Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)

Πήγαινε κάτω 
+3
Flames
front7line
Guindor
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Guindor
Champion
Champion



Αριθμός μηνυμάτων : 161
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα-Άλιμος
Currently Playing : Skorne
Registration date : 19/10/2013

Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)    Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014, 16:14

Μετά από 3 χρόνια απουσίας απο το fantasy θα ήθελα να ξαναδώσω καμιά μάχη με τους καβαλαρέους για να δω αν υπάρχει ποτέ περίπτωση να ξαναπαίξω...οπότε θα ήθελα να ρωτήσω 1-2 πραγματάκια...

1)Πείτε καμιά λίστα 2400π για να δώ πάνω κάτω αν έχω τα μοντέλα ( melee/magic μια απο το καθένα, αν θυμάμαι καλά έχω γύρω στους 4000π μοντέλα)
2)Κάποιον πρόθυμο/υπομονετικό για κανα δύο demo μάχες να θυμηθώ το game...(μπορώ να παίξω είτε στο Δρακοφοίνικα/B.O.W/Warzone)

Τέλος αν ξέρει κανείς αν ποτέ θα δεήση the Lady of the Lake και θα βγει βιβλίο....?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Guindor στις Δευ 27 Ιαν 2014, 16:33, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
front7line
Knight
Knight
front7line


Αριθμός μηνυμάτων : 260
Ηλικία : 43
Τόπος : ADEPTUS CYCLADICUS-PAROS SECTOR
Currently Playing : SPACE WOLVES,DKoK
Registration date : 15/11/2010

Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)    Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014, 16:18

χωρις να ειμαι ειδημων στα θεματα του fantasy,αλλα απο τα rumours που κυκλοφορουν,μαλλον θα απογοητευτεις απο τον στρατο σου,καθως υπαρχουν φημες πως θα παψει να υφισταται...
οπως και τα κατσικια...
οποτε....μαλλον ειναι ανουσιο να περιμενεις για νεο βιβλιο για την κυρα της λιμνης...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)    Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014, 16:30

αυτη εινια ΜΙΑ φημη που διαβαστηκε καπου. αντιστοιχες φημες λενε ότι το 2025 ενας μεγαλος αστεροιδης θα χτυπησει την γη.
πλιζ μην απογοητευετε έτσι τον κοσμο. απ την άλλη όντως φιλε οι μπρετσ σε κομπ περιβαλλον στεκονται καλα έως πολυ καλα, αλλα απ την άλλη δεν φαινεται άμεσο μελλον για τους μπρετς


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Flames στις Δευ 27 Ιαν 2014, 16:38, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Guindor
Champion
Champion



Αριθμός μηνυμάτων : 161
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα-Άλιμος
Currently Playing : Skorne
Registration date : 19/10/2013

Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)    Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014, 16:32

Ααα καλή φάση! οπότε μάλλον δεν χρειάζεται καν να ξαναμπώ στο τρυπάκι να παίξω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)    Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014, 16:34

Βασικα θες 3χ3 μοναδες ιπαταμενους , 2 τριμπουσε , 2-3 λανσις , 1-2 νταιβερτς λαιτ καβαλικα και χαρακτηρες μαγους/πολεμιστες.
Πολυ απλες και πολυ solid λιστες βγαζουνε οι Μπρετς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Guindor
Champion
Champion



Αριθμός μηνυμάτων : 161
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα-Άλιμος
Currently Playing : Skorne
Registration date : 19/10/2013

Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)    Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014, 16:39

Garfield εσύ στο Warmachine σου! Εδώ θέλω συμβουλές απο κάποιους που να παίζανε brets!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ragnar
Champion
Champion
ragnar


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 46
Τόπος : Ιλιον-Αθηνα
Currently Playing : Warhammer fantasy&Bolt Action
Registration date : 28/07/2011

Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)    Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014, 16:42

παιδες ειναι απλα φημη και μαλιστα κακη.
Εγω εχω να πω οτι συμφωνα με τον Harry απο το warseer μετα τα wood elves σκανε οι Βρετονοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)    Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014, 16:42

Guindor έγραψε:
Ααα καλή φάση! οπότε μάλλον δεν χρειάζεται καν να ξαναμπώ στο τρυπάκι να παίξω!!!

ε ναι, πουλα τα όλα στο 20% της τιμης που τα πηρες (όπως κανουν σχεδον όλοι δυστυχως) χωρις να συνυπολογιζεις μοντελισμο + βαψιμο κ όταν πχ βγει νεα έκδοση και ειναι μαμιστερη ή νεο βιβλιο τρεχα να ξαναγορασεις απ την αρχη.

συμβουλη μου, αν δεν υπάρχει οικονομικη αναγκη, κανε λιγο υπομονη.

στο μεταξυ αυτο που λεει ο λασκ, μια χαρα λιστες βγαζουν οι εκλεκτοι της κυρας και αν ψαχνεις αντιπαλους θα βρεις.
ορεξη για παιχνιδι να υπαρχει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)    Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014, 16:43

lol ...
Μλκα οταν θα με κερδισεις τοτε θα μπορεις να σηκωσεις το βλεμα σου και να με κοιταξεις στη ... κοιλια Razz

Αφου ειμαι το warhammer ? Razz(λεεγε ρε τρελε)



Υ/Γ
as flames says !+
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meraklis
Hero
Hero



Αριθμός μηνυμάτων : 747
Registration date : 08/11/2010

Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)    Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014, 16:43

+1 στον Ragnar.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)    Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014, 16:44

Γιωργο θα σε βοηθησω κι εγω για την λιστα . Αν χρειαστεις μοντελα να κανεις δοκιμες θα σου δωσω τον δικο μου στρατο μεχρι σιγα σιγα να φτιαξεις αυτα που θελεις .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)    Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014, 16:45

Για το αν βγει 9η εκδοση ?
θα βγαλουνε το suplement ? η κανονικη εκδοση ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Guindor
Champion
Champion



Αριθμός μηνυμάτων : 161
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα-Άλιμος
Currently Playing : Skorne
Registration date : 19/10/2013

Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)    Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014, 17:02

Ωραία πείτε καμιά λίστα τότε!
Οικονομική ανάγκη δεν έχω οπότε πιο πιθανό μου φαίνεται να πουλήσω τα 6000π Lizardmen ή τα 2400π Eldars παρά τους Βρετοννούς!

Έλα να ακούω λίστες!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)    Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014, 17:07

Τωρα ειδα μπαναβε την υπογραφη σου και ενα εχω να σου πω ...

Παιρνω πισω οτι ειπα οτι εισαι το ξεκολακι μου που του κανω Erotic humiliation
και σου λεω οτι σε σεβομαι πια και σε θελω διπλα μου για να ... πολεμησουμε Razz

Επος η προσευχη !


Υ/Γ
Μπορουμε να παιξουμε warzone ειτε συλλογο , και ο φλειμς πορωμενος ειναι και εχει αρκετους στρατους και εγω εχω μερικους και ο ντεμιρης κτλ , οποτε θες πες μας !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)    Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014, 17:23

Laskoulas έγραψε:
και ο φλειμς πορωμενος ειναι και εχει αρκετους όλους τους στρατους και εγω εχω μερικους και ο ντεμιρης κτλ , οποτε θες πες μας !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Guindor
Champion
Champion



Αριθμός μηνυμάτων : 161
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα-Άλιμος
Currently Playing : Skorne
Registration date : 19/10/2013

Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)    Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014, 17:52

give καμια λιστα για να εχω 1 μπουσουλα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)    Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)  I_icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014, 18:45

ανοιγεις το βιβλιο, κοιτας τι σου αρεσει και είτε με αρμυ μπιλντερ ή με εξελ, είτε ακομα με χαρτι μολθβι κομπιουτερακι καθεσαι και φτιαχνεις λιστα.
το χαμερ ειναι κυριως τι σε φτιαχνει και θελεις να δεις στο τραπεζι. και ένα απ τα πιο μαγικα κομματια του ειναι να φτιαχνεις λιστες. μην το χανεις ,με τον "ευκολο δρομο" του κοπι πειστ απ το ιντερνετ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Επιστροφή στα παλιά! (Brettonnians)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Warhammer Fantasy General Discussion-
Μετάβαση σε: