Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Blood angels company 1750 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Blood angels company 1750 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Blood angels company 1750 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Blood angels company 1750 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Blood angels company 1750 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Blood angels company 1750 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Blood angels company 1750

Πήγαινε κάτω 
+7
belial
Tzortz
Trollzor
Blood Guzzler
Johneleos
Vabap Bap Bap
markador
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
markador
Knight
Knight
markador


Αριθμός μηνυμάτων : 253
Ηλικία : 47
Τόπος : Αθηνα, Καλλιθεα
Currently Playing : Blood Angels
Registration date : 15/08/2010

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΠεμ 25 Νοε 2010, 14:54

Mephiston 250 p.

Tactical squad 200 points
1x sergeant boltgun/powerfist/melta bombs
1x flamer
1x missile launcher
7x boltguns

Tactical squad 200 points
1x sergeant boltgun/powerfist/melta bombs
1x flamer
1x missile launcher
7x boltguns

Tactical squad 200 points
1x sergeant boltgun/powerfist
1x meltagun
1x missile launcher
7x boltguns

Devastator squad 210 points
1x sergeant close combat weapon/bolt pistol
4x missile launchers
5x boltguns

Devastator squad 210 points
1x sergeant close combat weapon/bolt pistol
4x missile launchers
5x boltguns

Assault squad 240 points
1x sergeant with power fist, melta bombs
2x meltaguns
7x close combat weapon / bolt pistol

Assault squad 240 points.
1x sergeant with power fist, melta bombs
2x meltaguns
7x close combat weapon / bolt pistol

Σε kill points δίνουν 8, σε objectives μπορούν να μοιραστούν σε 14 πεντάδες, η 10 από της οποίες παίρνουν objectives, τα μοντέλα τα έχω, βαμμένα κιόλας, τα μάζεψα στην βαλίτσα, σκοπεύω να τους δοκιμάσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vabap Bap Bap
Knight
Knight
Vabap Bap Bap


Αριθμός μηνυμάτων : 309
Ηλικία : 38
Τόπος : My own WAAAAAAGH!!!!!!!!
Currently Playing : With my Power Klaw
Registration date : 24/11/2009

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΠεμ 25 Νοε 2010, 17:12

Βγαλε τον Μεφιστον και τις melta bombs, κοψε ενα φανταρο απο τις tacticals και προσθεσε 2 Βιβλιοθηκαριους συν ρινοκερους, και αλλαξε τα flamers με meltaguns. General Tactics στινουν μπλοκα τα αρματα σαν τους αγροτες, ακολουθουν απο πισω οι ιπταμενοι και δινουν καλυψη οι devastators. Μικροι Βιβλιοθηκαριοι for the win!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Johneleos
Arch Spammer
Arch Spammer
Johneleos


Αριθμός μηνυμάτων : 3546
Ηλικία : 30
Τόπος : sthn xwra twn mpaokiwn
Currently Playing : dem gaimz
Registration date : 11/05/2010

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΠεμ 25 Νοε 2010, 22:39

πλακα θα εχει αυτη η λιστα , αλλα δεν ξερω αμα τα σπασεις σε combats den θα ειναι 15 κιll points ? γιατι δεν περνει 1 κιλλ ποιντ η καθε 5αδα ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blood Guzzler
Arch Spammer
Arch Spammer
Blood Guzzler


Αριθμός μηνυμάτων : 2472
Ηλικία : 32
Τόπος : Κορυδαλλός
Currently Playing : Tyranids, Blood Angels, Necrons, Orks, Chaos SM
Registration date : 08/02/2009

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΠεμ 25 Νοε 2010, 23:50

Εγω παλι θα σου προτεινα να κοψεις και τους Devastators και να βαλεις μερικα Baal Preds....Πολυ πεζικο πεφτει...

Τους Tactical απλα βγαλτους...δεν λενε...( οπως μου ειπε και το φιλτατος Vabap αποχαιρετα τους και στην 6η εκδοση τα ξαναλεμε ) εχεις ηδη γεμισει τα troop choises σου , βαλε 5δες assault marines με Razorback , δηλαδη ετσι:

5 x Assault Marines
1 Meltagun
Razorback with Assault Cannon or Lascannon

Που βγαινει στους 165 ποντους , και ειναι απο τα πιο standard units μας...Overused μεχρι αηδιας , αλλα κανει δουλιτσα

Αμα παλι θελεις ωραιο shooting , βαλε 2 10δες Sternguard με Drop Pods και φουλ combi-melta. Πολυ ξυλο αδερφε μου....αμα ξερεις που να τους ριξεις.

Επισης , βλεπω 20 Assault Marines αλλα κανενα Sang. Priest! Μεγα λαθος , παντα τους βαζουμε για να τουμπανιαζουμε ολο το στρατο. Προτεινω να βαλεις 2 , ειτε με Jump Packs και Power Weapon ή Lightning Claw , που βγαζει 180 ποντους και για τους δυο , ειτε θα τους βαλεις στα Razorback , πεζους , για 50 ποντους το καθενα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://stefoserpent.deviantart.com/
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΠαρ 26 Νοε 2010, 10:38

Η αλήθεια είναι ότι η λίστα δεν γεμίζει το μάτι.

-Αλλά-

Οσες φορές είπα ότι θα κατεβάσω βλακειούλα να γελάσουμε, κέρδισα τουρνουά...
Με το παλιό SM Dex, είχα κατεβάσει μία λίστα με 6 Deva Squads, με ότι όπλα είχα (Κυρίως ML).

Αρνητικά:
Εδώ έχεις κάτι λιγότερο, αλλά από την άλλη έχεις και αρκετό σουτίδι για κοντινά.
Αυτό που δεν έχεις αρκετά και μετράει πολύ, είναι mobility. Μιά φορά και ένα καιρό παίζαμε με πόντους, τώρα με objectives...
Ναι, ο Mephiston είναι θεριό ανήμερο και δίνει ξύλο, αλλά 5 wounds είναι και χωρίς το κρύψιμο από κάτι μεγάλο (ή έστω, χωρίς να μονοπωλεί τα λασκάννον!) θα φύγει ανκλάφταμπλ.
70 φαντάροι, και εγώ μαζί σου. Έχεις πολύ καλή δύναμη πυρός και τα στατιστικά του μαρίν είναι αξιοσημείωτα. Ενάντια σε CC Armies δεν έχεις τίποτα. Ναι, Assault Squads, 2 επιθέσεις και -όπως έλεγε ένας καθηγητής μου-" τα μπαλάκια μας κουνιούνται δεξιά και αριστερά, και σύ θαρείς πως είναι σακούλια με φλουριά"... Ένας CC Army σε δέρνει χωρίς να το σκεφτεί, γιατί το παιχνίδι έχει αλλάξει ριζικά. Orks? Mech & Bikes, 2o γύρο. Nids? Όσα και να βαρέσεις, έχει και άλλα και έρχονται, και για τους παράτολμους, κάνουν Infiltrate, outflank, deepstrike (ή ακόμα καλύτερα... Trygon Portal or Ymgarl). Eldar? 1 unit από Banshees ή αρλεκίνους να φτάσει, θα τα πάρει παραμάζωμα, και δεν ψάχνω το Bike Council που δεν θα πέσει από τα ντέρκα σου.

Ακόμα και ενάντια σε Shooting, οι ελπίδες του πεζικάριου είναι λίγες. Leman? 14 front s8 blasts που απλά σε φτάνουν. 700 πόντοι Tacticals άχρηστοι ενάντια σε τέτοιο matchup.

Ο Marine έχει τα πάντα, και τα κάνει καλά. Το πρόβλημα είναι, ότι οι άλλοι τα κάνουν καλύτερα. Δηλαδή, αν εσύ πεις ότι είσαι Shoota, ο IG σου λέει "εγώ βαράω καλύτερα". Αν πείς είσαι Choppa, τα νίδια σου λένε πως είσαι και γευστικός. Η λύση στα μαρίνια είναι η διαφορετικότητα και η πικοιλία, όχι το Spam, για να λές "εγώ σε ντέρκα εκεί που εσύ choppa, και σε choppa εκεί που εσύ ντέρκα".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 42
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΠαρ 26 Νοε 2010, 10:50

Συμφωνω σε οσα ειπε ο Chrono , εστω και με την λιγη εμπειρια που εχω. Αλλα απο την αλλη μου αρεσει αρκετα η horde-list με Marines Very Happy Επισης εχεις αρκετο shooting για οτι σε πλησιασει !

ΥΓ1. αν δεν δουλεψει μπορεις παντα μου κανεις δωρο τον στρατο ! Δεν θα εχω προβλημα !!!

ΥΓ2. και ναι , εχω κι εγω αποψη :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
markador
Knight
Knight
markador


Αριθμός μηνυμάτων : 253
Ηλικία : 47
Τόπος : Αθηνα, Καλλιθεα
Currently Playing : Blood Angels
Registration date : 15/08/2010

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΠαρ 26 Νοε 2010, 13:51

thanks guys!
είμαι στην φάση που σκάφτομαι για καινούργια λίστα, αύτη ήταν μια ιδέα, προσανατολίζομαι σε κάτι ανάμεσα στο drop troops που χρησιμοποιούσα πριν με μια μίξη από mechanized.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΚυρ 28 Νοε 2010, 10:27

εαν θέλεις να παίξεις ξύλο τότε κοίτα να βάλεις sanguinary priests και veteran vanguards ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vabap Bap Bap
Knight
Knight
Vabap Bap Bap


Αριθμός μηνυμάτων : 309
Ηλικία : 38
Τόπος : My own WAAAAAAGH!!!!!!!!
Currently Playing : With my Power Klaw
Registration date : 24/11/2009

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΚυρ 28 Νοε 2010, 19:36

Τη προταση μου για ΒΑ οσοι εχετε παιξει μαζι μου πανω κατω την ξερετε. Ναι μεν σπαμμαρει συγκεκριμμενα units του παιχνιδιου αλλα μεχρι στιγμης φαινεται αξιοπιστη μεχρι αηδειας. Ο ΒΑ παιχτης εχει να κανει μια μεγαλη επιλογη προτου φτιαξει λιστα: Fluff or Competitive? Γιατι καλως η κακως και τα δυο στους ΒΑ δεν γινεται. Αν διαλεξει fluff τοτε μαζι του αλλα να περιμενει τα χειροτερα και αν ερθουν τα καλυτερα μπραβο αλλα θα ειναι η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα. Αν διαλεξει competitive τοτε εχει αλλες πολυ συγκεκριμμενες επιλογες. Αρχικα δεν υπαρχει τιποτε αλλο στα troop choices εκτως των assault marines για παμπλους λογους τους οποιους αν ξεκινησω να τους αναφερω δεν θα τελειωσουμε ποτε. Οσα ΑΟΒR και αν αγορασατε, τις tactical σας καλως η κακως στην επομενη εκδοση θα τις δειτε να παιζουν. Επειτα 2, εγω προτεινω 3, BAAL ειναι απαραιτητα διοτι ειναι τρελα fire magnets, πολυ ενοχλητικα για τον αντιπαλο και κανουν για παμπολλους ρολους χωρις να ξεχναμε οτι τα rules τους απλα τα σπανε! Τελος, 1 βιβλιοθηκαριος ειναι οτι χρειαζεσαι για HQ μονο και μονο λογω ποντων και κουκουλας, δηδλαδη υπαρχει τουλαχιστον σαν προστασια απο τον αντιπαλο σας. Απο κει και περα καντε οτι σας φωτισει ο Sanguinious και οποιον φωτησει περισσοτερο ας νικησει! Αυτα ακολουθω εγω και κατα 90% με φωτιζει φαρος αποτι φαινεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Johneleos
Arch Spammer
Arch Spammer
Johneleos


Αριθμός μηνυμάτων : 3546
Ηλικία : 30
Τόπος : sthn xwra twn mpaokiwn
Currently Playing : dem gaimz
Registration date : 11/05/2010

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΚυρ 28 Νοε 2010, 20:07

Θα συμφωνησω αλλα δεν ειναι μονο τα Baal τα απολυτα των Blood Angels, γιατι και τα predαtοrs τους ειναι αρκετα καλα λογο του οτι ειναι φαστ οχηματα και αυτα στους ιδους points me generic marines . Αν και δεν εχω εμπιρια ουτε τα εχω δοκιμασει τοσο πολυ αλλα ειναι ακρετα ικανοποιητικα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΚυρ 28 Νοε 2010, 21:55

Vabap Bap Bap έγραψε:
Τη προταση μου για ΒΑ οσοι εχετε παιξει μαζι μου πανω κατω την ξερετε. Ναι μεν σπαμμαρει συγκεκριμμενα units του παιχνιδιου αλλα μεχρι στιγμης φαινεται αξιοπιστη μεχρι αηδειας. Ο ΒΑ παιχτης εχει να κανει μια μεγαλη επιλογη προτου φτιαξει λιστα: Fluff or Competitive? Γιατι καλως η κακως και τα δυο στους ΒΑ δεν γινεται. Αν διαλεξει fluff τοτε μαζι του αλλα να περιμενει τα χειροτερα και αν ερθουν τα καλυτερα μπραβο αλλα θα ειναι η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα. Αν διαλεξει competitive τοτε εχει αλλες πολυ συγκεκριμμενες επιλογες. Αρχικα δεν υπαρχει τιποτε αλλο στα troop choices εκτως των assault marines για παμπλους λογους τους οποιους αν ξεκινησω να τους αναφερω δεν θα τελειωσουμε ποτε. Οσα ΑΟΒR και αν αγορασατε, τις tactical σας καλως η κακως στην επομενη εκδοση θα τις δειτε να παιζουν. Επειτα 2, εγω προτεινω 3, BAAL ειναι απαραιτητα διοτι ειναι τρελα fire magnets, πολυ ενοχλητικα για τον αντιπαλο και κανουν για παμπολλους ρολους χωρις να ξεχναμε οτι τα rules τους απλα τα σπανε! Τελος, 1 βιβλιοθηκαριος ειναι οτι χρειαζεσαι για HQ μονο και μονο λογω ποντων και κουκουλας, δηδλαδη υπαρχει τουλαχιστον σαν προστασια απο τον αντιπαλο σας. Απο κει και περα καντε οτι σας φωτισει ο Sanguinious και οποιον φωτησει περισσοτερο ας νικησει! Αυτα ακολουθω εγω και κατα 90% με φωτιζει φαρος αποτι φαινεται.


+1000 το εχουμε δει να κοβει πολλακις το συστημα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΚυρ 28 Νοε 2010, 22:04

Δεν καταλαβαίνω τον λόγο γιατί θα έπρεπε ένας BA παίχτης να βάλει tactical αντί για Assault scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 42
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΚυρ 28 Νοε 2010, 22:23

thorgrim έγραψε:
εαν θέλεις να παίξεις ξύλο τότε κοίτα να βάλεις sanguinary priests και veteran vanguards ....

+1 Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blood Guzzler
Arch Spammer
Arch Spammer
Blood Guzzler


Αριθμός μηνυμάτων : 2472
Ηλικία : 32
Τόπος : Κορυδαλλός
Currently Playing : Tyranids, Blood Angels, Necrons, Orks, Chaos SM
Registration date : 08/02/2009

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΔευ 29 Νοε 2010, 00:58

Vabap Bap Bap έγραψε:
Τη προταση μου για ΒΑ οσοι εχετε παιξει μαζι μου πανω κατω την ξερετε. Ναι μεν σπαμμαρει συγκεκριμμενα units του παιχνιδιου αλλα μεχρι στιγμης φαινεται αξιοπιστη μεχρι αηδειας. Ο ΒΑ παιχτης εχει να κανει μια μεγαλη επιλογη προτου φτιαξει λιστα: Fluff or Competitive? Γιατι καλως η κακως και τα δυο στους ΒΑ δεν γινεται. Αν διαλεξει fluff τοτε μαζι του αλλα να περιμενει τα χειροτερα και αν ερθουν τα καλυτερα μπραβο αλλα θα ειναι η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα. Αν διαλεξει competitive τοτε εχει αλλες πολυ συγκεκριμμενες επιλογες. Αρχικα δεν υπαρχει τιποτε αλλο στα troop choices εκτως των assault marines για παμπλους λογους τους οποιους αν ξεκινησω να τους αναφερω δεν θα τελειωσουμε ποτε. Οσα ΑΟΒR και αν αγορασατε, τις tactical σας καλως η κακως στην επομενη εκδοση θα τις δειτε να παιζουν. Επειτα 2, εγω προτεινω 3, BAAL ειναι απαραιτητα διοτι ειναι τρελα fire magnets, πολυ ενοχλητικα για τον αντιπαλο και κανουν για παμπολλους ρολους χωρις να ξεχναμε οτι τα rules τους απλα τα σπανε! Τελος, 1 βιβλιοθηκαριος ειναι οτι χρειαζεσαι για HQ μονο και μονο λογω ποντων και κουκουλας, δηδλαδη υπαρχει τουλαχιστον σαν προστασια απο τον αντιπαλο σας. Απο κει και περα καντε οτι σας φωτισει ο Sanguinious και οποιον φωτησει περισσοτερο ας νικησει! Αυτα ακολουθω εγω και κατα 90% με φωτιζει φαρος αποτι φαινεται.

Ενταξει , τωρα εμενα μου φαινεται ανουσιο να κατεβαζω μια λιστα την οποια παιζουν αλλα 1028348975678234 ατομα 99% ιδια επειδη ειναι cheesy , και νικαει. Γαματη λιστα , ευκολοπαιχτη ( δεν σκεφτεσαι , προχωρας και dakka-dakka ) , κωψοκωλικη , σιγουρα , ΑΛΛΑ , ειναι one-trick pony list , και πιστευω οτι αν ο αλλος ξερει τι κατεβαζεις , παιρνει τα μετρα του.Το παιχνιδι θελει να εχει και λιγο ενδιαφερον...

Εγω προτιμω τις πιο fluff λιστες , ακομα κ αν αυτο μου κοστιζει μαχες. Ενταξει , δεν θα κατεβασω ποτε 30δα DC , ουτε Dante+ Sanguinior + Χρυσα Παιδια , απλα επειδη φαινονται γαματα..ωστοσο θα φτιαξω λιστουλες με units που ειναι ωραια μεν , αποδιδουν δε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://stefoserpent.deviantart.com/
Sn4k30r
Spamlord
Spamlord
Sn4k30r


Αριθμός μηνυμάτων : 1466
Ηλικία : 37
Τόπος : Larisa
Currently Playing : KILL THeM! KILL THeM aLL!!
Registration date : 30/07/2009

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΔευ 29 Νοε 2010, 01:13

ποιος ο λογος που παιζεις Β.Α? για αυτην την λιστα? o Μephiston? γιατι ολα τα αλλα δεν

υπαρχουν...μονο marinia? που ειναι οι Priests, τα Dreads , τα baal? ? ελεος...!

Οπως ειπε και ο Chrono ειναι μια λιστα η οποια δεν εχει θετικα σε κατι? CC? ανυπαρκτη....

Range? Vs guards-tau-?

Eιναι μονο 70 μαρινες.....οι Devastators θα πεθανουν ακλαφτες ουτε οπλα τπτ....

Γενικα ελπιζεις σε easy αντιπαλους...! οπως? =?

Αν εισαι Fluffy ok. και παλι τι Fluff με 1 Mefi και 70 μαρινες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΔευ 29 Νοε 2010, 01:26

έχοντας ρίξει μια γρήγορη ματιά στο dex των BA , αυτο που διαπίστωσα , είναι ότι έχεις πάρα πολλές επιλογές τόσες πολλές ποθ είναι κρίμα να κατεβάσεις λίστες κακεκτυπο vanilla . .



Αυτό το παράδειγμα με dante saguinor and guards , imo και fluff εiναι , και ξύλο τρελό ρίχνει .

επίσης μου αρέσουν πάρα πολλοί οι veteran vanguards με priest inside . ή astorath me DC . είναι ίσως ο πιο CC oriented στρατός από μαρινε τσαπτερ αυτή την στιγμή . και ειλικρινά από τις λίγες φορές που δεν χρειαζεσαι ντε και καλά LR .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vabap Bap Bap
Knight
Knight
Vabap Bap Bap


Αριθμός μηνυμάτων : 309
Ηλικία : 38
Τόπος : My own WAAAAAAGH!!!!!!!!
Currently Playing : With my Power Klaw
Registration date : 24/11/2009

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΔευ 29 Νοε 2010, 02:28

Aρχικα δεν λεω να παιξει ακριβως οτι κ εγω, ουτε νομιζω οτι χρειαζεται φτινες αντιγραφες λιστων απο CodexSM, ομως οπως και αν το κανουμε ερχομαστε και παλι στο σοβαρο ερωτημα fluff or competitive? Αν απαντιθει αυτο τοτε και τα αλλα μπορουν να μπουν σε μια σωστη σειρα. Για fluff δεν πεφτει λογος σε κανεναν μας παρα μονο η αισθητικη μας αποψη, για competitions τα αποελεσματα φαινονται στα τραπεζια και με διαφορετικους παιχτες καθε φορα. Εγω εδωσα καποιες κατευθυντηριες γραμμες, αλλα αν δεν σας βγαινουν η και δεν σας ταιριαζουν τοτε μην τις ακολουθησετε, ομως πρωτα απολα πρεπει να τις δοκιμασετεκαι οχι μια δυο φορες αλλα αρκετες.

Και ναι οσο και αν γουσταρουμε DC και καφρολιστες τετοιου τυπου ειναι ουτοπικο να νομιζει κανεις οτι λειτουργουν. Οσο και αν δεν θελουμε να το παραδεχτουμε (εγω παντως το συμμεριζομαι απολυτα) την λυση την εχουν δωσει τα Orkz! Shoot the killy stuff, kill the shooty stuff! Πρεπει λοιπον να μπορεις να το κανεις αυτο για να εχεις πιθανοτητες η λιστα σου να προχωρισει! Full hand to hand δεν μπορει να σταθει σε κανενα τραπεζι γιατι παρα πολυ απλα δεν θα φτασει ποτε! Απο την αλλη ομως full shooting στεκει μια χαρα και ας μην ξεχναμε οτι οσοι κρατανε οπλα εχουν και τις γροθιες τους αν χρειαστει η φτασει πολυ κοντα ο αντιπαλος. Ομως μεχρι τοτε shootαρε τον μεχρι αηδειας! Το ξυλο υπαρχει για να αποτελειωνεις τα units!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blood Guzzler
Arch Spammer
Arch Spammer
Blood Guzzler


Αριθμός μηνυμάτων : 2472
Ηλικία : 32
Τόπος : Κορυδαλλός
Currently Playing : Tyranids, Blood Angels, Necrons, Orks, Chaos SM
Registration date : 08/02/2009

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΔευ 29 Νοε 2010, 02:41

Vabap Bap Bap έγραψε:
Aρχικα δεν λεω να παιξει ακριβως οτι κ εγω, ουτε νομιζω οτι χρειαζεται φτινες αντιγραφες λιστων απο CodexSM, ομως οπως και αν το κανουμε ερχομαστε και παλι στο σοβαρο ερωτημα fluff or competitive? Αν απαντιθει αυτο τοτε και τα αλλα μπορουν να μπουν σε μια σωστη σειρα. Για fluff δεν πεφτει λογος σε κανεναν μας παρα μονο η αισθητικη μας αποψη, για competitions τα αποελεσματα φαινονται στα τραπεζια και με διαφορετικους παιχτες καθε φορα. Εγω εδωσα καποιες κατευθυντηριες γραμμες, αλλα αν δεν σας βγαινουν η και δεν σας ταιριαζουν τοτε μην τις ακολουθησετε, ομως πρωτα απολα πρεπει να τις δοκιμασετεκαι οχι μια δυο φορες αλλα αρκετες.

Και ναι οσο και αν γουσταρουμε DC και καφρολιστες τετοιου τυπου ειναι ουτοπικο να νομιζει κανεις οτι λειτουργουν. Οσο και αν δεν θελουμε να το παραδεχτουμε (εγω παντως το συμμεριζομαι απολυτα) την λυση την εχουν δωσει τα Orkz! Shoot the killy stuff, kill the shooty stuff! Πρεπει λοιπον να μπορεις να το κανεις αυτο για να εχεις πιθανοτητες η λιστα σου να προχωρισει! Full hand to hand δεν μπορει να σταθει σε κανενα τραπεζι γιατι παρα πολυ απλα δεν θα φτασει ποτε! Απο την αλλη ομως full shooting στεκει μια χαρα και ας μην ξεχναμε οτι οσοι κρατανε οπλα εχουν και τις γροθιες τους αν χρειαστει η φτασει πολυ κοντα ο αντιπαλος. Ομως μεχρι τοτε shootαρε τον μεχρι αηδειας! Το ξυλο υπαρχει για να αποτελειωνεις τα units!

Μα προφανως δεν αντιγραφουμε τους vanilla. Οι assault τυπαδες που πετανε τα jump pack και καβαλανε Razorback ηταν παντα της μοδας για τους Blood Angels , και υπαρχουν πολλοι λογοι γι αυτο , που σιγουρα ξερουμε ολοι.

Στη λιστα που παιζεις φιλε Vabap , ολα ειναι προσανατολισμενα σε 1 σκοπο: να περιορισεις τον αλλο οσο το δυνατον πιο πολυ , να γινει overwhelmed απο τα αρματα , και πανικοβλημενος να μην ξερει που να χτυπησει. Λειτουργει σαν μια οντοτητα , ολα δουλευουν με τον ιδιο σκοπο και ελπιζεις οτι θα σου βγει το κολπο. Προσωπικα πιστευω οτι αν ο αντιπαλος ψιλιαστει τη φαση , θα αρχισει να κοπαναει τα Baal , RB και Vindi , κατι που βεβαια παρ οτι δεν ειναι ευκολο , ειναι εφικτο αν ο αλλος εχει επαρκες anti-vehicle . Π.χ. τα " παλτα" οι Tau , παρακαλανε να παιζουν εναντια σε αρματα , γιατι θα σου παραταξουν 6-10 twin-linked Railguns και δεν θα προλαβαινεις να βαζεις κρατηρες...κατι παρομοιο θα κανει και ο Imperial Guard.
Απο κει και περα , στο ειπα , η λιστα που παιζεις ειναι η πιο ανταγωνιστιικη που μπορουν να κατεβασουν οι Blood Angels. Δεν ξερω αν αλλαξει κατι στο meta game με την κυκλοφορια του StormRaven , αλλα μεχρι τοτε , RAS Spam does the job. Απλα εγω δεν το ασπαζομαι.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://stefoserpent.deviantart.com/
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΔευ 29 Νοε 2010, 07:13

Angel of Blood έγραψε:

Π.χ. τα " παλτα" οι Tau , παρακαλανε να παιζουν εναντια σε αρματα , γιατι θα σου παραταξουν 6-10 twin-linked Railguns και δεν θα προλαβαινεις να βαζεις κρατηρες...κατι παρομοιο θα κανει και ο Imperial Guard.

Το εχεις δει να γινεται, η απλα το φανταζεσαι? Γιατι στην πραξη δεν το εχω δει.. Επισης ολο αυτο χρειαζεται τον IG/TAU να παιξει πρωτος, ο ΒΑ να μην σωσει τιποτα με τον παπα απο cover καθως κι οταν κανει pene να σπαει το οχημα κι οχι να το γρατζουνας.. (5-6).. Κοινως ειναι πολλα ολα αυτα που πρεπει να γινουν για να σπασουν αυτα τα οχηματα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Johneleos
Arch Spammer
Arch Spammer
Johneleos


Αριθμός μηνυμάτων : 3546
Ηλικία : 30
Τόπος : sthn xwra twn mpaokiwn
Currently Playing : dem gaimz
Registration date : 11/05/2010

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΔευ 29 Νοε 2010, 14:14

Προτασεις γινοντε απο ολους γιατι γιατι συνεχεια παει στο πιο ειναι καλητερο , ο καθενας πιστευω παιζει οτι θελει και οπως νομιζει εδω ο VAp ειπε καποια πραγματα οπως και οι αλλοι , και εγω πιστευω πως τα πρεντς ειναι αρκετα καλα.


@Thogrim η λιστα GOlden boyz δεν ειναι καλη γιατι εχουν 2 τεραστιαμειωνεκτηματα πως 1 δεν εχουν Inv σαβε οποτε ψοφανε πολυ ευκολα και 2 πανε μονο σε 5αδες.Η λυση ειναι 6 5αδες τετοιους και ενα πριστακο και λορδο των Αγγελων. Η μια 5αδα με dante εχει chapter banner 5 μελτα πιστολια και τον πριστ και οι αλλες 5 5αδες με 1 παουερ φιστ και 2 μελτα πιστολς , κατα 90 % φλαφικι και μπορει να παιξει καπως ( καθολου αλλα λεμε τωρα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΔευ 29 Νοε 2010, 14:18

κοίτα και εμένα το χρυσαφί με χαλάει κάπως ... σαν να έχω πάει εθνική οδό να δω σουλα μπούλα και έχω απέναντι μου τον τυπά με την fa cadoro αλυσίδα 27 καράτια .... ένα παράδειγμα έδωσα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Johneleos
Arch Spammer
Arch Spammer
Johneleos


Αριθμός μηνυμάτων : 3546
Ηλικία : 30
Τόπος : sthn xwra twn mpaokiwn
Currently Playing : dem gaimz
Registration date : 11/05/2010

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΔευ 29 Νοε 2010, 14:19

thorgrim έγραψε:
σαν να έχω πάει εθνική οδό να δω σουλα μπούλα και έχω απέναντι μου τον τυπά με την fa cadoro αλυσίδα 27 καράτια.
Question Question Question Question Question Question Wink what u mean
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΔευ 29 Νοε 2010, 14:24

Πώς να στο πώ δεν είμαι του σλόγκαν ο χρυσός μας ενώνει κτλ κτλ . άμα δεν βλέπω κόκκινο στο battlefield άστα να παν Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 46
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΔευ 29 Νοε 2010, 14:26

εχε υποψιν Σπυρο οτι για etc, τουρνουα κτλ μαλλον δεν θα πεζουν special char.

Ta fast vindicators μου αρεσουν , κινησε 12" και βαρας.
vanguard vets 1d6 scater και reroll reserve roll.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Blood angels company 1750 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Blood angels company 1750   Blood angels company 1750 I_icon_minitimeΔευ 29 Νοε 2010, 14:42

ναι ε; χμμμμ . τότε νο etc for me οι special chars δινουν και κάποιες στρατηγηκές στον στρατό εάν αποφασίσουν κάποιοι να τσεκουρέψουν το παιχνίδι και να μην έχουν combat tactics μαγκιά τους ! εγώ δεν θα πάρω . δεν είναι το ίδιο με το φαντασυ ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Blood angels company 1750
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Dark Angels Doublewing 1750!
» Blood Angels 1750
» For Sale: Dark Angels Company Veterans
» Dark Angels 1750

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer 40K :: Army lists, FAQ and Tactics-
Μετάβαση σε: