Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
1750 Pure Grey Knights List 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 1750 Pure Grey Knights List

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Just_a_Justicar
Knight
Knight
Just_a_Justicar


Αριθμός μηνυμάτων : 272
Ηλικία : 31
Registration date : 15/12/2009

1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΤρι 15 Δεκ 2009, 23:14

Kalispera,

Skopeuw na epektinw tin lista twn Daemonhunters mou se 1750 podous.Sxediasa mia lista kai 8a i8ela na akousw merikes apopseis,mias kai i parakatw lista proorizetai kyriws gia to competitive scene tou 40k.

HQ:
Grand-Master 145 pts
+Sacred Incense 10 pts

Troops:
8xGrey Knights 225 pts(me attached ton Grand-Master)
+Melta Bombs 5 pts
+Incinerator 10 pts

10xGrey Knights 275 pts
+Melta Bombs 5 pts
+Incinerator 10 pts

10xGrey Knights 275 pts
+Melta Bombs 5 pts
+Incinerator 10 pts

Heavy Support:
1xLand Raider 250 pts
+Extra Armour 5 pts
+Smoke Launchers 3 pts

1xLand Raider 250 pts
+Extra Armour 5 pts
+Smoke Launchers 3 pts

1xLand Raider 250 pts
+Extra Armour 5 pts
+Smoke Launchers 3 pts


Synlo:1749 pts
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silverwing
Knight
Knight
Silverwing


Αριθμός μηνυμάτων : 319
Ηλικία : 41
Τόπος : Nemesis Tessera
Currently Playing : With my puppets.
Registration date : 28/09/2009

1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009, 01:28

Λοιπόν, ο GM θέλει Icon of the just σωποδήποτε, κάψε τα incinerators και από εκεί και πέρα ΔΕΝ παίζεις pure GK λίστα.
Παίζεις 3 land raider και κάτι τυχαίους με ασημί βάψιμο.

Pure GK list χωρίς τους terminators μας δεν είναι λίστα, είναι κάτι με 3 Land Raider και τυχαία μοντέλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009, 08:48

εγω νομιζω οτι η λιστα ειναι αρκετα δυνατη

μια χαρα ειναι τα 3 land raider, εχεις αρκετο antitank, εχεις μεσα και 3 troops που αμα βγουνε θα κανουνε πρωτοι assault και θα κοψουν κωλους. νομιζω στην 5th edition grey knights χωρις 2-3 land raider δεν πανε πουθενα

το μονο που σκεφτομαι ειναι μηπως να εκοβες την 8αδα grey knights και να εβαζες 4 terminators να συνοδευουν το grand master? τα S6 power weapons ειναι μηχανη του κιμα και εφοσον προστατευεις τα αλλα troops σου μεσα σε land raider δεν θα εχεις πολλες απωλειες και θα πιασεις τα objectives και με 2 troops
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009, 09:03

Είμαι κάπου ανάμεσα στα πάνω. Κάψε την 8αδα και ένα lr και βάλε 2 unit terminators μέσα στα άλλα 2 lrs.

Αν στην αρχική λίστα η σκέψη είναι να ξεκινάς με 3 lr με τους gk μέσα, δηλαδή πάνω στο τραπέζι 3 μοντέλα, τοτε αν ο άλλος έχει λίγο σοβαρό anti-tank, από τα round 1-2 θα αρχίζουν τα ζουμιά, ακομα και με το armour 14.

Επιτρέπει υπερβολικά concentrated fire η λίστα, και αρκεί να περάσει μια βολή για να πάνε όλα ανάποδα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Just_a_Justicar
Knight
Knight
Just_a_Justicar


Αριθμός μηνυμάτων : 272
Ηλικία : 31
Registration date : 15/12/2009

1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009, 17:39

Ευχαριστω καταρχας για τις συμβουλες.Ο λογος για τον οποιον δεν εβαλα terminators ειναι επειδη θεωρω οτι 2 troops ειναι απλα λιγα για 1750 pts.Παρ' ολο που ειναι καλα προστατευμενα απ τα lr καποτε θα αναγκαστουν να κανουν disembark,και μην ξεχναμε οτι πεφτουν σαν απλοι marines.Μιας και δεν εχω παιξει ακομα με την παραπανω λιστα δεν μπορω να σχηματισω αποψη για την 8αδα των GKs,παντως σιγουρα θα δοκιμασω και την εναλλακτικη των 4 terminators ως retinue του GM.Tα lrs κατα την γνωμη μου ειναι καλα θωρακισμενα χαρις τα Smoke και το Armour.Aν παιζω πρωτος δηλαδη κουνιουνται 12" και ανοιγουν Smoke.Στον γυρω του αντιπαλου π.χ με ενα απλο lascannon ενος marine η guard player(αν εχει veterans) χρειαζεται 3+ to hit μετα 5+ για glancing,διοτι τα smoke launchers των Daemonhunters αντι για το 4+ cover save,μετατρεπουν ολα τα penetrating hits σε glancing και μην ξεχναμε οτι ειναι πιθανο να εχω και cover save.Οποτε μετα αν δεν φερω και το πιθανον cover save μου, χρειαζεται μοναχα 6αρα για να κανει immobilize.Το weapon destroyed δεν με νοιαζει και πολυ σ αυτη την φαση του παιχνιδιου,τα stuned πανε shaken λογω του Αrmour και τα shaken δεν εχουν κανενα αποτελεσμα διοτι στον επομενο γυρο θα ξανακουνηθω 12" για να φτασω.Ο παραπανανω συλλογισμος ειναι λιγακι απλοικος,αυτο που θελω ομως να δειξω ειναι οτι τα lr με τον παραπανω εξοπλισμο ειναι πολυ ανθεκτικα ωστε να αντεξουν εναν γυρο average shooting.Tωρα αποτυχιες μπορουν να συμβουν παντα... Τα incinerators πιστευω πως ειναι απαραιτητα για αυτη την λιστα μιας και το γρηγορο και αν8εκτικο mobility τα αναδεικνυουν.Επισης το ignore cover saves που διαθετουν νομιζω πως βοηθαει απιστευτα ιδιαιτερα στην φαση του disembark.Ειδη τα 1500αρια που χω παιξει μου χουν αποδειξει την αξια τους γι αυτο και σκοπευω να τα κρατησω.Παραπανω σχολια η ιδεες ειναι ευπροσδεκτες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009, 18:03

Δεν δοκιμάζεις να εμπλουτίσεις λίγο την λίστα σου; Έχει 3 λάντ ρέηντερ με 3 ομάδες φανταράκια... και τέλος... Ένα κουτάκι εδώ, ένα κουτάκι εκεί, ένα παραπέρα, μπάμ μπούμ παίξε...

Είχα μία συζήτηση με ένα παλαίμαχο, και -μεταφέρω- "Το Λάντ Ρέηντερ είναι υπέροχο. Έχει πολύ καλή προστασία, μεταφέρει με ασφάλεια τα scoring σου, δεν απαιτεί καμία στρατηγική και καμία ικανότητα από σένα, πόσο μάλλον σε ομάδες. Παίζε χωρίς να σκέφτεσαι και νίκα.".

Προσοχή! Δεν έχω κανένα απολύτως σκοπό να σε θίξω. Βεβαίως, η άποψη που έθεσε ωμά ο φίλος μου, είναι αρκετά σωστή αν την μεταφράσεις σε ποιό κόσμια διάλεκτο. Είμαι βέβαιος πως θα πάς αρκετά καλά στα Τουρνουά, τα LR το εγγυόνται, αλλά είμαι επίσης βέβαιος πως κανένας αντίπαλος δεν θα έχει να θυμάται ευχάριστη μάχη με αυτό το στρατό, πιό πιθανό να βαρεθεί χάσει κερδίσει. Και στο επίπεδο που ασχολούμαι τουλάχιστον εγώ, δεν νομίζω οτι θα είχαμε ποτέ φιλικό παιχνίδι με τέτοια λίστα, όταν μπορώ να κάνω κάτι άλλο με το δίωρό μου.

Οι DH δεν έχουν καλό codex σίγουρα, και πολλά entry δεν τα αγγίζει κανείς, αλλά έχω ακούσει πολλές λίστες που ήταν αρκετά έξυπνες και όχι απλή διαίρεση.

Ξανά, δεν έχω σκοπό να σε θίξω, τα γράφω απολύτως φιλικά, γιατί αυτό είναι hobby που πηγάζει διασκέδαση, εν αντιθέσει με την λίστα αυτή.

Κ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Just_a_Justicar
Knight
Knight
Just_a_Justicar


Αριθμός μηνυμάτων : 272
Ηλικία : 31
Registration date : 15/12/2009

1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009, 18:53

Θα συμφωνησω εν μερει με τιν αποψη σου,ομως οπως εχω αναφερει παραπανω η λιστα αυτη προοριζεται καθαρα για τουρνουα και οχι για casual.Προς το παρον ειμαι παντως ευχαριστημενος με τον τροπο που παιζουν οι Grey Knights,δηλαδη βασισμενοι στα LRs.Aλλωστε αν δεν ημουν,δεν θα σκοπευα καν να επεκτινω τον στρατο μου.Οπως ειπες και εσυ ο καθενας βρισκει αλλου την ευχαριστηση σ αυτο το hobby.Σε καποιους αρεσει απλα να συλλεγουν τις miniatures η να τις βαφουν,αυτο ειναι που κανει εξαλλου το παιχνιδι τοσο συναρπαστικο.Εμενα αυτο που με γοητευει στην λιστα με τα Lrs ειναι οτι το gameplay σου αλλαζει αναλογα με τον στρατο που αντιμετωπιζεις.Εναντιον ενος aggresive στρατου οπως Orks π.χ δεν θα πας να πεσεις πανω τους με 30 ατομα,αλλα θα παιξεις αμυντικα προσπαθοντας να εξουδετερωσεις τα πιο επικυνδινα units και να αποφυγεις το assault.Αν παλι παιζεις εναντιον shooty lists θα προσπαθησεις το ακριβως αντιθετο,δηλαδη να εμπλακεις οσο πιο γρηγορα γινεται σε αssault.Πιστευω πως οι GKs δεν μπορουν να θεωρηθουν ενα καθαρα assault army και μονο λογω των ποντων που κοστιζει καθε μοντελο.Αλλωστε αν επιχειρουσα μοναχα το assault,θα χρησιμοποιουσα lr crusader που και frak granades εχει και περισσοτερο capacity.

Πιστεψε με και μενα μ αρεσει να μου καθονται οι ζαριες στα Daemonhosts η να βλεπω τον Εversor Assasin να σφαζει,ομως οπως ειπα ηδη παραπανω αυτο που προσπαθω να επιτυχω ειναι μια αξιοπρεπης competitive λιστα,πραγμα που σημαινει οτι πολλες και πιθανον διασκεδαστικες λυσεις αποκλειονται και δυστυχως το τωρινο codex(γ*** την τυχη μας)μου παρεχει μοναχα το lr για transport των GKs.


Παντα φιλικα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sephiroth
Champion
Champion
Sephiroth


Αριθμός μηνυμάτων : 193
Ηλικία : 34
Τόπος : Αθηνα
Currently Playing : The Great Devourer
Registration date : 12/11/2009

1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009, 21:22

Βρηκες και εσυ στρατο. Η αληθεια ειναι πως τα land raiders ειναι το μυστικο για μια καλη λιστα gk αλλα αν προκειται για λιστ τουρνουα πρεπει να σκεφτεις το σεναριο του να παιξεις εναντιον dark eldar. Εκει θα εχεις προβλημα. Βεβαια το επιχειρημα ποιος παιζει dark eldar ειναι καλο...but still.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://dragoonsephiroth@hotmail.com
Just_a_Justicar
Knight
Knight
Just_a_Justicar


Αριθμός μηνυμάτων : 272
Ηλικία : 31
Registration date : 15/12/2009

1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009, 21:40

H αληθεια ειναι οτι ποτε δεν εχω παιξει με Dark Eldar και τις miniatures τους μονο σε βιτρινα και σε κουτια τις εχω δει.Εδω παλιοτερα ειχα ακουσει οτι στην Ελλαδα Dark Eldar παιζουν μονο 3 ατομα.Σιγουρα το mobility τους ειναι ενα προβλημα ομως πιστευω πως υπαρχουν πολυ πιο cheesy λιστες που αποτελουν μεγαλο προβλημα για την παραπανω λιστα οπως τα κλασσικα Drop Pods που πλεον απαρτιζονται και απο Ironclad Dreadnoughts Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009, 22:01

Just_a_Justicar έγραψε:
Εδω παλιοτερα ειχα ακουσει οτι στην Ελλαδα Dark Eldar παιζουν μονο 3 ατομα.

ξερω τους 2! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009, 22:08

Το στρατηγικό κομμάτι όσον αφορά την εν λόγω λίστα περιορίζεται στο "Chargάρω // δεν", αυτό λέω... Αυτή η δυάδα επιλογών δεν μπορεί να χαρακτηριστεί στρατηγική. Το Land Raider προσφέρει αρκετή ασφάλεια, αλλά μέχρι εκεί. Περιορισμένη κινητικότητα (θα χάσει βολές για σοβαρή κίνηση) και λίγη δύναμη πυρός.

Φυσικά αν σε καλύπτει μαζί σου, αλλά είναι λίστα που στηρίζεται μόνο στο μή-καλό ζάρι του αντιπάλου, και ότι επιτυχία σημειώνει είναι γιατί έχει 14 armor, δεν έχει σχέση τον παίχτη. Και καλός στο παιχνίδι να είσαι, το ίδιο πράγμα θα κάνεις. Ενάντια σε έμπειρους αντιπάλους δεν έχει κάτι να κάνει.

Το DH codex έχει πολύ περισσότερα πράγματα από αυτά που έχεις βάλει, και ο έμπειρος παίχτης φαίνεται από τις επιλογές τις λίστας του.

Είχα συζητήσεις τελευταία, και στο επόμενο GT θα πάει φίλος μου με DH όπου θα εμπεριέχεται μόνο μία ομάδα GK και μία GKT... Οι υπόλοιποι πόντοι είναι όλοι στρατηγικές επιλογές. Ελπίζω να δεχτεί να ποστάρει την λίστα εδώ για να κυκλοφορεί και κανένα καλό παράδειγμα, θα του πώ.

Καλό είναι πάντως να μην θεωρήσεις πολύ καλή την λίστα, ξέρω ότι έχεις πάει καλά σε 2 τουλάχιστον τουρνουά, αλλά αυτό είναι θέμα matchup και τύχης... όταν π.χ. χάνει ο νέκρον το παιχνίδι από 2 χαμένα LD στο 10... μάλλον δεν κέρδισε η λίστα, ναι;

Υ.Γ. Ο τυπάς με το rhino σουβλατζίδικο είμαι king

Υ.Γ.2 Corum, και εγώ παίζω DE Razz φυσικά δεν έχουν τίποτα να φοβηθούν από το 12 armour Land Paper Razz άσε που είναι πήχτρα και στο Fusion Razz ή τις wyches που λένε στον GK "έχεις μία attack Τάκη!" santa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009, 22:54

Chronomancer έγραψε:
Υ.Γ.2 Corum, και εγώ παίζω DE Razz

εσύ είσαι ο 3ος!!! Shocked

lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sephiroth
Champion
Champion
Sephiroth


Αριθμός μηνυμάτων : 193
Ηλικία : 34
Τόπος : Αθηνα
Currently Playing : The Great Devourer
Registration date : 12/11/2009

1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009, 23:25

Ε βασικα και οι marines με drop pods πραγματι τα εχουν τα land raiders. Αλλα δε ανναφερομαι στα dreadnaught αλλα στα combi melta. Αλλα εγω πιστευω πως δε φταις εσυ αλλα ο στρατος. Εγω αρνουμαι παντως να ξαναπαιξω με τη καφριλια 2+ land raider μεχρι να βγει το νεο codex μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://dragoonsephiroth@hotmail.com
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΠεμ 17 Δεκ 2009, 09:58

Sephiroth έγραψε:
με τη καφριλια 2+ land raider

χοαχα0χα0χα9χ0χαχ0αχα0 flower

Δεν είναι καφρίλα Smile καφρίλες έχουν οι Eldars. Απλά ανούσια είναι Smile

Μόνο 1 codex έχει δικαιολογία να έχει πάνω από 1 LR, και αυτό είναι οι λύκοι... αφού τα άλλα μεταγωγικά τους έχουν ΜΟΝΟ 10 θέσεις... και για 2 όπλα οι χάντερς πρέπει να είναι 10 (χωρίς γκάρντ)... Ααααααουουουουουουου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΠεμ 17 Δεκ 2009, 10:03

Chronomancer έγραψε:
Sephiroth έγραψε:
με τη καφριλια 2+ land raider

Μόνο 1 codex έχει δικαιολογία να έχει πάνω από 1 LR, και αυτό είναι οι λύκοι... αφού τα άλλα μεταγωγικά τους έχουν ΜΟΝΟ 10 θέσεις... και για 2 όπλα οι χάντερς πρέπει να είναι 10 (χωρίς γκάρντ)... Ααααααουουουουουουου


Κώστη για ξαναδιάβασε λίγο τα υπόλοιπα codex όπως πχ Dark,Blood angels, Black templars ... όλοι 10 έχουν στο βασικό εκτός των C:SM
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΠεμ 17 Δεκ 2009, 10:12

Sephiroth έγραψε:
Ε βασικα και οι marines με drop pods πραγματι τα εχουν τα land raiders. Αλλα δε ανναφερομαι στα dreadnaught αλλα στα combi melta. Αλλα εγω πιστευω πως δε φταις εσυ αλλα ο στρατος. Εγω αρνουμαι παντως να ξαναπαιξω με τη καφριλια 2+ land raider μεχρι να βγει το νεο codex μου.

Μιχάλη ο Καθένας φτιάχνει μια λίστα που του αρέσει, και μπορεί να αξιοποιήσει τα ατού του περιορίζοντας ταυτόχρονα τις αδυναμίες του . Και επειδή αναφέρεσαι μάλλον σε εμένα για τα 2 LR , δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξω την συγκεκριμένη λίστα για κανένα λόγω. Τουλάχιστον μέχρι να γίνουμε ανταγωνιστικοί και εμείς και αποκτήσουμε το wargear των marines . Αμα εσυ χαλιέσαι με τις Mech λιστες , αυτό είναι κάτι που πρέπει να το δεις πως δουλεύει με το καινούργιο dex βέβαια γιατί αυτή είναι η 5η έκδοση ... Mechammer και εμπάς περιπτώσει δεν νομίζω ότι 2 σπασμένα LR δικά μου με το παλιό POTMS είναι το πρόβλημα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΠεμ 17 Δεκ 2009, 10:14

πάντως κρίμα που δεν παιζει κανεις dark eldar γιατι με 25 dark lances θα εκανε παρτυ με τις λιστες που κυκλοφορουν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΠεμ 17 Δεκ 2009, 10:16

Παίζει ο φάνης Dark Eldar ρε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΠεμ 17 Δεκ 2009, 10:21

Belial έγραψε:

Κώστη για ξαναδιάβασε λίγο τα υπόλοιπα codex όπως πχ Dark,Blood angels, Black templars ... όλοι 10 έχουν στο βασικό εκτός των C:SM

Razz Ο Θείος Λέκκας δεν κάνει λάθη, τα ανιψάκια του δεν καταλαβαίνουν την παραβολή! Οι άγγελοι δεν χρειάζονται πάνω από 10 σε μεταγωγικό. Οι Templars Σπάνια παίζουν μεγάλες ομάδες... Ενώ μία απλή λύκων θέλει default 11 άτομα Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΠεμ 17 Δεκ 2009, 10:21

ναι αλλα 25 dark lances δεν εχει... δεν εχω το κουραγιο ουτε να σκεφτω τι κολλημα χρειαζονται τα 3 ravagers!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΠεμ 17 Δεκ 2009, 10:43

Chronomancer έγραψε:
Belial έγραψε:

Κώστη για ξαναδιάβασε λίγο τα υπόλοιπα codex όπως πχ Dark,Blood angels, Black templars ... όλοι 10 έχουν στο βασικό εκτός των C:SM

Razz Ο Θείος Λέκκας δεν κάνει λάθη, τα ανιψάκια του δεν καταλαβαίνουν την παραβολή! Οι άγγελοι δεν χρειάζονται πάνω από 10 σε μεταγωγικό. Οι Templars Σπάνια παίζουν μεγάλες ομάδες... Ενώ μία απλή λύκων θέλει default 11 άτομα Smile


Ποιοι Αγγελοι από όλους γιατί οι δικοί μου για παράδειγμα είναι 11 -12 minimum . (Belial και 5 termies ) οπότε το LR δεν μου κάνει ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΠεμ 17 Δεκ 2009, 11:00

Belial έγραψε:
Chronomancer έγραψε:
Belial έγραψε:

Κώστη για ξαναδιάβασε λίγο τα υπόλοιπα codex όπως πχ Dark,Blood angels, Black templars ... όλοι 10 έχουν στο βασικό εκτός των C:SM
Razz Ο Θείος Λέκκας δεν κάνει λάθη, τα ανιψάκια του δεν καταλαβαίνουν την παραβολή! Οι άγγελοι δεν χρειάζονται πάνω από 10 σε μεταγωγικό. Οι Templars Σπάνια παίζουν μεγάλες ομάδες... Ενώ μία απλή λύκων θέλει default 11 άτομα Smile
Ποιοι Αγγελοι από όλους γιατί οι δικοί μου για παράδειγμα είναι 11 -12 minimum . (Belial και 5 termies ) οπότε το LR δεν μου κάνει ...

Μπάχ! Πρέπει να την μασήσω την τροφή... Όπου και να θέλεις chief με termies θέλεις LR βαρύ. Τώρα που το καταλάβαμε, πάμε και παρακάτω.

Μεταγωγικό είναι και το POD και το RHINO κοκ. Τα άλλα codex την παλεύουν ως έχει... οι λύκοι θέλουν 11 θέσεις για την "quote" απλή τους, και χρόνια τώρα ένας termi δεν είναι απλός. Οι απλοί G.Hunters θέλουν 10 για 2 όπλα, και 1 για LD 9. 11 σύνολο. Και για πιό απλά για να μην κάνουμε 50 reply
Space Wolves Tactical <=11
Dark Angels Tactical <=10
Space Marine Tactical <=10
Blood Angels Tactical <=10
Black Templars ή πεζοί θα πάνε ή σε Crusader, αλλά ποιός θα βάλει τέτοια ομάδα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΠεμ 17 Δεκ 2009, 11:10

11 λόγω του ότι θέλεις 2 special weapons και wolf guard να υποθέσω ... εμ δεν γίνεται και η πίτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτάτος φίλε κώστα κάτι θα πάρεις κάτι θα χάσεις αμα δεν σου αρέσει το 11 πάιξε με 10άδα. το οτι χρόνια τώρα ο termie δεν είναι απλός είναι μεν αλήθεια αλλά όχι για DA army καθώς το 100% των παιχτών παίζουν με termies για απλούς άρα .... Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΠεμ 17 Δεκ 2009, 11:11

Belial έγραψε:
11 λόγω του ότι θέλεις 2 special weapons και wolf guard να υποθέσω ... εμ δεν γίνεται και η πίτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτάτος φίλε κώστα κάτι θα πάρεις κάτι θα χάσεις αμα δεν σου αρέσει το 11 πάιξε με 10άδα. το οτι χρόνια τώρα ο termie δεν είναι απλός είναι μεν αλήθεια αλλά όχι για DA army καθώς το 100% των παιχτών παίζουν με termies για απλούς άρα .... Cool

Πφφφφ πές απλά "Ναί θείε Κώστα πάλι έχεις δίκιο" μή μου γράφεις κατεβατό geek
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

1750 Pure Grey Knights List Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1750 Pure Grey Knights List   1750 Pure Grey Knights List I_icon_minitimeΠεμ 17 Δεκ 2009, 11:12

εν μέρει έχεις αλλά .... υπάρχει και το αλλά μαλάκες τους περνάς στην GW που σας έδωσαν πάλι drop pod 10 θέσιο και όχι 12 θέσιο ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
1750 Pure Grey Knights List
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Grey Knights 1750
» Grey Knights 1750 pts
» Space Marines & Grey Knights List
» WTS Grey Knights
» wts GREY KNIGHTS

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer 40K :: Army lists, FAQ and Tactics-
Μετάβαση σε: