Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion

Πήγαινε κάτω 
+22
DaBigWaagh
letsaros86
Nepenthe
Tzineris
OhKillerRabbit
Asarnil the Dragonlord
Yria
Tamur Khan
Abducted47
Khar Vader
Trollzor
Saint
andreasch
xrisomiga
Johneleos
kiour_gr
theodddore
Shieldwolf
stormcaller
Laskoulas
galvert
aphelion
26 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΠεμ 01 Μαρ 2012, 23:11

Όταν έγινε το challenge στην αρχή του μήνα, συμφονήσαμε να βάψουμε και οι δύο ένα μοντέλο από το ίδιο sprue της Mantic! Ακόμα είπαμε να την βάλουμε σε μεγάλη βάση Τερμι! Και αυτά είναι τα αποτελέσματα! Ελπίζουμε να σας αρέσουν.

Andreash

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion 10038513

Aphelion

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion 1fae07d0

Περιμένουμε τα σχόλια και την επίλογή σας. Wink


Έχει επεξεργασθεί από τον/την aphelion στις Τρι 03 Απρ 2012, 12:59, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
galvert
Spamlord
Spamlord
galvert


Αριθμός μηνυμάτων : 1090
Ηλικία : 43
Τόπος : Π. Φαληρο
Currently Playing : wfrp
Registration date : 10/05/2011

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΠεμ 01 Μαρ 2012, 23:40

Αphelion γιατί πρέπει να τον γλυκάνω που του έκανα κριτική πριν lol!



Στα σοβαρά τώρα, και τα 2 πολύ ωραία, αλλά του andreash, με μάτια normal, ροζουλί δέρμα κτλ δε μοιάζει με αυτό που θέλει να είναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΠεμ 01 Μαρ 2012, 23:54

aphelion κι απο μενα. Πειθει πιο πολυ για d.walker απο του adreash.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΠαρ 02 Μαρ 2012, 00:12

Δυσκολη επιλογη ...
μιλαμε αντρεα εχεις κανει τεραστεια αλματα προοδου , τρομερη δουλεια , ωραια ιδεα με τον πυτζαμουλη εμπαιρ να τρεχει και το γυπα κατω...
θα ψηφησω ομως αφελιον γιατι εχει δωσει μια μοναδικη εικονα νεκρης φυσης και το γκουλ του ειναι παρα πολυ ομορφο (εχμ για γκουλ Razz ) και με τρομερη λεπτομερεια ...

Μπραβο και στους Δυο !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stormcaller
Knight
Knight



Αριθμός μηνυμάτων : 457
Ηλικία : 37
Τόπος : Athens
Registration date : 20/02/2009

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΠαρ 02 Μαρ 2012, 01:46

Aphelion κι εγώ . Το zombie του ( zombie δεν είναι αυτό ? ) είναι πιο evil looking και λίγο καλύτερα βαμμένο ! Του Andreash είναι πιο humanlike . Οι βάση του aphelion είναι πιο φορτώμενη , πράγμα που τραβάει το μάτι , του Andreash είναι πιο απλή . Ίσως ενα δυο βραχάκια , πετρούλες να έκαναν το χώμα λιγότερο μονότονο .

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shieldwolf
Spamlord
Spamlord
Shieldwolf


Αριθμός μηνυμάτων : 1216
Registration date : 07/03/2011

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΠαρ 02 Μαρ 2012, 08:53

Μπαίνοντας πλέον σε ψηφοφορίες, φροντίζω να κοιτάζω τις εικόνες χωρίς να μου ξεφεύγει το μάτι στο ποιανού είναι το μοντέλο, καθώς και να μη διαβάσω σχόλια πριν ψηφίσω.. Cool
Σας λέω απευθείας ότι η επιλογή μου είναι Aphelion για ένα όμως και μόνο λόγο. Η έκφραση του προσώπου. Εάν ο στόχος του Αndreasch ήταν προς τη καρτουνίστικη πλευρά, τότε ισοπαλία και θα κοιτούσα πλέον τις βάσεις για να βγάλω απόφαση. Αλλά επειδή προτιμώ περισσότερο τη ρεαλιστικότητα (βλ. τρόμος, χεχε), η ψήφος πάει στον Aphelion. Πάντως και οι δύο έχετε βγάλει "έκφραση" και στα δύο μοντέλα, πολύ δύσκολο και πολύ όμορφο. Very Happy
Υγ. Και τώρα που κοιτάω καλύτερα τις βάσεις, πάλι δε ξέρω τι θα διάλεγα αν κατέληγε σ'αυτό η απόφαση Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shieldwolfminiatures.com
theodddore
Hero
Hero
theodddore


Αριθμός μηνυμάτων : 929
Ηλικία : 30
Τόπος : Nowhere
Currently Playing : Warmachine trollbloods , Warhammer Bretonnia , Chaos space marines
Registration date : 30/05/2010

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΠαρ 02 Μαρ 2012, 08:59

εγω ψηφιζω andreash γιατι αν και ειναι περιπου του ιδιου επιπεδου μου αρεσει περισσοτερο του andreash επειδη εχει πλακα ο χωριατης!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 46
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΠαρ 02 Μαρ 2012, 11:03

+1 στον aphelion.

σκοτεινα χρωματα, αιματα, νεκροταφειο, ghoul = ο κωστας στο φυσικο του περιβαλλον.

Andreash
Πολυ καλη δουλεια, ωραια η ιδεα με το κεφαλι και το κορακι, η βαση σου ειναι πολυ φωτεινη
μου δινει την εντυπωση οτι ειναι ενα μοναχικο ghoul poy exei μπει στα λιβαδια τις empire.
Ισως επρεπε να κανεις και τα ματια αλλιως, το βαψιμο ειναι παντος πολυ καλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Johneleos
Arch Spammer
Arch Spammer
Johneleos


Αριθμός μηνυμάτων : 3546
Ηλικία : 30
Τόπος : sthn xwra twn mpaokiwn
Currently Playing : dem gaimz
Registration date : 11/05/2010

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΠαρ 02 Μαρ 2012, 11:16

Breach smith m aresei ta anoixta xromata pou exoun dethei pp omorfa tou aphelion einai pl pio realistiko ala dn w aresei oso to fancy ghoul, :-D
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer
xrisomiga


Αριθμός μηνυμάτων : 3097
Registration date : 19/03/2011

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΠαρ 02 Μαρ 2012, 11:22

Aphelion

το αίμα είναι γαμάτο όπως και oi νεκροί που πετάγονται από το χώμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 43
Registration date : 05/07/2011

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΠαρ 02 Μαρ 2012, 11:59

Αν και ακόμη πρώτη μέρα, το αποτέλεσμα αρχίζει να ξεκαθαρίζει. Πίστευα οτι είναι ντέρμπυ αλλά δυστηχώς δεν έγινε (εώς τώρα τουλάχιστον) Exclamation

Θέλω να πώ όμως οτι έχετε πέσει όλοι θύματα πλεκτάνης! Cool
Το γκούλ στο δικό μου είναι το prequel της ιστορίας! Την πέφτει σε κοσμάκη και χαίρεται! Μετά τα πήραν οι χωρικοί και τον σάπισαν στο ξύλο! Το αποτέλεσμα οταν γύρισε στη μαμά του την κυρία βαμπιρίνα που γυρνάει τσάρκα στη σιλβάνια ήταν σαν του κώστα που αποτελεί το sequel της ιστορίας! Laughing

Πέρα απο την πλάκα... δεν θα πώ ακόμη την γνώμη μου αλλά στο τέλος!
Παρόλα αυτά θέλω να πώ οτι ο καινούριος τρόπος βαθμολόγισης είναι πολύ καλύτερος για εμένα εώς τώρα. Ακόμη και που για τους περισσότερους το βάψιμο είναι στο ίδιο επίπεδο ξεκαθαρίζει γιατί η προτίμιση του ενός απέναντι στο άλλο. Κάτι που δέν θα μπορούσαμε να το καταλάβουμε με την απλή ψηφοφορία που γινόταν εώς τώρα!
Βέβαια θα μπορούσα να πώ οτι παρόλο που είναι γκούλ (σαν φιγούρα), εγώ την είδα σαν τον ξυπασμένο χωριάτη περιθωριακό, pervert μυστήριο τύπο που κοιμάται στο βαρέλι δίπλα στο νεκροταφείο και κυνηγάει να βιάσει το κωλ@ρ@κι του στρουμπουλού επιστάτη! flower Προφανώς όμως στον κόσμο αρέσει περισσότερο το γκούλ να είναι ΓΚΟΥΛ! και όχι ότι θα μπορούσε να το φανταστεί η γκλάβα μου! Αυτή η πληροφορία θα με βοηθήσει στο βάψιμο του επόμενου!

+1 στον καινούριο τρόπο ψηφοφορίας! :aye:

ΥΓ: τώρα τα πήρε η μαμά βαμπιρίνα για το ξύλο που έφαγε ο μικρός και θα εμφανιστεί στο pl:17 για πολλές ψήφους! Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer
xrisomiga


Αριθμός μηνυμάτων : 3097
Registration date : 19/03/2011

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΠαρ 02 Μαρ 2012, 12:01

mlk ghoul i zombie einai ? Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 43
Registration date : 05/07/2011

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΠαρ 02 Μαρ 2012, 12:05

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Saint
Champion
Champion
Saint


Αριθμός μηνυμάτων : 118
Ηλικία : 38
Τόπος : Baal Secundus
Currently Playing : Warhammer 40K
Registration date : 11/08/2011

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΠαρ 02 Μαρ 2012, 12:32

+1 Αdreasch

Κυρίως γιατι μου άρεσε περισσότερο...και του Κώστα το μοντέλο είναι καταπληκτικό, αλλα ειμαι περισσότερο πιο κοντά στου Ανδρέα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rockvision.gr
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΠαρ 02 Μαρ 2012, 12:49

Χαίρομαι γιατί ως τώρα βλέπουμε ωραία σχόλια. Νομίζω πως είναι καλύτερο να μπαίνουμε να βλέπουμε και να λέμε την γνώμη μας, παρά να πατάμε ένα κουμπάκι απροσώπα. Δεν έχει νόημα πόσα κλικ θα μαζέψουμε αλλά τα σχόλια που θα μας κάνουν καλύτερους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΠαρ 02 Μαρ 2012, 13:54

Περίμενα καιρό για να κάνω ένα από τα παρακάτω σχόλια. Θα το μαρκάρω.

Andreas
Μου αρέσει πολύ το διοραματάκι. Είναι αρκετά ζωντανό, με ωραία High στο τερατάκι. Μου αρέσει αρκετά, με εξαίρεση το βλέμα που είναι πολύ ζωντανό για το μοντέλο.
Ο βλάχερμαν είναι καλός, αλλά προφανώς έχει λιγότερη δουλειά πάνω του απ'ότι το γκουλ. Θεωρώ ότι τα περισσότερα τα έκαναν τα Ink στο μπλέ, ενώ το άσπρο ήθελε σκίαση κοντά στη ζώνη, είναι απότομη η αλλαγή από άσπρο σε καφέ. Το παντελόνι παρ'αυτά, είναι πολύ σένιο!

Aphelion
Η δουλειά είναι πολύ καλή & στρωτή. Μου αρέσει αυτό που βλέπω σε λίγα μοντέλα, το δέσιμο των χρωμάτων. Ένα καλό μοντέλο, πρέπει να έχει ένα χρώμα-βάση, το οποίο να μοντάρεται σε όλα τα άλλα χρώμματα. Δένει δηλαδή, το πράσσινο της μούχλας με την πράσσινη φορεσιά & το δέρμα, ενώ και η σκουριά είναι πράσσινης απόχρωσης.
*&^%$#@ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΥΣΕΙ ΤΑ MOULD LINES "ΣΤΟΥ ΚΗΦΑΛ" (ΠΑΡΤΑΠΑΡΤΑΠΑΡΤΑΠΑΡΤΑΠΑΡΤΑΠΑΡΤΑ)&^%$Ε

Η ψήφος είναι στον Aph, γιατί η δουλειά είναι απλά επαγγελματική. Andreas, έχεις σίγουρα τα clapclapclap μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΠαρ 02 Μαρ 2012, 14:01

NoΜίζω ότι δεν υπάρχει σύγκριση... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΠαρ 02 Μαρ 2012, 22:33

ΑΠ :chuck:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Abducted47
Spamlord
Spamlord
Abducted47


Αριθμός μηνυμάτων : 1589
Ηλικία : 43
Τόπος : Into the Abyss
Currently Playing : D3 + LOL
Registration date : 24/11/2008

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΣαβ 03 Μαρ 2012, 11:28

Καταρχήν μπράβο και στους δύο.
Και ωραία σαν ιδέα που κάνατε ένα μίνι διοραμα.

Aphelion
Νομίζω σαν μια πρώτη γενική μάτια ξεχωρίζει με την όμορφη βάση και το μούντο αίσθημα.
Αλλά για διοραμα είναι πολύ στατικό με την έννοια ότι οκ υπάρχει μια μινιατούρα που απλός δεν έχει κίνηση. Σαν διοραμα θα ήθελα να μου λέει μια ιστορία να με βάλει μέσα στο σκηνικό, να μου δείξει ότι κάτι θα γίνει ή ότι γίνεται.

Andreasch
Το βάψιμο σου έχει βελτιωθεί αλλά σε αυτην την περίπτωση του Κώστα φαίνεται εδώ η εμπειρία του δασκάλου. Αλλά έχεις πετύχει εν μέρη αυτό που έγραψα παραπάνω. Όταν κοιτάζω το διοραμα σκέφτομαι αν ο βλάχος θα την γλιτώσει ή θα τον φάει το γκουλ.
Προσπάθησε να βάζεις περισσότερο νερό στο χρώμα και να βαφής με layers.

Η ψήφος μου στον Andreasch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΣαβ 03 Μαρ 2012, 11:57

γιατι τον λετε βλαχο, ρε μλκς ; δηλαδη εαν το παντελονακι αυτο, ξαναβγει στη μοδα, θα ειμαστε ολοι βλαχοι; ψηθηκα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tamur Khan
Mercenary
Mercenary
Tamur Khan


Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ηλικία : 40
Τόπος : Pakistan
Currently Playing : DESTROYING THE WEST!
Registration date : 02/03/2012

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΣαβ 03 Μαρ 2012, 12:39

Αντρέα επειδή έφτιαξε μονομαχία με μεγάλη επιτυχία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yria
Knight
Knight
Yria


Αριθμός μηνυμάτων : 484
Registration date : 30/04/2009

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΣαβ 03 Μαρ 2012, 14:37

δεν βλεπω τι φωτο του αντρεα :/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΣαβ 03 Μαρ 2012, 14:48

Ο Aphelion εχει καλυτερο basing, πιο σκοτεινα χρωματα, ωραια high στη ρομπα, λεπτομερεια στο προσωπο με τα αιματα κλπ κλπ. Σαν μινιατουρα θα την αγοραζα ακριβοτερα σιγουρα απο του Andreasch.
Ομως, θα ψηφισω Andreasch οχι για την προσπαθεια και την διαρκη βελτιωση του αλλα για 2 λογους που εμενα τουλαχιστον με ικανοποιουν πληρως:

1) Τις καταπληκτικες αποχρωσεις του γαλαζιου στις ριγες του militia και
2) Στο καταπληκτικο βαψιμο ΛΕΥΚΟΥ που εχει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
OhKillerRabbit
Champion
Champion
OhKillerRabbit


Αριθμός μηνυμάτων : 147
Τόπος : Εξάρχεια - Fort William, Scotland
Currently Playing : Ravenwing, Orks, Bloodbowl Skaven, Ogre Kingdoms
Registration date : 11/01/2012

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΣαβ 03 Μαρ 2012, 19:24

Andreasch.

1) ποιό "δύσκολα" χρώματα, το λευκό είναι απλά θεικό.
2) Το δίοραμα είναι απλά Warhammer, βίαιο μεν, στυλιστικά Hammer όμως και είναι και GHOUL. Όπως είπα σε ένα άλλο thread, αυτό το ghoul της τάδε εταιρίας που χρησιμοποίησε ο Aph, είναι ένα zombie. Τα ghoul πρέπει να ναι ποιό ανθρώπινα σε σχέση με τα σαπισμένα zombie.

Props όμως και στον Aph γιατί το αποτέλεσμα του μαρέσει και έχει ρίξει και δουλειά όμορφη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion   PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion I_icon_minitimeΣαβ 03 Μαρ 2012, 19:29

Όντως θα ήταν αστοχία... αν προσπαθούσε ο αφήλιων να φτιάξει γκουλ. Άσχετα αν η εταιρεία το πήγαινε για γκουλ , ο αφήλιων έφτιαξε έναν ζωντανό-νεκρό βγαλμένο κατευθείαν από εργαστήρι ειδικών εφέ ταινιών του χόλυγουντ. Τι να λέμε τώρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
PL.16 Challenge Andreash Vs Aphelion
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Pl.15 - CHALLENGE - Abducted Vs Aphelion
» PL.15 Andreash Vs Kiour
» PL3.2 Andreash Vs Kiour
» PL.14 Altair VS Andreash
» PL.18 Andreash Vs Elhion

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Painting and Modelling :: GWF Online Competitions :: Painters League Board-
Μετάβαση σε: