Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Bad boyz GT. 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Bad boyz GT. I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Bad boyz GT. I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Bad boyz GT. I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Bad boyz GT. I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Bad boyz GT. I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Bad boyz GT.

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Bad boyz GT. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Bad boyz GT.   Bad boyz GT. I_icon_minitimeΔευ 25 Νοε 2013, 22:46

http://daboyzgt.com/fantasy-results/

Ο best general με τους περισσότερους battle points βγήκε...25ος. Αλλά τι να ξέρουν οι ξένοι τα γατάκια ρε... πάνε και μου βάζουνε paint score και sportsmanship οι νουμπάδες... κλέψανε την πρώτη θέση από το παλικάρι... ε ρε σκευωρία...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Bad boyz GT. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bad boyz GT.   Bad boyz GT. I_icon_minitimeΔευ 25 Νοε 2013, 22:52

σταματα παιδι μου, τι αξια έχουν τα τουρνουα 100 ατομων.το ΣΚ που θα παω Αγγλια σε τουρνυα 120 ατομων θα σας γραψω τις εμπειρίες μου πρωτα ο Θεος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Bad boyz GT. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bad boyz GT.   Bad boyz GT. I_icon_minitimeΤρι 26 Νοε 2013, 01:05

ToPaxyGourouni έγραψε:
http://daboyzgt.com/fantasy-results/

Ο best general με τους περισσότερους battle points βγήκε...25ος. Αλλά τι να ξέρουν οι ξένοι τα γατάκια ρε... πάνε και μου βάζουνε paint score και sportsmanship οι νουμπάδες... κλέψανε την πρώτη θέση από το παλικάρι... ε ρε σκευωρία...
χαίρομαι που ανακαλύπτεις μια από τις δομικές αρχές του δυτικού ελιτισμου της πεφωτισμενης δεσποτειας μέσα από το χόμπυ.
 Όσο ικανός κ να είσαι δεν μπορείς ποτέ να είσαι πρώτος γιατί πιο σημαντικά θα είναι πάντα οΙ τρόποι(sportsmanship) κ το φαίνεσθαι(painting). 
 Σορρυ αλλά αυτά δεν τα αποκτάς μέσΑ από ένα χόμπυ το οποίο σε βάζει σε διαδικασία τουρνουά.

 Ναι είναι μια από τις νύχτες κυνισμού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Bad boyz GT. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bad boyz GT.   Bad boyz GT. I_icon_minitimeΤρι 26 Νοε 2013, 02:24

Αυτό κατάλαβες εσύ? Μια απλή σκέψη του στύλ ότι "το χόμπι δεν είναι μόνο τα ζάρια" παραπάει πολύ στις νύχτες κυνισμού ε? Η σκέψη του να μην είναι απαραίτητα Mortal Kombat το τουρνουά? Να είναι FAIR και όχι tournament? Να είναι αφορμή για να περάσεις ωραία και διασκεδαστικά και όχι να μιζεριάζεις για τα ζάρια?

Ποιός σου(μας) είπε οτι σε ένα τουρνουά πρέπει να είναι πρώτος ο πιο ικανός στα ζάρια κι όχι ο πιο ικανός στο βάψιμο ή ο πιο ικανός να κάνει ένα παιχνίδι να κυλήσει αβίαστα και ξεκούραστα? Ποιός σου(μας) είπε ότι οι υπόλοιπες παράμετροι του παιχνιδιού είναι λιγότερο σημαντικοί? Ποιός σου(μας) έπεισε ότι δικαιούμαστε να προσπερνάμε το μισό χόμπι απλά και μόνο επειδή βολεύει την βαρεμάρα/τσιγγουνιά/προχειροσύνη μας? Από πότε κάποιος που είναι κωλοπαίδι ή κλέφτης στο παιχνίδι δεν πρέπει να τιμωρείται με αφαίρεση βαθμών? (κάτι που ισχύει σε όλα τα παιχνίδια/αθλήματα του κόσμου).

Και αν πρόσεξες, ο πρώτος είχε ΚΑΙ γαμάτο σκόρ στα παιχνίδια, ΚΑΙ γαμάτο στρατο ΚΑΙ γαμάτο sportshmanship. Κατα τη γνώμη σου δεν έπρεπε να βγεί πρώτος επειδή ο τύπος που έσκασε με άβαφτο στρατό πήρε 2 battle points περισσότερα σε 5 παιχνίδια ε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Bad boyz GT. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bad boyz GT.   Bad boyz GT. I_icon_minitimeΤρι 26 Νοε 2013, 02:44

Θέλεις την πικρή αλήθεια?
ναι έτσι πρέπει να είναι.
όπως πρωταθλητής βγαίνεις έχοντας στήσει κ πέντε ματσάκια κ δύο διαιτητές
όπως κ για να κερδίσεις έναν διαγωνισμό μειοδοτικό πρέπει να λαδωσεις το σύστημα
όπως 
όπως
όπως
 Και ξέρεις κάτι;
ΑΝ λέω αν είσαι πραγματικός χομπίστας τότε αν βγεις πρώτος ξέρεις τι πρέπει να πεις για να δικαιωσεις το
Σπορτμανσιπ που στον δυτικό πολιτισμό λογικά ισοδυναμεί με το ευ αγωνίζεσθαι?
 " όχι ευχαριστώ δεν ήρθα για να αποδείξω πόσΟ γαμάτος είμαι. Ήρθα να παίξω κ να δω τους φίλους μου κ τις νέες μινιατούρες που έβαφαν τόσο καιρό".
 Αλλά για να το πεις αυτό, χωρίς να το μετανιώσεις εξαιτίας του ναρκισσισμού που όλοι κρύβουμε θέλει πραγματική παιδεία κ ευγένεια.
 οπότε μην ακούω για τα υπεργαμάτα τουρνουά του εξωτερικού.
 Θα σας μιλήσω κάποια στιγμή για την έννοια της υπόγας κ το πώς μια αληθινή παρέα μπορεί να περνάει καλά ακόμα κ μέσα από το lamentation για τα ζάρια. Πως μπορεί μέσα από τη θεωρία να εξελίσσεται παικτικα κ πώς παίζοντας επιτραπέζια κ χαμερ με πίτσες κ σουβλάκια από το μπαμπινο να δημιουργεί ανταγωνιστικές λίστες κ παίκτες.
 Χωρίς να υπάρχει ανάγκη να αποδεικνύει κανένας πόσο μοναδικός κ φλαφ είναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Bad boyz GT. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bad boyz GT.   Bad boyz GT. I_icon_minitimeΤρι 26 Νοε 2013, 03:23

Ντάξ. Παίρνουμε τον τύπο που έλιωσε για να φτιάξει ένα γαμάτο στρατό και τον βαφτίζουμε "μοναδικό και φλάφ". Η αλεπού που έκοψε την ουρά της και προσπαθούσε να πείσει τις άλλες ότι έτσι είναι το σωστό.

Και διαφωνώ κάθετα. Αν είσαι σωστός χομπίστας παίζεις ΚΑΙ για να κερδίσεις. Και όταν κερδίσεις τους λές ευχαριστώ, το πήρα επειδή το άξιζα. Και δεν αποτελεί απόδειξη του πόσο γαμάτος είσαι, αποτελεί επιβράβευση του κόπου που έκανες να ΦΤΙΑΞΕΙΣ εναν στρατό γαμάτο, να τον ΠΑΙΞΕΙΣ γαμάτα ΚΑΙ να ΦΕΡΘΕΙΣ και γαμάτα. Όοοοολα μαζί.

Κανείς δεν είπε ποτέ ότι δε μπορείς να έχεις ΚΑΙ καλοφτιαγμένο στρατό ΚΑΙ ανταγωνιστικό. Αφήστε την καραμέλα να λιώσει πια, κοντεύει 2014.

Υ.γ.: Εφημερία έχεις και είσαι τέτοια ώρα ξύπνιος?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
darlok
Spamlord
Spamlord



Αριθμός μηνυμάτων : 1016
Registration date : 07/09/2009

Bad boyz GT. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bad boyz GT.   Bad boyz GT. I_icon_minitimeΤρι 26 Νοε 2013, 09:47

Ερωτηση κρισεως.ειμαι στο ιδιο τουρνουα με παχυ με εντυ και με λασκουλα χανω απτους πρωτους 2 τσουνιαζω λασκουλα αλλα χανω με χαμογελο ενω παχυ και εντυ ψιλομανουριαζουν.ερχεται η ωρα της καταταξης ισοβαθμουμε ολοι εκτος του τσουνιασμενου λασκουλα:p.
Και βγαινω εγω πρωτος γιατι...ενω ειμαι γνωστος για τις δυνατοτητες μου στο βαψιμο κτλ εχω πληρωσει Χ ποσο τον σωτηρη και μου τα χει βαψει κολλησει φτιαξει what ever.
Αποτελεσμα.να παιζω;μετρια-να βαφω;την τυφλα μου-παιζω;με το σεις και με το σας...ειμαι πρωτος....
Αν γινοταν αυτο εδω κουκλες μου θα λυσαγατε για παραγκες και για κολλητους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meraklis
Hero
Hero



Αριθμός μηνυμάτων : 747
Registration date : 08/11/2010

Bad boyz GT. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bad boyz GT.   Bad boyz GT. I_icon_minitimeΤρι 26 Νοε 2013, 10:07

αχαχχαχαχαχααχχα

+1 στον darlok!

παιδιά είναι απλά τα πράματα. Πολύ σημασία σε ασήμαντα πράματα! χόμπι είναι.

Το warhammer δεν σχεδιαστηκε για τουρνουά αλλά για χαλαρές μάχες μεταξύ φίλων πίνοντας μπύρες (ή καφέ, άντε και τσάι) και κάνοντας χαβαλέ.

Ακόμα θυμάμαι πόσο κακή εντύπωση είχα κάνει πριν χρόνια όταν πρωτοπαιξα με μια παρεά ξένων φίλων. Λύσσαγα με τα ζάρια και είχα αγριέψει και οι άλλοι αναρωτιόντουσαν γιατί δεν παίζω ράγκμπι ή κάτι πιο αγωνιστικό απο το να κουνάω στρατιωτάκια πάνω σε ένα τραπέζι...

όλοι παίζουμε για να κερδίσουμε αλλά μήπως κάποιοι παίζουν το λάθος παιχνίδι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Bad boyz GT.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» wtt orc boyz
» Help about boyz
» Savages vs Boyz
» PL3.3 Get Ready boyz

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Warhammer Fantasy General Discussion-
Μετάβαση σε: