Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....

Πήγαινε κάτω 
+11
Asarnil the Dragonlord
Tzortz
theodddore
xrisomiga
mandragora
medas
Laskoulas
Flames
Sabbal
belial
Blood Guzzler
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Blood Guzzler
Arch Spammer
Arch Spammer
Blood Guzzler


Αριθμός μηνυμάτων : 2472
Ηλικία : 31
Τόπος : Κορυδαλλός
Currently Playing : Tyranids, Blood Angels, Necrons, Orks, Chaos SM
Registration date : 08/02/2009

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 03:25

Τωρα θα πω κατι που εχει ειπωθει χιλιαδες φορες, αλλα δεν μπορω , θα σκασω...


ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΚΑΝΕΙ Η GW?

Τον τελευταιο καιρο η μιση κοινοτητα του 40κ εχει ξενερωσει τ αντερα της με την 6η εκδοση και το τροπο με τον οποιο ξεκωλιασαν το 40κ και τωρα βλεπω κ αυτο το νεο απαραδεκτο απο καθε αποψη release στο LOTR... τι να πω... δεν καταλαβαινω πια για ποσο μαλακες μας νομιζει η gw αλλα νομιζω πως πραγματικα πρεπει να μπει καποιο οριο..

Δηλαδη κοιταξτε ποσες απαραδεκτες κινησεις κανει:

1. Με καθε νεο release/εκδοση κανει overnerf συγκεκριμενες μοναδες ακομα και ΣΤΡΑΤΟΥΣ ολοκληρους για να ευνοησει τα καινουργια της προιοντα. Το ξεραμε και το βρισκαμε λογικο, μεχρι ενος σημειου ομως....δεν ξερω πως τα περνατε στο φαντασυ, αλλα εγω στο 40κ αναγκαστηκα να αγορασω ηδη 5 necron scythes γιατι τα τυρανιδια αναγκαστικα τα εβαλα στο πατο μου απο το πολυ nerf που φαγαμε...ελεος πια ...yugioh το εχουμε κανει , να βγαινει νεο ban list Με καθε release και βουρ παλι τα προβατα να τα σκανε για μοντελα...

2. Κακοι και κακογραμμενοι κανονες. Τα βιβλια φυσικα ακριβηνανε, οι κανονες γινανε χειροτεροι. Αποδειξη στο 40κ οτι παρα του οτι βγηκε FAQ , εχθες στο GC συζηταγαμε τη πιθανοτητα να βαλουμε rulepacks.

3. Κομπινες με μοντελα και Limited edition items. Μιλαω φυσικα για το limited edition 40k codex που ως φαινεται μονο limited δεν ηταν , και για παραδειγμα τα trolls του LOTR ή τα σαλαχια των δαιμονων και οι 5δουλες Chaos cultists στιο πακετο, που προσωπικα τα θεωρω σαν να με κοροιδευει στα μουτρα η εταιρια.

Και σε αυτα προστιθενται η ετησια αυξηση του των τιμων, το εμπαργκο στα online μαγαζια που πουλουσαν με 25% εκπτωση , τα επισης απαραδεκτα Failcast και πολλα πολλα αλλα που σιγουρα εχουμε βιωσει ολοι μας...

Επειδη ακριβως το θεμα εχει συζητηθει πολυ, θυμαμαι καποτε ειχα διαβαζει ενα μικρο κειμενο που περιειχε δηθεν συζητησεις online streaming απο εναν gw store manager που απαντουσε σε ερωτησεις. Οταν τον ρωτησαν για τη πολιτικη της εταιριας, απλα ειπε το εξης ( οπως το θυμαμαι ):

Γνωριζουμε οτι οι περισσοτεροι πελατες μας αφιερωνουν καποιο μηνιαιο ποσο για το χομπυ τους. Ακομα κ αν δεν παρουν καθε μηνα κατι , σε καποιο μεγαλο release θα αγοραζουν πολλα πραγματα , οποτε μπορουμε να υποθεσουμε οτι καθενας σπαταλαει ενα Χ ποσο σε μηνιαια βαση για ολες τις αναγκες του χομπυ γενικοτερα. Στοχος μας ειναι το κοινο να συνεχισει να δινει τα ιδια χρηματα , παιρνοντας ομως λιγοτερο προιον, για να κρατησει περισσοτερους μηνες η αναγκη για αγορες.

Φυσικα το παραπανω δεν ειναι με κανεναν τροπο επισημο ουτε μπορω να εγγυηθω για το κατα ποσον ισχυει. Ομως βλεποντας τα οσα γινονται με την GW νομιζω οτι ακομα κ αν αγαπας το χομπυ περισσοτερο απο τη τσεπη σου, σε αναγκαζουν να το παρατησεις....

Αυτα ειχα να πω , ξερω πως τα εχουμε συζητησει δεκαδες φορες αλλα θελω να μαθω πως τη παλευετε με το χομπυ ειδικα στους δυσκολους αυτους καιρους. Εμενα η 6η στο 40κ μ εχει ρημαξει , εχω 2 στρατους που αυτοματα εχουν γινει κατωτεροι σε σχεση με τους υπολοιπους και φυσικα δεν απολαμβανω το παιχνιδι μου οταν ξερω οτι εχω ενα σαφερστατο μειονεκτημα σε σχεση με τον αντιπαλο μου. Εχω ξενερωσει απιστευτα με ολη τη κατασταση και το μονο που με κραταει στο χομπυ ειναι λιγο ισως το painting κομματι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://stefoserpent.deviantart.com/
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 04:38

Εγώ προσωπικά βρίσκω την 6η έκδοση πολύ καλή . πέρα από το ποιος στρατός μπορεί να αλλάζει προς το καλύτερο (ή και προς το χειρότερο), θεωρώ ότι είναι η πιο πλήρης έκδοση που έχει βγάλει εδώ και πολλά χρόνια .

τώρα τα LE codex και αυτά , είναι σίγουρα μέσα στο marketing για τους πιστούς ακόλουθους του εκάστοτε στρατού .

Δεν είναι άγια , κέρδος θέλει να βγάλει και μάλιστα όσο γίνεται περισσότερο. Δεν μου κάνει εντύπωση που τους κάνει εμπάργκο , Θέλει να ελέγχει την αγορά στο μεγαλύτερο ποσοστό (στο κάτω κάτω η κατασκευάστρια εταιρεία είναι ) και μέσα από αυτό να μεγαλώσει τα κέρδη της (όλοι αυτό κάνουν) .

Δεν ξέρω εάν σε κάλυψα , σίγουρα δεν με συμφέρει αυτή η αλλαγή στην πολιτική της , αλλά ομολογώ ότι είναι δικαίωμά της όπως και του καταναλωτή να μην αγοράζει εάν δεν του αρέσει .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sabbal
Knight
Knight
Sabbal


Αριθμός μηνυμάτων : 435
Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα
Currently Playing : WoD, Warhammer 40k
Registration date : 31/05/2010

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 08:53

Φίλε Guzzley, συμφωνώ εν μέρει μαζί σου. Η νέα έκδοση έχει όντως ρημάξει κάποιους στρατούς, ενώ φαίνεται να προωθεί άλλους πιο νέους, κάτι το οποίο είναι φυσικό κι επόμενο από μια εταιρία κερδοσκοπικού χαρακτήρα. Τώρα, για να απαντήσω στους προβληματισμούς σου, θα σου πω πως σκέφτομαι εγώ:

1) η 6η, σαν σύνολο κανόνων πάντα, μου φαίνεται πιο όμορφα στημένη από την 5η, γιατί φαίνεται να δίνει πιο πολλές επιλογές για στήσιμο στρατών (με allies, fortifications, μάχες στον αέρα κλπ κλπ). Είναι αλήθεια ότι δε μπορούν όλοι οι στρατοί να αντιμετωπίσουν επί ίσοις όροις τα πάντα, αλλά και τι έγινε? Κι εδώ περνάω στο 2.

2) όπως λέω γενικά σε όλους, παίζω για να παίξω, κι όχι για να νικήσω. Ίσως ακούγεται λίγο Zen αυτό - και ξέροντας ότι παίζεις τυρανίδια - σου λέω ότι παίζω daemons (μόνους ή με CSM allies) και Tau, οπότε είναι κατανοητό ότι δεν παίζω "winning" στρατούς. Ακόμα και σε αυτές τις περιπτώσεις παίζω ότι μου αρέσει, αποφεύγοντας τις "spamωδίες" τύπου 10 μυριάδες flamers ή 20 οχτακοσάδες screamers στους daemons, απλά επειδή σε αυτή την έκδοση "νικάνε". Παίζω ότι μοντέλα μου αρέσουν να βλέπω στο τραπέζι, και αν νικήσω καλώς, αλλίως κλάιν! Νομίζω ότι αυτός είναι και γενικά ο τρόπος που πρέπει να βλέπει κανείς ένα hobby τέτοιου τύπου. Και πάλι, γνώμη μου όλο αυτό, μην παρεξηγηθώ. Smile

Αυτά νομίζω είναι αρκετά για το πώς παίζω. Όσο για τους δύσκολους καιρούς, έχω βρει τρόπους να αποφεύγω μεγάλες σπατάλες στις αγορές μου, αλλά καλό θα ήταν να μην αναφέρω κάτι εδώ, γιατί ποτέ δεν ξέρεις πώς μπορεί να ερμηνευθεί, και δε θέλω να
τρέχω. Razz

Εδώ νομίζω τελειώνω γιατί είναι και 9 το πρωί και πρέπει να πάω και στη δουλειά κάποια στιγμή.
Ελπίζω να βοήθησα. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 09:11

ρε συ Μπλοντ αυτά είναι γνωστά και αναμενόμενα. και κομμάτι τους είναι και θεμιτό. Δηλαδή αν ήσουν εσύ εταιρεία και είχες πχ 5 μονάδες μαμιστερες σε κάθε έκδοση θα έμενες στατικός? θα σου έλεγαν οι συνεταίροι σου/επενδυτές σου κλπ...ΡΕ $^%&^ΡΑ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΜΑΣ?????ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ!
τώρα όσον αφορά στους κανονες συμφωνώ 100% μαζί σου. είναι τραγικό να έχεις ένα ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ προίον και να μην το συνοδευεις από απόλυτη σαφήνεια. βέβαια μια θεωρία που ανέπτυξα προσωπικά στο ευρωφόρουμ -και συμφώνησαν αρκετά παιδιά εκεί- είναι ότι...το κάνει επίτηδες. Ο ιντερνετικός ντρόρος για έναν κανόνα, τα αρρωστάκια που θα σκοτωθούν για τον αν ένα κόμπο είναι έγκυρο ή όχι συντηρούν το όνομά της στο προσκήνιο.
για τα λίμιντεντ. πάλι θα συμφωνήσω 100%. Α ΠΑ ΡΑ ΔΕ ΚΤΟ. σε θεωρεί έλληνα ψηφοφόρο στεγνά (δηλαδή μακάκα): Σου λέει βρίζει φωνάζει κάνει αλλά πάλι θα ψηφίσει....

Τι κάνουμε? η λύση είναι μία....χρήστες. Δηλαδή. 800 ευρώ τα νέα ντεμιγκριφς? οκ....σόρυ αλλά θα επιτρέψω κονβέρζιον. μπάχαλο οι κανόνες? φορείς α-λα ίτισι που το ξεδιαλύνουν κλπ κλπ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 09:23

Η απλα βρισκεις μοντελα που μοιαζουνε η ειναι και καλητερα απο καποια αλλη εταιρεια και τα χρησημοποιεις.
Για αυτο το ΕΤΣ ισως ειναι ενα βημα μπροστα επιτρεποντας μοντελα απο αλλες εταιρειες και μαλιστα ενθαρυνει το κοσμο σε αυτη τη κατευθηνση.
και θα συμφωνησω με το φλειμς οτι παιζει να γινετε εως ενα ποσοστο τουλαχιστων "επιτηδες" εκτος αν μιλαμε για τελειως χαμηλο playtest και αφηνει τους παιχτες με τις αποριες τους ουσιαστικα να βοηθανε την εταιρεια σε αυτο το κοματι.
Το θεμα ειναι οι τιμες ιμο.
ενω εριξε τη ποιοτητα , σε πολλες περιπτωσεις αυξησε τις τιμες κανοντας το χομπυ μας , ακομα πιο ακριβο και απαγορευτικο για το μικρο παιδι να κατσει να ασχοληθει.
Και γιατι να το κανει , οταν μπορει να παιξει ονλαιν γκειμς , επιτραπεζια ρπτζ κτλ κτλ
τα ερεθισματα ειναι πολλα στη εποχη μας.
Ας κοιταξει να διωρθοσει πρωτα τις τιμες τις και να τις κανει προσιτες στο πλατυ κοινο.
Και μη μου πει κανεις οτι 35 ευρω για ενα κουτακι ειναι λιγα για το γαλλο πχ παιχτη , γιατι ολες οι χωρες με εξαιρεση τις σκανδιναβικες μαστιζονται απο ανεργεια και φτωχια.Βλεπε Αυτοκ/νια Πεζο ...
Μη σας πω οτι η καλητερη διαφημηση για τη Γκου Γου ειναι το ΕΤΣ με τις 60+ χωρες φαντασυ και 40κ που συμετεχουνε απο ολο το κοσμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
medas
Spamlord
Spamlord
medas


Αριθμός μηνυμάτων : 1293
Ηλικία : 52
Τόπος : Portsmouth, Gunwharf Quays
Currently Playing : -
Registration date : 24/09/2008

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 09:30

Περιμένω να δω ένα καινούριο παιχνίδι να γιεννιέται . . .
Χωρίς GW χωρίς καμία εταιρεία από πίσω... το νέο ETC...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://it.wikipedia.org/wiki/Manolesso
mandragora
Admin
mandragora


Αριθμός μηνυμάτων : 2546
Registration date : 11/03/2010

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 09:39

Εγώ σε κάποιο βαθμό έχω βρει τη λύση και νομίζω το έχω ξαναπεί σε παρόμοιο thread που αρκετούς μήνες πριν. Σε ό,τι αφορά τα Warhammer(s) αγοράζω από άλλες εταιρείες ή μεταχειρισμένα. Πάνω απ'όλα παίζω άλλα συστήματα, αρκετά πιο φτηνά, το ίδιο διασκεδαστικά και καλύτερα υποστηριζόμενα σε θέματα κανόνων. Και έτσι βρήκα την υγειά μου. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer
xrisomiga


Αριθμός μηνυμάτων : 3097
Registration date : 19/03/2011

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 09:57

συμφωνώ σε όλα , η GW γαμιέται


ιδέα.

gt δεν λέμε στο ETC να φτιάξει μια έκδοση warhammer η οποια δεν θα είναι σαν της mlks της ΓΩ η οποια προωθεί της πωλήσεις αλλα θα προωθεί την στρατηγική ?

πχ nerf τα MC , λιγότερο steadfast , λιγοτερο random charge λιγότερο random magic κτλ κτλ

warhammer advanced 0.o
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 10:01

Για αυτο υπαρχει ηδη η AR που επεμβαινει στο γενικο ρουλπακ με πινελιες ειτε πιο δραστικα.
επισης ειναι σχετικο τι αρεσει στο καθενα μας.
λες πχ οχι το ραντομ τσαρτζ , σε αλλα ατομα ομως μπορει να το θεωρουνε σουπερ προσθηκη ρεαλισμου.
Νομιζω το ΕΤΣ εχει ηδη ασχοληθει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer
xrisomiga


Αριθμός μηνυμάτων : 3097
Registration date : 19/03/2011

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 10:06

ναι ο στρατιώτης με M4 ξαφνικά σκοντάφτει και φέρνει 1-1 στο charge

ενώ ο άλλος ξαφνικά έβγαλε φτερά και έριξε 6-6

έλα μωρέ λασκουλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 10:17

Παρακαλω ?
Γιατι η δικη σου αποψη ειναι σωστη και η δικη μου λαθος ?
και γιατι η δικη μου να ειναι σωστη και η δικη σου λαθος ?
οχι θα μου αρεσει το ξυλινο ΜΟΝΙΜΟ κινηση και τσαρτζ 8 λες και ειναι οι μοναδες ολες ιδιες σα το clone war (πρρρρ μακρια).
κωστα ειναι σχετικα αυτα και θεμα το πως αντιλαμβανομαστε στο παιχνιδι σε βαθος θεαμα και φαντασια.
Ετσι για μενα ναι η μοναδικη επελαση των νανων με 12 στο ζαρι για το τσαρτζ που θα γινει 1 φορα στις 10 μαχες και αν ειναι κατι μοναδικο και αγετε στη σφαιρα που δημιουργει ηρωες.
Μου ταιρειαζει στη σκεψη μου αρεση σαν ιδεα μιας μοναδας μια μοναδικη στιγμη , μια κρισημη ωρα να κανουνε κατι που θα εμοιαζε αδυνατο στα ματια μας ενα τσαρτζ 14/15 ιντσες πχ.
Δηλαδη και το χολντ κ φλι ειναι τοσο τελεια, νομιζεις οτι δε θα σε φτασουνε ποτε , κανε χολντ νομιζεις οτι θα σε φτασουνε κανε φλι. σκεψου ομως σε real mode το απονενοημενο τσαρτζ των ναννων που ειναι με το πιστολι στο κροταφο πχ , να φτανουνε με ενα ηρωικο τσαρτζ στις γραμμες του εχθρου.
Ιμο το ραντομ τσαρτζ ειναι ΤΕΛΕΙΟ...

και στο φιναλε σταματηστε τη καραμελα αυτη.
θες να ειναι ολα προγαματισμενα ? παιχτε σκακι.
εγω θελω οσο και να μη με συμφερει σα "καλο" παιχτη , τη τυχη γιατι ανεβαζει την αδρεναλινη μου και με πορωνει.

Η 7 ητανε μια εκδοση που ηξερα απο πριν τι θα γινει στη μαχη μου , εκτος αν εσκαγε κανας μαγος πχ. εχοντας εικονες απο 100δες μαγες ηξερα απο πριν ποσο θα παμε πανω κατω,
ε τωρα πια με το ραντομ τσαρτζ με το μαρτς (παιρνωντας ld) το παιχνιδι εχει απογειωθει.
Δε με συμφερει αλλα μου αρεσει.
και στο φιναλε στις πρωτες θεσεις ημουνα και στην 7η το ιδιο και τωρα.
κλαιν δηλαδη, δε μου εκανε και τη μουρη κρεας το ραντομ τσαρτζ,ισα ισα που βοηθα τους νεους παιχτες και ειναι η εκδοση γενικα πιο φιλικη για το νεο παιχτη ,
ορεξη γουστο και πορωση να εχεις.
και εγω θελω να πιστευω εχω και τα 3.
Οπως εχει πει ο ελχιον η 8η ειναι η επανασταση του θεαματικου και θα συμπληρωσω ειναι η εκδοση με καταστασεις που δημιουργει ΗΡΩΕΣ...
Ειπαμε γουστα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 10:24

δεν το λέω επειδή είναι φίλος κ έτσι αλλά συμφωνώ με μήτσο που αρχικά προχώρησε την σκέψη μου παραπάνω (με τις μινιατούρες από πχ άλλες εταιρίες που είπε και ο μαντραγκό). αυτό είχα κατά νου απλά το έθεσα ως κονβέρζιον για να είμαι πολιτικά κορέκτ - λολ.
Τώρα αποκλίνοντας ελαφρώς σχετικά με το ράντομ τσάρτζ ε ναι ρε παιδιά. κ εμένα μ αρέσει. αδρεναλίνη. θα φτάσει δεν θα φτάσει? θα φτάσω ? δεν θα φτάσω? κλπ κλπ.

@όποιος νιώθει αρκετά....στρατηγός τσάλεντζ σε σκάκι. εκεί δεν έχει ούτε ζάρι ούτε δύσκολους κανόνες....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer
xrisomiga


Αριθμός μηνυμάτων : 3097
Registration date : 19/03/2011

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 10:26

Laskoulas έγραψε:
Παρακαλω ?
Γιατι η δικη σου αποψη ειναι σωστη και η δικη μου λαθος ?

μα προφανώς και είμαι σωστότερος ( lol ) αφού έχω πιο cool avatar από εσένα άρα τον έχω μεγαλύτερο

άντε γούστα γούστα Razz



@flames: άντε ρε flames αδρεναλίνη , κάθε που ρίχνω τα zaria και στο +4 να είναι τρέμει η καρδούλα μου xD
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 10:28

xrisomiga έγραψε:
Laskoulas έγραψε:
Παρακαλω ?
Γιατι η δικη σου αποψη ειναι σωστη και η δικη μου λαθος ?

μα προφανώς και είμαι σωστότερος ( lol ) αφού έχω πιο cool avatar από εσένα άρα τον έχω μεγαλύτερο

άντε γούστα γούστα Razz

οπότε μια και ΠΑΝΤΑ έχω μακράν τα καλύτερα άβαταρ, και ως ο πρώτος που χρησιμοποιησα ωα άβαταρ τον super pawner Meimarakis είμαι ο πιο σωστός όλων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 10:29

Φακερς !
ΠΡΕΚΑΣ :p

- Κώστας Πρέκας (για τους Ράδιο Αρβύλα): "Είναι ανθελληνικό να καταστρέφουν την πανέμορφη Τζούλια.Τι να κάνω Χριστίνα, να πάρω ένα όπλο και να τους πυροβολήσω; Θα αφήσουμε αυτά τα κτήνη να σπιλώνουν προσωπικότητες; "
Razz:P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
theodddore
Hero
Hero
theodddore


Αριθμός μηνυμάτων : 929
Ηλικία : 30
Τόπος : Nowhere
Currently Playing : Warmachine trollbloods , Warhammer Bretonnia , Chaos space marines
Registration date : 30/05/2010

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 10:32

θα συμφωνισω με flames και laskoula και βασικα θα πρεπει να πουμε κι ολας οτι το random στοιχιο ειναι αυτο που κανει το game ρεαλιστικο! Για παραδειγμα σε μια μαχη μπορει τα στρατευματα να ειναι κουρασμενα η να φοβουνται να ορμησουν , η μπορει τα βελη των εχθρων να τους εκοψαν την ορμη , αρα τσιμπα 2 ασακια Razz. Απο την αλλη μπορει οι στρατιωτες να εχουν παρει κουραγιο απο τον champion τους και να ορμησουν για ενα ηρωικο charge και να ριξουν ενα 12. Εγω πιστευω οτι το warhammer , αν και λογω των παραπολλων κανονων απο διαφορετικα faction το χανει λιγο , ειναι απο τα πιο ρεαλιστικα παιχνιδια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 10:35

Εσυ ψησου για ΣΚ !
εισαι μεσα στη πηγη με τα γκομενακια στη σχολη και εχεις ριξει μαυρη πετρα Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 10:38

είπαμε Μαχαραγιάς < Αγιατολάχ < Πρέκας < Μειμαράκης. εκτός φυσικά αν κάποιος παίξει το κρυφό χαρτί "Βόγλης" που καίει τον Πρέκα και τον Μειμαράκη. πρέπει να φτιάξουμε καρντ γκειμ με ελληνες διάσημους, λολ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 10:39

theodddore έγραψε:
θα συμφωνισω με flames και laskoula και βασικα θα πρεπει να πουμε κι ολας οτι το random στοιχιο ειναι αυτο που κανει το game ρεαλιστικο! Για παραδειγμα σε μια μαχη μπορει τα στρατευματα να ειναι κουρασμενα η να φοβουνται να ορμησουν , η μπορει τα βελη των εχθρων να τους εκοψαν την ορμη , αρα τσιμπα 2 ασακια Razz. Απο την αλλη μπορει οι στρατιωτες να εχουν παρει κουραγιο απο τον champion τους και να ορμησουν για ενα ηρωικο charge και να ριξουν ενα 12. Εγω πιστευω οτι το warhammer , αν και λογω των παραπολλων κανονων απο διαφορετικα faction το χανει λιγο , ειναι απο τα πιο ρεαλιστικα παιχνιδια!

γεια σου ρε Τεό! ελπίζω να ξεκίνησες να βάφεις τίποτα αλλιώς θα σε τυλίξω με μια πίτα, θα σου ρίξω τζατζίκι και σε ρίξω στον λακκο με τους Λακσούλες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 11:00

Μην σπαμμαρετε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
theodddore
Hero
Hero
theodddore


Αριθμός μηνυμάτων : 929
Ηλικία : 30
Τόπος : Nowhere
Currently Playing : Warmachine trollbloods , Warhammer Bretonnia , Chaos space marines
Registration date : 30/05/2010

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 11:02

Laskoulas έγραψε:
Εσυ ψησου για ΣΚ !
εισαι μεσα στη πηγη με τα γκομενακια στη σχολη και εχεις ριξει μαυρη πετρα Razz
χαχαχα , ισχυει λιγο ,αλλα τωρα που πηρα κατι lizardmens i'm back in the game και με την προτροπη του flames , οπως βλεπεις απο πανω , εχω αρχισει να βαφω τους saurous warriors μου και να διαβαζω το army book! Απλα ακομη ειμαι στον πρωτο γιατι θελω να βγει καλος και επειδη θα τους κανω πρασινους , τωρα πειραματιζομαι στο πρωτο μοντελο Razz ενα τελεταιο σπαμ απο εμενα , σορρυ admin σβηστο μετα αν θες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 11:45

ρανδομ τσαρτζ SUX ! .-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 11:51

Flames έγραψε:
ρε συ Μπλοντ αυτά είναι γνωστά και αναμενόμενα. και κομμάτι τους είναι και θεμιτό. Δηλαδή αν ήσουν εσύ εταιρεία και είχες πχ 5 μονάδες μαμιστερες σε κάθε έκδοση θα έμενες στατικός? θα σου έλεγαν οι συνεταίροι σου/επενδυτές σου κλπ...ΡΕ $^%&^ΡΑ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΜΑΣ?????ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ!
τώρα όσον αφορά στους κανονες συμφωνώ 100% μαζί σου. είναι τραγικό να έχεις ένα ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ προίον και να μην το συνοδευεις από απόλυτη σαφήνεια. βέβαια μια θεωρία που ανέπτυξα προσωπικά στο ευρωφόρουμ -και συμφώνησαν αρκετά παιδιά εκεί- είναι ότι...το κάνει επίτηδες. Ο ιντερνετικός ντρόρος για έναν κανόνα, τα αρρωστάκια που θα σκοτωθούν για τον αν ένα κόμπο είναι έγκυρο ή όχι συντηρούν το όνομά της στο προσκήνιο.
για τα λίμιντεντ. πάλι θα συμφωνήσω 100%. Α ΠΑ ΡΑ ΔΕ ΚΤΟ. σε θεωρεί έλληνα ψηφοφόρο στεγνά (δηλαδή μακάκα): Σου λέει βρίζει φωνάζει κάνει αλλά πάλι θα ψηφίσει....

Τι κάνουμε? η λύση είναι μία....χρήστες. Δηλαδή. 800 ευρώ τα νέα ντεμιγκριφς? οκ....σόρυ αλλά θα επιτρέψω κονβέρζιον. μπάχαλο οι κανόνες? φορείς α-λα ίτισι που το ξεδιαλύνουν κλπ κλπ.


Βασικά και δεδομένου ότι μιλάμε για ένα παιχνίδι , ομολογώ ότι δεν καταλαβαίνω από που πηγάζει το "απαράδεκτο της υπόθεσης για τα limited etd " που είναι το κακό ειλικρινά ; . Θα δεχόμουν να μιλήσω για την αύξηση στην τιμή του βασικού codex που είναι περίπου 10-15% σε σχέση με τα παλιά , αλλά και πάλι υπάρχει και άνοδος στην ποιότητα κατασκευής (hard cover, full color κτλ κτλ ).


Το όνομα της είναι στο προσκύνιο sta forums ούτως ή άλλως μιας και υπάρχουν αρκετά, που ασχολούνται με το "άθλημα" και σε μοντελιστικό επίπεδο αλλά και σε επίπεδο "παικτικό" (λίστες ,κανόνες κτλ κτλ ) . Οι ασάφειες που λες είναι όντως υπαρκτό κομμάτι , αλλά δεν είναι αυτό που θα την κρατήσει ψηλά στην επικαιρότητα υπάρχουν άλλα θέματα που την κρατάνε ούτως ή άλλως .


Επίσης όσον αφορά το νερφάρισμα , όπως προείπα αυτά τα έχουν κάποιες αλλαγές στις εκδόσεις , ειδικά όταν είναι αρκετά μεγάλες , αλλά όπως ο χ παίχτης παραπονιέται ότι τον nerfaran για να το πει στον κακομοίρη π.χ TAU , που ούτε codex έχει δει ούτε τίποτα χροοοοονια τώρα . ε τουλάχιστον είδε χαρά στα σκέλια του με την 6η έκδοση .

Θέλω να πω ότι αυτά είναι υποκειμενικά και από όσο θυμάμαι τον εαυτό μου να παίζει warhammer, πάντα έτσι ήταν.

Τέλος εμένα αυτό που με έχει ενοχλήσει , είναι ότι η αλλαγή στα finecast , δεν είχε την επιθυμητή μείωση τιμών που εμείς σαν καταναλωτές επιθυμούσαμε . Γενικά η εμπορική πολιτική της δεν βαδίζει προς την μείωση των τιμών αλλά βρίσκει συνεχώς νέους (θεμιτούς για μένα ως επί το πλείστον) τρόπους να σου βάλει το χέρι στην τσέπη (νέα μοντέλα - βιβλία κτλ κτλ ) . Εχει μια επιθετική πολιτική , αλλά δεδομένου ότι μιλάμε για ένα κολοσσό , τα ίδια δεν κάνουν και οι άλλοι εμπορικοί κολοσσοί ;

Πρέπει να διορθώσει τις τιμές αλλά δεν είναι και τοοοσο μεγάλες οι διαφορές στις βασικές κατηγορίες κατ ΄εμέ τα finecast είναι η πληγή .

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 11:58

belial έγραψε:
Flames έγραψε:
ρε συ Μπλοντ αυτά είναι γνωστά και αναμενόμενα. και κομμάτι τους είναι και θεμιτό. Δηλαδή αν ήσουν εσύ εταιρεία και είχες πχ 5 μονάδες μαμιστερες σε κάθε έκδοση θα έμενες στατικός? θα σου έλεγαν οι συνεταίροι σου/επενδυτές σου κλπ...ΡΕ $^%&^ΡΑ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΜΑΣ?????ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ!
τώρα όσον αφορά στους κανονες συμφωνώ 100% μαζί σου. είναι τραγικό να έχεις ένα ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ προίον και να μην το συνοδευεις από απόλυτη σαφήνεια. βέβαια μια θεωρία που ανέπτυξα προσωπικά στο ευρωφόρουμ -και συμφώνησαν αρκετά παιδιά εκεί- είναι ότι...το κάνει επίτηδες. Ο ιντερνετικός ντρόρος για έναν κανόνα, τα αρρωστάκια που θα σκοτωθούν για τον αν ένα κόμπο είναι έγκυρο ή όχι συντηρούν το όνομά της στο προσκήνιο.
για τα λίμιντεντ. πάλι θα συμφωνήσω 100%. Α ΠΑ ΡΑ ΔΕ ΚΤΟ. σε θεωρεί έλληνα ψηφοφόρο στεγνά (δηλαδή μακάκα): Σου λέει βρίζει φωνάζει κάνει αλλά πάλι θα ψηφίσει....

Τι κάνουμε? η λύση είναι μία....χρήστες. Δηλαδή. 800 ευρώ τα νέα ντεμιγκριφς? οκ....σόρυ αλλά θα επιτρέψω κονβέρζιον. μπάχαλο οι κανόνες? φορείς α-λα ίτισι που το ξεδιαλύνουν κλπ κλπ.


Βασικά και δεδομένου ότι μιλάμε για ένα παιχνίδι , ομολογώ ότι δεν καταλαβαίνω από που πηγάζει το "απαράδεκτο της υπόθεσης για τα limited etd " που είναι το κακό ειλικρινά ; .


το κακό είναι το να λες ότι είναι λίμιτεντ και να μην είναι. Υπάρχει ολόκληρο hype sto internet, και όχι μόνο εδώ ότι είναι κόλπο της GW με αρκετές ενδείξεις - φυσικά όχι αποδείξεις.
είναι αθέμιτος ανταγωνισμός και στην Αμερική (η χώρα που σέβεται τον καταναλωτή περισσότερο πχ απ την Ελλάδα) τιμωρείται σκληρά αν αποδειχθεί το μη αληθές!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....   Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα.... I_icon_minitimeΤρι 04 Δεκ 2012, 12:11

Flames έγραψε:
belial έγραψε:
Flames έγραψε:
ρε συ Μπλοντ αυτά είναι γνωστά και αναμενόμενα. και κομμάτι τους είναι και θεμιτό. Δηλαδή αν ήσουν εσύ εταιρεία και είχες πχ 5 μονάδες μαμιστερες σε κάθε έκδοση θα έμενες στατικός? θα σου έλεγαν οι συνεταίροι σου/επενδυτές σου κλπ...ΡΕ $^%&^ΡΑ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΜΑΣ?????ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ!
τώρα όσον αφορά στους κανονες συμφωνώ 100% μαζί σου. είναι τραγικό να έχεις ένα ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ προίον και να μην το συνοδευεις από απόλυτη σαφήνεια. βέβαια μια θεωρία που ανέπτυξα προσωπικά στο ευρωφόρουμ -και συμφώνησαν αρκετά παιδιά εκεί- είναι ότι...το κάνει επίτηδες. Ο ιντερνετικός ντρόρος για έναν κανόνα, τα αρρωστάκια που θα σκοτωθούν για τον αν ένα κόμπο είναι έγκυρο ή όχι συντηρούν το όνομά της στο προσκήνιο.
για τα λίμιντεντ. πάλι θα συμφωνήσω 100%. Α ΠΑ ΡΑ ΔΕ ΚΤΟ. σε θεωρεί έλληνα ψηφοφόρο στεγνά (δηλαδή μακάκα): Σου λέει βρίζει φωνάζει κάνει αλλά πάλι θα ψηφίσει....

Τι κάνουμε? η λύση είναι μία....χρήστες. Δηλαδή. 800 ευρώ τα νέα ντεμιγκριφς? οκ....σόρυ αλλά θα επιτρέψω κονβέρζιον. μπάχαλο οι κανόνες? φορείς α-λα ίτισι που το ξεδιαλύνουν κλπ κλπ.


Βασικά και δεδομένου ότι μιλάμε για ένα παιχνίδι , ομολογώ ότι δεν καταλαβαίνω από που πηγάζει το "απαράδεκτο της υπόθεσης για τα limited etd " που είναι το κακό ειλικρινά ; .


το κακό είναι το να λες ότι είναι λίμιτεντ και να μην είναι. Υπάρχει ολόκληρο hype sto internet, και όχι μόνο εδώ ότι είναι κόλπο της GW με αρκετές ενδείξεις - φυσικά όχι αποδείξεις.
είναι αθέμιτος ανταγωνισμός και στην Αμερική (η χώρα που σέβεται τον καταναλωτή περισσότερο πχ απ την Ελλάδα) τιμωρείται σκληρά αν αποδειχθεί το μη αληθές!

Το "false Advertisement" που αναφέρεις (εάν το κατάλαβα και σωστά ) όντως τιμωρείται στις Η.Π.Α , αλλά μιας και έχει κυκλοφορήσει και εκεί το χ Limited Edition, έχει κάνει κάποιος αγωγή κατά της GW και να δικαιωθεί ; .

Να κάτι που διάβασα σε forum του εξωτερικού , και εάν πραγματικά συμβεί (που δεν το νομίζω) θα φάει τρελή τσούνα η GW από μηνύσεις . Λέγεται λοιπόν ότι η GW σκέφτεται να επανακυκλοφορήσει τον chaplain του συλλεκτικού DV . Εάν συμβεί (με οποιοαδήποτε μορφή ) θα είναι πραγματικά κατάπτυστο , και ειδικά οι αμερικάνοι κάτοχοι (υπάρχει και στην ευρώπη όμως η λύση ) είναι αποφασισμένοι να την "πάνε " δικαστικώς . Επαναλαμβάνω όμως ότι πρόκειται για φήμες και όχι κάτι δεδομένο .

Το παραπάνω παράδειγμα είναι false advertisement αλλά δεν είναι το να επιλέγω να πάρω ένα βιβλίο που οι βασική του διαφορά είναι το εξώφυλλο και το ότι είναι αριθμημένο (δεν γνωρίζω έαν έχει άλλες διαφορές) σε διαφορετική τιμή .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τα 'χουμε ξαναπει, αλλα....
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Off Topic :: Off Topic Συζητήσεις-
Μετάβαση σε: