Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
The golden age of warhammer fantasy battles? 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 The golden age of warhammer fantasy battles?

Πήγαινε κάτω 
+7
Tzortz
Laskoulas
Aerico
Nireas
Blood Guzzler
mandragora
Flames
11 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΠαρ 07 Φεβ 2014, 17:42

ια να μην λετε ότι σας λεω τρελα ιδου ποστακι απο τον πασετσενκο (ουκρανος, παιξαμε μαζι τελευταια φορα μαντσεστερ)

http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic.php?f=3&t=121048

στην Αγγλια πραγματικα γινεται χαμος με το χαμερ!

εχει κανεις αντιστοιχο feedback ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mandragora
Admin
mandragora


Αριθμός μηνυμάτων : 2546
Registration date : 11/03/2010

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΠαρ 07 Φεβ 2014, 17:48

Το ίδιο που ανέβασες χτες δεν είναι; Groundhog Day φάση;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΠαρ 07 Φεβ 2014, 17:49

ναι απλα επειδη το άλλο ψιλοξεφευγει ειπα να εστιασω χεχε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blood Guzzler
Arch Spammer
Arch Spammer
Blood Guzzler


Αριθμός μηνυμάτων : 2472
Ηλικία : 31
Τόπος : Κορυδαλλός
Currently Playing : Tyranids, Blood Angels, Necrons, Orks, Chaos SM
Registration date : 08/02/2009

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΠαρ 07 Φεβ 2014, 18:56

Ρε συ Flames, το χουμε συζητησει τοσες φορες...ο κοσμος στην Ελλαδα δεν ενδιαφερεται αν ειναι ενα παιχνιδι καλο ή οχι, αν μια αλλαγη στους κανονες και το metagame θα κανει το παιχνιδι πιο ενδιαφερον ή οχι...

 Το μονο που τους νοιαζει ειναι να μην τρωνε πουλο σε καθε τουρνουα, να κατεβαινουν και να γλεντανε με λιστακια που εφτιαξαν στο γονατο πανω στη χεστρα, λιστακια με οτι μοντελα εχουμε απο προπερσυ, χωρις να εχουν ιδεα απο meticulous strategy, χωρις να ξερουν καν πως παιζονται συγκεκριμενα πραγματα στο παιχνιδι και χωρις να ξερουν τι παιζει ο αντιπαλος και τι δυναμεις/αδυναμιες εχουν.

Εχουμε υϊοθετησει μια ΠΑΟΚ-τζιδικη-σχεδον λογικη, να γκρινιαζουμε και να κατηγορουμε το παντες για το παιχνιδι κτλ κτλ... ΕΚΤΟΣ απο τους εαυτους μας.

Επιλογη του καθενος ειναι το τι θα παιξει, επιλογη του καθενος ειναι να βγαινει και να γκρινιαζει ή να αμαυρωνει ενα παιχνιδι επειδη ποναει το τελευταιο release της GW και να το ριχνει σε εναλλακτικες επιλογες μπας και γινει παικτης.

Αποψη μου παντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://stefoserpent.deviantart.com/
Nireas
Spamlord
Spamlord
Nireas


Αριθμός μηνυμάτων : 1299
Ηλικία : 31
Currently Playing : Chaos space marines, Dark angels, Adeptus Mechanicum
Registration date : 10/03/2013

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΠαρ 07 Φεβ 2014, 19:19

Blood Guzzler έγραψε:
Ρε συ Flames, το χουμε συζητησει τοσες φορες...ο κοσμος στην Ελλαδα δεν ενδιαφερεται αν ειναι ενα παιχνιδι καλο ή οχι, αν μια αλλαγη στους κανονες και το metagame θα κανει το παιχνιδι πιο ενδιαφερον ή οχι...

 Το μονο που τους νοιαζει ειναι να μην τρωνε πουλο σε καθε τουρνουα, να κατεβαινουν και να γλεντανε με λιστακια που εφτιαξαν στο γονατο πανω στη χεστρα, λιστακια με οτι μοντελα εχουμε απο προπερσυ, χωρις να εχουν ιδεα απο meticulous strategy, χωρις να ξερουν καν πως παιζονται συγκεκριμενα πραγματα στο παιχνιδι και χωρις να ξερουν τι παιζει ο αντιπαλος και τι δυναμεις/αδυναμιες εχουν.

Εχουμε υϊοθετησει μια ΠΑΟΚ-τζιδικη-σχεδον λογικη, να γκρινιαζουμε και να κατηγορουμε το παντες για το παιχνιδι κτλ κτλ... ΕΚΤΟΣ απο τους εαυτους μας.

Επιλογη του καθενος ειναι το τι θα παιξει, επιλογη του καθενος ειναι να βγαινει και να γκρινιαζει ή να αμαυρωνει ενα παιχνιδι επειδη ποναει το τελευταιο release της GW και να το ριχνει σε εναλλακτικες επιλογες μπας και γινει παικτης.

Αποψη μου παντα.

Αυτα που λες ετσι απο περιεργεια τα εφαρμοζεις στον ευατο σου καθολου? Δεν εχω σκοπο να σε προσβαλω ειλικρινη ερωτηση σου κανω που αμα θες την απαντας στο φιναλε. Με το να μιλας ετσι πιστευεις θα φερεις ατομα να παιξουν ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aerico
Hero
Hero
Aerico


Αριθμός μηνυμάτων : 714
Currently Playing : There is only one army
Registration date : 21/12/2009

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΠαρ 07 Φεβ 2014, 20:00

Blood Guzzler έγραψε:
Ρε συ Flames, το χουμε συζητησει τοσες φορες...ο κοσμος στην Ελλαδα δεν ενδιαφερεται αν ειναι ενα παιχνιδι καλο ή οχι, αν μια αλλαγη στους κανονες και το metagame θα κανει το παιχνιδι πιο ενδιαφερον ή οχι...

 Το μονο που τους νοιαζει ειναι να μην τρωνε πουλο σε καθε τουρνουα, να κατεβαινουν και να γλεντανε με λιστακια που εφτιαξαν στο γονατο πανω στη χεστρα, λιστακια με οτι μοντελα εχουμε απο προπερσυ, χωρις να εχουν ιδεα απο meticulous strategy, χωρις να ξερουν καν πως παιζονται συγκεκριμενα πραγματα στο παιχνιδι και χωρις να ξερουν τι παιζει ο αντιπαλος και τι δυναμεις/αδυναμιες εχουν.

Εχουμε υϊοθετησει μια ΠΑΟΚ-τζιδικη-σχεδον λογικη, να γκρινιαζουμε και να κατηγορουμε το παντες για το παιχνιδι κτλ κτλ... ΕΚΤΟΣ απο τους εαυτους μας.

Επιλογη του καθενος ειναι το τι θα παιξει, επιλογη του καθενος ειναι να βγαινει και να γκρινιαζει ή να αμαυρωνει ενα παιχνιδι επειδη ποναει το τελευταιο release της GW και να το ριχνει σε εναλλακτικες επιλογες μπας και γινει παικτης.

Αποψη μου παντα.

Η αλήθεια είναι πως μάλλον δική σου ΜΟΝΟ είναι αυτή η νοοτροπία ! Απο περιέργεια θα ήθελα να ξέρω αν το πιστευει κανείς άλλος ! Εμένα προσωπικά με βρίσκουν εντελώς διάφωνο τα όσα λές, και είμαι στην πλευτά που λές ότι κανείς δεν ενδιαφέρεται για αυτό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blood Guzzler
Arch Spammer
Arch Spammer
Blood Guzzler


Αριθμός μηνυμάτων : 2472
Ηλικία : 31
Τόπος : Κορυδαλλός
Currently Playing : Tyranids, Blood Angels, Necrons, Orks, Chaos SM
Registration date : 08/02/2009

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΠαρ 07 Φεβ 2014, 20:08

Προφανως και τα εφαρμοζω, καθως παρακολουθω το παιχνιδι, τα αποτελεσματα τουρνουα, λιστες που παιζουν, combos που εμφανιζονται κτλ κτλ, και μεχρι στιγμης τουλαχιστον, στα περισσοτερα τουρνουα που εχω συμμετεσχει εχω λαβει και πολυ καλη θεση.

Ξερω επισης, ποτε μια λιστα μπορει να παει καλα ή εχει περιθωρια βελτιωσης και ποτε μια λιστα ειναι απλα για χαβαλε και για να καβλαντισουμε και ξερω οτι το παιχνιδι δεν ειναι κατι που μενει διαρκως σταθερο αλλα οσο περναει ο καιρος αλλαζει, και καθως εμφανιζονται νεα πραγματα, οι παικτες που θελουν να συνεχισουν να εχουν αποδοση στο τραπεζι πρεπει να προσαρμοζουν τις λιστες τους ωστε να μπορουν να παραμεινουν καλες. ΤΟ 40κ,και το fantasy δεν ειναι σκακι. Και ευτυχως που δεν ειναι.

Απο κει και περα, δεν ειμαι εγω αυτος που θα φερω ατομα για να παιξουν στο παιχνιδι, και ποσο μαλλον μεσω των ποστ μου στο φορουμ. Αλλα αν δω καποιο παικτη που δειχνει ενδιαφερον να ξεκινησει, εννοειται πως θα τον βοηθησω να κανει μια καλη αρχη στο χομπυ.

Καποιο αλλο point ειχε η ερωτηση σου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://stefoserpent.deviantart.com/
Nireas
Spamlord
Spamlord
Nireas


Αριθμός μηνυμάτων : 1299
Ηλικία : 31
Currently Playing : Chaos space marines, Dark angels, Adeptus Mechanicum
Registration date : 10/03/2013

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΠαρ 07 Φεβ 2014, 20:17

Προσωπικα οχι. Γενικα αν το διαβαζα το συγκεκριμενο ποστ σαν νεος παιχτης δεν θα το επιανα στα χερια μου το γουορχαμερ ουτε για αστειο. Σε καλυψα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blood Guzzler
Arch Spammer
Arch Spammer
Blood Guzzler


Αριθμός μηνυμάτων : 2472
Ηλικία : 31
Τόπος : Κορυδαλλός
Currently Playing : Tyranids, Blood Angels, Necrons, Orks, Chaos SM
Registration date : 08/02/2009

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΠαρ 07 Φεβ 2014, 20:23

Οκ, και με τη νοοτροπια που εχεις, αν ησουν νεος παικτης και δεν ειχες διαβασει το ποστ μου, θα ξεκινουσες το παιχνιδι και μετα απο 10-15 παρτιδες θα το παραταγες και θα ξαναγυρνουσες στο LoL.

Αυτος που δεν θελει να παιξει/ασχοληθει με κατι, παντα βρισκει κενα, σφαλματα και αφορμες για να το κανει. Και vice-versa.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://stefoserpent.deviantart.com/
mandragora
Admin
mandragora


Αριθμός μηνυμάτων : 2546
Registration date : 11/03/2010

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΠαρ 07 Φεβ 2014, 20:25

Νταξ το να αλλάξουν σύστημα δεν είναι κακό. Που να αρχίζανε και Yu-Gi-Oh.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blood Guzzler
Arch Spammer
Arch Spammer
Blood Guzzler


Αριθμός μηνυμάτων : 2472
Ηλικία : 31
Τόπος : Κορυδαλλός
Currently Playing : Tyranids, Blood Angels, Necrons, Orks, Chaos SM
Registration date : 08/02/2009

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΠαρ 07 Φεβ 2014, 20:32

Στα ορια του edgy σε βρισκω, Maddy  The golden age of warhammer fantasy battles? 3602649157 

Φυσικα και δεν ειναι κακο, ουτε να αλλαξουν συστημα ουτε να παρατησουν το παιχνιδι. Το " κακο" ειναι να γυρνανε και να σου λενε οτι το παιχνιδι χαλασε, δεν παιζεται, δεν ειναι fun, δεν με φτιαχνει κ.ο.κ.

Εγω χαιρομαι που το warmachine εχει γινει χωρος παικτων που εγκατελειψαν το 40κ και το fantasy γιατι " χαλαστηκαν" .Τουλαχιστον εχουν παραμεινει στο χομπυ, μεχρι να ξαναγυρισουν στις παλιες, καλες και σταθερες αξιες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://stefoserpent.deviantart.com/
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΠαρ 07 Φεβ 2014, 20:42

Blood Guzzler έγραψε:


Αυτος που δεν θελει να παιξει/ασχοληθει με κατι, παντα βρισκει κενα, σφαλματα και αφορμες για να το κανει. Και vice-versa.

ρε μλκες μου σκισατε το θρεντ
αλλα αυτο ειναι κανονας ζωης !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aerico
Hero
Hero
Aerico


Αριθμός μηνυμάτων : 714
Currently Playing : There is only one army
Registration date : 21/12/2009

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΠαρ 07 Φεβ 2014, 20:48

Flames έγραψε:
Blood Guzzler έγραψε:


Αυτος που δεν θελει να παιξει/ασχοληθει με κατι, παντα βρισκει κενα, σφαλματα και αφορμες για να το κανει. Και vice-versa.

ρε μλκες μου σκισατε το θρεντ
αλλα αυτο ειναι κανονας ζωης !

Σε αυτό το φόρουμ ! Μήπως ήρθε η ώρα να μιλήσουμε και για την ομάδα του ETC τώρα ; :p
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΠαρ 07 Φεβ 2014, 20:53

όχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
πλιζ νοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΠαρ 07 Φεβ 2014, 22:52

Blood Guzzler έγραψε:

Εγω χαιρομαι που το warmachine εχει γινει χωρος παικτων που εγκατελειψαν το 40κ και το fantasy γιατι " χαλαστηκαν" .Τουλαχιστον εχουν παραμεινει στο χομπυ, μεχρι να ξαναγυρισουν στις παλιες, καλες και σταθερες αξιες.

Κατσε ρε στεφανε τροχονομο στο κ@vli μας Razz θα σε βαλουμε ποτε θα παιξουμε κατι ? η θα παρουμε αδεια ?
αντι να σε προβληματιζει το οτι ακριβως παρα πολλα ατομα φυγανε απο το φαντασυ και το 40κ καθεσαι και χαιρεκακιζεις λες και κατωρθωνεις κατι , για μενα δειχνη οτι εχεις στεναχωρηθει και δε δειχνης απλα τα συναισθηματα σου και εχεις αυτη την επιθετικοτητα.

Το τι θα κανει ο καθε παιχτης ειναι δικο του θεμα. και εσυ παντα στεκεσαι στα ορια της προσβολης στα ποστ σου με ακρα επιθετικοτητα (ελπιζω να ειναι απλα εκρητκτικοτητα και οχι χαρακτηριστικο σου γνωρισμα) και αρχιζεις δεξια και αριστερα χαρακτηρισμους για γατακια που παιρνουνε πουλο και αλαζουνε παιχνιδι.
τι σε κοφτει εσενα ? σε πειραξανε ? ηρθανε και σου πηρανε το γλυκο ? ισα ισα καλητερα οι "αδυνατοι" παιχτες να φευγουνε και να μενει στο παιχνιδι οι ακρως ανταγωνιστικοι ? αυτο δε σε νοιαζει ? ανταγωνισμος ? αυτο δε δειχνης στις μαχες σου ? και βασικα εμενα αυτο μου αρεσε σε σενα και για αυτο παιζαμε και συνεχεια , αγνοοντας τι λενε τριτοι και ευχαριστιομουνα το ανταγωνιστικο παιχνιδι.

Μη λες ομως τη καραμελα αυτη για γατακια και οτι οσοι φευγουνε κλανουνε μεντες. γιατι στη πλειοψηφεια ειναι αλλοι λογοι.
και το μεγαλητερο παραδειγμα που εβαλα στη ναφθαλινη το χαμερ ειμαι εγω.
θες να το συζητησουμε μημπως αυτο, να συζητησουμε μημπως προσωπικα ? δεν εχω προβλημα αλλα δε θελω να με πουνε και ψωναραRazz
αρα ρε φιλε δε παιζει ρολο το αν εισαι καλος η οχι για να χαλιεσε και να αποχωρεις μονιμα η προσωρινα απο ενα χομπι.

Δε θελω να εισαι απολυτος θελω να εχεις ανοιχτο μυαλο , συνεχεια στις συζητησεις βαζεις στεγανα και δε μπορει να κανει κανεις διαλογο ετσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΠαρ 07 Φεβ 2014, 23:03

Στο φιναλε τη μεγαλητερη σημασια εχει που ειμαστε ικανοποιημενοι και ευχαριστημενοι.
εσυ εισαι ικανοποιημενος στο χομπυ σου παιζεις μεσα σε τουρνουα εξω κτλ
ετσι και καποιοι αλλοι ειναι ευχαριστημενοι καπου αλλου παιζουνε μεσα εξω κτλ
και αυτο ειναι το σημαντικο
δε παντρευεσαι κανενα συστημα και το ακολουθεις σα σαμουραι παντου.
αν δεις οτι κατι αλλο σου κεντριζει το ενδιαφερον και πανω απο ολα παιζουνε οι φιλοι σου το ακολουθεις. το δοκιμαζεις και αν σου αρεσει κολας , για οσο γουσταρεις.

ειναι απλα τα πραγματα μη βαζετε ζυγαριες στο τι ειναι καλο και τι ειναι καλητερο και τι ειναι μουφα κτλ.
μη μπαινουμε σε διαδακασιες που δεν εχουνε νοημα και δεν οδηγουνε πουθενα.


Υ/Γ
Παρεπιπτωντος φανταζυ δεν εχω δει να γινετε ΚΑΝΕΝΑ τουρνουα πουθενα , σε κανενα μαγαζι απο το Δεκεμβρη που πηγα στο τελευταιο που το διωργανωσε η ομαδα του ετσ.
αρα ειναι λιγο ατοπα ολα αυτα που λες.
οπου γινει τουρνουα φυσικα και θα παω.
οχι οτι με χαλαει οτι δε παιζουμε χαμερ.
λιωνω στο αγκοτακι σαββατα και κυριακες μασιν. το αγκοτακι εχει καθε σαββατο τουρνουα και το γουορμασιν καθε κυριακη , ε σορυ εγω γουσταρω τουρνουα ακομα και σε ξερη πανω παντου.
ας γινει ομως καπου ενα τουρνουα φαντασυ , ας δημοσιευτει καπου να το δουμε και αν γουσταρουμε παμε ε ? (αντοιστιχα και στα αλλα χομπι)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blood Guzzler
Arch Spammer
Arch Spammer
Blood Guzzler


Αριθμός μηνυμάτων : 2472
Ηλικία : 31
Τόπος : Κορυδαλλός
Currently Playing : Tyranids, Blood Angels, Necrons, Orks, Chaos SM
Registration date : 08/02/2009

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΠαρ 07 Φεβ 2014, 23:14

Λασκου, ελπιζω να καταλαβαινεις οτι καπου στο βαθος μου αρεσει να τρολλιαζω τ' απογευματα οταν ο ηλιος δυει απο νωρις και βρισκω λαβες για να πω/γραψω κ καμια μαλακιτσα Very Happy

Εκτιμω παντως την απαντηση σου, και εχω προβληματιστει στο αν οντως υπαρχει λογος που εχει χασει κοσμο το fantasy/40k. Εχω καποιες υποψιες, αλλα δεν πιστευω οτι ειναι αφορμη το παιχνιδι ή οι κανονες. Ευχαριστως να το συζητησουμε κ απο κοντα <3
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://stefoserpent.deviantart.com/
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΠαρ 07 Φεβ 2014, 23:21

Ναι μαγκα μου δε σε παρεξηγω ισα ισα , το ξερεις οτι σε παω (ξεκινα μασιν να σε κανω τουμπανοRazz)
απλα λεω μια αποψη και θελω να σου πω ουσιαστικα αυτο που λες στη λαστ προταση.
γενικα δεν ειμαι της αποψης να τα τσουβαλιαζουμε ολα.
ο σκοπος ειναι να ευχαρηστομαστε οταν παιζουμε !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΣαβ 08 Φεβ 2014, 00:22

Πραγματικα θελω και ελπιζω το παιχνιδι να κερδισει παλι το ενδιαφερον του κοσμου . Ειναι και οι τιμες ενα πολυ συμαντικο θεμα , μην το ξεχναμε αυτο .

Εγω σιγουρα σε 1-2 μηνες θα ξανασχοληθω (οταν τελειωσουν τα WEλφοβαψιματα) και ειμαι χαρουμενος και τυχερος που εχω αντιπαλους και "μαχες" πριν ακομα παρω τον στρατο μου να παω σε καποιο κλαμπ η μαγαζι . Το μεγαλητερο κερδος για μενα απο το χομπυ ειναι οτι καποιος "θελει' να ξαναπαιξει μαζι μου και οταν ακουει οτι "παιζω μαχες" χαμογελαει και δειχνει οτι χαιρεται .

Σε λιγους μηνες (λογικα ;ο ) με την νεα εκδοση ολοι θα τρεξουν πισω του και τοτε θα φανει αν οντως ειναι η χρυση εποχη ... Πραγματικα ...περιμενω πως και πως....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΣαβ 08 Φεβ 2014, 08:06

Tzortz έγραψε:

Σε λιγους μηνες (λογικα ;ο ) με την νεα εκδοση ολοι θα τρεξουν πισω του και τοτε θα φανει αν οντως ειναι η χρυση εποχη ... Πραγματικα ...περιμενω πως και πως....

και μολις τρεξουν θα διαπιστωσουν ότι....δεν εχουν στρατους καθως τουσ πουληαν/σκοτωσαν όλους στο GWF.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achaian
Spamlord
Spamlord
Achaian


Αριθμός μηνυμάτων : 1824
Registration date : 12/09/2008

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΣαβ 08 Φεβ 2014, 10:11

Σε λίγους μήνες με την νέα έκδοση, θα δώσουμε ότι έμεινε από τους στρατούς μάς στα παιδιά μας μέχρι 5ετων για να παίζουν.... Γιατί μόλις γίνουν 10 ετών θα πανε σε πιο σοβαρά παιχνίδια όπως τα Lego....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
theodddore
Hero
Hero
theodddore


Αριθμός μηνυμάτων : 929
Ηλικία : 30
Τόπος : Nowhere
Currently Playing : Warmachine trollbloods , Warhammer Bretonnia , Chaos space marines
Registration date : 30/05/2010

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΣαβ 08 Φεβ 2014, 15:03

Παντως γενικα οσο αναφορα fluf και μινιατουρες με τραβαει πολυ περισσοτερο το warhammer προσωπικα εμενα και βασικα θεωρω οτι ειναι πιο διασκεδαστικο παιχνιδι , απλα γενικα θεωρω οτι ειναι φτιαγμενο για casual gaming και οχι για τουρνουα που απλα πας να δωσεις πονο και γι αυτο το εχασε στην ελλαδα στο competitive play που εψανωε απ'οτι φαινεται το community!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΣαβ 08 Φεβ 2014, 18:02

theodddore έγραψε:
και οχι για τουρνουα που απλα πας να δωσεις πονο

ναι απ τον πολυ πονο εμειναν 5 ατομα  Razz Razz Razz Razz Razz Razz 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SonOfEidolons
Champion
Champion
SonOfEidolons


Αριθμός μηνυμάτων : 104
Ηλικία : 34
Τόπος : Nεα Σμυρνη
Currently Playing : Beastmen
Registration date : 29/09/2012

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΚυρ 09 Φεβ 2014, 15:29

παιδια ο καθενας παιζει κατι οσο τον ευχαριστει για τους δικους του λογους,απο την στιγμη που δεν τον ευχαριστει το κοβει.απλα.τωρα θα ηθελα να πω οτι δυσκολα ενα ποστ διωχνει νεους παιχτες και να μην κριβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας,νεους παιχτες διωχνει η ασχημη συμπεριφορα(για φαντασυ μιλαω ειχα παρακλολουθησει πολλες φωνες,ακομα και τσαμπουκαδες σε παιχνιδι επειδη ο ενας ειπε "ασσος" σε μια ζαρια του αλλου) και το κλεψιμο(οκ λαθακια γινοντε κανεις δεν τα γνωριζει ολα αλλα εχω δει παιχτες που παιζοθν χρονια να βαζουν item που δεν υπαρχουν καν και αλλους να κανουν 2 διαφορετικα movement στο ιδιο unit στον ιδιο γυρο.....)
αυτα δεν τα λεω για να κραξω απλα για να πω οτι θεωρω πως το WH ειναι σε πολυ καλη φαση απλα στην ελλαδα οχι λογο τετοιων συμπεριφορων(γιαυτο κιολλας ειμαιστε στην παρεα μου 6 ατομα που παιζουμε μεταξυ μας μονο και το καταευχαριστιομαστε)
φιλικα παντα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Solar-Macharius
Warrior
Warrior
Solar-Macharius


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ηλικία : 45
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WH-40K
Registration date : 11/11/2008

The golden age of warhammer fantasy battles? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The golden age of warhammer fantasy battles?   The golden age of warhammer fantasy battles? I_icon_minitimeΚυρ 09 Φεβ 2014, 16:40

Blood Guzzler έγραψε:
Λασκου, ελπιζω να καταλαβαινεις οτι καπου στο βαθος μου αρεσει να τρολλιαζω τ' απογευματα οταν ο ηλιος δυει απο νωρις και βρισκω λαβες για να πω/γραψω κ καμια μαλακιτσα Very Happy<3

Πρεπει να το προσεξεις λιγο αυτο γιατι θα νομιζουν ολοι οτι τη βρισκεις με αυτα που γραφουν καποιοι στο φορουμ .............

Οσον αφορα τα προηγουμενα πιστευω οτι η GW ειμαι μια εταιρια με πολυετη εμπειρια top στον τομεα της, ολες οι αλλες μαζι δεν φτανουν καν το επιπεδο στις μινιατουρες και την τεχνογνωσια τεχνολογια που κατεχει. Ολα τα εξτρα οπως και οι κανονες της ειναι εξτρα για την διοργανωση και τις κοινοτητες που παιζουν το παιχνιδη, ομως υπαρχουν κοινοτητες οπως του ETC που χρησιμοποιουν τις μινιατουρες της GW με δικους τις κανονες και εξτρα οτι και αν συνεπαγεται με αυτο.

Η εταιρια εχει αποδειξη και στο παρελθον οταν εχουν εμφανιστει ανταγωνιστες οτι εχει παει ενα βημα μπροστα και οι αλλοι κλησανε το μαγαζι με επακολουθο να ζημιωσουν του παικτες οπου τους υποστηριζαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
The golden age of warhammer fantasy battles?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Warhammer: Fantasy Battles
» Warhammer Fantasy Quest (Skirmish miniatures Battles)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Warhammer Fantasy General Discussion-
Μετάβαση σε: