Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
THE ELVENPATH ETC 2014 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 THE ELVENPATH ETC 2014

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

THE ELVENPATH ETC 2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: THE ELVENPATH ETC 2014   THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeΤρι 12 Αυγ 2014, 15:33

Το ETC για τα δασοξωτικα μου ξεκινησε τελος Μαιου που δεχτηκα την προσκληση απο τα υπολοιπα παιδια της ομαδας.

Χρονος για σωστη προετοιμασια =0
Νεο Βιβλιο χωρις δοκιμασμενες συνταγες.
Στρατος ισοπαλιας που με το παραμικρο λαθος διαλυεται σαν χαρτινος πυργος.

Η προκληση μεγαλη !

Μετα απο 2-3 μαχες καταληγουμε σε μια φουλ ambush list με σκοπο να παιρνει συγκεκριμενα match ups οπως Μπρετς, Χαος νανους, βαμπιρια, Ογκρε, Ορκς και οτιδηποτε αλλο δεν εχει πολλες μακρινες απειλες (ειδικα πολυ shooting και magic missiles).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

THE ELVENPATH ETC 2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE ELVENPATH ETC 2014   THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeΤρι 12 Αυγ 2014, 16:06

1η μαχη με Βελγιο μπαινω πρωτο match up vs We mirror! προβλεψη 3(ισοπαλια) λογω Heavens/fire εγω, Real feel 2 (ηττα) λογω trueflight και high αυτος.

παιρνω πρωτο γυρο λογω +1 απο λιγοτερα στησιματα.
σουταρω τα τρουφλαιτ με 32 βολες απο watchers και ριχνω και HODA και κανω μονο ενα γουντ!
δεν πειραζει λεω παμε μαγεια!
φαιρμπολ το κοβει, κεραυνο το κοβει, chain lightning irresist...κανω 4 γουντ στους waywatcher του,περναει το πανικ διπλα απο την ακρη του τραπεζιου..και στο 3+ αρχιζω να παιρνω σβαρνα το στρατο του...ομως ..2 σταματαει.
Το μισκαστ δειχνει 3 και παιρνει τη στρατηγο μου με το σκρολ και το MR στη δινη...Sad

To match μετα απο αυτο γινεται 1 γιατι αρχιζει να με πιεζει με τα τρουφλαιτ και τη μαγεια του..
η μονη λυση για γυρισμα ηταν να φαω τα τρουφλαιτ
συγκεντρωνω σουτιγκ εκει και μειωνω τη μια μοναδα του σε 3 ατομα την αλλη την τσαρτζαρω στο φλανκ με γερακια μεσα στο δασος!κερδιζω για 5 και ριχνει break test στο 5 με ρερολ και το φερνει..

μετα απο αυτο απλα προσπαθησα να μην χασω 20-0 και το εκανα 4-16.

Στο μεταξυ στο διπλα τραπεζι επαιζε Λασκουλας με τον Ογκρε ο οποιος συνεχεια πανιγυριζε σαν τρελος και χοροπηδουσε και φωναζε σαν τον σηζαρ απο τον πλανητη των πιθηκων..

ελεοσα λεω τι ατυχια ειναι αυτη!!

η ομαδα μας κερδιζει τους Βελγους παρολα αυτα 96-64..!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JimBouz στις Τρι 11 Αυγ 2015, 22:28, 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

THE ELVENPATH ETC 2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE ELVENPATH ETC 2014   THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeΤρι 12 Αυγ 2014, 18:49

Καλά σε πήγε η 1η μάχη λοιπόν... 20-0 έπρεπε να ήταν με αυτά που γράφεις, με το 16-4 θα έλεγα ότι το ψιλοέσωσες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

THE ELVENPATH ETC 2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE ELVENPATH ETC 2014   THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeΤρι 12 Αυγ 2014, 19:32

Shieldwolf έγραψε:
Καλά σε πήγε η 1η μάχη λοιπόν... 20-0 έπρεπε να ήταν με αυτά που γράφεις, με το 16-4 θα έλεγα ότι το ψιλοέσωσες...

οντως σκεψου οτι απο γυρο 1 δικο του επαιζα με 2000 ποντους vs 2400 και χωρις λεβελ 4 και χωρις λιντερσιπ απο στρατηγο ουτε σκρολλ και αμυνα απο μαγεια και ειχε και 2 μοναδες τρουφλαιτ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

THE ELVENPATH ETC 2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE ELVENPATH ETC 2014   THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeΤρι 12 Αυγ 2014, 19:51

2η μαχη με Βουλγαρους μπαινω πρωτο match up παλι για να φυγουν τα δυσκολα και να παρουν καλα pairings οι επιθετικοι μας.. vs Ποντικια! προβλεψη 3-(μικρη ηττα) λογω mobility/fire εγω, Real feel 2 (ηττα) λογω μαγειας του ποντικα ειδικα φτιαγμενη να ξηλωνει τα Τ3 no save elfακια μου.

ειχε ενα περιεργο build ο τυπος με warlord σε ratogre! τον ρωτησα γιατι αυτο ? στην αρχη μου λεει αμστελ γιατι ετσι μου αρεσει..
μετα ομως μου εξηγησε οτι η ομαδα του ειχε ζητησει να φτιαξει μια αντιελφ λιστα γιατι παιζανε πολλα DE,HE,WE στο τουρνουα και οτι με αυτην τη λιστα ειχε βγει καλυτερος σκεηβεν στο Πολωνικο ETC Tournament!

Ξεκιναμε τη μαχη παιρνει πρωτο γυρο παρα το +1 που εχω..
ριχνει τοκενς για τον Σηρ και παιρνει 3 ...ωχ λεω θα με γλεντησει..
στο ενα φλανκ αμπομινα και στο αλλο ντουμγουηλ στη μεση τα τετραγωνα ολα ερχονται κατα πανω μου μανιασμενα και πισω το κανονι του να ξερναει..
Μαγεια τα κοβει ολα εκτος απο ρουιν ...σουταρω με watchers και κοβω 1 γουντακι στο αμπομινε.
2 δικο του πλησιαζει απειλητικα και κανει μαγεια την οποια κοβω
2 δικο μου βγαινουν οι ενεδρες μου και σουταρω με 30 ποιζον το ντουμγουηλ το οποιο ψοφαει
3 γυρο αρχιζει το σεχ με τη μαγεια του ποντικα
3 δικο μου του τρωω το κανονι με τους απατσι μου
4 γυρο μου τρωει τα γερακια που εβαλα να τον καθυστερησω
του τρωω αμπομινε
σε γενικες γραμμες το παιχνιδι κυλησε νορμαλ χωρις ιδιαιτερα προβληματα για μενα μου τσιμπησε και κατι ποντακια ακομα στο τελος..
τελικο αποτελεσμα 10-10 αρκετα ικανοποιημενος λογω του ματσ απ.

Η ομαδα μας κερδισε το μαξ 100-60!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

THE ELVENPATH ETC 2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE ELVENPATH ETC 2014   THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeΤετ 13 Αυγ 2014, 01:50

Συμπερασμα πρωτης Μερας.

Η λιστα μου θελει οπωσδηποτε 2 λεβελ 4 γιατι αν χαθει ο ενας η μαγεια και αντιμαγεια μου ειναι εντελως αχρηστη..

Η 8αδα γλεντια δεν αξιζει παντα πεθαινει πρωτη και δινει αρκετους ποντους στον αντιπαλο

Τα τρουφλαιτ πραγματικα μου ελειψαν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

THE ELVENPATH ETC 2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE ELVENPATH ETC 2014   THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeΤετ 13 Αυγ 2014, 12:26

Μερα 2η
3η μαχη με Νορβηγους μπαινω ΠΑΛΙ πρωτο match up ... vs Σαυρες!
δεν ειχα φτιαξει τη λιστα για να μπαινω πρωτος και ψιλοεκνευριστηκα...αλλα μου λεει ο Νταρλοκ και ο Χουαν..δεν εχουμε αλλον να μπει..οποτε παμε να γλυτωσουμε οσους ποντους μπορουμε..
προβλεψη 3-(μικρη ηττα)  Real feel 1-2 (Μεγαλη ηττα) λογω ασταματητης μαγειας του βατραχου και απειρου ποιζον σουτιγκ που δεν μου επετρεπε να κανω ανετα τσαρτζ.

Η αληθεια ειναι οτι τους λιζαρντς δεν τους ειχαμε δοκιμασει καθολου ..με ενημερωνουν οτι ο συγκεκριμενος παικτης ειναι αρκετα περιεργος και θελει μεγαλη προσοχη.(περισυ ειχε παιξει ο συγκεκριμενος τυπος με Ντοντο και μονο που δεν ηρθαν στα χερια απο οτι μου ειπαν).
πετυχε στην περιπτωση!τους Νορβηγους τους θυμαμαι απο την Γερμανια το 2010 οτι ειναι καθηκια και ψιλοκλεφτρακια,

Ο τυπος ειχε Βατραχο που ξερει ολα τα σιγκ(δηλαδη φαιρμπολ καθε γυρο και αλλα καλα) κανει store ζαρια στη μαγεια, εχει 3 τσανελιγκ στο 5+ και 2 στο 6+ και κανει ρηρολ τα ντισπελ...βαλε και δυο παπαδοπαιδα χεβενς με σκρολλ και κυβο σκοτους..και δυο ηρωες καβαλαρηδες με 1+ αρμορ ρηρολ ο ενας και 1+ αρμορ και 4+ γουορντ δηλαδη αντιλιστα τρελη..

Αρχιζω τον ψυχολογικο πολεμο λοιπον και ταυτοχρονα κανω οτι ειναι δυνατον να μαζεψω κανα ποντακι πριν μου τελειωσουν τα σκρολ και αρχισει το unlimited poweeeeer του Sith Frog.!

πραγματι παιρνω καποια σκινκ και τεραδονς του στηνω και μια καλη παγιδα και την πεφτω σε ενα γιουνιτ σκινκς με τον ενα Σαυροπολεμιστη φροντ φλανκ και ρεαρ..κερδιζω τη μαχη για 3543637 γιατι σκοτωνω ολα τα σκινκ με γουαιλντ ραιντερς και σπαει..φερνει 8 κυνηγαω με 3 γιουνιτς με swiftstride και δεν τον πιανω..!αποτελέσμα? γυρναει ο σαυρας μου τρωει και τους ραιντερς..impossible is nothing!!

ο Αλλος σαυρας μενει στο 3 με ρηρολ..και μετα μου τρωει τους ραιντερς..

Με διαιτητες απο πανω και τους Νορβηγους να ουρλιαζουν πιεσα ψυχολογικα τον αντιπαλο που υπεπεσε σε καποια λαθη και καταφερα να τσιμπησω πολυτιμους ποντους για την ομαδα..Αποτελεσμα..5-15

Η ομαδα μας κερδισε 91-69 και βρισκομαστε στη 2η θεση!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JimBouz στις Πεμ 14 Αυγ 2014, 10:51, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

THE ELVENPATH ETC 2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE ELVENPATH ETC 2014   THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeΤετ 13 Αυγ 2014, 13:52

edited μεχρι και την τριτη μαχη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

THE ELVENPATH ETC 2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE ELVENPATH ETC 2014   THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeΠεμ 14 Αυγ 2014, 11:05

Συνεχεια 2ης μερας
Μαχη 4η vs ΙΤΑΛΙΑ (η πιο φορμαρισμενη Ομαδα μεχρι στιγμης και 2 φορες παγκοσμιοι πρωταθλητες)

Παραδοξως δεν μπαινω πρωτο ματς απ και παιρνω και πεαριγκ σκοτεινα ξωτικα.
προβλεψη 4 (νικη) λογω απουσιας μπολτ θροουερ, real feel 3 λογω Ιταλου αλλα και μεγαλου μομπιλιτυ με σουτιγκ και πολλα magic missiles με +5 για αυτον.

Αυτη η μαχη θα μεινει στην ιστορια σαν η μαχη Τζουλια!

Παιζαμε πρωτη σειρα σαν ομαδα και συγκεκριμενα το δικο μου ματς ηταν στο πρωτο πρωτο τραπεζι το οποιο ειχε live streaming καλυψη απο καμερα!

Στο ματς αυτο ηταν ΠΟΛΥ σημαντικο να παρω τον πρωτο γυρο για να του αδειασω τα παντα στους 15 νταρκ ραιντερς αλλιως θα ερθουν μεσα στα μουτρα μου πρωτο γυρο και θα ειμαι σε πολυ μειονεκτικη θεση.

Ειχα το +1 .. αλλα δυστυχως για μια ακομα φορα το ζαρι μου ειπε οχι.

Κερδιζει και το ζαρι για το βανγκαρντ οποτε αρχιζω να εχω μειονεκτημα .
ερχεται φουλ μπροστα με καβερ με σουταρει κανει και μαγεια ..προβλεπω ηττα με αυτα τα δεδομενα!

μου εχει δωσει ομως φλανκ τσαρτζ με γουαιλντ ραιντερς στο φαστ καβαλρυ του!
και φλανκ τσαρτζ απο γερακια στις αρπυιες που ηταν καβερ μπροστα τους  με οβεραν πεφτουν φροντ και αυτα στους ραιντερς!

Μια καλη ευκαιρια να ξαναπαρω το πλεονεκτημα μου γιατι οι ραιντερς θα εχαναν ενα γυρο δικο τους και ο υπολοιπος στρατος μου θα ειχε 2 γυρους να φαει τα υπολοιπα και μετα να γυρισει να τους αποτελειωσει!
ασε που με λιγη τυχη θα ξαπλωνα και κανα χαρακτηρα λογω πολλων αττακς και κιλιγκ μπλοου απο γερακια!

Η σκεψη ηταν τα γερακια να σκοτωσουν η εστω να σπασουν τις αρπυιες και να πεσουν με οβεραν στο φροντ των ραιντερς και να ξαναπαιξουνε κλοζ κομπατ κοβοντας και τα μεηκ γουεη των χαρακτηρων στο φλανκ. Τα ειχα υπολογισει ετσι ωστε ακομα και να μην σπασουν οι κωλοαρπυιες να μεινουν τα γερακια μπροστα στους ραιντερς για να μην μπορει να ρηφορμαρει.

Το Γουορχαμερ δεν ειναι σκακι ομως.. υπαρχουν και τα ζαρια!
Και παιζει και ο αντιπαλος φυσικα..Ολα πηγαν κατα διαολου!

Τα γερακια μποτσαρουν (2 αττακς 3 με ρηρολ , 3 και 4 αττακς 3 , 3 και 2 στομπ autohit 3 to wound) κανω μονο 2-3 γουντ μου περναει κι αυτος γουντακι γιατι μπορελι..2 αττακσ 4 , 5..
ριχνει μπρεηκ κατι χαμηλο και δεν σπανε οι αρπυιες...

Στους ραιντερς Κανει μεηκ γουεη με 2 χαρακτηρες οκ λεω, με χτυπαει 3 χωρις ρηρολ με 7 αττακς, 2 ..εχω 5 γουντς και 6+ γουορντ εστω και ενας να μεινει
εχω ld 10 me reroll ακομα και να χασω τη μαχη για λιγο (σημειοτεον οτι εγω κανω 25 αττακς στο τσαρτζ!)
Μποτσαρω ξανα !του περναω μονο 1 γουντ στον ενα χαρακτηρα και κανα δυο στο σωρο, αλλα το πιο σημαντικο..αυτος με κανει wipe out! Sad 

Και φτανει η ωρα του ρηφορμ..του λεω δεν μπορεις να ρηφορμαρεις κογκα γιατι ειναι οι αρπυιες σου και τα γερακια μου...αυτος  λεει μπορω και τους κουναει και τους βαζει σε 2 αδα αλλα το γιουνιτ ηταν πολυ μακρυ και δεν χωρουσε οντως..
Του λεω σορρυ δεν γινεται..μου λεει 3 αδα μπορω ομως και τους κουναει ξανα..του λεω οχι γιατι δεν κρατας το ιδιο κεντρο .

Και καπου εκει χαθηκε η μπαλα.. φωναξαμε κριτες αλλα ο Ιταλος ειχε ηδη κουνησει τη μοναδα του χωρις να βαλει σημαδι την αρχικη θεση και με τα πολλα πολλα οι διαιτητες σφυριξανε Ιταλια λανθασμενα κατα την αποψη μου γιατι αυτη η αποφαση ηταν αυτοματα 20-0 κατα μου, αφου επεφτε στο μπανκερ μου και μου ετρωγε ολους τους χαρακτηρες, μαγους μπουσουμπου τα παντα ολα..
Ακομα και να γινοταν η κινηση με καποιον μαγικο τροπο δεν επρεπε να χαρισουν 20-0 στον Ιταλο που ειχε κουνησει τη μοναδα χωρις να βαλει σημαδι οπως επρεπε.

Στο τουρνουα ομως οι κριτες τελικα αποφασιζουν Ιταλια οποτε για πρωτη και μοναδικη φορα χανω το μπανκερ με τους χαρακτηρες μου που ειναι και ο μονος τροπος να χασει 20-0 η λιστα μου.μαλιστα τους χανω στον γυρο μου οποτε ξανακανει ρηφορμ και τσαρτζαρει.. watchers! pale 

το υπολοιπο game ηταν μια απελπιδα προσπαθεια να παρω εστω και ενα ποντο αλλα ηταν αδυνατον... No 

Μετανιωσα πικρα που εκανα αυτο το τσαρτζ και εδωσα εστω και αυτη την μικρη πιθανοτητα να γινει οτι εγινε..αλλα αφου χασαμε 53-107
ακομα και 7 ποντους να επερνα το ιδιο αποτελεσμα θα ειχε σε ομαδικο επιπεδο..

Τσοντα 0-20 λοιπον και με καλυψη απο καμερα..Τζουλια Το Απαγορευμενο νο 3..η σαμπανια ελειπε μονο..

Η ομαδα μας μπουκωσε καπαρισμα 60-100 χωρις σαλιο σαν τη Τσιτσιολινα..!

Με αυτην την ηττα αντιπαλοι μας την επομενη μερα....η κοκκινη Αρκουδα... η Ρωσια!

Η Ρωσια ειχε παρει πριν 2-3 μηνες το ETC warm-up μεσα στη Γερμανια (με αντιπαλους Γερμανους,Πολωνους,Σουηδους εκτος αλλων) και θεωρουταν μια απο τις πολυ δυνατες ομαδες για φετος.


συνεχιζεται..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

THE ELVENPATH ETC 2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE ELVENPATH ETC 2014   THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeΠαρ 15 Αυγ 2014, 16:23

Ξεκίνημα τρίτης μέρας και είμασταν αποκαρδιωμενοι μετά την βαριά ήττα από Ιταλία.
Οταν ξεκίνησα για το Φετινό etc ήξερα ότι ήταν η χρονια του road trip γιατι όλοι είμασταν τραγικά απροπονητοι.
Προσωπικά ήμουν ο μόνος απο την ομάδα που έπαιξα ένα νέο και αδόκιμαστο στρατό και τόσο εύθραυστο όσο τα Γουντ ελφς.βλεποντας τι είχε γίνει μέχρι τώρα απο ματς απ και αντιπάλους στρατούς άρχισα να μετανιώνω για την επιλογή μου σε λίστα/στρατό .
Σηκωθηκαμε με Λασκουλα το πρωί και στο πρωινό δεν θέλαμε να αντίκρυσουμε τις άλλες ομάδες (ειδικά τους Ιταλούς που μας είχαν διαλύσει την προηγούμενη ).
Πάμε στο χώρο του ηβεντ με ταξί και ας ήταν 5 λεπτά με τα πόδια !
Η ψυχολογία μας ήταν τραγική..
Εκεί παίρνω την απόφαση να μην με νοιαξει αν θα ξαναμπώ πρώτο ματς απ η όχι η αν ο αντίπαλος έχει τρελή αντιλιστα η όχι η αν ειμαι άτυχος στο ζαρι η όχι.
Αποφάσισα να παίξω μαθηματικό χαμερ με σκοπό να πάρω το Μάξ πόντων που μπορούσε η λίστα μου την τελευταία μέρα που ήταν και η πιο σημαντική .
Τις δυο προηγούμενες φορές που είχα παει σε ΕΤΣ πηγαίναμε τραινο στις 4 πρώτες μαχες και στις δυο τελευταίες ξεφουσκωναμε με αποτέλεσμα να χάνουμε το μετάλλιο .
Αυτό δεν έπρεπε να ξανά γίνει!

Εναντίον Ρωσίας δεν θυμάμαι καν αν ει μπουν πρώτο ματς απ αλλα παίρνω αντίπαλο σκεηβεν!
Η πρόβλεψη ήταν για ήττα αλλα δεν με ενοιαζε!
Εγώ θα έπαιζα το παιχνίδι μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nireas
Spamlord
Spamlord
Nireas


Αριθμός μηνυμάτων : 1299
Ηλικία : 31
Currently Playing : Chaos space marines, Dark angels, Adeptus Mechanicum
Registration date : 10/03/2013

THE ELVENPATH ETC 2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE ELVENPATH ETC 2014   THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeΠαρ 15 Αυγ 2014, 19:27

Αντε ντε συνεχισε να διαβασουμε για τα ξωτικα του δασους!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

THE ELVENPATH ETC 2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE ELVENPATH ETC 2014   THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeΠαρ 15 Αυγ 2014, 20:37

(*eating pop corn*)  Smile THE ELVENPATH ETC 2014 1444251058
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

THE ELVENPATH ETC 2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE ELVENPATH ETC 2014   THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeΠαρ 15 Αυγ 2014, 20:38

Με ρεγουλά μην πέσει παντόφλα απο την ever queen !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

THE ELVENPATH ETC 2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE ELVENPATH ETC 2014   THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeΚυρ 17 Αυγ 2014, 18:20

Ο Ρώσος ποντικας είχε στιβαρής λίστα με μόνους πόντους κάνονι αμπομινα και τα πάμφθηνα giant rats και κάτι swarms . Στήνει όλο το στρατό του στοιβαγμένοι σε μια γωνία φοβούμενος περικύκλωση γύρο 2 απο τις ενεδρες μου.

Παίρνω πρώτο γύρο με +1 και τρώω γρήγορα τα giant rats με σούτινγκ .
Στήθηκα όλος ο στρατός μου εκτος εμβέλειας της μαγείας του.
Είχε λεβελ 4 σηρ , λεβελ 2 με κοντενσερ και λεβελ 1.
Όπως και ο Νταρλοκ είχε κι αυτός φελμπλεηντ και ασασιν για αρκετό ξύλο οπότε δεν υπήρχε λόγος να μπω σε κομπατ μαζί του.
Του σκάω φαιρμπολ στο αμπομινε του κόβω 3 γουντακια το οποίο και έκρυψε πίσω απο λόφο μέχρι το τέλος του παιχνιδιού .
Του θύμιζα συνέχεια το φελμπλεηντ που τεχνιεντως ξεχνουσε
Πολύ σφιχτός παίκτης στη μάχη μας μέχρι τον τελευταίο γύρο νικούσα 11-9 μιας και δεν μου είχε πάρει ούτε ένα πόντο.
Στο. Τελευταίο γύρο του βγάζει ποντικα και μου σκάει ιρεζιστ 13ο στους way watchers τους οποίους παίρνει μαζί με μια γλέντια που χάνουν τον πανικό αυτός δε παθαίνει τίποτα απο το μισκαστ ο φελμπλεηντ όμως αυτοκτονεί λολ

Τελικό αποτέλεσμα 10-10 σε μια μάχη γάτας με ποντίκι για ένα ματς απ που ήταν πολύ κακό για τη λίστα μου

Η ομάδα μας σχεδόν καπαρει τους Ρώσους 97-63
Σοκάροντας τους και εκτοξεύοντας μας στην 6η θέση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

THE ELVENPATH ETC 2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE ELVENPATH ETC 2014   THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeΔευ 18 Αυγ 2014, 09:13

Ποντίκια εναντίων σε WE και δεν τα έριξε όλα πάνω σου...; (κάτι μου διαφεύγει, διάβαζε, διάβαζε! λολ)  study 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

THE ELVENPATH ETC 2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE ELVENPATH ETC 2014   THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeΔευ 18 Αυγ 2014, 09:59

Αν τα έφερνε όλα πάνω μου θα κέρδιζα με μεγαλύτερη διάφορα και δεν θα μπορούσε να τσιμπήσει ισοπαλία είχε μόνο αμπομινα για να μοιραστώ το σούτινγκ δεν είχε και ντουμγουηλ όπως ο Βούλγαρος που ήρθε κατα πάνω μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

THE ELVENPATH ETC 2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE ELVENPATH ETC 2014   THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeΣαβ 23 Αυγ 2014, 16:14

Συνέχεια τρίτης μέρας
Μετά την τεράστια νίκη επι της Ρωσίας το ηθικό μας άρχισε να αναπτερώνεται αλλα έχοντας πικρή εμπειρία τις προηγούμενες χρονιές που φτάναμε στην πηγή αλλα δεν πίναμε νερό είμασταν συγκρατημένοι
Μαθαίνουμε τον επόμενο αντίπαλο μας .. Ένας απο τους big 4 (μια απο τις 4 χώρες που έχουν σηκώσει το παγκόσμιο και έχουν βρεθεί στο βάθρο πολλές φορές)..η Δανία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

THE ELVENPATH ETC 2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE ELVENPATH ETC 2014   THE ELVENPATH ETC 2014 I_icon_minitimeΤρι 11 Αυγ 2015, 23:00

Απλα επειδη χρωστουσα το τελευταιο μπατλ ρηπορτ απο περισυ και απειδη τωρα εχω διαθεση να το γραψω here it goes:

οι Δανοι με παγωμενο βλεμμα και υπεροψια ερχονται στα πεαριγκ και θελουν να μασ σκουπισουν 100-60 συνοπτικα μου πετανε τον Βιλχελμ με τη λιστα νανων με 800 ελικοπτερα!

Αυτη η λιστα ηταν 1 για μενα το χειροτερο ματσ απ εχανα 0-20 .
Μια παρομοια λιστα νανων αλλωστε ειχα σκεφτει κι εγω με ειδικο σκοπο να σκουπιζω τα Τ3 ελφ!

Τελοσπαντων ο τυπος εκτος απο τα απειρα απατσι ειχε 3 κανονια και 2 μπολτ θροουερ ετσι ωστε αν τολμουσες να πας κατα πανω του θα γινοταν η σφαγη του δραμαλη γιατι θα σε επαιρναν σουβλακι στα φλανκ τουλαχιστον 1 κανονι και 1 Μπιτι.
Ειχε και μια 30αδα κροσμπουμεν και μια 10 αιρον ντρεηκς..το σουτιγκ της αρκουδας!

Ξεκιναμε λοιπον και εγω στηνω το στρατο μου μακρια ετσι ωστε να τον δυσκολεψω να με πετυχει οπως θελει.

βαζω watchers σημαδι το ενα ελικοπτερο με το βαγκαρντ του περναω καποια γουντακια μαγεια κανω κεραυνο και φαιρμπολ και ...Black Hawk Down! παει το πρωτο!
κομητης δεν κασταρεται ιρεζιστ με 5 ζαρια ελεος!

ειχα βαλει πονηρα στη μια ακρη τη μια μοναδα γερακια για να στειλει κανα δυο ελικοπτερα και να μοιρασει το σουτιγκ του, οι γουαιλντ ραιντερς παιζανε αμυνα ζωνης με Ιωαννιδη προπονητη.

προσπαθουσε να βρει τρυπα αλλα δεν του ειχα αφησει ποτε το δικαιωμα να περασει απο πανω μου και να με λιωσει στις μπλαστρες.

2 γυρο αρχιζουν και βγαινουν τα αμπους μου τα οποια με ποιζον ξαπλωνουν το πρωτο κανονι τα αλλα τσαρτζαρουν το ενα Μμπι Τι και αρχιζω να τον περικυκλωνω με τους ινδιανους και να τρωω τους irondrakes

Το παιχνιδι κυλουσε ετσι για αρκετη ωρα του εφαγα κανα δυο ελικοπτερα ακομα και αναγκαστηκε να υποχωρησει. ..τελευταιο γυρο μου λεει ο Βιλχελμ ο οποιος ηταν αψογος στο παιχνιδι και παρα πολυ καλος παικτης ..εισαι ο μονος που με κερδισε σε αυτο το τουρνουα , πολυ καλη η λιστα σου αλλα στο μελλον ξερω πως θα σε αντιμετωπισω!
τελευταιο γυρο δικο του κερδιζα 12-8 και του ειχε μεινει ενα κανονι, μου λεει το ριχνω στη μαγισσα σου, του λεω δεν φοβασαι μισφαιρ? τοσα εχεις ριξει και δεν εφερες ουτε ενα και μου λεει κοιτα ακομα και να σκασει για 2 ποντους δεν γινεται 13-7! Ενταξει ρησπεκτ.
Και ετσι μην εχοντας κατι να χασει μου ριχνει στεγνα κι εγω ριχνω λουκ αουτ 1!
Με ψυχρο γαλαζιο βλεμμα ριχνει γουντ δεν φερνει 1 αυτος ομως ..και η λεβελ 4 παει να παιξει μποουλιγκ στο βιλατζ σεντερ!
και ετσι μου απεσπασε την ισοπαλια 10-10!

Παρολα αυτα ηταν ενα τεραστιο αποτελεσμα για τα ελφακια μου.

Μου εδωσε το χερι και μου ειπε δεν εχω ξαναδει να παιζουν γουντ ελφ ετσι.. σε ειχα για ευκολο 20αρικο!

Κατοπιν ειδα οτι οντως ειχε δικιο βγηκε μπεστ τζενεραλ με νανους με κοντα 90 ποντους οτι επαιρνε το σκουπιζε!

Με αυτα και με αυτα η ομαδα κερδισε τους Δανους !!

Και κατορθωσαμε να παρουμε το χαλκινο μεταλλιο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
THE ELVENPATH ETC 2014
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Game Athlon 2014 4-5-6 Jully 2014
» HE ETC 2014
» OUR SKAVEN WAY ETC 2014
» WTC 2014!!!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: WHFB Battle Challenges and Reports-
Μετάβαση σε: