Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.

Πήγαινε κάτω 
+18
Flames
Nepenthe
Khar Vader
Tzineris
Laskoulas
Trollzor
Tzortz
kiour_gr
andreasch
Juan
xrisomiga
galvert
Shieldwolf
Johneleos
medas
Mπαρμπα Θανασηs
Altair
aphelion
22 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 00:11

Πέρασαν δύο μήνες από το τελευταίο μεγάλο μας διαγωνισμό και τώρα είναι η σειρά των Unit filler στα πλαίσια του Special competition.
Αυτόν τον μήνα έχουμε την χαρά να δούμε νέα παιδιά να παίρνουν μέρος αλλά και παλιά ονόματα που είχαμε καιρό να τα δούμε σε διαγωνισμό!
Ας αρχίσουμε λοιπόν με αλφαβητική σειρά οι συμετοχές


Aphelion

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. 2f96ea77

Elhion

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. GWF_uf


Imhotep


Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Scaled.php?server=28&filename=p1010252k

Kiour

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. IMG_7798


Pyrforos


Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Thanos_GWF


Solegga

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. AngelosUnitFillerCompet0312

Tzineris
Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. TzinerisUnitFillerCompet0312

Όπως και στην προιγούμενη ψηφοφορία, θα λέμε ποιά συμμετοχή μας αρέσει πιο πολύ και μερικά σχόλια για την επιλογή μας έτσι ώστε να έχουμε ένα feedback (πως το λέμε αυτό στα Ελληνικά) για την δουλειά μας.
Στο τέλος του σχολίου μας να βάζουμε με κόκκινα γράμματα +1 στον Λάκη για να είναι πιο ξεκάθαρο για μένα στο τέλος να μετράω ψήφους!

:Cx:


Έχει επεξεργασθεί από τον/την aphelion στις Δευ 02 Απρ 2012, 00:31, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Altair
Arch Spammer
Arch Spammer
Altair


Αριθμός μηνυμάτων : 3224
Ηλικία : 31
Τόπος : Πάτρα
Currently Playing : Lizardmen, Bretonnia, Daemons
Registration date : 21/01/2010

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 00:23

+1 στον Δημητρη


πολυ ωραια ιδεα και καλη υλοποιηση. για το βαψιμο τι να πω, δειτε την φωτογραφια




Έχει επεξεργασθεί από τον/την Altair στις Δευ 02 Απρ 2012, 21:02, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mπαρμπα Θανασηs
Hero
Hero
Mπαρμπα Θανασηs


Αριθμός μηνυμάτων : 711
Τόπος : Αθηνα (Η πολη που περνανε ολοι φινα)
Registration date : 21/06/2010

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 01:03

+1 Imhotep.Γιατι ειναι Unit Fillers που θα προτιμούσα στο στρατο μου.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Mπαρμπα Θανασηs στις Δευ 02 Απρ 2012, 13:24, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
medas
Spamlord
Spamlord
medas


Αριθμός μηνυμάτων : 1293
Ηλικία : 52
Τόπος : Portsmouth, Gunwharf Quays
Currently Playing : -
Registration date : 24/09/2008

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 08:56

Ως σύληψη και πρωτοτυπία θα δόσω την ψήφο μου στον Elhion. Οι δουλειές των Kiour, Pyrforos και Imhotep μου άρεσαν επίσης πολύ.

+ 1 Elhion
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://it.wikipedia.org/wiki/Manolesso
Johneleos
Arch Spammer
Arch Spammer
Johneleos


Αριθμός μηνυμάτων : 3546
Ηλικία : 30
Τόπος : sthn xwra twn mpaokiwn
Currently Playing : dem gaimz
Registration date : 11/05/2010

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 08:57

Και οι δυο νανοι τα σπανε, το μπυροφορο


+1 pyrforos



Edit :-(


Έχει επεξεργασθεί από τον/την KazDarian στις Δευ 02 Απρ 2012, 17:51, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 09:10

Altair έγραψε:
+1 στον Δημητρη

Ποιός είν' τούτος;! Laughing

Το λοιπόν, όμορφα τα Fillers Very Happy πολλές και ενδιαφέρουσες οι συμμετοχές, να γράψω 2 λόγια για τον καθένα που αφιέρωσε τόση ώρα και κάθησε να το φωτογραφήσει και να το στείλει στον φοβερό σλούρπ και τρομερό γλυψ οργανωτή Aphelion σλιρπ Razz και όχι ένα ξερό +1 στο Λάκη το βρίσκω... κάπως Evil or Very Mad

Aphelion Τα χρώματα είναι ωραία, το πράσινο στα μάτια επίσης πολύ καλό, δε μου αρέσει ο τύπος πάνω δεξιά με το αριστερό κουλό απλωμένο, εννοώ οι άλλοι βγαίνουν από το χώμα, οκ, αυτός τι είναι... ethereal; Ο κάτω αριστερά αντιθέτος είναι πετυχημένος, πρόσφατος ένοικος θα έλεγα... Laughing

Elhion Flaggelant κάρο το οποίο όμως μπορεί να μπεί μόνο 1η σειρά απ'ότι κατάλαβα, καλό το concept, θα προτιμούσα αποξηραμένο αίμα, τούτο μοιάζει φρέσκο Idea ωραίο το βάψιμο στο τύπο και τα highlights με το αίμα στα μπράτσα, μπορούσες κάτω στο έδαφος να πρόσθετες κάτι ακόμη...

Imhotep Βασικά πριν σχολιάσω (ποιό απ'όλα;!) πρέπει να σημειωθεί ότι εδώ έχουμε όχι 1 ή 2 αλλά 4(!) unit fillers οπότε μάλλον κάτι δε πάει καλά. Πριν ψηφίσω (και πριν σχολιάσω όπως είπα) θέλω να ρωτήσω αν γίνεται να απομωνωθεί και να δω ποιό απ'όλα είναι υποψήφιο. Αν συμφωνούν και οι άλλοι εννοείτε...

Kiour Άλλο ένα πολύ πολύ όμορφο έργο από τον Kiour και ένα από τα 2 επικρατέστερα να κερδίσουν κατ'εμέ τον διαγωνισμό. Μ'αρέσουν τα χρώματα, τα μοντέλα, το χώμα που έχει απλωθεί χάμω, το concept... πολύ καλή δουλειά, μπράβο! Very Happy

Pyrforos ή Pyroforos Ωωω... και νόμιζα ότι θα ήμουν ο μοναδικός νάνος! Cool Ωραίο το highlight πάνω στη γενειάδα την μπλέ(!) , πολύ καλό το conversion πάνω στο pony (από πού ο σάκος;!), επειδή έχω συνδιάσει το νάνο με βουνά,θα έβαζα και καμμία πέτρα κάτω, αλλά γενικά όταν πρόκειται για συνάδελφο νάνο... έ... το βλέπω αλλιώς! Very Happy

Tzineris Ένα μεγάλο καλοσόρισμα στο φίλο και σύμμαχο Tzineris! Very Happy Σε αντίθεση με τους νάνους και τα σκελετίδια, ένα πρωτότυπο μοντέλο για White Lion Filler. Ωραία τα χρώματα (εκτός από το μπλέ, το θέλησε για ethereal εγώ θα διάλεγα λευκό), το concept, το μάρμαρο στα πόδια δε βγήκε όπως ήθελε αλλά παρομοίως καλό, τα highlights πάνω σε κάπα και μαλλιά πολύ καλά.

Αυτά, περιμένω απάντηση για να σας πω που πάει η ψήφος μου, βγάζοντας (αυτοδικαίως και αυτόματα πιστεύω) το δικό μου, έχω καταλήξει στα 2 επικρατέστερα. Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
galvert
Spamlord
Spamlord
galvert


Αριθμός μηνυμάτων : 1090
Ηλικία : 43
Τόπος : Π. Φαληρο
Currently Playing : wfrp
Registration date : 10/05/2011

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 10:03

Δημήτρης = Kiour (εκτός αν είναι και κανένα από τα άλλα παιδιά Δημήτρης.

+1 Kiour και από μένα με τον Aphelion να είναι πολύ κοντά.

Του Δημήτρη είναι όμορφο και απλό, πράγμα που το έκανε να πάρει την ψήφο μου αν και ήθελε δουλειά ακόμα με sanding στα meeting poings των pieces. Επίσης, αν και δε ξέρω το μοντέλο, φαντάζομαι πως αυτά τα λέλουδα έχουν κάποιο φυτό καβάτζα το οποίο μάλλον το είδε μέδουσα και έγινε πέτρα; Laughing Πέρα από αυτά όμως, το βλέπω ως το καλύτερο σαν συνολική εικόνα Cool

aphelion έγραψε:
Στο τέλος του σχολίου μας να βάζουμε με κόκκινα γράμματα +1 στον Λάκη

Τέλος, και μόνο γιατί ο Κώστας το ζητάει για λόγους που δε ξέρω ή μπορώ να καταλάβω το γιατί, +1 στον Λάκη




Razz


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer
xrisomiga


Αριθμός μηνυμάτων : 3097
Registration date : 19/03/2011

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 10:10

+1 kiour
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Juan
Spamlord
Spamlord
Juan


Αριθμός μηνυμάτων : 1274
Ηλικία : 44
Τόπος : Χώρα του Ποτέ Ποτέ
Registration date : 10/12/2008

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 10:24

Οπ, είδα φως και μπήκα και γώωωω! :Ρ

Λεπόν αν και καλλιτεχνικά άσχετος είπα να πω την άποψη μου, τσάμπα είναι:
Πολύ ωραίες δουλειές από όλα τα παιδιά. Βέβαια ήμουν και γω μεταξύ Aphellion και Kiour, τα οποία πιστεύω ότι ξεχωρίζουν από τα υπόλοιπα. Μάλιστα ως συνολικά πιο προσεγμένη και καθαρή δουλειά φαίνεται στο ταπεινό μου το μάτι αυτή του Kiour. Παρόλαυτα θεωρώ ότι η μινιατούρα ουσιαστικά είναι πιο κατάλληλη για scenery παρά ως unit filler (θα προτιμούσα δηλαδή είτε το άγαλμα να "εκλεβε" λιγότερο τη παράσταση, και να υπήρχε περισσότερη κίνηση, είτε με περισσότερους grave guard marching on). Σ αυτά τα πλαίσια η δουλειά του Aphelion είναι πιο προσαρμοσμένη στη κατηγορία του διαγωνισμού, έχει την απαραίτητη δημιουργικότητα και concept για ένα unit filler, ενώ έχει δώσει και πολύ ωραία την αίσθηση του "emergence" αν εξαιρέσεις βέβαια αυτόν τον κακομοίρη που κάποιος σαδιστής κάρφωσε πάνω στον δεξί κορμό (και τα undead έχουν αισθήματα φίλοςςςς!)!

All in all +1 Aphelion.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 42
Registration date : 05/07/2011

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 12:04

Μπράβο σε όλους για τις ευφάνταστες δουλειές!

Tzineris: Είναι αυτό που με δυσκόλεψε. Αν και η ιδέα για white lions filler ωραία με τα water elemental λιοντάρια να δίνουν χαρακτήρα στο μοντέλο, με χάλασε πολύ η χρήση του εναλλακτικού έλφ. Κατα τη γνώμη μου η συγκεκριμένη φιγούρα μου χαλάει το σύνολο. Ίσως αν ήταν ένας white lion απο το chariot να ήταν πολύ καλύτερο. Το βάψιμο πέρνει πολύ βελτίωση αλλά παρ'όλα αυτά πολύ καλή θεματικά προσπάθεια με μόνο μελανό σημείο την συγκεκριμένη μινιατούρα.
Elhion: Αρκετά απλό filler με flagelant έτοιμο για destruction derby! Στα θετικά του και η οικονομική κατασκευή (νομίζω οτι το filler πρέπει να είναι οικονομικό. Αυτός δεν είναι ο σκοπός του άλλωστε? γιατί αν είναι να πληρώσω για να φτιάξω ένα filler όσο πληρώνω να αγοράσω μία μονάδα τότε ποιό το νόημα?). Το βάψιμο του θα μπορούσε να είναι καλύτερο.
Imhotep: Το βάψιμο είναι απλό, βασικό, αλλά καθαρό. Θεματικά δεν μου κολλάει με τομπ κινγκς το χρώμα, αλλά και τα πολλά νεκροκεφαλίδια που έχουν τα συντρίμια! Μου δείχνει όπως είναι σαν να έχουν ανέβει σε κομμάτια ναού του χάους παρά τομπ! Ακόμη και η προσπάθεια να βαφτούν οι λεπτομέρειες σε χρώματα κοντινά με τους κίνγκς δεν νομίζω οτι δίνει το απαραίτητο αποτέλεσμα. Ίσως αν έβαφες τις πέτρες αντί για γκρί σε καφέ της ερήμου και αντί για την νεκροκεφαλή με τα κέρατα έβαζες κανένα ιερογλυφικό να πετύχαινες αυτό που ήθελες να δείξεις. Μια ματιά σε αιγυπτιακούς ναούς θα σε βοηθούσε πολύ! Επίσης ο κίνγκ είναι σαν να σερφάρει Laughing
Pyrforos & solegga: 2 dwarf fillers με δόση φαντασίας! Απο τη μία έχουμε τον έμπορο με το πόνυ του με ωραίο βάψιμο και απο την άλλη τον εκδικητή για το σπασμένο αμώνι!
Στου solegga το βαψιματάκι σίγουρα θέλει βελτίωση και λιγότερο πρασινάδα! Τα πάντα καλύπτονται απο πρασινάδα! Δεν χρειάζεται να είναι όλη η βάση έτσι εώς και πάνω στο αμώνι. Σε λεπτομέρειες και είναι αρκετό! Το αιματάκι όμως ωραίο! Αλλά έτσι οπως είναι το αίμα δείχνει σαν να του έχει μόλις ξεκάνει το κεφάλι! Οπότε το υπόλοιπο σώμα απο το έλφ που είναι? Pyroforos δεν έχω πολλά να πώ! Μου αρέσει γενικότερα! Θεματικό και όμορφο! Εξυπηρετεί ακριβώς τον σκοπό του!
Kiour & Aphelion: Άλλα 2 με ίδιο θέμα αλλά με τόσο διαφορετική προσέγγιση.
Απο τη μία έχουμε τα ζόμπι με τη γνωστή ποιότητα βαψίματος του Κώστα να ξυπνούν! Οι φωτισμοί πολύ ωραίοι και δίνουν την αίσθηση οτι πέφτει τώρα το σκοτάδι και είναι η ώρα να ξυπνήσουμε! Βέβαια θα περίμενα και λίγο φαντασία απο τον Κώστα καθώς το ξύπνημα των ζόμπι είναι το πλεον αναμενόμενο! Χρησιμοποίηση αρκετών υλικών που βρίσκουμε γύρω μας με αποτέλεσμα να κρατάει το κόστος χαμηλά! Απο την άλλη του Κιούρ είναι ίσως το καλύτερο για μένα! Το βάψιμο πολύ καλό! Καλύτερο ίσως και απο μινιατούρες που βάζει στο painters league! Με τα χρώματα να δένουν απόλυτα και να αποτελεί το σύνολο όντως κομμάτι μίας σκηνής δίχως κάτι να δείχνει παράτερο! Το μόνο αρνητικό για εμένα είναι το κόστος! Αν είναι να πάρω ένα νεκροταφείο για να χρησιμοποιήσω κομμάτια του για filler το κόστος ανεβαίνει επικίνδυνα! Τον λόγο που αναφέρω πάντα το κόστος το έχω εξηγήσει αναλυτικά στο κομμάτι για τον elhion!

Με όλα αυτά ήτε σας φάνηκαν εύστοχα ή άστοχα κάποια απο τα σχόλιά μου, αποτελούν προσωπική μου άποψη και γούστο! Μου άρεσε όμως πιο πολύ του κιούρ σε σύνολο και ας είναι κάτι πολύ ακριβό για να εξυπηρετήσει σε filler. +1κιουρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 45
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 12:21

Πραγματικα πολλες ωραιες συμμετοχες,
Σαν ιδεα μου αρεσε το πεσμενο anvil.
Σαν καθαρη λεπτομερεις δουλεια του πυροφορου.
Σαν συνολικη δουλεια μου αρεσε του Imhotep με τα πολλα κομματια. θα μου αρεσε περρισοτερο αν τα ruins ηταν πιο κοκκινοπα σαν τις πυραμμιδες. (sandstone).

Τελος η ψηφο στην παραγκα +1 στον aphelion.
Γιατι εχει ωραια βαση, τα ζομβιες εχουν κινηση και ωραια χρωματα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 12:31

Aν δεν ηταν η ΠρασινηΜασκατουΖορρο στα Zombie , κι εγω θα την "Εβαζα" στον Κωστα! :Ρ

Του Νικου χανει απο την φωτο , μιας και δεν ειναι τοσο bloody απο "κοντα" !

Welcome Imhottepidi ! Ειπαμε unitfiller οχι wholearmy μωρη :Ρ Μου αρεσουν και θα τα κλεψω παντως.... ΟΥΠΣ !!!

Ωραια ιδεα του Κιουριδι , δεν ξερω ομως αν θα μπορεσει να "χωρεσει" σε καποια μοναδα αυτο !

O Pyroforos εχει παει στην σχολη Elhion και αυτο κανει "μπαμ" απο μακρια :Ρ ΠΟΛΥ καθαρο το βαψιμο του και ωραια ιδεα !

Ωραια ιδεα συμφωνω για τον Solegga , αλλα με τρομαζει αυτο το ναννακι !! :Ρ Αν ειχε λιγοτερο γρασιδακι θα εδειχνε πολυ καλητερα!

Τzineris , συμφωνω κι εγω οτι η ιδεα ηταν πολυ καλη , αλλα το μοντελο δεν μου αρεσε Sad Χαλασες και το τσεκουρι των WL !

Μετα απο αυτα τα παρα πολυ καλα λογια για ολους ( ας βαζω αγιστα τγια ! ) , θα δωσω το

+1 στον Pyroforo γιατι περα του οτι ειναι πολυ ομορφο και καθαρο... ειναι και Playable !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 12:40

Παράθεση :
+1 στον Λάκη για να είναι πιο ξεκάθαρο για μένα στο τέλος να μετράω ψήφους!
Είσαι απλά στο σωστό δρόμο για το 40.000.

Και θα πάρεις την ψήφο.

Υπάρχουν όμορφες δουλείτσες, με δύο να ξεχωρίζουν εμφανώς, του Kiur & του Aphelion. Η διαφορά τεχνικής πάλι ανάμεσα στα δύο είναι μεγάλη.

+ 1 Aph
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 12:58

Πυροφορος +1

Πιστευω το τοπ3 ειναι πυροφορος , κιου πολυ ομορφο φιλερ καταπλητκτικο το αγαλμα και το διοραμα,αλλα κατι με χαλαει στους σκελετους , ισως να ηθελε μια αντιθεση εκει.
Αφελιον , παρα πολυ καλο , ο τυπος που βγαζει το κεφαλι κατω με εκπληξη ολα τα λεφτα λολ.
Νομιζω ομως πιο "ζωντανη" πιο γλυκια σε χρωματα και τουλαχιστων οπτικα πιο κοντα στα γουστα μου ειναι του πυροφορου, καταπληκτικο το πονυ με τα βαρελια πανω του.
Μονο θα ηθελα και στο τσιγκινο βαρελακι λιγο χρωμα περισοτερο,Με αφησες ομως απολυτα ικανοποιημενο
μπραβο σου !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 13:33

galvert έγραψε:
Δημήτρης = Kiour (εκτός αν είναι και κανένα από τα άλλα παιδιά Δημήτρης.

Tzineris = Δημήτρης. Cool

andreasch έγραψε:
... και το υπόλοιπο σώμα που είναι;

Δε χωρούσε ρε φίλε! (με τόνο φωνής "Χαλάει τη γεύση ρε φίλε") Laughing

KazDarian έγραψε:
και οι 2 νάνοι τα σπάνε
Very Happy

Περιμένω να δω αν θ'αλλάξουν τα 4 unit fillers του Imhotep... Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Tzineris
Hero
Hero
Tzineris


Αριθμός μηνυμάτων : 726
Currently Playing : WAR/MER FANTASY HE,WE,BRET,(Βάφω όμως)
Registration date : 16/02/2012

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 15:52

Aphelion: Πολύ ωραίο βάψιμο με πολύ καλή απόδοση του θέματος και του φωτισμού! Όμως θα συμφωνήσω οτι αυτό το ζομπι επάνω δεξιά ίσως και να μην χρειαζόταν!
Elhion: Πολύ καλό και απλό! Άνετα μπαίνει σε μονάδα και δεν ενοχλέι καθόλου το μάτι! το βάψιμο καλό, αλλά νομίζω οτι έχει πολύ σκούρο μελάνι στα χέρια και στο πρόσωπο ,χωρίς Highlights στο δέρμα(μου φαίνεται) και έτσι δείχνει σαν ματωμένος!
Imhotep: Πολύ ωραία επιλογή χρωμάτων, αλλά πολλά τα fillers! Σαν βάψιμο μου φαίνεται απλό χωρίς βάθος, αλλά καθαρό! Καλή ιδέα αν και όχι και πολύ αιγυπτιακή αλλά δεν είναι και ιστορικές μινιατούρες σωστά!!
Κiour: Φανταστικό βάψιμο που συνδυάζει αερογράφο και πινέλο! Όμως πράγματι είναι πιο πολύ σκηνικό παρά filler! Πολύ ωραία απόδοση των αποχρώσεων και χρωματικών συνδυασμών!
Π
υροφόρε:Πολύ ωραία ιδέα να υπάρχει και ένας προμυθευτής μπύρας στις γραμμές των νάνων!! Έτσι κι αλλιώς οι νάνοι χωρίς μπύρα δεν πολέμούν!!
Laughing Καθαρό βάψιμο, σωστά χρώματα και σκιάσεις, αποδίδουν μια καρτουνίστικη όψη!!
Solegga: Καλώς σας βρήκα! Ωραίο θέμα για filler! Πολύ εντυπωσιακό!
Very Happy (αν και δεν κολακεύει τα Elves Crying or Very sad )! Όμως πιστεύω οτι θα μπορούσες να κάνεις λίγο πιο λεπτομερές βάψιμο για να φανούν περισσότερο οι λεπτομέρειες του καταπληκτικού αυτού μοντέλου νάνου!Το χορτάρι δεν με ξενίζει, όμως το αμώνι θα μπορούσε να δείχνει παλιομένο και εγκαταλελημένο αφού φύτρωσαν και χόρτα πάνω του!
Τzineris:Ήθελα να αναφέρω οτι το μοντέλο και η παραλλαγή του σε WL filler ήταν αρχική ιδέα και δουλειά του Solegga αλλά επειδή μου άρεσε σαν μοντέλο πολύ μου το χάρισε και έτσι εγώ μόνο το έβαψα τιμής ένεκεν για το διαγωνισμό! παρακαλώ όλα τα σχόλια καλοδεχούμενα προκειμένου να βελτιώσω την τεχνική του βαψίματός μου!!
Very Happy afro Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. 80974!!!!!

Και αφού έγινα πολύ κουραστικός!! study scratch Sleepόλα μου άρεσαν πολύ αλλά θα ξεχωρίσω αυτό του kiour
+1 Kiour


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tzineris στις Τετ 04 Απρ 2012, 10:08, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 16:05

+1 Kiour
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 16:10

+1 Κιουρ (το λέω και δεν το πιστέυω Razz )

Θα σχολιάσω στο τέλος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 16:51

Σαν συνολικό αποτέλεσμα μου αρέσει πιο πολύ του Kiour, ΑΛΛΑ επειδη δεν μπορώ να διακρίνω (λόγω έλλειψης εμπειρίας) αν τα χρώματα του ειναι ετσι επειδη ο ιδιος το εκανε τοσο γαμάτο ή επειδη ειναι ο φωτισμός και η κάμερα έτσι, θα τη χάσει την πολύτιμη ψήφο μου.
Του αφήλιου ενώ τεχνικά φαίνεται άρτια, προσωπικά με χαλάει αυτο το πράσινο στα μάτια, μου φαινεται λες και ειναι σουπερ ηρωες ζόμπι (ορίστε σας δίνω και ιδέες για τα επόμενα filler)
O Imhotep που εχει βάλει και πολλά, χάνει απο τη φωτογραφία γιατι ειναι ψιλομακρινή και μου φαινεται οτι εχει κάνει basic βάψιμο (σε σχέση με τους υπολοιπυς, όχι σε σχέση με εμενα)
Tzineris δεν μου άρεσε καθολου η ιδέα των νερωμένων λιονταριών.
Solegga & pyrforos καθαρές δουλειες, με προσεγμένους χρωματισμούς και σε πολύ καλό επίπεδο.
Αλλά η ψήφος πάει στον elhion, γιατι μου αρεσε η πρωτοτυπη ιδέα του flaggelant machine μου θύμισε μια σκηνή απο την ταινία jeanne d'arc με τη μιλα γιοβοβιτς. + οτι και απο βάψιμο μια χαρά τα πάει, οπότε τελικά:

+1 elhion
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 17:27

ώς συνήθως καταλήγω ανάμεσα σε αφήλιον και κίουρ. του αφήλιον ναι μ αρέσει -επίσης ως συνήθως δλδή έλεος φτιάξε και κάτι ...άσχημο λολ- αλλά μπορώ να πω του κίουρ μ αρέσει λίιιιγο παραπάνω! ίσως να φταίει ότι έχω ένα θέμα με το μπλε που "χρωματίζει" το όλο σκηνικό. παιδιά σόρυ δυσκολεύτηκα να αποφασίσω, συγχαρητήρια σε όλους για τις συμμετοχές! του αφήλιον είναι σαφώς πιο γεμάτη και κινηματογραφική η βάση μ αρέσει όμως το σεταπ και ο χρωματισμός του κίουρ. δύσκολη επιλογή...+1 κίουρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 21:38

Μάλιστα... δε βλέπω διαχωρισμό, οπότε ρίχνω τη ψήφο μου. Τα σχόλια μου για τους υπόλοιπους τα έγραψα αναλυτικά. Για τους αιγύπτιους είναι ότι (από τη φωτογραφία τουλάχιστον) έχει γίνει ένα καλό και καθαρό basecoat. Αλλά ώς εκεί. Προφανώς δε προσθέτω κάτι καινούριο λέγοντας ότι θα προτιμούσα περισσότερο χώμα στις πέτρες, αν και εμένα δε με χαλάει το ότι δεν έχει ιερογλυφικά, και αυτό με τα κέρατα μιά χαρά μου "κάθεται" στο μάτι. Επίσης να σημειωθεί ότι είναι όλα playables, σε αντίθεση με κάποιων άλλων. Αυτό δεν είναι το πρωταρχικό στα unit fillers; Rolling Eyes

Να σημειώσω εδώ ότι ο Flames of the Phoenix με κάλυψε απόλυτα. Επίσης (για να σχολιάσω κάτι που έγραψε κάποιος άλλος φίλος) πιστεύω αντίθετα ότι μπορεί να παιχτεί κι'όλας, περισσότερο σα bunker κατ'εμέ και πολύ όμορφα επίσης. Idea
+1 Kiour

Υγ. Αδικία που έχουμε μόνο μία ψήφο σε αυτό... Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΔευ 02 Απρ 2012, 21:44

Solegga έγραψε:

Υγ. Αδικία που έχουμε μόνο μία ψήφο σε αυτό... Crying or Very sad

το είχα ξεχάσει το θέμα αυτό τελείως!!!!!!!!!!

Νεξτ τάιμ Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Imhotep
Warrior
Warrior



Αριθμός μηνυμάτων : 92
Registration date : 31/05/2009

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΤρι 03 Απρ 2012, 12:46

Λοιπόν παιδιά κατ' αρχάς ευχαριστώ για τα σχόλια σας΄, ήταν άκρως εποικοδομητικά.

Όσον αφορά τη συμμετοχή μου, είχα ρωτήσει τον Κώστα αν έπρεπε να στείλω μόνο ένα και μου απάντησε ότι εφόσον έχουν το ίδιο θέμα θα μπορούσα να τα στείλω όλα. Χθες δυστυχώς δεν πρόλαβα να τα σπάσω λόγω δουλειάς!!!

Όσον αφορά τις συμμετοχές πρέπει να πω ότι όλες ήταν καλές δουλειές με αυτές των Aphelion και Kiour να είναι στο καλύτερο επίπεδο από άποψη βαψίματος. Όμως το UF του Kiour θεωρώ ότι δεν είναι playable (16βάσεις!!!). Επομένως, επειδή από άποψη concept μου άρεσε αυτό του pyrforou, το οποίο είναι και απολύτως playable θα ρίξω την ψήφο μου εκεί, παρά το ότι το βάψιμο δεν είναι στο καλύτερο επίπεδο. Συμφωνώ ότι το βάψιμο θυμίζει σχολή Elhion, η οποία μου αρέσει προσωπικά!!!


+1 Pyrforos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 45
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΤρι 03 Απρ 2012, 13:19

δεν χωραει και δεν χωραει...μην με αναγκασετε να κανω skeleto monada για διαγωνισμο unit. Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.   Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition. I_icon_minitimeΤρι 03 Απρ 2012, 13:22

kiour_gr έγραψε:
δεν χωραει και δεν χωραει...μην με αναγκασετε να κανω skeleto monada για διαγωνισμο unit. Razz

Εγώ το είπα ότι για bunker μιά χαρά είναι, και πάρα πολύ ταιριάζει κι'όλας κατ'εμέ! Very Happy


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Solegga στις Τετ 04 Απρ 2012, 10:31, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
 
Ψηφοφορία GWF Warhammer Fantasy Unit Filler competition.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Painting and Modelling :: GWF Online Competitions :: Ψηφοφορίες Διαγωνισμών-
Μετάβαση σε: