Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 GWF WF Tournament?

Πήγαινε κάτω 
+21
Fellipe
Nepenthe
andreasch
EXORISTOS
spree7
Aerico
h34dnotf0und
mandragora
Δημητριος
KostasDiscordian
JimBouz
Rommel
Boromir
Guindor
belial
Flames
Tzortz
iron man
Laskoulas
R.J.Dio
Asarnil the Dragonlord
25 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Boromir
Champion
Champion
Boromir


Αριθμός μηνυμάτων : 131
Ηλικία : 40
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Flames of War, Board Games, Βolt action
Registration date : 18/06/2013

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 11:42

Nepenthe έγραψε:
έχεις ενδείξεις ή βιώματα για τέτοιες συμπεριφορές? Όλοι ειμαστε ενα σκαλί πιο ευγενικοί με τους πρωτοεμφανιζόμενους παιχτες. Δεν φαντάζομαι κανεις να πανηγύρισε που νικησε εναν νέο ή να τον κυνηγησε γύρω απο το τραπέζι με την τσαπού στο χέρι φωνάζοντας του "σε ψώλιασα έλα να γινεις το γιουσουφάκι μου". Ας μη δαιμονοποιούμε τους "παλιούς". Ναι εχω δει κοσμο να τσαντίζεται. Ναι εχω δει κόσμο να φωνάζει. Ναι εχω δει κόσμο να πετάει ζάρια. Κάποιες φορές ήμουν μάλιστα και εγω αυτός που το εκανε. Δεν εχω δει ποτέ κοσμο να τσαντιζεται με νεο παιχτη. Δεν εχω δει ποτέ κόσμο να ερίζει νεο παιχτη. Δεν εχω δει ποτέ κόσμο να πετάει ζάρια σε νέο παιχτη. Αντιθέτως έχω δει πολλές φορές κόσμο να λεει στο νέο παίχτη "πέρα από το ζάρι, δεν τα υπολόγισες καλά στην τάδε φάση, εκανες charge που δεν μπορουσες να κερδίσεις, ή παρέβλεψες το flee μου"

Ειναι διαφορετική η συμπεριφορά μας απέναντι σε κόσμο που τον ξέρουμε κάποια χρόνια και διαφορετική σε καποιους που γνωρίζουμε πρώτη φορά. Και έτσι άλλωστε θα έπρεπε και να ειναι.

Καλο ειναι να μην εισαι τοσο σιγουρος φιλε.Μπορει εσυ να το πιστευεις κατι τετειο για σενα και καλα κανεις,δεν ισχυει ομως αυτο για ΟΛΟΥΣ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 11:47

ragnar έγραψε:

Ακριβως την ιδια συμπεριφορα ειχα λοιπον  στον Αντρεα που τον γνωριζα πρωτη φορα και ακριβως την ιδια συμπεριφορα ειχα και στον κουμπαρο μου που τον ξερω χρονια,ο Αντρεας εδω ειναι και ας απαντησει αν ειναι διαφορετικα.

εγω αυτο το επιβεβαιωνω. άψογα τα παιδια όλα τους. και όταν μπαινεις σε ένα σωστο περιβαλλον ακομα κ εσυ (εγω δηλαδη, ψιλο τσαντιλας) συμμορφωνεσαι!!!!

@ρε συ ποιος ειναι ο ...κουμπαρος σου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ragnar
Champion
Champion
ragnar


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 46
Τόπος : Ιλιον-Αθηνα
Currently Playing : Warhammer fantasy&Bolt Action
Registration date : 28/07/2011

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 11:52

ο κουμπαρος μου ειναι ο Βασιλης με τα Dark Elves.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 11:53

α...
"κουμπαρο απ το Ναγκαροθ" που λεει και ο σοφος λαος μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 12:50

Ειλικρινά δεν θυμάμαι ποτέ μα ποτέ να υπάρχει εριστικη, προσβλητική, εμπαικτικη αντιμετώπιση σε νέο παίκτη από κανέναν. Ίσα ίσα που πάντα υπήρχαν συμβουλές, προτάσεις για λίστες κλπ. Αν κάποιος είχε παίξει σε τουρνουά κ είχε τέτοιου είδους αντιμετώπιση γιατί δεν λέει με ποιον κ πότε έγινε κάτι τέτοιο? Αλλιώς πιο πολύ μοιάζει με συκοφαντία παρά με παράπονο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ragnar
Champion
Champion
ragnar


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 46
Τόπος : Ιλιον-Αθηνα
Currently Playing : Warhammer fantasy&Bolt Action
Registration date : 28/07/2011

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 13:06

συγνωμη γιανα καταλαβω το συκοφαντης παει για μενα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 42
Registration date : 05/07/2011

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 13:28

'Ωπ!!! Τι έγινε ρε παιδιά??? Δουλεύουμε και εδώ γίνεται χαλασμός?
Εγώ το μόνο που μπορώ να επιβεβαιώσω είναι οτι για τα παιδιά του club μας τουλάχιστον η συμπεριφορά είναι ίδια και άριστη απο αυτόν που το ξεκίνησε το club μέχρι αυτόν που ήρθε χθές για πρώτη φορά!

Επίσης μάλλον έχει γίνει παρεξήγηση και πιαστήκαμε στις λέξεις! Φαντάζομαι οτι ο Ράγναρ όταν είπε για κόσμια συμπεριφορά έδωσε παράδειγμα με το παλιός προς νέο. Φαντάζομαι οτι το ίδιο θα θέλαμε να δούμε και με τον παλιό προς τον παλιό, αλλά και τον καινούριο προς τον καινούριο! Το θέμα όλο είναι στην γενικότερη συμπεριφορά απέναντι στον οποιοδήποτε! Πχ μπορεί κάποιος να έχει μάθει με το φιλαράκι του να παίζουν μπουνιές! Όσοι τους ξέρουν δεν θα το παρεξηγήσουν γιατί έτσι είναι αυτοί μεταξύ τους. Αλλά σε ένα τουρνουά αυτή η συμπεριφορά είναι απαράδεκτη όσο και αν γνωρίζεις τον άλλο. Γιατί? Γιατί μπορεί να σε δεί ένας καινούριος ή κάποιος που δεν έχει πολλά πολλά με τα τουρνουά και έρχεται για το χαβαλέ του και να πεί "τι γίνεται εδώ αυτοί σφάζονται". Όσο και φιλικό να είναι για κάποιον που δεν ξέρει αυτό το "φιλικό" δεν φαίνεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 13:36

Δεν πάει σε κανένα προσωπικά. Αλλά το να λέμε κ να ξαναλέμε κ να ματαξαναλεμε εικασίες αντί για γεγονότα, καταντάει προσβλητικό.
 Πόσοι από εδώ πέρα γνωρίζουν πως είχαν αναλάβει Δύο άτομα το να κάνουν μαθήματα για τους νέους παίκτες μεσοβδόμαδα?

 Συνεπώς, αν υπάρχει έστω κ ένας που έπεσε "θύμα" από κάποιον από τους πιο έμπειρους παίκτες ας βγει να πει το
1) πότε
2) που
3) από ποιον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 13:48

LoL εγω ημουν ο ενας στην εποχη Βαγγελη , Πειραιας Strategy Hall . Δεν ξερω για αργοτερα :Ρ Τι ειπες τωρα .... Πριν 10 χρονια Ο_ο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 13:49

Ισως να εννοει οτι το να παιζει καποιος καινουργιος διπλα σε ενα τραπεζι με παλιους οι οποιοι βριζονται , πεταει ο ενας στον αλλο πραγματα και μινιατουρες (Ο καημενος ο blood thirster) δεν ειναι και αυτο που λες φιλικη εισαγωγη σε εναν καινουργιο!

Παμε μετα σε επιπεδο forum!Το να βριζονται (εστω και με το γαντι) παλιοι παικτες του φαντασυ Η να βγαινει ο καθε 40Κ πουθενας και να πεταει εξυπναδες σε φιλους και γνωστους δεν ειναι και οτι καλυτερο να βλεπει ενας νεος παικτης!

Προσωπικα εαν το παιδι μου ηθελε να ασχοληθει με ενα χομπι σιγουρα πριν το στρεψω και το προτρεψω να ασχοληθει με αυτο, θα εκανα μια μικρη ερευνα πρωτα!Παρτε λοιπον παραδειγμα αυτο το νημα! Θα ενθαρρύνατε το παιδι σας να ασχοληθει με το χομπι μας εαν δεν ειχατε ιδεα τι ειναι αυτο το πανακριβο παιχνιδι με τα κουκλακια?

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ragnar
Champion
Champion
ragnar


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 46
Τόπος : Ιλιον-Αθηνα
Currently Playing : Warhammer fantasy&Bolt Action
Registration date : 28/07/2011

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 14:04

και μπραβο σας και σας συγχαρητηρια!και μακαρι να γινουν περισοοτεροι.
Αλλα παλικαρι μου ουτε με ξερεις ουτε σε ξερω σαν ανθρωπο.και επειδη ο γραπτος λογος παραξηγειτε πολυ ευκολα προσεχω οσο μπορω το τι λεω.Τωρα αν θες να μιλησουμε με ονοματα οταν και αν γινει το τουρνουα μπορεις να με πλησιασεις και να σου αναφερω ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ παραδειγματα και ονοματα αν θελησεις  και οχι μεσα απο ενα φορουμ.Απλα ειναι βαρυ να λες οτι ακουγετε συκοφαντικο.Αποψη μου παντα.
Δεν μπορω να βαλω ολους του ανθρωπους σε ενα σακι και να λεω ολοι ετσι ειναι.Αν αυτο αφησα να ενοηθει λαθος μου και συγνωμη.Εχω/εχουμε την καλυτερη γνωμη γιαυτο το τουρνουα και θελω/θελουμε να παει καλα σε ολα τα επιπεδα του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 14:12

Μπορείς να μου τα στείλεις σε pm ξέρεις. 
Τα περιμένω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 14:14

λολ !
Και εγω πμ του εστειλα να τα ξερασει ολα μουχαχα Razz

ενταξη παντως γενικα τα ποστ μερικες φορες θυμιζουνε ," εγω δε ψηφισα ΠΑΣΟΚ " και παντα το Πασοκ εβγαινε Razz
και δε το λεω για τον ραγκναρ , το λεω οτι για να πει κατι ο ανθρωπος σιγουρα κατι θα εχει υποψη.
τεσπα , το σημαντικο ειναι να γεμισει το τουρνουα με κοσμο !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aerico
Hero
Hero
Aerico


Αριθμός μηνυμάτων : 714
Currently Playing : There is only one army
Registration date : 21/12/2009

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 14:14

Γελαω....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 14:21

Τελικά τουρνουά θα γίνει και πότε μπορεί να περάσω να δω και εγώ λίγο ειδικά εάν παίξουν dwarves με νέα μοντέλα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 14:24

με 200 ευρω σας λεω τι μου πε ο Ραγκναρ Razz
να ζησω και εγω , εχουμε και ταξιδια Razz:P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 42
Registration date : 05/07/2011

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 14:42

Βάλτο σε πλειστηριασμό! μπορεί να βγάλεις και περισσότερα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 14:47

Εγω με 150 .

Σορρυ Δημητρη , εχουμε κριση ! :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 49
Registration date : 28/08/2011

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 15:23

ρε κοτσομπολες, μονο εγω δεν ξερω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aerico
Hero
Hero
Aerico


Αριθμός μηνυμάτων : 714
Currently Playing : There is only one army
Registration date : 21/12/2009

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 15:46

Η δική μου άποψη έχει ως εξής:
Αν θες να κάνεις ένα σοβαρό μεγάλο τουρνουά δεν μπορείς και δεν εχεις το δικαίωμα να επιτρέψεις ούτε αβαφτα ούτε προξυ ούτε λαιτ προξυ.

Ο άβαφτος να παει να παίξει με τους φίλους του, σε μικρούλικα τουρνουά ή να βάλει μοντέλα που έχει βάψει για να παίξει στο μεγάλο ωραίο σοβαρο τουρνουά.

Ετσι ΄γινεται η διαφήμιση του χομπυ και έτσι προσελκύεται νέος κόσμος. Εγώ προσωπικά δεν θα πλήρωνα χρήματα, ( δεν εννοω τη συμμετοχή αλλά τα μεταφορικά) για να συμμετάσχω σε ένα τουρνουά με αβαφτα και πρόξυ.
Όσο ήμουν στην Πατρα σε όλα τα μεγάλα τουρνουα της αθήνας είχα συμμετάσχει ( τουλαχιστον αν δεν ειχα κάποια αλλη υποχρέωση ). Στα τουρνουά που κάναμε στο Οπλον, μεταξυ μας για να σπάσει η μονοτονια και άβαφτα είχε και απο όλα.
Αλλά σε σοβαρό τουρνουά οχι !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 42
Registration date : 05/07/2011

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 16:07

Ειμαστε δυό....ειμαστε τρείς....και παραπάνω δεν είμαστε!
Γι'αυτό και δεν έμεινε κανείς να παίζει πλέον.

Για να μην παρεξηγηθώ συμφωνώ με όσα λές και έτσι θα ήταν το ιδανικότερο. Αλλά επειδή έτσι και αλλιώς είμαστε 50 νοματαίοι όλοι κ όλοι αν θές να κάνεις ένα σοβαρό τουρνουά πρέπει να έχεις βάση. Που αυτή τη στιγμή δεν την έχεις, και θές να τη δημιουργήσεις. Δεν πάς ξαφνικά απο το 1 στο 10! Αλλά ένα ένα, ξεκινάς πρώτα έτσι και σιγά σιγά περιορίζεις. Αλλιώς δεν πρόκειται να γίνει τίποτα. Κανείς δεν θα έρθει αν κατευθείαν του πείς όλα βαμμένα, wysiwyg, κλπ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iron man
Arch Spammer
Arch Spammer
iron man


Αριθμός μηνυμάτων : 5311
Ηλικία : 39
Τόπος : Πειραιας-Νικαια
Currently Playing : WHFB
Registration date : 31/08/2008

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 16:25

Συυμφωνω με αντρεασσσ τα μεγαλα σοβαρα τουρνουα θα ερθουν σιγα σιγα πρεπει ο κοσμος να μπει στο κλιμα. Κ ολα θα γινουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aerico
Hero
Hero
Aerico


Αριθμός μηνυμάτων : 714
Currently Playing : There is only one army
Registration date : 21/12/2009

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 16:37

Μήπως όμως αυτός θα έπρεπε να είναι ο σκοπός και όλα αυτά τα ημίμετρα φέρουν μερίδιο ευθύνης για την κατάσταση;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 42
Registration date : 05/07/2011

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 16:41

Εξαρτάται απο ποιά οπτική γωνία το βλέπει ο καθένας. Αλλά έτσι γίνεται φιλολογική συζήτηση πλέον και δεν βγάζει πουθενα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GWF WF Tournament?   GWF WF Tournament? - Σελίδα 7 I_icon_minitimeΤετ 26 Μαρ 2014, 17:03

Aerico έγραψε:
Η δική μου άποψη έχει ως εξής:
Αν θες να κάνεις ένα σοβαρό μεγάλο τουρνουά δεν μπορείς και δεν εχεις το δικαίωμα να επιτρέψεις ούτε αβαφτα ούτε προξυ ούτε λαιτ προξυ.

Ο άβαφτος να παει να παίξει με τους φίλους του, σε μικρούλικα τουρνουά ή να βάλει μοντέλα που έχει βάψει για να παίξει στο μεγάλο ωραίο σοβαρο τουρνουά.

Ετσι ΄γινεται η διαφήμιση του χομπυ και έτσι προσελκύεται νέος κόσμος. Εγώ προσωπικά δεν θα πλήρωνα χρήματα, ( δεν εννοω τη συμμετοχή αλλά τα μεταφορικά) για να συμμετάσχω σε ένα τουρνουά με αβαφτα και πρόξυ.
Όσο ήμουν στην Πατρα σε όλα τα μεγάλα τουρνουα της αθήνας είχα συμμετάσχει ( τουλαχιστον αν δεν ειχα κάποια αλλη υποχρέωση ). Στα τουρνουά που κάναμε στο Οπλον, μεταξυ μας για να σπάσει η μονοτονια και άβαφτα είχε και απο όλα.
Αλλά σε σοβαρό τουρνουά οχι !

Aerico ολοι οσοι δουλεψουν-δουλεουν ηδη για να γινει αυτο το τουρνουα σε ευχαριστουμε για την καλη διαθεση , τα καλα σου λογια και την βοηθεια .

Οι συμμετοχες και το πως-ποσο θα το αγκαλιασει ο κοσμος , θα δειξουν αν ειναι  "μεγαλο σοβαρο τουρνουα" η οχι . Ο κοσμος ειναι αυτος που καθοριζει τους κανονες , τα θελω , δεν θελω , τα γουσταρω , δεν γουσταρω . Οχι εγω , οχι εσυ , ουτε κανεις .

Πες μου ομως ποτε ηταν το τελευταιο ΜΕΓΑΛΟ τουρνουα στην Ελλαδα που πηρες μερος ? Θυμασαι χρονια ? Δεν μιλαω για ETC αλλα για GT . Αν και εχω γερασει , η  μνημη μου ειναι σε πολυ καλα επιπεδα , οχι 100% , αλλα καλα . Το τελευταιο στην Ελλαδα που πηρα μερος ηταν στο Γκαζι , πριν 3.5 χρονια με νικητες τον Giorel(1η θεση) - Blacknister(2η θεση) - tzortz (Best themed army - "300 Spartans") .Οπως σχεδον σε καθε fair ημουν εκει (εκτος απο 2 που ημουν φανταρος -1 που με πηρε ο υπνος) , απο το πρωτο που ειχε unpainted μεχρι αυτο στο Γκαζι.   Oσο για το εξωτερικο , δεν εχω παει σε πολλα μεγαλα , αλλα μολις σε 5 . Αν μπορεις πες μου ποτε ηταν το τελευταιο τουρνουα Warhammer στον Οπλον . Αν φυσικα δεν εχει περασει χρονος .

Η διαφημιση του χομπυ γινεται απο παικτες , απο το μπουγιο , απο την φασαρια και τα χαμογελα αλλα ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ απο τις ομορφες μοντελισμενες μινιατουρες . Ολα πρεπει να υπαρχουν και οχι μονο το ενα η το αλλο . Ειναι ο συνδιασμος πραγματων στο μετρο του δυνατου ΚΑΙ του ρεαλιστικου. Εδω και αρκετους μηνες , open τουρνουα στον κοσμο , δεν υπαρχει . Το τελευταιο το εκανε η Καλλιθεα νομιζω και αυτο ηταν ETC comp . Επειδη λοιπον προσπαθουμε να ξαναφερουμε τον κοσμο πισω (ειτε απο αλλα παιχνιδια , ειτε απο βαρεμαρα , ειτε απο συμπεριφορες) εχουμε τα αυτια μας ανοικτα και στην παρουσα φαση κατι τετοιο θα λειτουργησει αρνητικα , δυστυχως.  Ο κοσμος ζητησε ενα τουρνουα χωρις "τα βαμμενα" να αποτελουν κανονα εισοδου . Απο τα επομενα τουρνουα , ελπιζω και εγω σε φουλ βαμμενους στρατους και συμμετοχες . Το να κανω ενα τουρνουα με 20 ατομα με κανει να χαμογελαω . Το να κανω ενα τουρνουα με 5 cool mini or not με κανει να βγαζω φωτογραφιες . Μεχρι να φτασουμε απο το 5 στο 15 , αν δεν βρεξουμε κωλο δεν θα φαμε ψαρι . Οποτε εσυ σαν χομπιστας , που αγαπας και γουσταρεις το παιχνιδι , εισαι της γνωμης να μην γινει κανενα τουρνουα μεχρι να βαψουν ΟΛΟΙ τους στρατους τους . Εγω που δεν με νοιαζει το χομπυ , που δεν το αγαπω ειμαι της γνωμης να κανω ενα τουρνουα με πολλες συμμετοχες και ο κοσμος σιγα-σιγα να βαψει τους στρατους του .

Σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου και ΘΑ ΧΑΡΩ να παρω μερος σε ενα δικο σου σοβαρο τουρνουα με βαμμενους στρατους και 20 συμμετοχες . Ειναι κριμα για τα WE και τους Bret's μου .

YΓ. μπορεις να κοιταξεις στα Events αν θελεις και να τσεκαρεις ποσοι θα εκαναν ταξιδι στην Πατρα τον περασμενο μηνα για να "βοηθησουν" την κοινοτητα του WM αλλα και γενικοτερα του Wargaming . Oι μισοι , δεν ειχαν καν βαμμενους στρατους ουτε ειχαν πανω απο 5 μαχες αλλα ειχαν KαΒ!@#$*&ΛΑ .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
GWF WF Tournament?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 7 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» 40K tournament
» "There is only war" tournament 40K in BOW 11/5/14
» ICT Tournament !
» W F B Tournament
» StrategyHall Tournament

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Γενικές συζητήσεις :: Events and Tournaments-
Μετάβαση σε: