Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 PL1, Big Gobbo Vs Yria

Πήγαινε κάτω 
+9
Yria
ToPaxyGourouni
h34dnotf0und
Laskoulas
Khar Vader
Abducted47
BiG GoBBo
Trollzor
admin
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

η ψήφος μου πάει στον...
Big Gobbo
PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_vote_lcap61%PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 61% [ 23 ]
Yria
PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_vote_lcap39%PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 39% [ 15 ]
Σύνολο Ψήφων : 38
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Abducted47
Spamlord
Spamlord
Abducted47


Αριθμός μηνυμάτων : 1589
Ηλικία : 43
Τόπος : Into the Abyss
Currently Playing : D3 + LOL
Registration date : 24/11/2008

PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 18:15

Yria έγραψε:
Abducted47 έγραψε:

To xruso einai arketa flat kai dixnei na min exei vathos/skies.
Protino na kaneis ena basecoat me 50/50 scorched brown kai shinning gold, ena puple wash kai meta shining gold kai teleutaio highlight stis akres 50/50 shining gold kai mithril silver.

Oso gia to cloth moiazei na einai sprayed aspro to modelo opote pires to purple wash kai meta ekanes highlight me aspro.
Tha protina ena basecoat me foundation purple ena purple wash kai apo ekei na kaneis foundation puple kai stadiaka aspro (h bleach bone) mexri na ftaseis sto asrpo (h bleach bone)

Sto pistoli tha erixne ligo akoma mauro wash kai sto spathi tou keraunous tha ekana allo ena highlight.

Happy Painting! Smile

σ ευχαριστω για τις συμβουλες σου, οντως το χρυσο φαινεται φλατ κ αυτο γιατι αρκεστηκα στο να βαλω απλα ενα χρωμα ενα κοκκινο wash και να κανω highlight στις ακρες.

το cloth με ειχε παιδεψει πολυ το ατιμο μιας κ ηθελα να βαψω την μινι οπως της gw κ δεν ειχα ιδεα πως να το κανω, την εβαψα γυρω στις 3-4 φορες για να το πετυχω αλλα η μεθοδος μου ηταν τελειως διαφορετικη απο αυτη που μου προτεινεις (thnx κ παλι θα την εφαρμοσω την επομενη φορα) μιας κ ειχα βαλει μαυρο σπρευ κ μετα εβαψα την "φουστα" λευκη κ μετα εβαλα ολη την σκιαση κ το fading του μπλε στο ρουχο (δεν χρησιμοποιησα καθολου wash εδω μιας κ δεν με βολευε).

ama sinithos vafeis me mauro sprey tote to simeio pou thes na ginei aspro peraseto me merika xeria apo astronomical grey kai meta vale aspro kai tha piasei pio kala giati to astro grey einai foundation kai einai pio pukto. genikos omos to aspro einai poli koloxroma gia na petixeis kala gia auto poli kanoune me bleach bone h dheneb stone giati einai pio pukta san xromata.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yria
Knight
Knight
Yria


Αριθμός μηνυμάτων : 484
Registration date : 30/04/2009

PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 18:18

Μου αρεσει η μπερτα τα κερατα και αν βλεπω καλα το ροζουλι στα χειλια της μινιατουρας (μου αρεσει πολυ περισσοτερο απο το να ειναι βαμμενα απλα πρασινα). Οποτε εχεις κ την ψηφο μου.

(ασχετο, μπορεις να μεγαλωσεις την αναλυση της στο photoshop για να την κανεις μεγαλυτερη και να ανεβασει αυτη ο elhion εαν δεν υπαρχει προβλημα η εαν θες μου το στελνεις κ την φτιαχνω εγω)

Οσον αφορα σε ψηφους φιλιας κ φαν κλαμπ στους διαγωνισμους, μπορουν απλα οι συμμετοχες να ποσταρονται ανωνυμες απο τον elhion. Ετσι δεν θα γνωριζουμε "ποιον" ψηφιζουμε κ απλα θα ψηφιζουμε την δουλεια που μας αρεσει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 18:19

οποιος πιστευει οτι δεν μπορει να κρινει την ομορφια μιας μινιατουρας ας μην ψηφιζει Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 18:21

re mlka Corum , εγω λεω να μη ψαχνουμε αντεικημενικα κριτιρια σε κατι υποκειμενικο οπως η προσωπικη γνωμη του καθενος ,
οκ δε ξαναφηζω...
Τι τους θελω τους ψοφυς για paint καλα ειμαι στις μαχες :p


I5 OLOI ! :p
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 18:27

Ρε παίδες κουλ ντάουν!

Αντικειμενικά κριτήρια υπάρχουν αλλά εδώ δεν τα παίρνουμε στα σοβαρά! Το έχουμε ξαναπει πως ψηφίζουμε οτι νομίζουμε (ο καθένας με τις γνώσεις του) είναι καλό.

Αυτό που είναι χαζό είναι να ψηφίζεις πχ. μόνο μινιατουρες από τον στρατό που παίζεις ή τον φίλο σου μόνο και μόνο που είναι φίλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 18:35

Nai more to idio leme pano kato
Ouf sxolasa :< ta leme
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BiG GoBBo
Arch Spammer
Arch Spammer
BiG GoBBo


Αριθμός μηνυμάτων : 3579
Ηλικία : 36
Registration date : 01/09/2008

PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 18:40

καλή ξεκούραση..τα λέμε το βράδυ στο LoL Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 19:44

ρε γμτ μια μερα μακρυα απο ΙΝΕΤ κι εχασα το παρτυ?? Επειδη βλεπω οτι το ληξατε, και δεν μου αρεσει, θα αναφερθω στα αντικειμενικα κρητιρια.. Η Yria ψηφισε τον Big Gobbo σε αυτον τον διαγωνισμο. Αυτο δειχνει οτι μαλλον ψηφιζουμε ολοι μας κατα προτιμηση σε προσωπα κλπ?? Απο την αλλη το πρωι (ειχα προσβαση για 10 λεπτα) προσπαθουσα να στειλω π.μ. στον Gobbo να βαλει αλλη φωτο γιατι αυτοακυρωνεται κι ειναι κριμα, μιας και θαμπιζω καλη μινιατουρα στο βαθος, αλλα ο Sever δεν ηθελε/εστελνε/γαμιοταν!!

Οπως και να εχει, στο τελος της γραφης εγω ψηφιζω Laskoulas!!! For the Win!

(συμφωνω απολυτα με το αποτελεσμα που δηλωνει οτι θα εχει ο διαγωνισμος, ο Elhion)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BiG GoBBo
Arch Spammer
Arch Spammer
BiG GoBBo


Αριθμός μηνυμάτων : 3579
Ηλικία : 36
Registration date : 01/09/2008

PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 19:49

ogyon έγραψε:
στον Gobbo να βαλει αλλη φωτο γιατι αυτοακυρωνεται κι ειναι κριμα, μιας και θαμπιζω καλη μινιατουρα στο βαθος

Δεν έχω άλλη foto!!! και το μοντέλο είναι Αθήνα..αμάν απο το πρωί
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 19:59

Laskoulas έγραψε:
re mlka Corum , εγω λεω να μη ψαχνουμε αντεικημενικα κριτιρια σε κατι υποκειμενικο οπως η προσωπικη γνωμη του καθενος ,
οκ δε ξαναφηζω...
Τι τους θελω τους ψοφυς για paint καλα ειμαι στις μαχες :p


I5 OLOI ! :p

μα αυτο εννοουσα ρε ξαδελφε! ολοι ξερουμε να κρινουμε τι μας αρεσει και τι δεν μας αρεσει...

δηλαδη πρεπει να ξερεις να συνθετεις κλασσική μουσική για να σ'αρέσει ο πουτσίνι... ΛΟΛ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 20:19

Corum έγραψε:
Laskoulas έγραψε:
re mlka Corum , εγω λεω να μη ψαχνουμε αντεικημενικα κριτιρια σε κατι υποκειμενικο οπως η προσωπικη γνωμη του καθενος ,
οκ δε ξαναφηζω...
Τι τους θελω τους ψοφυς για paint καλα ειμαι στις μαχες :p


I5 OLOI ! :p

μα αυτο εννοουσα ρε ξαδελφε! ολοι ξερουμε να κρινουμε τι μας αρεσει και τι δεν μας αρεσει...

δηλαδη πρεπει να ξερεις να συνθετεις κλασσική μουσική για να σ'αρέσει ο πουτσίνι... ΛΟΛ!

Corum, σταματα σε παρακαλω.. Λερωνεις το τοπικ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stormcaller
Knight
Knight



Αριθμός μηνυμάτων : 457
Ηλικία : 37
Τόπος : Athens
Registration date : 20/02/2009

PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 07 Ιουν 2010, 22:24

Πολύ ωραίες και τα 2 μοντέλα . Του Gobbo το έχω δει από κοντά και είναι απίστευτο . Της Yria είναι επίσης πολύ καλό ( i like the sword ) , αλλά δεν έχει το ίδιο επίπεδο . Πιστευω οτι τα 3 ζευγάρια που βγήκαν είναι λιγο ''άδικα'' ..... αλλά τι να κάνουμε .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fir3wind
Warrior
Warrior
fir3wind


Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ηλικία : 36
Τόπος : αθηνα
Currently Playing : DDO
Registration date : 27/05/2009

PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 08 Ιουν 2010, 00:54

+fonw me ton prolalisanta
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vabap Bap Bap
Knight
Knight
Vabap Bap Bap


Αριθμός μηνυμάτων : 309
Ηλικία : 38
Τόπος : My own WAAAAAAGH!!!!!!!!
Currently Playing : With my Power Klaw
Registration date : 24/11/2009

PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 08 Ιουν 2010, 02:41

Εγω ψηφισα την Κατερινα γιατι ακομα περιμενω τα HQ μου και φως δεν βλεπω!

Υ.Γ. Αυτη ειναι η πιο αθλια δικαιολογια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 08 Ιουν 2010, 10:50

Elhion έγραψε:
Flames sketo έγραψε:
εχει καταντήσει διαγωνισμός συμπάθειας. γιατί δεν βάζετε φωτος των συμμετασχόντων να τελεύουμε? χε χε

Όπως το δει κανείς... εγώ πάντως βλέπω 6 όμορφες μινιατούρες και έναν αναβρασμό για να βάψουμε και άλλο.

Στα πάντα μπορείς να είσαι ανταγωνιστικός ή παραγωγικός και τα πάντα μπορείς να τα μετράς έτσι. ΙΜΟ ας βγω τελευταίος αρκεί στο τέλος των 12 αγωνιστικών να έχουμε όλοι οι συμμετέχοντες από 12 όμορφες μινιατούρες και βεβαίως πολλούς συμμετέχοντες Wink

εχμ...η μύγα η μύγα!!!!χε χε sat ap ρε καφράκι και συ ξεκόλα με τα "πολιτικάντικα" ας έχουμε 12 όμορφες μινιατούρες κλπ κλπ! αλλά παραδέξου ότι έχεις τη θύρα 7 που σε ακολουθεί πιστά και άσε τα σάπια ρε!!!!!! μα και γω φαν σου είμαι εξάλλου!!!! ουουουουο σάκηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 08 Ιουν 2010, 19:56

Vabap Bap Bap έγραψε:
Εγω ψηφισα την Κατερινα γιατι ακομα περιμενω τα HQ μου και φως δεν βλεπω!

Υ.Γ. Αυτη ειναι η πιο αθλια δικαιολογια

ντρεπομαι που σε συναναστρεφομαι.. Μου εισαι και ορκας.. LOL!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vabap Bap Bap
Knight
Knight
Vabap Bap Bap


Αριθμός μηνυμάτων : 309
Ηλικία : 38
Τόπος : My own WAAAAAAGH!!!!!!!!
Currently Playing : With my Power Klaw
Registration date : 24/11/2009

PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL1, Big Gobbo Vs Yria   PL1, Big Gobbo Vs Yria - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 05 Ιουλ 2010, 18:18

ogyon έγραψε:
Vabap Bap Bap έγραψε:
Εγω ψηφισα την Κατερινα γιατι ακομα περιμενω τα HQ μου και φως δεν βλεπω!

Υ.Γ. Αυτη ειναι η πιο αθλια δικαιολογια

ντρεπομαι που σε συναναστρεφομαι.. Μου εισαι και ορκας.. LOL!

Εγω ψηφισα την Κατερινα γιατι ακομα περιμενω τα HQ μου και φως δεν βλεπω!

Υ.Γ. Μπορει αυτος ο διαγωνισμος να εληξε αλλα εγω τα μοντελα μου ακομα να τα παρω. Προσεξε Κατερινα γιατι θα αλλαξω ψηφο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
PL1, Big Gobbo Vs Yria
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» 5th competition BiG GoBBo mounted ( gobbo on sguigyyyy)
» PL3.3 Big Gobbo Vs Logos!
» PL3.4 Elhion Vs Big Gobbo
» PL2, Tzortz Vs Yria
» PL3, Yria Vs Pyrforos

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Painting and Modelling :: GWF Online Competitions :: Painters League Board-
Μετάβαση σε: