Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Νεα ETC system Composition Rules

Πήγαινε κάτω 
+12
helmet
h34dnotf0und
Laskoulas
Tzortz
Finrond
Khar Vader
deamonkin
skario
kiour_gr
Nightmare Mazer
Achaian
admin
16 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Achaian
Spamlord
Spamlord
Achaian


Αριθμός μηνυμάτων : 1824
Registration date : 12/09/2008

Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νεα ETC system Composition Rules   Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 05 Δεκ 2008, 18:22

χρησιμοποιωντας μερικα απο τα comments του φιλτατου Helmet (φιλε κρατας τα copyright... Laughing ),παραθετω παρακατω τις προτασεις μου....

Semi – Open Lists και όχι ανοιχτές.
9 ζάρια μαγείας.
Όλοι οι Greater Demons να μετράνε σαν 1 Lord+ 1 Ηero slot.
Μέχρι πέντε war machines. Το Steam tank =2.
Herald BSB eith 0+ AS 1 extra hero slot after the first.
Drakenhoff banner counts as an additional hero choice.
Siren Song is limited 0-1.
Rhinox Riders for Ogres (ελεος δλδ....)
οσον αφορα το ladder τωρα... Απλα πιστευω οτι δεν χρειαζεται... Ισως αν επιτρεποταν η κατηγορια C armies να μην υποκεινται σε κανενα AR restriction?
Αυτα! farao
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
grom
Knight
Knight
grom


Αριθμός μηνυμάτων : 408
Τόπος : Seven Hells of Ecstasy
Currently Playing : Σας έχω ΟΛΟΥΣ! :)
Registration date : 06/10/2008

Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νεα ETC system Composition Rules   Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 06 Δεκ 2008, 20:40

Συμφωνώ 100% με τον Λασκούλα

το ladder και τα 10% penalty για τους 2000 pts απαράδεκτο

αν ισχύσει δεν νομίζω πως η εθνική χρειάζεται vampire και daemons Sad
γιατί παίζουν για να πέρνουν ισοπαλία και νομίζω πως χρειάζονται περισσότεροι επιθετικοί στρατοί, ενώ αμυντικούς βρίσκεις πιο εύκολα

μου άρεσαν οι 2500 στρατοί δεν ξέρω αν θα τους πρότεινα για εθνική αλλά τουλάχιστον έναν μάλλον πρέπει να τον έχουμε


Laskoulas έγραψε:

Σα σταση η γνωμη μου ειναι επειδη τοσο καιρο προετιμαζομαστε με ενα συγκεκριμενο τροπο (αν και υπαρχει απαιτουμενος χρονος για αλαγες στασης και παιξιματος) να αποριφθει το νεο συστημα αυτουσιο...

συμφωνώ αλλά δε νομίζω να γίνει...θα δούμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mandragoras
Mercenary
Mercenary



Αριθμός μηνυμάτων : 6
Registration date : 18/10/2008

Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νεα ETC system Composition Rules   Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 07 Δεκ 2008, 20:31

Ο Helmet αντικατοπτρίζει τις ιδέες μου σε πολύ μεγάλο βαθμό (απλώς αυτός έχει περισσότερες και τις έχει καλύτερα δομημένες, οπότε προκειμένου να εκφραστώ θα έκανα copy paste όλο το μύνημά του...

Απλώς θα ήθελα να προσθέσω στα όσα είπε, την ανυσηχία πως οι mortals θα έπρεπε να πάνε προς C category... Ειδικά με το nerfarisma της μαγείας του Tzeentch (κάθε μάγος του Tzeentch σου κόβει ένα ζάρι μαγείας λόγω του +1 to cast)...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Releaser...
Hero
Hero
Releaser...


Αριθμός μηνυμάτων : 653
Ηλικία : 39
Registration date : 08/12/2008

Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νεα ETC system Composition Rules   Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 08 Δεκ 2008, 16:40

1.Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τον Helmet.
Πιο προσωπικά:
2.Να καταργηθεί το ladder.Είναι άθλιο.Πιστεύω πως οι περιορισμοί που έχουν τεθεί για αρχή είναι αρκετοί.Έχουμε αντικείμενα που πιάνουν hero choices...και για το Drakenhof έστω,το καταλαβαίνω,αλλά το κράνος...????
3.Κλειστές λίστες.
Όλα τα υπόλοιπα είναι οκ.Και το Speculum να μείνει ως έχει,δεν με πειράζει.Για το Khaeleth επίσης δεν με πειράζει,αλλά παίζω DE.Βέβαια,δεν θα με ενοχλούσε και με αντίπαλο DE.Εδώ στον τελικό με τον Καρακίτσο ο λόρδος πάνω στο δράκο πέθανε από τι,fireball?Με τον Grom έσπασε από resolution και στα υπόλοιπα έτρωγε wounds ακόμα και από rat swarm...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
medas
Spamlord
Spamlord
medas


Αριθμός μηνυμάτων : 1293
Ηλικία : 52
Τόπος : Portsmouth, Gunwharf Quays
Currently Playing : -
Registration date : 24/09/2008

Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νεα ETC system Composition Rules   Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 12 Δεκ 2008, 16:05

Γαμ... το comity τους, κανένας Έλληνας είναι μέσα? Όχι!!!
Δηλαδή δεν αρκεί που βγαίνουμε 4οι και 5οι τι θέλουν.
UEFA θα το κανουν το WHB?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://it.wikipedia.org/wiki/Manolesso
Releaser...
Hero
Hero
Releaser...


Αριθμός μηνυμάτων : 653
Ηλικία : 39
Registration date : 08/12/2008

Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νεα ETC system Composition Rules   Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 12 Δεκ 2008, 21:28

Αν ισχύσουν αυτές οι αηδίες εγώ προσωπικά πιο πολύ ψήνομαι να παίξω με τα παλιά ή GT.Να κόψουν το λαιμό τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νεα ETC system Composition Rules   Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 13 Δεκ 2008, 00:00

Aporia/es enos noobilator(emou) pou prin 2 meres katevase to rulebook kai to armybook gia vampirous 7th edition both.


Den paizei kaneis me ta stantar ths GW?Akoma kai stis metaksy sas maxes paizete me autous tous kanones?
Kai an nai giati apo th stigmh pou einai toso perioristika?
An egw dld 8elhsw se kana 2mhno(an ola pane opws 8elw...) na paiksw thn par8enikh mou maxh, 8a prepei na ma8w kai auta?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 45
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νεα ETC system Composition Rules   Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 13 Δεκ 2008, 00:18

kalo tha htan, nai.

oi periorismoi mexri tora den einai akraioi, ase pou nomizo ta boleuei ta vampiria.

mhn pekseis special xarakthres, mhn exeis pano apo 3 fores to idio core, mhn exeis pano apo 2 fores to idio special kai mhn exeis duo fores to idio rare, kai oti allo exei sungekrimena gia vampiria
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achaian
Spamlord
Spamlord
Achaian


Αριθμός μηνυμάτων : 1824
Registration date : 12/09/2008

Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νεα ETC system Composition Rules   Νεα ETC system Composition Rules - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 13 Δεκ 2008, 18:35

Ισως οχι απαραιτητα σχετικο με τα comp rules, αλλα ιδου ενα Link απο προηγουμενο Τουρνουα στο Muenster και πιθανοτατα ενδεικτικο των τεραιν που θα υπαρχουν.....Εμενα παντως με προβληματιζει......
http://www.lordsoflegends.de/galerie/Muenster_07/Muenster_07_006.jpg
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Νεα ETC system Composition Rules
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» best army composition
» Vote WFB ETC 2012: Pairing system
» System of a down (XXX)
» THE SYSTEM....In da Flames.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Warhammer Fantasy General Discussion-
Μετάβαση σε: