Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
PL13. Abducted47 vs kyrgkikas 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 PL13. Abducted47 vs kyrgkikas

Πήγαινε κάτω 
+6
Abducted47
kyrgkikas
aphelion
andreasch
Aerico
kiour_gr
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Ποια μινιατουρα σας αρεσε περισσοτερο;
Abducted47
PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_vote_lcap56%PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_vote_rcap
 56% [ 22 ]
kyrgkikas
PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_vote_lcap44%PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_vote_rcap
 44% [ 17 ]
Σύνολο Ψήφων : 39
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 46
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 14:03

Ποιά μινιατούρα από τις 2 που βλέπεται σας αρέσει περισσότερο?

Ο νικητής της ψηφοφορίας θα λάβει 3 βαθμούς για το Painters League ενώ, για κάθε 10 ψήφους που κερδίζει μια μινιατούρα, θα λαμβάνει και 1 βαθμό στο Painters League ο συμμετέχοντας. Διαρκεια 1 εβδομαδα.


Abducted47
PL13. Abducted47 vs kyrgkikas 12016copy

kyrgkikas
PL13. Abducted47 vs kyrgkikas SALAMANDERSTERNGUARDVETERAN
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aerico
Hero
Hero
Aerico


Αριθμός μηνυμάτων : 714
Currently Playing : There is only one army
Registration date : 21/12/2009

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 14:27

Kyrgkikas Δαγκωτό !!! Σπάστε το λομπυ της αθήνας ! Ψηφίστε μικρότερα clubs !!! Warhammerάκης !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 43
Registration date : 05/07/2011

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 14:39

Αν και ο χαοτικός είναι αδυναμία μου το βάψιμο του kyrgkika μου αρέσει περισσότερο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 46
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 14:42

Aerico έγραψε:
Kyrgkikas Δαγκωτό !!! Σπάστε το λομπυ της αθήνας ! Ψηφίστε μικρότερα clubs !!! Warhammerάκης !!!

lol ο αδελφος μου ειναι στο Cambridge.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 14:46

break the lobby of Cambridge!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 14:54

O abducted εχει κανει πολυ καλη δουλεια!Μπραβο φιλε μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Abducted47
Spamlord
Spamlord
Abducted47


Αριθμός μηνυμάτων : 1589
Ηλικία : 43
Τόπος : Into the Abyss
Currently Playing : D3 + LOL
Registration date : 24/11/2008

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 14:56

+1 ston kyrgkikas polloi oreos o salamander
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cad@veR
Knight
Knight
Cad@veR


Αριθμός μηνυμάτων : 277
Registration date : 16/07/2010

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 15:27

Πολυ καλη δουλεια και απο τους 2 και ο Χαοτικος εχει μια πολυ σκοτεινη ατμοσφαιρα που βγαζει αλλα με χαλασε λιγο το απλο drybrush που εχει το cloak του!

+1 στον ΚυρΓκικα λοιπον!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.cadaver.co.nr
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 15:49

Την ρίχνω στον Κυρ. Θα ήθελα παραπάνω επίπεδα, αλλά και αυτά που φαίνονται είναι καλά. Η μινιατούρα του abducted μου φαίνεται πολύ μονόχρωμη-μονόχνωτη, σα να έφαγε πολύ badab, και η βάση το ίδιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 16:51

abducted. Μου αρεσει πολυ περισσοτερο ο τροπος που δενουν τα χρωματα του (με τις σκιες κ φωτα) καθως κ η επιλογη των χρωματων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
h34dnotf0und
Arch Spammer
Arch Spammer
h34dnotf0und


Αριθμός μηνυμάτων : 2002
Ηλικία : 45
Registration date : 06/10/2008

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 18:48

Ψηφίζω Κυρ. Ο μάγος έχει πολύ ωραίο και σκοτεινό feel, αλλά o marine έχει καλύτερο επίπεδο από τεχνικής άποψης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.demonicpigeon.com
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 18:57

Είναι πολύ ωραία η χλέπα από το χέρι του μάγου, αλλά του Γκίκα το βάψιμο ειναι πιο καθαρό και παίρνει το +1.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Abducted47
Spamlord
Spamlord
Abducted47


Αριθμός μηνυμάτων : 1589
Ηλικία : 43
Τόπος : Into the Abyss
Currently Playing : D3 + LOL
Registration date : 24/11/2008

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 18:58

Τα χρωματα που διαλεξα τα ειδα απο την παρακατω φοτο για οποιον ενδιαφερετε Very Happy

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas 112006_cart_04
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 19:08

h3adnotf0und έγραψε:
Ψηφίζω Κυρ. Ο μάγος έχει πολύ ωραίο και σκοτεινό feel, αλλά o marine έχει καλύτερο επίπεδο από τεχνικής άποψης.

αυτο, επειδη ειμαι noob, μπορουμε να το αναλυσουμε, για να μαθαινουμε κ κατι απο ολο αυτο το τζερτζελο? Εγω βλεπω του abducted σαφως καλυτερο σε τεχνικες. Βλεπω να εχε κανει blends and tricks, τα οποια του στρωσαν ομορφα(η φωτο τα κρυβει). Απο την αλλη στον marine, βλεπω κλασσικο παλιο GW βαψιμο. Χοντρες γραμμες για lining, κλπ. Τι ειναι αυτο που δεν βλεπω, κ θεωρειται το μαριν οτι εχει καλυτερη τεχνικη στο βαψιμο???

Σοβαρα μιλαω. Θα πρεπει ειτε να ξεκαθαρισουμε τα κρητιρια μας, ειτε απλα να αποκτισουμε ολοι μας κρητηρια. Βαση αυτων των tutors απο τους Ισπανους κ τους Γαλλους που εχει μαζεψει η Κατ, ο Μαριν ειναι μη αποδεκτος. πλζ, πειτε εστω ποια σχολη ακολουθουμε εδω μεσα, να ξερουμε τι βλεπουμε..



@kyrgikas - ubducted, για κανενα λογω μην το παρετε προσωπικα. 2 μινιατουρες βλεπω, κ καποια σχολια. Δεν υπαρχουν προσωπα μεσα στην παραπανω ερωτηση μου. (και αναποδα να τα ειχατε ποσταρει, ακριβως το ιδιο θα ρωταγα, οπως εχω ξανακανει κ στο παρελθον, αλλα απαντηση δεν πηρα.)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 19:23

IMHO o μάγος έχει πολύ drybrush που δεν συμπαθω σαν μέθοδο! Ο μαριν είναι κλασικός αλλά καθαρός.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 19:31

ogyon έγραψε:
h3adnotf0und έγραψε:
Ψηφίζω Κυρ. Ο μάγος έχει πολύ ωραίο και σκοτεινό feel, αλλά o marine έχει καλύτερο επίπεδο από τεχνικής άποψης.

αυτο, επειδη ειμαι noob, μπορουμε να το αναλυσουμε, για να μαθαινουμε κ κατι απο ολο αυτο το τζερτζελο? Εγω βλεπω του abducted σαφως καλυτερο σε τεχνικες. Βλεπω να εχε κανει blends and tricks, τα οποια του στρωσαν ομορφα(η φωτο τα κρυβει). Απο την αλλη στον marine, βλεπω κλασσικο παλιο GW βαψιμο. Χοντρες γραμμες για lining, κλπ. Τι ειναι αυτο που δεν βλεπω, κ θεωρειται το μαριν οτι εχει καλυτερη τεχνικη στο βαψιμο???

Σοβαρα μιλαω. Θα πρεπει ειτε να ξεκαθαρισουμε τα κρητιρια μας, ειτε απλα να αποκτισουμε ολοι μας κρητηρια. Βαση αυτων των tutors απο τους Ισπανους κ τους Γαλλους που εχει μαζεψει η Κατ, ο Μαριν ειναι μη αποδεκτος. πλζ, πειτε εστω ποια σχολη ακολουθουμε εδω μεσα, να ξερουμε τι βλεπουμε..



@kyrgikas - ubducted, για κανενα λογω μην το παρετε προσωπικα. 2 μινιατουρες βλεπω, κ καποια σχολια. Δεν υπαρχουν προσωπα μεσα στην παραπανω ερωτηση μου. (και αναποδα να τα ειχατε ποσταρει, ακριβως το ιδιο θα ρωταγα, οπως εχω ξανακανει κ στο παρελθον, αλλα απαντηση δεν πηρα.)

Και βεβαια τιποτα το προσωπικο Ογκυον.Περισσοτερο με εξοργησε ο τυπος ο οποιος ενω θεωρουσε το μοντελο του Κανταβερ καλυτερο ψηφισε το αλλο μονο και μονο επειδη ηταν απο το 40Κ.
Απο εκει και περα.Το μοντελο μου ενω δεν ειναι καποιο ΗQ hero , Sergeant , IC κλπ.Εχει και αυτο το δικο του Black lining , blending (sorry αλλα οι φωτο δεν βοηθαει ) Highlights και ειναι converted.Απο εκει και περα δεν ακολουθησα καποια σχολη (δεν ξερω ουτε καν ποιες ειναι αυτες).Ευχαριστω για την κριτικη μια και απο αυτην ολοι μας γινομαστε καλυτεροι ειδικα οταν αυτη ειναι καλογραμμενη.

ΥΓ το ''μη αποδεκτο'' πληγωσε λιγο την υπερηφανια μου αλλα δεν γαμιετε ειναι κακη και η μερα. afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 19:49

@ Ογκυον. Οι τεχνικές που λες, είναι για μοντέλα βιτρίνας κυρίως. Ο μαριν ειναι ξεκάθαρο πως είναι κατα κύριο λόγο για παιχνίδι! Άρα έχοντας αυτο στην σκέψη μας, κρίνουμε ανάλογα. I love you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 43
Registration date : 05/07/2011

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 19:59

kyrgkikas έγραψε:

Περισσοτερο με εξοργησε ο τυπος ο οποιος ενω θεωρουσε το μοντελο του Κανταβερ καλυτερο ψηφισε το αλλο μονο και μονο επειδη ηταν απο το 40Κ.

Το δικό σου τουλάχιστον το είδε! Το δικό μου δεν το είδε καν... Shocked

Πάντως δεν είμαστε και golden deamon, ούτε επαγγελματίες! Ο καθένας ότι μπορεί κάνει και με το μεράκι του βάζει τον κόπο του προς ευχαρίστηση των άλλων. Οπότε λίγο πολύ όλα αξίζουν επιβράβευση. Όπως και όσοι κρίνουν το κάνουν βάση προσωπικού γούστου γιατί όπως έιπα δεν είμαστε επαγγελματίες. Οπότε λίγο πολύ όλες τις γνώμες πρέπει να τις δεχόμαστε. Και στην τελική αν είσαι εσύ ευχαριστημένος με τον εαυτό σου όλα τα άλλα... :aye:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 20:06

aphelion έγραψε:
@ Ογκυον. Οι τεχνικές που λες, είναι για μοντέλα βιτρίνας κυρίως. Ο μαριν ειναι ξεκάθαρο πως είναι κατα κύριο λόγο για παιχνίδι! Άρα έχοντας αυτο στην σκέψη μας, κρίνουμε ανάλογα. I love you


Κωστα μην λες οτι θες τωρα (μαλακιες ειναι η λεξη αλλα κραταω τους τυπους). Σε διαγωνισμο, δεν υπαρχει βαψιμο tabletop.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 20:18

Παράθεση :
IMHO o μάγος έχει πολύ drybrush που δεν συμπαθω σαν μέθοδο! Ο μαριν είναι κλασικός αλλά καθαρός.

Την ίδια άποψη είχα, την εξέφρασα με "badab" το οποίο είναι το μαύρο μελάνι. Ο Marine έχει κάποια "ελαττώματα" γι'αυτό και λέω "θα ήθελα παραπάνω επίπεδα".
Έχει διαβαθμίσεις όμορφες στο πράσινο (νομίζω διακρίνω 4 πράσινα), και έχει διαβάθμιση και στο freehand symbol, και σε κάθε λεπτομέρεια, η οποία είναι ευθεία και προσεγμένη. Θα ήθελα παραπάνω στο π.χ. μαύρο όπου διακρίνω λίγη διαβάθμιση και λίγο απότομη.

Σε αντίθεση, τα shoulderpads του μαγούκου έχουν διαβαθμίσεις που δεν ακολουθούν την φυσική πορεία του armour. Είναι ευθείες μπλέ γραμμές, σε αγκυλωτό χώρο, με αποτέλεσμα αλλού να μεγαλώνει και αλλού να μικραίνει η σκούρα απόχρωση, δίνοντας την εντύπωση του πρόχειρου.

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεως, δεν θέλω να θίξω τον abducted, από τον οποίο έχουμε δει αρκετά ωραίες δουλειές κατά καιρούς, απλά τεκμηριώνω πιό "επιστημονικά" (ομιτζί και τρία λολ) τη διαφορά επιπέδου. Ο dargor πήρε για άλλη μια φορά best painted στο GT με ποιοτικούς Space Marines, με ευθείες προσεγμένες γραμμές και High. Είναι ένδειξη ποιότητας. (περιμένω πως και πως το events coverage από τη GW)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 20:33

ogyon έγραψε:
aphelion έγραψε:
@ Ογκυον. Οι τεχνικές που λες, είναι για μοντέλα βιτρίνας κυρίως. Ο μαριν ειναι ξεκάθαρο πως είναι κατα κύριο λόγο για παιχνίδι! Άρα έχοντας αυτο στην σκέψη μας, κρίνουμε ανάλογα. I love you


Κωστα μην λες οτι θες τωρα (μαλακιες ειναι η λεξη αλλα κραταω τους τυπους). Σε διαγωνισμο, δεν υπαρχει βαψιμο tabletop.

Νομιζω οτι για μια μερα και για ενα μοντελο παραεφαγα πολυ χολη.Πειραζει και το στομαχι μου ετσι και αλλιως.Το να χαντακονεις το μοντελο μου ακομα και μεσα στο νημα που γινετε η ψηφοφορια δεν νομιζω να μου αξιζει , τουλαχιστον θα μπορουσαμε να διευθετησουμε το θεμα με ΠΜ.Σιγουρα η δικια μου ευγενια εξαντληθηκε.Οταν η ψηφοφορια ειναι στο 13-14 και μετα τα δυσμενη σχολια εκτοξευετε σχεδον στο 13-16.

Σιγουρα βαφεις καλυτερα απο εμενα -αυτο ειναι ολοφανερο- αλλα τουλαχιστον ας κρατησω την κλουβια κεφαλα μου στην θεση της.Θα παρακαλουσα να αφαιρεθει το μοντελο μου απο τον ολο διαγωνισμο (στελνω και ΠΜ στον Κιουρ).

Ευχαριστω οσους τιμησαν τον Abducted και εμενα.Τα λεμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 20:35

ogyon έγραψε:
aphelion έγραψε:
@ Ογκυον. Οι τεχνικές που λες, είναι για μοντέλα βιτρίνας κυρίως. Ο μαριν ειναι ξεκάθαρο πως είναι κατα κύριο λόγο για παιχνίδι! Άρα έχοντας αυτο στην σκέψη μας, κρίνουμε ανάλογα. I love you


Κωστα μην λες οτι θες τωρα (μαλακιες ειναι η λεξη αλλα κραταω τους τυπους). Σε διαγωνισμο, δεν υπαρχει βαψιμο tabletop.

Flame on pousti! Που λέει και ο Johnny Storm!
Εδώ δεν είναι διαγωνισμός επιπέδου Golden Demon! Εδώ το έχουμε πει άπειρες φορές μοστράρουμε οτι βάφουμε.
Απλά πρέπει να καταλαβουμε όλοι πως δεν είναι μόνο ένα πρότυπο βαψίματος με βάση το οποίο συγκρίνουμε ΟΛΑ τα μοντέλα. ΠΧ. Ο Γκίκας βάφει με old school style, άρα δεν είναι σωστό να τον κρίνεις με βάση τιν Ισπανική γραμμή βαψίματος αλλά με την αντίστοιχη old school της GW αρχικά!!! Ο Βασίλης από την άλλη, έχει ακολουθήσει άλλο στυλ βαψίματος, πιο μοντέρνο αλλά έκανε χρήση μιας τεχνικής που δεν συμβαδίζει με το πρότυπο αυτο και για μένα, αν και προτιμώ τον νέο τρόπο πια, ο Γκίκας έφτασε πιο κοντά το προτυπο με το οποίο θα έπρεπε να τον συγκρίνουμε. PL13. Abducted47 vs kyrgkikas 80974
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 20:38

Γιώργο χαλάρωσε! Αρχικά αυτό που είπες οτι βάφεις χειρότερα από τον Ογκυον είναι αστείο...Ο Ογκυον χτίζει δεν βάφει!
Δευτερον ασε την φιγούρα εκεί που είναι και μην ακούς τι λένε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 20:42

Μπρό η άποψή μου είναι ότι ο ogyon συζητάει με τον aphelion, ως προς την επιλογή του aphelion, και δεν έχει σχέση με εσένα Smile, ρωτόντας ως (όπως το έγραψε) νούμπ να μάθει με τι κριτήρια ένας "έμπειρος" όπως ο αφέλιον ψήφισε Smile

Θα μου επιτρέψεις να σημειώσω (για άλλη μια φορά) ότι οι όποιες ψηφοφορίες γίνονται με κριτή το κοινό, είναι αναμενόμενο να έχουν έντονο το κομμάτι της "κουφής" ψήφου, και υψηλό το δείκτη υποκειμενικότητας Smile Ειδικά οι εντός του φόρουμ διαγωνισμοί δεν έχουν κάτι να κερδίσουμε, για μένα, ούτε καν φήμη Smile Δε βλέπω το λόγο να χαλιέσαι και να θέλεις να αποσυρθείς Smile

Μήπως παρεξήγησες τα γραμμένα σε μία -όπως είπες- ήδη κακή μέρα? Smile

Anyways, η ανωτέρω κριτική που έγραψα τουλάχιστον εγώ, δεν είχε σκοπό να θίξει κανέναν! Σίγουρα, τα μοντέλα που είναι εδώ είναι ανώτερα από αυτά που βλέπουμε να πολυκυκλοφορούν, και έχουν ένα σημαντικό πλεονέκτημα από το 96% των δικών μου μοντέλων: Είναι βαμμένα περιποιημένα! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL13. Abducted47 vs kyrgkikas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL13. Abducted47 vs kyrgkikas   PL13. Abducted47 vs kyrgkikas I_icon_minitimeΠεμ 03 Νοε 2011, 20:50

Chronomancer έγραψε:
Μπρό η άποψή μου είναι ότι ο ogyon συζητάει με τον aphelion, ως προς την επιλογή του aphelion, και δεν έχει σχέση με εσένα Smile, ρωτόντας ως (όπως το έγραψε) νούμπ να μάθει με τι κριτήρια ένας "έμπειρος" όπως ο αφέλιον ψήφισε Smile



Οτι ακριβως ειπε.

Δεν εχει να κανει με σενα κ το ειπα. Δεν βαφω. Δεν ξερω κ δεν θελω να μαθω. Απλα ερωτηση προς τα κρητιρια ειναι. Η μινιατουρα σου ειναι πολλη ομορφη. Σε ενα τραπεζι θα καθομουν να την κοιταξω. απλα διαφωνω με τα κρητιρια οπως "παει για τραπεζι κι ετσι το κρινουμε" κ.α. που λεει ο spamlord εδω μεσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
PL13. Abducted47 vs kyrgkikas
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» PL13,Cad@ver vs h3adnotf0und
» PL13. Aphelion vs Stelios
» PL13, andreasch vs bariemai
» PL3, Abducted47 vs Elhion
» PL6, Abducted47 Vs Chronomancer

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Painting and Modelling :: GWF Online Competitions :: Painters League Board-
Μετάβαση σε: