord choice κόβονται αρκετές καφρίλες. Επιπλέον με το σύστημα να παίζουν και οι δύο τους στρατούς εξαλείφονται κάποια από τα τραγικά missmatch που υπάρχουν.

Φαίνεται ενδιαφέρον, θα δείξει...

ΥΓ: αμέσως ο λασκούλας την βρήκε την overpoweria θα ανοίγει το κασκέτο με τα 7αρια ld που υπάρχουν και θα κλαίει κόσμος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΠαρ 21 Αυγ 2009, 16:51

Και αμα το χεις απο φυσικου το 10-11 στο ρολ ... αστα ... bounce affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
talazorn
Spamlord
Spamlord
talazorn


Αριθμός μηνυμάτων : 1653
Ηλικία : 34
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : warhammer fantasy
Registration date : 06/10/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΠαρ 21 Αυγ 2009, 20:13

Βασικά αυτοί που φτιάχνουν τους κανόνες του etc προσπαθούν να προωθήσουν λίγο τα πεζικά και έχουν μικρή επιτυχία (αν παίζαμε gt, πέρα από 1-2 στρατούς ΚΑΝΕΙΣ δεν θα έβαζε τίποτα σε πεζικό). Οι 1500 πόντοι είναι πολύ καλή ιδέα ΙΜΟ. Και αν παίξει κανένα τουρνουά, έχω κάποιες λίστες in mind... buahahhahahahaha
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Siegfried VII
Knight
Knight
Siegfried VII


Αριθμός μηνυμάτων : 285
Ηλικία : 40
Registration date : 14/09/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΠαρ 21 Αυγ 2009, 21:00

Εγώ ήμουν εδώ και χρόνια υπέρ των 1500pts μαχών. Θεωρώ πως είναι λίγο πιο στρατηγικές. Βέβαια καφρίλες μπορούν να γίνουν και εκεί και θεωρώ πως το "χωρίς περιορισμούς" είναι λάθος. Ίσως βέβαια να θέλουν να τεσταριστεί και μετά να προσθέσουν περιορισμούς αν χρειασθεί.

Τέλος να πω πως προσωπικά δεν πρόκειται με την καμμία να δεκτώ να παίξω με άλλου τον στρατό και φυσικά δεν πρόκειται να δώσω τον δικό μου. Δεν έβαφα σαν τον π***** για να μου κάνουν απρόσεκτοι αντίπαλοι καλοκαιρινό τον στρατό δίνοντας μου να παίξω με κάτι που μπορεί να μην γουστάρω (και σαν στρατό, αλλά και σαν βάψιμο). Και αν είναι του άλλου βαμμένα καλύτερα να έχω το άγχος μην του τα χαλάσω.

Αν επιμείνουν για αυτές τις "ανταλλαγές", εγώ λυπάμαι αλλά δεν θα μπορέσω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://valleysofeternity.blogspot.gr/
talazorn
Spamlord
Spamlord
talazorn


Αριθμός μηνυμάτων : 1653
Ηλικία : 34
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : warhammer fantasy
Registration date : 06/10/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΠαρ 21 Αυγ 2009, 21:54

Ναι αυτό της ανταλλαγής είναι λίγο μαλακία από πολλές απόψεις... εκτός από αυτό που λέςι που είναι σημαντικό πρέπει να μάθεις και τη λίστα του αντιπάλου, τους κανόνες όλων των στρατών πολύ καλά και τις τακτικές τους κτλ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΣαβ 22 Αυγ 2009, 02:12

siegfried πάρε και έναν στρατό γκρι να τον δίνεις απο εδώ και απο εκεί χωρίς φόβο.

Να μάθεις άλλη φορά να βάφεις καλά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
Juan
Spamlord
Spamlord
Juan


Αριθμός μηνυμάτων : 1274
Ηλικία : 44
Τόπος : Χώρα του Ποτέ Ποτέ
Registration date : 10/12/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΚυρ 23 Αυγ 2009, 17:47

Laskoulas έγραψε:

To proto pragma poy mou irthe sto mialo itane Deamons

Αχ το ξέρω, δε μπορείς να με βγάλεις από το μυαλό σου! Έλα μωρε οι deamons θα φάνε κ αλλα restrictions. Προφανώς δε θα αφήσουνε τη δυνατότητα να παίξεις με lvl 4 μάγο στους 1500 πόντους, βλέπε horrors. Εδώ κόψανε άλλα κ άλλα.

Γενικά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι αυτό το ETC απλά θέλει να φτιάξει άλλο παιχνίδι, τώρα αν θα βγεί καλό ή όχι δε ξέρω, θα δείξει. Άλλα 1500 πόντοι στις ίδιες τάβλες και διαστάσεις; μήπως να τους δώσουμε plasma guns και κάνα jet bike;

Επίσης η ανταλλάγή στρατών απλά sucks, big time.

Αυτά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iron man
Arch Spammer
Arch Spammer
iron man


Αριθμός μηνυμάτων : 5311
Ηλικία : 39
Τόπος : Πειραιας-Νικαια
Currently Playing : WHFB
Registration date : 31/08/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΚυρ 23 Αυγ 2009, 19:38

ωραια ιδεα το ατομικο στους 1500π χωρις λορδους 1 rare κτλ. και η ανταλλαγη στρατων πιστευω ειναι πολυ καλο ειδικα στην πρωτη μαχη που δεν ξερεις με ποιο σκεπτικο ειναι φτιαγμενη η λιστα του αντιπαλου και σε βαζει στην διαδικασια να σκεφτεις πως θα νικησεις τον ιδιο σου τον στρατο!!!




Υ.Γ εχω φτιαξει μια λιστουλα ναννους και θα ηθελα να το δοκιμασω κανεις εθελοντης????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΚυρ 23 Αυγ 2009, 19:44

Talazorn έγραψε:
Ναι αυτό της ανταλλαγής είναι λίγο μαλακία από πολλές απόψεις... εκτός από αυτό που λέςι που είναι σημαντικό πρέπει να μάθεις και τη λίστα του αντιπάλου, τους κανόνες όλων των στρατών πολύ καλά και τις τακτικές τους κτλ...

Χμμ ? μικρε μου Ταλαζον αυτο ακριβως που λες ειναι και ο σκοπος του παιχνιδιου ....

Τι ενοεις ?



(Πιστευω οτι αντιλαμβανεσε οτι για επικρατησεις στο game επιβαλετε η "ΓΝΩΣΗ" των αντιπαλων στρατων κτλ κτλ Σε βοηθαει να αμυνθεις η να επιτεθεις και τελικα αφου τους εχεις αποκρυπτογραφησει να Νικησεις... νομζιεις οτι ειναι σαν διαβαζεις για διαγωνησμα στο σχολειο ?)

lol wtf....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iron man
Arch Spammer
Arch Spammer
iron man


Αριθμός μηνυμάτων : 5311
Ηλικία : 39
Τόπος : Πειραιας-Νικαια
Currently Playing : WHFB
Registration date : 31/08/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΚυρ 23 Αυγ 2009, 19:47

Πεστα ρε λασκουλα lol! αυτο ειναι ρε παιδια το ωραιο και εκει φαινετε ο καλος παιχτης σαν παιχτης και οχι πηρα τα DE που τα σπανε και ειμαι ο καλυτερος και πιστευω οτι βελτιωνεσαι ετσι γιατι μαθαινεις ολους τους στρατους

Υ.Γ λασκουλααααα ψηνεσαι να παιξουμε ρεεεεεε???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
talazorn
Spamlord
Spamlord
talazorn


Αριθμός μηνυμάτων : 1653
Ηλικία : 34
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : warhammer fantasy
Registration date : 06/10/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΚυρ 23 Αυγ 2009, 20:46

Εννοείται ότι πρέπει να τα ξέρεις και βασικά τώρα που διαβάζω κι εγώ αυτό που είπα δεν το έθεσα σωστά αυτό που ήθελα να πω... δηλαδή ένας lizardman player δεν μπορεί να ξέρει με κάθε λεπτομέρεια πχ πως κινείται ένας fanatic... Ή ένας demon player να ξέρει όλα τα spell του high elf lore με αποστάσεις κτλ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΚυρ 23 Αυγ 2009, 21:43

Giati oxi ? einai thema empirias k maxon
ama exis paiksi antipalos 10 fores me High Elves mi fovase mathenis merxi pote alazi pleuro o Star Dragon otan koimate ...


Nai ok tha to kanonisoume Ntemiri
gia tin ora tous spao oloys me Tomb King Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
talazorn
Spamlord
Spamlord
talazorn


Αριθμός μηνυμάτων : 1653
Ηλικία : 34
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : warhammer fantasy
Registration date : 06/10/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΔευ 24 Αυγ 2009, 01:17

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες απλά εγώ οι περισσότεροι που έχω δει -και εγώ καμία φορά- κάνουν λάθη και στον ίδιο τους το στρατό, πόσο μάλλον σε άλλους στρατούς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iatroblast (t)
Spamlord
Spamlord
iatroblast (t)


Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Τόπος : Faliro - Attiki
Currently Playing : Warhammer Fantasy (The Empire), Magic the Gathering (casual), RISK Legacy
Registration date : 24/02/2009

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΔευ 24 Αυγ 2009, 12:57

skario έγραψε:
Εχτές αναρτηθήκανε οι κανόνες του ETC για το ατομικό τουρνουά. 1500 πόντοι, χωρίς περιορισμούς, χωρίς special characters, και θα παίζονται ανά γύρο 2 μάχες, μια με τον στρατό σου και μια με τον στρατό του αντιπάλου!!!.
Τελειο και συμφωνω ΚΑΙ με τους λιγοτερους ποντους ΚΑΙ με την 'ανταλλαγη'. link για τους κανονες? study
(Τυχεροι! Μαζι μου θα παιζετε με DOW! Για σας τους ανερτησαν! Razz Razz )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Releaser...
Hero
Hero
Releaser...


Αριθμός μηνυμάτων : 653
Ηλικία : 39
Registration date : 08/12/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΔευ 24 Αυγ 2009, 14:17

Siegfried VII έγραψε:
Εγώ ήμουν εδώ και χρόνια υπέρ των 1500pts μαχών. Θεωρώ πως είναι λίγο πιο στρατηγικές. Βέβαια καφρίλες μπορούν να γίνουν και εκεί και θεωρώ πως το "χωρίς περιορισμούς" είναι λάθος. Ίσως βέβαια να θέλουν να τεσταριστεί και μετά να προσθέσουν περιορισμούς αν χρειασθεί.

Τέλος να πω πως προσωπικά δεν πρόκειται με την καμμία να δεκτώ να παίξω με άλλου τον στρατό και φυσικά δεν πρόκειται να δώσω τον δικό μου. Δεν έβαφα σαν τον π***** για να μου κάνουν απρόσεκτοι αντίπαλοι καλοκαιρινό τον στρατό δίνοντας μου να παίξω με κάτι που μπορεί να μην γουστάρω (και σαν στρατό, αλλά και σαν βάψιμο). Και αν είναι του άλλου βαμμένα καλύτερα να έχω το άγχος μην του τα χαλάσω.

Αν επιμείνουν για αυτές τις "ανταλλαγές", εγώ λυπάμαι αλλά δεν θα μπορέσω...

+1.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deamonkin
Spamlord
Spamlord
deamonkin


Αριθμός μηνυμάτων : 1341
Ηλικία : 39
Τόπος : 3ο λοφάκι απο κρανία δεξιά όπως μπαίνεις...
Currently Playing : Tselo
Registration date : 01/09/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΔευ 24 Αυγ 2009, 15:27

+2

επιπλέον ασε που θεωρω πολύ λίγους τους πόντους.... Χωρις λόρδο ?? Που ειναι η uber μαγεια ? Που ειναι οι σφακτερ λόρδοι ? Που ειναι ο Βαγκνερ? Που ειναι ο Πουτσινι ? Κανεις πια δεν εχει μεινει... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΔευ 24 Αυγ 2009, 15:51

εκει το μυαλο σου εσυ ! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
admin
Arch Spammer
Arch Spammer



Αριθμός μηνυμάτων : 3165
Registration date : 27/08/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΔευ 24 Αυγ 2009, 18:03

Σαν ιδέα είναι καλή η αλλαγή στρατών. Πραγματικά κάνει τον στρατηγό να ξεχωρίζει από τον "αγόρασα τον τελευταίο στρατό" παίκτη.

Το κακό είναι ότι πάυει να είναι warhammer για τα δικά μου δεδομένα. Αλλάζει ο στόχος του παιχνιδιού και έτσι χάνεται η μαγεία. Για τους περισσότερους παίκτες ο σκοπός του παιχνιδιού δεν είναι να φανούν απαραίτητα οι στρατηγικές ικανότητες. Εγώ πχ γουστάρω να παίζω με τους Chaos Dwarves μου έτσι απλά, και ας ξέρω ότι θα χάσω. Θέλω να πω με άλλα λόγια ότι ο σκοπός του παιχνιδιού μεταβάλλεται σε 100% στρατηγική, πάρά σε fluff, πόρωση για τον στρατό μου, βάψιμο και στρατηγική!

...πραγματικά δεν θα μπορούσα να παίξω αντίπαλος με τις μινιατούρες μου! Ξενέρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iatroblast (t)
Spamlord
Spamlord
iatroblast (t)


Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Τόπος : Faliro - Attiki
Currently Playing : Warhammer Fantasy (The Empire), Magic the Gathering (casual), RISK Legacy
Registration date : 24/02/2009

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΔευ 24 Αυγ 2009, 20:24

Παράθεση :
...προσωπικά δεν πρόκειται με την καμμία να δεκτώ να παίξω με άλλου τον στρατό και φυσικά δεν πρόκειται να δώσω τον δικό μου. Δεν έβαφα σαν τον π***** για να μου κάνουν απρόσεκτοι αντίπαλοι καλοκαιρινό τον στρατό δίνοντας μου να παίξω με κάτι που μπορεί να μην γουστάρω (και σαν στρατό, αλλά και σαν βάψιμο). Και αν είναι του άλλου βαμμένα καλύτερα να έχω το άγχος μην του τα χαλάσω.

ETC ατομικό Copyofcopyofmonk09

It's a jungle out there...
It's a jungle out there..


ETC ατομικό Smile_basic_helpETC ατομικό Rofl
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΔευ 24 Αυγ 2009, 21:23

Dedective Monk Ftw lol ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

ETC ατομικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC ατομικό   ETC ατομικό I_icon_minitimeΤρι 25 Αυγ 2009, 11:37

2 cannons/2 Mortars/Steam Tank/20 crossbows/20 Handgunners-2 Hochlands=1020 pts
Battlewizard L2 VanHorstman'sWarhorse=140 pts
Warrior Priest of Sigmar on Warhorse,Heavy Armour,Shield,Holy Relic,Biting Blade=140 pts(περιπου)
Βattlewizard L2, 2 Scrolls=150 pts

Kαι περισσευουν και καποιοι για δωρο...;P

Το θεμα ειναι...τι κανεις οταν την δωσεις στον αντιπαλο σου...??????

Ωραιο ακουγεται παντως.

Ειναι φανερο πως τα Horde Armies εχουν πλεονεκτημα σε τουρνουα 1500 ποντων. Skaven Hordes,O&Gs,Chaos Dwarfs,Undead Horde.
Θα προσπαθησω να παρω μερος σε αυτο το τουρνουα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ETC ατομικό
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Warhammer Fantasy General Discussion-
Μετάβαση σε: