Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Είμαι ερωτευμένος.

Πήγαινε κάτω 
+12
john doc
Laskoulas
deamonkin
JimBouz
Δημητριος
Boromir
xrisomiga
Shieldwolf
Nepenthe
Asarnil the Dragonlord
Tzortz
ToPaxyGourouni
16 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 23:16

+4 λvl , +1 Forest , +1 75p item
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 23:18

Παίξε high/shadow
Και θα με θυμηθείς

Δημητριε
Η μια μονάδα no penalty η άλλη poison κ
40 βέλη στην καμπάνα το γύρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 08 Μάης 2014, 23:22

Δημητριος έγραψε:
Είναι σίγουρο ότι τα επιπλέον δάση είναι καλή επιλογη,για ένα στρατο που βασίζεται στο shooting?

Επίσης τα magic missile μπορει να πονάνε τους άλλους αλλα τα W.E τα ξεσκιζουν.Ενα doombolt ή fireball και φεύγει μια μονάδα.

ΥΓ:Έντι το +6 πως το πετυχαίνουν?

ΥΓ2:stormbanner for the win  Very Happy 

Τυχαίνει ο στρατός που βασίζεται σε shooting να δύναται να κατεβάζει ΟΛΟΥΣ τους τοξότες του έτσι ώστε να βαράνε πάντα στο 3+, ασχέτως δασών, θαλασσών, βουνών, stormbanners και λοιπών πραγμάτων. Εκτός φυσικά από αυτούς που βαράνε στο 2+.


Για high magic είμαι μέσα. Όχι shadow όμως. Ειδικά όταν έχεις τις αδερφές να δίνουν το debuff. δε χρειάζεσαι miasma. Το withering είναι καλό, αλλά ως εκεί. Miasma θα έπαιζα σε λίστα με 3 treemen ώστε να ρίχνω ini και να σκοτώνω τους χαρακτήρες με treewhacks Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 09 Μάης 2014, 00:01

High shadow
Miasma on enemies with shooting
Withering same target.
+d3 BS on truesight archers

BB DE.-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 09 Μάης 2014, 12:37

Ολα αυτα καλα.. στην πραξη να τα δουμε ομως..

σημερα μαλλον θα κανω εξoντωτικο playtest μεχρι τις πρωινες ωρες..

 bounce 

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deamonkin
Spamlord
Spamlord
deamonkin


Αριθμός μηνυμάτων : 1341
Ηλικία : 39
Τόπος : 3ο λοφάκι απο κρανία δεξιά όπως μπαίνεις...
Currently Playing : Tselo
Registration date : 01/09/2008

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 09 Μάης 2014, 14:05

Asarnil the Dragonlord έγραψε:
High shadow
Miasma on enemies with shooting
Withering same target.
+d3 BS on truesight archers

BB DE.-

o DE να φανταστω οτι δε θα κανει καθολου αντιμαγεια - σκρολλ ή οτι άλλο γτ θα παιρνει π...πες και δε θα βλεπει τι ριχνεις?! :Ρ :Ρ :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 09 Μάης 2014, 14:51

Πόσους γύρους θα μπορείς να το κάνεις? 1? 2?
Κ Δεν έχω βάλει ακόμα τα
Flames of the Phoenix
Arcane unforging
Μάκη? Απλά δεν. Το high shadow είναι με διαφορά ο καλύτερος συνδυασμός για τα WE. Χθες αρκούσε ένα withering κ 2 επταδες watchers για να γίνει μια 5άδα demigryphs 2. Ποιο άλλο shooting το κάνει αυτό?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 09 Μάης 2014, 16:20

Ποιόοος τη χέζει τη μαγεία? Τα DE θα τα νικήσεις hands down με απλά παρθένα trueflight arrows. Ας κάνει ότι θέλει ο warlock και ο κάθε warlock. Ένα γύρο shooting + hail of doom και σπίτι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 09 Μάης 2014, 16:27

Mόνο αν παίζουν με πολλούς πηγασατους έχουν τύχη.-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 09 Μάης 2014, 16:42

αν σκασει ο Ναυαρχος με 2-3 πηγασατους , 3 Υδρες και καμια ή δυο Χαρυβδις τα Γουντ ελφ θα τρεχουν πολυ αληθινα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 09 Μάης 2014, 16:51

Δεν πρόκειται να παίξεις hth με τα καινούρια WE. θα έχεις 6 γύρους shoot and run. Με πολλά doombolts μπορεί να προλάβεις να τα φας πριν τις φας, αλλά και πάλι χλωμό το βλέπω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 09 Μάης 2014, 17:02

μα ..ποιος μιλησε για Hth?

τα τερατα εχουν υψηλο ταφνες και μπρεθ ...
οι πηγασατοι εχουν ταφνες 4, γουορντ, πετανε, μπορουν να εχουν μπρεθ, σουτιγκ και μισαιλς ....

δεν μου φαινεται και πολυ ευκολη η ζωη των γουντ ελφ..

απεναντι σε πεζικα με Τ3 ναι οκ ειναι καλα..



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 09 Μάης 2014, 17:05

Τέρας = περπατημα 6" + 8 το breath = 14" μέγιστο. Τοξότης: 30".
Δεν με έχει απασχολήσει ποτέ τέρας όσο έπαιζα ξωτικά. Δεν βλέπω λόγο να με απασχολήσει τώρα.
Πηγασάτοι με breath το κοιτάμε, ακούγεται όντως λίγο τρομακτικό.

Στο τραπέζι κύριο στο τραπέζι! Όλα τα άλλα είναι θεωρίες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 09 Μάης 2014, 19:45

επειδη το εχω δοκιμασει στο τραπεζι για αυτο το λεω...

σημερα παλι πλευτεστ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 09 Μάης 2014, 20:46

Για τις Υδρες θα συμφωνησω με τζιμπο.
για μενα θελει 3 και αααα ουυυ ,ασε που ισα ισα , το νεο σειβ τους μου φαινετε λιγο καλητερο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
john doc
Hero
Hero
john doc


Αριθμός μηνυμάτων : 525
Ηλικία : 29
Τόπος : patra
Currently Playing : daemons
Registration date : 08/08/2010

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 09 Μάης 2014, 21:32

συμφωνω. εχοντας αντιμετωπισει 3υδρεσ και 2 χαρισσ πρεπει να βγαλεις πολυ damage για να πετας μια εξω καθε γυρο, αλλιως γυρο του ο αντιπαλος healarei και δεν μπορεις να υπολογιζεις και την κωλοφαρδια του παντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 09 Μάης 2014, 21:40

με τα τέρατα που και πετάνε και εχουνε breath και έχουνε μεγάλο Τ, τι κάνουμε καλοί μου δρυαδολάγνοι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
mpiftekias
Warrior
Warrior
mpiftekias


Αριθμός μηνυμάτων : 86
Τόπος : peiraias
Currently Playing : eldar dark angels και wood elves
Registration date : 24/02/2013

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 09 Μάης 2014, 21:54

hagbane arrows poison με το κιλο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δημητριος
Champion
Champion



Αριθμός μηνυμάτων : 210
Registration date : 13/03/2012

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 09 Μάης 2014, 22:12

Πως γίνεται κ τα έχετε χωρέσει όλα,δεν μπορώ να καταλάβω.Κ -3 αρμορ κ νo μοντιφΙερ κ poison...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 09 Μάης 2014, 22:45

Λογικά εναντίων skaven θα είναι δύσκολο match up...  Cool 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 09 Μάης 2014, 23:00

To προβλημα που εχουν ολοι οι στρατοι απεναντι σε :

- Δρακους / Τερατα με breath και μεγαλο Τ , τι κανει ο ΔΕ ? τι κανει ο Βρετ ? τι κανει ο beast ? τι κανει ο ΧΨΖ που δεν εχει κανονια και multi wounds  κλπ κλπ κλπ ?

- Τερατα χωρις breath ( 2 Abomi anyone? ) ειναι πολυ δυσκολο ετσι κι αλλιως , ηταν ειναι και θα ειναι

- Ιπταμενοι χαρακτηρες , ειτε DE , ειτε Brets , ειτε τεσπα κατι δυνατο . Ποτε ηταν ευκολη δουλεια/ζωη για ολους μας απεναντι σε αυτο το σπαμ ? Η ΣπαμΧαρακτηρες unit ?

- δυνατη και επιθετικη μαγεια

Δεν ειναι μονο τα WE που εχουν προβλημα στα παραπανω . Ολοι οι στρατοι . Αλλος εχει + αλλος εχει -

Δεν ξερω αν το High + Shadow ειναι το ιδανικο combo για τα WE καθως εχει "σχετικα μικρο" range(18/24) . Παιζει τρομερο ρολο και η λιστα που θα εχεις για να "βοηθησεις" το lore που θα διαλεξεις αλλα και το lore να "βοηθησει" την λιστα . Ειναι λιγο νωρις για μενα να πω με σιγουρια , καθως θελω να δοκιμασω 10-20 μαχες . Για την ωρα εχω παιξει 4 μαχες ( 1 skaven + 3 DE ) οποτε εχω αρκετο δρομο ακομα .

Στην μαχη με τα ποντικια , δεν ειχε νοημα , τα περισσοτερα τα εφαγαν οι WW γιατι απλα ειχαν διπλες βολες αλλα και ειναι ακριβοι(20π το μοντελο), στις μαχες με τα DE παλι τα τρωνε οι WW γιατι εχουν no armor save . Ο αντιπαλος χτυπαει --σχεδον-- παντα αυτους πρωτα . Εχουν penalty για το mov πλεον .. Δεν μπορουν να τα "φανε" ολα ,κατι θα φτασει , κατι θα κανει και ο αντιπαλος . Δεν υπαρχει καθολου save στον στρατο , οτι περναει γραφει .

Δεν λεω οτι ειναι χαλια , δεν λεω οτι τα σπανε . Προσπαθω για την ωρα να ειμαι καπου στην "μεση" και να δοκιμαζω σιγα σιγα καθε μοναδα για να μπορω να εχω αποψη . Aυτο που μπορω να πω με σιγουρια , ειναι οτι ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ (point cost wise ) .


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tzortz στις Σαβ 10 Μάης 2014, 00:26, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 09 Μάης 2014, 23:23

Shieldwolf έγραψε:
Λογικά εναντίων skaven θα είναι δύσκολο match up...  Cool 

παιζω αυτη τη στιγμη εναντιον σκεηβεν!!!!

θα σας ενημερωσουμε!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JimBouz
Spamlord
Spamlord
JimBouz


Αριθμός μηνυμάτων : 1643
Ηλικία : 49
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 10 Μάης 2014, 03:23

Σε γενικες γραμμες θα συμφωνησω με Τζωρτζ για τα γουντ ελφακια.

Στη μαχη τωρα:

τα σκεηβεν ειναι δυσκολο ματσ απ αλλα οχι τοσο..
αυτο που ποναει πολυ ειναι το στορμ μπανερ και τα πολλα επιθετικα σπελλ σε συνδυασμο με το ανθεκτικο αμπομινε...
τα γερακια ειναι καλα, οι γουεηγοτσερς και οι σιστερς καλα
οι σκαουτ τοξοτες με ποιζον δεν με ενθουσιασαν ουτε οι μεγαλες μοναδες ραιντερς
γενικα ειναι ισορροπημενος στρατος τα γουντ ελφ. φαινονται πολυ καλα εξ αρχης αλλα ειναι ακριβα και δεν χωρανε ολα τα καλουδια..επισης ειναι οπως παντα πολυ ευθραυστα.
η μαγεια ειναι πολυ καλη σε συνεργεια με το σουτιγκ..(επαιξα σαντοου)
Γενικα χανουν δυσκολα οπως παλια αλλα δεν κερδιζουν ουτε ευκολα ουτε κατα πολυ.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 10 Μάης 2014, 05:23

παιδιά όκ όλοι είδαμε το νέο βιβλίο χαρήκαμε με τα κομπο και τις μπεκρίλες αλλά ας ειμαστε λιγο σοβαροί. Επειδη εδωμέσα δεν εχουνε κανα μανατζεραιο να μας λέει πίπες αλλά καταλαβαινουμε όλοι πάνω κάτω τι παίζει μπορούμε να βγάλουμε αντικειμενικά συμπεράσματα σα παιδιά. Ναι οκ τα trueflight arrows κανουν δουλειά, ή τα poison ή τα whateva arrows. αλλά διάολε ένα από δαύτα θα έχεις σε καθε μάχη, οπότε make it count.

Imho, από το λίγο που διάβασα το βιβλίο (γιατι τα μοντέλα μου τα εχει ομηρους ο tzortz και δεν πρόλαβα να παίξω ακόμα μάχη αφού ενας Nepenthe δεν παίζει ΠΟΤΕ με άβαφτα) όντως μου φαίνεται οτι ο WE εχει πρόβλημα απέναντι σε δράκους και παπαρίες. Δεν ειναι μόνο ότι πχ ο σταρόδρακος με αγχώνει γιατι θα μου αμολήσει ενα breath και θα φάει 10-15-10000 τοξότες. ειναι οτι το σουτίδι που πρέπει να το ρίξω για να τονε κατεβάσω τρώει 1500 πόντους με Τ3. άρα πρέπει να διαλέξω τι με συμφέρει.

Προσωπικά το hit n run δε μαρέσει γιατι εγώ φοράω παντελόνια και παίζω αντρικό hth όχι τώρα τα αδερφίστικα τα magic phase και τις λουγκριές του shooting. αλλά αυτό ειναι μια προσωπική προτίμηση. Σίγουρα έτσι όπως ειναι αυτή τη στιγμή τα πράγματα, το metagame αλλάζει οσο πάιζουν τα WE. Monstrous Cav/inf με 1+ και παπαριές δε παίζει να σταθεί απέναντι στο ξέρασμα που κατεβάζουν οι δασοφύλακες. Οπότε άπαξ και αλλάζει το metagame, τωρα ειναι η ώρα να δουμε πόσα απίδια βάνει ο σάκος, ποιοι ειναι σοβαροί στρατηγοί και ποιοι μανατζαραίοι της συμφοράς, ποιοι θα ανελιχθούν και ποιοι θα πιουνε το σπέρμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι ερωτευμένος.   Είμαι ερωτευμένος. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 10 Μάης 2014, 15:00

O δράκος δεν είναι ένα πλάσμα με in3? Κάποιοι κ με 2?
Όλες οι μονάδες μπορεί να έχουν τα ίδια βέλη.
Skaven? Ε χμ.... Να σε φάει τί? Αφήστε στην άκρη το ETC που δεν επιτρέπει τόσες μπεκριλες. Σε GT? Με όλα τα lores? Με poison κ flaming attacks? Χωρίς penalty? (βάλε το stormbanner στον...). 
Με ΚΆΘΕ ΓΎΡΟ ΜΟΟΝSTONE????
Που θα σε βρει? 
 Το high magic το θέλεις για τους λόγους που έχω ξανάπει
Σε τι πονάς?
Σε δράκους? Σε δυνατά άρματα? Κ σε χαρακτήρες ευκινητους?
Οκ
Τι σου δίνουν τα 2 lores?
Shadow: pit, withering, mindrazor 
Ηigh: teleport, be, flames of the Phoenix, arcane unforging.

Με 6 ζάρια.
Ας έρθει.
Ακόμα κ 5 waywatchers (10 att) με asf κ mindrazor κατεβάζουν έναν δράκο για πλάκα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Είμαι ερωτευμένος.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Army lists, FAQ and Tactics-
Μετάβαση σε: