Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
4 lists to rule them all - Σελίδα 2 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 4 lists to rule them all

Πήγαινε κάτω 
+5
Nepenthe
Tzortz
lance-a-lot
Laskoulas
skario
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

4 lists to rule them all - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4 lists to rule them all   4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Αυγ 2010, 17:11

Οι Τεμπλε Γκαρντ οχι ! βγαζεις τους ποντους και βαζεις ενα στεγκαντον ο σλαν πρεπει να παιζει μονος και για ωρα αναγκης να μπαινει σε κοχορτ η πεζικο απλό, σπανια ασχολουντε με το σλαν σε λεω...
εγω βαζω 6ρια , μπονους ζαρι ,ολο το λορ ,2+σειβ , κουπ χαντς , βσβ 475 νομιζω
Τετεκο σταντε, σου δινει τεραστια στρατηγικα πλεονεκτηματα , d3 redeploy κτλ
συμφωνω 100% με σαλιες,
χαμελεονς βαλτε βρε ενα τριτο μη κανετε τσιγκουνιες Razz
Τα απλα σκιρμισερ δε μου αρεσουνε καλητερα κοχορτς με πολυ καλητερο πλεων σουτινκ βαρας στο 4 και το πισω ρανκ 16 φουλ κομαντ κοντα στους 105 ποντους
ο πριεστ με το σκρολ δεν ειναι κακος αλλα απο χεβεν πρεπει να ειναι τυχερος με ενα ζαρι να παρει ενα καλο σπελ... και φυσικα αν τον κανεις 2ου η να ξερεις 3 σπελλ παει 140 απαγορευτικος για το σκοπο τους καλητερα με 65+25 απλο ντισπελ σκρολ =90 και εχεις και chaneling
Oi warriors must
Γενικα στα πιο πολλα συμφωνουμε , ιδια γραμμη απλα πινελιες συμφωνα με το ατομικο στυλ του καθενος , οι Σαυρες δεν ειναι σπασμενος στρατος επ ουδενι , ειναι ενας σταθερος καλος στρατος που μπορει να κανει νικες , οπως και ητες.
Αυτο ισχυει για ολους τους στρατους , ειδατε ο εντι πχ δε θελει υδρες εμενα μου αρεσουνε , συμφωνουμε στο χοτεκ κτλ ,η ο στελιος θελει τεμπλεγκαρντ εγω οχι , ετσι οτι και να πουμε θα ειναι μια λιστα φτιαγμενη ΔΙΚΙΑ μας για εσας, πραγμα ΛΑΘΟς, Πρεπει να δειτε το γενικο πλαισιο που θα κινηθειτε και μετα να βαλετε τις δικες σας πινελιες
Οι λιστες θα ειναι ΔΙΚΕΣ σας με το δικο σας γκειμστιλ...
Κανεις μας δεν εχει εμβαθυνει στους μηχανησμους της 8ης , νομιζω το καταλαβαινετε , και το να ζητατε σπασμενες λιστες οταν εχουμε παιξει 10 μαχες πανω κατω ειναι το λιγοτερο ΟΥΤΟΠΙΚΟ , μη πω χαζο tongue Συμβουλες ζητατε σε ΘΕΩΡΙΤΙΚΟ επιπεδο, καντε λοιπων τις λιστες σας με το δικο σας στυλ και πηγαιντε , ααα και μην υποτιματε τους ξενους , δεν ειναι τοσο χαζοι οσο νομιζουμε για να εχουμε το προνομιο των σπασμενων λιστων !
Κατω το κεφαλι και δουλεια !
Παντως στην 8 παιζονται ευχαριστα οι περισοτεροι στρατοι νομιζω, οποτε θα χαρειτε



Υ/Γ Πολυ μου αρεσει αυτο το πινελιες
χαχα αρε γεωργιου αθανατε !!! pirat


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Laskoulas στις Παρ 13 Αυγ 2010, 17:20, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Altair
Arch Spammer
Arch Spammer
Altair


Αριθμός μηνυμάτων : 3224
Ηλικία : 31
Τόπος : Πάτρα
Currently Playing : Lizardmen, Bretonnia, Daemons
Registration date : 21/01/2010

4 lists to rule them all - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4 lists to rule them all   4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Αυγ 2010, 17:18

εχω σκεφτει να δοκιμασω μια λιστα χωρις την φρουρα αλλα αποτελουν καλη προστασια του slann. ποντοι που πιθανοτατα σωζεις. δεν ξερω ομως. εχω πει οτι η επομενη μαχη θα ειναι με τον slann μονο του αλλα δεν ξερω πως να παιξω για να τον προστατεψω απο καποια συγκεκριμενα πραγματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

4 lists to rule them all - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4 lists to rule them all   4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Αυγ 2010, 17:21

Στέλιος έγραψε:
εχω σκεφτει να δοκιμασω μια λιστα χωρις την φρουρα αλλα αποτελουν καλη προστασια του slann. ποντοι που πιθανοτατα σωζεις. δεν ξερω ομως. εχω πει οτι η επομενη μαχη θα ειναι με τον slann μονο του αλλα δεν ξερω πως να παιξω για να τον προστατεψω απο καποια συγκεκριμενα πραγματα.

Αντιηλιακό με δείκτη προστασίας 50... γιατι SUNS WILL ROLL!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
Altair
Arch Spammer
Arch Spammer
Altair


Αριθμός μηνυμάτων : 3224
Ηλικία : 31
Τόπος : Πάτρα
Currently Playing : Lizardmen, Bretonnia, Daemons
Registration date : 21/01/2010

4 lists to rule them all - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4 lists to rule them all   4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Αυγ 2010, 17:22

με εψησες λασκουλα και την εφτιαξα την λιστα Twisted Evil (καλη φαινεται αλλα το pit of shades???).
του φουστη, ολοι λειπουν απ'την πατρα και ο αδερφος μου δεν παιζει μαζι μου........... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

4 lists to rule them all - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4 lists to rule them all   4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Αυγ 2010, 17:24

Ολες τις μαχες μονο του των ειχα καιπεθανε μια φορα , κοιτα προστατυετε αρκετα με το εντσαντ 2 πλας σειβ , κυριως δε τον κυνηγανε , και γενικα μου θυμιζει τον παλιο σλαν του παλιου βιβλιου
Ξερεις το κυριωτερο προβλημα μεσα στην ΤΓ ειναι οτι σε βλεπουνε παντα και κατεπεκταση το γιουνιτ και οτι σου κανουνε σπελλ που κανουνε αφεκτ ολο το γιουνιτ και σλαν χωρις λουκ ουτ σερ και ουσιαστικα ψωφας
Νομιζω θα σου αρεσει μονος , ειναι πολυ πιο ευκινητος και να σου πω ? βαλε του αν σε ανησυχει το χαλι να πηγαινεις 20 !!!! απλα μετα δε θα εχεις 2+ σειβ
Δοκιμασε τον μονο σε 3-4 μαχες και πεσμου !
Δεν υποτιμω την Τεμπλε Γκαρντ καθε αλλο αλλα για την ωρα τον θελω μονο...











Έχει επεξεργασθεί από τον/την Laskoulas στις Παρ 13 Αυγ 2010, 17:26, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Altair
Arch Spammer
Arch Spammer
Altair


Αριθμός μηνυμάτων : 3224
Ηλικία : 31
Τόπος : Πάτρα
Currently Playing : Lizardmen, Bretonnia, Daemons
Registration date : 21/01/2010

4 lists to rule them all - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4 lists to rule them all   4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Αυγ 2010, 17:24

Nepenthe έγραψε:
Στέλιος έγραψε:
εχω σκεφτει να δοκιμασω μια λιστα χωρις την φρουρα αλλα αποτελουν καλη προστασια του slann. ποντοι που πιθανοτατα σωζεις. δεν ξερω ομως. εχω πει οτι η επομενη μαχη θα ειναι με τον slann μονο του αλλα δεν ξερω πως να παιξω για να τον προστατεψω απο καποια συγκεκριμενα πραγματα.

Αντιηλιακό με δείκτη προστασίας 50... γιατι SUNS WILL ROLL!!

στην loustria κανει ζεστη και το εχουμε συνηθησει. ολη μερα στον ηλιο με 50 βαθμους C
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

4 lists to rule them all - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4 lists to rule them all   4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Αυγ 2010, 17:25

βοηθάνε και τα νερά εδώ που τα λέμε, τροπικό κλίμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

4 lists to rule them all - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4 lists to rule them all   4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Αυγ 2010, 17:27

πιτ οφ σειντς ποσες ιντσες ? οτι ειναι 24 δε σε αγκιζει με το αναιρεις τα 6ρια στο φιναλε πηγαινε κοντα εσυ στον αλλο να μη μπορει να σου κανει απο μακρια σπελλ !!!
αντε δωσε ! και στειλε πμ και εγω δοκιμαζω ,δεν υπαρχει τιποτα στανταρ , γνωμες λεμε και γνωμες ακουμε !
Δεν ειναι κακο, ολοι ακομα μαθαινουμε !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Altair
Arch Spammer
Arch Spammer
Altair


Αριθμός μηνυμάτων : 3224
Ηλικία : 31
Τόπος : Πάτρα
Currently Playing : Lizardmen, Bretonnia, Daemons
Registration date : 21/01/2010

4 lists to rule them all - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4 lists to rule them all   4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Αυγ 2010, 17:29

να δεις ενα μαυρισμα που εχει κανει ο scar-veteran. σε λιγο θα τον βαλω να πουλαει CD



*σορρυ για το ρατσιστικο σχολιο*
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

4 lists to rule them all - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4 lists to rule them all   4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Αυγ 2010, 19:26

2 μαχες 8ης??? χαχαχαχαχαχαχα
Οταν η 8αδα εκανε εντατικη προετοιμασια (κοινως οσο δεν παταγε ψυχη στο μαγαζι...Razz) ο Εντι επαιζε 8η.
Εχω δοκιμασει:
Empire
Goblin Horde
Chaos
HE
Bretonnians.
Oι υπολοιποι τι εχουν παιξει? Αστε με να μαντεψω....χαχχαχαχαχαχαχαχααχα

Απο αυτους τους στρατους, μονο οι Chaos μου φανηκαν για πολλα πραγματα.
Και οι Νανοι που επαιξα απεναντι.
Τα Skaven ηταν επισης πολλα υποσχομενα (Malisovas SLave hordes).

Δεν λεω για το Hotek. Oκ. μια χαρα.
Mε ενα Power Scroll...την ΚΡΙΣΙΜΗ στιγμη ...αντε γεια HOtek. Oπου και να ναι.

Στην 8η μετραει μεν η ΠΟΙΟΤΗΤΑ του στρατου, αλλα ΠΙΟ ΠΟΛΥ μετραει ο σωστος συνδυασμος LORE στους μαγους και το ζαρι στα Winds of Magic.

Oι Lizardmen ειναι κλασικος στρατος που μεσα σε ολες τις εκδοσεις (και οχι μονο με ETC περιορισμους) ειχαν απο τα κορυφαια scores. Ο συνδυασμος Eko και Slann ειναι φανταστικος! Αλλα μολις καλπασει η πτωση των κομητων, αν υπαρχει Lore of Death/Shadow/Life σε οποιον συνδυασμο, αρχιζει ο πονος.

Η εκδοση ειναι απροβλεπτη. Και σε περιβαλλον που επικρατει Χαος....το ΧΑΟΣ εχει την τιμητικη του!Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 46
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

4 lists to rule them all - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4 lists to rule them all   4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Αυγ 2010, 20:12

Θα κατεβω (ανεβω μαλλον απο cambridge gia nottingham) με σαυρες.

Lore Light - Shadow ή Life.

Light kano to slann int 10 και ας μου πετανε pit kai μωβ ηλιους.
καλο kai vs deamons kai undead που νομιζω θα ειναι ακομα δημοφιλοι.

shadow me 2x3 salamandres kai to item pou anagazei T test meta apo ena petuxhmeno -d3T spell.

Kai life moy arese gia all around alla θα το αλλαξω για light.

Cupperd hands-temple guard - kai ignore 6s.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

4 lists to rule them all - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4 lists to rule them all   4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Αυγ 2010, 20:44

Ρε Εντι οκ ξερουμε το συνδρομο να εχεις την λαστ λεξη αλλα τα πραγματα δεν ειναι ετσι, εντ γιου νοου ιτ , παιζει παντα λογο η "ποιητητα" σε ολα τα δεδομενα , κανεις μας δε το παιζει ειδημονας ουτε προσπαθουμε να επιβαλουμε καποια αποψη , εχεις τις μαχες σου οπως λες , εχουμε παιξει και εμεις ομως.Ασε το φιλοσοφικο στυλ του ξερολοβιτς,που εχει λυση το Γορδιο Δεσμο και εχει ξεκλειδωση, Ως μεγαλος κλειδοκρατορας, τα μυστικα της 8ης και πες τελικα τιποτα νορμαλ στη συζητηση Γκουρου ... φακινκ δαλαι λαμα και στο λεει αυτο ο Χ-ΜΑΝ.γαμησε μας με τις παπαριες ολοι εχουνε μια αποψη και χωρις να υπαρχει κανενα αλλο δεδομενο στη νεα εκδοση ειναι σεβαστη, κανεις μας δεν ειναι τιποτα ξεχωριστο και το να το παιζει καποιος οτι ειναι,"χαχαχαχαχαχαχαχαχα" ,χωρις να ειναι Wink καταντα ενοχλητικο.
Μονο στο τραπεζι αποδυκνειωντε τα παντα και μετα απο πολλες μαχες.
Αυτη τη στιγμη παιδια ειτε βαλετε μια ειτε 10 υδρες κανεις δεν εχει περισοτερη πειρα απο εσας στο γκειμ, ξεκινατε ολοι απο την ιδια βαση.
Η 8η ειναι να σα ανακαλυψανε οι ΒλαχοΑμερικανοι τις αχανες εκτασεις την ΔΥΣΗΣ...

Καλη επιτυχια και Κιου (βγαλε την ΤΚ με εσκασες Razz ) και ρωτα Ποτε γινετε το Χειμωνιατικο Φαιρ φλεβαρι κτλ ? και για τικετς ποτε βγαινουνε. Wink



Υ/Γ Οι σαυρες με εξαιρεση Μουα και Σωτηροπουλου και του Φιλ Μανιγκαν,νομιζω, εκτος αν ητανε ο Μπιγκς δεν εχουνε κανει τιποτα σπουδαιο ποτε στα GT σε επιπεδο κορυφης, ειναι ενας στρατος ΧΡΥΣΗ μετριοτητα , ικανος για αρκετες νικες οπως και για ητες
Το να πας ψηλα απαιτει συνηθως τυχη , ικανοτητα , και ατυχια απο τους αντιπαλους σου Wink
Για μενα οποιος παιζει Σαυρες αντι τα ευκολακια Ξωτικα , Μαυρα και της Πολης, Χαος, Δαιμονες και Ποντικια , εχει κορασον και του αξιζει ενα μπραβο και ο κιου εχει !!!
ελα ρε κιου δωσε cherry
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

4 lists to rule them all - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4 lists to rule them all   4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Αυγ 2010, 20:57

Οι Σαυρες απο το 2002 εως σημερα εχουν το καλυτερο score στο Race vs Race των Πρωταθλητων πλεον Δανων.
Σε 4 Διαφορετικες εκδοσεις?Τυχαιο? Δεν νομιζω!
Η 8η ειναι ΑΠΛΑ ζαρι. Τιποτα αλλο. Αν χρειαζεται καποιος 1000000 μαχες για να το αποδεχτει, δεν αλλαζει τιποτα.
Εγω θα παιζω με Χαος. Και απο οοοοοολα τα καλα! Και οποιος θελει...ξερει που θα με βρει.

χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα
και Μητσο?
χαχαχαχαχαχαχχαχαχα

τα κακομοιρα τα Σαυρακια...τιποτα δεν εχουν. Μεχρι περυσι...ουτε καν miscast δεν ειχαν!
Κουτοχορτο δεν φυτρωνει στα μερη μου ρεεεεεεε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

4 lists to rule them all - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4 lists to rule them all   4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Αυγ 2010, 21:01

Μπιτς ...

Anyway αλλο λεω
Μη ξεχνας Σαυρες επαιζε για χρονια ο Κεντ
απλα καθε χρονο αλαζουνε οι δυναμεις πχ περσυ δαιμονες προπερσυ απεθαντοι οι σαυρες ειναι αυτο Χρυση μετροιοτητα , ελα αφου το ξερεις , για αυτο σε βαθος χρονου σε πρωταθλημα ειναι ψηλα !







Υ/Γ Εγω θα πονταρω στη λιστα Λετσαρου και στα σκοτεινα Ξωτικα (καλα καλα ισως ριξω και τιποτα ψιλα στη κολοφαρδια του σωτηροπουλου και του Κιου, αλλα λιγα, δε βγαινω μανα μου)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

4 lists to rule them all - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4 lists to rule them all   4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Αυγ 2010, 21:10

Ε αυτο σε λεω μανα μ!!!!!
Τα gunlines των Νανων ειναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ στην 8η!!!!!!!(1 απο τους 3 στρατους που εγραψα).

Ο Seer ομως με Skalm/Power Scroll εξω απο καμπανα...με 1 Skiterleap...
τσουπ στο Flank, Καλεσμα Ρωγμης, Power Scroll.....ποσες μηχανες εχει ο Νανος ειπαμε? Wink

Λυσεις υπαρχουν απεναντι στα παντα.
Αν θυμασαι πως ξεκινησα τις απαντησεις μου, θα εβλεπες πως ειπα: Δεν υπαρχουν imba lists. Υπαρχουν πολυ καλα items/combos και φυσικα....η Παικτικη Ικανοτητα του καθενος. Και με 4 ιδιες λιστες να πανε, που ας πουμε πως τα σπανε...λες να βγουν ολοι στην ιδια θεση?Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
skario
Admin
skario


Αριθμός μηνυμάτων : 1578
Ηλικία : 45
Τόπος : Πάτρα
Currently Playing : Vampire Counts Empire
Registration date : 23/09/2008

4 lists to rule them all - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4 lists to rule them all   4 lists to rule them all - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 14 Αυγ 2010, 10:14

Η λίστα ιπποτών που έχω φτιάξει:

1 Vampire Lord @ 475.0 Pts
General; Magic Level 3
The Arkayne: Master of the Black Arts [50.0] +2 dice in the pool
The Arkayne: Forbidden Lore [35.0] Knows all spells from the lore of Vampires
The Master: Summon Ghouls [15.0]
Flayed Hauberk [25.0] 2+ armour save
Sword of Swift Slaying [25.0] always strike first
Potion of Strength [20.0] +3 str one use
Earthing Rod [25.0] reroll first loss of control (έχει σώσει τον λόρδο μου 2 φορές!!!)
Dragonbane Gem [5.0] 2+ward vs flaming
1 Nightmare @ [0.0] Pts

1 Wight King @ 152.0 Pts
Barding; Lance; Heavy armour; Shield
Obsidian Lodestone [45.0]
1 Skeletal steed @ [0.0] Pts

1 Wight King @ 257.0 Pts
Battle Standard Bearer; Barding; Lance; Heavy armour; Shield
The Drakenhof Banner [125.0]
1 Skeletal steed @ [0.0] Pts

1 Necromancer @ 85.0 Pts
Magic Level 1; Necromancy; Knows 2 Necro Spells: heal and Macabre
Black Periapt [15.0]

19 Crypt Ghouls @ 168.0 Pts

1 Ghast @ [8.0] Pts

20 Crypt Ghouls @ 176.0 Pts

1 Ghast @ [8.0] Pts

19 Crypt Ghouls @ 168.0 Pts

1 Ghast @ [8.0] Pts

7 Blood Knights @ 490.0 Pts
Barding; Frenzy; Lance; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician
The Flag of Blood Keep = Regeneration

Όλοι στους Blood και πάμε βολτα. Η μονάδα αυτή έχει 2+ ward σε μαγεία, 4+ ward σε shooting 4+ regeneration σε close combat. Οι μάχες μου έχουν δείξει, οτι αν δεν είχα τα ghouls να μου σπάνε τα νεύρα, ίσως να κέρδιζα και πιο εύκολα. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
4 lists to rule them all
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» One Rule to Rule them all ....
» WarmaHordes rule q.
» Sniper Rule !
» Rule of Maw - 2400 OK
» Flames....rule(s) of Maw

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Army lists, FAQ and Tactics-
Μετάβαση σε: