Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Tales from the Iron Kingdoms 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Tales from the Iron Kingdoms I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Tales from the Iron Kingdoms I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Tales from the Iron Kingdoms I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Tales from the Iron Kingdoms I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Tales from the Iron Kingdoms I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Tales from the Iron Kingdoms

Πήγαινε κάτω 
+2
forau
kyrgkikas
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

Tales from the Iron Kingdoms Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Tales from the Iron Kingdoms   Tales from the Iron Kingdoms I_icon_minitimeΔευ 25 Αυγ 2014, 23:12

Τωρα που το Warmachine γέμισε το paintstation μου ξεκιναω απο την αρχη ενα νεο νημα με τις περιπετιες μου στα σιδερενια βασιλεια! Γεμιστε λοιπον το εμπροσθογεμες πιστολι σας και ελατε μαζι μου στην περιπλανηση μου σε αυτο το καταπληκτικο παιχνιδι.Με την εμπειρια του νεου παικτη θα καταθεσω την γνωμη μου για πετυχημενες η οχι αγορες αλλα και πραγματα που μου αρεσαν η οχι στην πορεια!

Starter...Τα βασικο κουτι του παιχνιδιου ειναι αυτο...
Tales from the Iron Kingdoms WM-2-Player-Starter_zps511973f4[/URL]
Aν λοιπον θελετε να παρετε εναν φιλο σας και να δοκιμασετε το παιχνιδι αυτο το κουτι περιεχει τα παντα!Σιγουρα δεν ειναι πλουσιο σαν το Dark Vengeance η το ΙοΒ της GW αλλα σιγουρα θα σας γεμισει ευχαριστα τις ελευθερες σας ωρες μια και οι στρατοι αυτοι ειναι σχεδον ισαξιοι και σιγουρα θα ικανοποιηθητε!!!

Αντιθετως μια και το Consept των δυο παραπανω στρατων δεν με απασχολει προτιμησα να παιξω με τους ''καλους'' του παιχνιδιου οποτε ξεκινησα με τα αγορια με τα μπλε!Ultramarines θα πειτε?

Δεν εχετε και αδικο μια και οι Cygnars εχουν το motto ''Courage and honor'' καθως επισης και την ταση να ειναι τα γνωστα θυματα σε καθε εξωφυλο αντιπαλου forces of.... (Codex ελληνιστί).Μετα απο σχεδον 6 μηνες παιχνιδιου αν με ρωτησετε με ποιον στρατο θα αρχιζα θα σας απαντουσα χωρις αμφιβολια...Cygnar και τα μυαλα στα blenders

Ξεκίνησα λοιπον με το Battlegroup...pStryker ,Lancer (το παιδι με την ασπιδα) ,Ironclad (το παιδι με το σφυρι) ,Charger
Tales from the Iron Kingdoms DSCN2837_zpscf41eaff

Mε αυτο εκανα τις πρωτες μου μικρες μαχες!Δεν μπορω να πω οτι εμεινα ευχαριστημενος...Μονο Warjacks και ενας μετριος Caster... κοιτώντας πισω βλεπω μονο απογοητευση!Κανενα κομματι αυτης της αγορας δεν διατηρησα στην λιστα μου.Αυτη την στιγμη τα τρια Warjacks ειναι στην βιτρινα μου και κλαινε γοερα!

Παρολα αυτα δεν ειναι και για πεταμα!Τα μοντελα αυτα παιζουν ΑΝΕΤΑ (αν εχετε τις καρτες φυσικα) σαν τα Character Warjacks Lancer=Thorn , IronClad=Ol'Rowdy Charger=Hunter καθιστοντας τα χρήσιμα!Παρολα αυτα ομως προτιμω να μην παιζω με proxies οποτε αυτην την αγορα τωρα μετα απο εναν χρονο την βλεπω σαν μια αποτυχημενη επενδυση!!!

Επισης μαζι με το παραπανω κουτι πηρα και το Deck του στρατου.Η καλυτερη αγορα που εκανα ποτε μια και μπορω πλεων να διαβαζω τα διεθνη φορα και να ξερω ανα πασα στιγμη για ποιο μοντελο , ικανοτητα και κανονα μιλανε...Το συνηστω ανεπιφύλακτα!!!

Tales from the Iron Kingdoms Pip-91046cygnarcarddeck-600x600_zps8d330c88
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

Tales from the Iron Kingdoms Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tales from the Iron Kingdoms   Tales from the Iron Kingdoms I_icon_minitimeΔευ 25 Αυγ 2014, 23:41

To Lancer είναι τίμιο. Είναι ο Αργύρης Καμπούρης των Cygnar jacks.

Στα υπόλοιπα συμφωνώ, αν και πιστεύω πώς αν δώσεις λίγο χρόνο στον pStryker θα σου δώσει πίσω εξαιρετικά αποτελέσματα για τα match ups που τον θέλεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iron man
Arch Spammer
Arch Spammer
iron man


Αριθμός μηνυμάτων : 5311
Ηλικία : 40
Τόπος : Πειραιας-Νικαια
Currently Playing : WHFB
Registration date : 31/08/2008

Tales from the Iron Kingdoms Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tales from the Iron Kingdoms   Tales from the Iron Kingdoms I_icon_minitimeΤρι 26 Αυγ 2014, 10:49

πολυ ωραιο thread Γκικα ευγε!! συνεχησε την ιστορια σου στα σιδερενια βασιλεια!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
admin
Arch Spammer
Arch Spammer



Αριθμός μηνυμάτων : 3165
Registration date : 27/08/2008

Tales from the Iron Kingdoms Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tales from the Iron Kingdoms   Tales from the Iron Kingdoms I_icon_minitimeΤρι 26 Αυγ 2014, 19:59

Ωραίος! Συνέχισε φίλε, απολαυστικότατο ποστ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

Tales from the Iron Kingdoms Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tales from the Iron Kingdoms   Tales from the Iron Kingdoms I_icon_minitimeΤετ 27 Αυγ 2014, 21:49

Αγορα Δευτερη ''Ειμαι Noob και περνω οτι μ αρεσει''

Γενικα...
Σαν καλος Noob-ας που ειμαι λοιπον ειπα να βαλω μερικους επιπλεων ποντους στον στρατο μου. Οποτε χωρις να χασω καιρο αγορασα ενα warjack κιτ 3-1!To κιτ αυτο σου δινει την δυνατοτητα να φτιαξεις τρια (με την χρηση μαγνητων που δεν περιλαμβανονται στο κουτι) διαφορετικα μοντελα.
Το εναντιων προσωπικου Cyclone
To εναντιων βαρεων στοχων Defender
To close combat IronClad
Tales from the Iron Kingdoms Cygnarjacka_prod_zpsdc1eafed


Ρωτησα τους εμπειροτερους απο εμενα και σχεδον ολοι κλειναν στην χρηση του Defender.Στο πρωτο κιολας παιχνιδι καταλαβα το ποσο δικιο ειχαν!Βεβαια δεν εχασα και καθολου χρονο!Το εβαψα σχεδον αμεσως...

Tales from the Iron Kingdoms DSCN2849_zpsddc898fc

Στο πρωτο παιχνιδι το Defender απο τον πρωτο γυρο ξεκινησε να σφυροκοπαει τον αντιπαλο καταστρεφοντας κρισιμα συστηματα στα αντιπαλα Warjack!Το Defender φυσικα εγινε must στην λιστα μου και ακομα και τωρα βλεπει πολλες φορες το τραπεζι μια και συνεργαζετε αριστα με αλλες must επιλογες.

Οι Arcane Tempest Gun Mages και ο Adept βγαζουν τρελα γουστα με το Defender μια και το βοηθανε να γινει πολυ πιο επικυνδινο απο οτι κοστιζει σε ποντους.Οι μαγοι με τα πιστολια λοιπον το βοηθουν να γινει μια πλατφορμα παροχης καθε λογης λυσεων.

Ο αντιπαλος ειναι μακρυα? Ι got it bro...παρε δωρεαν μια μικρη επεκταση στο βεληνεκες του οπλου σου.
Ο αντιπαλος ειναι θωρακισμενος σαν Καντοριανο Warjack? Ι got it bro ...παρε δωρεαν ενα εξτρα ζαρι να πετυχεις το θηριο με ποδια και εαν στα τρια ζαρια φερεις 2 ιδια (πχ 3,3,5 ...το λεμε Critical hit στο χωριο μου) παρε και δωρεαν ενα επιπλεων ζαρι για να τρυπησεις την θωρακιση του (Το λεμε Critical Brutal Damage στο χωριο μου)
Ο Αντιπαλος ερχετε καταπανω σου πιο γρηγορα απο οτι θα ηθελες?Ι got it bro ...παρε δωρεαν ενα τριτο ζαρι για να πετυχεις τον κεφαλα.Το πετυχες ?Ελα παλικαρι μου παμε αλλες D3 ιντσουλες πισω!
Τον πετυχες με Critical?Eλα πασα μου παμε αλλες D3 ιντσες πισω και πεσε και κατω γιατι θα βρεξει και αλλες φαπες.

Βεβαια η συνεργεια με τις αλλες μοναδες δεν σταματαει εδω.Υπαρχουν πολλες ακομα λυσεις που μπορει να δωσει το ομορφο μικρο Defender.To μονο που καναμε ηταν να ξυσουμε λιγο το πυροβολο οπλο το οποιο φερει.Δεν ειπαμε τιποτα για το αλλο χερι με το melee οπλο!Δεν εχουμε πει τιποτα για το τι ενα Cyclone μπορει να κανει(το Warjack με τα περιστροφικα πολυβολα) αλλα θα φτασουμε και εκει σε καποιο αλλο αρθο.

Γενικα το Defender με εβαλε στον κοσμο του παιχνιδιου!Με εβαλε να σκεφτω τι θα κανει το νεο αποκτημα πιο επικυνδυνο και αποτελεσματικο!Μια διαδικασια που ακομα απολαμβανω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

Tales from the Iron Kingdoms Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tales from the Iron Kingdoms   Tales from the Iron Kingdoms I_icon_minitimeΚυρ 31 Αυγ 2014, 19:06

Aγορα 3η.''Ειμαι noob-ας περνω οτι μου προτείνουν''

Επρεπε να ανεβασω το παιχνιδι μου μερικους ποντους!Καλα ηταν τα μικρα παιχνιδακια του 20λεπτου αλλα το παιχνιδι παιζετε στους 50+!

Εδω ηρθε και ο Belial με την αγγελια του!Πουλουσε σε μια παρα πολυ καλη τιμη ενα απο τα κορυφαια μας Warjacks ,την κορυφαια μας warcaster ,το μικρο της κατοικιδιο και ενα απο τα καλυτερα μας solo ,το τριο της αποκαλυψης μια μοναδα πολυεργαλειο!

Η eHaley!Tι να πει κανεις για αυτην την Caster?Oι Cygnar παικτες την εχουν μεσα στις ανταγωνιστικες τους λιστες 9/10 φορες.Οι αντιπαλοι της ,την μισουν θανασιμα!Την υιοθετησα απο το πρωτο παιχνιδι και 10/10 μου παιχνιδια απο εκει και περα ειναι με την κυρα-Χαλει πρωτη πρωτη.Ο Σπυρος την ειχε βαψει κιολας και την εχω κρατησει ετσι!
Tales from the Iron Kingdoms DSCN2864_zps20254365

Το Squire.To solo αυτο ειναι must.Καθε στρατος θα ηθελε εναν Squire να δινει ενα επιπλεων focus για τρεις κρισιμους γυρους , να αυξανει το control area κατα 2in. αλλα και να επιτρεπει ενα reroll σε μια χαμενη magic attack!To Squire ειναι μεσα σε καθε λιστα που φτιαχνω!
Tales from the Iron Kingdoms DSCN2866_zps66e7287e

StormClad!Aγνο βιαιο βρωμοξυλο!Ικανο να μετατρεψει σε παλιοσιδερα καθε αντιπαλο warjack κοιταει στα ισια τον ανταγωνισμο και συνηθως στεκετε ορθιο οταν τα παντα γυρω του εχουν μετατραπει σε wreck markers! Εχει φυσικα και απιστευτη συνεργια με μια μοναδα που πηρα αμεσως αργοτερα αλλα αυτη ειναι μια αλλη ιστορια!

Tales from the Iron Kingdoms DSCN2867_zps49a1b10a

Black 13!Χοχοχο μια μοναδα απο (παλιο)χαρακτηρες.Τρεις ταραχοποιοι ,δημοσιοι κίνδυνοι τρια μοντελα με απιστευτα πολλα εργαλεια για καθε προβλημα που ο αντιπαλος μπορει να δωσει.Παραδειγμα...
Ειμαι αορατος και δεν με βλεπεις.....Χοχοχοχοχο!!!
Ειμαι σε close combat θα παρω +4 Defence ...Xoxoxoxo!!!
Eιμαι πεζικο με υψηλή θωρακιση...Χοχοχοχο!!!
Ειμαι γρηγορος και θα τρεξω καταπανω σου....Χοχοχοχο!!!
Το μονο προβλημα ειναι οτι ο γλυπτης τους σκαλισε σαν μινιατουρες των 28mm και οχι σαν Heroic 28mm οποτε ειναι αισθητα πιο μικροι απο τα αλλα μοντελα.
Επισης δεν εβαψα εγω τα μοντελα αλλα ο Θοδωρης του Radioactive studios οποτε για περισσοτερες πληροφοριες εδω.
https://www.facebook.com/radioactiveminiatures?fref=ts

Tales from the Iron Kingdoms DSCN2865_zpscd373acf


Ο Σπυρος στην αγγελια του ελεγε οτι ειναι ολα του τα μοντελα Valid επιλογες.Εγω θα ελεγα οτι οχι μονο ειναι valid αλλα πολλα απο αυτα ειναι must!

Eυχαριστω Σπυρο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

Tales from the Iron Kingdoms Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tales from the Iron Kingdoms   Tales from the Iron Kingdoms I_icon_minitimeΚυρ 31 Αυγ 2014, 19:14

Ηθικό δίδαγμα:

Ο μαλακάς ο Σπύρος ευθύνεται που 2 στους 2 Cygnar στην Ελλάδα παίζουν eHaley.

Ευχαριστούμε Σπύρο !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

Tales from the Iron Kingdoms Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tales from the Iron Kingdoms   Tales from the Iron Kingdoms I_icon_minitimeΚυρ 14 Σεπ 2014, 20:55

Aγορα τεταρτη: Ειμαι noob-ας περνω οτι νομιζω και δεν δινω λογαριασμο σε κανεναν!

Πηγα σε μαγισσες και χαρτορίχτρες για την επομενη μου μοναδα!Ολοι μου λεγαν για να κανω την απαραιτητη βουτια στους μισθοφορους...(mercenaries στο χωριο μου).Μου ελεγαν για το ποσο καλοι ειναι ο κ.Boomhowler και η κομπανια του.Οι φυλακες των καμινιων (οχι αυτα του πειραια αλλα τελος παντων).Καθως και η δεσποινίς Cylena και οι κυνηγοι της.Παρολα αυτα εγω δεν ημουν ακομα ετοιμος να αποχωριστω τα παιδια με τα μπλε εστω και εαν ψοφανε σαν τις μυγες!Οποτε...

Stormblades Infantry για εμενα!Και μαλιστα το κουτι με τα 3 weapon attachments.Bεβαια για να μην παραγγελνω και συνεχεια πηρα και το Unit Attachment αλλα και το solo τους.Ενα ολοκληρωμενο πακετο για το paintstation...!
Tales from the Iron Kingdoms DSCN2869_zps8c82454e


Στο παιχνιδι βεβαια ειναι ακριβως οπως το λενε .Αν φτασουν σε βεληνεκες η/και melee....ω θεε μου...Aσπιδες σπανε , αρματωσιες βουλιαζουν , κοκκαλα κομματιαζονται και ο αντιπαλος ειναι στην αρχη μιας πολυ κακης μερας. ...παρολα αυτα ειναι ευκολοι στοχοι χωρις σταγονα επιβιωσημοτητας(στo χωριο μου λεγονται και glasshammers)
Βεβαια οι Cygnars εχουν αρκετα κολπα στο μανικι τους ωστε να κανουν αυτους τους γαλαζιους συνδικαλιστες στης ΓΕΝΟΠ ΔΕΗ να ζησουν αρκετα ωστε να κανουν ζημια και αυτο ειναι που τους σωζει απο το να μαζεψουν σκονη στη βιτρινα μου.

Αν γυριζα πισω στον χρονο σιγουρα θα ξανααγοραζα το παραπανω πακετο...ισως οχι στην δεδομενη στιγμη.Οι stormblades βλεπετε θελουν και λιγη καλη στρατηγικη για να αποδοσουν στην μαχη.Αντιθετα με τoν Boomhowler ο οποιος απλα τον στελνεις μπροστα και τον αφηνεις να κανει αυτο που ξερει καλυτερα ,δηλαδη να αντεχει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Tales from the Iron Kingdoms Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tales from the Iron Kingdoms   Tales from the Iron Kingdoms I_icon_minitimeΔευ 15 Σεπ 2014, 11:15

Οι SB πάντα πρέπει να λειτουργούν σαν 2ο κύμα και πίστεψε με βαράνε ... και με το shooting και με το melee . είναι πάρα πολύ τίμιοι γι αυτό που κάνουν .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

Tales from the Iron Kingdoms Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tales from the Iron Kingdoms   Tales from the Iron Kingdoms I_icon_minitimeΣαβ 11 Οκτ 2014, 21:41

Enter the Stormwall

Οταν αποφασισα να παιξω το παιχνιδι ειχα αποφασισει να παιξω retribution of scyrah μεχρι που ειδα το Stormwall. Αμεσως εγινε το αγαπημενο μου μοντελο και αποφασισα να ξεκινησω τους Cygnar μονο και μονο γι αυτον! Δεν ειχα ιδεα τι κανει αλλα και δεν με ενιαζε κιολας! Αυτο που ηθελα ηταν αυτο το υπεροχο μοντελο σαν centerpiece στο κεντρο της λιστας μου!

Βεβαια μετα απο λιγη ενασχόληση με την διεθνη Cygnar κοινοτητα καταλαβα οτι ο γαλαζιος γιγαντας ειναι και ενα φοβερο μοντελο στο τραπεζι!Πως να μην ειναι άλλωστε!?

Συνεργαζετε με πολλους Caster συνεργαζετε με πολλες μοναδες και solos, εχει απιστευτo Shooting και ειναι και καλος δαρτης οταν τα πραγματα αγριεψουν και πρεπει να πεσουν οι αναλογες μπουφλες!

Πραγματικα ενα πολυεργαλειο!Ενα ακριβο πολυεργαλείο στο πορτοφολι αλλα και στο τραπεζι!Aκομα ομως και με μια τιμη που πλησιαζει τα 100 ευρω το Stormwall εχει ηδη βγαλει τα χρηματα του, μια και το απολαμβανω σαν μοντελο σχεδον σε καθε μαχη!Λεω βεβαια σχεδον διοτι μου ειναι δυσκολο σε φιλικο παιχνιδακι να κατεβασω το Stormwall εκτος και εαν το ζητησει ο αντιπαλος ετσι για να δοκιμασει την τυχη του!

Παρολα αυτα το ντουβαρακι της καταιγιδας (Stormwall) ειναι μακρυα απο το να χαρακτηριστει ατρωτο!Πολλες φορες εξυπνες τακτικες εξουδετερωνουν το μικρο μου ντουβαρακι και αυτο συνηθως ειναι καταδικη για εμενα!

Ηταν απολαυση το να το βαψω!Ειχα να ευχαριστηθω τοσο πολυ ενα μοντελο απο την εποχη του Land Raider και του Carnifex!To εβαψα σχεδον μονορουφι.Ελπιζω να σας αρεσει!

Tales from the Iron Kingdoms DSCN2886_zpsa0cca8eb

Tales from the Iron Kingdoms DSCN2888_zps5c0eabb8

Tales from the Iron Kingdoms DSCN2887_zpsc5addfa1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iron man
Arch Spammer
Arch Spammer
iron man


Αριθμός μηνυμάτων : 5311
Ηλικία : 40
Τόπος : Πειραιας-Νικαια
Currently Playing : WHFB
Registration date : 31/08/2008

Tales from the Iron Kingdoms Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tales from the Iron Kingdoms   Tales from the Iron Kingdoms I_icon_minitimeΣαβ 11 Οκτ 2014, 22:59

keep going kyrgkikas!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achaian
Spamlord
Spamlord
Achaian


Αριθμός μηνυμάτων : 1824
Registration date : 12/09/2008

Tales from the Iron Kingdoms Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tales from the Iron Kingdoms   Tales from the Iron Kingdoms I_icon_minitimeΚυρ 12 Οκτ 2014, 12:55

F@cking nice!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Tales from the Iron Kingdoms Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tales from the Iron Kingdoms   Tales from the Iron Kingdoms I_icon_minitimeΔευ 13 Οκτ 2014, 14:58

Well done Bro !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

Tales from the Iron Kingdoms Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tales from the Iron Kingdoms   Tales from the Iron Kingdoms I_icon_minitimeΚυρ 01 Φεβ 2015, 20:27

Oι πρωτες μου μαχες ηταν με τους συνηθεις υποπτους....Menoth και Κhador και με αυτους ηρθαν τα πρωτα προβληματα!

Choir of Menoth...Passage...!!!Tερμα πια αυτα τα υπεροχα υσηχα απογευματα που μπορουσα να καταστρεφω ενα αντιπαλο Warjack τον γυρο πριν ο αντιπαλος προλαβει να πει ''με πυροβολεις με τι?''
Τερμα η ευκολη ακολουθια ενεργοποιήσεων
-Η Haley δινει 4 focus στο Storm Wall...του δινει και Τemporal Accelaration!Λοιπον ετσι θα φας 3 βολες pow15 boosted....τι arm εχεις?

Με την χορωδία τον παράφωνων παραφρόνων τα αντιπαλα jacks απεκτησαν μια ικανοτητα που μου απαγορευε να τα πυροβολησω εκτος και εαν τα πυροβολα του Stormwall μου ηταν ''μαγικα'' ...Σκατα!!!

Ηρθε λοιπον αυτη η ωρα στην οποια επρεπε να βυθισω το κεφαλι μου στους μισθοφορους (merceneries) για να σωσω το αθλιο τομαρι μου!Ψαχνωντας απο εδω ψαχνωντας απο εκει βρηκα τους... Lady Aiyana & Master Holt  (Η κυρα Γιαννα και ο Μαστρο Χολτης η Ο μασρτοχολτης και η κυραχολτενα).


Tales from the Iron Kingdoms 14skrr

Οπως λεγαμε λοιπον το θρυλικο ζευγαρι δινει στα οπλα μιας μοναδα η warjack τον κανονα ''magical'' οποτε και ...Problem Solved....Oι λυσεις ομως που δινει η μικρη αυτη μοναδα δεν τελιωνουν εδω!εκτος απο το να χαιδευουν τα warjacks του στρατου σας η Lady Aiyana μπορει να φιλαει και τους αντιπαλους σας!Ωπα ωπα δεν εννοω φυσικα κυριολεκτικα η ικανοτητα kiss of lyliss ειναι αλλη μια καταπληκτικη λυση που δινει η κυρα ελφινα οταν ο αντιπαλος σας ερχετε με την αυτοπεποιθηση που του δινει το μεγαλο ARM των μοναδων του!Η ΚυραΓιαννα λοιπον αναλαμβανει και με την συγκεκριμενη ικανοτητα ριχνει το ARM της μοναδας/μοντελου κατα 2!!!

Ολα αυτα βεβαια ερχονται με ενα κοστος των 4 ποντων ομως που σιγουρα αξιζουν μια και με εβγαλαν η ΘΑ με εβγαζαν απο δυσκολη θεση εαν επαιζα σωστα!

Η Lady Aiyana & Master Holt κοσμουσαν την λιστα της Haley2 στο Quad Iron 1 αλλα και στο Quad Iron 2 o Caine2 χαιρει των υπηρεσιων του ζευγαριου!Πραγμα που σημαινει οτι εχουν σιγουρα βγαλει και με το παραπανω τα χρηματα που εδωσα για τα μοντελα!Τους συνηστω ανεπιφύλακτα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Tales from the Iron Kingdoms
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Dead men tell no tales: they tell nothing (Fortune-seekers)
» Tales from The Crypt (name copyrighted Jimbouz 2012):VC 2400
» Ogre Kingdoms!
» Ogre Kingdoms FAQ is up.
» WTB Ogre Kingdoms

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warmachine - Hordes :: Warmachine/Hordes General Discussion-
Μετάβαση σε: