Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Project Zkeleton! 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Project Zkeleton! I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Project Zkeleton! I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Project Zkeleton! I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Project Zkeleton! I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Project Zkeleton! I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Project Zkeleton!

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Project Zkeleton! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Project Zkeleton!   Project Zkeleton! I_icon_minitimeΤρι 19 Νοε 2013, 02:11

Με έπιασε το βαφτικό μου. Και είπα να ξαναφτιάξω τα TK που τα έχω παραπεταμένα τα καυμένα εδώ και 10 χρόνια περίπου. Αυτό σημαίνει ξεκίνημα από το μηδέν, ξέβαμμα τα πάντα και αρχή από το μηδέν. Κι όσο χρόνο πάρει.

Για αρχή, πώς είναι μεχρι τώρα βαμμένος ο στρατός:

Project Zkeleton! 1fagy9

Ναι, τόσο άσχημα. Πάμε λοιπόν. Fornet μαγικό ξεβάφει και ξεκινάμε με base colors:

Project Zkeleton! 25s4x3o

Project Zkeleton! 10qwke1

Και μια γραμμή παραγωγής, γιατι αλλιώς δε μας βλέπω να κάνουμε χαϊρι:

Project Zkeleton! 2q9fk7d

Και το πρώτο από τα τελειωμένα για να έχω τυφλοσούρτη να κινούμαι. Δε μου αρέσει το τιρκουάζ 100%, ίσως στην πορεία το αλλάξω. Αλλά προς το παρόν, le musicien:

Project Zkeleton! 2e4g02q

Project Zkeleton! Nq91rp

Project Zkeleton! 102v75t

Project Zkeleton! 157dwew




Και για κερασάκι στην τούρτα, το καινούριο μου κασκέτο! Scratch build εμπειρίες από τα χεράκια του Aramil San Patiniot και επικό μοντέλο. Δυστυχώς σκατά φωτογραφίες.

Project Zkeleton! 11tc5ra

Project Zkeleton! 2dtsm8m

Project Zkeleton! Mk9lif


Του μπί κοντίνιουντ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Project Zkeleton! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Project Zkeleton!   Project Zkeleton! I_icon_minitimeΤρι 19 Νοε 2013, 07:46

Κανε ενα σωστο basing μωρη τριχωτη κατσαριδα ! Και επισης το κοκκαλακι ειναι πολυ ...ασπρο ;Ο Η ειναι η φωτογραφια ΓΤΠ ?!

ΜΕΛΑΝΑΚΙ !! :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Project Zkeleton! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Project Zkeleton!   Project Zkeleton! I_icon_minitimeΤρι 19 Νοε 2013, 09:33

Ναι η βάση θέλει από την αρχή. Το κοκκαλάκι είναι άσπρο γιατι έτσι πρέπει, δγιάολε! Αυτή είναι η βασιλική φρουρά! Δεν πέσανε στην άμμο όπως οι υπόλοιποι. Θαφτήκανε τελετουργικά μαζί με το βασιλιά τους μέσα στην πυραμίδα! Δεν πέρασε ήλιος ή αέρας για να ενοχλήσει τον ατέρμονο ύπνο μας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Project Zkeleton! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Project Zkeleton!   Project Zkeleton! I_icon_minitimeΤρι 19 Νοε 2013, 09:42

Ετσι σε θελω! Να δινεις φλαφ στις μλκς !! :ΡΡΡ

ΦΤΙΑΞΕ ΤΙΣ ΒΑΣΕΙΣ !! Ακομα και αν το βαψιμο δεν ειναι καλο , μια εντυπωσιακη βαση κερδιζει το ματι ( εγω ετσι κανω :ΡΡΡ ) !

Παντως ρε φιλε μπραβο που τους ξαναφτιαχνεις....μετα απο 2834 Ντραφτ δεν εχω ορεξη να διαλεξω theme για τα νεα μου WE ..

Δεν τρομαζεις μην βαφεις τσαμπα ? Η ετσι κι αλλιως θα τα εβαφες ολα-ολα?!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Project Zkeleton! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Project Zkeleton!   Project Zkeleton! I_icon_minitimeΤρι 19 Νοε 2013, 09:45

το κασκετο τα σπαει!!!!!
Τζορτζ κανεις δεν βαφει τσαμπα ρε. υπαρχει και το τζιτι/σουηδικο. σιγα ρε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Project Zkeleton! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Project Zkeleton!   Project Zkeleton! I_icon_minitimeΤρι 19 Νοε 2013, 09:50

Ειδες ρε φιλε τι ειναι η συνηθεια..... -.- Δεν εχεις αδικο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Project Zkeleton! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Project Zkeleton!   Project Zkeleton! I_icon_minitimeΤρι 19 Νοε 2013, 10:07

νταξει το κασκετο του απλα δεν υπαρχει όσο το ξαναβλεπω. ετσι μου ρχεται να βαψω ΤΚ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Project Zkeleton! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Project Zkeleton!   Project Zkeleton! I_icon_minitimeΤρι 19 Νοε 2013, 10:14

Μισό, μισό. Τι πάει να πεί "βάφεις τζάμπα"? Μήπως το παρα τραβήξαμε στην άλλη άκρη λιγουλάκι? Ξεκινήσαμε στο "ντάξ να παίξουμε αυτά που παίζουνε", συνεχίσαμε στο "ντάξ πρόξαρε μερικά για να δοκιμάσεις τη λίστα", τώρα είμαστε στο "παίξε όπως νά'ναι αρκεί να έχουμε άτομα να παίζουμε" και πάμε να καταλήξουμε στο "βάφεις τζάμπα"? Νομίζω οτι έχουμε γίνει λίγο φάρμα των ζώων εδώ και καιρό...Όλα τα μοντέλα είναι ίσα αλλά μερικά μοντέλα είναι πιο ίσα από τα άλλα. Το χόμπι δειν τα ζάρια που ρίχνεις στο τραπέζι... αλλιώς πάνε στο καζίνο και ρίξε ζάρια, μπορει και να σου κάτσει καμια καλή. Ή για να μην είμαι τελείως κάφρος (έτσι για αλλαγή) το χόμπι δεν είναι ΜΟΝΟ τα ζάρια. Αυτό είναι κάτι που έλπιζα να το θυμηθεί λιγάκι ο λαός σιγά σιγά.

Τα ΤΚ τα έχω πληρώσει (και όχι φτηνά, tomb guard blister-blister για 3 μοντέλα και 15άευρο), έχω ματώσει να τα κάνω να δουλέψουνε, έχω φάει τσούνες αλλά θυμάμαι ότι μου έχουν κερδίσει και ετήσιο campaign στο Fantasy shop πάτρας με έπαθλο τα πρώτα μου Wood Elfs. Είναι τουλάχιστον ντροπή για τις γάζες τους να είναι πεταμένα σε ένα κουτί να μαζεύουν σκόνες με σκατά βάψιμο και χαίρομαι που το κατάλαβα έστω και τώρα πίσω πίσω.

Και για επιβεβαίωση (δικιά μου περισσότερο), όχι, δεν βάφω τζάμπα. Εδώ και κανα δίμηνο μαζευόμαστε στο σπίτι του μαγικού Papajohn, μαζεύουμε τους στρατούς μας και στήνουμε επικές μαχούλες. All goblin army vs all forest spirits και 2 vs 2 και "only painted allowed" ασχέτως composition και format. Εδώ και κανα δίμηνο θυμήθηκα λιγάκι πώς είναι να παίζεις απέναντι σε black orcs, απέναντι σε eternal guard death star με asf, απέναντι σε 200 zombies. Έπαιξα goblin shaman σε αράχνη και empire all-state-troop στρατό. Κέρδισα, έχασα, πέρασα καλά. Πολύ καλύτερα από όσο περνάω σε ένα από τα τουρνουά της εθνικής. Εδώ και κανα δίμηνο έχω παίξει περισσότερο warhammer από όσο τα τελευταία 2 χρόνια, έστω κι αν έχει γίνει λόγω θητείας. Εδώ και κανα δίμηνο έχω θυμηθεί ξανά γιατι ξεκίνησα να παίζω αυτό το παιχνίδι εξ αρχής.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Project Zkeleton! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Project Zkeleton!   Project Zkeleton! I_icon_minitimeΤρι 19 Νοε 2013, 10:17

Πααααψε μωρε! Μια κουβεντα σου ειπανε , ολοκληρη εκθεση εγραψες :Ρ Ειπα, απο συνηθεια εγραψα την πατατα ! ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΦΩΝΑΞΕΙΣ !

ΜΑΧΗ ! Εγω WE εσυ ΤΚ ! ΤΩΡΑ ! ΜΟΝΟ ΒΑΜΜΕΝΑ και θα κανεις ρεπορτ !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Project Zkeleton! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Project Zkeleton!   Project Zkeleton! I_icon_minitimeΤρι 19 Νοε 2013, 10:20

Αν παίξουμε μόνο βαμμένα θα παίξουμε skirmish... Αν περιμένεις κανα δίμηνο θα σε παίξω.

Α, το έχεις σκεφτεί ότι μπορείς στο ETC να πάρεις branchwraith να τις κάνεις lvl 1 μάγισσες και να τους δώσεις ότι lore θέλεις? ας πούμε light για να φουσκώσεις τα banishment ή shadow για να έχεις κινητό miasma μαζί με τις δρυάδες σου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Project Zkeleton! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Project Zkeleton!   Project Zkeleton! I_icon_minitimeΤρι 19 Νοε 2013, 10:23

Ναι , αλλα δεν μου αρεσει ρε φιλε . Αυτα δεν ειναι WE , ειναι κατι αλλο ...που απλα εχει Δρυαδες . Εφτιαξα 2-3 λιστες (γιαυτο ελεγα οτι η δυναμη ειναι στις δρυαδες παλι ;Ρ , δεν λεω ολα τα κολπα!!DAKKADAKKADAKKA ) , αλλα ξενερωνα ...δεν ξερω , ισως ειμαι ρομαντικος :Ρρ

ΒΑΦΕ !!! Και βγαζε φωτο -.-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Project Zkeleton! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Project Zkeleton!   Project Zkeleton! I_icon_minitimeΤρι 19 Νοε 2013, 10:28

Ξε-ρομαντικέψου! Το μέλλον είναι εδώ! Glade guard με flaming swords of ruin και treekin με glittering robe για 2+ άρμορ και κομήτες! Δγιάολε, μπορείς να παίξεις λόρδο σε αετό με spirit sword και doom and darkness!

Δε ποσιμπίλιτιζ αρ έντλες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

Project Zkeleton! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Project Zkeleton!   Project Zkeleton! I_icon_minitimeΤρι 19 Νοε 2013, 10:29

ετοιμαζω λιστα WE που θα τσακισει κοκκαλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Project Zkeleton! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Project Zkeleton!   Project Zkeleton! I_icon_minitimeΤρι 19 Νοε 2013, 10:32

Nepenthe έγραψε:
ετοιμαζω λιστα WE που θα τσακισει κοκκαλα
Ελπίζω όχι τα κόκκαλα που βάφω! pig 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

Project Zkeleton! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Project Zkeleton!   Project Zkeleton! I_icon_minitimeΤρι 19 Νοε 2013, 10:36

στην πατρα ίσως ερθω για διακοπες, δεν θελω να σου ρημάξω το ονειρο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Project Zkeleton! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Project Zkeleton!   Project Zkeleton! I_icon_minitimeΤρι 19 Νοε 2013, 10:37

Έλα να μου ρημάξεις το συκώτι, να δούμε αν σε έμαθαν να πίνεις οι βόρειοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

Project Zkeleton! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Project Zkeleton!   Project Zkeleton! I_icon_minitimeΤρι 19 Νοε 2013, 10:39

με 7 ευρω τη μπυρα στην μπυραρια, καινουριο στρατο ξεκινας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Project Zkeleton! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Project Zkeleton!   Project Zkeleton! I_icon_minitimeΤρι 19 Νοε 2013, 13:24

να ερθω εγω την κυριακη οεο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Project Zkeleton!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» My new VC project.
» Xmas project
» HeroQuest project
» Eldritch Project
» Project: "40" Gors

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Painting and Modelling :: Painting and Modelling-
Μετάβαση σε: