Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Οκτώβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...

Πήγαινε κάτω 
+6
Asarnil the Dragonlord
Laskoulas
admin
Xereus
Giorel
Juan
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Juan
Spamlord
Spamlord
Juan


Αριθμός μηνυμάτων : 1274
Ηλικία : 44
Τόπος : Χώρα του Ποτέ Ποτέ
Registration date : 10/12/2008

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΤρι 01 Δεκ 2009, 18:11

Όπως η παράδοση απαιτεί είπα να γράψω για όσα συνέβησαν στο Battle of the Teams που πέρασε. Τ αρνάκια επέστρεψαν στη φυσική τους – προς το παρόν- θέση (2η) και μαζί επέστρεψαν και τα χαμόγελα στις τάξεις μας. Με πλήρη σύνθεση ομάδας (thanks Spectre που παραχώρησε τη θέση του σε ένα φανταράκι που ήθελε πολύ να παίξει! Wink ) και έχοντας ν αποδείξουμε ότι τα GW IV ήταν μια άτυχη και κακή παρένθεση κατεβήκαμε αυτή τη φορά πολύ καλύτερα προετοιμασμένοι (@@ προπόνηση κάναμε πάλι, αλλά τουλάχιστον δε παίζαμε blood bowl!). Η σύνθεση της ομάδας μας αρκετά αμυντική, μετρώντας 5 wizard/wizard-like λόρδους: Supreme Sorceress, Archmage, Chaos Sorcerer Lord, Grey Seer, Arch Lector. Η πυρηνική τεχνολογία στην υπηρεσία των αρνιών λοιπόν. Για να αντισταθμίσουμε την έλλειψη επιθετικής λίστας, έιχαμε στη φαρέτρα μας και μερικές άσχημες εκπλήξεις για τους εχθρούς οι οποίες βέβαια έπαψαν να είναι έκπληξη όταν κάποιος φρόντισε να ειδοποιήσει δια βοής μέχρι και τους τσολιάδες στη Πλατεία Συντάγματος για την επιτυχή εφαρμογή τους...

Οι ομάδες πολλές και με παίκτες που εμείς προσωπικά δε γνωρίζαμε τι ζημιά είναι σε θέση να κάνουν. Πρώτος γύρος με failed chargers και τα pairings βγαίνουν σχετικά καλά. Ο Star Dragon τους θα έπρεπε να γλυτώσει τα κανόνια του Zilda, οι infantry-oriented empire τους να χορέψουν με το book of hoeth, ο ΒΤ τους να γλυτώσει τ αστεράκια του Xereus και τελευταίο και καλύτερο, οι magic defenseless chaos τους να προσευχήθούν μήπως και γλυτώσουν των infernal gateway και μπούμπουζ του Durrin. Παρθενική εμφάνιση για τα ποντικάκια μου εναντίον νάνων στην πάντα cult «Μάχη των Αρχηγών»! Παίρνοντας το πιο αθώο ύφος μου και ρίχνοντας ανέμελα δυο ζαράκια (σχεδόν μου γλύστρισαν από τα χέρια κατά λάθος!) καστάρω skitterleap στον καμικάζι ποντικό μου. Ο αντίπαλος το αφήνει και έτσι έχουμε στο πρώτο γύρο μια βολή για το brass orb που έπιανε great cannon, bolt thrower και ανάγκαζε τον «ευλύγιστο» master engineer του σε ένα initiative check or kiss-your-poxy-beers-goodbye-dwarf-mathafaka. Δυστυχώς όμως φύσηξε αέρας από το σπασμένο μου το τζάμι και η βολή πήγε να ευχηθεί βίον ανθόσπαρτον στον Ko Καραγκιόζη και τη σύζυγο του. Η μάχη συνεχίστηκε με «μεγάλη ένταση» με τους νάνους να αναρωτιούνται αν είχαν καταλάβει κάτι λάθος στο ραντεβού για τη μάχη («μήπως ήταν άυριο ρε παιδιά; Κινητό του Seer έχουμε; Δεν απαντάει; ») και τα στριμωγμένα ποντίκια («Σκουιιιίκ! Ρε κόπανε σου χω πεί να πλένεσαι όταν παίζουμε ενάντια σε νάνους!») να βαράνε μάταια μια καμπάνα πίσω από ένα δάσος μήπως και πάρουνε κάνα πόντο τελικά. Μια υποψία αψιμαχίας στους τελευταίους γύρους έδωσε τα τεταρτημόρια στους ποντικούς, φέρνοντας τη μάχη στο απόλυτο σχεδόν 0-0 (ρεφάροντας για τον άμπαλο μακαρίτη πλέον καμικάζι!). Τα ποντίκια τα μάζεψαν και οι νάνοι εξακολούθησαν να περιμένουν κανά δύωρο μήπως και εμφανιστεί κανείς τελικά...

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, όποτε γύρναγα στα αριστερά μου έβλεπα το Xereus να σφίγγεται λιγάκι και λέω... βρε λες;;; Τα πρώτα ευχάριστα νέα ήρθαν από τον Durrin ο οποίος όπως περιμέναμε ανατίναξε τα πάντα παίρνοντας απόλυτη νίκη απέναντι στον αντίπαλο του. Ο Dodos περιορίστηκε σε μια ισοπαλία τελικά εναντίον Empire, ο Zilda δεν έλεγε να χάσει check για check καθιστώντας τις μονάδες του ένα συνδυασμό Λεωνίδα και Γκαστόνε, και οδηγώντας τους σε μια μικρή αλλά καθαρή νίκη. Ο Xereus τελικά τα κατάφερε να ρίξει τον Bloodthirster και να επικρατήσει καθαρά αλλα με τη διαφορά σε χαμηλά επίπεδα. Έτσι, με ένα συνδυασμό θετικών αποτελεσμάτων, το τελικό 66-34 ήρθε κατιτίς δυσκολότερα απ ότι ίσως δείχνει. Θενκς στα παιδιά από τη Καλλιθέα για τις ποιοτικές μαχούλες και το καλό κλίμα.

---2ος Γυρος--------------------------

Δεύτερος γύρος και η γνώριμη και επιτέλους πλήρης ομάδα της Πάτρας απέναντι μας. Τα pairings βγαίνουν σχετικά καλά: ο έμπειρος εναντιον DE Zilda αναλαμβάνει να παίξει τoν Nosphiel, τ αστεράκια του Xereus αναλαμβάνουν τον Chaos Dragon του Achaian ενώ τα elfs του Dodou παίζουν με το μεγάλο shaman του… Fat Pig. Επιπλέον, o Θοδωρής θα έπρεπε να αποφύγει τα κανόνια του Skario και εγώ να αναλάβω τις σαύρες του Σωτηρόπουλου.

Η μάχη με το Σωτηρόπουλο είχε και το παρασκήνιο της, με τον Γιάννη να ψάχνει να στήσει καυγά με τα ποντίκια από το πρωί. Η αλήθεια είναι ότι η συνταγή του Roasted Rat-on-a-stick είναι κλασσική, δοκιμασμένη και ειδικά στην νέα έκδοση, πολύ δημοφιλής. Τα ποντίκια αποδέχτηκαν παθητικά το ρόλο του θύματος και κατέβηκαν με αθώο ύφος κινέζου, χαιδεύοντας παράλληλα στα κρυφά τη περόνη της brass orb που είχαν στη τσέπη. Deja-vu σκηνικό, ρίχνω το πρώτο skitterleap ανέμελα για ν ακούσω προς μεγάλη μου αρχική ικανοποίηση το «περνάει» από τον Γιάννη. Και εκει που πάω να φορέσω τη μπαντάνα στον καμικάζι ο αντίπαλος αλλάζει γνώμη και dispel-άρει, ακυρώνοντας έτσι τη πιθανότητα απώλειας του Slann από το πρώτο γύρο. Από κει και πέρα η μάχη «αγρίεψε»... Τα ποντίκια αναλώνουν τη μαγεία τους στο να διακτινίσουν τον αυτοκτονικό τους φιλαράκο με ψιλλιασμένο πλέον τον Γιάννη, ενώ τα doomwheel και abomination προσπαθούσαν να πλαγιοκοπήσουν τον αντίπαλο στρατό. Με το no-fly είτε από spells είτε από banner τα terradons μενουν αρχικά αδρανοποιημένα. Ο Slann εντωμεταξύ είχε ανάψει τα τηγάνια του για τα καλά κ έψηνε... Τα ποντίκια φάνηκαν να στριμώχνονται αλλά ως γνωστόν όταν στριμώξεις τον αρουραίο στη γωνία είναι και η ώρα που θα σταματήσει να τρέχει και θ αρχίσει να δαγκώνει! Μετά από αρκετές απόπειρες το skitterleap τελικά περνάει, ο ποντικός με τη χειροβομβίδα φιλάει σταυρωτά τους συναδέλφους του και αναχωρεί για να παραδώσει το συστημένο στο βατράχι. Ο Βάτραχος παραλαμβάνει το πακέτο, υπογράφει και με μια δόση μελαγχολίας για τα τόσα ward, regen που έχει και δεν μπορούν να τον σώσουν, αναχωρεί από το μάταιο τούτο κόσμο. Μαζί του αναχώρησε και η όποια σοβαρότητα και αυτοέλεγχος εκ μέρους μου, ρίχνοντας έναν πανηγυρισμό βγαλμένo από τα παλιά, τότε που έριχνα total power Plague στον «Πούλη» -ξέρει αυτός- και γούσταρε! Στη συνέχεια ένα miscast μου αποτρέπει από το να εκμεταλλευτώ πλήρως την απώλεια του μεγάλου μάγου του στον επόμενο γύρο. Με το πάλαι ποτέ «παλτό» Doomwheel να σηκώνει ένα stegadon με low strength bolt, μερικά χαμένα terror checks και με stegadon gangbang στο abomination τελειώνει η μάχη δίνοντας μου μια μικρή αλλά τόσο γλυκιά νίκη!

Στα υπόλοιπα τιμημένα πεδία των μαχών, ο Xereus είχε από νωρίς παίξει πετυχημένα τη καθιερωμένη arcade παρτίδα shinobi ενάντια στο δράκο. Ο Zilda είχε κόψει άλλο ένα τιμολόγιο για τον πιστό πλέον πελατάκο μας Nosphiel και ο Dodos με τη βοήθεια του banner of the world dragon κατάφερε να περιοριστεί στην ελάχιστη δυνατή ήττα. Θα μπορούσε να ήταν μια μεγάλη μας νίκη, αλλά ο αρχηγός της Πάτρας έδειξε για άλλη μια φορά ότι δεν έχει τσάμπα τα γαλόνια, επιβάλλοντας το Νόμο του Κανονιού στον Durrin. Τελικο αποτέλεσμα 54-46 υπέρ μας και η μεγάλη μάχη με τον Πειραιά ήταν μπροστά μας. Ένα εγχείρημα αρκετά δύσκολο καθότι οι Πειραιώτες κάνοντας μέχρι εκείντη τη στιγμή Σαβατιάτικο υγειινό περίπατο βρίσκονταν 14 βαθμούς μπροστά μας...

---3ος Γυρος--------------------------

Ο Μεγάλος Τελικός μπροστά μας.... Μετά από μερικά σαντουιτς, μια κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση στη προσέλευση, ένα ρέψιμο και αρκετό bitching από τους αντιπάλους για το πόσο τραγικά ανεύθυνοι είμαστε (λες και είχανε πλάνα για το βράδυ οι no-lifers :Ρ) τα pairings ξεκινούν. Ο Durrin με το Tongue/Puppet πάει να λύσει τις διαφορές του με το Βάτραχο του Λασκούλα. Τα ποντίκια μου ζήλεψαν τον Darlok που θα επαιζε με τα κακά ξωτικά του Xereus και είπανε να δοκιμάσουνε τη τύχη τους με τον Έντι. Ο Ντόντος με το hoeth του ενάντια σε brets και... το παραδοσιακό el clasico του WHFB: Empire vs. Orcs με τον Κώστα-Κώστα μας να σκούζει "όχι μη με στέλνετε εκεί, δε θελώ, τσούζει! ααααααααααα....".

Εδώ λοιπόν ξεκινάει το Έντι-experience για μένα. Ο Έντι, κάτι με το κοτλέ σακάκι, κάτι το γενικότερο στυλ, σου δίνει την εντύπωση κλασικού ξεπεσμένου ζεν-πρεμιέ που ήρθε για να πνίξει τη νοσταλγία της χρυσής εποχής στο Ποτό και το Warhammer. Η αλήθεια είναι ότι έψαχνα ένα hennessy, ένα blue label, κάτι πάνω στο τραπέζι, να συνοδεύσει το βιρτουόζικο παίξιμο αυτής της μεγάλης ομολογουμένως μορφής. Η μάχη προχώρησε αρκετά αναγνωριστικά και επιφυλακτικά από μέρους μου καθότι δεν είχα μάχες στις πλάτες μου ενάντια σε DE με τα ποντίκια (ο γιατρός προπονούσε τα οπίσθια του Zilda όπως δήλωσε). Ο Έντι ορθώς έπαιξε αρκετά επιθετικά το στρατό του, με τη ναρκισσιστική αυτόπεποίθηση του να θέλει να τσακίσει τα νεύρα του αντιπάλου. Από μικρό ποντίκι ήξερα όμως ότι με αυτό το στρατό η περηφάνεια είναι επικίνδυνη και αχρείαστη πολυτέλεια οπότε και συνέχισα -σχεδόν- ατάραχος. Η μάχη εξελίχθηκε στη κλασσική μάχη vs DE με πολλές μικρές αψιμαχίες διάσπαρτες στο πεδίο. Η μάχη όδευε περισσότερο προς μια ισοπαλία αλλά κάπου εκεί μίλησε η μαγεία του Ποντικιού η οποία κατά ένα μεγάλο μέρος παρακάμπτει το Hotek. Η Ύδρα μας χαιρέτησε από το χαντάκι που άνοιξε ο μάγος μου ενώ οι black guard, warriors και μια μάγισσα με βουλωμένα αυτιά χτυπήθηκαν άσχημα από τα templates των skaven. Τα νεύρα δεν έλειψαν στη μάχη, με τον Έντι να κάνει την cult και cliche κίνηση «φοράω το σακάκι μου και φεύγω από το γήπεδο». Ως γνήσιος πόντικας, πάνω που ετοίμαζα να γράψω το 20-0 υπερ μου, ο Έντι επέστρεψε αγκαλιά με το Χουντάλα προς μεγάλη μου απογοήτευση! Με αυτά και με αυτά, και με τη τύχη να μου χαμογελά στο τέλος με το abomination να την έχει δει Jesus Christ, η μάχη καταλήγει τελικά υπέρ μου. Κατά ένα περίεργα μαζοχιστικό τρόπο, ευχαριστήθηκα ιδιαίτερα τη μάχη και ανυπομονώ να ξανασυναντήσω τον warhammer-ικό μποέμη Έντι σύντομα ξανά στα τιμημένα πεδία των μαχών!

Εντωμεταξύ και σε μάλλον εκ διαμέτρου αντίθετο κλιμα μάχης, ο γιατρός και αφού ο Darlok του ανέλυσε διεξοδικά γιατί έχασε τη μάχη πριν καν ξεκινήσει αποδέχτηκε στωικά την ήττα του... κερδίζοντας 15-5! Κάπου εκεί δυστυχώς τελείωσαν τα καλά αποτελέσματα για μας. Ο Λασκούλας με τις γνωστές manipulation τακτικές του πείθει τον Durrin ότι είναι μάταιο να προσπαθήσει να τα βάλει με τους Θεούς του Ολύμπου, και έτσι τον αναγκάζει σε μια συμβιβαστική μικρή ήττα – σπονδή στο divinity του Λασκούλα. Η κακή ψυχολογία του Κώστα ενάντα στα Ορκς και τον μπαμπούλα-Καπαρελιώτη (εμείς πλέον του λέμε «φάε όλο το φαί σου αλλιώς θα φωνάξουμε τον Καπαρελιώτη!») συνοδεύτηκε και από μία ευρεία ήττα. Ίσως ένα άλλο pairing να ήταν καλύτερο για το Κώστα, αλλά από τον αυτοκρατορικό μου παίκτη περιμένω σαφώς πιο πολλά, και ξέρω ότι δεν αργεί η μέρα που θα πάμε ταμείο! Είναι άλλωστε ταλέντο ο Μαθητής του Λασκούλα! Wink

Εκεί που πραγματικά χάθηκε η ευκαιρία μας ήταν στη μάχη του Ντόντου με τα άλογα. Το Hoeth παίρνει spirit of the forge και ενώ ξεκινά πολύ δυνατά δίνοντας στο χέρι του αγαπητου Ηλία μια unit το πρώτο γύρο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Τα λάθη ως γνωστόν εναντίον της αμαξοστοιχίας των bretts πληρώνονται ακριβά, πόσο μάλλον όταν και η τύχη δε βοηθάει, κερνώντας με 4 miscasts τον archmage. Τελικό αποτέλεσμα 56-44 εις βάρος μας. Η αυτοκρατορία του Πειραιά δεν έπεσε, και οι Θεοί του Ολύμπου έμειναν στη θέση τους αλλά εμείς τουλάχιστον ξέρουμε ότι και αυτοί ματώνουν. Μέχρι την επόμενη φορά λοιπόν Guys, ευχαριστούμε για έναν μεγάλο τέλικο και το άψογο κλίμα! Συγχαρητήρια για ακόμα μια πρωτιά!

Στη σούμα λοιπόν, μαζέψαμε 164 βαθμούς... μόλις 1 πάνω από τις νυχτερίδες και τη πάτρα. Με τη κίτρινη κάρτα λοιπόν λόγω σαντουιτς, λίγο έλειψε να βρεθούμε από τον τελικό... στο πάτο του βαρελιού! Anw, πήραμε τη θέση που όντως αξίζαμε τελικά. Η υπέρβαση δεν έγινε, αλλά όπως και να χει δείξαμε ότι έχουμε το μέταλλο τουλάχιστον... δευτεραθλητή! Wink

Άντε... και εις άλλα με υγεία!

jocolor


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Juan στις Παρ 04 Δεκ 2009, 17:43, 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giorel
Hero
Hero
Giorel


Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ηλικία : 47
Τόπος : Αρτέμιδα
Currently Playing : Με τις Βασιλισσες μου ΑΟS και με τον Αυτοκρατορα μου 9η!!!
Registration date : 07/10/2009

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΤρι 01 Δεκ 2009, 18:33

Θ Ε Ο Σ

lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Xereus
Knight
Knight



Αριθμός μηνυμάτων : 498
Registration date : 01/06/2009

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 01:48

Καλυτερα να καθομασταν σπιτι και να παιζαμε Bloodbowl ηταν η πρωτη μαχη αλλα τεσπα....
Να ναι καλα η κολασοπυλη .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Juan
Spamlord
Spamlord
Juan


Αριθμός μηνυμάτων : 1274
Ηλικία : 44
Τόπος : Χώρα του Ποτέ Ποτέ
Registration date : 10/12/2008

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 15:57

update, round II
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
admin
Arch Spammer
Arch Spammer



Αριθμός μηνυμάτων : 3165
Registration date : 27/08/2008

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 16:10

Τα σπασε... θέλω τρίτο γύρο τώρα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 16:13

Juan έγραψε:
νωρίς παίξει πετυχημένα τη καθιερωμένη arcade παρτίδα shinobi ενάντια στο δράκο.
ΕΛΕΟΣΑ!καλά που το ξέθαψες αυτό! bonus πίστα με αστεράκια σε ninja που τρέχουν πανικόβλητοι! ΕΛΕΟΣ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Juan
Spamlord
Spamlord
Juan


Αριθμός μηνυμάτων : 1274
Ηλικία : 44
Τόπος : Χώρα του Ποτέ Ποτέ
Registration date : 10/12/2008

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 16:32

Flames sketo έγραψε:
Juan έγραψε:
νωρίς παίξει πετυχημένα τη καθιερωμένη arcade παρτίδα shinobi ενάντια στο δράκο.
ΕΛΕΟΣΑ!καλά που το ξέθαψες αυτό! bonus πίστα με αστεράκια σε ninja που τρέχουν πανικόβλητοι! ΕΛΕΟΣ!

Χαχαχα ναι η bonus πιστα ειδικά περιγράφει τους DE της 7ης έκδοσης εν ολίγοις! :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 16:37

Ωραιο ατμοσφαιρικο report οπως παντα αρχοντα των Υπονομων ...

Συχαρητηρια στο Ισραηλ μας για ακομα μια φορα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 17:23

Μητσο,
το Ισραηλ ευχεται στην Αμερικη.Οχι η Αμερικη στο Ισραηλ Wink
Μην μπερδευομαστε
2310-521010
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Juan
Spamlord
Spamlord
Juan


Αριθμός μηνυμάτων : 1274
Ηλικία : 44
Τόπος : Χώρα του Ποτέ Ποτέ
Registration date : 10/12/2008

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 17:52

Asarnil έγραψε:
Μητσο,
το Ισραηλ ευχεται στην Αμερικη.Οχι η Αμερικη στο Ισραηλ Wink
Μην μπερδευομαστε
2310-521010

μίλησε και η Δημοκρατία της Μπανανίας τώρα! :Ρ

Όπως και να χει, ευχαριστούμε για τα καλά λόγια και κυρίως ανυπομονούμε για το επόμενο confrontation! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 22:41

Το μεθεπόμενο εννοείς... Εκτός και αν δεν ακούω καλά γιατί δεν έχετε καλό σήμα εκεί στην Β' εθνική
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 23:08

Nepethe@
lol ρεεεεε!!! Τωρα που ο καιρος κρυωνει, τα πανε στα Χειμαδια..Απο Ανοιξη θα τους ξαναδουμε...χαχαχαχαχα
(περιμενω να διαβασω για το Κοτλε γουρικο σακακι...αφου τα ζαρια ειναι φουρνιστα για να μην κλαινε οι αντιπαλοι εβαλα το γουρικο σακακι...α ρε Ιωαννιδη και Σαντος! Μεγαλοι Δασκαλοι!!!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Juan
Spamlord
Spamlord
Juan


Αριθμός μηνυμάτων : 1274
Ηλικία : 44
Τόπος : Χώρα του Ποτέ Ποτέ
Registration date : 10/12/2008

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 11:18

Nepenthe έγραψε:
Το μεθεπόμενο εννοείς... Εκτός και αν δεν ακούω καλά γιατί δεν έχετε καλό σήμα εκεί στην Β' εθνική

Παραποιώντας ένα ρητό που λέει ο μπάρμπας μου: "πρόσεχε, γιατί εδώ που είμαι θα σαι, και εκεί που είσαι έρχομαι...".

Και όσο για τη Β Εθνική μην αγχώνεσαι, εχούμε σήμα, σήμα καμπάααααανα! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Juan
Spamlord
Spamlord
Juan


Αριθμός μηνυμάτων : 1274
Ηλικία : 44
Τόπος : Χώρα του Ποτέ Ποτέ
Registration date : 10/12/2008

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 11:18

Asarnil έγραψε:

(περιμενω να διαβασω για το Κοτλε γουρικο σακακι...αφου τα ζαρια ειναι φουρνιστα για να μην κλαινε οι αντιπαλοι εβαλα το γουρικο σακακι...α ρε Ιωαννιδη και Σαντος! Μεγαλοι Δασκαλοι!!!)

κάτι πήρα πρέφα, δεν το ανέφερα τυχαία... stay tuned Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 12:41

Asarnil έγραψε:
Μητσο,
το Ισραηλ ευχεται στην Αμερικη.Οχι η Αμερικη στο Ισραηλ Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Icon_wink
Μην μπερδευομαστε
2310-521010



Ναι ρε Εντι αλλα αν δε δωσεις το ζαχαροτο στα "μωρα" σου πως θα γλυκαθουνε?


@Χουαν λολ ρε ... αν ποτε βρεθουνε οι Οχιες στη Β θσ εχουν ερθει στο κοσμο τα πανω-κατω,οπως με την εποχη τις εξαφανισης των δεινοσαυρων Razz Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Icon_eek
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 12:43

Για την Πάτρα λέει ρε Σύνδρομο Καταδίωξης Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 42
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 12:45

λολ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 12:46

Nαι το διαβασα βιαστικα Razz ειπα και εγω το Ισραηλ τετοια γλωσσα ! Razz:P

Συχωρεμενοι Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 12:56

Ρε ποια Αμερικη?
Μονο ο Λαος του Θεου υπαρχει λεμε!!!!

2310 521010
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Xereus
Knight
Knight



Αριθμός μηνυμάτων : 498
Registration date : 01/06/2009

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 13:11

Ζηλεψα και εγω το μεγαλο captain μου Smile
Πως εζησα το 2ο γυρο:
Οι ελπιδες , τα ονειρα , οι προσδοκιες ενος ολοκληρου guild βρισκοντουσαν στην ουρα ενος καμικαζι ποντικου.Μυστικιστικες τελετες και επικλησεις στο Μεγαλο Αρνι γινανε το προηγουμενο βραδυ με σκοπο να ευλογησουμε τη σφαιρα που θα κρατουσε αυτο το τρωκτικο (και τα 2 λιτρα σακι που ειχε στα παγουρια του).Αποκοσμα βελασματα ηχουσαν στους διαδρομους της υπογας μας στην Πευκη καθως προετοιμαζαμε το ποντικο για την αποστολη του .Ο στοχος ηταν απλος : το χοντρο βατραχι ( προσκομισαμε και φωτογραφιες απο μοντελα slanns για να μη κανει καμια πατατα).Ολα πηγαν κατ'ευχην και το βατραχι στο διαολοSmile. Το ιδιο βραδυ ο ποντικος θαφτηκε με τιμες ηρωα (Μπυρες και σουβλακια)
Η μαχη μου με τον αεροπορο : ηταν που ηταν mismatch για τον ιδιο εσκασε και το hellcannon και το επιπεδο του shinobi κατεβηκε στο amateur.(Ευχελαιο asap φιλε μου)
Ενα Τραπεζι παραπερα ο παπας του Καρακιτσου πηγε παρεα μενα τενεκε βολτα πισω απο ενα λοφο και ρωτησε "Ειναι κανεις εδω?" . Προς μεγαλη του εκπληξη εκει ηταν 2250 warriors of chaos του Τεο σε παραταξη σαρδελα σε τρενο για σταση Αττικη 12 η ωρα ,που προσπαθουσαν να παρουν μια ισοπαλια και να ενωσουν τις φωνες τους βριζοντας το στρατηγο τους που ξεχασε το παπυρο λαρους infernal gateway στο κομοδινο του δωματιου του.Ο παπας ζητωντας συγνωμη για την ενοχληση, τους ανοιξε ενα διαδρομο για τον αλλο κοσμο και ο τενεκες μαζεψε 30 star points με αξιοπροσεχτα blocks .
Λιγο παραπερα οι ορδες των beastmen με νεα λιστα (Lv4 τραγος του nurgle) ειπαν να εισαγαγουν τη μαγεια στο παιχνιδι τους.Πινωντας 2 γουλιες απο το μαγικο ζωμο το τραγι αρχισε τα irresistable forces στους phoenix guard .Με φωνη συγκαταβατικη ο dodos του λεει ειμαι immune σε magic (banner of the world dragon ) και το παχυ γουρουνι μπαινει σε κατασταση vertigo ,περναει η ζωη μπροστα του που σαν μικρο τραγακι του λεγε ο παππους τραγος "μην εμπιστευεσαι τη μαγεια" ,και μετα απο 10 λεπτα στη ζωνη του λυκοφωτος ψελλιζοντας ειναι immune , συνεχισε το παιχνιδι του .Επειδη ομως ο στρατος μαμει και οι minos ειχαν πεσει και αυτοι στο καζανι με το μαγικο ζωμο βγηκανε μπροστα και τα σπασανε.Το σκηνικο μετα μοιαζει μενα απογευμα στο camp καπερναουμ οπου τα high elves αλα ρωμαικες λεγεωνες μαθανε πως πετανε στον αερα χωρις μαγεια(Μπουφλα και Αγιος ο Θεος).
Οσο για το zildamon ,ενα ολοκληρο καλοκαιρι του μαθαινα πως να παιζει εναντιον dark elves (οχι με το καλυτερο τροπο για τα τρυφερα οπισθια του ομολογω ) επομενως ηταν ο καταλληλος να κερασει το ghoulaki μαθηματα Πευκιωτικης ιστοριας.Χρησιμοποιωντας λοιπον εξωτικες μεθοδους warhammer αναγκασε το ghoulaki να αναφωνησει " που τον βρηκατε αυτον το σιχαμενο , δε θελω να τον ξαναδω μπροστα μου ,σιχαθηκα τη ζωη μου" . Μαλιστα φευγωντας δηλωσε γιαυτο το καλο παιδι το zilda " $%$^@#$ " Αλλη μια μεγαλη επιτυχια για το παλμαρε του Κωστα.

Υ.Γ Ηταν στημενο το guild wars 4 εκ μερους μας, για να πεσουμε β εθνικη μπας και σηκωσουμε καμια κουπα.
Ηδη η uefa εχει αρχισει τις ερευνες για τα περιεργα αποτελεσματα εκεινων των μαχων Smile.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spectre
Mercenary
Mercenary
Spectre


Αριθμός μηνυμάτων : 35
Registration date : 03/06/2009

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 18:18

Εντάξει! Epic οι περιγραφές του Captain και της Vendettas.... Laughing
Ρε Xereus μη προδίδεις τα σχέδια μας!! Θα μας μυριστούν και θα μας στείλουν δυσμενή μετάθεση στην A' Εθνική και πάλι στην 2ερη θέση! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Juan
Spamlord
Spamlord
Juan


Αριθμός μηνυμάτων : 1274
Ηλικία : 44
Τόπος : Χώρα του Ποτέ Ποτέ
Registration date : 10/12/2008

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΠαρ 04 Δεκ 2009, 17:44

Updated, Round III...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΠαρ 04 Δεκ 2009, 17:59

χαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχα
δεν περιγραφω αλλο!!!!
χαχαχαχχαχαχαχαχαχα

Καλωσηρθατε στην ΠΑΡΑΓΚΑ λεμεεεεεε!!!

ΥΓ
Δεν πινω ποτα.Μονο Warhammer.
Δεν εχω κανει ποτε concede my friend...( Iωαννιδης και κοτλε σακακι!!!Ο καθεις με τα χουγια του.Wink)

Θα σας ερθω για μαχη μεσα στη βδομαδα.Αν περασετε το terror check πρωτα.Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Juan
Spamlord
Spamlord
Juan


Αριθμός μηνυμάτων : 1274
Ηλικία : 44
Τόπος : Χώρα του Ποτέ Ποτέ
Registration date : 10/12/2008

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΠαρ 04 Δεκ 2009, 18:35

Asarnil έγραψε:

Θα σας ερθω για μαχη μεσα στη βδομαδα.Αν περασετε το terror check πρωτα.Razz

Άιντε με το καλό! θα μαζευτούμε πολλές για να χω το rank bonus και να το φέρω, μην ανησυχείς!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Juan
Spamlord
Spamlord
Juan


Αριθμός μηνυμάτων : 1274
Ηλικία : 44
Τόπος : Χώρα του Ποτέ Ποτέ
Registration date : 10/12/2008

Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...   Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath... I_icon_minitimeΠαρ 04 Δεκ 2009, 18:43

Asarnil έγραψε:

Δεν πινω ποτα.Μονο Warhammer.
Δεν εχω κανει ποτε concede my friend...( Iωαννιδης και κοτλε σακακι!!!Ο καθεις με τα χουγια του.Wink)

Ναι ρε παρεξηγιάρη δε σε είπαμε μπεκρή, εγώ πάντως ένα Jack μετά τη μάχη μας το χρειάστηκα! :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Fantasy Fair: Battle of Teams, the aftermath...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lord Limrnix GAMES FAIR battle reports.
» FANTASY WARGAMES FAIR 2009
» Fantasy Games Fair 2010!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Clubs Forum :: Clubs Corner-
Μετάβαση σε: