Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Daemons Draft I 2012 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Daemons Draft I 2012

Πήγαινε κάτω 
+2
Khar Vader
Asarnil the Dragonlord
6 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 20:09

Παράθεση :
Herald of Nurgle BSB
140 pts

Herald of Khorne
Armour of Khorne,Firestorm Blade
140 pts

Herald of Slaanesh
No AS
140 pts

Herald of Tzeentch
Spellbreaker
Disc of Tzeentch
160 pts

23 Bloodletters FC Icon of Endless War 331 pts
23 Bloodletters MC 294 pts
23 Daemonettes FC Siren Standard 331 pts
13 Plaguebearers Mus Champ 174 pts
5 Chaos Furies 60 pts
5 Chaos Furies 60 pts
1 Fiend of Slaanesh 55 pts
1 Fiend of Slaanesh 55 pts
6 Bloodcrushers Mus, Champ 450 pts

Μια αμυντικη λιστα. Παιζει ακομα καλυτερα αν πεταξω εξω τον Χεραλντ του Σλανες και δωσω GREAT STANDARD OF SUNDERING στον BSB και Jaggernaut στον Xεραλντ του Κχορν.

Τeam Tournaments:

Αν μια Ομαδα την θελει για να παιζει απεναντι σε Dwarfs, Lizardmen, Empire, Skaven, Ogre Kingdoms, WE, TKs τοτε βγαζουμε εξω τη μια μοναδα Daemonettes (και τον Herald οπως ειπα)
και μπαινουν 2x5 Flesh Hounds of Khorne.
Δλδ

Παράθεση :
Herald of Nurgle BSB
Great Standard of Sundering
190 pts

Herald of Khorne
Armour of Khorne,Firestorm Blade
Jaggernaut
190 pts

Herald of Tzeentch
Spellbreaker
Disc of Tzeentch
160 pts

23 Bloodletters FC Icon of Endless War 331 pts
23 Bloodletters MC 294 pts
14 Plaguebearers Mus Champ 186 pts
5 Chaos Furies 60 pts
5 Chaos Furies 60 pts
6 Flesh Hounds 210 pts
5 Flesh Hounds 175 pts
1 Fiend of Slaanesh 55 pts
1 Fiend of Slaanesh 55 pts
6 Bloodcrushers Mus, Standard 450 pts

2396 points



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Dr.Edd στις Δευ 06 Φεβ 2012, 20:29, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 20:22

Αμυντική με κράσερς; Βάλε 6 Beasts of Nurgle ! Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 20:30

Max 450 pts . Καλα θα ηταν...

updated with Team Analysis.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 20:36

Τέσσερα τεσπά Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 20:37

Eντι , λιστες χωρις Greater Δαιμονα , δεν απασχολουνε ουσιαστικα τις σαυρες...
ειναι απλα θεμα τελικης διαφορας , υπερ τις σαυρας.
Και το λεω σοβαρα.εκτος αν σκασουνε οι σλαν.
Κοινως οπως εχω δει και αν παιχτει ετσι το παιχνιδι φετος , και οι δαιμονες κατεβουνε χωρις μεγαλο λορδο , μαυρο φιδι κολοβο που τους εφαγε.
Ηδη οι vampire counts ειναι πολυ ελεγξιμοι , οπως και οι δαιμονες ισως.
Δυο στρατους που ψαχνουνε ποντους τους ... κυνηγαω με τις σαυρες.
Τουλαχιστων με τη λιστα μου σε αυτη τη μορφη.

Για τους ΤΚ τα σκυλια ειναι ευκολος στοχος για τις κομπρες ενω καταπελτες σουτινκ και μαγεια θα χτυπα τα υπολοιπα Το3.Και εκει δε ξερω ... δε μου φαινονται ευκολα τα πραγματα για τους δαιμονες , αλλα σιγουρα ειναι ποιοτικοι και μπορουνε να τσακισουνε οπου πεσουνε.

Για τους αλλους δε ξερω , απλα αναφερω απο τη σκοπια μου με τους στρατους που παιζω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 20:50

Mην ξεχνας πως ακομα και αν καποιος παιζει με 2 Σλαν, ο ενας, (απεναντι σε Death/Shadow πχ θα διαλεγα τον Death) παιζει σαν L2. και πολυ δυσκολα θα περασει ξορκι που να κανει pick τους χαρακτηρες.
Επισης, μιλας ως LM player. Ο οποιος δεν εχει αντιμετωπισει εδω και καιρο 6 hounds,5 Hounds, 6 Crushers, Fiend, Fiend και 2 βαρβατα πεζικα. Μετα το 2ο γυρο (μιλαω σαν Daemon player) ΚΑΙ με το νεο LoS ΞΕΧΝΑ τους DIverters σου και ετοιμασου για ξυλο με τα 3 units σου απεναντι στους Deamons.

Θα σε παιξω μια με Σαυρες οσoνουπω...

Θα το πω οπως και 4 χρονια πριν. Καλος χρυσος και "αγιος" ο Greater Daemon αλλα σε ατομικα τουρνουα ... παιζεις 2400 vs 1850. Μακακια δεν ειναι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 21:29

Αααψούου!!!
Αυτή η αλλεργία με πεθαίνει Razz


Έχει επεξεργασθεί από τον/την mohammadurk στις Δευ 06 Φεβ 2012, 21:30, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 21:30

Λεβελ 2 με λεβελ 2 , στα ισια το εχουμε , δεν εχω προβλημα , και απο τη στιγμη που θα εισαι απασχολημενος να ελεγξεις τον ντεθ , την παρασταση θα την κλεψει φυσικα ο φαιρ που ειναι πιο χρησιμος σε μαχες με δαιμονες.

Τα σκυλια τα θεωρω ελεγξιμα , δε μου αρεσουνε τα φιντ τα μονα τους πεθενουνε απο σκινκξ πολυ ευκολα ,μονο οι κρασερς ειναι προβλημα , οι λυκοι θα τους φθειρουνε με τα κροξι μεσα , αλλα για ποσο εξαρτατε απο διαφορους παραγοντες.Στο φιναλε πρεπει και ο δαιμονας να εχει ενα δυνατο σημειο , κατι να παρει ποντους , δε γινετε να τα εχω ολα , οπως ομως εχει αυτα , εχω και εγω τα δικα μου οπλα.
Τα πεζικα των δαιμονων ιδιως οι λεττερς ειναι οτι πρεπει να σαλαμανδρες , οι πλαγκ μπιαρερς χαλια σειβ ,μεχρι και ηλιως πεφτει πανω τους.
Ουσιαστικα το μονο πεζικο που με πονα στους λυκους ειναι οι δαιμονετες με τις απειρες ΚΑΘΕ γυρο ριρολ αττακ τους.
Και πλεων το βγαλατε.
Εμενα το μονο που με προβληματιζε ειναι ο θερστερ. και εφυγε.
πριν 4 χρονια αν ειχες μεγαλο δαιμονα θα εφευγες με 100 ποντους.

Γενικα παιζω πολυ με δαιμονες/σκειβεν/ναννους/βς και λιγο εμπαιρ - οχι τοσο συχνα πια αυτους, και νομιζω η λιστα με τους Λυκους ειναι φτιαγμενοι για να τους γονατιζει ...
και αυτους θα κυνηγησω ανελεητα αν ζουμε για ετς και δε με μαγνητισουνε οι φαραω βσ και οι επιλογες του καπταιν Razz
Νομιζω ομως οτι φετος ειδικα , με τετοιο ντραφτ οι σαυρες και το πιστευω απολυτα δεν αποδυναμοθηκαν καθολου στο στυλ που παιζω, ειναι η χρονια τους για μεγαλα σκορ, και κανεις δε τους υπολογιζει σοβαρα απο τους ξενους , ολοι λενε οτι αποδυναμωθηκαν. αστειο πραγματικα.
Βεβαια πρεπει να δουμε και την τελικη μορφη του ντραφτ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 21:31

Και το Χάος, το έχουν γονατίσει... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 21:49

Παράθεση :
Εμενα το μονο που με προβληματιζε ειναι ο θερστερ. και εφυγε.
πριν 4 χρονια αν ειχες μεγαλο δαιμονα θα εφευγες με 100 ποντους.

Αν ειχα pairing ναι. Και; Σιγα τη διαφορα. Αν ηξερα τι ηταν το stalling (που κανενας μας δεν ηξερε) θα ειχα φυγει με 94 ποντους, χωρις Thirster κιολας. Σιγα τη διαφορα δλδ.

Παράθεση :
την παρασταση θα την κλεψει φυσικα ο φαιρ που ειναι πιο χρησιμος σε μαχες με δαιμονες.

Δες ξανα τη λιστα. Τα 2 πεζικα εχουν 4+ ward. Οι Bearers εχουν Τ4. Και 5+ward.
Tα σκυλια εχουν 2+ward απεναντι στα missiles/direct damage. Τα Crushers 4+AS/4+ward.
Tι περιμενεις να φας με το Fire? O.o

Πιο πολυ θα θεωρουσα απειλη 2 ιππεις σε Cold Ones. Στην πραγματικοτητα, ετσι οπως το βλεπω, σαν Daemon Player, αν ο LM δεν εχει 2 Fighters δεν θα φοβομουν να τον αντιμετωπισω με αυτη τη λιστα. Ξαναλεω, με το νεο LoS.

Imho, για το ETC 2012, οποιος θελει/επιλεγει να παιξει Daemons ας ξεχασει τον Greater Daemon. Δεν μπορεις (ειδικα με το νεο draft) να υπολογιζεις πως θα σου περασει καποιος pairing για να παρεις 20-0.-
Ogres,Empire,VCs, TKs, LMs, Dwarfs, Skaven, Brets, Chaos,DE δεν μπορεις να τους κερδισεις πια (μιλαμε για τις κρισιμες μαχες). Τι να τον κανεις τον Greater Daemon? Moνο προβλημα σου δημιουρει. Οποτε,
προσθετεις μοναδες που μπορουν να κυνηγησουν ΣΤΡΑΤΟΥΣ με το Mv τους κ τα χαρακτηριστικα τους.
Δηλαδη, οι Δαιμονες στο επομενο ETC πρεπει να μπορουν να μπαινουν και ΠΡΩΤΟΙ στα matchups.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 22:03

Γιατι εχεις παραπονο απο τα παιρινκ σου ? λιγο ανφαιρ για την ομαδα που τερματησε καλα.
και εμπαιρ πηρες που τους ζηταγες χωρις μεγαλο δαιμονα και γουντ ελφ που τοτε ανριστικτιτ τους ειχες χαλάρα ,γενικα νομιζω οτι ειδικα εσυ πηρες οτι ηθελες, κανοντας 3 νικες δηλαδη ολα καλα , και 2 ισοπαλιες με τους στρατους που τους ειχες , την αλλη ισοπαλια δε τη θυμαμαι σορυ. κανονικα θα ειχες 5 νικες και οχι 3, θες ατυχια ? θες στολινκ απο τον αντιπαλο ? θεωριτικα ησουνα μια χαρα.
και στο φιναλε φτανει το κλαμα για το παιρινκ οταν δε παμε καλα. το λεω γενικα σε ολους οχι μονο στον εντι αλλα και αλλοι λενε για αλλους παλιους καπταιν , δεν ειχα καλα παιρινκ κτλ @@ μαντολες. Razz , και παντα φταιει καποιος αλλος που μας εβαλε εκει , και οταν παμε καλα ειμαστε γαματοι.
Αν επαιζες σε τουρνουα δηλαδη θα κλαιγοσουνα για την κληρωση ?
μαθαιτε να παιζετε οποιον βρητε μπροστα σας και αστε το κλασικο "το παιρινκ"
λολ δηλαδη.Παντα με τη δικαιολογια στο στομα ολοι ...ενταξη ειναι στο DNA μας αλλα ...
Πρεπει ολοι να κοιταξουμε να ελαχιστοποιουμε τετοια παραπαονα και να σκιστουμε να κερδισουμε ακομα και ενα ασχημο ματσαπ, δε πρεπει να εχουμε δικαιολογια το παιρινκ , η κλαση μας , ΕΠΙΒΑΛΕΙ να νικησουμε τον οποιονδηποτε βρουμε μπροστα μας.
ετσι πιστευω εγω δηλαδη.


Για το 2012 δε σου λεω ρε εντι τι πρεπει να παρει κανεις και τι πρεπει να κανεις στη λιστα σου.
Ειπες οτι η λιστα εχει ευκολακι ετσι τις σαυρες και τους τκ.
επειδη παιζω αυτους τους 2 στρατους σου απαντησα οτι δεν ειναι ετσι η αληθεια και συμφωνα με την γνωμη μου ειδικα οι σαυρες εχουνε παρα πολλες % να βγουνε νικητριες.
Αυτο , ουτε αναλυση για ματσαπ ουτε για παιρινκ ουτε τιποτα.
Απλα καλο ειναι να αφαιρεσεις απο το ευκολακι τις σαυρες.
Ισως και τους ΤΚ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 22:24

Παράθεση :
Γιατι εχεις παραπονο απο τα παιρινκ σου ? λιγο ανφαιρ για την ομαδα που τερματησε καλα.

Nooτροπ μλκ...

Ποιος ειπε πως ειχα παραπονο; Και μετα αρχιζεις μπλα μπλα μπλα.
Επειδη εδω βλεπουν κι ασχετοι ανθρωποι, σου θυμιζω πως πριν τη Μοντενα
ΕΒΓΑΛΑ το Thirster μετα απο ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗ των δυο μας και σου ειπα "Δωσε μου ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ".
Αν αυτο το θεωρεις στοχευμενο pairing...τι να πω; Σου ειπα, χωρις Thirster, χωρις Siren Song εκανα 84 πτσ επειδη ο EMpire με τα 30xbows, 30 Handguns, 12 Outriders, 2 cannons, Stank ,3 mages και τα 6 detachment (ο οποιος εχανε με 250 ποντους στους 3 γυρους) - τη λιστα δλδ που ειχαν κανει τα "κακακια" τους ολοι και αποτελεσε την αφορμη για τα 45 max μοντελα, με stallarε και αρνηθηκε να παιξει τον 4ο γυρο του 15 λεπτα πριν τελειωσει το game με 3 wounds στο Altar και 5 σκυλια πανω του... Τα WE ηταν προβληματικα για τους Δαιμονες την πρωτη χρονια. Επαιζα με 3 μαγους και επαιζε με Wand of the wych elm και extra dispel ζαρια. Και μποτσαρα τρελλα!!!
Και μετα ακουω και για unfair σχολια...Ειπαμε, ΝΟΟΤΡΟΠ!
(btw, δεν σου κανει εντυπωση που ενω κανενας αλλος δεν επαιζε με 3 heralds of Tzeentch αλλα ολοι επαιζαν με Thirster, το Master of Sorcery νερφαριστηκε αμεσα, ενω οι Thirster ποτε?)

Μετα παλι, αρχιζεις και λες πραγματα που δεν γραφω. Ειπα πουθενα για ευκολακι τους LM? ΕΙπα πως ΔΕΝ με φοβιζουν αν δεν εχουν ΜΠΟΓΙΕΣ μεσα. Γιατι εχω Sundering. ΚΑΙ αν ο αλλος εχει ΜΟΝΟ ενα Slann...και οχι Heroes, τοτε ναι, πιστευω πως τον εχω.-
Αν τωρα θεωρεις πως θα εισαι εσυ ο αντιπαλος του Ελληνα Δαιμονα παικτη στο ETC και τον εχεις...omg και 3 ΛΟΛ...Οοοοοοοοοκκκκκ Razz

Δεν με νοιαζει ΑΝ οι Λυκοι τρωνε τα Greater Daemons. Ή αν το Cage τρωει τις δαιμονεττες. Ή αν το death κανει πικ τους χαρακτηρες. Γιατι δεν εχω κατι απο αυτα. Ξερω τι πρεπει να κανω με τους Δαιμονες vs LM και ξερω πως το Sundering με βοηθαει απιστευτα. Θυμησου πως στο ETC ΔΕΝ παιζουμε ο ενας Ελληνας απεναντι στον αλλο. Ελεοσα ρεεεεεε.

PS
Σε ποιο φορουμ διαβασες πως θεωρουν τους LM αδυναμους; Γιατι εγω στο ETC forum διαβασα πως οι παικτες απο Big4 τους θεωρουν νουμερο 1 αυτη τη στιγμη με το Draft I...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
letsaros86
Spamlord
Spamlord
letsaros86


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ηλικία : 37
Registration date : 18/07/2010

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 22:31

Δικηγορος του διαβολου Mode on

Dr.Edd έγραψε:

Ogres,Empire,VCs, TKs, LMs, Dwarfs, Skaven, Brets, Chaos,DE δεν μπορεις να τους κερδισεις πια (μιλαμε για τις κρισιμες μαχες).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 42
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 22:37

Yπεροχα !!! Εχω και σπορακια !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 22:39

Καταρχην απαντησα οπως εγραψες
αναφερες τα παιρινκ και ακριβως επειδη βλεπουνε και διαβαζουνε πολλοι απαντησα ΑΜΕΣΑ γιατι με αφορουσε.
Αν δεν ητανε ο σκοπος σου αυτος , μαθε να γραφεις πιο καθαρα ...
Δεν ειναι δικο μου σφαλμα , δε το ξεκινησα εγω.

Τοτε λοιπων αν θυμασε, επειδη μαλλων δε το θυμασε καλα , σου ειπα οτι μου αρεσε ο Μεγαλος Θερστερ , ομως οπως ειχα πει σε ολους ΣΑΣ , παιξτε με οτι σας αρεσει , γιατι αν "θυμασε" σας ειχα πει οτι πιστευω στο ταλεντο σας , γνωριζετε καλητερα απο μενα τους στρατους σας , εισαστε οι καλητεροι παιχτες στην ελλαδα και δε θα σας επιβαλω τιποτα.
Διαλεξες αυτο και καλα εκανες κατα την γνωμη σου και κατα την δικη μου αν αυτο σε εξεφραζε...Ετσι ειμαι , δε θελω να επιβαλω , θελω να υπαρχει ενα γενικο κονσεπτ αλλα πιστευω πολυ στην ελευθερια των παιχτων - αν φυσικα ειναι καλοι - και τοτε αυτο ειμασταν.
Το πως εφτιαξες τη λιστα εσυ το αποφασισες και σου ξαναλεω καλα εκανες με τη σκεψη σου , επειδη δεν ηθελα κανεις να νιωθει εγκλωβισμενος και δε με πειραξε.
Παντα πιστευω στο εντστικτο και στο πηγαιο ταλεντο και @αυλα ,και δοξασι ο θεος ειχαμε πολυ τοτε.
Το αφηνω εδω, ο σκοπος μου δεν ητανε να σου επιτεθω ρε ζωω , αλλα να απαντησω σε αυτο που θεωρησα οτι ητανε σποντα,τεσπα αν δεν ειχες σκοπο για κατι τετοιο δεν ειχα σκοπο και εγω να σε πειραξω,αλλα γραφε πιο καθαρα και οχι σα τη Πυθια !!! ...


Κολησες στο ευκολακι ?
εγω ρε φιλε νομιζω οτι δε τους εχεις τις σαυρες ...
αυτο ειπα ... αρα δε πανε οι δαιμονες με αυτη τι λιστα απεναντι στις σαυρες.
Ιμο παντα.
Ξεκολα απο αυτο.

Στο ετς ο καναντιαν λεει παψανε οι σαυρες να μπορουνε να βγαλουνε βιωσημη λιστα
ΛΟΟΟΛ
οκ καλο αυτο , αν και πραγματικα αναρωτιεμε με τι λιστα παιζει.
Τωρα σιγα μην ειναι νο1 ... λολ να τους βαλουμε και αλλα ριστριξιον ?ελεος σιγα μη μας κανουνε και μπαν σε λιγο ... φφς η χρυση μετριοτητα ειμαστε -.-
Νομιζω παντως νο1 παραμενουνε οι Νταρκ Ελφ χαλαρα ...

Αλλα τεσπα γνωμες ειναι αυτα !


Υ/Γ

(σοβαρα ομως απαντησε μου σε αυτο ! περα απο 2-3-4 αντε βια 5 που απο περιεργεια διαβαζουνε τις απειρες λιστες μας , πιστευεις οτι δινει κανεις σημασια στο τι ... γραφουμε εμεις οι 2? χαχαχα χαλαρα μωρε, γραφε σωστα , χωρις ζουμια και ετσι δε γινονται παρεξηγησεις )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 22:54

Λογικα δεν τις διαβαζουν και πολλοι. Χθες ειμαστε με Δαρλοκ, Μπλακι και Σπρι και τα λεγαμε.
Καθομουν και σκεφτομουν τί θα μπορουσε να πεταξει καποιος πρωτο φετος στα pairing. Ειναι η πρωτη χρονια που (μεχρι στιγμης) δεν μπορουμε (κανενας πιστευω) να πονταρουμε σε ενα στρατο να "ψαξει" το 20-0 μεσω pairing. Φετος μετραει μεν ο στρατος, αλλα μετραει και το 1 vs 1. Σε αυτη τη λογικη (προσεξε πως εχω σταματησει να παιζω συστηματικα με Δαιμονες εδω και 3 χρονια) ειλικρινα πιστευω πως ο Daemon ΑΝ υπαρχει στην 8αδα (ή 9αδα? ειδε κανενας το εγινε τελικα με αυτοWink πρεπει να μπορει να ΜΠΑΙΝΕΙ ΠΡΩΤΟΣ. Για να "καταστρεφει" το αντιπαλο pairing. Δλδ:
Αν εχεις μια ομαδα και ο αντιπαλος σου βαλει πρωτο Δαιμονα, χωρις Μεγαλο Δαιμονα, τι θα βαλεις απεναντι του για να τον..."σαπισεις"; Imho και ξεροντας τον στρατο πααααρα πολυ καλα, σου λεω πως τους ειχαν μεχρι προτινος τα DE (αλλα τωρα πια...δεν ειναι και σιγουρο) μπορει να τους κερδιζαν οι LM (αλλα 12-8 max) αλλα κανενας δεν ειναι σιγουρος τί πρεπει να στειλει για να τους αντιμετωπισει και να τους σαπισει. 5+ ward παντου εχουν... Οποτε, σε μια τετοια λογικη, τι να τον κανεις τον Greater Daemon?
Οπως ελεγα χθες στον Blacky αν θες να παιξεις σαν Δαιμονας "αμυντικα" τοτε βαλε Unclean με 4+AS,Regen και Infestation. Βαλε ενα Sundering ή CHaos Glory και 2-3x3 Nurglings και κααααατσε πισω. Τι θα σου παρει ο αλλος? Οταν γεμισεις Nurglings (scouts) to battlefield απλα θα του σπασεις τα @@ .

Οι Δαιμονες πλεον εχουν αλλες αποστολες (εκτος και αν επανελθει το Master of Sorcery).

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 23:00

Παντως Δαιμονες και Βαμπιρια τα βλεπω με αδυναμιες.
Εγω θα εβαζα με τη μια σαυρες και κατι αλλο ...δε τους σαπιζεις αλλα θα τους νικησεις και αυτο ειναι σημαντικο, το 5+ τους βολευει σε στρατους με μεγαλα στρενθ.
Νομιζω χωρις μεγαλο δαιμονα εχουνε προβλημα
Κοιτα σε ομαδικο τουρνουα σε περνει να βαλεις μεγαλο δαιμονα
σε ατομικο μια κληρωση με ενα γκαν λαιν και εχεις προβλημα ...
Και απο την αλλη αν δε παρεις δαιμονες τι στρατο θα παρεις ? (η γενικα επειδη βαριεμε και μλκζομαι γουο πβπ τι στρατους να ειχε μια 9δα ?)
Καποτε πηγαιναμε χωρις δαιμονες και χωρις νταρκ ελφ και τα πηγαιναμε καλα.
τιποτα δεν ειναι πανακεια, αρκει οι παιχτες να νιωθουνε.

Καθηστε να δουμε και το τελικο ρουλ πακ , εκει ειναι που λενε ξυριζουνε το γαμπρο.
καπου που θα θεωρησουνε οτι μαμησαν ενα στρατο θα επανωρθοσουνε και εκει που θα πουνε τον χαιδεψαμε θα ριξουνε και αλλα ριστριξιον.
Εχω περιεργεια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 42
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 23:06

Ιδεα μου ειναι η απλα τα WE ηταν που ηταν σουπερ αμυντικα εχουν γινει uber+ ? Λιγο ασχετο με την λιστα αυτο , αλλα αφου λετε τις μλκς σας , ας πω κι εγω την δικη μου Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 23:08

Εμενα μου αρεσουνε !
ποντους με τοσο σουτινκ θα παρουνε στανταρ !
εδω το ετς εκανε κατι πολυ καλο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 42
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 23:12

Δεν ειναι μονο το Shooting . Πραγματικα ειναι το νεο mobility + Shooting . Το οτι 8α εχουν 4+ και -10% ... :Ο 96ποντους 8 Δρυαδες -10% ... κλαιν δλδ και να χασεις 2 μοναδες ... 108 η 10αδα archers.... 117 oι 5 Wildriders!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 23:13

Τα WE ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ atm. Mιλαμε για ενα νεο χαρτη φετος. Και καλα που ειπε ο Τζορτζ για τα WE... Bαλε ενα Thirster και βαλε απεναντι του WE. AN ζησει ο Greater Daemon θα πρεπει να ανοιξει σαμπανια στο warp μετα.
Μητσο?
Μακαρι να βγαλεις τα LM του αλλου νωρις νωρις εξω απο το pairing. Πχ εγω αν εβλεπα τετοιο Daemon (σαν ξενος) θα ελεγα...Τον δικο μας GD και τα LM μας. Και φυσικα "εγω" (σαν Ελληνας) θα ελεγα...τα Lizards σου φιλαρακι μου. Στειλτα να πηξουν για ενα 12-8. Τον δικο σου Greater Daemon θα τον...περιποιηθω καταλληλως με τα δικα μου καλουδια. Wink

Θελει ΜΕΓΑΛΗ ΣΚΕΨΗ η επιλογη των 9 (αν μετρησα σωστα) στρατων για φετος. Οχι παικτων. Στρατων γραφω. Smile


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Dr.Edd στις Δευ 06 Φεβ 2012, 23:14, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΔευ 06 Φεβ 2012, 23:14

Εκπτωση 10% !!!
σε οτι παρεις λολ

γαμοτη νομιζω οτι το θρυλο τον εχει σαββατο στις 5 ...
και ηθελα να ... σερφαρω στο τουρνουα Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Altair
Arch Spammer
Arch Spammer
Altair


Αριθμός μηνυμάτων : 3224
Ηλικία : 31
Τόπος : Πάτρα
Currently Playing : Lizardmen, Bretonnia, Daemons
Registration date : 21/01/2010

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΤρι 07 Φεβ 2012, 00:03

εχωντας παιξει μαχες με δαιμονες με το προηγουμενο ντραφτ, βλεπω οτι εχουν χασει τη βιωσημοτητα τους. δεν θα τους προτιμουσα σε ομαδα, εκτος αν παιξουν με μεγαλο δαιμονα για συγκεκριμενα παιρινγκ.
οι σαυρες με 1 μονο καβλαρη κοφτη τους αντιμετωπιζουν ευκολα. χωρις τετοιο ηρωα ειναι λιγο πιο δυσκολο.
θα προτιμουσα we απο δαιμονες για ομαδα.
στις σαυρες πηγαν να κοψουν καποια πραγματα, αλλα αφου δεν απαγορευσαν το bane head μαζι με death και τον αριθμο των λυκων, δεν εκαναν και πολλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΤρι 07 Φεβ 2012, 00:21

Altair έγραψε:
και τον αριθμο των λυκων, δεν εκαναν και πολλα


Λυκους Στελιο δε παιζει κανενας εξω τα τελευταια 3 χρονια, μονο ο Παλουκωτης τους δειχνω εμπιστοσυνη σε αυτη τη ποσοτητα,
τωρα δε νομιζω να δουμε καποιο περιορισμο στη μοναδα,δεν υπαρχει λογος δηλαδη.
Μπορει απλα να τη δουμε πιο συχνα
Και το μπειν χεντ κλαιν βαζουμε Μπανερ οφ Ντισιπλιν ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Daemons Draft I 2012 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Daemons Draft I 2012   Daemons Draft I 2012 I_icon_minitimeΤρι 07 Φεβ 2012, 00:29

Βασικα δεν περιμενω κ πολλους με 2 Skroxs. Το προβλημα δεν ειναι η 2η Skrox (τι να πουμε για τις 3 τριαδες Πηγασους τοτε...) αφου και μια 30αδα απλων skinks αν κανει reform κατεβαζει μια χαρα μεχρι και Greater Daemon. Το προβλημα ειναι ο 2ος Slann. Οτι Lore και αν παρει. Πχ ακομα και το Life/Death ειδικα μαζι με Bane Head ειναι πολυ επικινδυνο αν το συνδυασεις για ολους τους αντιπαλους. Kαι Dwellers και Heal και +Τ και Throne...(ffs δλδ).
Αν ομως παιζει με 1 Slann καποιος και εχει 2-3 Fighters, 2 scrolls ,6x Skink Skirmishers * , Sallies, 1 Skroxs και μια μεγαλη Cohort και 35 Saurus ειναι πολυ πολυ δυσκολο να τους κερδισεις χωρις κανονια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Daemons Draft I 2012
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» daemons draft 4
» daemons od the 5th draft
»  Khorne daemons Draft I
» Daemons 2400 ETC 2012 - INFERNO ROYALE
» Draft 5 WoC

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Army lists, FAQ and Tactics-
Μετάβαση σε: