Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Hordes of Solegga 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Hordes of Solegga I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Hordes of Solegga I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Hordes of Solegga I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Hordes of Solegga I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Hordes of Solegga I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Hordes of Solegga

Πήγαινε κάτω 
+5
Altair
Tzortz
andreasch
Johneleos
Shieldwolf
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΚυρ 19 Φεβ 2012, 21:38

Καλησπέρα! Έχω εφημερία σήμερα όλη μέρα, φυσικά στο (φοβερό και τρομερό, κλειστό, προστατευμένο κλπ) επάγγελμα μου δεν έχω επιλογή να κλείσω το φαρμακείο μου και ας χτυπάω μύγες, οπότε λέω να χαζέψω στο διαδύκτιο λίγο. Επειδή ούτε και αυτό έχει τίποτα... let's make something new! Smile

Έχοντας χαζέψει το λοιπόν σε άλλα φόρουμς παρατήρησα ότι κάποιοι παίχτες κάνουν το λεγόμενο ημερολόγιο "ανεβάζοντας" κατά διαστήματα φωτογραφίες του στρατού τους που μήνα με το μήνα μεγαλώνει. Very Happy
Έτσι και εγώ λέω να κάνω το ίδιο αρχίζοντας 1 στρατό από το απόλυτο μηδέν (παρ'όλο που υπάρχουν 3 παρασπονδίες/εξαιρέσεις, 3 σχεδόν τέλεια βαμμένα μοντέλα Bell, Doomwheel & HPAbomination Rolling Eyes στα οποία έχω παρά κάνει ελάχιστες διορθώσεις/ προσθήκες). Το εγχείρημα είναι μεγάλο μιάς και δεν έχω πρόθεση ουτε να βιαστώ ούτε να μειώσω τον αριθμό των μονάδων, ο οποίος είναι από τους κύριους λόγους που μου αρέσει το fluff, άλλωστε πώς αλλιώς θα τον έβλεπες και από μακρυά θα αναγνώριζες πως αυτός ο στρατός είναι... skaven! Twisted Evil


Το λοιπόν, αρχίζω σήμερα 19.02.12 και ελπίζω να έχω τελειώσει όλες τις μονάδες μου μέσα στο 2012. Εάν οι άνεμοι είναι ούριοι και ο Πλούτωνας έχει τη Μινέρβα στη 3η ελειπτική τροχιά τους καλοκαιρινούς μήνες, υπάρχει και μία περίπτωση να τελειώσω νωρίτερα, οπότε να δώ μετά τι θα κάνω. Ως τότε... Rolling Eyes

Άρχισα αγοράζοντας με 300 περίπου δολλάρια από eBay ένα έτοιμο, παντελώς άβαφο στρατό. Τότε οι αναλογίες ήταν καλές και ήταν κάτι σαν 220 ευρώ με τα μεταφορικά. Βάλε κάτι που πήρα από Limenix, δώσε και κάνα μοντελάκι ακόμη, είμαι στα 500κάτι ευρώ και υπερκορεσμένος! Idea Τώρα καιρός για βάψιμο, οι νεοσύλλεκτοι πρέπει να είναι έτοιμοι όταν θα μπούν για... μάχη!

Hordes of Solegga Diafora1hOktwbrh001

Φυσικά εδώ δεν είναι όλα. Σε αυτά είναι (τα περισσότερα τα έχω κολλήσει, κάποια ακόμη όχι, όπως πχ War Machines) 280+ IoB clanrats/slaves, 140+ Stormvermin, 160+ Plague Monks, 30+ Giant rats, 5-6 pack-masters,3 IoB Warlords, 4 Rat Swarms, ένα σκασμό weapon teams (καμμιά 25αριά, ίσως σίγουρα παραπάνω), 11 Rat Ogres, 20 night runners (που τους έχω για gutter runners), bitz για 2 HPAbomination, 4 κανόνια/καταπέλτες, 2 καμπάνες/plague furnaces (μάλλον για plague furnaces θα πάνε και τα 2), καμμιά 7-8 Grey Seers/Warlock engineers/Plague Priests και 3 Assassins. Α, και φυσικά τα 2 τους βιβλία (AB και Heraldy) Cool



Εδώ παραθέτω κάποιες φωτογραφίες, τις πρώτες που πήρα... Arrow a new army was rising...

Hordes of Solegga Diafora1hOktwbrh003

Plague Monks...

Hordes of Solegga Diafora1hOktwbrh006

και τα elite των skaven... τα Stormvermin...

Hordes of Solegga Diafora1hOktwbrh009



Από τότε φυσικά έχω βάψει μπόλικο πράγμα. ΔΕ μπορώ να πώ ότι έχω σκιστεί, αλλά προχωράει. Φωτογραφίες με τις πιό πρόσφατες δουλειές μου θα μπαίνουν κατά διαστήματα. Απόψεις καθώς και σχόλια είναι καλοδεχούμενα (αρκεί φυσικά να είναι καλοπροαίρετα... Exclamation )

A new army is rising... the hordes of Solegga... rats.. rats.. and more rats... Breed my children... breeeeed!!!Hordes of Solegga Diafora1hOktwbrh002
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Johneleos
Arch Spammer
Arch Spammer
Johneleos


Αριθμός μηνυμάτων : 3546
Ηλικία : 30
Τόπος : sthn xwra twn mpaokiwn
Currently Playing : dem gaimz
Registration date : 11/05/2010

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΚυρ 19 Φεβ 2012, 21:48

καλη υπομονη και δυναμη

το σφυρι τι το θες αμα σε τσαντισει καμια να την εκτελεις ? ??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΚυρ 19 Φεβ 2012, 22:00

Χαχαχα! Όχι, απλά αυτό το τραπέζι κάποτε το χρησιμοποιούσα να κάνω κάνα ρομαντικό δείπνο (απίστευτο! Shocked ) και τώρα έχει γίνει πάγκος γενικών καθηκόντων, μιας και γκόμενα δε παίζει Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 43
Registration date : 05/07/2011

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΚυρ 19 Φεβ 2012, 22:17

δώσε ποντίκια στο λαό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 42
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΚυρ 19 Φεβ 2012, 22:25

Kαλο κουραγιο.... :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Altair
Arch Spammer
Arch Spammer
Altair


Αριθμός μηνυμάτων : 3224
Ηλικία : 31
Τόπος : Πάτρα
Currently Playing : Lizardmen, Bretonnia, Daemons
Registration date : 21/01/2010

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΔευ 20 Φεβ 2012, 00:04

ενα μεγαλο μπραβο για την προσπαθεια που κανεις
θελει πολυ κουραγιο και συγχαρητηρια


γκιφ φοτος του δε πιπλ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΔευ 20 Φεβ 2012, 08:41

KazDarian έγραψε:

το σφυρι τι το θες αμα σε τσαντισει καμια να την εκτελεις ? ??

παρ'οτι φανταζομαι οτι με το "καμια" ο μικρος εννοουσε "μινιατουρα. Καθ'ενας ομως με τον πονο του. Ετσι :


Solegga έγραψε:
Χαχαχα! Όχι, απλά αυτό το τραπέζι κάποτε το χρησιμοποιούσα να κάνω κάνα ρομαντικό δείπνο (απίστευτο! Shocked ) και τώρα έχει γίνει πάγκος γενικών καθηκόντων, μιας και γκόμενα δε παίζει Laughing


Πεθαινω, να ψηφιστει ο καλυτερος διαλογος εδω μεσα.




Καλη αρχη, κ κουραγιο στο project Αγγελε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΔευ 20 Φεβ 2012, 21:54

Laughing Χαχαχα! Συνεννόηση λέμε! Very Happy


Να ποστάρω το 1ο unit που τελείωσα μόλις έπεσαν στα χέρια μου τα skaven. Τη πήρα κομμάτια, της έδωσα την αγάπη μου και "κόλλησε", ύστερα πήρα τα λοιπά συμπράγκαλα και της έδωσα μία "πινελιά". Μία από τις αγαπημένες μου μονάδες.

50 Plague Monks

Hordes of Solegga 20022012468

Από αριστερά

Hordes of Solegga 20022012472

και από δεξιά

Hordes of Solegga 20022012471

και ένα κοντινό από τα banners με τα free hand, δε μπορώ να πώ ότι είμαι ξετρελαμένος με τα banners αλλά σίγουρα ικανοποιημένος με αυτά, το free hand γενικά δεν ήταν ποτέ το forte μου...

Hordes of Solegga 20022012475

Μου αρέσει πάρα πολύ και κατ'όπιν συμβουλών φίλων εδώ μέσα ελπίζω αυτές οι φωτογραφίες να δείχνουν καλύτερα το τελικό αποτέλεσμα Cool ένα ευχαριστώ και πάλι σε όλους τους "φωτογράφους" που ασχολήθηκαν με εμένα Very Happy

Υγ. Βλέπετε κανέναν να ξεχωρίζει στη παρακάτω εικόνα...; Idea (ένας είναι...)

Hordes of Solegga 20022012470
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΠεμ 01 Μαρ 2012, 15:19

Φυσικά oι ορδές χρειάζονται κόσμο... οπότε πήρα τα clanrats από το IoB και τα διαχώρισα σε εκείνα που έχουν πανοπλία και σε εκείνα που είναι γυμνά και αποφασίσα να τα διαχωρίσω σε σκλάβους και μη. Cool Cool Πήρα όλα τα μοντέλα και τα έκανα prime με light leather brown, έβαψα όλα τα μεταλλικά αντικείμενα (όπλα, ασπίδες, πανοπλίες κλπ) και μοιάζαν έτσι...

Hordes of Solegga 27022012523

ύστερα πήρα μία 40άδα και έκανα το κάτω μέρος Khaki και το πάνω rotting flesh. Και ιδού το αποτέλεσμα Smile

Hordes of Solegga 27022012521

ή πιό κοντά

Hordes of Solegga 27022012522

και φυσικά επειδή δεν είναι έφταναν, ήρθαν και οι φίλοι τους

Hordes of Solegga 27022012525

Hordes of Solegga 27022012526

.
.
.
Very Happy

Ύστερα ήρθαν οι ανώτεροι τους, clanrats το λοιπόν αλλά έπρεπε να φαίνεται "μπαμ" η διαφορά, μόνο που δε με έφτανε σκέτη η πανοπλία που ίσως απαιτούσε και πιό παρατηρητικό μάτι. Οπότε επέλεξα για το κάτω ύφασμα Scab Red και το πάνω έγινε με Gore Red, και έγινε αυτό Arrow

Hordes of Solegga 27022012527

και από ψηλά φαίνεται η διαφορά της πανοπλίας

Hordes of Solegga 27022012528

Επειδή όμως έπρεπε να είναι σίγουρα ότι παρ'όλο που είχαν τις πανοπλίες δε θα τους παίξουν κάνα παιχνίδι περίεργο τα βρωμόσκυλα οι σκλάβοι, είπαν για καλό και για κακό να φωνάξουν ενισχύσεις... Strength in numbers άλλωστε...
.
.
.
Twisted Evil
Hordes of Solegga 27022012529

Hordes of Solegga 27022012530
Φυσικά κάποιο απ'αυτά είναι να σπρώχνει τη καμπάνα... πιό άραγε... Rolling Eyes


Η πολύ δουλειά έχει γίνει, έχει ακόμη να τελιώσω καμμιά 40αριά που δε φαίνονται καν στις φωτογραφίες, μετά θα κάνω ξύλινα μέρη, δερμάτινα, δοντια-νύχια... και banners! Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 46
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΠεμ 01 Μαρ 2012, 15:26

Πολυ δουλεια, μπραβο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 42
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΠεμ 01 Μαρ 2012, 15:27

Tρομερη υπομονη ... πολυ καλο το αποτελεσμα ! Μπραβο σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΠεμ 01 Μαρ 2012, 17:33

Thanks! Όντως πολύ δουλειά και υπομονή... αλλά πιστεύω ότι αξίζει το κόπο. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΠεμ 01 Μαρ 2012, 17:57

Ποντικοφάρμακοοο!!!! Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΣαβ 03 Μαρ 2012, 16:54

Όλα αυτά τα αρούρια πρέπει να τα κουμαντάρει κανείς.... Twisted Evil

Hordes of Solegga 28022012533

Hordes of Solegga 29022012535

Hordes of Solegga 29022012536

Hordes of Solegga 29022012547

.
.
Hail hail to the Great Horned Rat!!!! squeek squeek... Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Altair
Arch Spammer
Arch Spammer
Altair


Αριθμός μηνυμάτων : 3224
Ηλικία : 31
Τόπος : Πάτρα
Currently Playing : Lizardmen, Bretonnia, Daemons
Registration date : 21/01/2010

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΣαβ 03 Μαρ 2012, 16:57

θελει λιγο hifhlight ακομα, αλλλα ενα εχω να πω

squeek squeek...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΣαβ 03 Μαρ 2012, 19:00

Χεχεχε.... Smile

Πιστεύω ότι το μοντέλο είναι πολύ όμορφο, και με αυτές τις φωτογραφίες φαίνονται καλύτερα τα χαρακτηριστικά του.

Η μπέρτα έχει 3 διαφορετικά highlights όπως και η μαγεία του σπαθιού, από 2 τα banners, και από ένα τουλάχιστον το κάθε άλλο κομμάτι (με εξαίρεση το γίγαντα που ναι μεν έχει, αλλά ομολογουμένως λίγες). Επίσης εάν φαίνεται ότι γυαλίζει το δέρμα του Rat Ogre είναι από τις φωτογραφίες και μόνο. Η σκουριά στον άξονα του τροχού (κατά με) βγήκε πολύ καλή αν και με δυσκόλεψε. pale
Εάν δώσουν Look Out Sir στο τύπο, θα τον φέρω μία μέρα να τον δείτε και από κοντά! Very Happy

Υγ. Γνώμες ευπρόσδεκτες και καλοδεχούμενες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Altair
Arch Spammer
Arch Spammer
Altair


Αριθμός μηνυμάτων : 3224
Ηλικία : 31
Τόπος : Πάτρα
Currently Playing : Lizardmen, Bretonnia, Daemons
Registration date : 21/01/2010

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΣαβ 03 Μαρ 2012, 19:11

σιγουρα το αδικουν οι γωτογραφιες
αν δεν το δω απο κοντα δεν εχει σοκολατιτσα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 42
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΚυρ 04 Μαρ 2012, 00:15

Γιατι δεν κανεις ντιπ το μοντελο ? Η ενα wash ? Μου αρεσει το converTion ! Μπορει να το κανω ninja ;P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΠεμ 12 Απρ 2012, 14:09

Και να προσθέσω και έναν από τους πολέμαρχους, θα προσθέσω και κάνα δυο άλλες φωτογραφίες με 1η ευκαιρία, ακόμη δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ... Smile Σιγά σιγά οι της ιεραρχίας μαζεύονται... Twisted Evil

Hordes of Solegga ChallengevsElhion1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΠαρ 13 Απρ 2012, 09:22

"To all legions... faithful deciples of the Great Horned Rat... above ya all, I show you the way... squeek... forth.. and chew them all!!!"

Hordes of Solegga UnitFillerCompetitionMarch12045

Hordes of Solegga UnitFillerCompetitionMarch12044

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΣαβ 05 Μάης 2012, 20:32

και επειδη χωρις μαγεια ενας στρατος δεν παει πουθενα...

Hordes of Solegga MageCompetitionMarch12021

hail the Great Horned Rat!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΚυρ 06 Μάης 2012, 12:51

Hordes of Solegga MageCompetitionMarch12013

και άλλη μία με όλα τα details στη μούρη κλπ...

πριν μαγέψει το λέοντα(ράκι)... Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΤρι 29 Μάης 2012, 20:52

Ένα sneak preview του τί σας περιμένει από τα Hordes of Solegga στο Unit Competition... Twisted Evil

Hordes of Solegga SneakPeak

Σχόλια πάντα ευπρόσδεκτα! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
galvert
Spamlord
Spamlord
galvert


Αριθμός μηνυμάτων : 1090
Ηλικία : 43
Τόπος : Π. Φαληρο
Currently Playing : wfrp
Registration date : 10/05/2011

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΤετ 30 Μάης 2012, 01:01

Θέλουν σίγουρα ένα πέρασμα με matt varnish στο δέρμα τουλάχιστον.

Και επειδή στο έχω ξαναπεί και λες ότι έχεις κάνει και δεν είναι ορατό στις φώτο τουλάχιστον, κάνε τα highlights σου με μεγαλύτερο contrast.

Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Hordes of Solegga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hordes of Solegga   Hordes of Solegga I_icon_minitimeΠαρ 01 Ιουν 2012, 11:21

galvert έγραψε:
Θέλουν σίγουρα ένα πέρασμα με matt varnish στο δέρμα τουλάχιστον.
To πέρασα το ρημάδι. Έπρεπε να δείς πρίν πόσο γυάλιζαν. Φαντάζομαι πως πρέπει να το ξαναπεράσω...; Sad
galvert έγραψε:
Και επειδή στο έχω ξαναπεί και λες ότι έχεις κάνει και δεν είναι ορατό στις φώτο τουλάχιστον, κάνε τα highlights σου με μεγαλύτερο contrast.
Η αλήθεια να λέγεται, highlights έχω κάνει ελάχιστα εώς καθόλου, ειδικά στο δέρμα δε φαίνονται διότι... δεν υπάρχουν! Embarassed Ήταν τόση πολύ δουλειά στα conversions, basing και λοιπά, που highlights μόνο στα μουτράκια τους έκανα (τα μωρά μου,λολ) και στα κοτρώνια... Smile

Στη τελευταία του εμφάνιση, ο Warlord των skaven χτυπήθηκε βάναυσα και λίγο που δε ξεψύχησε.



Ως δείγμα ανδρείας και παράδειγμα των skaven, το έβαλε... στα ποδαράκια του με την ουρά στα σκέλια, τα πήρε κρανίο, πήγε στο κατάλληλο clan και ...είπε να επιστρέψει για ένα "γειά"! Twisted Evil

Και για του λόγου του αληθές... τρομάχτε! Shocked


Hordes of Solegga UnitCompetitionMay12036

Hordes of Solegga UnitCompetitionMay12037

o Champion, τρόμος γνωστός ως Master Breed

Hordes of Solegga UnitCompetitionMay12047

Hordes of Solegga UnitCompetitionMay12046

τα πρωτοπαλλίκαρα του...

Hordes of Solegga UnitCompetitionMay12029

Hordes of Solegga UnitCompetitionMay12028

και οι υπόλοιποι της... παρέας! Twisted Evil


Hordes of Solegga UnitCompetitionMay12027

Hordes of Solegga UnitCompetitionMay12025

Hordes of Solegga UnitCompetitionMay12024

Hordes of Solegga UnitCompetitionMay12023

Hordes of Solegga UnitCompetitionMay12022

(τούτος πολύ μου άρεσε!!!)
Hordes of Solegga UnitCompetitionMay12021

Hordes of Solegga UnitCompetitionMay12020

Hordes of Solegga UnitCompetitionMay12018


πανοραμικά...
Hordes of Solegga UnitCompetitionMay12016-1

από πλάι
Hordes of Solegga UnitCompetitionMay12011-1



και για ελάτε να νιώσετε πόνο!!!! Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
 
Hordes of Solegga
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» PL.16 Challenge H.N.F. Vs Solegga
» PL.18 Altair Vs Solegga.
» PL.17 Elhion VS Solegga
» HORDES OF CHAOS
» Warmachine and Hordes

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Painting and Modelling :: Painting and Modelling-
Μετάβαση σε: