Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Fair Photos 11/09

Πήγαινε κάτω 
+11
h34dnotf0und
Asarnil the Dragonlord
iatroblast (t)
iron man
Sn4k30r
Spirus_the_Fenrisian
admin
kiour_gr
Vabap Bap Bap
Tzif
belial
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 09:34

οχι ΜΗΝ ανοίξεις τέτοιο θέμαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
good luck!

Ps. καλά θεική η υπογραφή με τους 29 κατασκευαστές! σου σκάει αβέρτα me thinks....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sn4k30r
Spamlord
Spamlord
Sn4k30r


Αριθμός μηνυμάτων : 1466
Ηλικία : 36
Τόπος : Larisa
Currently Playing : KILL THeM! KILL THeM aLL!!
Registration date : 30/07/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 10:30

Kiour αν μπορεις τις φωτο να τις μεγενθυνεις καπως! γιατι δεν ανοιγουν!

Thx! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 12:19

Είμαι μαθητής του Ντεμίρη έχω πάρει από την "ανώτερη στρατηγική" του lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzif
Hero
Hero
Tzif


Αριθμός μηνυμάτων : 709
Ηλικία : 38
Τόπος : Athens, Greece
Currently Playing : WH40K, WHFB
Registration date : 26/09/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 14:36

Βelial, εγω δεν ειδα στρατους με σκετο ασταρι, αλλα με πλατσουρισμενα 3 χρωματα, και λυπηθηκα τις φιγουρες. Ηταν ομως 3 χρωματα, οποτε ηταν legal. Αν υπηρχε σκετος ασταρωμενος στρατος, τοτε δεν τον ειδα, αλλα αν διαβασεσ το post μου, αφου δεν παραπονεθηκε κανεις, δεν τον διωξανε.

Και κανω μια επισημανση: Δεν ηταν βραβείο "best PAINTED" army, ηταν βραβείο "Best army" γενικοτερα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tzif στις Πεμ 03 Δεκ 2009, 15:01, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/georgetzitzifas
iatroblast (t)
Spamlord
Spamlord
iatroblast (t)


Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Τόπος : Faliro - Attiki
Currently Playing : Warhammer Fantasy (The Empire), Magic the Gathering (casual), RISK Legacy
Registration date : 24/02/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 14:54

Συγγνωμη που μπαινω ετσι αποτομα στη κουβεντα σας, μιας και δεν ετυχε να ερθω στο fair που διοργανωσατε

Πρεπει να συμφωνησω πως δεν ειναι σωστο να φερνουν τα παιδια μοντελα που δεν εχουν βαψει! Ειναι ενα Τουρνουα που εχει να κανει με αναπαρασταση μαχων. Αν εγω φερνω τους DoW που ειναι μονο μαυρο ασταρι περασμενοι, τι παριστανουν? Τους Αφρικανους? Πρεπει πρωτα να βαφουμε τα μοντελα και επειτα να συμμετεχουμε σε τετοιες εκδηλωσεις-- αυτη ειναι η αποψη μου

Οσο για το 'προχειροβαμμενα' που αναφερθηκε, ενταξει, δεν ειναι ολοι ταλεντα στη ζωγραφικη των μινιατουρων, αλλα νομιζω πως αν εχεις ασχοληθει με το βαψιμο των μοντελων και δεν τα περασες ενα χερακι στο αρπα-κολα για να μη σε γιουχαρουν, φαινεται!

Το καλυτερο ειναι να μη δημιουργησουμε ελεγχους, επιτροπες και τετοια, αλλα ο καθενας απο μονος του να πραξει οπως πρεπει -αυτο Like a Star @ heaven
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sn4k30r
Spamlord
Spamlord
Sn4k30r


Αριθμός μηνυμάτων : 1466
Ηλικία : 36
Τόπος : Larisa
Currently Playing : KILL THeM! KILL THeM aLL!!
Registration date : 30/07/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 14:58

Eγω ημουν στο φαιρ και θα συμφωνησω με τον τzif οτι δεν ειδα στρατο χωρις

χρωματα....τωρα απο εκει και περα πρεπει να πραξει ο παιχτης 1ος και μετα η επιτροπη που

διοργανωνει το τουρ μην ειναι και ολα χυμα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iatroblast (t)
Spamlord
Spamlord
iatroblast (t)


Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Τόπος : Faliro - Attiki
Currently Playing : Warhammer Fantasy (The Empire), Magic the Gathering (casual), RISK Legacy
Registration date : 24/02/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 15:07

Να σου πω κατι Sn4k30r?
Προσωπικα εγω θα ντρεπομουν να παιξω εναντια στον Kiour με το στρατο μου στη κατασταση που ειναι.

Παντως για το οτι τα μοντελα πρεπει να ειναι της Games Workshop, αυτο ειναι λογικο. Αλλα η αληθεια ειναι πως και εγω επειδη δεν εβρισκα μινιατουρες για paymaster και captain πεζους, αναγκαστηκα να παρω απο τη reaper. Νομιζω δυο μινιατουρες που αναπαριστουν μοντελα on foot μεσα στο χαος τους στρατου δεν πειραζει, σωστα?

Και για το θεμα του οτι ισως δεν επιτρεπονται μοντελα full-φτιαγμενα απο green-stuff, δε ξερω τι να πω.. Υπαρχουν σπανιες περιπτωσεις που τα καταφερνουν τοσο καλα οσο και οι sculptors της GW! Εχω δει στο fantasy της Αθηνας μοντελο 40K-emperor απο green stuff και χωρις υπερβολες-- δεν υπηρχε καμια περιπτωση να καταλαβει κανεις οτι ηταν σκαλισμενο απο την αρχη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 15:11

σε ETC κανονες παντως, πληροφοριακα, οι μινιατουρες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ να ειναι GW μονο...Τα conversions επικροτουνται και θαυμαζονται δεοντως...(εχουμε παθει την πλακα μας με τα μοντελα που εχουμε δει στα ETC,Fantasy και 40Κ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sn4k30r
Spamlord
Spamlord
Sn4k30r


Αριθμός μηνυμάτων : 1466
Ηλικία : 36
Τόπος : Larisa
Currently Playing : KILL THeM! KILL THeM aLL!!
Registration date : 30/07/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 15:31

Iatroblast θα συμφωνησω μαζι σου....το να παιξω κατι αβαφτο η 2 χρωματα ασταρι vs

καλοβαμμενο - converted army ειναι κατι που θα με ξενερωνε ειδικα σε τουρνουα....

τωρα Με τον Κιουr μιλουσα και πιστευα το αρμυ του πηγαινε για best painted! 2o army που

με ξε-τρελανε ηταν του Κρομμυδα (seer counsil ) αλλα πληροφορηθηκα οτι ειχε παρει ηδη

παλια best painted....τωρα τι να πω.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 45
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 15:43

Η φωτο που ποσταρα δεν ανοιγουν με κλικ πανω τους?

Οσο για τα αβαφτα νομιζω αναφεροταν ο belial sto Fantasy tou Σαββατου.

Ο καθενας βαφει οσο θελει αρκει να ειναι μεσα στους κανονες του φαιρ.
Το WH εινai πολυπλευρο hobby. kai ξανα η ατακα μου. Αλλοι βαφουν για να παιζουν και αλλοι παιζουν για να βαφουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sn4k30r
Spamlord
Spamlord
Sn4k30r


Αριθμός μηνυμάτων : 1466
Ηλικία : 36
Τόπος : Larisa
Currently Playing : KILL THeM! KILL THeM aLL!!
Registration date : 30/07/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 15:49

Ok ειχαν κολησει...το photobucket.

KIOUR : Αλλοι βαφουν για να παιζουν και αλλοι παιζουν για να βαφουν! Twisted Evil

:respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 15:56

και η δικια μου,χωρις παρεξηγηση...

"αλλοι ειναι fluff στο gameplay
και
αλλοι ειναι fluff στο βαψιμο"...

(οπου fluff μπορει να μπει η λεξη ανταγωνιστικοι και vice versa Wink )

Παντως ΑΝ ηταν BEST ARMY και οχι ΒEST PAINTED ARMY(υποκειμενικo εντελως θεωρω το τι σημαινει "καλυτερα" βαμμενο) τοτε
τα Ομορφα Παιδια αξιζαν κατι παραπανω imho...

Φιλικα
Εντι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
h34dnotf0und
Arch Spammer
Arch Spammer
h34dnotf0und


Αριθμός μηνυμάτων : 2002
Ηλικία : 44
Registration date : 06/10/2008

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 03 Δεκ 2009, 16:36

"Best Army" είναι το βραβείο αν δεν απατώμαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.demonicpigeon.com
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 04 Δεκ 2009, 00:33

1ον να πω ότι όπως πολύ σωστά αναφέρεται ο kiour μιλάω για το fantasy το Σάββατο (κυριακή δεν είμουν παρών) και ο συγκεκριμένος στρατός είχε μαύρο αστάρι και basing .


2ον με τις λέξεις παίζουμε ρε παιδιά ; τι σημαίνει best painted , best army κτλ κτλ . ήταν διαγωνισμός βαψίματος, conversion κτλ κτλ ; ναι ή όχι ; . και ρωτώ σ΄αυτό το ταπεινό φόρουμ γίνεται διαγωνισμός , και όλοι γνωρίζουν τις διαδικασίες από πριν , εκεί δηλαδή τι υπήρχε ;

γιατί δεν απαντάμε στην ουσία που ρώτησα εγώ και ψάχνουμε να βρούμε δικαιολογίες του στύλ "δεν ήταν best painted army, ήταν best army " πλάκα κάνουμε τώρα ;

έλεος δηλαδή . Tzif, δεν έχω κάτι μαζί σου , αλλα μιας και "πιάστηκες" από τις μπηχτές μου και ήθελες να επιχηρηματολογίσω , το έκανα , αλλά δεν βλέπω να απαντάς επί της ουσίας .

Επίσης την "τάξη" σε ένα διαγωνισμό και το κατά πόσο τηρούνται οι βασικοί κανόνες ή όχι , ως τομέα ευθύνης τον έχει ο εκάστοτε διοργανωτής , και όχι ο διαγωνιζόμενος, δηλαδή πες οτι παίζουμε εμείς οι δύο αντίπαλοι και έχω εγώ τα ασταρομένα , εσύ είσαι αυτός που θα λύσει το πρόβλημα ; όταν μάλιστα έχει περάσει ο κριτής και τα έχει δει τα χάλια ; .

Όχι παιδιά διαφωνώ καθέτως ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzif
Hero
Hero
Tzif


Αριθμός μηνυμάτων : 709
Ηλικία : 38
Τόπος : Athens, Greece
Currently Playing : WH40K, WHFB
Registration date : 26/09/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 04 Δεκ 2009, 00:56

Gia na 3emperdeuoume, apantise o idios o diorganwtis tou 40K tournament:

"Πρέπει να ομολογήσω ότι είναι πολύ δύσκολο να διαλέξεις best army μέσα σε τόσα άτομα. Ο χρόνος ήταν περιορισμένος, και δεν βοήθησε το γεγονός ότι κάποιοι μου έδωσαν λάθος αποτελέσματα (ξέρουν ποιοί είναι Wink ) και έφαγα πολύ χρόνο για να αλλάξω κληρώσεις και καταστάσεις. Γι αυτό και τελικά δεν είχα χρόνο να παρουσιάσω το preview του Codex Tyranids... Sad

Η επιλογή του καλύτερου στρατού γίνεται κατόπιν ψηφοφορίας βάσει συνολικής προσπάθειας, αισθητικού αποτελέσματος, ομοιόμορφου βαψίματος (όχι απαραίτητα ποιότητας Eavy Metal), προσεγμένων λεπτομερειών, επιλογής λίστας και συνοχής στρατού. Δεν αποκλείονται τροποποιήσεις και scratch built μοντέλα και δεν αποκλείονται απλοβαμμένα μοντέλα. Οπως καταλαβαίνετε είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό και δεν θα γράψω "κανόνες επιλογής". Το αποτέλεσμα μετράει...

Πρέπει να ομολογήσω ταπεινά ότι γενικά οι Marines είναι δύσκολο να τραβήξουν το μάτι μέσα στον περιορισμένο χρόνο που είχαμε, όσο καλοβαμμένοι και να είναι (ιδιαίτερα μέσα σε τόσους συμμετέχοντες!) καθώς και ότι ακόμα και μετά την επιλογή μας εξακολουθούσα να ανακαλύπτω ενδιαφέροντα στοιχεία σε άλλους στρατούς που δεν τα είχα προσέξει. Oh well..."


Edw apanti8ikan oi apories sou, mias kai den eimai armodios egw (den symmeteixa stin diorganwsi) na sou apantisw. Apla e8esa tous orous tou GW GT.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/georgetzitzifas
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 04 Δεκ 2009, 01:25

Σ' ευχαριστώ tzif με κάλυψες πλήρως ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzif
Hero
Hero
Tzif


Αριθμός μηνυμάτων : 709
Ηλικία : 38
Τόπος : Athens, Greece
Currently Playing : WH40K, WHFB
Registration date : 26/09/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 04 Δεκ 2009, 01:33

Mα εννοείται ότι πιάστηκα από αυτό που είπες, εσύ δεν θα πιανόσουν? Δεν είναι θέμα "οποιος έχει την μύγα", γιατί μίλησες για κλίκες σε σχέση με το θέμα best army, υποννοωνοτας σαφώς λέγοντας ότι ήταν στημένο να το πάρει Seal.

Το συγκεκριμένο παιδί που το πήρε, πέρα από το ότι είναι σχετικά νέος παίκτης, είναι νέος και στο guild, χωρίς πολλές σχέσεις με το FS, αν αυτό ήταν που εννοούσες. Ο στρατός του είχε οπτική συνοχή και τα conversions ήταν ωραία.

Συνεχίζω να πιστεύω ότι ο λόγος που στερήθηκε το βραβείο ο κιούρ, ήταν οι Obliterators. Στις φωτογραφίες φαντάζουν ωραίοι, αλλα από κοντά ούτε Obliterators, ούτε Terminators θύμιζαν.

Πέρα από κει, μιλάει και ένας εκ των κριτών στο παραπάνω post, και από,τι βλέπεις, ΔΕΝ χρησιμοποίησαν τα κριτήρια που ανέφερα σε παλιότερα posts, οποτε έπεσα έξω σε γενικότερο θέμα κριτηρίων. Και δεν είναι παιχνίδι λέξεων, άλλο "η καλύτερη συνολικά γυναικα", και άλλο "η ομορφότερη γκόμενα".

Τον στρατό που λες, δεν τον είδα. Αλλα αφού δεν παραπονέθηκε κανεις για αυτόν, δεν βγήκε.

Όπως και στο Πασχαλιάτικο fair, κάποιος έπαιξε με μισους Dark Eldar άβαφτους. Προσωπικά δεν είμαι whiner για να τον αναφέρω, αλλα αν το έκανα, θα ήταν αναγκασμένος να απομακρύνει τα άβαφτα μοντέλα, αλλα μετά όλοι θα με λέγανε ψείρα.

Αν έπαιζες και σου ερχόταν άβαφτος στρατός αντίπαλος, έχεις κάθε δικαίωμα να ζητήσεις την αποχώρηση του από τους κριτές. Εγώ μάλλον δεν θα το έκανα, κι ας σκίστηκα τελευταία στιγμή να τελειώσω τον στρατό μου (που δεν πρόλαβα, μετά βίας πρόλαβα μερικά χρώματα σε μια Obliterator Squad).

Δεν έχω κάτι μαζί σου, η με κάποια λέσχη/ομάδα με την οποια πιθανόν παίζεις, αλλα αν ακούγεται κάτι για τους Seals, θα ήθελα να το γνωρίζω, διότι να λέγονται πράγματα πίσω από την πλάτη δεν είναι κάτι όμορφο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/georgetzitzifas
Spirus_the_Fenrisian
Mercenary
Mercenary
Spirus_the_Fenrisian


Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ηλικία : 46
Τόπος : Athens
Registration date : 26/09/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 04 Δεκ 2009, 10:25

Δημήτρη άκου κι αυτό για να αποκαταστήσω την τάξη και να διορθώσω και την υπόθεση που έκανα σου λέω και σε σένα και σε όλους τους υπόλοιπους ο κύριος Overmind κριτής και διοργανωτής του 40k tournament δήλωσε χαρακτηριστικά ότι επιτρέπονται τα scratch built μοντέλα και τα διάφορα conversions αρκεί να καταλαβαίνεις τι βλέπεις!!!
Οπότε λάθος έκανα εγώ ή μάλλον λάθος το πίστευα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spirus_the_Fenrisian
Mercenary
Mercenary
Spirus_the_Fenrisian


Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ηλικία : 46
Τόπος : Athens
Registration date : 26/09/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 04 Δεκ 2009, 10:58

Και βασικά με κάλυψε ο φίλος Tzif!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 04 Δεκ 2009, 11:27

Τεσπα το θέμα δεν ήταν εάν έχουν δόντι οι "χ" "ψ" και δεν ξέρω εγώ ποιοι άλλοι . το θέμα είναι ότι διοργανωτικά είναι λάθος . Είναι τέτοιο το επίπεδο του fair ,που δεν επιτρέπει ούτε ασάφειες , ούτε παρεκλίσεις . Εσύ κόλλησες με τους Seals , και κοιτάς το δέντρο ενώ εγώ σου δείχνω το δάσος .

Δεν υπάρχει περίπτωση να τοποθετηθείς επί της ουσίας που σε ρωτάω οπότε το σταματάω εδώ . σου λέω περνάει ο κριτής , τα βλέπει τα χάλια , ας παραπονιόταν ο παίχτης μου λες και να γίνει κακός ο παίχτης ... από την στιγμή που σφυρίζει αδιάφορα ο κριτής ... ΟΚ .

Σε ρωτάω που ήταν τα κριτήρια ανερτημένα , μου λες αναφέρει ο τάδε το post του . μα κατόπιν εορτής ;;;;; πάει τελίωσε το fair εγώ λέω από ΠΡΙΝ που ήταν ;

το ξέρεις ότι κάποια ομάδα επειδή υπήρξε πρόβλημα με κάποιον παίχτη της , έφτιαξε WoC roster με ότι είχε βαμμένο ; πως λες να αισθάνθηκε όταν είδε τον άλλο με τα άβαφτα και τον κριτή να του κάνει πλακίτσα ;


Τεσπα , δεν θα κάτσω να σκάσω οποιος διαβάζει αυτό το topic καταλαβαίνει τι θέλω να πω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spirus_the_Fenrisian
Mercenary
Mercenary
Spirus_the_Fenrisian


Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ηλικία : 46
Τόπος : Athens
Registration date : 26/09/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 04 Δεκ 2009, 12:24

Paidia ti stratos htan autos kai pios ton katebase?????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kantor
Mercenary
Mercenary



Αριθμός μηνυμάτων : 18
Registration date : 27/11/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 04 Δεκ 2009, 12:33

Αν ρίχνατε μια ματιά στην αίτηση συμμετοχής πριν βάλετε την υπογραφή σας θα βλέπατε πως γράφει "best army award". Οι κριτές κοιτάζουν τους στρατούς και βαθμολογούν με κριτήριο τι τους αρέσει στις κατηγορίες βάψιμο, μετατροπές, σύνθεση κ.ά. Αν κάποιος ξεσκίστηκε να βάφει 15 layers από μαύρο προς σκούρο γκρι δεν εντυπωσιάζει οπτικά τόσο όσο αν είχε χρησιμοποιήσει έντονα χρώματα. Το βραβείο το παίρνει ο πιο εντυπωσιακός στρατός σαν σύνολο. Όταν πολλοί στρατοί είναι εντυπωσιακοί και δεδομένου πως τα κριτήρια είναι προσωπικές εκτιμήσεις των κριτών, τότε η βαθμολογία κάποιων κριτών επηρεάζεται και από κάποιες συμπάθειες και από το πόσο γνωστό είναι το άτομο στο μαγαζί και στο χόμπυ.

- Δεν δικαιούστε να παραπονιέστε αν δεν ξέρετε τι υπογράψατε ή τι υπέγραψαν αυτοί που υπερασπίζεστε/κατακρίνετε. Αν δεν ξέρατε τι είναι, ποιοι το κρίνουν και ποια τα κριτήρια για το "best army award" ας ρωτούσατε πριν αποφασίσετε να το κυνηγήσετε.
- Κατά δεύτερον, το βραβείο (σαν όνομα κι όχι σαν χρήμα) είναι το βραβείο της παρηγοριάς για αυτόν που δεν θα πάρει το βραβείο για μία από τις 3 πρώτες θέσεις.
- Τρίτον, αν εσείς στοιχηματίσατε τα λεφτά σας πως έχετε τον πιο εντυπωσιακό στρατό και οι κριτές έδειξαν πως δεν εντυπωσιάστηκαν ας προσέχατε που τζογάρατε. Γιατί τα τουρνουά αυτά είναι τζόγος και ας μην παίρνεις δεκάρα πίσω από αυτά που έδωσες. Αν καθίσετε να το σκεφτείτε, στοιχηματίζεις 10-12 ευρώ πως είσαι τόσο καλός που οι άλλοι με τα λεφτά που στοιχημάτισαν (και θα τα χάσουν) θα σου πληρώσουν το υπόλοιπο της αξίας του κουτιού. Το οποίο κουτί όλοι αναγνωρίζουν πως η τιμή που το πουλάει το μαγαζί είναι στα όρια της αισχροκέρδιας και νιώθετε και υποχρεωμένοι που σας το δίνει. Και αδικημένοι που δεν σας ευνόησε.

Συγγνώμη ρε παιδιά για αυτά που γράφω αλλά φτάνει πια η γκρίνια για τα τουρνουά των καταστημάτων. Πάρτε το χαμπάρι πως δεν έχουν το κύρος των GT των άλλων χωρών. Τα τουρνουά των μαγαζιών δεν είναι επίσημα της εταιρίας, δεν έχουν την οργάνωση του εξωτερικού. Γίνονται σε ξενοδοχεία, και; Χ... η φοράδα. Ψευτοματσάκια είναι που κάποιοι προσπαθούν με το ζόρι να κλέψουν λίγη αίγλη με ψευτογκλαμπουριά για να "νιώσουμε ευρωπαίοι". Δεν μπορείτε να κανονίσετε μεταξύ σας με μήνυμα σε όλα τα site την τάδε του τάδε μήνα όποιος θέλει να έρθει για τουρνουά; Μπορείτε, και έστω περιορισμένα έχει γίνει. Τα καταστήματα έτσι κι αλλιώς βγαίνουν κερδισμένα γιατί πρώτον είστε ζωντανή διαφήμιση στη βιτρίνα τους, δεν πληρώνεστε και δεν σας κολλάνε ένσημα για τα 8ωρα που θα παίξετε και δεύτερον μέσα τις τόσες ώρες όλο και κάποιος θα μπει στον πειρασμό να ψωνίσει κάτι που διαφορετικά μπορεί να μην ψώνιζε ποτέ του.

Αν σας νοιάζει το ποιος τον έχει καλύτερο (τον στρατό του), τραβήξτε φωτογραφίες και αναρτήστε τις σε ένα ξένο site κατά προτίμηση όχι σε ένα από τα γνωστά, όπου θα κριθείτε από άγνωστα άτομα. Στην τελική οι απαντήσεις θα είναι πιο αδιάβλητες από αυτές που είδατε. Αυτό που θα έπρεπε να σας απασχολεί είναι πως αποφασίσατε να μπείτε σε μια διαδικασία. Βγήκατε πρώτοι στην κατάταξη; Αν όχι, τι έφταιξε για να διορθωθεί. Εμένα προσωπικά αυτό που με κρατάει μακριά από αυτά τα και καλά τουρνουά είναι αυτό που βλέπω σαν θεατής κάθε φορά παίκτες να κάνουν απανωτά λάθη στον υπολογισμό vp με τα οποία κρίνονται οι ισοβαθμίες. Στο προηγούμενο έβλεπα ένα παιδί μετά την μάχη του να διορθώνει τους γύρω του που άλλοι δεν ήξεραν κι άλλοι είχαν γράψει ό,τι θέλανε. Δεν θα μου άρεσε να έχανα θέσεις επειδή θα ήμουν από τους βλάκες που ήξεραν πως παίζεται το παιχνίδι ή που δεν θέλανε να κάνουν πονηριές.

Ποια μοντέλα μπορούν να συμμετάσχουν ήταν ξεκάθαρο. Να ζητάς από τους παίκτες να αποκλείσουν συμπαίκτες τους είναι προώθηση στη ρουφιανιά. Σαν διοργανωτής έχεις εσύ την υποχρέωση να φροντίσεις οι παίκτες να ακολουθούν τους κανόνες που έθεσες. Κάθε φορά γίνονται παρατυπίες με άβαφους στρατούς ή μοντέλα που δεν ανήκουν επίσημα στην GW, όπως πέρυσι με space marines από space crusade ή conversion που στην πραγματικότητα είναι, όπως είπε ο Tzif παιχνίδια τυλιγμένα με green stuff (στην πραγματικότητα στόκος/πλαστελίνη χειροτεχνίας). Βέβαια, αν σου έρθει ο πιτσιρικάς με τους γονείς του να παίξει χωρίς να ανταποκρίνεται στις προϋποθέσεις και το διώξεις σιγά μην ξαναδεί το μαγαζί ευρώ από αυτό και από τους φίλους του. Αυτά είναι χρόνια προβλήματα και δεν έχουν δείξει ενδιαφέρον να θέλουν να τα λύσουν. Αυτό που συγκρατεί τα πράγματα είναι πως αυτοί οι παίκτες δεν έρχονται στις πρώτες θέσεις.

Τώρα ως προς το imperial seals-fantasy shop. Η εντύπωση της κλίκας έχει δικαιολογημένα προέλθει από προηγούμενες αναδείξεις νικητών στα painting contests που σε πολλές περιπτώσεις η κατάταξη των νικητών της κάθε κατηγορίας πρώτος, δεύτερος, τρίτος είναι τόσο ξεκάθαρο πως κάποιοι ευνοούνται από τους κριτές που πολλοί παίκτες απλά έχουν εγκαταλήψει την προσπάθεια να διαγωνιστούν με αποτέλεσμα να βλέπεις στρατούς με μοντέλα κλάσεις ανώτερα από τους συμμετέχοντες στο βάψιμο. Η γενικότητα των κριτηρίων του "best army award" κάνει πιο εύκολο να ευνοηθούν κάποια άτομα (κι ας μη βγήκαν πρώτοι) γιατί μπορούν να "δικαιολογήσουν" το φίλο τους σε περισσότερα κριτήρια πέρα από το βάψιμο.

Το imperial seals είναι ένα site του fantasy shop. Τα δραστήρια μέλη του εκεί γράφουν, εκεί παίζουν, από εκεί ψωνίζουν, κάποιοι εκεί δουλεύουν κι άλλοι με αυτούς κάνουν παρέα. Τα τουρνουά πέρα από ώρα του παιδιού γίνονται για την προώθηση του μαγαζιού στην αγορά. Αν δεν έχεις πατήσει στο μαγαζί να δείξεις πως υπάρχεις, το κατακρίνεις για τις ληστρικές τιμές (κι ας έχεις δίκιο), δεν ψωνίσεις και δεν αποκτήσεις μια φιλική σχέση με το προσωπικό είναι αναμενόμενο σε μία περίπτωση "ισοβαθμίας" που τα κριτήρια είναι υποκειμενικά να νοιαστούν για τον γνωστό τους. Τέλος, μιλώντας εκ μέρους όχι αυτού του forum αλλά εκ μέρους πολλών ανένταχτων σε μαγαζιά παικτών, για τους seals δεν έχει ακουστεί τίποτε άλλο πέρα από τα όσα ακούγονται για το fantasy shop τόσα χρόνια. Όπως και αυτό το forum όταν άρχισα να το παρακολουθώ πριν καιρό ήταν σχεδόν σε όλα το δεύτερο forum του strategy hall.


Στην τελική, το topic έχει τίτλο "Fair Photos 11/09" κι όχι "Fair Grinia 11/09". Λοιπόν, καμιά καινούρια;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sn4k30r
Spamlord
Spamlord
Sn4k30r


Αριθμός μηνυμάτων : 1466
Ηλικία : 36
Τόπος : Larisa
Currently Playing : KILL THeM! KILL THeM aLL!!
Registration date : 30/07/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 04 Δεκ 2009, 13:30

Αφηστε την γκρινια! ?? ΦΩΤογραφιες ανεβαστε! Μην ξεφευγετε απο το θεμα :
FAIR PHOTOS 2009 Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 45
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 04 Δεκ 2009, 13:33

Εγω τους διαβασα τους κανονες, βαψιμο , μετατροπες, συνθεση στρατου, ομοιομορφια κτλ.
Οταν εκανα την "γκρινια" ανελησα και τα του στρατου μου στο καθε τομεα.

To oti to best army δινετε σαν παρηγορια σε καποιον με 3 ηττες ειναι απολυτο λαθος και δεν αναφερετε στους κανονες. Δεν ξερω απο που το συμπερανες αυτο. Αλιμονο δλδ αν πρεπει να χασει ο καλιτεχνης για να αναδειχτει η δουλεια του.
Αλλο το best army και αλλο το wooden spoon (doro ston teleytaio).

ειπε ο διωργανωτης δεν προλαβε να τα δει ολα, καμενη απαντηση αλλα εμενα μου αρκει.

Και θα το πω μια ακομα φορα ΑΝ ηθελε να το δωσει στημενο στα seals θα το εδεινε στο Σπυρο (space Wolfs) και δεν θα μπορουσαμε να υπονοηθουμε τιποτα απολυτος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kantor
Mercenary
Mercenary



Αριθμός μηνυμάτων : 18
Registration date : 27/11/2009

Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fair Photos 11/09   Fair Photos 11/09 - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 04 Δεκ 2009, 14:10

To "best army award" το παίρνεις υπό την προϋπόθεση οτι παραιτείσαι από τα 3 πρώτα βραβεία σε περίπτωση που είχες τερματίσει σε μία από τις 3 πρώτες θέσεις και ταυτόχρονα είχες και τον καλύτερο στρατό. Με άλλα λόγια 4 βραβεία για 4 συμμετοχές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Fair Photos 11/09
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Fair Photos 2010 40k!
» Female Barbarian New Photos

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Γενικές συζητήσεις :: Events and Tournaments-
Μετάβαση σε: