Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 How to: Dark Angel newbie List 750pts

Πήγαινε κάτω 
+5
Samanos
Trollzor
Johneleos
Asarnil the Dragonlord
Watcher in the Dark
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Johneleos
Arch Spammer
Arch Spammer
Johneleos


Αριθμός μηνυμάτων : 3546
Ηλικία : 30
Τόπος : sthn xwra twn mpaokiwn
Currently Playing : dem gaimz
Registration date : 11/05/2010

How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: How to: Dark Angel newbie List 750pts    How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 31 Ιαν 2011, 18:45

Watcher in the Dark έγραψε:

Η αλήθεια βρίσκεται στους Σέξ Πίστολς. Γκέ Γκέ?

wtf????

κοιτα απλα ειναι τα πραγματα παρε μαν για αρχη οτι σου αρεσει και παιξε μαν απλα .....
go have fun with ur army ειναι ισως το βασικοτερο πραγμα στο warhammer
και οχι το ανταγωνιστικο και τα τουρναμεντς αυτα ειναι για οταν θα μαθεις

εγω μαν ειμαι απο σαμο και κατεβαινω αθημα μια με 2 φορες τον χρονο για καποιο τουρνουα και ε ειμαι ακομα νοουμπας
και ας εχω κανονικο στρατο


Υ.Γ. Ογκυον και χρονομαντη γιατι σπαμαρετε εδω ??? :p
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: How to: Dark Angel newbie List 750pts    How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 31 Ιαν 2011, 18:51

JohnELeos έγραψε:



Υ.Γ. Ογκυον και χρονομαντη γιατι σπαμαρετε εδω ??? :p


απλα, βρηκα χωρο να χεσω κι ειπα να το κανω.. bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Overmind
Hero
Hero
Overmind


Αριθμός μηνυμάτων : 806
Ηλικία : 50
Τόπος : Athens
Currently Playing : 40Κ, WoW, Space Hulk, WFB, BFG, Epic 40K, LotR SBG, Necromunda, Gorkamorka, Bloodbowl, Dreadfleet
Registration date : 01/04/2010

How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: How to: Dark Angel newbie List 750pts    How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 31 Ιαν 2011, 18:52

Watcher in the Dark έγραψε:
Υπάρχει πακέτο DA Battleforce???? Εννοείς το Ravenwing Battleforce?


Ίσως να σε ενδιαφέρει το γεγονός ότι, αν και δεν κυκλοφορεί πλέον, υπάρχει ένα τελευταίο DA battleforce στο κεντρικό Fantasy Shop.
Και δεν εννοώ το ravenwing αλλά το παλιό DA battleforce που περιέχει:
5man DA (ρόμπες) command squad, 5man DA (επίσης ρόμπες) bolter squad, 5man Devastator squad + ένα τανκ, rhino/razorback δεν θυμάμαι.
Ίσως περιέχει και κάτι ακόμα, μπορώ να το τσεκάρω αύριο στο μαγαζί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: How to: Dark Angel newbie List 750pts    How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 31 Ιαν 2011, 18:54

Χαχαχαχα Smile

Θα σου κάνω ακόμα μεγαλύτερη χάρη. Θα σου ζητήσω να στείλεις ένα pm κίτρινα και κόκκινα ανθρωπάκια μαζί με το παρόν link του thread, και να τους ζητήσεις να με αποβάλλουν σαν "εριστικό" λόγω του συγκεκριμένου thread. Έστω και ένας να το διαβάσει και να δεί από πού ξεκίνησε, και να μου πεί "εσύ το έκανες", σβήνω το account μου και δεν ξαναμπαίνω, να ηρεμίσουν και όλοι αυτοί οι "καλοί" που δεν πάνε εμένα τον "κακό".

Αλλά έτσι για πλάκα, αν δεν πούν "έκανε μαλακία ο Chrono", σβήνεις το account σου & arrivederci;

Γιατί θυμάμαι ότι, ενώ δεν πιστεύω σε εσένα και στις δυνατότητές σου, και δεν έχω εκφράσει την τελείως αρνητική άποψή μου για σένα & the likes of you, έχω δείξει sportsmanship σε πολλά σημεία και σε έχω στηρίξει σε ότι ήθελες να κάνεις, όσο "άλλοι κακοί του φόρουμ" που με πάνε, γέλαγαν και μου έλεγαν "τί τον βοηθάς αυτόν".

Οπότε περιμένω να δώ το αποτέλεσμα του PM, αλλά είμαι βέβαιος ότι δεν θα το στείλεις, γιατί ούτε εσύ πιστεύεις ότι έχεις έστω και 1 τοις χιλίοις δίκιο... Bet on?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sheran
Knight
Knight
Sheran


Αριθμός μηνυμάτων : 315
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Currently Playing : warhammer 40k warhammer MTG DND
Registration date : 29/09/2010

How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: How to: Dark Angel newbie List 750pts    How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 31 Ιαν 2011, 19:00

Make love and battles no war! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sheran
Knight
Knight
Sheran


Αριθμός μηνυμάτων : 315
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Currently Playing : warhammer 40k warhammer MTG DND
Registration date : 29/09/2010

How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: How to: Dark Angel newbie List 750pts    How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 31 Ιαν 2011, 19:04

Και όταν λέω love δεν εννοω μεταξύ σας! Razz

Αλλά αν και δεν ξέρω κανέναν απο τυς 2 θέλω ogyon στο forum.. convertarei πολυ καλα!Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: How to: Dark Angel newbie List 750pts    How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 31 Ιαν 2011, 19:09

προφανως η παρακληση να μην ασχολεισαι μαζι μου δεν πιανει σε σενα, γιατι εχεις γεννηθει πρηξας. Εαν σε κανει να νιωθεις καλυτερα το να πονταρεις κατι "τοοοοοσο σημαντικο" οσο ενα account σε ενα forum, πραγματικα δεν εχω κανενα προβλημα με το στοιχημα. Απλα επειδη το βρισκω ανουσιο, στειλε το ολο αυτο στον Tzortz, και το αφηνω στο χερι του να αποφασισει ποιος θα μεινει και ποιος θα φυγει.Αλλος ενας geek-oh-διαγνωνισμος λοιπον, για να νιωσεις καλυτερα.
Μια ερωτηση: που ακριβως με βοηθησες? Που μου σταθηκες ρε φιλε? πλακα μου κανεις τωρα? μου εχεις πρηξει τα @@ απο τη μερα που εφτιαξες λογαριασμο εδω μεσα, και μου λες οτι εδειξες και sportmanship, παρα την απαισια γνωμη που ειχες για μενα, και παρα το οτι οι δικοι σου ελεγαν "τι τον βοηθας τον μαλακα?". Δηλαδη τι ακριβως του ελεγες οτι κανεις για να με βοηθησεις?


PS: την υπογραφη σου την εχεις διαβασει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Johneleos
Arch Spammer
Arch Spammer
Johneleos


Αριθμός μηνυμάτων : 3546
Ηλικία : 30
Τόπος : sthn xwra twn mpaokiwn
Currently Playing : dem gaimz
Registration date : 11/05/2010

How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: How to: Dark Angel newbie List 750pts    How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 31 Ιαν 2011, 19:11

κοιτα τον Ogyon ton 3ερω τον χρονοθειο θελω να τον γνωρησω απο κοντα και να παιξουμε μαχουλα Very Happy ( θα δεις την δυναμη των αγγελων με πολλα τανκς)

ον τοπικ : ρε watcher in dark εχεις καταλαβει τιποτα περι αυτου που θες να φτιαξεις στο στρατο σου για αρχη παρε τερμινατορες και και τον ηρωα για να βαλεις του τερμινατορες και κανα μηχανακι Very Happy επισης παρε καμια τακτικαλ Smile ( Παντα χρειαζονται )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Watcher in the Dark
Knight
Knight
Watcher in the Dark


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ηλικία : 33
Τόπος : Πάτρα // Mortikah VII
Currently Playing : Warhammer 40k, Dark Angels
Registration date : 23/01/2011

How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: How to: Dark Angel newbie List 750pts    How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 31 Ιαν 2011, 19:13

JohnELeos έγραψε:
Watcher in the Dark έγραψε:

Η αλήθεια βρίσκεται στους Σέξ Πίστολς. Γκέ Γκέ?


John, έχεις επιμορφωτικό PM.



Οgyon, απλώς ακούγεσαι δογματικός. Αυτό είναι όλο. Και επίσης κάνεις κριτική στο budget μου. Όχι και πολύ ευγενικό/διακριτικό.
Chrono, χαλάρωσε και θα σου δώσω jump packs Razz

Ogyon & Chrono, στην αρχή του Χρόνου, ο Μέγας Mod, στην πανμέγιστη σοφία του, προνόησε και έφτιαξε τα PMs.

Αμήν.

Overmind

Αυτό ακούγεται τζιτζί! Απλώς το θέμα είναι τι τιμή το έχει, και το οτι μένω Πάτρα :/



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Overmind
Hero
Hero
Overmind


Αριθμός μηνυμάτων : 806
Ηλικία : 50
Τόπος : Athens
Currently Playing : 40Κ, WoW, Space Hulk, WFB, BFG, Epic 40K, LotR SBG, Necromunda, Gorkamorka, Bloodbowl, Dreadfleet
Registration date : 01/04/2010

How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: How to: Dark Angel newbie List 750pts    How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 31 Ιαν 2011, 19:18

Μπορούμε να στο στείλουμε με ταχυδρομείο αν θες.
Τιμή και λεπτομέρειες από αύριο που θα είμαι και στο μαγαζί να βλέπω το κουτί.
Υποψιάζομαι κάνα 80ρι...
Αν θες βέβαια παίρνεις τηλ. στο μαγαζί και ρωτάς!
Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Watcher in the Dark
Knight
Knight
Watcher in the Dark


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ηλικία : 33
Τόπος : Πάτρα // Mortikah VII
Currently Playing : Warhammer 40k, Dark Angels
Registration date : 23/01/2011

How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: How to: Dark Angel newbie List 750pts    How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 31 Ιαν 2011, 19:51

Όποιος έχει την καλή θέληση επίσης να εξηγήσει γιατί όλοι είναι ενθουσιασμένοι με το καινούργιο errata.

Το διάβασα, αλλά μάλλον λόγω νουμπωσύνης δεν κατάλαβα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: How to: Dark Angel newbie List 750pts    How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 31 Ιαν 2011, 19:52

Δίνει κάποια updates πάνω στο codex που κάνουν viable αρκετές επιλογές. Το LR, τα StormShields είναι το πιό βασικό -διάβασε τις διαφορές-, με Hidden φάση το Vindicator (gg Sn4k30r)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Watcher in the Dark
Knight
Knight
Watcher in the Dark


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ηλικία : 33
Τόπος : Πάτρα // Mortikah VII
Currently Playing : Warhammer 40k, Dark Angels
Registration date : 23/01/2011

How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: How to: Dark Angel newbie List 750pts    How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 12 Φεβ 2011, 13:32

Ωραία λοιπόν:


HQ

Belial, Master of the Deathwing 130 points

Troops

Choppy Deathwing Terminator Squad 270 points
Standard Bearer w/ Deathwing Company Banner
Apothecary w/ Narthecium/Reductor


Shooty Deathwing Terminator Squad 215 points

Fast Attack


Ravenwing Attack Squadron 120 points
Sgt w/ Power Weapon +15 points




Λογική της λίστας:

Οι τρείς μηχανές της Ravenwing είναι scouts, και ένας κουβαλάει teleport homer (deep strike, no scatter).
O Belial επιτρέπει Termies για Troops, και σημαντικότερα, αυτά να πάρουν Apothecary & Bearer.
Άρα απλώς η Ravenwing βάζει το homer, το Choppy Deathwing Squad κάνει Deathwing Assault (δηλαδή μπαίνει με τη μία στον πρώτο γύρο), και το Shooty ρολλάρει για να μπεί, κανονικά.


Θεωρητικά, τους 1750, μπαίνουν 5 Termies (με Assault Canons στους 2 Shooty, cyclone launcher kai chainfists στους 3 choppy) , και ολόκληρο το Ravenwing Squadron (6 μηχανές, multi-melta και speeder).



Υ.Γ. Kill the Mutant, Purge the unclean κτλ κτλ, ξέρετε εσείς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The_Chargeling
Knight
Knight
The_Chargeling


Αριθμός μηνυμάτων : 285
Registration date : 12/06/2010

How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: How to: Dark Angel newbie List 750pts    How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 12 Φεβ 2011, 16:40

Σκέψου να αλλάξεις την δεύτερη μονάδα terminators με:

[5] Tacticals w/ Meltagun, Melta bombs
in Razorback @ 155

[1] Meltagun, [1] Attack Bike w/ Multimelta @ 60
στις μηχανές
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Watcher in the Dark
Knight
Knight
Watcher in the Dark


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ηλικία : 33
Τόπος : Πάτρα // Mortikah VII
Currently Playing : Warhammer 40k, Dark Angels
Registration date : 23/01/2011

How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: How to: Dark Angel newbie List 750pts    How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 12 Φεβ 2011, 17:46

φαντάζομαι η λογική σου είναι να αυξηθούν λίγο οι anti-vehicular δυνατότητες της Ravenwing, και έπειτα να υπάρχει μια κινητή μονάδα τάκηδων για παν ενδεχόμενο.

έτσι δεν έχει νόημα ο κανόνας Deathwing Assault βέβαια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: How to: Dark Angel newbie List 750pts    How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 12 Φεβ 2011, 19:32

Αγαπητε προδοτη....ερμ Σκοτεινε Αγγελε
1)H Λιστα σου πραγματικα φαινετε μια χαρα.
2)Στους 750π θα βρεις ΑΦΘΟΝΟΥΣ φιλικους παικτες που θα σου μαθουν το παιχνιδι.Οταν αισθανθεις ετοιμος μπορεις παντα να προχωρισεις εμπρος και να φτασεις στους 1500 (ειναι απλα 1 Land Raider και 2 ακομα Τerminator Squads μακρυα) η 1750.
3)Το Βlack Reach μπορει να εχει βαρετα μοντελα (Μια σταση fits all)αλλα σου δινει ετσι απλα 600 ευκολους ποντους και ενα βολικοτατο rule book σε μια καλη τιμη.
4)Κολα τα μοντελα σου και βγες εξω να παρεις μαχες.Φτιαξε τον κυκλο σου απο συνπαικτες και βαψε τα μοντελα σου.Θα βρεις πολλους εκει εξω που ευχαριστως θα σου δωσουν κατι απο το bit box τους για να φτιαξεις τον στρατο σου.

Καλως Ηλθες στο Μελλον...Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The_Chargeling
Knight
Knight
The_Chargeling


Αριθμός μηνυμάτων : 285
Registration date : 12/06/2010

How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: How to: Dark Angel newbie List 750pts    How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 13 Φεβ 2011, 11:36

Η ιδέα είναι να όλος σου ο στρατός να είναι διαθέσιμος από τον πρώτο γύρο. Τα άλλα που λες σωστά εκτός από την deathwing.
Ως μαθηματικός θέλω το όνομα του ατόμου που σου έμαθε ότι το 1/2 rounded up είναι 0 cyclops
Η μία μοναδούλα παίζει και μόνη της Very Happy (όπως και στα SMCz τα Drop Pods)
Καλό είναι για τις πρώτες σου παρτίδες να έχεις όλα τα φανταράκια μέσα να συνηθίζεις.

Υ.Γ. Την πέμπτη τελειώνω εξεταστική οπότε αν μπορείς κι εσύ θα σου σβουρίξω μερικές μάχες Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Watcher in the Dark
Knight
Knight
Watcher in the Dark


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ηλικία : 33
Τόπος : Πάτρα // Mortikah VII
Currently Playing : Warhammer 40k, Dark Angels
Registration date : 23/01/2011

How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: How to: Dark Angel newbie List 750pts    How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 13 Φεβ 2011, 17:23

The_Chargeling έγραψε:
Η ιδέα είναι να όλος σου ο στρατός να είναι διαθέσιμος από τον πρώτο γύρο. Τα άλλα που λες σωστά εκτός από την deathwing.
Ως μαθηματικός θέλω το όνομα του ατόμου που σου έμαθε ότι το 1/2 rounded up είναι 0 cyclops
Η μία μοναδούλα παίζει και μόνη της Very Happy (όπως και στα SMCz τα Drop Pods)
Καλό είναι για τις πρώτες σου παρτίδες να έχεις όλα τα φανταράκια μέσα να συνηθίζεις.

Υ.Γ. Την πέμπτη τελειώνω εξεταστική οπότε αν μπορείς κι εσύ θα σου σβουρίξω μερικές μάχες Very Happy


Πέμπτη τελειώνω και εγώ (με εξαίρεση κάτι προφορικές εξετάσεις εξοπλισμού), και ψήνομαι, ψήνομαι.

Το όνομα λοιπόν που ψάχνεις είναι Καραμπέρης. Δεν ξέρω αν αυτός φταίει για το συγκέκριμενο λάθος, αλλά εγγυώμαι οτι φταίει για πολλά άλλα, καθώς και την κακοποίηση της λογικής και των τρυφερών σχολικών μου χρόνων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Watcher in the Dark
Knight
Knight
Watcher in the Dark


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ηλικία : 33
Τόπος : Πάτρα // Mortikah VII
Currently Playing : Warhammer 40k, Dark Angels
Registration date : 23/01/2011

How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: How to: Dark Angel newbie List 750pts    How to: Dark Angel newbie List 750pts  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 23 Φεβ 2011, 16:57

1750 pts


HQ

Belial, Master of the Deathwing 130 points


Chaplain 100 points

Troops

Choppy Deathwing Terminator Squad 300 points
Standard Bearer w/ Deathwing Company Banner
Apothecary w/ Narthecium/Reductor
Cyclone Missile Launcher


Shooty Deathwing Terminator Squad 250 points
chainfist
assault canon


Elites

10x Company Veterans 380 points
7x Power weapon
3x Power weapon & Storm Shield


Heavy Support

Land Raider Crusader 250 points


Fast Attack


Ravenwing Attack Squadron 340 points
Sgt w/ Power Weapon +15 points
6x attack bike 1x landspeeder
2x meltagun



Λογική της λίστας:

Fast Attack ως Tank Busters (και termie τοποθέτηση)

Land Raider Crusader με Chaplain & Veterans:
Άμεσο Combat engagement

Belial + Termies ως multi-purpose troops (Objectives, shooty support με το LRC)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
How to: Dark Angel newbie List 750pts
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Newbie Wannabe Pharaoh 2400 List
» Dark Angel Veterans vs Chapter Upgrade Kit
» Dark Angels all around list
» Dark angels 2000 pts list

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer 40K :: Army lists, FAQ and Tactics-
Μετάβαση σε: