Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Warmachine - Hordes

Πήγαινε κάτω 
+17
Asarnil the Dragonlord
Khar Vader
moric
Nepenthe
Flames
Samanos
kyrgkikas
Tzortz
Laskoulas
georap
andreasch
Papajohn
kiour_gr
Achaian
Anexelegtos
forau
belial
21 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 15:30

Asarnil the Dragonlord έγραψε:
E οχι, κανετε λάθος. Ναι μεν εχει τις ευθυνες της η εταιρεια, αλλα μεχρι την συγκεκριμενη εκδοση, μπορει να μην ειχες εναλλαγη στις μοναδες, αλλα ειχες το δικαιωμα να επιλεγεις μεσα απο 8 διαφορετικες σχολες μαγειας στο Fantasy τουλαχιστον. Ξερετε πόσο σημαντικο ηταν αυτο; Ποση ποικιλια εδινε στο παιχνιδι; Ποσο πολυ μπορουσε να αλλαξει ο τροπος που χειριζοσουν μια λιστα;
Να μου πει καποιος πως το βαθος του Φαντασυ στην 8η εχει πεσει για χιλιους δυο λογους να πω οκ. Αλλα δεν γινεται (ακόμα) να συγκρινουμε συστηματα , μονο και μονο επειδη μας εχει απογοητευσει το ενα που γνωριζουμε. Ειναι αδικο.

Είναι σημαντικό να έχει 8 σχολές από 6 spells η καθεμιά.

Τώρα σκέψου το εξής, κάθε caster έχει on average 5 spells και sets of abilities που αλλάζουν τελείως τον τρόπο που ενεργούν οι μονάδες.
Κάθε faction έχει 10 με 14 casters.
Το παιχνίδι έχει 11 factions.
Γύρο στα 10-15 jacks και beasts.
Καμιά 10αριά μονάδες.
Καμιά 10αριά solos.

Do the math...

Θα σου πω το εξής. Παίζω εντατικά εδώ και 1,5 χρόνο. Όταν λέω εντατικά εννοώ από 2-3 μάχες κάθε απόγευμα μέχρι 5-6 μάχες τη βδομάδα τώρα τελευταία.
Με το προυγούμενο faction είχα ένα ποσοστό επιτυχίας γύρω στο 75%.
Πρόσφατα άλλαξα faction και σε 12 παρτίδες τις τελευταίες βδομάδες έχω νικήσει 2 φορές και χάνω από φίλους που παίζουν λιγότερο καιρό το παιχνιδί αλλά περισσότερο καιρό το στρατό τους.
Νομίζει πώς αποδεικνύει το γεγονός πώς πρέπει να κάτσεις να το ψάξεις σε βάθος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Samanos
Arch Spammer
Arch Spammer
Samanos


Αριθμός μηνυμάτων : 2166
Ηλικία : 30
Τόπος : (Sydney)
Currently Playing : WFB-Mordheim
Registration date : 11/04/2010

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 15:33

forau έγραψε:
Asarnil the Dragonlord έγραψε:
E οχι, κανετε λάθος. Ναι μεν εχει τις ευθυνες της η εταιρεια, αλλα μεχρι την συγκεκριμενη εκδοση, μπορει να μην ειχες εναλλαγη στις μοναδες, αλλα ειχες το δικαιωμα να επιλεγεις μεσα απο 8 διαφορετικες σχολες μαγειας στο Fantasy τουλαχιστον. Ξερετε πόσο σημαντικο ηταν αυτο; Ποση ποικιλια εδινε στο παιχνιδι; Ποσο πολυ μπορουσε να αλλαξει ο τροπος που χειριζοσουν μια λιστα;
Να μου πει καποιος πως το βαθος του Φαντασυ στην 8η εχει πεσει για χιλιους δυο λογους να πω οκ. Αλλα δεν γινεται (ακόμα) να συγκρινουμε συστηματα , μονο και μονο επειδη μας εχει απογοητευσει το ενα που γνωριζουμε. Ειναι αδικο.

Είναι σημαντικό να έχει 8 σχολές από 6 spells η καθεμιά.

Τώρα σκέψου το εξής, κάθε caster έχει on average 5 spells και sets of abilities που αλλάζουν τελείως τον τρόπο που ενεργούν οι μονάδες.
Κάθε faction έχει 10 με 14 casters.
Το παιχνίδι έχει 11 factions.
Γύρο στα 10-15 jacks και beasts.
Καμιά 10αριά μονάδες.
Καμιά 10αριά solos.

Do the math...


νταξει και το φαντασυ μονο σου πεταει τα magic lores και magic items απο 15 στρατους + αυτα που υπαρχουν στο βασικο ρουλμουκ και χωσε και special rules.... για units δεν θα μιλησω δν υπαρχει λογος.
ποιο ειναι το point σου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 15:38

Πρόσεξε δεν μιλάω για items... ούτε καν μπαίνω στη διαδικασία να μιλήσω για το τι κάνουν τα όπλα στο παιχνίδι.

Μιλάω καθαρά για spells και spell lists.

Ακόμα και αν αφήσω όλες τις abilities έξω και πάρω μόνο τα spells και τα animi το παιχνίδι βγάζει περισσότερα combos από οποιοδήποτε άλλο έχω δει εγώ τουλάχιστον.

Το αναφέρω γιατί μίλησε το παλικάρι για το πόσο σημαντικό βάθος δίνουν τα 8 lores στο fantasy, και φυσικά έχει δίκιο. Απλά το εφέ αυτό λειτουργεί πολλαπλασιαστικά. Όσο περισσότερα έχεις να διαλέξεις τόσο περισσότερους συνδιασμούς βγάζεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 15:43

Eμενα μου ακουγετε σαν διαγωνισμος του ποιος την εχει μεγαλυτερη.Παω να διαβασω τους κανονες μου study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 15:44

Έχεις δίκιο απλά ο καθένας παίζει αυτό που γουστάρει και τελειώνει η υπόθεση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Samanos
Arch Spammer
Arch Spammer
Samanos


Αριθμός μηνυμάτων : 2166
Ηλικία : 30
Τόπος : (Sydney)
Currently Playing : WFB-Mordheim
Registration date : 11/04/2010

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 15:45

forau έγραψε:
Πρόσεξε δεν μιλάω για items... ούτε καν μπαίνω στη διαδικασία να μιλήσω για το τι κάνουν τα όπλα στο παιχνίδι.

Μιλάω καθαρά για spells και spell lists.

Ακόμα και αν αφήσω όλες τις abilities έξω και πάρω μόνο τα spells και τα animi το παιχνίδι βγάζει περισσότερα combos από οποιοδήποτε άλλο έχω δει εγώ τουλάχιστον.

Το αναφέρω γιατί μίλησε το παλικάρι για το πόσο σημαντικό βάθος δίνουν τα 8 lores στο fantasy, και φυσικά έχει δίκιο. Απλά το εφέ αυτό λειτουργεί πολλαπλασιαστικά. Όσο περισσότερα έχεις να διαλέξεις τόσο περισσότερους συνδιασμούς βγάζεις.


(εγω μιλησα για ιτεμς επειδη ανεφερες units και combo.)
σαφως και εχεις δικιο οσο περισσοτερα spells ktl υπαρχουν τοσο περισσοτερο αλλαζουν τα combo.
ομως μην ξεχνας οτι οι στρατοι στο φαντασυ εχουν ολοι προσβαση σε πανω απο 1 lore of magic, που τουs επιτρεπουν διαφορα combo (just for clarty's sake)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 17:32

Λίγο σαν Agot με δικαιολογία τις μινιατούρες μου κάνει Razz

Τακτική στο πεδίο μάχης έχει; Πυρ και κίνηση, κάλυψη, πλαγιοκόπιση, παραπλάνηση, αντεπίθεση, αιφνιδιασμό κτλ? πχ 6η έκδοση Fantasy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 42
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 18:03

Αν δεν σας αρεσει μπορειτε να μην το αγορασετε . Υπαρχει και αυτη η επιλογη . Το ποιος την εχει ετσι και ποιος γιουβετσι δεν αφορα κανεναν . Η στην τελικη αν εχετε προβλημα επειδη "εσεις" την εχετε γιουβετσι και οι "αλλοι" ετσι , ενα νεο thread θα δωσει την λυση .

Αφηστε τους ανθρωπους στο παιχνιδι τους , να πουν , να γραψουν , να ψαξουν . Μπορει να ειναι κατι καλο και να μην το εχουμε παρει "χαμπαρι" οι αλλοι . Για 'μας δουλευουν στο τελος-τελος.

Οτι αλλο , ειναι απλα SPAM Και θα αντιμετωπιστοει ετσι . Σας παρακαλω να σταματησει εδω το hateposting και να ασχοληθειτε με τις ερωτησεις που -ισως- υπαρχουν για το παιχνιδι.


YΓ. επισης κοιταω με πολυ γλυκα ματακια τους Orboros..... Druids / Forest spirits / Beasts / Λυκους / Moonhunter .... amagad .... O_O


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tzortz στις Δευ 18 Μαρ 2013, 18:23, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 18:19

Eλπίζω να μην αναφέρεσαι στα δικά μου ποστ. Το πολύ δυσπιστία να βρεις. Κατά τα άλλα ρωτάω για ένα παιχνίδι που δείχνει να κερδίζει έδαφος και αναρωτιέμαι αν έχει τα χαρακτηριστικά που μου ταιριάζουν. Που αλλού να ρωτήσω από δω λοιπόν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 18:29

Νομιζω οτι μια δοκιμη θα μας πείσει!Τα μοντελα μου ταξιδευουν απο την Πεμπτη οποτε μιστευω οτι συντομα θα ειμαι σε θεση να εχω αποψη στο θεμα.

Ειναι μια αλλαγη και σαν καθε αλλαγη θα ειναι δυσκολη.Ελπιζω ομως οτι το ταξιδι μου θα ειναι μακρυ και απο αυτο θα βγω καλυτερος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 18:33

Tzortz έγραψε:



YΓ. επισης κοιταω με πολυ γλυκα ματακια τους Orboros..... Druids / Forest spirits / Beasts / Λυκους / Moonhunter .... amagad .... O_O

Πραγματικά rewarding faction ρε γαμώτο.

Δεν ξέρω τι με έπιασε και τους έδωσα πραγματικά.

Η καινούρια caster τους απλά τα σπάει. Καταπληκτικό spell list και το καλύτερο attrition feat στο παιχνίδι.

Με τρώνε τα χέρια μου πραγματικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 46
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 18:41

thn mogana les?

εριξα μια γρηγορη ματια, εχει ενα κρυαρι με 3 pow
16 attacks

to gargantuan nomizo oti kostisei 20p. perimeno to biblio.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 42
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 18:44

Φιλε forau (αληθεια τι foras? ;p ) , δεν εχω ιδεα αν ειναι δυνατοι η αν δεν "δουλευουν" . Απλα σε οτι παιχνιδι παιζω ...εχω ενα προβληματακι και μου αρεσουν τα Δασοξωτικοdruidowolves κλπ. Ειδα οτι μονο αυτο το faction εχει κατι τετοιο . Μιλαω με Kiouridi και μου λεει ορισμενα πραγματακια τωρα .

Ισως αν πανε τα πραγματα καλητερα να αγορασω ενα starter . Ειδικα αν ειναι γρηγορο το παιχνιδι (η εστω γρηγοροτερο απ'οτι παιζω τωρα) θα δουλεψει . Σιγουρα τα μοντελα που εχει μεχουν κερδισει και εχω στο μυαλο μου να παρω ετσι κι αλλιως 2-3 για τους στρατους που εχω στο φαντασυ .

Περισσοτερα reportz , περισσοτερες μαχες , περισσοτερες λεπτομεριες = περισσοτερος κοσμος (η εστω % ) θα ασχοληθει με το παιχνιδι !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 18:49

eMorvahna.

Λοιπόν εντυπωσιακό spell list.
Purification -> Removes all upkeeps and animi in control area.
Fog of Was -> Control Area concealment
Carnivore -> Model/Unit +2 attack rolls and every model dead heals Morvahna for d3.
Death Knell -> 4" aoe PoW 10 + 1/every model (enemy or friendly) under the template.

Η ίδια τρώει d3 damage και δίνει reroll σε attack or damage rolls στο CA της...!!!

Feat: Τρώει 1 wound και σηκώνει ένα παιδάκι ή non character solo από τον τάφο ΜΕ ΟΛΑ ΤΟΥ ΤΑ WOUNDS !!!.... και έχει 16 wounds η ίδια. Δηλαδή σηκώνει ίσα με 15 8wounda στο feat turn... Πρέπει ο άλλος να σου σκοτώσει το army 2 φορές.

Το κριάρι της επιτρέπει να κινηθεί να κάνει action και να ξανακινηθεί με σύνολο κίνησης τις 8".

Θέλεις και άλλα?

Έχουμε... κάθε φορά που σκοτώνει κάτι healarei d3 wounds.

Θέλεις και άλλα?

Έχουμε... σηκώνει ακόμα και full wiped unit κάνοντας place τον leader και μετά place όλα τα παιδάκια στο command του αρκει να είναι μέσα στο CA της.

Άλλο θες?

Έχουμε... σηκώνει ακόμα και πέτρες και gallows grove όπου θέλει στις 14"....

Εεεε αν θες και άλλο... παίξε την eHaley
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 19:29

forau έγραψε:
Asarnil the Dragonlord έγραψε:
E οχι, κανετε λάθος. Ναι μεν εχει τις ευθυνες της η εταιρεια, αλλα μεχρι την συγκεκριμενη εκδοση, μπορει να μην ειχες εναλλαγη στις μοναδες, αλλα ειχες το δικαιωμα να επιλεγεις μεσα απο 8 διαφορετικες σχολες μαγειας στο Fantasy τουλαχιστον. Ξερετε πόσο σημαντικο ηταν αυτο; Ποση ποικιλια εδινε στο παιχνιδι; Ποσο πολυ μπορουσε να αλλαξει ο τροπος που χειριζοσουν μια λιστα;
Να μου πει καποιος πως το βαθος του Φαντασυ στην 8η εχει πεσει για χιλιους δυο λογους να πω οκ. Αλλα δεν γινεται (ακόμα) να συγκρινουμε συστηματα , μονο και μονο επειδη μας εχει απογοητευσει το ενα που γνωριζουμε. Ειναι αδικο.

Είναι σημαντικό να έχει 8 σχολές από 6 spells η καθεμιά.

Τώρα σκέψου το εξής, κάθε caster έχει on average 5 spells και sets of abilities που αλλάζουν τελείως τον τρόπο που ενεργούν οι μονάδες.
Κάθε faction έχει 10 με 14 casters.
Το παιχνίδι έχει 11 factions.
Γύρο στα 10-15 jacks και beasts.
Καμιά 10αριά μονάδες.
Καμιά 10αριά solos.

Do the math...

Θα σου πω το εξής. Παίζω εντατικά εδώ και 1,5 χρόνο. Όταν λέω εντατικά εννοώ από 2-3 μάχες κάθε απόγευμα μέχρι 5-6 μάχες τη βδομάδα τώρα τελευταία.
Με το προυγούμενο faction είχα ένα ποσοστό επιτυχίας γύρω στο 75%.
Πρόσφατα άλλαξα faction και σε 12 παρτίδες τις τελευταίες βδομάδες έχω νικήσει 2 φορές και χάνω από φίλους που παίζουν λιγότερο καιρό το παιχνιδί αλλά περισσότερο καιρό το στρατό τους.
Νομίζει πώς αποδεικνύει το γεγονός πώς πρέπει να κάτσεις να το ψάξεις σε βάθος.

Εγω ειμαι ανοιχτομυαλος και μου αρεσουν ολα τα παιχνιδια (kinky mode Razz)
Ποτε και που μπορω να δω μια επιδειξη του game?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 20:26

Στο Πανδοχειο
κανονιζουμε καποια στιγμη να παμε οσοι θελουμε να κοιταξουμε μια μαχη.
ετσι θα γλυτωσω και το σπαμαρισμα , με τη καλη εννοια Razz , στο Φειςμπουκ απο τον Κιουρ για το warmachine , να και τωρα που ξυπνησα τσουυυυπ λινκ Razz
γουι λοβ κιουρ !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 20:52

Aπο βδομαδα τοτε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achaian
Spamlord
Spamlord
Achaian


Αριθμός μηνυμάτων : 1824
Registration date : 12/09/2008

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 21:52

Διάολε δεν ξέρω τι να πρωτοπάρω... Tfg η errants? η ιππότες?
ΚΑΤΑΡΑΑΑΑΑΑ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 22:09

Achaian έγραψε:
Διάολε δεν ξέρω τι να πρωτοπάρω... Tfg η errants? η ιππότες?
ΚΑΤΑΡΑΑΑΑΑΑ!

Με σειρά εμφάνισης:
1) Errants + UA + Senny
2) Zealots + UA
3) TFG + UA
4) Bastions + Senny
5) Knight Exemplars + Senny

Όποτε θέτε κανονίζουμε να δείτε κάποια μάχη. Ευκαιρία να δοκιμάσω και κάνα 25ράκι που δεν έπαιξα ποτέ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 43
Registration date : 05/07/2011

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 22:23

Δεν θα μου έρθουν και μένα τα τρολάκια μου.. θα δείτε τι θα πάθετε όλοι! κύκλοι τετράγωνα και πολύγωνα! Razz Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 22:24

Τι casteraki θα παίξεις αρχηγέ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 43
Registration date : 05/07/2011

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 22:43

Για αρχή για να μπώ στο πνεύμα και μέχρι να εξοικιωθώ με τους κανόνες θα πάω με την παρακάτω λίστα στους 25π.

Madrak Ironhide Thornwood Chieftain
Axer
Impaler
Krielstone Bearer and (5) Scribes
Trollblood Stone Scribe Elder
Mauler ή Earthborn Dire Troll

Φυσικά και μιλάμε για λίστα εκίνησης οπότε δεν μπορώ να ζητήσω και πολλά! Με ουσιαστικό close combat προσανατολισμό σε support κυρίως των dire troll και axer.

Μου αρέσει πάρα πολύ τα buff που πέρνει απο τερρέν το earthborn και το θεωρώ πρόκληση.

Μετά σαν κάστερ με ψήνει ο Borka κυρίως λόγο στόρρυ! Φυσικά όπως είχες αναφέρει προτίμησα να πάρω το ντεκάκι καρτών και να κάνω πολλές δοκιμές πριν προχωρήσω σε αγορά παραπάνω μοντέλων.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georap
Hero
Hero
georap


Αριθμός μηνυμάτων : 520
Τόπος : Πειραιας
Registration date : 07/09/2009

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 23:13

Δες για πιο μετα Fennblades + UA & fell caller hero solo, Janissa Stonetide solo, και αν πας για Madrak δοκιμασε εναν Runebearer σαν warlock attachment. O Borka ερχεται με δικο του attachment, αλλα γενικα ο runebearer αξιζει και για τους υπολοιπους καστερς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 23:16

Ρε αρχηγέ πήρες τον λάθος μάγκα...

Τον epic έπρεπε να πάρεις... με τη featara.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georap
Hero
Hero
georap


Αριθμός μηνυμάτων : 520
Τόπος : Πειραιας
Registration date : 07/09/2009

Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Warmachine - Hordes   Warmachine - Hordes - Σελίδα 12 I_icon_minitimeΔευ 18 Μαρ 2013, 23:20

Το πακετο εχει μεσα τον πραιμ, αφου εχει παρει τις καρτες θα τη βρει την ακρη, και η featara χωρις infantry η reach models (fennblades, mulg the ancient κλπ) δε δινει το maximum της. Αλλα θα τη βρει την ακρη καμια αγορα δεν ειναι λαθος Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Warmachine - Hordes
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 12 από 24Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Warmachine and Hordes NEW EDITION. MK3.
» WTB warmachine - Hordes
» Warmachine/Hordes League
» WARMACHINE HORDES ALL IN ONE BUNDLES

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warmachine - Hordes :: Warmachine/Hordes General Discussion-
Μετάβαση σε: