Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Fair Photos 11/09

Πήγαινε κάτω 
+11
h34dnotf0und
Asarnil the Dragonlord
iatroblast (t)
iron man
Sn4k30r
Spirus_the_Fenrisian
admin
kiour_gr
Vabap Bap Bap
Tzif
belial
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 13:43

Alloi βαφουν για να παιζουν εγω παιζω για να βαφω.

δεν ξέρω για τι πράγμα μιλάς αλλά η ατάκα είναι απίστευτη! θεική respect, respect, respect!!!!
πάντως ρε μαν ότι και να γίνει μη μασάς! βλέπεις κάθε μέρα τα θεικά που φτιάχνεις και πωρώνεσαι! αυτό το fix-ακι δεν μπορεί να στο πάρει κανένας! κ εγώ θυμάμαι κάποτε σε ένα διαγωνισμό είχα κατεβάσει μια φανταστική Morathi που δεν είχε πάρει καν βραβείο -είχα απογοητευτεί τρελά και έβριζα θεούς και δαίμονες- αλλά την πούλησα στο e-bay -δέκα χρόνια πριν- 300 δολλάρια! και μια φορά με ένα converted squig chariot με πινακίδα ("i am da best"), τιμόνι φόρμουλα 1 και οδηγό-πιλότο με τατουάζ αλλά με απλά συμπαθητικό βάψιμο είχα κερδίσει online έναν golden-daemon-er! τι να πεις, άγνωσται αι βουλαί των κριτών!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzif
Hero
Hero
Tzif


Αριθμός μηνυμάτων : 709
Ηλικία : 38
Τόπος : Athens, Greece
Currently Playing : WH40K, WHFB
Registration date : 26/09/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 14:16

Πρόσεξε κάτι ρε συ όμως!

Ο Eldar με τα οχήματα το είχε πάρει παλιότερα αν θυμάμαι καλά. Όσο για τα κριτήρια,
η λίστα δεν γνωρίζω αν μετρούσε, το sportsmanship δεν νομίζω. Μιλάμε για painting, converting και concept.

Για να σου πω την ελικρινη μου γνώμη, έκανες φοβερα conversions, αλλα το βάψιμο τα χαντάκωσε (ειδικά το rhino, κρίμα ο κόπος), και προσωπικά, βρήκα τους Obliterators σου kits (no offence, αλλα όντως μοιάζουν με τα ανθρωπάκια που βάζαμε στις τούρτες :/ ), αλλα ο υπόλοιπος σου στρατός, από θέμα conversions τα σπάσε όντως.

Λέγοντας για Obliterators, έχω την αμυδρή ιδέα ότι scratch built μοντέλα δεν παίρνουν Best Army Award, και οι Obliterators σου ήταν scratch built, άρα αν δεν έφταιγε το βάψιμο, τότε μάλλον έφταιγε αυτό...

ξεχνάς από τα φαβορί τους Space Wolves του Παϊζάκη και τους Black Templars, που ήταν απίστευτα themed και βαμμένοι!

Δεν κάνω κάποιο κακοπροαίρετο σχόλιο, καταλαβαίνω πως έριξες πολύ κόπο για να έχεις έτοιμο τον στρατό σου για το fair και περίμενες την διάκριση. Σε καταλαβαίνω, διότι κι εγώ έτρεχα πανικόβλητος τελευταία στιγμή να τελειώσω τον στρατό μου, και ο δικός μου converted είναι, και σε νιώθω που ο δικός σου είναι ακόμα πιο converted (άρα περισσότερος κόπος) + το ταξίδι...


Προτείνω να τα ξαναβάψεις, και να αγοράσεις Obliterators, η έστω Terminators για βάση, και είμαι σίγουρος ότι θα το πάρεις next time Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/georgetzitzifas
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 14:22

Δυστυχώς φίλε το πράγμα είναι πιο περίπλοκο ... είναι θέμα κλίκας και ξέρω πολύ καλά τι σου λέω . δεν είναι τυχαία κάποια πράγματα , αλλά δεν θέλω να επεκταθώ .

δεν ξέρω ποιά είναι τα κριτήρια για το best painted army , αλλά σίγουρα δεν είναι ότι βάφει ο καθένας μόνος του . είναι κρίμα και συμφωνώ 100% μαζί σου .

Πολλοί πάνε για την 1η θέση σαν μια ηθική ικανοποίηση προτίστως για τον κόπο τους και μετά για το δώρο .

Για μένα έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά keep it up Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 14:31

βρε παιδιά κλίκες κλπ παίζουν παντού, τι να κάνουμε τώρα! η κ...βλα του να γουστάρεις όμως αυτά που φτιάχνεις και να σε φτιάχνει καθημερινά το να τα βλέπεις είναι μεγαλύτερη από κάθε βραβείο! εστιάστε εκεί όταν νιώθετε ότι σας πνίγει το δίκαιο !!!! από όσα είδα όλες οι μινιατούρες ήταν φανταστικές και συγχαρητήρια σε όλους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
admin
Arch Spammer
Arch Spammer



Αριθμός μηνυμάτων : 3165
Registration date : 27/08/2008

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 14:36

Παίζεις για να βάφεις, τα πες όλα! Μην μασάς και μην το πάρεις στα σοβαρά.

Απλά είναι κρίμα. Ο στρατός ήταν απίστευτος, ειδικά από κοντά. Εγώ τουλάχιστον πωρώθηκα που τα είδα τα μοντέλα live, όπως και πέρυσι με τα lustria goblins. Από εκεί και πέρα, άβυσσος η ψυχή των κριτών.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 14:46

Tzif έγραψε:
Λέγοντας για Obliterators, έχω την αμυδρή ιδέα ότι scratch built μοντέλα δεν παίρνουν Best Army Award

και εγω αυτη την εντυπωση εχω, με την διαφορα οτι τα obliterators του κιουρ με πορωσανε king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzif
Hero
Hero
Tzif


Αριθμός μηνυμάτων : 709
Ηλικία : 38
Τόπος : Athens, Greece
Currently Playing : WH40K, WHFB
Registration date : 26/09/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 14:47

Belial,

Σε παρακαλώ ανέπτυξε την άποψη σου, ποίας κλίκας είναι το συγκεκριμένο θέμα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/georgetzitzifas
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 15:29

Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι κλίκες παίζουν ρόλο για βραβεία βαψίματος. Άλλωστε, ένα ηθικό βραβείο είναι (με μεγάλη αξία για τους ενδιαφερομένους βέβαια), δεν κρίνει προκρίσεις, κατατάξεις, τελικούς. Ενδιαφέρει κυρίως τους συμμετέχοντες και όχι τόσο τους λοιπούς παίχτες νομίζω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzif
Hero
Hero
Tzif


Αριθμός μηνυμάτων : 709
Ηλικία : 38
Τόπος : Athens, Greece
Currently Playing : WH40K, WHFB
Registration date : 26/09/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 15:35

Αυτό θέλω να πιστεύω κι εγώ, έχουμε που έχουμε τις κόντρες με τα WHFB ETC κτλ κτλ, το τελευταίο που μας λείπει είναι οι συνωμοσιολογίες στο 40K! Κάτι που εύχομαι να μην γίνει και να μην αρχίσουν τέτοιες κόντρες, μαλακια θα είναι...!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/georgetzitzifas
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 45
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 15:53

Tzif mia xara kai dekta ola ayta pou les , opos kai ta +10 non-GWF atoma pou ηρθαν και μου eipan ωραιοι οι οβλιτς.

Δεχομαι οτι τα εκανα λιγο βιαστικα τα οβλιτς τις τελευταια εβδομαδα.
Παντος αποκλειετε να βαλω τα μεταλλικα οβλιτς τις GW, mou αρεσουν απροσωποι.
Και δεν νομιζω οτι τα οβλιτ τις GW einai ta kalytera montela poy den ta ebala kai ξαφνικα χαλασε ολοσ ο στρατος.
Ειναι και θεμα γουστου. Σε αλλους αρεσει η vodca kai se allous to ouisky.
Και φυσικα ειπα ειχε 2-3 αλλους στρατους που το αξιζανε που αν το επερναν δεν θα ειχαμε αυτο το διαλογο. Τους templars δεν τους επιασε το ματι μου. Εγω ξεχωρισα τα wolfs tou Σπυρου (τα οποια οπως μου ειπε δεν τα εχει τελειωσει), τα ελδαρ , και το mechanized IG (ta oxhmata τουλαχιστον).

Τεσπα ουτε ξενερωνω ουτε απογοητευομαι δεν τα εβαξα για το φαιρ, τα εβαψα για μενα.
Απλα δεν θελω να με περνανε για ηλιθιο (τουλαχιστον οχι για αυτο το θεμα Shocked ).
Σημερα κιολας αγορασα plasticard gia ton epomeno strato.

Τα περι κλικας ας τα αφησουμε. Ειχε καλυτερους στρατους απο τo idio guild αν ηταν κλικα θα το εδιναν εκει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 45
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 15:54

Τα περι κλικας ας τα αφησουμε. Ειχε καλυτερους στρατους απο τo idio guild αν ηταν κλικα θα το εδιναν εκει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spirus_the_Fenrisian
Mercenary
Mercenary
Spirus_the_Fenrisian


Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ηλικία : 46
Τόπος : Athens
Registration date : 26/09/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 15:57

Άντε πάλι κλίκες και συνομωσίες!!! Μα είναι δυνατόν??? Δημήτρη να σου κάνω μια ερώτηση??? Μήπως είδες πως χάζευα τους terminators σου την ώρα που παίζαμε μαζί???
Και επειδή πιστεύω πως γνωρίζω κάτι λίγα από βάψιμο νομίζω πως ο στρατός σου είναι απίθανος! Χαρακτηρίζω δε την δουλειά σου επειδή έκατσα και χάζεψα και το Topic σου για την δημιουργία του στρατού σου απλά απίστευτη με πολλά βέβαια επίπεδα βελτίωσης!!!
Ήταν ένα πράγμα όμως που μου έκανε φοβερή εντύπωση και πίστεψε με πιστεύω πως απλά ήσουν τυχερός που έπεσες σε καλά άτομα και δεν σου έκαναν κανένα θέμα!!!
Είχες φίλε μου τουλάχιστον 7 μετρημένα μοντέλα non GW!!!
Πίστεψε με το ξέρω αρκετά καλά και μάλιστα με γεγονότα των τελευταίων εβδομάδων πως αν ήταν άλλος στην θέση μας σίγουρα θα έκανε ένσταση!!!
Ξέρω δε άτομο που δεν παίζει και στα τουρνουά πια που απλά θα ζητούσε να αποκλειστείς πίστεψε με!!!
Και τώρα μια δεύτερη ερώτηση: αν πας σε επίσημο GT θα τα δεχτούν αυτά τα κατά τα άλλα πανέμορφα μοντέλα???
Και αν όχι γιατί???
Και βέβαια ο καθένας θα μπορούσε να μου απαντήσει «Δεν είναι επίσημο GT»!!! «εγώ νόμιζα πως ερχόμαστε για να παίξουμε και να χαρούμε»!!!
Άκου και συ φίλε μου που μιλάς για κλίκες ούτε Νεφελημ είδα στο Fair ούτε Ελοχημ!!!
Και κατά κάποιο τρόπο συμφωνώ με το αποτέλεσμα για φαντάσου λοιπόν και αυτούς που έχουν σκάσει τα καλά τους φράγκάκια (δεν εννοώ εμένα εμένα προσωπικά μου άρεσε ίσως περισσότερο από όλους τους στρατούς του Δημήτρη) και έχουν όλα τα μοντέλα τους σωστά και επίσημα να κάθονται από την απέναντι όχθη σε αντίστοιχο αποτέλεσμα να παραπονιούνται γιατί δεν είναι σωστά τα μοντέλα!!!
Και ναι δεν είχα από τους καλύτερους στρατούς σε βάψιμο σε αντίθεση με αυτά που λέει ο φίλος Tzif ήταν βαμμένος στα βασικά και όχι ολοκληρωμένος οπότε δεν περίμενα και τίποτα σε διάκριση!!!!
Δημήτρη και στο λέω με μεγάλο σεβασμό μακάρι να είχαν όλοι την δική σου αγάπη για το μοντελισμό!!!
Από εμένα έχεις τα καλύτερα και κράτα ένα πράγμα, έχεις έναν από τους πιο όμορφους στρατούς που έχω δει!!!

Αυτά και να είστε καλά παιδιά!!!

Φιλικά πάντα
The great wolf
Spirus_the_Fenrisian!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Spirus_the_Fenrisian στις Τετ 02 Δεκ 2009, 16:19, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzif
Hero
Hero
Tzif


Αριθμός μηνυμάτων : 709
Ηλικία : 38
Τόπος : Athens, Greece
Currently Playing : WH40K, WHFB
Registration date : 26/09/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 16:03

Μίλησες σωστά Δημήτρη, και χαίρομαι που το θέμα λήγει εδώ, και έτσι. Smile

Περιμένω να δω τι θα μας φέρεις την επομενη φορα, μιας και τώρα θα έχεις μπόλικο χρόνο στην διάθεση σου Wink

PS: Tip για απρόσωπους Obliterators: Κεφαλια από Chaos Knights, βούλωσε τα ματια τους Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/georgetzitzifas
Spirus_the_Fenrisian
Mercenary
Mercenary
Spirus_the_Fenrisian


Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ηλικία : 46
Τόπος : Athens
Registration date : 26/09/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 16:27

Δημήτρη και επίσημα να σου πω και να μην το ξεχάσω και συγχαρητήρια και για τις επιτυχίες σου στον διαγωνισμό βαμμένης μινιατούρας πραγματικά ξεχώρισα τα Goblin σου!!!
Ήταν πραγματικά τα καλύτερα!!!
Φίλε Metaller μόλις Παρώ και photos στα χέρια μου θα σου τις στείλω να τις ανεβάσεις!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 45
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 16:56

Επισης Σπυρο, Να μας ποσταρεις τον φοβερο σου Space wolf kai gandalf.
Kai ton strato sou to freehand einai poly kalo.
Ευχαριστω για τα σχολια.

Οσο για την GW δεν φαινετε να εχει προβλημα σε scratch build montela.
arkei
1) na moiazei sto arxiko montelo, μεγεθος, βαση.
2) Να μην εχει αλλης εταιριας μοντελα.

πχ περσι στο GW doubles kaname Lizardmen +chaos.
To chaos htan trolls kai dragon ogres kai δεν θελαμε na exoume ena hero chaos warrior
montelo opote εφτιαξα auto
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 12063

tzench hero pano se disko. 7 games ουτε παιχτης ουτε judge μας ειπαν τιποτα.


Το παρακατω μοντελο ειναι bone giant me to opoio pire best painted kai perase auto mata sta telika tou GT.
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 PB180008_03
apo edo http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic.php?f=4&t=66104&start=0&hilit=samurai

kai alla polla http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic.php?f=4&t=49129&hilit=samurai
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzif
Hero
Hero
Tzif


Αριθμός μηνυμάτων : 709
Ηλικία : 38
Τόπος : Athens, Greece
Currently Playing : WH40K, WHFB
Registration date : 26/09/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 17:09

Συνήθως, αν δεν παραπονεθεί ο αντίπαλος, δεν σου λένε τίποτα. Αν όμως ο αντίπαλος παραπονεθεί, έχουν δικαίωμα να σου πουν να βγάλεις την φιγούρα αν δεν είναι GW κατά το μεγαλύτερο τις ποσοστό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/georgetzitzifas
Spirus_the_Fenrisian
Mercenary
Mercenary
Spirus_the_Fenrisian


Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ηλικία : 46
Τόπος : Athens
Registration date : 26/09/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 17:11

Οκ παω πάσο τοτε!!!
Αν και ήξεβρα πως 75% του μοντέλου πρεπει να ειναι GW!!!
ok! το δεχόμαι!!!

πάνω από όλα η δημιουργία ετσι??? Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sn4k30r
Spamlord
Spamlord
Sn4k30r


Αριθμός μηνυμάτων : 1466
Ηλικία : 36
Τόπος : Larisa
Currently Playing : KILL THeM! KILL THeM aLL!!
Registration date : 30/07/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 17:15

Eρωτηση : best painted δεν βγηκε ο Kioyr??

Hμουν στο Fair αλλα επρεπε να γυρισω λαρισα (τραινο κτλπ... ) και εχασα τα rewards!

Ο chaos? oi fwto που ειδα πριν το πηρε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spirus_the_Fenrisian
Mercenary
Mercenary
Spirus_the_Fenrisian


Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ηλικία : 46
Τόπος : Athens
Registration date : 26/09/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 17:17

ΝΑΙ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 17:23

Spirus_the_Fenrisian έγραψε:

Και βέβαια ο καθένας θα μπορούσε να μου απαντήσει «Δεν είναι επίσημο GT»!!! «εγώ νόμιζα πως ερχόμαστε για να παίξουμε και να χαρούμε»!!!
Άκου και συ φίλε μου που μιλάς για κλίκες ούτε Νεφελημ είδα στο Fair ούτε Ελοχημ!!!

Σπυρο, αντιθετως εαν ειχες δει νεφελιμ κι ελοχιμ στο Fair, man, θα επρεπε να κοψεις τα σκληρα drugs.. lol!

Τα αλλα για τα οποια τσακωνεστε ειναι λιγο μακακιες, οποτε δεν θα συμμετεχω..
Το μονο : Του Δημητρη ο στρατος , μαζι με κατι eldar που τα οχηματα ειχαν το θεο βαψιμο( αν και τα troops οχι) ηταν οτι καλυτερο ειδα στο τουρνουα.. Κι επειδη δεν επαιζα δεν εκανα τιποτα αλλο απο το να γυρναω στα τραπεζια και να χαζευω μοντελα.. Αρα εχω δικιο κι εχετε αδικο..

Παω τωρα γιατι η μαμα'μ ετοιμασε το γαλα μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 45
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 17:28

Αυτο δεν το ξερω. Και δεν με πολυ πειραζει, αν ειναι καποιος ετσι καλυτερα να του το δωσω 0-1750 παρα καν να παιξω μαζι του.
Αυτο που βλεπω ειναι η GW δινει best painted σε στρατους με green stuff montela
και ας εχει η εταιρια εχει δικα της.

Και απο το ιδιο το fantasy shop
- Όλα τα μοντέλα του στρατού σας θα πρέπει να προέρχονται από τη γκάμα προϊόντων της Games Workshop. Σε περίπτωση conversion, το μεγαλύτερο μέρος της φιγούρας θα πρέπει να αποτελείται και να βασίζεται σε κομμάτια προερχόμενα από την γκάμα της Games Workshop.
- What you see is what you get: τα μοντέλα θα πρέπει να αντιστοιχούν στις μονάδες που όντως χρησιμοποιούνται στη Λίστα Στρατού σας κι όχι να χρησιμοποιούνται πλασματικά, προκειμένου να αναπαραστήσουν άλλες μονάδες από αυτές που φτιάχτηκαν να απεικονίζουν (proxy). Φυσικά, σε περίπτωση που ούτε η ίδια η εταιρία παρέχει μοντέλα κατάλληλα προς απεικόνιση συγκεκριμένης μονάδας, η χρήση μοντέλων από άλλες μονάδες (συνοδευόμενα και από τις απαραίτητες προσαρμογές-conversions) είναι πέρα για πέρα αποδεκτή. Το ίδιο βεβαίως ισχύει και στην περίπτωση που κάποιος παίκτης, από προσωπική επιλογή, προτιμά να χρησιμοποιεί άλλα μοντέλα (κι όχι τα standard) για να απεικονίσει κάποια μονάδα, με την προϋπόθεση ότι η νέα απεικόνιση είναι οπτικά πειστική κι έχει υποστεί τις απαραίτητες προσαρμογές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzif
Hero
Hero
Tzif


Αριθμός μηνυμάτων : 709
Ηλικία : 38
Τόπος : Athens, Greece
Currently Playing : WH40K, WHFB
Registration date : 26/09/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 18:08

Σου λέει να χρησιμοποιήσεις μοντέλο GW σαν βάση. Όχι να φτιάξεις δικό σου μονο με green stuff.

Με την λογική αυτήν, παίρνω ένα Transformer, το κολλάω σε μια βάση, το τυλίγω με green stuff και λέω ότι είναι Nurgle Daemon Prince.

Μπορεί εσύ να ίδρωσες να σκαλίσεις Keeper of Secrets, αλλα αντίστοιχα κάποιος μπορεί να ίδρωσε να τυλίξει εκείνο το transformer με Green Stuff επειδή δεν ξέρει μια από σκάλισμα. Είτε έτσι, είτε αλλιώς, δεν βλέπω λόγο να μην επιτραπεί το "Nurgle" μοντέλο και να επιτραπεί ο Keeper of Secrets.



"στην περίπτωση που κάποιος παίκτης, από προσωπική επιλογή, προτιμά να χρησιμοποιεί άλλα μοντέλα (κι όχι τα standard) για να απεικονίσει κάποια μονάδα, με την προϋπόθεση ότι η νέα απεικόνιση είναι οπτικά πειστική κι έχει υποστεί τις απαραίτητες προσαρμογές."

-Με αυτό εννοεί αυτό που έκανα πχ με τους Daemon Princes (C'tan βασικά μοντέλα) και τους Noise Marines μου (Dark Angels βασικά μοντέλα), να χρησιμοποιήσεις αλλα μοντέλα GW για να αναπαραστήσεις μια μονάδα, αρκεί να είναι πειστικά και κατάλληλα converted. Δεν σου δίνει το ελεύθερο να βάλεις ο,τι νάναϊ από οποια εταιρία νάναϊ και να το βαφτίσεις legal μοντέλο.

(δεν κάνω καλλιτεχνική σύγκριση, αλλα ερμηνεία της εφαρμογής των κανόνων του GT).

Προσωπικά ποτε δεν είχα πρόβλημα να παίξω με παιδιά που βάζουν αλλα μοντέλα, ακόμα και proxies. Απλά, όπως είπε ο Σπύρος, υπάρχουν άτομα που θα κάνουν λες και τους έκλεψες 50 cents από τα ρέστα του taxi και θα γκρινιάξουν στους judges. Κι εκείνοι θα είναι αναγκασμένοι να τηρήσουν τους κανόνες.

Πάρτο και σαν marketing: Η GW είναι εταιρία, αν όλοι φτιάχνανε scratch built στρατούς, δεν θα πούλαγε μοντέλα, και θα σταματούσε να βγαίνει το 40K. Simple ας that Razz

Tελοσπάντων, το κουράσαμε το θέμα, και είναι λήξαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/georgetzitzifas
iron man
Arch Spammer
Arch Spammer
iron man


Αριθμός μηνυμάτων : 5311
Ηλικία : 39
Τόπος : Πειραιας-Νικαια
Currently Playing : WHFB
Registration date : 31/08/2008

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 18:39

εεεε που πηγαν τα ποστ
ελατε τωρα χαλατε ολοι την καλη ατμοσφαιρα εσεις οι admin lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 45
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 02 Δεκ 2009, 23:18

merikes foto akoma apo to fair

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Th_12014
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Th_12001
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Th_12002
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Th_12005
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Th_12006
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Th_12009
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Th_12010
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Th_12011
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Th_12008
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 00:41

Δεν είναι θέμα συνομοσιολογίας αδερφέ στο ελλάδα ζω και ξέρω πολύ καλά τι γίνεται , όπως είδα επίσης και άλλα πράγματα που με ενόχλησαν προσωπικά ( επισκέπτης ήμουν δεν είχα άμεσο συμφέρον) .

Π.Χ στο fantasy υπήρχαν στρατοί που ήταν ΑΣΤΑΡΩΜΕΝΟΙ μόνο και πέρναγαν κριτές από πάνω και το έριχναν στην πλάκα που κανονικά έπρεπε να είχαν φύγει όπως ήρ8αν.

Οσον αφορά το Best paint army του 40κ ( και μόνο αυτό) θα πω ότι σίγουρα δεν ήταν το ίδιο εντυπωσιακός με τον Slaanesh tou kiour ( μπορεί όμως άλλα παιδιά να είχαν πολύ καλύτερο στρατό ) και όμως το πήρε . ερώτηση υπάρχουν ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ κριτήρια επιλογής για την ανάδειξη του best painted army ; ή είναι ότι δώσει ; εννοώ αναφέρονται πάνω στον διαγωνισμό ή όχι ; για να γνωρίζουν οι διαγωνιζόμενοι τι πρέπει να κάνουν και τι όχι .

εάν ναι ζητώ συγνώμη που άνοιξα αυτή την κουβέντα και το θεωρώ λήξαν. Εάν όχι, και "πάει" στο μιλητό η δουλειά επέτρεψε μου να έχω την δικιά μου γνώμη. είναι μια διαβλητή διαδικασία που σηκώνει πολύ κουβέντα για το τι είναι και τι όχι .

Δεν έχει μέτρο σύγκρισης με τις διαφορές του WHFB ETC (προφανώς μιλάς για το αγωνιστικό κομμάτι) που ατυχώς ανέφερες ως παράδειγμα για τον απλούστατο λόγο ότι εκεί οι διαγωνιζόμενοι γνωρίζουν ακριβώς ποιοι είναι οι κανόνες που ισχύουν πριν από όλα και στο κάτω κάτω δεν υπάρχει "επιτροπή" που αναδυκνύει τον καλύτερο , όλα κρίνονται στο τερραίν παίξε κέρδισε τέλος .

Τέλος πάντων μην αρπάζεστε κάποιοι όταν κάποιος (εγώ στην προκειμένη περίπτωση) εκφράζει κάποιες αντιρρήσεις και επιφυλάξεις όσον αφορά το κομμάτι του best painted army , εκτός και εάν νιώθετε προσωπικά θιγμένοι από αυτή την τοποθέτηση μου , αλλά αυτό θα σημαίνει κιόλας ότι ειστε οι καθ΄ ύλη αρμόδιοι να απαντήσετε στην ερώτηση που έθεσα . και εάν έχω διαβάσει κάτι λάθος όσον αφορά και τους όρους συμμετοχής στο best painted army , όπως προείπα ζητώ συγνώμη εφόσον δω και την απάντηση που περιμένω ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Fair Photos 11/09
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Fair Photos 2010 40k!
» Female Barbarian New Photos

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Γενικές συζητήσεις :: Events and Tournaments-
Μετάβαση σε: