Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
PL6, Aphelion Vs Kiour_gr 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 PL6, Aphelion Vs Kiour_gr

Πήγαινε κάτω 
+16
Darthmitsos
BiG GoBBo
Ignii
Nepenthe
Abducted47
Samanos
Johneleos
Trollzor
Asarnil the Dragonlord
spree7
kiour_gr
Aramil Sair Sianontel
aphelion
Laskoulas
e-R4G3R
admin
20 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Ποια συμμετοχή σας άρεσε περισσότερο?
Aphelion
PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_vote_lcap45%PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_vote_rcap
 45% [ 24 ]
Kiour_gr
PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_vote_lcap55%PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_vote_rcap
 55% [ 29 ]
Σύνολο Ψήφων : 53
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
admin
Arch Spammer
Arch Spammer



Αριθμός μηνυμάτων : 3165
Registration date : 27/08/2008

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 00:54

Ποιά μινιατούρα από τις 2 που βλέπεται σας αρέσει περισσότερο?

Ο νικητής της ψηφοφορίας θα λάβει 3 βαθμούς για το Painters League ενώ, για κάθε 10 ψήφους που κερδίζει μια μινιατούρα, θα λαμβάνει και 1 βαθμό στο Painters League ο συμμετέχοντας.

Με αλφαβιτική σειρά λοιπόν

Aphelion
PL6, Aphelion Vs Kiour_gr E2de8ba6

Kiour_gr
PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Orkcommando


Έχει επεξεργασθεί από τον/την elhion στις Δευ 06 Δεκ 2010, 15:01, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
e-R4G3R
Hero
Hero
e-R4G3R


Αριθμός μηνυμάτων : 560
Registration date : 04/12/2009

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 09:14

Πολύ καλά και τα δύο !!!!....καμία σχέση με τα υπόλοιπα....(no offense!)

Tώρα μεταξύ των δύο ψήφισα το πρώτο γιατί του ταιριάζει καλύτερα η πιο dark παλέτα και γιατί το δέρμα του Ork που και στις δύο περιπτώσεις είναι το 50% της μινιατούρας είναι καλύτερο κατά την γνώμη μου και τα γούστα μου από του Kiour(δεν μου αρέσει να είναι τόσο glossy οι σκιές πάνω με ματ επιφάνειες...ή όλα gloss ...ή τίποτα)...τα goggles είναι to simple(έχω skaven δεν βάφω πολύ καλά και ασχολούμε αρκετά περισσότερο στα 500 που έχω βάψει μέχρι τώρα πάνω σε jezails,engineers,globadiers,special characters etc...εδώ ήθελε gloss) το ίδιο και η παλαίωση στο μέταλλο... κατά τα άλλα η δεύτερη μινιατούρα έχει τρομερό ύφασμα στο παντελόνι(τα κόκκινα έχουν το ίδιο θέμα με το δέρμα) και την απίστευτη πραγματικά (Nuka) Cola-Grenade....

Η πάνω έχει πολύ καλή παλαίωση στα μέταλλα καλό texture στα υφάσματα...αλλά η φιάλη δεν βγαίνει πολύ ρεαλιστική κατά την γνώμη μου Aphelion...θα έπρεπε να ήταν πιο δεμένα μεταξύ τους το υγρό με το χρώμα της φιάλης καθώς και να υπήρχε μια γυαλάδα στο κάτω μέρος της πάνω από το υγρό και όλο να ήταν περασμένο gloss βερνίκι....γνώμη μου πάντα...ααα και το άσπρο μέρος της σου έχει στακαρει το χρώμα...


Aphelion λοιπόν ...αλλά οριακά....έχε τον νου σου Κώστα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://barlasvagelis.awardspace.info
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 09:17

Τρομερες ιδεες και σουπερ βαψιμο...
οριακα υπερ της Coca Cola Molotof Razz !!! (αν ητανε και ζερο θα εσπερνε )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 09:31

Η μητερα των μαχων Very Happy

+1 σε μενα γιατι ειναι πιο clean cut βαψιμο, τα highlights ειναι πιο λεια, 3 freehand και αν δεν ψηφίσω τον γιατρό θα με μαζέψουν οι νοσοκομες του ερυθρου κοκκαλου, που δεν φανταζομαι ποσο κουκλες ειναι!

ΥΓ= Για να θαψω και λιγο τον Κιουρ....μεταξυ μας ομως...εχει ξεχασει να κανει πρασινο το κατω χειλος που πεταγεται απο την σκισμενη μασκα
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
e-R4G3R
Hero
Hero
e-R4G3R


Αριθμός μηνυμάτων : 560
Registration date : 04/12/2009

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 09:45

ααα...και μια ιδέα για την επόμενη φορά ...Aphelion θα ήταν γμτο αν το χέρι του φαινόταν μέσα από την φιάλη με προοπτική....αν μπορέσεις να το κάνεις σε κάτι αντίστοιχο θα σε παραδεχτώ(χμμ...για άλλη μια φορά...lol)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://barlasvagelis.awardspace.info
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 10:05

e-R4G3R έγραψε:
ααα...και μια ιδέα για την επόμενη φορά ...Aphelion θα ήταν γμτο αν το χέρι του φαινόταν μέσα από την φιάλη με προοπτική....αν μπορέσεις να το κάνεις σε κάτι αντίστοιχο θα σε παραδεχτώ(χμμ...για άλλη μια φορά...lol)

Κομμάτι κέηκ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
e-R4G3R
Hero
Hero
e-R4G3R


Αριθμός μηνυμάτων : 560
Registration date : 04/12/2009

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 10:50

...αααα...και τι γίνεται με τους δράκους στην υπογραφή σου...ποιος είσαι τελικά?... ο Will Ferrell στο re-make του Starksy & Hutch?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την e-R4G3R στις Πεμ 11 Νοε 2010, 12:18, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://barlasvagelis.awardspace.info
e-R4G3R
Hero
Hero
e-R4G3R


Αριθμός μηνυμάτων : 560
Registration date : 04/12/2009

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 10:52

ένα άλλο θετικό είναι ότι η φώτο του aphelion έχει λιγότερα(ίσως και καθόλου) φίλτρα στο photoshop....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://barlasvagelis.awardspace.info
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 10:58

e-R4G3R έγραψε:
ένα άλλο θετικό είναι ότι η φώτο του aphelion έχει λιγότερα(ίσως και καθόλου) φίλτρα στο photoshop....

Δεν ξερω να φωτοσοπιαζω ρε γμτ. Το εχω βαλει το προγραμμα και απλα χανομαι καθε φορα που το ανοιγω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aramil Sair Sianontel
Spamlord
Spamlord
Aramil Sair Sianontel


Αριθμός μηνυμάτων : 1664
Ηλικία : 41
Τόπος : coming...
Registration date : 22/10/2008

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 11:11

aphelion έγραψε:
e-R4G3R έγραψε:
ένα άλλο θετικό είναι ότι η φώτο του aphelion έχει λιγότερα(ίσως και καθόλου) φίλτρα στο photoshop....

Δεν ξερω να φωτοσοπιαζω ρε γμτ. Το εχω βαλει το προγραμμα και απλα χανομαι καθε φορα που το ανοιγω.

lol...εγώ δεν το έχω καθόλου... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 46
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 11:36

aphelion έγραψε:
Η μητερα των μαχων Very Happy

+1 σε μενα γιατι ειναι πιο clean cut βαψιμο, τα highlights ειναι πιο λεια, 3 freehand και αν δεν ψηφίσω τον γιατρό θα με μαζέψουν οι νοσοκομες του ερυθρου κοκκαλου, που δεν φανταζομαι ποσο κουκλες ειναι!

ΥΓ= Για να θαψω και λιγο τον Κιουρ....μεταξυ μας ομως...εχει ξεχασει να κανει πρασινο το κατω χειλος που πεταγεται απο την σκισμενη μασκα
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Καταρχην ψηφισα Aphelion, οχι γιατι θεωρω καλυτερη την μινιατουρα του αλλα επειδη ειναι ο συναγωνιζομενος μου. Το κανω συνηθως αυτο απο το να ψηφιζω τον εαυτο μου και να ευλογο τα γενια μου.
Ουτε βρωμιζω την συμμετοχη του αντιπαλου μου.
Μολις ειδες οτι μπορει να το χασεις βγηκες να δισφιμισεις την μινιατουρα που δεν τις βρηκες ουτε ενα καλο σχολιο.
Νομιζα οτι ειμασταν καλυτεροι απο αυτο.

Το κατω χειλος δεν ειναι κατω χειλος αλλα υφασμα απο την μασκα που εχει σκιστει εξαιτιας του δοντιου που εξεχει.

Εκανες 3 freeehand εκανα 1. Πιο ειναι καλυτερο ομως ?
Το μπουκαλι freehand δεν το πετυχες σωστα. Εκανες ενα σταυρο και εγραψες doc se banner.
Ενω το γεγονος οτι εγραψα coca –cola se 1,5 x 5 χιλιοστα και το πετυχα και ειναι η γαματη nuqe cola ουτε το ανεφερες και ας επαιζες fallout.

Αν θες να πουμε και για βαψιμο τα εργαλια απο κατω απο τα στυθος του τα εβαψες ? γιατι δεν φαινονται καλα.

Οκ το στο ορκ δερμα μου δεν ειναι το καλυτερο μου (λογο χρονου και οικογενειακων προβληματων ,και αλλες δικαιολογιες) αλλα μου αρεσει το στυλ και εχει καλυτερη κινιση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 46
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 11:38

e-R4G3R έγραψε:
ένα άλλο θετικό είναι ότι η φώτο του aphelion έχει λιγότερα(ίσως και καθόλου) φίλτρα στο photoshop....

den exei kanana filtro photoshop, ama den ksereis mhn les malakies se parakalo polu!

Ma milimenoi eiste re pousti moy!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 11:43

Ελα ρε Μητσο τωρα. Ευλογω τα γενια μου γιατι αντιμετωπιζω εσενα και εννοειται πως μονο εσενα φοβαμαι στο φορουμ γιατι εισαι κορυφαιος. Ολα τ'αλλα ειναι περιττα.
Πραγματικα συγνωμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
e-R4G3R
Hero
Hero
e-R4G3R


Αριθμός μηνυμάτων : 560
Registration date : 04/12/2009

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 11:59

Kiour_gr έγραψε:
e-R4G3R έγραψε:
ένα άλλο θετικό είναι ότι η φώτο του aphelion έχει λιγότερα(ίσως και καθόλου) φίλτρα στο photoshop....

den exei kanana filtro photoshop, ama den ksereis mhn les malakies se parakalo polu!

Ma milimenoi eiste re pousti moy!

Καλά χαλάρωσε τα κυβικά σου μεγάλε...(και γράφε Ελληνικά.. Razz )

Η photo σου άνετα θα μπορούσε να έχει blur φίλτρο στο background κάποιο sharpness φίλτρο σε συνδυασμό με πείραγμα παλέτας στα χρώματα και contrast....το γεγονός ότι το background σου δεν είναι μονόχρωμο αποκλείει την περίπτωση το extreme sharpness/contrast της φώτο σου να οφείλετε σε εμπορικό lightbox....(πάω πάσο αν έχεις φτιάξει hand made lightbox με δυνατότητα mesh background...αν το έχεις κάνει μπράβο και κάνε κάνα ποστ να δούμε πώς το έφτιαξες)....και φυσικά η άλλη περίπτωση είναι να έχεις την καλύτερη DSLR/ SLR κάμερα που κυκλοφορεί με πολύ καλό macro φακό και να ξέρεις να την χρησιμοποιείς με τρίποδο και τηλεχειρισμό σε πολύ μεγάλη έκθεση ...αν και πάλι θα χρειάζονταν κάποιου τύπου lightbox....

Όπως καταλαβαίνεις η απλή λογική λέει ότι το πιο εύκολο είναι για το παραπάνω αποτέλεσμα photoshop,contrast και color twik μαζί με ένα δυο απλά φίλτρα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://barlasvagelis.awardspace.info
e-R4G3R
Hero
Hero
e-R4G3R


Αριθμός μηνυμάτων : 560
Registration date : 04/12/2009

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 12:11

xmmm....αλουμινόχαρτο?....λες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://barlasvagelis.awardspace.info
spree7
Hero
Hero
spree7


Αριθμός μηνυμάτων : 592
Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΙΚΑΙΑ
Currently Playing : WHFB
Registration date : 03/01/2009

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 12:29

αν και ειμαι ο πλεον ασχετος να κρινω μινιατουρες απλα θα πω οτι ψηφισα αφελιον μετα απο πολυωρη σκεψη λογω του οτι η μινιατορα παραπεμπει ποιο πολυ στην πραγματικοτητα βαση χρωματων....
στην αρχη εντυπωσιαστηκα απο του κιουρ και ειδικα απο την coka cola!!!
εξαιρετικη δουλεια και απο τους 2 με διαφορα οτι καλυτερο και ποιο ανταγωνιστικο εχει παρουσιαστει μεχρι σημερα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 46
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 12:51

επισης θα μπορουσα να ειχα πληρωσει καποιον να μου το βαψει

επισης θα μπορουσα να ειχα κανει download την φωτο απο το net και να λεω πως το εβαψα εγω.
Τα Θα πολλα... η ουσια οτι χωρις να ξερεις (εμενα ή την δουλεια μου) απο μια φωτεινη τραβηγμενη φωτο και αεροθεωρια υπονοεις οτι χρισημοποιω φιλτρα για να αλοιωσω και βελτιωσω τα αποτελεσμα μου.



Παλι λαθος εισαι για το lightbox, εμπορικοτατο lightbox
εχω μια ασχετη φωτο εδω
PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Picture047
to background τυπομενο , κολημενο στο lightbox με blue tag.

H καμερα μου αυτη
PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Canon-PowerShot-A650

και 2 λαμπες
τετοιες http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/4310837/Trail/searchtext%3EDESK+LAMP.htm

ενοχος!! που χρησιμοποιησα 2 λαμπες, lightbox, μια σελιδα χαρτι, ενα καπακι μαυρου σπραυ και blue-tag

Συγνωμη για τα greeklish ειμουν σε ξενο pc.

@ Aphelion: its ok man i still love you.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 12:57

Re xalaroste ρε μλκα Μπαρλα αμεσως να χωθεις με συνωμοσιες ΑΡΕΑ 52 :p

Και οι 2 , αφελιον κιου , ειναι πολυ καλοι βαφεις και χοντρουλιδες
αρα ???????

ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ !


και εσεις τα 2 κολοζωα μη μαλωντε οταν αδελφιζετε ετσι (ι στιλ λοβ γιου) ειστε πιο ροζ και κυριλε !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
e-R4G3R
Hero
Hero
e-R4G3R


Αριθμός μηνυμάτων : 560
Registration date : 04/12/2009

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 13:23

Ok...πάντως από ότι είδες δεν είμαι άσχετος και λέω μλκιες όπως είπες για αυτόν τον λόγο....μπορεί να τις λέω γιατί στην Ελλάδα δεν ξέρω σχεδόν κανένα να χρησιμοποιεί lightbox και σε συνδυασμό ότι τυχαίνει να ξέρω από photoshop και λίγο από φωτογραφία, το αποτέλεσμα της φώτο σου παρέπεμπε εκεί....τώρα όπως είπα αν χρησιμοποιείς ένα καλό lightbox έστω και σε συνδυασμό με την παραπάνω above average camera (λογικά στο timer...δεδομένου ότι από όσο ξέρω η συγκεκριμένη δεν έχει remote ούτε σε extra)....πάω πάσο και ναι θα μπορούσε με κάποιες συνθήκες να βγει το αποτέλεσμα...


Καταλάβατε λοιπόν γιατί μέχρι τώρα απλά ψήφιζα και δεν το δικαιολογούσα....είναι λιγότερο ψυχοφθόρο για εμένα και αυτούς που το διαβάζουν....lol
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://barlasvagelis.awardspace.info
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 13:33

Ερωτηση:
Αν μια φωτο εχει υποστει τοση επεξεργασια απο photoshop τοτε αν καποιος την λαβει προς επεξεργασια για αναδημοσιευση δεν θα βγαινει "καμμενη"? Ή εχει σχεση αποκλειστικα το προγραμμα που χρησιμοποιει αυτος που την παραλαμβανει (ασχετο με το topic μεχρι ενα βαθμο)
erager απαντησε μου σε pm αν ξερεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 13:42

Στο λεξιλογιο μας το Ελληνικο
υπαρχει καμια φραση του τυπου
"Ναι εκανα λαθος " ?
Το να φταει παντα κατι αλλο εκτος απο εμας ειναι κουραστικο

Ο Αφελιον και ο Κιου ειναι απο τους καλητερους βαφεις του φορουμ , συγκεκριμενα πιστευω οτι ο Αφελιον ειναι καλητερος απο τον Κιου (βασικα ειναι καλητερος απο ολους, αλλα ειναι προσωπικη εκτιμηση)...
δε νικαει ομως παντα ο καλητερος βεβαια ετσι εδω ο Κιου στα ματια μου τα (ασχετα με ζωγραφικη) εκανε αυτο το κολπο με την κοκα κολα και με εντυπωσιασε , ολα καλα
αυτο δε σημαινει οτι ειναι καλητερος απο τον Αφελιον η απο καποιων αλλο.
Αλλα απο αυτο το υποκειμενικο σημειο κρισης (του καθενος) να φτανουμε , σε συνομωσιες ελεοσα !
Στο μυαλο μου ειναι πολλοι καλοι και οι 2 , γιατι να δηλητηριαζουμε το φορουμ με @@ ?
Το εχει αναγκη αυτο το paint contest ?
Εγω το θελω αγνο ...

Ειληκρηνα απαντηστε μου ...


καλα κανω και παιζω μονο μαχουλες Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 13:44

Strangely enough, ψηφίζω Κιούρ! Ωραίες γραμμούλες στο δέρμα Smile

Aphe, αυτός είναι από τα "non GT award" orks που μου έλεγες? Πολύ γαμάτος αν είναι έτσι Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
e-R4G3R
Hero
Hero
e-R4G3R


Αριθμός μηνυμάτων : 560
Registration date : 04/12/2009

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 13:47

Παράθεση :
καλα κανω και παιζω μονο μαχουλες Razz

...ναι γιατί το κάνεις από επιλογή!....αν ήθελες μπορούσες να γίνεις ο καλύτερος painter!(ίδιες πιθανότητες με τον Μαρτάκη να γίνει τραγουδιστής και τον Κικίλια περιφερειάρχης Αττικής...αλλά έλα μου ντε που σε αυτήν την χώρα όλα είναι δυνατά!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://barlasvagelis.awardspace.info
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 13:48

Οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

ε οχι να με παρομοιαζεις με τον Κικιλια !!!

ΦΦΣ !

Μπαρλα αυτο δε θα στο συχωρεσω ΠΟΤΕ ! :p
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
e-R4G3R
Hero
Hero
e-R4G3R


Αριθμός μηνυμάτων : 560
Registration date : 04/12/2009

PL6, Aphelion Vs Kiour_gr Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL6, Aphelion Vs Kiour_gr   PL6, Aphelion Vs Kiour_gr I_icon_minitimeΠεμ 11 Νοε 2010, 13:55

O Μαρτάκης βλέπω δεν σε πείραξε.....lol
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://barlasvagelis.awardspace.info
 
PL6, Aphelion Vs Kiour_gr
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Aphelion`s Lab
» PL2, Aphelion Vs Pyrforos
» PL.18 Aphelion Vs Kiour
» PL3, Aphelion Vs Kiour_gr
» PL.19 Aphelion Vs Giannis

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Painting and Modelling :: GWF Online Competitions :: Painters League Board-
Μετάβαση σε: