Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
PL1, Aphelion Vs Barbarossa 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 PL1, Aphelion Vs Barbarossa

Πήγαινε κάτω 
+11
stormcaller
ToPaxyGourouni
Laskoulas
Khar Vader
Abducted47
aphelion
Trollzor
Aramil Sair Sianontel
h34dnotf0und
BiG GoBBo
admin
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

η ψήφος μου πάει στον...
Aphelion
PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_vote_lcap73%PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_vote_rcap
 73% [ 29 ]
Barbarossa
PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_vote_lcap27%PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_vote_rcap
 27% [ 11 ]
Σύνολο Ψήφων : 40
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
admin
Arch Spammer
Arch Spammer



Αριθμός μηνυμάτων : 3165
Registration date : 27/08/2008

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 01:18

Ποιά μινιατούρα από τις 2 που βλέπεται σας αρέσει περισσότερο?

Ο νικητής της ψηφοφορίας θα λάβει 3 βαθμούς για το Painters League ενώ, για κάθε 10 ψήφους που κερδίζει μια μινιατούρα, θα λαμβάνει και 1 βαθμό στο Painters League ο συμμετέχοντας.

Με αλφαβιτική σειρά λοιπόν!

1) Aphelion
PL1, Aphelion Vs Barbarossa 83d04117

2) Barbarossa
PL1, Aphelion Vs Barbarossa Zugzug

vote μέχρι την Κυριακή 13/6!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Elhion στις Δευ 14 Ιουν 2010, 01:32, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BiG GoBBo
Arch Spammer
Arch Spammer
BiG GoBBo


Αριθμός μηνυμάτων : 3579
Ηλικία : 36
Registration date : 01/09/2008

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 09:52

Βarbarossa η μινιατούρα σου είναι πάρα πολύ ωραία.. ένας ολόκληρος στρατός σε αυτό το επίπεδο θα είναι καταπληκτικός Twisted Evil

+1 στο κολάζ..πολύ lol Laughing

Αphelion το μοντέλο δεν μου αρέσει σκέτο...καθόλου...αλλά η βάση του είναι πολύ ωραία, το μοντέλο δείχνει να έχει δράση, μια δυναμική...
το rust effect επίσης είναι καταπληκτικό...πιστεύω ότι αν διάλεγες άλλη μινιατούρα θα έκανε μεγαλύτερη διαφορά..

τεσπα επειδή είναι καθαρά paint legue και πρέπει να αποφασίσω μια απο τις 2 την ψήφο μου θα τη πάρει ο Κώστας με το orc comin to life του Cool


Gongratz to both of you

P.S Καλή μας αρχή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 10:07

κ εγώ νομίζω του αφελioνιδη΄(χε χε) είναι για νίκη στο εν λόγω κόντεστ. και του μπαρμπαρόσα είναι δυνατό σίγουρα πολύ πάνω από tabletop quality αλλά δυστυχώς το βάζω δέυτερο παρά τη συμπάθειά μου προς τον ορέστη.
θα μπορούσα φυσικά να το καραψυρίσω και να σταθώ σε αυτά που δεν μου ΄άρεσαν στη φιγούρα του αφέλιον αλλά....δεν είμαι τέτοιος τύπος και θα πω απλά great work συνολικά ! λοιπό το ραστ εφέκτι είναι φανταστικό, η βάση πάρα πολύ ζωντανή και γενικά το κόνσεπτ πολύ καλό, δείχνει πραγματικά να το φτιαξε στο μυαλό του και να το ζωντάνεψε μοντελιστικά, αυτό είναι και το essence του μοντελισμού κατ εμε! το ραστ εφεκτ αν θες κάνε μας κανενα τουτόριαλ φίλος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
h34dnotf0und
Arch Spammer
Arch Spammer
h34dnotf0und


Αριθμός μηνυμάτων : 2002
Ηλικία : 45
Registration date : 06/10/2008

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 10:41

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια!

Ο ZugZug είναι μια "δοκιμή" για τους χρωματισμούς που θέλω χρησιμοποιήσω για τον επερχόμενο Ορκ στρατό μου, και γι αυτό διάλεξα ένα απλό μοντελάκι και το έβαλα απέναντι στον πιο σκληρό κριτή, το internet χεχε!

Ήθελα γενικά να πετύχω ένα καρτουνίστικο αποτέλεσμα, με έντονα χρώματα και ταυτόχρονα να εξερευνήσω λίγο τεχνικές για weathering, battle damage κτλ. (Είναι η πρώτη φορά που δοκιμάζω τέτοια πράγματα)

Είδα το PL σαν μια πολύ καλή ευκαιρία να βάφω ένα ορκάκι το μήνα και να βλέπω τι χτυπάει άσχημα, τι αρέσει κτλ. Στις επόμενες συμμετοχές μου θα επιδιώξω πιο sexy πράγματα Very Happy (conversions, πιο εκτεταμένο battle damage, σκουριά, check patterns, dags κτλ).

Όσον αφορά τον αντίπαλο μου, έχει τα συγχαρητήρια μου για το αποτέλεσμα που πέτυχε!
Η ασπίδα είναι καταπληκτική και το basing το λάτρεψα.

Τα μόνα που μου χτυπάνε λίγο άσχημα σε σχέση με το υπόλοιπο μοντέλο, είναι τα μεταλλικά της επιγονατίδας και της μπότας, καθώς και το lining in του δέρματος το οποίο σκουραίνει λίγο απότομα και σε μερικά σημεία μου μοιάζει αφύσικο imho.

Για να κάνω λίγο και την αυτοκριτική μου όμως, νομίζω ότι πάσχω από κακή φωτογράφηση (δεν μου έβγαιναν όλα in focus) και από μη εντυπωσιακό μοντέλο (ήθελα κάτι απλό όπως είπα πιο πάνω). Νομίζω επίσης ότι έπρεπε να κάνω πιο γενναίο και περισσότερο battle damage.

Anyways, σε κάθε περίπτωση, DA ORKZ WIN!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.demonicpigeon.com
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 10:51

το θέμα με σένα αγαπητέ είναι να μείνεις φόκουσντ! κοινώς να συνεχίσεις το βάψιμο του ΕΝΟΣ πρότζεκτ χωρίς να σε αποσπούν οι.... μινιατουριστικές έριδες ! οτι το χεις το χεις. αλήθεια τα σκοτεινά ξωτικά τα έφαγε η ορκομαρμάγκα? θα σε πυγοραπίσω ρε, ήταν πολύ καλά !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
admin
Arch Spammer
Arch Spammer



Αριθμός μηνυμάτων : 3165
Registration date : 27/08/2008

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 10:55

@ Barbarossa. Είναι πολύ καλή η δουλειά σου. Μακάρι και τα υπόλοιπα στον στρατό σου να έχουν τέτοια ποιότητα, θα βγει σούπερ.

Για τον Aphelion, τα είπα ήδη τα συγχαρητήρια μου (και παίρνει και την ψήφο μου) για την επική μινιατούρα που μας παρουσίασε!

Μπράβο και στους 2 και καλη συνέχεια στην λίγκα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
h34dnotf0und
Arch Spammer
Arch Spammer
h34dnotf0und


Αριθμός μηνυμάτων : 2002
Ηλικία : 45
Registration date : 06/10/2008

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 11:05

Παράθεση :
το θέμα με σένα αγαπητέ είναι να μείνεις φόκουσντ! κοινώς να συνεχίσεις το βάψιμο του ΕΝΟΣ πρότζεκτ χωρίς να σε αποσπούν οι.... μινιατουριστικές έριδες ! οτι το χεις το χεις. αλήθεια τα σκοτεινά ξωτικά τα έφαγε η ορκομαρμάγκα? θα σε πυγοραπίσω ρε, ήταν πολύ καλά !

Δεν μπορώ γιατρέ μου, θέλω να βάψω εκείνο και το άλλο και το παράλλο και το δίπλα του WAAAGH!!

/loses animosity - starts random painting project.


Παράθεση :
Είναι πολύ καλή η δουλειά σου. Μακάρι και τα υπόλοιπα στον στρατό σου να έχουν τέτοια ποιότητα, θα βγει σούπερ.

Thnx! Ήδη αυτό που ετοιμάζω για το PL2 είναι πολύ καλύτερο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.demonicpigeon.com
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 11:13

[quote="Barbarossa"]
Παράθεση :
το θέμα με σένα αγαπητέ είναι να μείνεις φόκουσντ! κοινώς να συνεχίσεις το βάψιμο του ΕΝΟΣ πρότζεκτ χωρίς να σε αποσπούν οι.... μινιατουριστικές έριδες ! οτι το χεις το χεις. αλήθεια τα σκοτεινά ξωτικά τα έφαγε η ορκομαρμάγκα? θα σε πυγοραπίσω ρε, ήταν πολύ καλά !

Δεν μπορώ γιατρέ μου, θέλω να βάψω εκείνο και το άλλο και το παράλλο και το δίπλα του WAAAGH!!

/loses animosity - starts random painting project.


αχα θα σου βγάλω και σένα special rulepack. bro ken!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aramil Sair Sianontel
Spamlord
Spamlord
Aramil Sair Sianontel


Αριθμός μηνυμάτων : 1664
Ηλικία : 41
Τόπος : coming...
Registration date : 22/10/2008

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 11:48

Barbarossa έγραψε:

Δεν μπορώ γιατρέ μου, θέλω να βάψω εκείνο και το άλλο και το παράλλο και το δίπλα του WAAAGH!!

/loses animosity - starts random painting project.

affraid affraid affraid

Όποιος έχει παίξει Ο&G ξέρει πόσο τρομακτική στην πραγματικότητα είναι αυτή η σκέψη...

Πολύ πολύ ωραίες οι συμμετοχές!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 12:31

Την πέταξα Aphelion γιατί η διαβάθμιση μου φαίνεται πολύ ομαλή, και το τελικό high πολύ λεπτό και σταθερό, ενώ του μπάρμπα λίγο πιό χοντρό (σα τα δικά μου Wink )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
h34dnotf0und
Arch Spammer
Arch Spammer
h34dnotf0und


Αριθμός μηνυμάτων : 2002
Ηλικία : 45
Registration date : 06/10/2008

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 12:32

Ρε αλήτη Aphelion, το σπίτι μας έκλεισες, ούτε τις 10 ψήφους για το 1 ποντάκι δεν θα πάρω όπως πάει. Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.demonicpigeon.com
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 12:37

Είμαι αλήτης και φαίνομαι PL1, Aphelion Vs Barbarossa Icon_lol

Όσο για την διαβαθμιση στο δέρμα, μου είχε πει κάτι κόλπα ο Τομυ από το Μαντσεστερ (εχει κατι μοντέλα του το site tis GW) ο οποις είναι "μικρός" κριτής του GD PL1, Aphelion Vs Barbarossa Icon_rolleyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Abducted47
Spamlord
Spamlord
Abducted47


Αριθμός μηνυμάτων : 1589
Ηλικία : 43
Τόπος : Into the Abyss
Currently Playing : D3 + LOL
Registration date : 24/11/2008

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 13:55

Poli kalh prospatheia kai stous 2.
Nomizo an eixate klirothei se alla groups kai oi duo tha eixate kerdisei
Poli oreo kai katharo vapsimo.
Vevaia kaneis sas den ekane oute ena check pattern... fail! Smile

Psifisa aphelion epidi ekane kaliteri vasi, h gia na to po kalitera o barba evale ligo glue kai flock kai o kostas ekane raid sto bits box to bob the builder Laughing

Bravo kai stous 2 sas
Congrats! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 14:25

Αφήλιος δαγκωτός! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 14:28

Synodinos

(aloste tou exei pari sinenteuski to MAX , einai anamesa stis foto tis Sasas )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 16:18

UVVER SIDEWAYS ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΑΧΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧ

Παρ'όλα αυτά ψήφισα Aphelion, κυρίως για τη σκουριά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stormcaller
Knight
Knight



Αριθμός μηνυμάτων : 457
Ηλικία : 37
Τόπος : Athens
Registration date : 20/02/2009

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 22:16

Ψήφισα Aphelion . Νομίζω πως είναι πολύ καλύτερα βαμένο και έχει και τo feeling της κίνησης .
Μπράβο και στους δύο ! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fir3wind
Warrior
Warrior
fir3wind


Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ηλικία : 36
Τόπος : αθηνα
Currently Playing : DDO
Registration date : 27/05/2009

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΤρι 08 Ιουν 2010, 00:59

wraio battle orc vs orc
aphelion's one wins for me.
Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΤρι 08 Ιουν 2010, 02:34

εγώ ψήφισα barbarossa και ήμουν και ο δέκατος οπότε κομπλέ ειμαστε... σπίτι ορέστη για την αντεπίθεση στον δευτερο γύρο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
Vabap Bap Bap
Knight
Knight
Vabap Bap Bap


Αριθμός μηνυμάτων : 309
Ηλικία : 38
Τόπος : My own WAAAAAAGH!!!!!!!!
Currently Playing : With my Power Klaw
Registration date : 24/11/2009

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΤρι 08 Ιουν 2010, 02:42

Ψηφισα το Ορκ με τις λιγοτερες ψηφους... γιατι καθε ορκ αξιζει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yria
Knight
Knight
Yria


Αριθμός μηνυμάτων : 484
Registration date : 30/04/2009

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΤρι 08 Ιουν 2010, 08:27

+1 ψηφο στον Aphelion, για μενα δεν συγκρινονται τα 2 ορκακια...

Barbarossa φαινεται να εχεις βαλει τεχνικη στο κομματι αλλα για μενα οι χρωματικες επιλογες το χαλανε. Μια χαρα το κοκκινο αλλα too much τα κοκκινα μαλλια, μια χαρα το καφε αλλα θα μπορουσε το παντελονι με το μπλουζι να διαφερουν αποχρωση (εαν δεν ηθελες διαφορετικα χρωματα ή μαυρο) για να μην μην δινει την αισθηση σωβρακοφανελας Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
h34dnotf0und
Arch Spammer
Arch Spammer
h34dnotf0und


Αριθμός μηνυμάτων : 2002
Ηλικία : 45
Registration date : 06/10/2008

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΤρι 08 Ιουν 2010, 09:00

Παράθεση :
Μια χαρα το κοκκινο αλλα too much τα κοκκινα μαλλια

Μαα RED WUNZ GO FASTA!!


Παράθεση :
μια χαρα το καφε αλλα θα μπορουσε το παντελονι με το μπλουζι να διαφερουν αποχρωση (εαν δεν ηθελες διαφορετικα χρωματα ή μαυρο) για να μην μην δινει την αισθηση σωβρακοφανελας

Σε παρακαλώ δεν ειναι σωβρακοφανέλα, ειναι φόρμα εργασίας (sic) Razz

Πλάκα κάνω ofc, thnx για τις συμβουλές.

Το είδα με τη μια ότι το ορκάκι του Κώστα είναι καλύτερο, απλά ήταν και λίγο ατυχές να πέσει η σύγκριση μεταξύ του πρώτου που βάφω και του 100ου (και βάλε) που βάφει αυτός. Ήταν στην ουσία δοκιμές VS κατασταλαγμένων τεχνικών.


Παράθεση :
εγώ ψήφισα barbarossa και ήμουν και ο δέκατος οπότε κομπλέ ειμαστε... σπίτι ορέστη για την αντεπίθεση στον δευτερο γύρο!

Όταν έρθεις Αθήνα, στο γνωστό μέρος, την γνωστή ώρα για την αμοιβή σου. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.demonicpigeon.com
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΤρι 08 Ιουν 2010, 11:23

Αυτό το τυχερό-άτυχο (όπως το βλέπει κανείς) είναι ενα παρα πολύ καλό παράδειγμα για το same for all. Οι δύο μινιατούρες είναι παραπλήσιες και έτσι βλέπουμε τι ψάρια πιάνουμε.
Είναι το 4ο Ορκ που βάφω για βιτρίνα και για τον στρατό μου εχω βάψει 33 ως τώρα (είναι σκόρπια στο painting and modeling.)

Vabap Bap Bap έγραψε:
Ψηφισα το Ορκ με τις λιγοτερες ψηφους... γιατι
καθε ορκ αξιζει!


Nepenthe έγραψε:
εγώ ψήφισα barbarossa και ήμουν και ο δέκατος οπότε
κομπλέ ειμαστε...


Δώστε και σε μενα ρε παιδιά ενα feedback για το τι πρεπει να κάνω στην μινιατούρα μου για να κερδισω την ψήφο σας την επόμενη φορα PL1, Aphelion Vs Barbarossa Icon_wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
h34dnotf0und
Arch Spammer
Arch Spammer
h34dnotf0und


Αριθμός μηνυμάτων : 2002
Ηλικία : 45
Registration date : 06/10/2008

PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΤρι 08 Ιουν 2010, 11:33

Παράθεση :
Είναι το 4ο Ορκ που βάφω για βιτρίνα και για τον στρατό μου εχω βάψει 33 ως τώρα (είναι σκόρπια στο painting and modeling.)

Έ άλλο 1 και άλλο 33, κάτι θα σκάμπαζα παραπάνω αν είχα βαψει τόσα.

Παράθεση :
Δώστε και σε μενα ρε παιδιά ενα feedback για το τι πρεπει να κάνω στην μινιατούρα μου για να κερδισω την ψήφο σας την επόμενη φορα

Να καλλιεργήσεις μια sexy κόκκινη γενειάδα! pirat
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.demonicpigeon.com
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL1, Aphelion Vs Barbarossa Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Aphelion Vs Barbarossa   PL1, Aphelion Vs Barbarossa I_icon_minitimeΤρι 08 Ιουν 2010, 11:33

χε χε μη μασάς ρε. απλά βάφε όσο καλύτερα μπορείς !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
PL1, Aphelion Vs Barbarossa
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» PL2, Barbarossa Vs Elhion
» Aphelion`s Lab
» PL2, Aphelion Vs Pyrforos
» PL.18 Aphelion Vs Kiour
» PL3, Aphelion Vs Kiour_gr

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Painting and Modelling :: GWF Online Competitions :: Painters League Board-
Μετάβαση σε: