Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Warmachine - Hordes

Πήγαινε κάτω 
+17
Asarnil the Dragonlord
Khar Vader
moric
Nepenthe
Flames
Samanos
kyrgkikas
Tzortz
Laskoulas
georap
andreasch
Papajohn
kiour_gr
Achaian
Anexelegtos
forau
belial
21 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 24  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 07 Μαρ 2013, 16:28

Evlad 2 βλέπω τώρα και μου αρέσει πολύ επίσης ! .







Εdit : μου έδωσε ένας φίλος λινκ με ένα τακτικ για σκορν το λεγόμενο molik kharn missile Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achaian
Spamlord
Spamlord
Achaian


Αριθμός μηνυμάτων : 1824
Registration date : 12/09/2008

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 07 Μαρ 2013, 20:22

ναι οντως με το ρολοι δινει αλλο χαρακτηρα στο παιχνιδι....
Οπως ειπε και ο Δημητρης ειναι να το μαθεις καλα το παιχνιδι πρωτα και μετα...
Εγω σαν επενδυση θα παω με ασφαλεια μεχρι τους 25 ποντους, και σιγα σιγα να χτιζουμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 07 Μαρ 2013, 21:03

Εγώ 2 μήνες τώρα το έχω κάψει να διαβάζω και να διαβάζω . τελικά είμαι κοντά στο να αρχίσω με το cygnar starter + B13 για 15άρες μάχες . θεωρώ ότι είναι ότι πρέπει για Noobs o Pstryker
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 43
Registration date : 05/07/2011

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 01:06

Απο ότι έχω δεί μέχρι τώρα οι επιλογές στρατού είναι κυρίως απο warmachine. Αυτό δείχνει κάτι απέναντι στα βιβλία των hordes factions? Μειωνεκτούν σε κάτι και δεν το πιάνω? Εμένα μου αρέσει σαν faction οι trollbloods. Δεν το έχω ψάξει απο κανόνες ακόμη. Τώρα ξεκινάω, αλλά γενικά δεν με ενδιαφέρει να πάρω κάτι που κερδίζει, αλλά κάτι που θα παίζω και θα το ευχαριστιέμαι χάσει κερδίσει! Επίσης αν έχει κάποιος την καλοσύνη, οι trollbloods τι προτερήματα και τί μειωνεκτήματα έχουν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 01:16

Δεν υπάρχει κάτι που κερδίζει και κάτι που χάνει.

Όλα τα factions είναι το ίδιο ανταγωνιστικά με μια απόκλιση 5% που εύκολα ξεπερνιέται από το skill του παίκτη.

Οι hordes για παράδειγμα είναι σαφώς καλύτεροι από τους machinades τους πρώτους 3 γύρους του παιχνιδιού, μετά πέφτουν βάναυσα. Θα το δεις το εφέ και θα μάθεις να πλανάρεις ανάλογα.

Το μόνο πρόβλημα είναι να ξέρεις τι να περιμένεις από το στρατό σου. Αν για παράδειγμα θέλεις στρατό με ταχύτητα ή movement shennanigans, τα trollia δεν το έχουν. ΄Η μάλλον το έχουν ελάχιστα.

Οι trollbloods είναι ο στρατός του tough (5+ ή 4+ save) και της μεσαίας βάσης.

Ενδεχομένως ο πιο ανθεκτικός στρατός στο παιχνίδι. Πραγματικά στην Αθήνα παίζει πολύ machine και ελάχιστο hordes και δεν καταλαβαίνω γιατί.

Για μένα προσωπικά είναι εξαιρετική επιλογή και με πολύ fun μινιατούρια.

Για το παιχνίδι πάντως... το να διαβάζεις τους κανόνες ξανά και ξανά είναι ο λάθος τρόπος να προσέγγισης. Οτιδήποτε κάτω από τους 35 πόντους και δεν βλέπεις βασικά πράγματα του παιχνιδιού. Τα 25 και τα starters είναι καλά αλλά πραγματικά είναι το 15 με 20% του παιχνιδιού. Ξεκολλήστε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα από τα 25άρια και το caster kill και πηγαίντε τουλάχιστον στα 35άρια και τα σενάρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achaian
Spamlord
Spamlord
Achaian


Αριθμός μηνυμάτων : 1824
Registration date : 12/09/2008

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 02:24

το προβλημα ειναι ο κοσμος. ενα παιχνιδι για να ευδοκιμησει, χρειαζεται βαση παικτων.
δεν μπορω να σκεφτω ποσα παιχνιδια εχουμε ξεκινησει ενθουσιασμενοι, με σαφη επενδυση χρηματων, και ττελικα καταληγουμε να πιανουν σκονη σε καποιο ραφι.
Αυτο θα ηθελα να αποφυγω, μια ςκαι οι καιροι ειναι χαλεποι.

Η αληθεια ειναι οτι το παιχνιδι μου αφησε μεχρι στιγμης αριστες εντυπωσεις.
Το τεστ ειναι το βαθος χρονου. αλλα δεν μπορω να επενδυσω τωρα αμεσα συμφωνα με τον ενθουσιασμο μου μιας και το εχω πληρωσει απειρες φορες.
απο την αλλη θελω να δω το παιχνιδι σταδιακα σε ολες τισ φασεις του και να το αγαπησω με την ωριμοτητα που σου αφηνει ενα 18αρι ουισκι.
γι αυτο δεν βιαζομαι εγω προσωπικα.
Αλλα μεχρις στιγμης μου εχει δειξει οτι εχει ολες τις βασεις για να μονοπωλησει τον χρονο μου....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 02:31

Συμφωνώ απόλυτα.

Επειδή οι καιροί είναι πράγματι δύσκολοι και επειδή καταλαβαίνω πώς αν δεν βρίσκεσαι Αθήνα το πλήθος των παικτών είναι άκρως περιορισμένο, η λύση είναι μία.

Turbo Proxy.

Δυστυχώς ή μάλλον ευτυχώς είναι ένα παιχνίδι στο οποίο για να tunareis λίστα θες άπειρες δοκιμές και πάλι δεν έχεις καλύψει όλο το φάσμα των περιπτώσεων που θα συναντήσεις απέναντι.

Είναι σημαντικό πριν επενδύσεις και άλλο να δεις το παιχνίδι όπως πραγματικά το έχει σκεφτεί η εταιρεία και αυτό σίγουρα δεν είναι οι 25 πόντοι.

Προσωπικά θεωρώ πώς ακόμα και οι 35 δεν αφήνουν όλα τα factions να δείξουν τις δυνατότητές τους. Σίγουρα πάντως δεν φαίνονται οι δυνατότητες όλων των casters στους 35 και κάτω.

Για μένα όταν αισθανθείς σιγουριά για τους κανόνες έχει έρθει η ώρα να φύγεις από τα 25αράκια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achaian
Spamlord
Spamlord
Achaian


Αριθμός μηνυμάτων : 1824
Registration date : 12/09/2008

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 02:41

ακομα αγκομαχαμε με το σταρτερ οποτε και το 25αρακι ειναι προοδος. να σου πω την αληθεια εχω δωσει ενα χρονικο πλαισιο να εξετασω το παιχνιδι και να δω ποσο θα με κρατησει... μετα θα χωθω πιο χοντρα προκειμενου να τσεκαρω το playability, σιγουρα με proxy και εν γενει με αγορες.
Τουρνουα εδω Ελλαδα εχει γινει κανενα? ποσο στιβαρη ειναι η κοινοτητα μεχρι στιγμης?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 03:05

Στην Αθήνα υπάρχουν τουλάχιστον καμιά 10ριά άτομα που παίζουν ενεργά.

Ωστόσο υπάρχουν άτομα που έχουν δει το παιχνίδι και ξεκινούν τώρα.

Από τουρνουά έχουμε οργανώσει 3 mini tourneys με 8-10 συμμετοχές τόσο στους 35 όσο και στους 50 πόντους.

Δεν πρόκειται να βρεις τον κόσμο του 40Κ αλλά αυτό δεν είναι πάντα άσχημο...

Η κοινότητα έχει ανέβει ενεργά σε σχέση με ένα χρόνο πριν.

Όσο ο κόσμος δίνει μια ευκαιρία και σε εταιρείες πέρα από την GW θα υπάρχουν άτομα που θα μπαίνουν στην κοινότητα.

Αυτό που έλεγα πάντα για το machinaki είναι πώς είναι τέρμα τουρνουατζίδικο παιχνίδι και ως τέτοιο πρέπει να το δει ο κάθε νέος παίκτης. Δεν υπάρχει fluff λίστα, υπάρχουν combos και 100 λεπτά για να νικήσεις τον αντίπαλο.

Τα τουρνουά δεν τα παίρνουν οι ίδιες λίστες αλλά τα παίρνουν συχνά οι ίδιοι παίκτες.
Θέλει να το παίξεις αρκετά για να δεις πράγματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georap
Hero
Hero
georap


Αριθμός μηνυμάτων : 520
Τόπος : Πειραιας
Registration date : 07/09/2009

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 07:52

Να και κατι που πριν δυο χρονια δε περιμενα να υπαρχει. Playerbase στην Ελλαδα απο Warmahordes. To game μπηκε στο radar μου πριν απο 2 χρονια και με τραβηξε τοσο η τακτικη του οσο και η αντιμετωπιση της εταιριας.

Οπως ειπε και ο forau ειναι "τερμα τουρνουατζιδικο" με πολες επιλογες απο combo - synergies, αλλα κι αυτα να μην εχεις το βγαζει το entertainment του. Τα δυο rulesets (warmachine/hordes) δενουν ευκολα μεταξυ τους μιας και η μονη διαφορα ειναι
Warmavhine = focus = resource management
Hordes = fury = risk management

Ολοι οι αλλοι κανονες ειναι ιδιοι, κι αυτο εγινε πιστευω για να δικαιολογισουν το fluff η αν θελετε να το δουμε αλλιως το fluff εγινε για να δικαιολογισουν το ruleset. Οπως και στους warcasters/locks τα epic/prime forms τους για να δικαιολογισουν την εξεληξη του χαρακτηρα στο κοσμο. Αυτο δε κανει τον επικ χαρακτηρα πιο δυνατο απλα του αλλαζει τα στατιστικα και τα abilities που εχει απ την prime μορφη του. Κερδιζει κατι αλλα χανει και κατι που ειχε πριν.

Το μονο "κακο" που εχει ειναι οπως και προαναφερθηκε τα πολλα units και αυτο ισουται με πολλα διαφορετικα abilities, synergies,combos. Αλλα οτι αγορασεις να ξερεις οτι in game value > real money value, που σε αλλα γνωστα games in game value <= real money value.
Κι αυτο ηταν που μου αρεσε πιο πολυ.

Τωρα για τους Trollbloods, Abdreasch, εγω με Trollbloods θα ξεκινησω. Ειμουν μεταξυ Cryx - Trolls, αλλα το fluff και οι μινιατουρες των Τρολς ειναι κατι που εγειρε τη ζυγαρια προς αυτους. Οταν διαβαζεις για τον Borka και Madrak για τα Whelps και τους Longriders με τα Tuffalos θα καταλαβεις.

Box + Janissa + Whelps θα ξεκινησω σαν αγορα 15πτ και σιγα σιγα ανεβαινουμε 25

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 11:55

Καλά αυτό με το Hordes = fury = risk management den isxyei kai poly.

Μόλις μάθεις τι κάνουν τα beastakia σου και τι να περιμένεις από αυτά δεν υπάρχει και τόσο μεγάλο ρίσκο.

Μου φαίνεται περίεργο πάντως που τα trollia έχουν τόσο "κοινό". Θεωρούσα πώς πρέπει να γουστάρεις πολύ τις fun μινιατούρες για να σου αρέσουν. Με τόσους σφίχτουλες στην warmachine μεριά δεν περίμενα πολλούς trollades.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achaian
Spamlord
Spamlord
Achaian


Αριθμός μηνυμάτων : 1824
Registration date : 12/09/2008

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 12:15

Να σου πω εμένα οι μίνιατουρες δεν με ξετρελαινουν.ούτε στο ένα ούτε στο άλλο. Το rule set με τραβάει πολυ και οι walkers του machine σαν concept.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 12:18

Εχουν πολύ γέλιο με τα βαρέλια πάντως ! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 12:19

Achaian έγραψε:
Να σου πω εμένα οι μίνιατουρες δεν με ξετρελαινουν.ούτε στο ένα ούτε στο άλλο. Το rule set με τραβάει πολυ και οι walkers του machine σαν concept.


+1 minis ή θα βρείς πολύ καλές ή δεν βλέπονται ... (περίεργο όντως ) το rule set τα σπάει idd .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 12:20

Καλά είναι καθαρά υποκειμενικό το θέμα με τις μινιατούρες.

Εγώ βλέπω marine και θέλω να τον λιώσω για να πάρω το πλαστικό.

Υπάρχουν σίγουρα καλύτερες μινιατούρες απλά τα trollia απευθύνονται μάλλον σε πολύ ειδικό κοινό. Όπως και οι Blight. Ειδικά τα beastakia έχουν πολύ περίεργα sculpts. Πρέπει να σου αρέσουν αυτού του είδους τα μινιατούρια ή απλά να γουστάρεις το ruleset όπως είπες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achaian
Spamlord
Spamlord
Achaian


Αριθμός μηνυμάτων : 1824
Registration date : 12/09/2008

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 12:25

Απο το machine πιο πολυ μου πανε οι μίνιατουρες των cryx. Αλλα όταν είδα religious fanatics και Templars ....ε δεν μπορούσα να αντίσταθώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 12:26

Ερωτηση παιδια.

τα μηχανικ faction με τα φαντασυ ειναι σα να λεμε 40κ-φαντασυ , διαφορετικα ή ειναι ολα μαζι και απλα διαλεγεις τη φυλη ?

αν εχει απαντηθει δε το ξερω , μολις εκατσα στο θεμα , χωρις να εχω διαβασει τις προηγουμενες σελιδες (με εψησε ο κιουρRazz)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 12:29

Αφού Menoth Provides... !!!

To weapon master army book με τα πιο κουνέλια casters στο παιχνίδι.

Γιατί στο Imer μπορεί να έχουν ανακαλύψει τις heavy armor αλλά δεν έχει κυκλοφορήσει η collection ακόμα για warcasters και είναι όλοι κουνελάδες.

Με τον πιο κούνελο από όλους τον Michael "bugs bunny" Kreoss με σήμα το καρότο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 12:34

Τα factions στο western immoren είναι τεχνολογικά ανεπτυγμένα και έχουν μηχανικά robot (warjacks).

Τα factions στην άλλη πλευρά είναι primal και έχουν primaliarika beastakia.

Όποιο faction και να διαλέξεις παίζει στο παιχνίδι μαζί με τα άλλα. Απλά αλλάζει ο τρόπος που παράγει και καταναλώνει ο Warcaster/Warlock σου (ανάλογα αν παίζεις machine ή horde faction) "action tokens" που λέγονται focus ή fury για να κάνει πράγματα μέσα στο παιχνίδι.

Απλά οι μισοί είναι πολιτισμένοι και στηρίζονται στον ατμό και τις ρούνες και οι άλλοι μισοί είναι γκαούγκαλοι και στηρίζονται στη μαγία και τις ρούνες.

Όπως καταλαβαίνεις ότι και να επιλέξεις ρούνες θα χει !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 12:40

Purify by Skorne ! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 12:41

Άσε να μαντέψω Xerxis και 150000 κατάφρακτοι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 12:43

Αντε μακέντα με μόλικ για το ξεκάρφωμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 12:45

και η Λεγεωνα με τα Ναγκα και κατι γαματους warspears ειναι cool , θυμιζουνε και λιγο ζουγκλο σαυρο καταστση χαμερ.

αν επαιζα θα ηθελα ενα στρατο να μην ειναι πολυφορεμενος Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 12:57

Πολύ ξύλο οι skorne (δεν είναι τυχαίο το όνομα που φαίρνει άλλο στο μυαλό Razz ) . λασκούλα ψήσου να σαλπάρεις και για άλλα λιμάνια . Πολύ τουρνουάδικο game λέμε Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 08 Μαρ 2013, 13:21

Επειδή με ρωτάνε και άλλοι σχετικά με το τι factions παίζουν.
Να ξεκαθαρίσω πώς το faction με το τι κατεβαίνει τελικά στο τραπέζι μπορεί να είναι και τελείως διαφορετικό πράγμα.
Για παράδειγμα: εγώ τελευταία παίζω Menoth (αν και στην καρδιά παραμένω Orboros). Σαν faction το προτεκτοράτο είναι turbo denial. Αν τώρα κατεβάσεις Amon AdRaza ή Thyra σταματάει το deny και αρχίζει το speed. Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πώς η σωστή ερώτηση δεν είναι τι στρατό παίζεις αλλά τι casters/locks κατεβάζεις (θεωρητικά ο αριθμός των λιστών που κατεβαίνουν σε τουρνουά είναι 2 με 4 και διαλέγεις αφού δεις τι κατεβάζει ο άλλος και ποιο σενάριο παίζεις)

Στο πανδοχείο που παίζω εγώ το meta έχει ως εξής:

1 Cygnar ενεργός
2 Μenoth ένας ενεργός και ένας demi
1 Cryx ενεργός
2 Retribution ελάχιστα ενεργοί
2 Khador ενεργός και demi
1 Orboros ενεργός
2 Skorne ενεργοί
1 Everblight ενεργός
1 Trollblood ελάχιστα ενεργός

Εκτός από αυτούς υπάρχουν και 5 6 άτομα που ξεκινούν τώρα.
Σε περίπτωση που δεν το έχετε κατά νου, οι Mercenaries είναι πλήρως competitive faction.
Επίσης αν έχετε έρωτα με τα dorfs τότε go go Mercs...

Το τελευταίο που θέλω να πω είναι τσεκάρετε αυτό το μοντέλο.
Είναι το τελευταίο beast των Everblight:

http://privateerpress.com/hordes/gallery/legion-of-everblight/gargantuans/archangel
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Warmachine - Hordes
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 24Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 24  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Warmachine and Hordes NEW EDITION. MK3.
» WTB warmachine - Hordes
» Warmachine/Hordes League
» WARMACHINE HORDES ALL IN ONE BUNDLES

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warmachine - Hordes :: Warmachine/Hordes General Discussion-
Μετάβαση σε: