Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Dark Elven absolution!!!! 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Dark Elven absolution!!!! I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Dark Elven absolution!!!! I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Dark Elven absolution!!!! I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Dark Elven absolution!!!! I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Dark Elven absolution!!!! I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Dark Elven absolution!!!!

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

Dark Elven absolution!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Dark Elven absolution!!!!   Dark Elven absolution!!!! I_icon_minitimeΔευ 12 Νοε 2012, 21:41

λοιπόν πριν βάλω τους ασασίνους είχα καλούτσικα αποτελέσματα. μετά...η λίστα απογειώθηκε :

master, peg,,sdc,,heavy,shield
kaeleth,dr helm, gwpon

cauldron BSB

lvl4 ,mr2,dagger , fire
lvl4 scroll ΜΕΤΑΛ, general

assasin (τα γνωστά)
assasin (τα γνωστά)
5 Shades

34 Spears mus
15 spears, mus,banner,discipline
30 xbows,mus,shields
5 harpies
5 harpies
20 Witches, FC, armor piercing


δεν ξέρω τι πιστευετε, έμπρακτα όμως η 30-δα βελονονιντζάκια με μέταλ και φάιαρ (και μόνο αυτό) έχει τον ασταμάτητο. ή +1 στο του χιτ ή στο του γουντ + -1 άρμορ μόνιμα. διάλεξε ώ αντίπαλε καθώς με 60 + 60 βολές (stand + shoot + 2 assasins) θα πονέσεις.........τα γουιτσις πιο λίγα οκ, πεθαίνουν αλλά κάνουν δουλειά. έχω ένα θέμα με τον καελεθά καθώς μου πεθαίνει πάντα και σχετικά γρήγορα, αλλά γενικά είμαι χάπυ! λογικά θα κατέβω 1-2 τουρνουά να την δω και σε πιο σκληρό περιβάλλον αλλά ακούω απόψεις!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer
xrisomiga


Αριθμός μηνυμάτων : 3097
Registration date : 19/03/2011

Dark Elven absolution!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Dark Elven absolution!!!!   Dark Elven absolution!!!! I_icon_minitimeΤετ 14 Νοε 2012, 15:52

το lack of diverter superiority ( δες lux magna με 7-8 diverts) που χρειάζεται μια shooting λίστα και το lack of last stand unit ( δες Stank ) πιστεύω θα σου δημιουργήσει προβλήματα

εσύ πιστεύεις ότι μπορείς να antapexel8eis σε λίστες με 10-15 monstrous?
έχοντας metal + fire και τους "ασσασινς" που γίνονται ακόμα πιο toobanoi "χρhσιμοποιoντας" το + στο T όλων των MC έχεις 2x κανόνια και πολλές βολές

ο ιπτάμενος με το pendant σίγουρα μπορεί να κολλήσει ένα unit

η λίστα μου αρέσει , έχει πολύ καλή μαγεία , δυνατό shooting αλλα πιστεύω ότι δεν έχει ένα finishing unit για να πάρει ότι απομείνει από το magic / shooting

τώρα θα μου πεις ότι οι WEs με ΑΠ ( πολύ σωστό banner ) και το metal σπέρνουν

mlkismena ΔΕ όλα τα arguments έχουν αντί arguments Razz

πολύ προσεγμένη λίστα που δεν γεμίζει το μάτι καθόλου όμως ........ Twisted Evil


το μονο που μπορώ να σου πω έτσι για στην πω dld είναι να κανεις το MR2 MR 3 lol Laughing

μπράβο για την λίστα πoλu προσεγμένη cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

Dark Elven absolution!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Dark Elven absolution!!!!   Dark Elven absolution!!!! I_icon_minitimeΤετ 14 Νοε 2012, 16:01

xrisomiga έγραψε:


εσύ πιστεύεις ότι μπορείς να antapexel8eis σε λίστες με 10-15 monstrous?
κοίτα η μεγαλύτερη ήτταν μου ήταν από φουλ πεζικά λίστα (μίρορ, ντεμονκιν 2 χ 30 γουιτσις ααααα) όταν μου πέθανε με το καλημέρα η φάιαρ (5-15 χθες τρίτη και 13 λολ). τα μόνστρους ναι πλέον με 2 ασάσινς αν ρίξουν όλα μαζί αντε γεια. με εμπαιρ έχω παίξει 5-6 φορές το μέταλ + φάιρ + κροσμποουμεν θερίζει. τα κοτόπουλα μία φορά να περάσει το "1" του μέταλ τέλος. προσοχή. το "1" όχι το "0". είτε από μάγισσες ή από κροσμποους. οι 2 μονάδες προβληματίζουν εως τρομάζουν λολ. την άλλαξα λίγο έβγαλα σειντζ και μπούσταρα λίγο τους αριθμούς των γουιτσις και των σπιαρς και έβαλα και λαιφ τέικερ στην καζανού χαχαχαχα καλό ε? ναι για για το μρ3 αλλά πως ...600 πόντοι λόρδοι ακριβώς! ο καελεθάς ρε πστη μου όλο μου πεθαίνει αμέσως. σκέφτομαι να τον καθαιρέσω και να βάλω καμιά 15-ρα μπλακ γκαρντ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer
xrisomiga


Αριθμός μηνυμάτων : 3097
Registration date : 19/03/2011

Dark Elven absolution!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Dark Elven absolution!!!!   Dark Elven absolution!!!! I_icon_minitimeΤετ 14 Νοε 2012, 16:08

αφού είσαι σπασμένος όλο 6s ρίχνεις xaxaxaxa

πάντως μην τον βγάλεις το fly και το pendant είναι μεγάλη δύναμη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

Dark Elven absolution!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Dark Elven absolution!!!!   Dark Elven absolution!!!! I_icon_minitimeΤετ 14 Νοε 2012, 16:21

NAI αυτό λέω στον εαυτό μου αλλά οι εμπειρίες μου...

1) με το καλημέρα πρώτη μου μάχη πεθαίνει σε 1 φέις από τύραννο
2) σε μια άλλη μάχη με λασκούλα πεθαίνει αμέσως με το ντεθ γύρο 2 με το σίγκνατουρ ας είχα και καλύτερο λίντερσιπ και 3 γουντς λολ.
3) σε μια άλλη μάχη με λασκ πεθαίνει από μανίτερς σε 2 φέισις ξύλου
4) ενάντια σε εμπαιρ πεθαίνει με το καλημέρα από εμπαιρ ταπεινό σ4 πηγασάτο
5) εχθές αποτυγχάνει να σπάσει ένα νταρκ ελφ άρμα και πέθανε στα καπάκια από καζανοκιλινμπλοουσεκροσμποουμεν-ίνη.
και μη νομίζεις 10-15 μάχες έχω όλες κ όλες με νταρκ.

απορώ που το βλέπετε το...."είναι καλός".χαχαχαχαχαχαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Dark Elven absolution!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Dark Elven absolution!!!!   Dark Elven absolution!!!! I_icon_minitimeΤετ 14 Νοε 2012, 16:24

Nαι πεθαινει. Αλλα ειναι υποχρεωμενος να ασχοληθει ο αλλος μαζι του. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

Dark Elven absolution!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Dark Elven absolution!!!!   Dark Elven absolution!!!! I_icon_minitimeΤετ 14 Νοε 2012, 16:25

xrisomiga έγραψε:
αφού είσαι σπασμένος όλο 6s ρίχνεις xaxaxaxa


μλκα πραγματικά. 70% βάθος 30% ύψος. τα ζάρια μου είναι πραγματικά παράδοξα. συνήθως είμαι γκαντέμης αλλά όταν με πάει γίνονται απίστευτα πράγματα (πχ 11 φορές σερί πατούσες, μια φορά 5/6 κίλινγκ μπλοου σε γουειγοότσερς vs Chaos Knights κλπ κλπ).

@το θέμα με τον δικό μου καελεθά είναι ότι δεν ασχολείται και πολύ ο άλλος. θυμάμαι έπαιζα με τον ξερέα και ...χάζευα το πως ο καελεθάς δεν πάθαινε τίποτα από φανατικούς καταπελτιές κλπ κλπ.....γιατί να μην έτσι κ ο δικός μου ???? bounce bounce bounce bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Dark Elven absolution!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Dark Elven absolution!!!!   Dark Elven absolution!!!! I_icon_minitimeΤετ 14 Νοε 2012, 16:37

Οχι! Ασκ Ντοντος για τον Καλεθα του ξερεα. Τον εχουν σκοτωσει μεχρι και....

Yhettes :O
(Gorgers, Black coaches, Letters, Grave guards, Belchers σε CC και λοιπα σαπακια)

Γενικα ολα μια ιδεα ειναι βεβαια. Αλλα... μετραει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Dark Elven absolution!!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» dark elven army
» Inks, washes and Angels of Absolution
» Elven Archers
» Dark Vengeance Dark Angels for sale/trade

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Army lists, FAQ and Tactics-
Μετάβαση σε: