Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Antigunline Goblins... the green tide heroestyle

Πήγαινε κάτω 
+2
Flames
xrisomiga
6 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Antigunline Goblins... the green tide heroestyle    Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 21 Μάης 2012, 15:44

του τα είπα κ εγώ με πιο ...ευγενικό τρόπο! χαχαχαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
letsaros86
Spamlord
Spamlord
letsaros86


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ηλικία : 37
Registration date : 18/07/2010

Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Antigunline Goblins... the green tide heroestyle    Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 21 Μάης 2012, 15:49

Flamez of da Waagh έγραψε:
του τα είπα κ εγώ με πιο ...ευγενικό τρόπο! χαχαχαχαχα

α ξεχασα και τους hammerers που την παραπανω λιστα την δερνουν και μονοι τους Razz

(και ολα αυτα τα παραπανω γιατι οι πραγματικοι ποντοι του Gunline κρυβονται ΠΙΣΩ απο 20 thunderers, 22-24 Rangers με Great weapons 5-6 Dragon Slayers ΚΑΙ 20 Hammerers με Master Rune of Challenge.)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer
xrisomiga


Αριθμός μηνυμάτων : 3097
Registration date : 19/03/2011

Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Antigunline Goblins... the green tide heroestyle    Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 21 Μάης 2012, 16:03

λετε να με ενδιαφερουν τα διβερτερσ?

εχεισ 1 γυρο να πυροβολησεισ και να φασ ΟΤΙ μπορεισ με 4 machines και πιστολια

εγω εχω 13 ηρεωεσ 2 μανγελ 2 πυμπ 2χ3σ5 chariots + μαγεια που 8α ριχνω 5 ζαρια ανα σπελλ και αμα περασε περασε
ΠΟΣΑ ναφασ πια?


επισησ μου φαινεται δεν εχει καταλαβει πωσ λειτουργει η λιστα αμα σου παισουμε 6 characaters sthn 20ada apo toys thunderers 8α πρεπει να κανεισ τισ 12 ατταψκσ allocati se 6 diaforetika 2 wounda μοντελα με Τ4 και ενα ταπεινο +5 αρμουρ ( που οτι δωσει) εχεισ xatred και με μαρασ στα 4σ 8 χιτσ 3-4 wounds απο τα οποια σωζω κιολασ
και μετα θα σου ριξω 12 σ6 + λυκουσ.

βεβαια αυτοι οι τυποι εχουν δυο λειτουργειεσ. αμα σου κολησω τα πυροβολικα θα δωσω χρονο στα chariot moy kai 3d6+3 s5 ponane



βεβαια ο κα8ενασ πιστευεισ οτι 8ελει.
εγω πιστευω οτι μπορει να παιξει
εσυ ωσ μετριοφρον οπωσ παντα μου λεσ οτι οχι μονο δεν παιζει αλλα χανει απο τον 2-3 γυρο.

οκ

θα την δοκιμασω και θα σου πω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Antigunline Goblins... the green tide heroestyle    Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 21 Μάης 2012, 16:05

να κάνω μια ερώτηση μύγα?
πόσες φορές έχεις παίξει με αυτή τη λίστα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer
xrisomiga


Αριθμός μηνυμάτων : 3097
Registration date : 19/03/2011

Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Antigunline Goblins... the green tide heroestyle    Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 21 Μάης 2012, 16:09

μηδεν


αλλα αφου με προκαλείτε θα την δοκιμασω ισωσ με μια δυο αλλαγεσ αλλα ο κορμοσ 8α ειναι ο ιδιοσ

13 ηρωεσ και πολλεσ αποιλεσ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
letsaros86
Spamlord
Spamlord
letsaros86


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ηλικία : 37
Registration date : 18/07/2010

Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Antigunline Goblins... the green tide heroestyle    Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 21 Μάης 2012, 16:12

xrisomiga έγραψε:
λετε να με ενδιαφερουν τα διβερτερσ?

εχεισ 1 γυρο να πυροβολησεισ και να φασ ΟΤΙ μπορεισ με 4 machines και πιστολια

εγω εχω 13 ηρεωεσ 2 μανγελ 2 πυμπ 2χ3σ5 chariots + μαγεια που 8α ριχνω 5 ζαρια ανα σπελλ και αμα περασε περασε
ΠΟΣΑ ναφασ πια?


επισησ μου φαινεται δεν εχει καταλαβει πωσ λειτουργει η λιστα αμα σου παισουμε 6 characaters sthn 20ada apo toys thunderers 8α πρεπει να κανεισ τισ 12 ατταψκσ allocati se 6 diaforetika 2 wounda μοντελα με Τ4 και ενα ταπεινο +5 αρμουρ ( που οτι δωσει) εχεισ xatred και με μαρασ στα 4σ 8 χιτσ 3-4 wounds απο τα οποια σωζω κιολασ
και μετα θα σου ριξω 12 σ6 + λυκουσ.

βεβαια αυτοι οι τυποι εχουν δυο λειτουργειεσ. αμα σου κολησω τα πυροβολικα θα δωσω χρονο στα chariot moy kai 3d6+3 s5 ponane



βεβαια ο κα8ενασ πιστευεισ οτι 8ελει.
εγω πιστευω οτι μπορει να παιξει
εσυ ωσ μετριοφρον οπωσ παντα μου λεσ οτι οχι μονο δεν παιζει αλλα χανει απο τον 2-3 γυρο.

οκ

θα την δοκιμασω και θα σου πω

a)τα diverters του νανου δερνουν πιο πολυ απο ολους τους χαρακτηρες των goblin μαζι Razz
b)Οι 6 χαρακτηρες που λες δεν θα φανε 12 επιθεσεις θα φανε 18 και ναι παιζει ασχημα να σακατευτουν...αποτελεσμα? θα μεινω εκει στο stubborn Μου και μετα θα φας ενα ξεγυρισμενο flank και αντιο ολοι τους.
c)αμα δεν καταλαβαινεις τι σου λεμε τοσα ατομα δεν φταιω εγω, ουτε ειμαι υπεροπτης η οτιδηποτε. ετσι ειναι τα πραγματα. προφανως δεν εχεις παιξει εναντιων dwarfs στο draft 3 και δεν εχεις ιδεα τι κανουν. δοκιμασε την και θα το δεις. παιξε με καποιον dwarf που να ξερει να παιζει και αν σταυρωσεις νικη το συζηταμε. (και δεν το λεω παικτικα. εινια θεμα καθαρα λιστας οτι δεν θα σταυρωσεις νικη)

ΥΓ: τα chariots σου κουνιουνται 9..... Που αο την στιγμη που θα φερεις ολα τα αλλα πανω μου στους 1-2 πρωτους γυρους τα τσαριοτ θα θελουν ακομα αλλους 2 γυρους για να φτασουν. πραγμα που δινει απειρο χρονο στο gunline να στα κοπανησει σαν φραπε τον Αυγουστο λιγα λιγα πριν το απειλησουν.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την letsaros86 στις Δευ 21 Μάης 2012, 16:14, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Antigunline Goblins... the green tide heroestyle    Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 21 Μάης 2012, 16:12

μύγα το σωστό είναι
1) φτιάχνω με λίστα με ένα πλάνο
2) εκθέτω τις απόψεις μου (με κάποια επιφύλαξη αν δεν έχω παίξει ποτέ)
3) παίζω με κανα 2 γερούς παίκτες
4) βγάζω συμπεράσματα

εσύ ξεκίνησες από 1), πήγες...στο 4) και μετά στο 2) ενώ λείπει το 3).

σίγουρα όμως θα έχει ενδιαφέρον να παίξετε!
@πέτσα πότε θα έρθουν οι κοντοί ενάντια στην....ΜΑΥΡΗ ΜΑΣΤΙΓΑ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
letsaros86
Spamlord
Spamlord
letsaros86


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ηλικία : 37
Registration date : 18/07/2010

Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Antigunline Goblins... the green tide heroestyle    Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 21 Μάης 2012, 16:16

Flamez of da Waagh έγραψε:

@πέτσα πότε θα έρθουν οι κοντοί ενάντια στην....ΜΑΥΡΗ ΜΑΣΤΙΓΑ?

οι κοντοι εχουν παιξει με τους προγονους της μαυρης μαστιγας και εχουν βγει νικητες! ./roar!

θα δω μεσα στην βδομαδα ποτε θα μπορεσω γιατι τρεχω και με την σχολη τωρα που πλησιαζει εξεταστικη και μετα θα σε διωξω απο το βουνο μου βρωμερο Ορκ!!!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Antigunline Goblins... the green tide heroestyle    Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 21 Μάης 2012, 16:18

μπα οι πρόγονοι ήταν πολύ μακρινοί συγγενείς! δεν ήταν κάν μάστιγα πόσο μάλλον...ΜΑΥΡΗ!
γουααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααγκ
απ το βουνό δεν φέυγω εκτός αν έχεις....τύχη βουνό!!!!

@παρακαλώ όταν αναφερόμαστε στην ΜΑΥΡΗ ΜΑΣΤΙΓΑ να χρησιμοποιούμε κεφαλαία. διαβάστε επιτέλους τους κανονισμούς του φόρουμ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
letsaros86
Spamlord
Spamlord
letsaros86


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ηλικία : 37
Registration date : 18/07/2010

Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Antigunline Goblins... the green tide heroestyle    Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 21 Μάης 2012, 16:21

Flamez of da Waagh έγραψε:
@παρακαλώ όταν αναφερόμαστε στην ΜΑΥΡΗ ΜΑΣΤΙΓΑ να χρησιμοποιούμε κεφαλαία. διαβάστε επιτέλους τους κανονισμούς του φόρουμ!

η ΜΑΥΡΗ ΜΑΣΤΙΓΑ ειναι grammar nazi... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Antigunline Goblins... the green tide heroestyle    Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 21 Μάης 2012, 16:23

α χα! τσίμπησα μία ακόμα γραμμή στην υπογραφή μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
letsaros86
Spamlord
Spamlord
letsaros86


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ηλικία : 37
Registration date : 18/07/2010

Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Antigunline Goblins... the green tide heroestyle    Antigunline Goblins... the  green tide heroestyle  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 21 Μάης 2012, 16:25

Flamez of da Waagh έγραψε:
α χα! τσίμπησα μία ακόμα γραμμή στην υπογραφή μου!

be my guest! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Antigunline Goblins... the green tide heroestyle
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Green Tide Fantasy
» Antigunline HE ETC
» DE antigunline
» VC 2400-FOCUS ANTIGUNLINE
» ORCS TIDE LIST

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Army lists, FAQ and Tactics-
Μετάβαση σε: