Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Stormraven 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Stormraven I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Stormraven I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Stormraven I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Stormraven I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Stormraven I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Stormraven

Πήγαινε κάτω 
+2
Johneleos
Saint
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Saint
Champion
Champion
Saint


Αριθμός μηνυμάτων : 118
Ηλικία : 38
Τόπος : Baal Secundus
Currently Playing : Warhammer 40K
Registration date : 11/08/2011

Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠεμ 22 Σεπ 2011, 14:07

Παίδες έχω προβληματιστεί σχετικά με την επιλογή ή όχι του Stormraven για τις λίστες των Αιματοαγγέλων μου. Εκ πρώτης όψεως τα στατιστικά του είναι αρκετά ικανοποιητικά με Armor σε όλες τις πλευρές 12, Ceramite Plating (που αγνοεί το extra D6 στα Melta), Blood-strike Missiles, επιλογή για ταυτόχρονο multi melta και lascannons όλα twin-linked, και πέρνει και Dreadnaught. Στον αντίποδα όμως έχουμε οτι αξίζει 200 βαθμόυς, έχει ΒS 4(το οποίο δέν ξέρω κατα πόσο παίζει ρόλο, λογω του twin linked), και δέν μπορεί να κουβαλίσει πιθανούς Terminators...μήπως ένα Land Raider θα ήταν καλύτερη επιλογή? Ή κάποια άλλη πρόταση?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rockvision.gr
Johneleos
Arch Spammer
Arch Spammer
Johneleos


Αριθμός μηνυμάτων : 3546
Ηλικία : 30
Τόπος : sthn xwra twn mpaokiwn
Currently Playing : dem gaimz
Registration date : 11/05/2010

Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠεμ 22 Σεπ 2011, 14:14

εξαρτατε απο την λιστα που 8α παιξεις , αν θες στορμ raven Πρεπει η λιστα να ειναι γυρω απο αυτο


συνηθως προτιμω land raider δεν εχω στορμ raven αν και ειναι στο προγραμμα να παρω 1-2 αλλα δεν ξερω , πρεπει να ξερεις οτι τα στορμ raven δν πρεπει ποτε να ειναι αδεια οποτε μπορεις να βαλεις πχ 10ada Assault marines να τους βγαλεις τα jump packs και να τους αγορασεις το razoback me heavy oplo las plas η assault cannon και να τους βαζεις μαζι με παπα στο stormraven ( δεν το εχω δοκιμασει αλλα καλο θα ειναι πιστευω )


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JohnEleos στις Πεμ 22 Σεπ 2011, 14:27, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠεμ 22 Σεπ 2011, 14:20

Γιαννακη ασχετο, αλλα μαμας αγορι μου. 0% ορθογραφικα, για να μην σου σπανε τα @@ καποιες εδω μεσα.. Μπγαβο..


on topic, το SR καποιους στρατους τους ποναει πολυ. Αλλοι παλι το εχουν για μεζε κ το λιωνουν πριν αρχισει τη δουλεια του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Saint
Champion
Champion
Saint


Αριθμός μηνυμάτων : 118
Ηλικία : 38
Τόπος : Baal Secundus
Currently Playing : Warhammer 40K
Registration date : 11/08/2011

Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠεμ 22 Σεπ 2011, 15:21

Έκανα σκέψη το όλο σκηνικό να περιπλανηθεί γύρω απο την Death Company μου. Να έχω δλδ μια 10αδα με μερικά power weapon (η και fist?) μαζί με ένα chaplain να κινούμαι flat out και να τους αφήνω μαζί με το DC Dreadnaught σε απόσταση βολής και charge εκμεταλευόμενος το Furious Charge των τρελών...είδωμεν. Στα υπ'οψην και Vindicator...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rockvision.gr
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠεμ 22 Σεπ 2011, 16:06

Saint έγραψε:
Στα υπ'οψην και Vindicator...

εννοεις 2-3 vindicators φανταζομαι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Saint
Champion
Champion
Saint


Αριθμός μηνυμάτων : 118
Ηλικία : 38
Τόπος : Baal Secundus
Currently Playing : Warhammer 40K
Registration date : 11/08/2011

Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠεμ 22 Σεπ 2011, 16:34

Πάντα...ειναι πιστεύω μονοδρομος για mecha λιστες...και μερικά Preds. Και Razorback που πέρνει και discount απο jump pack removal...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rockvision.gr
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠεμ 22 Σεπ 2011, 16:51

Saint έγραψε:
Πάντα...ειναι πιστεύω μονοδρομος για mecha λιστες...και μερικά Preds. Και Razorback που πέρνει και discount απο jump pack removal...

razors ναι.. Prededs δεν θα το ελεγα,μιας κι εχεις τοσα καλυτερα στο codex σου. Εκτος κ μιλας για τα Bahl.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blood Guzzler
Arch Spammer
Arch Spammer
Blood Guzzler


Αριθμός μηνυμάτων : 2472
Ηλικία : 32
Τόπος : Κορυδαλλός
Currently Playing : Tyranids, Blood Angels, Necrons, Orks, Chaos SM
Registration date : 08/02/2009

Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠεμ 22 Σεπ 2011, 17:49

Καλα, η αποψη που επικρατει πλεον στους κυκλους των BA ειναι οτι τα vindi ειναι μεν γαματα , αλλα με ενα weapon dest. γινονται κουβαδες. Τα auto/lass preds ειναι πολυ καλα για τους ποντους τους. Πλεον φτιαχνω λιστες με 6 preds για να λιωνω στο shooting Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://stefoserpent.deviantart.com/
Saint
Champion
Champion
Saint


Αριθμός μηνυμάτων : 118
Ηλικία : 38
Τόπος : Baal Secundus
Currently Playing : Warhammer 40K
Registration date : 11/08/2011

Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠεμ 22 Σεπ 2011, 18:27

Ναί μέσα μαζί σας συμφωνώ με όλα όσα λέτε...αλλα δεν μου είπατε για τα Stormraven Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rockvision.gr
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠεμ 22 Σεπ 2011, 18:40

Για τους πόντους του τενεκέ δεν το βάζεις. Μπορεί να σου δώσει ένα δυνατό Alpha Strike με όλα του τα όπλα, αλλά το AV 12 το κάνει ιδιέταιρα εύθραυστο στις ορδές S8 όπλων που είναι στη μόδα, και πέραν του Alpha, δεν θα κάνει πάρα πολλά μετά.

Για βαρυά ανταγωνιστικό παιχνίδι, οι πόντοι του είναι ασύμφοροι. Για όμορφη λίστα που να στέκεται, παίζει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Saint
Champion
Champion
Saint


Αριθμός μηνυμάτων : 118
Ηλικία : 38
Τόπος : Baal Secundus
Currently Playing : Warhammer 40K
Registration date : 11/08/2011

Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠεμ 22 Σεπ 2011, 18:48

Ναί έχεις δίκιο 200 ποντοι μπορούν να χρησιμοποιηθούν διαφορετικά, αλλα ναί όντως θα ήταν καλή προσθήκη για να ομορφίνεις την λίστα....τεσπα απο οτι κατάλαβα light transport (Razorback, Rhino) και Fast attack(Βaal Predator) είναι το μυστικό...και γιατί όχι μελλοντικά και μερικα Vidicator ή καi LR (στην περίπτωση που θα θέλω να περιλάβω Termies). Eυχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rockvision.gr
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠεμ 22 Σεπ 2011, 19:42

Saint έγραψε:
Ναί έχεις δίκιο 200 ποντοι μπορούν να χρησιμοποιηθούν διαφορετικά, αλλα ναί όντως θα ήταν καλή προσθήκη για να ομορφίνεις την λίστα....τεσπα απο οτι κατάλαβα light transport (Razorback, Rhino) και Fast attack(Βaal Predator) είναι το μυστικό...και γιατί όχι μελλοντικά και μερικα Vidicator ή καi LR (στην περίπτωση που θα θέλω να περιλάβω Termies). Eυχαριστώ

μεχρι πριν το LR, γεμιζοντας τα ολα αυτα με 5αδες melta, κ εναν παπα για το cover, ειχες πιασει την τελεια λιστα!

Ααα ναι.. Δεν υπαρχουν rhino στο codex σου.. Μαλακια απλα γραψαν σε εκεινο το σημειο.. Razorback εχει μονο το βιβλιο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blood Guzzler
Arch Spammer
Arch Spammer
Blood Guzzler


Αριθμός μηνυμάτων : 2472
Ηλικία : 32
Τόπος : Κορυδαλλός
Currently Playing : Tyranids, Blood Angels, Necrons, Orks, Chaos SM
Registration date : 08/02/2009

Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠεμ 22 Σεπ 2011, 20:00

Εμενα το storm raven μου αρεσει. Το 12 armor δεν σπαει τοσο ευκολα οσο φαινεται , και μπορεις να του εχεις μονιμο 5+ cover απο τον Librarian.

Στα μεγαλα του ++ ειναι:

1. Κουβαλαει 12 μοντελα ή 6 termies ΚΑΙ dread
2.Ειναι fast skimmer και assault οχημα ( disembark + charge )
3. Εχει πολλα οπλα και γινεται καλο shoota platform
4. Ειναι ιδανικο για να βαλεις priest μεσα , γιατι τα bonus του τα δινει απ ολο το hull , στο οποιο συμπεριλαμβανονται ΚΑΙ τα φτερα.
5.ειναι πιο φτηνο απο Land raider

Αρνητικα:
1. AV 12 που σημαινει οτι το οχημα ειναι μεν ανθεκτικο , αλλα πεφτει. Θελει πολυ back up με cover απο smokes και SoS.
2.Ειναι μεγαλος , υπταμενος , χοντρος και ομορφος στοχος για ολα τα anti-vehicle οπλα
3. Σου πιανει fast attack slot ( πολυ σημαντικο γιατι σχεδον παντα τα φουλαρεις με baals κτλ )


Απο κει και περα , τα ζυγιζεις , για εμενα πρωτη επιλογη ειναι παντα το land raider , γιατι οταν βαζω κατι ακριβο εκει μεσα θελω να ξερω οτι ρε παιδι μου κατα 80% θα φτασει απεναντι αθικτο

Θα προτιμουσα το SR σε σχεση με το LR αν:
1. Ηθελα να παιξω combo terminators + priest + libby + Furiozzz
2. Δεν μου περισσευαν 50 ποντοι ή ειχα αρκετους για furiozo
3. Επαιζα για fluff σκοπους
4. Επαιζα εναντια σε Dark Eldar , Eldar και heavy-melta SM Vulcan lists.

Αν το κατεβαζα λοιπον , θα φροντιζα να παιξω πρωτος και να παω φουλ 18 μπροστα και pop smoke.

Δεν ειμαι σιγουρος αν επιτρεπεται αυτο , αλλα νομιζω οτι μπορεις να το κατεβασεις το παπι απο το stand του και να " προσγειωθει " κανονικα. Αν γινεται αυτο , θα το εκανα εφοσον επαιζα 2ος και θα εστηνα μπροστα φτηνοτερα αρματα , μετα θα προχωρουσα στην κινηση που εγραψα πιο πανω.

Γενικα ειναι ενα αρμα που θελει προσοχη , το 12ρι αρμορ δεν σπαει ευκολα και ειδικα αν ο αλλος ξερει οτι εχει αλλα 5 αρματα να ερχονται στη μουρη του. Παντως μπορει να κανει τη δουλεια του πολυ καλα και σιγουρα θα διασκεδασεις να το χρησιμοποιεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://stefoserpent.deviantart.com/
Johneleos
Arch Spammer
Arch Spammer
Johneleos


Αριθμός μηνυμάτων : 3546
Ηλικία : 30
Τόπος : sthn xwra twn mpaokiwn
Currently Playing : dem gaimz
Registration date : 11/05/2010

Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠεμ 22 Σεπ 2011, 20:34

Οσα λεει ο guzzler ειναι σωστα πρεπει να εχει αρκετη πλακα βρουμ βρουμ αεροπλανακι απο τα PLaymobile και φλαφ λιστουλα για ενα happy evening battle


εκτος απο
το οτι δεν ειναι fast attack αλλα heavy support οποτε βαζεις ανετα 3 baal 3 Stormraven acc και 3 ραζορ με assault cannnon ( assault cannon spam Very Happy)


ερωτηση δεν αναφερει τιποτα για τερμινατορς , μπορουμε να κοτσαρουμε μεσα τερμιες???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Saint
Champion
Champion
Saint


Αριθμός μηνυμάτων : 118
Ηλικία : 38
Τόπος : Baal Secundus
Currently Playing : Warhammer 40K
Registration date : 11/08/2011

Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠαρ 23 Σεπ 2011, 00:08

Nαί όντως το κοίταξα και εγώ...κανονικά στο Codex λέει οτι οι Terminators μπορούν να επιλέξουν σαν transport ενα απο τα 3 LR. Όμως μέσα στην ιστορία που έχει το Codex λέει οτι σε ένα invasion χρησιμοποιήθηκαν Strormraven που ξεφόρτωναν Termies. Η χωρητικότητα του πάντως ενδείκνυται...δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια αναφορά στο codex των GK...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rockvision.gr
Blood Guzzler
Arch Spammer
Arch Spammer
Blood Guzzler


Αριθμός μηνυμάτων : 2472
Ηλικία : 32
Τόπος : Κορυδαλλός
Currently Playing : Tyranids, Blood Angels, Necrons, Orks, Chaos SM
Registration date : 08/02/2009

Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠαρ 23 Σεπ 2011, 01:40

Πω ρε γαμωτο , εχεις δικιο αδερφε , μπερδευτικα απο τους grey knights....Οποτε θα εμπαινε χωρις προβλημα , αλλα δεν μπορεις να βαλεις 3 auto/las preds....αυτο με χαλουλου αρκετα γιατι ειχα φτιαξει γαματο λιστακι αλλα δε πειραζει , θα τα βολεψω Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://stefoserpent.deviantart.com/
Johneleos
Arch Spammer
Arch Spammer
Johneleos


Αριθμός μηνυμάτων : 3546
Ηλικία : 30
Τόπος : sthn xwra twn mpaokiwn
Currently Playing : dem gaimz
Registration date : 11/05/2010

Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠαρ 23 Σεπ 2011, 09:46

καλο θα ηταν αν επερναν και αυτα τερμινατορς αλλα ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
billap
Champion
Champion
billap


Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ηλικία : 40
Τόπος : Patra
Currently Playing : Blood Angels,Chaos Deamons
Registration date : 08/12/2009

Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠαρ 23 Σεπ 2011, 11:17

Δεν θα διαφωνησω με τον Blood απλά στα Heavy έχεις καλύτερα unit να βάλεις...
Εγώ στις λίστες μου δεν τα προτιμώ γιατι με armor 12 και 200 πόντους νομίζω οτι είναι καλύτερο το spam vindi h pred...
Tώρα αν θέλεις να τα παίξεις για άλλους λόγους εγώ τα βάζω χωρίς τίποτα μέσα...
Εβαζα DRed , AM
και κατέληξα πως δεν είναι καλό να έχεις 325 πόντους που είναι τόσο ευάλοτοι...
Είναι πολύ πόνος ενα immobilize....ότι και να έχεις μέσα το κλαίς...
Παίρνει και Termies με την ίδια λογική 400 πόντοι σε 12 armor.....
Για Deep Strike δεν το συζητώ όπως και στα LR ....
Είτε παίζεις πρώτος είτε δεύτερος σίγουρα ένα shooting phase θα αδειασει επάνω σου και στο 12 θα έχεις σίγουρα ενα με 2 pene που θα περάσουν.....Στους GK παιζουν καλύτερα γιατι με librarian μπορούν να πάρου 3+ cover.

*Αν θέλεις να το παίξεις επειδή σου αρέσει η βάζεις 1 για Shooting μαζι με 2 vindy
ή τα βάζεις σαν shooting choice κοτσάρεις και hurricBolters....δηλαδή 3 Heavy S
Εν κατακλείδη είναι πολύ ακριβό.

Σε fluff lists παίζουν αλλα κάνεις την προσευχή σου να φτάσουν τα δικά μου δεν έχουν φτάσει ποτε....ειδικά αν έχεις και κόπανους μέσα και αναγκαστούν να βγούν θα πηγαίνουν μετά όπου νάναι....

Δεν μπορείς να το κατεβάσεις απο την βάση του αυτό γινόταν στην 4η...




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Saint
Champion
Champion
Saint


Αριθμός μηνυμάτων : 118
Ηλικία : 38
Τόπος : Baal Secundus
Currently Playing : Warhammer 40K
Registration date : 11/08/2011

Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠαρ 23 Σεπ 2011, 13:05

Τhanks παίδες πολύ ωραία τα λέτε...με διαφωτίσατε LR και ξερό ψωμί απο εδώ και περα. Να κάνω μια απορία οff topic μιας και μιλήσατε για Librarian.

1) Πώς γίνεται ο Chief Librarian Mephiston να έχει μόνο 3 close combat δυνάμεις, και ένας απλός librarian να επιλέγει απο ολόκληρη λίστα...αδικο

2) Πού μπορώ να βρώ Librarian, σε κανα μαγαζί στο κέντρο?

3) Μαγνητάκια παίζουν πουθενα?

Το ξέρω οτι ειμαι off topic αλλα ειχα και αυτές τις απορίες, μιας και σας βρήκα να μην σας χάσω

:chuck:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rockvision.gr
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 43
Registration date : 05/07/2011

Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠαρ 23 Σεπ 2011, 13:15

Μαγνητάκια θα σου δώσω εγώ ρε αφου στο είπα και στο τηλέφωνο οταν μιλήσαμε! Βιβλιοθηκάριο βρίσκεις σε όλα τα μαγαζιά που προμηθεύουν φιγούρες. Για τι ψάχνεις? τερμινέιτορ ή πάουερ άρμορ? Σε ριτίνη πλέον!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠαρ 23 Σεπ 2011, 13:19

Saint έγραψε:
Τhanks παίδες πολύ ωραία τα λέτε...με διαφωτίσατε LR και ξερό ψωμί απο εδώ και περα. Να κάνω μια απορία οff topic μιας και μιλήσατε για Librarian.

1) Πώς γίνεται ο Chief Librarian Mephiston να έχει μόνο 3 close combat δυνάμεις, και ένας απλός librarian να επιλέγει απο ολόκληρη λίστα...αδικο

2) Πού μπορώ να βρώ Librarian, σε κανα μαγαζί στο κέντρο?

3) Μαγνητάκια παίζουν πουθενα?

Το ξέρω οτι ειμαι off topic αλλα ειχα και αυτές τις απορίες, μιας και σας βρήκα να μην σας χάσω

:chuck:

δικο σου το τοπικ, οποτε σπαμαρε καργα.. Χαρη κανεις κ σε μας που κρατιωμαστε τοση ωρα.
3) Μαγνητακια σιγουρα στο FS βικτωρια, αλλα μπορει κ αλλου.
2) Libi στο ιδιο.
1) εχεις παρατηρησει τι αλλο κανει ο Mephi παραπανω απο εναν απλο libi?? Ποιος τα μαμει τα εξτρα σπελς??

Το conclusion σου με μπερδεψε.. Απο τα συμφραζομενα εγω ειδα να απορρεει vindi spam, κι οχι LR spam.. Παντα μπορεις να βαλεις 5 LR στη λιστα σου, αλλα με καποιες λιστες θα τον πιεις.. Βεβαια αξιζει τον κοπο, κ μονο για να δεις τη φατσα του αντιπαλου σου οταν τα εμφανισεις στο τραπεζι σε ενα τουρνουα.. LoL!!

Ειναι μολις κατι χειροτερο απο λιστα με 5 BW full of meganobs and a Μεκ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Saint
Champion
Champion
Saint


Αριθμός μηνυμάτων : 118
Ηλικία : 38
Τόπος : Baal Secundus
Currently Playing : Warhammer 40K
Registration date : 11/08/2011

Stormraven Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Stormraven   Stormraven I_icon_minitimeΠαρ 23 Σεπ 2011, 15:36

Φίλε Ogyon έχεις δίκιο, τα λέω όπως να ναι...αλλα ακόμα είμαι αναποφάσιστος. Η αλήθεια είναι οτι μου λείπουν παιχνίδια και εμπειρία για να μπορέσω ακόμα να ξέρω τι θέλω...αυτο που ξέρω σίγουρα είναι οτι δέν υπάρχει τέλεια λίστα, αλλα την φτιάχνεις ανάλογα με τον στρατό που έχεις αντίπαλο που έχεις.

Εξηγούμαι λοιπόν :
1)Θα μου άρεσε πάρα πολύ στην παρούσα φάση που παίζω μικρά παιχνίδια με 1000 πόντους να προσθέσω κάποιο Vindicator στην λίστα μπορεί και 2.
2)Ο Mephiston συμφωνώ οτι έχει γαμώ τα στατιστικά, αλλα δεν πιστευω οτι θα ήταν καλή επιλογή για 1000 πόντους, εξού και ο Librarian.
3)Η επιλογή Land Raider είναι αρκετά competitive επιλογή αλλά με τόσα μέλτα που κυκλοφορούν εκεί έξω θέλει προσοχή (πάντως ναι καλη επιλογή, αλλα ρε φίλε σε παιχνίδι που έπεξα με την Sang. Guard και infernus το LR έφυγε στον 2ο γύρο)

Αυτά για τώρα, με το καλό όταν ξεκινήσω να έχω στρατό για 1500+ θα τα ξαναπούμε και απο εδώ...

Όσο για σένα Αντρέα ετοιμάσου για αυριο...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rockvision.gr
 
Stormraven
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» WTB stormraven(s)
» WTB StormRaven
» Stormraven
» Stormraven

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer 40K :: Warhammer 40K General Discussion-
Μετάβαση σε: