Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
9th Edition rumours! - Σελίδα 8 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 9th Edition rumours!

Πήγαινε κάτω 
+40
Releaser...
erevos
Sedekiel
krikol
belial
Δημητριος
KeyserSoze
Sn4k30r
Tzineris
admin
Aramil Sair Sianontel
ragnar
dragonld
tomahawk
Nepenthe
ToPaxyGourouni
Elfaras
Lone Wolf
iatroblast (t)
Tzortz
lance-a-lot
blackorc
Papajohn
Asarnil the Dragonlord
DaBigWaagh
Blood Guzzler
sonbad
Yria
Meraklis
andreasch
kyrgkikas
Laskoulas
aphelion
bambam
KostasDiscordian
Shieldwolf
Nireas
forau
Corum
Achaian
44 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Aramil Sair Sianontel
Spamlord
Spamlord
Aramil Sair Sianontel


Αριθμός μηνυμάτων : 1664
Ηλικία : 40
Τόπος : coming...
Registration date : 22/10/2008

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΚυρ 05 Ιουλ 2015, 19:35

εεε.....
είναι πολύ αμήχανο αυτό, αλλά σεβόμενος την γνώμη όλων εγώ θα έλεγα ότι μόλις γύρισα απ'την πρώτη μου παρτίδα, και περάσαμε (και εγώ και ο αντίπαλος) πολύ καλά.
Το παιχνίδι είναι διασκεδαστικό γρήγορο και εύκολο...ωστόσο, καθόλου καλά δομημένο για ανταγωνιστικό παιχνίδι...αυτά πάντα κατά την δική μου ταπεινότατη γνώμη, ο οποίος έτσι και αλλιώς είμαι εδώ για τις μινιατούρες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ragnar
Champion
Champion
ragnar


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 46
Τόπος : Ιλιον-Αθηνα
Currently Playing : Warhammer fantasy&Bolt Action
Registration date : 28/07/2011

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΚυρ 05 Ιουλ 2015, 21:09

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
istamatiou
Mercenary
Mercenary



Αριθμός μηνυμάτων : 30
Registration date : 04/09/2013

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 06 Ιουλ 2015, 09:52

Μην ξεχνάτε! Κανένας δεν μας απαγόρευσε να παίζουμε 8η! Η GW είναι κερδοσκοπική εταιρεία, όχι ανθρωπιστικό ίδρυμα. Αν κρίνει ότι από ένα παιχνίδι έχει πτώση κερδών δεν θα διστάσει να απαξιώσει την επένδυση χιλιάδων πελατών της σε αυτό. Την έχω πατήσει με το Warmaster και τώρα με το fantasy, οπότε έμαθα ότι... "σημασία έχει η διασκέδαση", η παρέα ασχέτως ποια έκδοση παίζουμε. Μόνο έτσι δεν θα μείνει η επένδυσή μας στο ράφι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 06 Ιουλ 2015, 11:03

istamatiou έγραψε:
Μην ξεχνάτε! Κανένας δεν μας απαγόρευσε να παίζουμε 8η! Η GW είναι κερδοσκοπική εταιρεία, όχι ανθρωπιστικό ίδρυμα. Αν κρίνει ότι από ένα παιχνίδι έχει πτώση κερδών δεν θα διστάσει να απαξιώσει την επένδυση χιλιάδων πελατών της σε αυτό. Την έχω πατήσει με το Warmaster και τώρα με το fantasy, οπότε έμαθα ότι... "σημασία έχει η διασκέδαση", η παρέα ασχέτως ποια έκδοση παίζουμε. Μόνο έτσι δεν θα μείνει η επένδυσή μας στο ράφι.

8η, 7η ή και 6η μη σου πω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
KeyserSoze
Champion
Champion



Αριθμός μηνυμάτων : 106
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Currently Playing : WarhammerFanatsy/HeroQuest/Epicentre
Registration date : 09/04/2014

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 06 Ιουλ 2015, 11:19

Τake it easy, παίδες. Μονο επικήδειο λόγο δεν έχετε γράψει για το warhammer, και για όσους έχουν μινιατούρες. Το αν πέθανε ή όχι, θα το αποφασίσουμε εμεις, όχι η gw. Εγώ προσωπικα σκοπεύω να βάλω τον παράγοντα fun και παρέα πάνω από όλα. Sue me.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Releaser...
Hero
Hero
Releaser...


Αριθμός μηνυμάτων : 653
Ηλικία : 39
Registration date : 08/12/2008

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 06 Ιουλ 2015, 11:39

istamatiou έγραψε:
Κανένας δεν μας απαγόρευσε να παίζουμε 8η!
Αυτό το επιχείρημα το έχω ξανακούσει. Δυστυχώς ένα παιχνίδι που δεν ανανεώνεται είναι καταδικασμένο στη λήθη. Εδώ τον τελευταίο χρόνο δεν έπαιζε κανείς (απ' όσο ξέρω), πόσο μάλλον σε 1-2 χρόνια από τώρα.

KeyserSoze μακάρι να διαψευστώ αλλά με τα παρόντα δεδομένα το παιχνίδι είναι unplayable και κάθε άλλο παρά διασκεδαστικό. Χαίρομαι που τουλάχιστον ο Aramil κατάφερε να το διασκεδάσει. Sue me twice.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 06 Ιουλ 2015, 11:41

KeyserSoze έγραψε:
Τake it easy, παίδες. Μονο επικήδειο λόγο δεν έχετε γράψει για το warhammer, και για όσους έχουν μινιατούρες. Το αν πέθανε ή όχι, θα το αποφασίσουμε εμεις, όχι η gw. Εγώ προσωπικα σκοπεύω να βάλω τον παράγοντα fun και παρέα πάνω από όλα. Sue me.

What he said Smile


Ηδη ο Elhion και εγω εχουμε για αρχη το βασικο κουτακι ...και βλεπουμε! Για την ωρα , νομιζω οτι αξιζει να ασχοληθω περισσοτερο . Πιστευω οτι θα μου αρεσει περισσοτερο απο την 8η .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KostasDiscordian
Champion
Champion
KostasDiscordian


Αριθμός μηνυμάτων : 192
Registration date : 04/11/2011

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 06 Ιουλ 2015, 12:44

Ακριβως,το παιχνιδι σχεδον πεθανε στην 8η γιαυτο αλλωστε και η GW εκανε αυτες τις αλλαγες ,δεν γινεται να συνεχισει καποιος να παιζει 8η με τα ιδια μοντελα και χωρις υποστηριξη για πολυ καιρο.
Περα απο τους κανονες η 8η ειχε γινει πολυ βαρετη,εβλεπες συνεχεια τις ιδιες λιστες και τις ιδιες μοναδες,τωρα οι επιλογες ειναι ανεξαντλητες και παιζουν ολα.Στο θεμα της τακτικης του AOS,οι κανονες ειναι απλοι ναι αλλα ολο το ζουμι ειναι στα abilities των μοναδων και εκει παιζει η "τακτικη".Παντως πολλοι λενε οτι δεν ειναι η κανονικη εκδοση αυτη,μετα το καλοκαιρι θα υπαρξει η ολοκληρωμενη εκδοση,το οτι θα υπαρξουν εξελιξεις (οδηγιες πως να φτιαχνεις λιστες,διευκρινισεις στους κανονες κτλ ) ειναι σιγουρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meraklis
Hero
Hero



Αριθμός μηνυμάτων : 747
Registration date : 08/11/2010

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 06 Ιουλ 2015, 16:17

παιδια μην απελπιζεστε αλλα μην χαιρεστε και απο την αλλη!

Τα war scrolls που είδαμε είναι ενας χιουμοριστικός τρόπος της εταιρίας να μας κάνει να σταματήσουμε να ασχολούμαστε με τους παλιούς μας στρατούς.

Δεν θέλει να πάρουμε τίποτα απο τα παλιά. Ίσα ίσα είμαι σίγουρος ότι σε μερικούς μήνες θα σταματήσει να τα πουλάει!

Τώρα για το AoS.

Το παιχνίδι είναι ολοκαίνουργιο και κανείς δεν έχει στρατό. Η εταιρία δεν μας το λέει αλλά ουσιαστικά θέλει βήμα βήμα να μας βάλει στο καινούργιο παιχνίδι και να αρχίσουμε να μαζευουμε στρατούς.

Οι κανόνες είναι φτιαγμένοι για αυτούς τους στρατούς και όχι για τους παλιούς.

Αφού περάσουν μερικοί μήνες και κάμποσοι θα έχουν φτιάξει warbands γιατί θα τους αρέσουν οι φιγούρες τότε θα δούμε (είμαι σίγουρος) και πιο περίπλοκους κανόνες και βιβλία για πιο περίπλοκο φλαφ και το παιχνίδι θα αρχίσει να φαίνεται ότι και ισσοροπημένο θα είναι και ανταγωνιστικό.

Σιγά μην κάτσανε να αλλάξουν το άγαλμα του μαριν στα κεντρικά μόνο και μόνο για να διακωμωδήσουν το παλιό φάντασυ!

Υπομονή και θα δικαιωθ... εεε venceremos!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nilrem
Mercenary
Mercenary



Αριθμός μηνυμάτων : 16
Registration date : 15/05/2014

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι 07 Ιουλ 2015, 09:37

Εχτές έλαβα newsletter από την Black library που με ενημέρωνε για το Warhammer AOS application, το οποίο θα είναι σύντομα διαθέσιμο στο Google play και στο App Store. Θα σου δίνει πρόσβαση σε κάθε Warscroll και θα μπορείς να φτιάξεις στρατό με το ‘My Battle tool’.
Ίσως αυτό δώσει τη λύση στο θέμα του army building που αντιμετωπίζουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meraklis
Hero
Hero



Αριθμός μηνυμάτων : 747
Registration date : 08/11/2010

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι 07 Ιουλ 2015, 09:54

μπα αποκλειεται. Απλα θα σου δινει την δυνατοτητα να διαλεξεις ποια war scrolls θα έχει ο στρατός σου σε μια λίστα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 42
Registration date : 05/07/2011

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι 07 Ιουλ 2015, 10:19

Εχετε παρει πολυ στραβα ενα εντελως νεο ruleset-παιχνιδι πριν ακομα προλαβουμε να το δουμε! Απο ενα σταρτερ λογικο ειναι να μην δουμε την πληρη αναπτηξη των κανονων! Επισης βλεπουμε κινησεις πρωτοφανη για την εταιρεια που μιλαμε, κατι που δειχνει οτι αν μη τι αλλο, θελουν να το υποστηριξουν οσο παει, ακριβως επειδη ειναι κατι καινουριο!
τωρα αν θα αρεσει σε ολουςμας η καινουρια μορφη που παιρνει το warhammer? Δε νομιζω! Σε αλλους θα αρεζει και σε αλλους οχι! Το σιγουρο ειναι οτι πλεον το χαμμερ δεν εχει τη μορφη που γνωριζαμε μεχρι σημερα! Ισως αυτη η αλλαγη βγει σε καλο η το αντιθετο! Αλλα αυτο δεν θα το μαθουμε ποτε αν θαψουμε κατι πριν ακομη γεννηθει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Releaser...
Hero
Hero
Releaser...


Αριθμός μηνυμάτων : 653
Ηλικία : 39
Registration date : 08/12/2008

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι 07 Ιουλ 2015, 11:36

andreasch έγραψε:
Αλλα αυτο δεν θα το μαθουμε ποτε αν θαψουμε κατι πριν ακομη γεννηθει!
Το είδαμε στον υπέρηχο, έκτρωση! lol!


Πάρτε και μερικές απαντήσεις από υπάλληλο της GW για να συνεχίσετε το κλάμα.

http://natfka.blogspot.gr/2015/07/gw-answers-age-of-sigmar-questions.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι 07 Ιουλ 2015, 11:43

Αντρέα σέβομαι την άποψη σου αλλά όσο και να προσπαθώ δεν θυμάμαι starter από fantasy ή 40κ που να βγήκε και να μην είχε μέσα mini rulebook .

τα τελευταία 10 χρόνια σίγουρα όχι πάντως .

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blood Guzzler
Arch Spammer
Arch Spammer
Blood Guzzler


Αριθμός μηνυμάτων : 2472
Ηλικία : 31
Τόπος : Κορυδαλλός
Currently Playing : Tyranids, Blood Angels, Necrons, Orks, Chaos SM
Registration date : 08/02/2009

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι 07 Ιουλ 2015, 12:35

The new races will look different to the old ones. Ooruks will not look the same as the orcs we currently have. As such, when they get round to releasing Ooruks, the old models will cease production. He did say that you can still use your old models as ooruks, but you won't be able to buy normal orc boys again.
There will never be points values.

Τοσο κατουρημα στη μουρη....

Κ ομως ειναι τοσο απιστευτοι οι Sigmarites...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://stefoserpent.deviantart.com/
Papajohn
Spamlord
Spamlord
Papajohn


Αριθμός μηνυμάτων : 1261
Ηλικία : 34
Τόπος : Παγκράτι, Αθήνα
Registration date : 28/03/2009

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι 07 Ιουλ 2015, 22:48

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hoplon.gr/
KostasDiscordian
Champion
Champion
KostasDiscordian


Αριθμός μηνυμάτων : 192
Registration date : 04/11/2011

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤετ 08 Ιουλ 2015, 14:01

Εχει γινει leaked υποτιθεται ενα email απο gw με κανονες για list building και θεωρητικα φαινεται σωστο.
 1-12 warscrolls,1-2 hero scrolls,0-2 mosters,no single warscroll may contain more than x wounds,heroes may not be duplicated,all other warscrolls may duplicated only once
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bambam
Knight
Knight
bambam


Αριθμός μηνυμάτων : 341
Registration date : 25/06/2012

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤετ 08 Ιουλ 2015, 20:15

αν ειναι αληθεια οοολα αυτα τα leaks τοτε μιλαμε για μεγαλη paparia......
κριμα σε αυτους που εχουν πολλους στρατους....


απο την αλλη ολα τα περιμενουμε πλεον...
οταν σου δινουνε κανονα να μιλας στη μινιατουρα κ να χορευεις γυρω απο το τραπεζι.... Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KostasDiscordian
Champion
Champion
KostasDiscordian


Αριθμός μηνυμάτων : 192
Registration date : 04/11/2011

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤετ 08 Ιουλ 2015, 21:36

Δηλαδη εσυ νομιζεις οτι για να π.χ. κανει reroll καποιος πρεπει να μιλησει στην μινιατουρα αλλιως δεν θα μπορεσει ?
Και γιατι κριμα σε αυτους που εχουν μεγαλους στρατους απο την στιγμη που μπορουν να φτιαξουν λιστες με μοναδες απο 2-3 στρατους? Ισα ισα το αντιθετο,αφου μπορεις να παιζεις τα παλια μοντελα.Εγω σκεφτηκα αν ειχα beastmen πως θα μπορουσα να κανω λιστα με woc .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bambam
Knight
Knight
bambam


Αριθμός μηνυμάτων : 341
Registration date : 25/06/2012

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΠεμ 09 Ιουλ 2015, 01:21

το θεμα ειναι το πως αντιμετωπιζει η εταιρια τους πελατες της μετα απο χρονια ενασχολησης κ οικονομικης επενδυσης απο μερια τους....
"κυριοι επειδη ο ταδε χαρακτηρας δεν θα παραγεται πλεον μπορειτε να του μιλατε για οσο καιρο θα παιζει ακομα"....
γι'αυτο κ το συγκεκριμενο σχολιο...
δεν ειμαι πολλα χρονια παιχτης αλλα αν υπαρχει κ σε αλλο συστημα κατι αναλογο παρακαλω ας το επισημανει καποιος για να μη μου φαινεται εμενα καπως...


νομιζω οτι απλα δεν εχουμε ιδεα τι θα μας δωσουνε σαν τελικο προιον,το μονο που ξερουμε οπως εγραψα κ ποιο πανω ειναι φημες...
τωρα αν εσυ θελεις να κανεις πολλες λιστες κ να αγορασεις μοντελα τα οποια συμφωνα παντα με τις φημες θα σταματησουν να παραγονται καλα θα κανεις...
εγω προσωπικα εχω απογοητευτει πληρως...
λυπαμαι τα λεφτα που εχω δωσει κ εγω προσωπικα κ η παρεα μου για το συγκεκριμενο συστημα γιατι πολυ απλα σταματησε να υπαρχει...

κ οπως εχει ηδη γραφτει κ απο αλλο μελος σε καποιους θα αρεσει κ σε καποιος δεν θα αρεσει...


φιλικα παντα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bambam
Knight
Knight
bambam


Αριθμός μηνυμάτων : 341
Registration date : 25/06/2012

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΠεμ 09 Ιουλ 2015, 01:22

το θεμα ειναι το πως αντιμετωπιζει η εταιρια τους πελατες της μετα απο χρονια ενασχολησης κ οικονομικης επενδυσης απο μερια τους....
"κυριοι επειδη ο ταδε χαρακτηρας δεν θα παραγεται πλεον μπορειτε να του μιλατε για οσο καιρο θα παιζει ακομα"....
γι'αυτο κ το συγκεκριμενο σχολιο...
δεν ειμαι πολλα χρονια παιχτης αλλα αν υπαρχει κ σε αλλο συστημα κατι αναλογο παρακαλω ας το επισημανει καποιος για να μη μου φαινεται εμενα καπως...


νομιζω οτι απλα δεν εχουμε ιδεα τι θα μας δωσουνε σαν τελικο προιον,το μονο που ξερουμε οπως εγραψα κ ποιο πανω ειναι φημες...
τωρα αν εσυ θελεις να κανεις πολλες λιστες κ να αγορασεις μοντελα τα οποια συμφωνα παντα με τις φημες θα σταματησουν να παραγονται καλα θα κανεις...
εγω προσωπικα εχω απογοητευτει πληρως...
λυπαμαι τα λεφτα που εχω δωσει κ εγω προσωπικα κ η παρεα μου για το συγκεκριμενο συστημα γιατι πολυ απλα σταματησε να υπαρχει...

κ οπως εχει ηδη γραφτει κ απο αλλο μελος σε καποιους θα αρεσει κ σε καποιος δεν θα αρεσει...


φιλικα παντα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iatroblast (t)
Spamlord
Spamlord
iatroblast (t)


Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Τόπος : Faliro - Attiki
Currently Playing : Warhammer Fantasy (The Empire), Magic the Gathering (casual), RISK Legacy
Registration date : 24/02/2009

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΠεμ 09 Ιουλ 2015, 03:33

KostasDiscordian έγραψε:
Δηλαδη εσυ νομιζεις οτι για να π.χ. κανει reroll καποιος πρεπει να μιλησει στην μινιατουρα αλλιως δεν θα μπορεσει ?
...

Παράθεση :
An official representitive was Forgeworld answering questions directly, and not shying away from the hard ones. ... He acknowledges that the 'funny' rules are rather silly and don't make for a great intro to the system for new people. ... This is deliberate, its designed that you'll only generally play the old stuff with your mates since it's a bit embarassing to play in a public place.

δεν θα μπορέσει  :Cx:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
erevos
Champion
Champion
erevos


Αριθμός μηνυμάτων : 117
Currently Playing : Με στρατιωτακια!
Registration date : 11/05/2013

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΠεμ 09 Ιουλ 2015, 08:48

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΠεμ 09 Ιουλ 2015, 09:54

New White dwarf...

https://imgur.com/a/kPJDE
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

9th Edition rumours! - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 9th Edition rumours!   9th Edition rumours! - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΠεμ 09 Ιουλ 2015, 10:05

40kειζουν τα μοντελα μοιαζουνε σα τερμινειτορς , οκ δεν ειναι ασχημο αμα το δεις σαν ενα νεο παιχνιδι αλλα οσο να ειναι εχεις μια νοσταλγια για το ξερακιανο πληρωμα που γεμιζει τα κανονια της εμπαιρ.
θα δουμε το παιχνιδι απο κοντα την αλλη κυριακη σε ενα τουρνουαδακι και θα μεταφερουμε τις πρωτες αποψεις και απο εμας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
9th Edition rumours!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 8 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Warhammer FB 9th Edition rumours
» fantasy 9th edition rumours
» WH40K 6th Edition Rumours!
» Orc rumours?
» New releases Rumours by 40k radio

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Warhammer Fantasy General Discussion-
Μετάβαση σε: