Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Είμαι ερωτευμένος. 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Είμαι ερωτευμένος.

Πήγαινε κάτω 
+12
john doc
Laskoulas
deamonkin
JimBouz
Δημητριος
Boromir
xrisomiga
Shieldwolf
Nepenthe
Asarnil the Dragonlord
Tzortz
ToPaxyGourouni
16 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΤετ 07 Μάης 2014, 23:32

Spellweaver lvl 4 general, lore of dark magic, acorn of ages, elven steed
Captain BsB, elven steed, spear, shield, bow of loren, hail of doom arrow
Spellsinger, lvl 1, lore of fire, elven steed, dispel scroll, ruby ring of ruin

8 x Glade riders, musician, arcade bodkins
8 x Glade riders, musician, arcade bodkins
8 x Glade riders, musician, arcade bodkins

9 x Sisters of the thorn, musician, banner, discipline (all heroes go in here)
6 x wild riders, shield
6 x wild riders, shield
5 x wardancers
5 x wardancers
5 x wardancers

8 x waywatchers
8 x waywatchers

E-ΡΩ-ΤΑΣ. Όπως ακριβώς ονειρευόμουνα τη λίστα. Πάρε 2-4 δάση εξτρά στην αρχή του παιχνιδιού, πάρε όλη τη λίστα τρεχάλα, πάρε ένα σκασμό armor penetrating βολές, πάρε damage spells, πάρε και deathstar, πάρε και 2 shock troop wild rider μονάδες, πάρε και 5 σκατοπαπάρηδες να είναι steadfast μέσα στα δάση και να σου λένε 3++ κι άντε γειά. Πάρε και ΟΝΕΙΡΟ waywatchers, πάρε και hoda, πάρε και bow of loren, πάρε και poisoned javelins, ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ θα ανατιναχτώ δεν αντέχω άλλο!

ΑΓΟΡΑΖΩ glade riders! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΤετ 07 Μάης 2014, 23:54

Ποτε θα ερθεις Αθηνα να δοκιμασουμε την λιστα ?! Εχω Glade Riders lol

Την μοναδα με της αδερφες και τους μαγους το ελεγα κι εγω σημερα μετα την μαχη . Σιγουρα θελει δοκιμη . Παλι καλα που δεν χανεις το Fast Cav .

Δεν ξερω πως θα δουλεψουν οι Wardancers , αν προλαβουν να φτασουν εννοω . Θα μου πεις ειναι Mujahedin .. Θελω να τους δοκιμασω κι εγω πριν βγαλω συμπερασματα . Η λιστα ειναι 2400 η 2500 ?!

Δεν φοβασαι το ambush ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 00:03

Η λίστα είναι 2400. Δεν χρειάζεται να βάλω τίποτε σε ambush, έχουν vanguard και 18" κίνηση Αλλά και να τα βάλεις ambush, στα @@ σου. Άντε και βγήκανε στραβά. Σε ένα γύρο μέσα φτάσανε εκεί που πρέπει (18" κίνηση και 30" shooting). Οι wardancers είναι 75 σαπιοπόντοι. Ας τους χάσω. Αν όμως ο άλλος καρκινιάσει μέχρι να τους χάσω (και τσιμπήσω και καναν ήρωα με KB, χαλάλι. Και με τόσα πολλά δάση, κάπου θα βρούν να χωθούνε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 00:10

Mαμαμαμα δεν εισαι 100% υποχρεωμενος να κανεις ambush ? Και αν μπεις με ambush δεν κανεις march η θυμαμαι λαθος ? :Ρ

Ναι για 75π ο αλλος θα πρεπει να ασχοληθει , ειναι Mujahedin ειπαμε , μπαααμ και κατω . Ασε που μπορεις να εχεις και το 3+ η τεσπα αυτοι με το -νο ρανκ βονους και W.Riders charge

Εχω δοκιμασει μεχρι τωρα 2 χ 9 Waywatchers και ειναι σουπερ ... Τα πρωτα που χτυπαει ο αλλος γιατι noarmor η 2x με BS5 ποναει ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 00:17

Η λίστα ξεκινάει και τελειώνει στο acorn of ages. Απίστευτο αντικείμενο. Με νορμάλ ζαριά 2 δάση + το αρχικό σου + 1-2 από το τερρέν = 4-5 δάση στο τραπέζι. Παράνοια.

Εχεις δίκιο για το ambush. Αλλά τα βάζεις όπου θέλεις στο τραπέζι όταν μπούν. Καλύτερα, γλυτώνουν από shooting τους πρώτους γύρους. Άν δεν νιώθεις άνετα, αλλάζεις τους 600 πόντους με τοξότες πεζούς + trueflight arrows. Τους στήνεις κανονικά, βάζεις μπροστά τους τα δάση σου και μέσα στα δάση τους wardancers. Πυροβολάς πίσω από το δάσος, πίσω από τους wardancers casually στο 3+, και για να φτάσει ο άλλος τους τοξότες πρέπει να μπεί στο δάσος και να περάσει από τους χορευτές και τους wild riders. Ας περάσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 00:20

Παρεπιπτόντως, ποιός ήτανε καλό παιδί και ο φίλος του ο arromanche του έστειλε prereleased AB file με τα WE μέσα??? Έεε? Ποιός τεστάρει λίστες στο AB του? εεεε? ποιος?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 00:48

Συμφωνω οτι το Βελανιδι ειναι απιστευτο .  Βοηθαει αρκετα τον 'καθολου_αρμορ_στρατο_σου' με λιγοτερα χιτς και delay . Δυο φορες μεχρι τωρα εχω παρει τα Αραχνοδασακια

Θα δοκιμασω τους Glade Riders ...μιας και εχω περιπου 30-35... ;Ρ  Με τρομαζει το deployment και το "ποτε" θα βγουν , οχι το που , αλλα το ποτε .  Δεν ξερω αν το πετσι μου μπορει να αντεξει ολες αυτες τις δοκιμες , οποτε σιγα σιγα θα αλλαζω μοναδες και θα βλεπω . Εχθες ειχα πχ 2 αετους , σημερα 4 . Ισως 3 να ειναι ο μαγικος αριθμος . Δοκιμες δοκιμες δοκιμες δοκιμες !

ΥΓ. Στειλε ΤΩΡΑ ΦΒ !!!! ΓΚΙΦ !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 01:39

Το acorn Σ. Π. Ε. Ρ. Ν. Ε. Ι. 
Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να σε πιάσει ο άλλος σε CC αν έχεις φεγγαροπετρα.-
 Οι sisters είναι πολλή καλή μονάδα. Πάαααρα πολύ!
 Ειδικά αν οι dancers γίνουν ακόμα δύο μονάδες ( για το channel με 5 ζάρια). Μιλάμε για απίστευτο game style. Unique. Απλά η μια μονάδα ιππικό πρέπει να γίνει τοξότες. Είτε με hagbane είτε με truesight. Αν βάλεις hagbane δώσε τους κ λάβαρο eternal flame. Wink

A κ να μην ξεχάσω!
Έχετε δει τους wildriders σε CC?
EPIC!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 09:29

Tzortz ιουνιο κατεβαινω, εσο έτοιμος μαζι με το στρατό μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 12:42

ToPaxyGourouni έγραψε:
Spellweaver lvl 4 general, lore of dark magic, acorn of ages, elven steed
Captain BsB, elven steed, spear, shield, bow of loren, hail of doom arrow
Spellsinger, lvl 1, lore of fire, elven steed, dispel scroll, ruby ring of ruin

8 x Glade riders, musician, arcade bodkins
8 x Glade riders, musician, arcade bodkins
8 x Glade riders, musician, arcade bodkins

9 x Sisters of the thorn, musician, banner, discipline (all heroes go in here)
6 x wild riders, shield
6 x wild riders, shield
5 x wardancers
5 x wardancers
5 x wardancers

8 x waywatchers
8 x waywatchers

E-ΡΩ-ΤΑΣ. Όπως ακριβώς ονειρευόμουνα τη λίστα. Πάρε 2-4 δάση εξτρά στην αρχή του παιχνιδιού, πάρε όλη τη λίστα τρεχάλα, πάρε ένα σκασμό armor penetrating βολές, πάρε damage spells, πάρε και deathstar, πάρε και 2 shock troop wild rider μονάδες, πάρε και 5 σκατοπαπάρηδες να είναι steadfast μέσα στα δάση και να σου λένε 3++ κι άντε γειά. Πάρε και ΟΝΕΙΡΟ waywatchers, πάρε και hoda, πάρε και bow of loren, πάρε και poisoned javelins, ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ θα ανατιναχτώ δεν αντέχω άλλο!

ΑΓΟΡΑΖΩ glade riders! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Μου θύμισες ένα τύπο που ξέρω ο οποίος δουλεύει στη λαϊκή  Razz...

(καλή λίστα φαίνεται πάντως...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 13:27

Βασικά μου θυμίζει ένα κλασικό σκετσακι του Ζουγανέλη Από τα early 90's που είχε ένα μάτσο έλατα για τα Χριστούγεννα κ είχε βγει με το datsun κ έλεγε:

 πάρε πάρε πάρε 
Δέντρα από τον οικολογο πάρε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 16:29

Μόλις είδα wild riders να πέφτουν σε 6άδα chaos knights, να τους κάνουν ωραιότατα wipe out και χαρούμενα reform... τρόμαξα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 16:50

Overrun...
They are frenzy!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer
xrisomiga


Αριθμός μηνυμάτων : 3097
Registration date : 19/03/2011

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 16:51

ρε mlk οι tupades τα σπάνε , κάνουν όσο dmg κάνουν οι skullcrushers λέμε

και είναι και fast καν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 16:56

Asarnil the Dragonlord έγραψε:
Overrun...
They are frenzy!

Εκεί έμεινες εσύ? Στο wipe out τους chaos knights δεν στάθηκες? Και κοστίζουν και 26 ποντάκια τα παλιο ψέμματα... όσο πάει και ο centigor... θα βάλω τα κλάμματα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 17:46

broken δηλαδή...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 19:13

ToPaxyGourouni έγραψε:
Asarnil the Dragonlord έγραψε:
Overrun...
They are frenzy!

Εκεί έμεινες εσύ? Στο wipe out τους chaos knights δεν στάθηκες? Και κοστίζουν και 26 ποντάκια τα παλιο ψέμματα... όσο πάει και ο centigor...  θα βάλω τα κλάμματα...

στειλτε ρε το βιβλιο λεμε σε καμια αθρωπινή γλώσσα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 20:10

Shieldwolf έγραψε:
broken δηλαδή...

Broken δε θα το έλεγα. Είναι αηδιαστικό glass cannon. τους κοιτάς και πεθαίνουν από κρυολόγημα, ακόμη κι αν πληρώσεις για 4+ armor. αλλά οτι βαράνε δγιάολε, παραβαράνε. Κάνεις συνδυασμένο charge με wild riders και warhawks και δε μένει κολυμπηθρόξυλο. Ναι, τα warhawks έχουνε γίνει υπερ-γαμάτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Boromir
Champion
Champion
Boromir


Αριθμός μηνυμάτων : 131
Ηλικία : 40
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Flames of War, Board Games, Βolt action
Registration date : 18/06/2013

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 21:05

ToPaxyGourouni έγραψε:


τους κοιτάς και πεθαίνουν από κρυολόγημα
Χαχαχα!Εμ και αυτοι δεν φορανε και κανα μπλουζακι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 22:19

Είδες τι είχα γράψει πιο πάνω?

Τους έχετε δει σε μάχη?
Ε τους είδες
Φαντάσου τους τώρα με ένα mindrazor με +6 to cast...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 22:36

Με +6 to cast δεν εχεις δασακι... Εκτος και μπει ενας γυμνος Λορδος :/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 22:55

Πού είναι το +6? αντικείμενο? Δεν παίζει να κατεβείς στο τραπέζι χωρίς βελανίδι των εποχών. Και οι wild riders δεν χρειάζονται mindrazor, προς θεού. Έχεις δρυάδες και eternal guard για τέτοια ξόρκια.

Και επίσης πως φένεται οτι δεν έχεις παίξει wood elves eddy... όταν έρχεται το πλήρωμα του χρόνου και σου δίνουν 10 ρημάδια magic lores, δεν πας δγιάολε να ξαναπαίξεις augments. Ρίχνεις fireballs και doombolts και ταυλώνεις χαρούμενος.

Υ.γ.: 3 μονάδες αδερφές και 4ου με μαγεία κτηνών. 4 καστ στο anraheir... περνας 2 από δαύτα το γύρο. τι κάνει ο αντίπαλος? Περπατάει να χάσει το 1/3 της μονάδας του επειδή πρέπει να μπεί σε ένα από τα 5 δάση σου ή κάθεται ακίνητος να φάει βέλη και τον επόμενο γύρο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 23:12

Τι να το κάνεις το fire όταν υπάρχει το shadow high?
Και αν μετράω σωστά τους πόντους
320 ο ένας με το shadow
K o L3.... Με acorn.
Oλα εγώ θα θα λέω? Με +4 κασταρει το παιδί :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 23:14

Νομιζω οτι τα DE κανουν outshooooot τα WE ακομη και ετσι .. Τα νουμερα που βγαζουν , η τουλαχιστον η λιστα του Μακη , ειναι ....απιστευτα -.-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δημητριος
Champion
Champion



Αριθμός μηνυμάτων : 210
Registration date : 13/03/2012

Είμαι ερωτευμένος. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 23:15

Είναι σίγουρο ότι τα επιπλέον δάση είναι καλή επιλογη,για ένα στρατο που βασίζεται στο shooting?

Επίσης τα magic missile μπορει να πονάνε τους άλλους αλλα τα W.E τα ξεσκιζουν.Ενα doombolt ή fireball και φεύγει μια μονάδα.

ΥΓ:Έντι το +6 πως το πετυχαίνουν?

ΥΓ2:stormbanner for the win  Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Είμαι ερωτευμένος.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Army lists, FAQ and Tactics-
Μετάβαση σε: