Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
PL1, Big Gobbo Vs Yria 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 PL1, Big Gobbo Vs Yria

Πήγαινε κάτω 
+9
Yria
ToPaxyGourouni
h34dnotf0und
Laskoulas
Khar Vader
Abducted47
BiG GoBBo
Trollzor
admin
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

η ψήφος μου πάει στον...
Big Gobbo
PL1, Big Gobbo Vs Yria I_vote_lcap61%PL1, Big Gobbo Vs Yria I_vote_rcap
 61% [ 23 ]
Yria
PL1, Big Gobbo Vs Yria I_vote_lcap39%PL1, Big Gobbo Vs Yria I_vote_rcap
 39% [ 15 ]
Σύνολο Ψήφων : 38
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
admin
Arch Spammer
Arch Spammer



Αριθμός μηνυμάτων : 3165
Registration date : 27/08/2008

PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 01:18

Ποιά μινιατούρα από τις 2 που βλέπεται σας αρέσει περισσότερο?

Ο νικητής της ψηφοφορίας θα λάβει 3 βαθμούς για το Painters League ενώ, για κάθε 10 ψήφους που κερδίζει μια μινιατούρα, θα λαμβάνει και 1 βαθμό στο Painters League ο συμμετέχοντας.

Με αλφαβιτική σειρά λοιπόν!

1) Big Gobbo
PL1, Big Gobbo Vs Yria 020-1

2) Yria
PL1, Big Gobbo Vs Yria Chaossorcerer

vote μέχρι την Κυριακή 13/6!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Elhion στις Δευ 14 Ιουν 2010, 01:32, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 12:28

Ώωωωω ντέρμπυ! Την έριξα στον gobbo, αν και μικρή φωτό, μου φαίνεται πιό compact το βάψιμο και τα στάδια.
Η Yria το έχασε για μένα στην πανοπλία (Midnight // Gold)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 12:30

ρε παιδιά και μετά λέμε για τισ δικές μου φωτό. μα τι φωτό είναι αυτή ωρέ μπιγκ γκόμπο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BiG GoBBo
Arch Spammer
Arch Spammer
BiG GoBBo


Αριθμός μηνυμάτων : 3579
Ηλικία : 36
Registration date : 01/09/2008

PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 12:36

το ξέρω είναι μικρή...αλλά δυστυχώς αυτή είχα μόνο...και το μοντελο είναι Αθήνα...εν το μεταξύ έστειλα 2 κολλητές pics και ο Νίκος έβαλε τη μια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 12:40

τελος πάντων φαίνεται πολύ καλή u got my vote! ωραία και του ύρια, το σπαθάκι μαμεί είμαι και λάτρης του ζίντσ αλλά θεωρώ εκ πρώτοις ότι η δικιά σου είναι πιο δουλεμένη. ελπίζω μια κανονική φωτό να μη με διαψέυσει!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
admin
Arch Spammer
Arch Spammer



Αριθμός μηνυμάτων : 3165
Registration date : 27/08/2008

PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 12:43

BiG GoBBo έγραψε:
το ξέρω είναι μικρή...αλλά δυστυχώς αυτή είχα μόνο...και το μοντελο είναι Αθήνα...εν το μεταξύ έστειλα 2 κολλητές pics και ο Νίκος έβαλε τη μια...

Δεν είμαι ο κακός μην μου ρίχνεις ευθύνες... Απλά είναι κανονισμός, τα 'παμε αυτά! (ΜΙΑ ΦΩΤΟ!!!).

Πάντως όντως φαίνεται αρκετά δουλεμένη η μινιατούρα σου και κρίμα που δεν είχες καλύτερη φωτό να την αναδείξεις!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 12:45

και με μικρη φωτο μπροστα εισαι !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BiG GoBBo
Arch Spammer
Arch Spammer
BiG GoBBo


Αριθμός μηνυμάτων : 3579
Ηλικία : 36
Registration date : 01/09/2008

PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 12:45

Elhion έγραψε:
BiG GoBBo έγραψε:
το ξέρω είναι μικρή...αλλά δυστυχώς αυτή είχα μόνο...και το μοντελο είναι Αθήνα...εν το μεταξύ έστειλα 2 κολλητές pics και ο Νίκος έβαλε τη μια...

Δεν είμαι ο κακός μην μου ρίχνεις ευθύνες... Απλά είναι κανονισμός, τα 'παμε αυτά! (ΜΙΑ ΦΩΤΟ!!!).

Πάντως όντως φαίνεται αρκετά δουλεμένη η μινιατούρα σου και κρίμα που δεν είχες καλύτερη φωτό να την αναδείξεις!!!

δλδ αν στην δώσω ενα αρχείο( σα κολάζ) θα τη βάλεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 12:57

Elhion έγραψε:
BiG GoBBo έγραψε:
το ξέρω είναι μικρή...αλλά δυστυχώς αυτή είχα μόνο...και το μοντελο είναι Αθήνα...εν το μεταξύ έστειλα 2 κολλητές pics και ο Νίκος έβαλε τη μια...

Δεν είμαι ο κακός μην μου ρίχνεις ευθύνες..!

πάμε, γι αυτό μη μου ρίχνεις ευθύνεεεεεεεεεεεεεεεεςςςςς, εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος....ώπα μεράκλωσαααααα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Abducted47
Spamlord
Spamlord
Abducted47


Αριθμός μηνυμάτων : 1589
Ηλικία : 43
Τόπος : Into the Abyss
Currently Playing : D3 + LOL
Registration date : 24/11/2008

PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 13:48

Psifisa Yria mono kai mono pou ekatse kai ekane merikes fotos tis prokopis.
Kai gia auto tha kano kriti mono sthn Yria.

To xruso einai arketa flat kai dixnei na min exei vathos/skies.
Protino na kaneis ena basecoat me 50/50 scorched brown kai shinning gold, ena puple wash kai meta shining gold kai teleutaio highlight stis akres 50/50 shining gold kai mithril silver.

Oso gia to cloth moiazei na einai sprayed aspro to modelo opote pires to purple wash kai meta ekanes highlight me aspro.
Tha protina ena basecoat me foundation purple ena purple wash kai apo ekei na kaneis foundation puple kai stadiaka aspro (h bleach bone) mexri na ftaseis sto asrpo (h bleach bone)

Sto pistoli tha erixne ligo akoma mauro wash kai sto spathi tou keraunous tha ekana allo ena highlight.

Happy Painting! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 14:24

BigGobbo ftw!

Fantasy Orc VS 40K φαραώ (?) = ... Θέλει και ρώτημα; Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 14:29

Yria ....
Poli orea xromata me kerdisane ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 14:30

@ ogyron

Ta lefta asta sto magazi

thanks




Y/G Oups de to estila mms ?Razz

lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
h34dnotf0und
Arch Spammer
Arch Spammer
h34dnotf0und


Αριθμός μηνυμάτων : 2002
Ηλικία : 45
Registration date : 06/10/2008

PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 15:28

Abducted47 έγραψε:
Psifisa Yria mono kai mono pou ekatse kai ekane merikes fotos tis prokopis.
Kai gia auto tha kano kriti mono sthn Yria.

+1. Το έριξα και γω στην Yria.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.demonicpigeon.com
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 15:43

ψηφισα Yria γιατι μπορει και ανεχεται τον Ogyon (η πιο ακυρη δικαιολογια ever LOL)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 15:46

εχει καταντήσει διαγωνισμός συμπάθειας. γιατί δεν βάζετε φωτος των συμμετασχόντων να τελεύουμε? χε χε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
admin
Arch Spammer
Arch Spammer



Αριθμός μηνυμάτων : 3165
Registration date : 27/08/2008

PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 15:54

Flames sketo έγραψε:
εχει καταντήσει διαγωνισμός συμπάθειας. γιατί δεν βάζετε φωτος των συμμετασχόντων να τελεύουμε? χε χε

Όπως το δει κανείς... εγώ πάντως βλέπω 6 όμορφες μινιατούρες και έναν αναβρασμό για να βάψουμε και άλλο.

Στα πάντα μπορείς να είσαι ανταγωνιστικός ή παραγωγικός και τα πάντα μπορείς να τα μετράς έτσι. ΙΜΟ ας βγω τελευταίος αρκεί στο τέλος των 12 αγωνιστικών να έχουμε όλοι οι συμμετέχοντες από 12 όμορφες μινιατούρες και βεβαίως πολλούς συμμετέχοντες Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 15:57

τοτε ρε φλαμες θα λεγοταν "amIhotorNot" ο διαγωνισμος ΧΑΧΑΧΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ToPaxyGourouni
Spamlord
Spamlord
ToPaxyGourouni


Αριθμός μηνυμάτων : 1889
Ηλικία : 39
Registration date : 09/12/2008

PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 16:08

Yria γιατί το μοντέλλο του πήγε πολύ προς Tomb King στα χρώματα και μέτρησε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 16:10

Corum έγραψε:
τοτε ρε φλαμες θα λεγοταν "amIhotorNot" ο διαγωνισμος ΧΑΧΑΧΑ

εκεί σας έχω όλους ρε! this is spartaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa γαμώ τα 6 pack μου χε χε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 16:35

ε κοιτα λογικο ειναι να ψηφιζεις και λιγο με υποκειμενικα κριτηρια . αλλωστε εγω προσοπικα δεν ειμαι αντικειμενικος κριτης γιατι δεν εχω ματι ζωγραφου.Και εντυπωσιαζομε απο κατι που στα ματια ενος εμπειρου βαφεα θα επερνε χαμηλη βαθμολογια,ομως ετσι ψηφιζω , οταν το κανω.Ισως κανεις μας να μην ειναι αντικειμενικος κριτης,να μη γινετε απο εμας , γιατι απαιτει επαγγελματισμο και μια επιτροπη με γνωσεις ΒΑΨΙΜΑΤΟΣ και το πραμα παει μετα πολυπλοκα.
Την Υρια πχ δε την ξερω μια φορα την εχω δει μαζι με τον Ογκυρον στο μαγαζι (ειναι αιρετικοι , παιζουνε 40Κ) , αντιθετα με τον Γκοβο εχουμε φαει ψωμι και αλατι , ειναι σαν "αδελφος" μου (literly καποιες φορες Lol) αν ητανε ψηφος συμπαθειας αυτον θα εβαζα,
απλα της Υρια μου αρεσε πολυ το χρωμα ενω του Γκομπο ειναι σα να βλεπω γραμματοσημο.
Και νομιζω το λαστ για οσους βαφετε πρεπει να σας νοιαζει η βαθμολογια, δε παιζετε μαχες , ζωγραφιζετε (Ι5 ΟΛΟΙ ΡΕ ! :p)


Οπως λεει και ο Ελχιον +1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 16:37

Ισως να βαζατε μια επιτροπη πχ απο ατομα που οντος ξερουνε να μετρησουνε μια μινιατουρα , τι πως και γιατι αξιζει ή μη.

πχ Αφελιον , Κιου , Φλαμς κτλ (τυχαια ονοματα) και να παιζουνε ρολο και αυτοι στους ψηφους.Πχ να μετρα παραπανω η δικη τους η να προσμετρουντε κτλ
δηλαδι "κριτικι επιτροπη + κοινο = τελικη ψηφος " με καποιο συστημα,
Απο την αλλη ισως αυτο να χαλαγε και την μαγεια και αγνοτητα του διαγωνσιμου
Dunno ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 17:10

ρε φίλε προς τιμήν σου που τα λες όλα αυτά και πάνω κάτω τα ξέρουμε όλοι και στην τελική ισχύουν κιόλας και αν θες ίσως το ίδιο να κανα και εγώ. απλά το όλο σύστημα είναι λίγο ας το πούμε μη στεγανό και γι αυτό το "σνομπάρω" σε ότι αφορά στη συμμετοχή ΚΑΙ ΜΟΝΟ. ξέρεις είναι πολύ ασχημο συναίσθημα νιώθεις ότι αδικήθηκες επειδή ας πούμε δεν είχες βάθος στο ...φαν κλάμπ! τέλος πάντων έτσι είναι η ζωή, ότι δεν σε εκφράζει δεν το "αγκαλιάζεις" δεν τρέχει κάτι. στη τελική εδώ ο κόσμος χάνεται και εγώ αμπελοφιλοσοφώ!
ομως μήπως είναι 2 much να μαστε οπαδοί ή να "σπρώχνουμε τους δικούς μας" παντού? ακόμα και στις φιγούρες? ε δε νομίζω ρε γμτο ο όγκυον πχ να στράβωνε αν δεν ΄ψήφιζεσ την δικιά του (σόρυ μαν δεν ήξερα ότι το Υρια είναι κοπέλα, μπράβο της που ασχολείται σούπερ καλό για το χόμπυ μια ελληνίδα "ανια") ή ο ελχιον αν ψηφίζατε του κίουρ, σιγά ρε! τέλος πάντων θα σου αφιερώσω αύριο ένα ιππότη της εμπάιρ να ψαρώσεις! με είχες πωρώσει που είπες "ο κάος νάιτ να κωλώνει μπροστά στον ιππότη του εσ. κύκλου" και είπα να τους κάνω ούλτρα ψαρωτικούς ! καλός απόγευμος (ξέρω και ισπανικά)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 17:17

Μα για αυτο το γραφω γιατι ,πρεπει να αντιμετοπιζετε το θεμα πιο χαλαρα.
Παντως τον Ελχιον χεσμενο τον εχω με τον Κιου μιλαω καθε μερα στο Skype Razz χαχα !
Αν ηθελα να ψηφισω φιλο , θα ψηφιζα ΒαζελοΓκομπο. Νομιζω δεν ειναι θεμα Φαν Κλαμπ ειναι θεμα τι σου αρεσει περισοτερο, φυσικα και αν το εχει κανει και κολητος επηρεαζεσε σιγουρα,αλλα ,και εκει καταληγω ΟΛΟΙ ΦΙΛΟΙ μας ειναι ! οχι κλαμπ και στο βαψιμο ελεοσα !
Ετσι πρεπει να το βλεπετε !!!

Τυχαιο ? Δε νομιζω !

Αντε να μας ψαρωσεις !
Θελω Ιπποτη οε οε οε !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yria
Knight
Knight
Yria


Αριθμός μηνυμάτων : 484
Registration date : 30/04/2009

PL1, Big Gobbo Vs Yria Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 17:56

Abducted47 έγραψε:

To xruso einai arketa flat kai dixnei na min exei vathos/skies.
Protino na kaneis ena basecoat me 50/50 scorched brown kai shinning gold, ena puple wash kai meta shining gold kai teleutaio highlight stis akres 50/50 shining gold kai mithril silver.

Oso gia to cloth moiazei na einai sprayed aspro to modelo opote pires to purple wash kai meta ekanes highlight me aspro.
Tha protina ena basecoat me foundation purple ena purple wash kai apo ekei na kaneis foundation puple kai stadiaka aspro (h bleach bone) mexri na ftaseis sto asrpo (h bleach bone)

Sto pistoli tha erixne ligo akoma mauro wash kai sto spathi tou keraunous tha ekana allo ena highlight.

Happy Painting! Smile

σ ευχαριστω για τις συμβουλες σου, οντως το χρυσο φαινεται φλατ κ αυτο γιατι αρκεστηκα στο να βαλω απλα ενα χρωμα ενα κοκκινο wash και να κανω highlight στις ακρες.

το cloth με ειχε παιδεψει πολυ το ατιμο μιας κ ηθελα να βαψω την μινι οπως της gw κ δεν ειχα ιδεα πως να το κανω, την εβαψα γυρω στις 3-4 φορες για να το πετυχω αλλα η μεθοδος μου ηταν τελειως διαφορετικη απο αυτη που μου προτεινεις (thnx κ παλι θα την εφαρμοσω την επομενη φορα) μιας κ ειχα βαλει μαυρο σπρευ κ μετα εβαψα την "φουστα" λευκη κ μετα εβαλα ολη την σκιαση κ το fading του μπλε στο ρουχο (δεν χρησιμοποιησα καθολου wash εδω μιας κ δεν με βολευε).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
PL1, Big Gobbo Vs Yria
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» 5th competition BiG GoBBo mounted ( gobbo on sguigyyyy)
» PL3.3 Big Gobbo Vs Logos!
» PL3.4 Elhion Vs Big Gobbo
» PL2, Tzortz Vs Yria
» PL3, Yria Vs Pyrforos

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Painting and Modelling :: GWF Online Competitions :: Painters League Board-
Μετάβαση σε: