Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
ICT Tournament ! - Σελίδα 2 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Οκτώβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 ICT Tournament !

Πήγαινε κάτω 
+13
Horus
lord limenix
Rasfig
dreal
Achaian
h34dnotf0und
Flames
kyrgkikas
Blood Guzzler
Tzortz
iron man
Khar Vader
Laskoulas
17 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
iron man
Arch Spammer
Arch Spammer
iron man


Αριθμός μηνυμάτων : 5311
Ηλικία : 40
Τόπος : Πειραιας-Νικαια
Currently Playing : WHFB
Registration date : 31/08/2008

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 05 Μαρ 2013, 20:49

γατακια περασατε ωραια ζηλευω!!! αντε στο επομενο ελπιζω να ειμαι ετοιμος απο θεμα βαψιματος!!! και να ερθω και εγω για αιματοκυλισμα !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 05 Μαρ 2013, 20:55

Το επόμενο δεν χάνεται! Μέχρι τότε θα έχω βαμμένα και τα σιθάκια μου! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lord limenix
Hero
Hero
lord limenix


Αριθμός μηνυμάτων : 805
Ηλικία : 47
Τόπος : Markopoulo
Currently Playing : Death korps of Krieg
Registration date : 09/10/2009

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 05 Μαρ 2013, 21:15


Ήταν χαρά μας που είδαμε τον φίλτατο δημήτρη στο τουρνουά.
Ελπίζω να πέρασε καλά και να γούσταρε τις μάχες που έδωσε.

Ξέρω ότι το WYSIWIG και το μόνο βαμμένοι στρατοί χτυπάει "κάπως" , αλλά μετά την εμπειρεία του ICT θέλω να πιστεύω ότι κατάλαβε πόσο αυτό αναβαθμίζει την εμπειρία και ότι στο τέλος
αξίζει να υπάρχει αυτός ο περιορισμός.

Til next time ... και άντε βάψτε να δούμε και τους υπόλοιπους.




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Horus
Champion
Champion



Αριθμός μηνυμάτων : 237
Registration date : 12/08/2010

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 05 Μαρ 2013, 21:55

kyrgkikas έγραψε:

Δημητρη ελπιζω συντομα να ξαναβρεθουμε σε καποιο τραπεζι.

Όχι δεν εννοεί σε ταβέρνα Μήτσο... cheers bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 05 Μαρ 2013, 22:35

lol αμεσως το μυαλο μου πηγε σε κοψιδια Razz

θενξ για τα καλα λογια γιωργο αλλα σταματω εδω , αν μπορω να τσακισω το λαιμο των διαστρεβλωμενων παλαντιν σου , αν μπορω να μη δειξω ελεος στα τυφλα οργανα μισους του ψευδου αυτοκρατορα θα το κανω
Βe ready Razz


Παντως και εγω χαρηκα που επαιξα μαζι σας , και φυσικα για την υπομονη που δειξατε στις νουμπικες ερωτησεις μου αποριες.Και κυργκικα ενα εχω να πω εισαι μεγαλο αλανι , θα χαρω να τα ξαναπουμε και να μιλησουμε.
Στεφανε ηταν φροντιστηριο και ελπιζω πραγματικα στο επομενο τουρνουα να μαζευτουμε ΟΛΟΙ και οταν λεω ολοι εννοουμε ΟΛΟΙ και να παμε να παιξουμε.
ειναι με πολυ υψηλα στανταρ το τουρνουα και μονο χαρα φερνουνε στο κοσμο που παιζει.

Σα συμπερασμα θα τολμησω να πω οτι τα 2 συστηματα ειναι 40.000 ετη μακρια το ενα απο το αλλο. (δυστηχως για το φαντασυ , μεχρι τωρα)
στεναχωριεμε που εχουνε φερει το φαντασυ σε αυτο το χαλι με τα συνεχομενα μουφα βιβλια.
ελπιζω επειδη η 6η εκδοση ειναι , μια απο τις κορυφαιες εκδοσης της gw για τα παιχνιδια της να μη την εμπορευματοποιηση και αυτην με updates που βγαζουνε μονο κερδος για τα ταμεια της.Και φυσικα ελπιζω να σταματησει τις προχειροδουλιες και να βελτιωση την 8η και το τροπο που σκεφτεται και αντιμετωπιζει το παιχνιδι.

Οπως λεγαμε με τον Φλειμς οι αυτοκρατοριες πεσανε απο εμφυλιους και απο την απληστια να γεμιζουνε τα ταμεια τους με χρημα χωρις να κοιτανε το κοσμο.
Μη παθει το ιδιο το χομπυ μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 05 Μαρ 2013, 22:56

kyrgkikas έγραψε:
Flames έγραψε:
πραγματικά κ εγώ τα έπαιξα με το τερέν. σεβασμός :chuck:

Δεν περασες καμια βολτα ομως!Περνα παντως στο ICT VI θα κερασω καφε , χωρις νερο ομως (Ε Λασκουλα?)

εχεις δίκιο. την επόμενη φορά θα έρθω! αλλά ...θα έρθεις κ εσύ να σε μυήσω στο φάντασυ. deal?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lord limenix
Hero
Hero
lord limenix


Αριθμός μηνυμάτων : 805
Ηλικία : 47
Τόπος : Markopoulo
Currently Playing : Death korps of Krieg
Registration date : 09/10/2009

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 05 Μαρ 2013, 23:06

Συμφωνώ απόλυτα για όσα λές για την GW και τις απαράδεκτες πρακτικές της.

Θέλω επίσης να δώσεις βάση και σε κάτι ακόμα.

Στο ICT υπήρχαν παίχτες με μεγάλη ιστορία στο 40Κ.
Πολλοί από αυτούς κατέβηκαν με χαλαρές/θεματικές λίστες.
(Π.Χ. μπόγδανος με Sisters of battle)
Γενικότερα λίγες σπαμένες λίστες ειδαμε στο ICT.
Υπάρχουν και εδώ ανταγωνιστικοί πάιχτες αλλά overall παίζουμε για να γουστάρουμε casually.
Ακόμα και στο πιο μεγάλο τουρνουά του 40Κ , δέν εχει σημασία.

Παρακαλώ ... αν θέλετε ... όλοι εσείς που θα μπείτε στην παρέα μας ... μήν το ξεσκίσετε με over the top λίστες.
Ένα απότομο power creep , θα κάνει κακό στην κοινότητα.

Κουβέντα κάνουμε , χαλαρά και φιλικά το λέω και φυσικά αν θέλετε με γράφεται κανονικά.
Το λέω μόνο γιατί είδες με τα μάτια σου , τι κλίμα επικρατεί στο 40Κ και τι λίστες παίζουμε.

Οί "Μερακλήδες" (2οί-3οί πάντα στα GC) από επιλογή , ΔΕΝ παίζουμε grey knights και Deamons.
Κάτι λέει αυτό.
Thx και αρχίστε to flaming!!!!







Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 42
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 05 Μαρ 2013, 23:12

Στεφανε αυτο που λες , συγνωμη κιολας , δεν ισχυει . Εχω δει πολλα με τα χαζο-νουμπο ματακια μου . Και εγω παικτης φαντασυ ειμαι , αλλα την λιστα με τα φλειμερς και τα σαλαχια δεν την εκανα μονος μου , την λιστα με τα ιπταμενα δεν την εκανα εγω ,την λιστα με κατι τεραστια FW πραγματα που δεν εχω ιδεα δεν την εκανα εγω , την λιστα με 26423 bikes των Orks στην 5η , την λιστα με τα 6razorrhino , 3 LR , IG με 6 flyers , την λιστα με τα κρουασαν , την λιστα με coteaz + IG , την λιστα με τους Termies και ποοοσες αλλες λιστες που υπαρχουν εκει εξω . Χιλιαδες θα ελεγα . Μπορει η ατμοσφαιρα να ειναι χαλαρη και συμφωνω 100% , αλλα αυτο εχει μεγαλη διαφορα οτι οι παικτες του 40κ δεν φτιαχνουν σπασμενες λιστες .

Μην το λες σαν να προσπαθουμε να μολυνουμε το ασπιλο 40κ . Οποτε , αν θελεις εσυ να μπουμε στην παρεα σας , μην το ξεσκισετε σαν να ειμαστε η "πανουκλα του Nurgle" . Αν και ειμαι σιγουρος οτι δεν το λες με "κακια" , ειναι καπως χοντρο .


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tzortz στις Τρι 05 Μαρ 2013, 23:26, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 05 Μαρ 2013, 23:14

Απλά βραχυκύκλωσα What a Face

Άντε όλοι για νάνι, μπρος! antegia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
letsaros86
Spamlord
Spamlord
letsaros86


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ηλικία : 37
Registration date : 18/07/2010

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 05 Μαρ 2013, 23:58

Tzortz έγραψε:
Στεφανε αυτο που λες , συγνωμη κιολας , δεν ισχυει . Εχω δει πολλα με τα χαζο-νουμπο ματακια μου . Και εγω παικτης φαντασυ ειμαι , αλλα την λιστα με τα φλειμερς και τα σαλαχια δεν την εκανα μονος μου , την λιστα με τα ιπταμενα δεν την εκανα εγω ,την λιστα με κατι τεραστια FW πραγματα που δεν εχω ιδεα δεν την εκανα εγω , την λιστα με 26423 bikes των Orks στην 5η , την λιστα με τα 6razorrhino , 3 LR , IG με 6 flyers , την λιστα με τα κρουασαν , την λιστα με coteaz + IG , την λιστα με τους Termies και ποοοσες αλλες λιστες που υπαρχουν εκει εξω . Χιλιαδες θα ελεγα . Μπορει η ατμοσφαιρα να ειναι χαλαρη και συμφωνω 100% , αλλα αυτο εχει μεγαλη διαφορα οτι οι παικτες του 40κ δεν φτιαχνουν σπασμενες λιστες .

Μην το λες σαν να προσπαθουμε να μολυνουμε το ασπιλο 40κ . Οποτε , αν θελεις εσυ να μπουμε στην παρεα σας , μην το ξεσκισετε σαν να ειμαστε η "πανουκλα του Nurgle" . Αν και ειμαι σιγουρος οτι δεν το λες με "κακια" , ειναι καπως χοντρο .

wise words
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lone Wolf
Hero
Hero
Lone Wolf


Αριθμός μηνυμάτων : 770
Τόπος : πάτρα
Currently Playing : Infinity the game, Firestorm Armada
Registration date : 15/03/2012

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 00:40

μπράβο στο lascoula για το όμορφο ραπόρτο!


Βασικά Tzortz κ Lord κατα τη γνώμη μου δεν φταίνε μόνο οι παίκτες για τις σπασμένες λίστες...

φταίει η GW που δεν έχει δώσει ''εργαλεία'' σε κάθε codex ώστε να μπορεί να αντιμετωπίσει κάθε πιθανή απειλή...


και όταν λέω κάθε πιθανή απειλή ενοοώ 1)μαζικό πεζικό 2)οχήματα 3)μαρίνς 4)φλάιερς....


γιατί όπως άλλωστε λένε και η εκπροσωποί της το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι οι shareholders της.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://coverordie.wordpress.com/
dreal
Hero
Hero
dreal


Αριθμός μηνυμάτων : 966
Τόπος : Peiraias - Fenris - Bearcave
Currently Playing : Space Wolves - Necrons - Tau - Eldar - Death korps Of Krieg
Registration date : 30/12/2012

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 01:14

εντάξει εκτός των νεων κοντεξ τα υπόλοιπα μόνο αντιφλαιερ δεν έχουν (δε μιλάω για ελνταρ που εκδόθηκε από σκαρη της κηβωτου του νώε)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lord limenix
Hero
Hero
lord limenix


Αριθμός μηνυμάτων : 805
Ηλικία : 47
Τόπος : Markopoulo
Currently Playing : Death korps of Krieg
Registration date : 09/10/2009

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 02:02


Guys δέν κατηγορώ κανέναν.
Φιλικά μιλάω πάντα.
Δέν θέλω να ξεκινήσω κανέναν καβγά.

Απλά λέω ότι ακόμα και στα τουρνουά μας , και εννώ οι περισότεροι έχουμε τα μοντέλα και τους στρατούς , επιλέγουμε πολλές φορές να παίξουμε δυνατές ναι μέν αλλά όχι τις σπασμένες ιντερνετο-copy paste λίστες.

Αυτός ο αυτοπεριορισμός που υπάρχει στο 40Κ βοηθάει στο καλό κλίμα και δέν διωχνει νέους παίχτες από την κοινώτητα.

Αυτό λέω απλά.

Το είδε ο δημήτρης στο ICT , το είδατε και οι υπόλοιποι στο Bloodbath.
Οι failed chargers αλλά και οι Drunk Angels (ομάδες πολύ παλιές σε σχέση με εσάς) ήρθαν με πολύ χαλαρές λίστες.
Λέτε να μήν είχαν καλύτερες?






Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
letsaros86
Spamlord
Spamlord
letsaros86


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ηλικία : 37
Registration date : 18/07/2010

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 02:34

lord limenix έγραψε:

Guys δέν κατηγορώ κανέναν.
Φιλικά μιλάω πάντα.
Δέν θέλω να ξεκινήσω κανέναν καβγά.

+1

lord limenix έγραψε:
Απλά λέω ότι ακόμα και στα τουρνουά μας , και εννώ οι περισότεροι έχουμε τα μοντέλα και τους στρατούς , επιλέγουμε πολλές φορές να παίξουμε δυνατές ναι μέν αλλά όχι τις σπασμένες ιντερνετο-copy paste λίστες.

Στεφανε το Warhammer Fantasy και το Warhammer 40K δεν ειναι Magic the Gathering, δεν υπαρχει σπασμενη ιντερνετ λιστα γιατι ανα περιοχη,χωρα,κοινοτητα υπαρχει τελειως διαφορετικο metagame

lord limenix έγραψε:
Αυτός ο αυτοπεριορισμός που υπάρχει στο 40Κ βοηθάει στο καλό κλίμα και δέν διωχνει νέους παίχτες από την κοινώτητα.

Αυτό λέω απλά.

δεν κραταει ο αυτοπεριορισμος τους παιχτες στην κοινοτητα αλλα το καλο κλιμα μεταξυ των παιχτων 40Κ που δεν σφαζονται σαν κυρατσες της γειτονιας καθε 5 λεπτα αλλα και το ιδιο το παιχνιδι το οποιο ειναι πολυ πιο user friendly αλλα και αρκετα πιο ενδιαφερον σε σχεση με το Fantasy και το πως εχει καταληξει.

lord limenix έγραψε:
Το είδε ο δημήτρης στο ICT , το είδατε και οι υπόλοιποι στο Bloodbath.
Οι failed chargers αλλά και οι Drunk Angels (ομάδες πολύ παλιές σε σχέση με εσάς) ήρθαν με πολύ χαλαρές λίστες.
Λέτε να μήν είχαν καλύτερες?

Δεν ξερω για τους υπολοιπους αλλα εγω παιζω 40K απο την 3η Edition Οταν ακομα οι Grey Knights ηταν Codex: Deamonhunters και δεν υπηρχε cover save ουτε για δειγμα και ακομα και τοτε οι ανταγωνιστικοι παιχτες βρισκαμε τροπο και το σπαγαμε το παιχνιδι.

Ο Plasmaleak ειναι απο τους πρωτους παιχτες στην ελλαδα που επαιξαν 40Κ (παιζει να ειναι κυριολεκτικα απο τους 2-3 πρωτους) και εαν τον ρωτησεις θα σου πει ακριβως τα ιδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lone Wolf
Hero
Hero
Lone Wolf


Αριθμός μηνυμάτων : 770
Τόπος : πάτρα
Currently Playing : Infinity the game, Firestorm Armada
Registration date : 15/03/2012

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 02:36

ασκετο θυμάσε οι Drunk angels με τι ήρθαν?

Deathwing ή dark angels ?

είχαμε παίξει στο προπροηγομενο genocide και μου μαθαίνανε να παιζω το στρατό μου!

βασικά το 40Κ είναι πολύ ωραίο παιχνίδάκι όταν παίζεις χαλαρά και υπάρχει μια ισορροπία μεταξύ στρατών!

αλλά αμα σου κάτσει ο αντίπαλος να έχει λίστα που δεν μπορείς να αντιμετωπίσεις απλά ρίχνεις ζάρια (βαρετό) και πασχίζεις για την ισσοπαλία.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://coverordie.wordpress.com/
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 09:18

Flames έγραψε:
kyrgkikas έγραψε:
Flames έγραψε:
πραγματικά κ εγώ τα έπαιξα με το τερέν. σεβασμός :chuck:

Δεν περασες καμια βολτα ομως!Περνα παντως στο ICT VI θα κερασω καφε , χωρις νερο ομως (Ε Λασκουλα?)

εχεις δίκιο. την επόμενη φορά θα έρθω! αλλά ...θα έρθεις κ εσύ να σε μυήσω στο φάντασυ. deal?

Oh Deal!!! Wink Very Happy . Tην επομενη φορα θα ερθω με τους Dwarfs μου.Οποτε αρχες Απριλιου ανεμενε πμ μου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 09:50

πφφφ γιατί όλοι οι πιου πιου φανς έχουν νάνους? ο ε ο ?

@ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ. χίλια μπραβο στον λασκούλα που έγραψε ριπορτ με τον ίδιο ενθουσιασμό που τον διακατέχει ακόμα και αν σε 2 από αυτά έχασε. Kai χωρίς τα κλασικά ελληνικά με πούλησε το ζάρι, με έκλεψαν οι διαιτητές και οι αντίπαλοι, την ώρα που είχα το μεγαλοφυές σχέδιο at hand ενεργοποιήθηκε κύκλωμα που με απηγαγε να μην παίξω κλπ κλπ.
και το άβαταρ του τα σπαει λολ.
νομίζω είναι πρωτοποριακό για την χώρα μας και για αυτό εδώ το φόρουμ. Προσωπικά θα μιμηθώ το παράδειγμά του εφεξής. :chuck:
ευγε ο Μήτσος διδάσκει ήθος και χαλαρότητα. True leader. :aye:
Φυσικά, από ορθογραφία...εχμμμ ας μην το σχολιάσω καλύτερα χαχαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 10:12

Ρε σεις τι έχουμε πει ; . "το παιχνίδι είναι για κάθε λογής και λογικής παίχτη" . Δηλαδή δεν μπορείς να πεις ότι το powerplaying φταίει . Ξέρεις τι φταίει στέφανε ; ο ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ "σπασμένης" λίστας και ατόμου ποτ σπάει καρύδια σαν συμπεριφορά . Π.χ με τον Μανδραγόρα που πριν την αλλαγή του codex είχε κατέβει στο μαγαζί σε τουρνουά με τα φρούτα του δάσους , (ξέρεις σαλάχια φλαμερς ) δεν θα είχα πρόβλημα να παίξω γιατί είναι γαμώ τα παιδιά και θα ρίχναμε γέλιο . Με κάτι άλλους όμως που κατα καιρούς έχω αντιπετωπίσει και έχω ακούσει από φίλους ότι "κλέβουν" στο ζύγι δεν ππα να κατεβαίναν να παίξουν και με wood elves στο 40κ conceed και πάμε για καφέ να μην χαλάσουμε τις καρδιές μας ....


Δεν φταίει η λίστα , ο παίχτης και το mentality φταίει , το να είσαι ανταγωνιστικός δεν σημαίνει ότι είσαι και μακάκας στα άνθρωπος (gamewise πάντα) .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 10:14

Σε αυτό που λέει ο Λιμενίξ.
δεν ξέρω αν είναι σωστό θεμιτό ή όχι το power creep , πρόκειται όμως για μία κοινότητα στην οποία έρχονται νέα μέλη. και όπως όλες τις αντίστοιχες καταστάσεις στην ζωή, οι "Δαναοί δώρα φέροντες" θα πρέπει να αντιμετωπίσουν τους παλαιότερους ως οικοδεσπότες. Αλλά και οι παλαιότεροι τους νέους ως μουσαφίρηδες.
ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ. Δηλαδή όταν πας επίσκεψη, δεν θέλεις να αλλάξεις την διακόσμηση του Σαλονιού του νοικοκύρη...Αλλα ούτε όταν δέχεσαι κόσμο τον βάζεις να κάτσει στο σκαμπό όσο αράζεις στον καναπέ. Απλά πράγματα.
Ειδάλλως θα καταλήξουμε πάλι στα γνωστά (4-5 άτομα). Αντε 10 εδώ. Καλώς ή κακώς υπάρχουν 2 διαφορετικές μεντάλιτι τι να κάνουμε τώρα? Δεν υπάρχει σωστή και λάθος. Υπάρχουν ΑΝΘΡΩΠΟΙ που ΠΡΕΠΕΙ να συμβιώσουν. και η συμβίωση γίνεται μόνο με αμοιβαίες υποχωρήσεις και συμβιβασμούς.
Εχω βαρεθεί να σας τα γράφω (παρόλο πχ που ουτε καν ενδιαφέρομαι να...τρουπωσω και στην κοινότητα του 40Κ, ναι ναι με απώτερο στόχο την εθνική 40Κ μνιεχ μνιεχ γι αυτό μόνο ζω, ναι ναι.ΛΟΛ)
αλλά μάλλον δεν ακούει κανείς

@ο Μανδραγόρας είναι σπασμένος εκ φύσης. Διότι είναι ....τόσο σπαστικός admin που τελικά ακροβατεί στα όρια του σπασμένου. affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mandragora
Admin
mandragora


Αριθμός μηνυμάτων : 2546
Registration date : 11/03/2010

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 10:54

Άκου εκεί "φρούτα του δάσους"! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 11:04

Θα έλεγα σαλάχια φλαμπέ εναλλακτικά Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 11:22

@ Βελιαλ Ι ll vomit Razz


Κοιταχτε , εγω πιστευω οτι παιζεις οπως σε παιζουνε , αμα ο αντιπαλος ειναι σωστος κυριος (οπως ητανε και τα 3 παιδια που επαιξα) θα εισαι ζωω αν φερθεις διαφορετικα , αν ο αλλος τρολαρει και αρχιζει τις κλεψιες και τις μαμακιες , αρχιζεις και εσυ τα μπινελικια και να του πετας ζαρια , οπως πχ αν παιζεις απεναντι σε ιταλους Razz.
Ο σεβασμος κερδιζετε δεν απαιτειτε.
Για το φλαφ τα εχουμε ξαναπει , δεν υπαρχει.
εχω δει ξαναλεω για 1000στη φορα φλαφ παιχτες να πετανε καρεκλες , να βριζουνε , να πριζοντε οι φλεβες τους στο λαιμο τους , παιζοντας μαλιστα με παιχτες απο το ιδιο γκρουπ , την ιδια κατηγορια δηλαδη "φλαφ"
Νομιζω οτι αυτο που πρεπει να ξεπερασουμε ΟΛΟΙ (και εγω στις αρχες πριν πολλα χρονια ηθελα νικες αλλα εδω και αρκετες περιοδους δε με ενδιαφερει , οχι οτι παω να χασω λολ δηλαδη) το γεγονος οτι κατηγοριοποιειτε τους παιχτες.Θεωρουμε οτι καποιους πρεπει να τους κερδιζουμε πριν καντη μαχη αυτοματα γιατι θεωρουμε τον ευατο μας υποκειμενικα μεγαλητερο ονομα - λολ γελαω, και καποιους αλλους οχι.
Ετσι οταν ο παιχτης που θεωρεις οτι επρεπε να τον νικας , κανει αυτο που μπορει και τυχαινει να παει να νικησει , αρχισουνε τα νευρα και οι εγωισμοι και οι ζαβολιες και τα παραπονα.
Το εχω δει παρα πολλες φορες και το κανουνε ολοι , μη το αρνηθει κανεις γιατι θα ειναι ψευτικο.
Οταν ξεπεραστει η γραμμη αυτη.
και νιωσουνε ολοι οτι , Νικας και Χανεις απο ολους τοτε δε θα υπαρχει κανενα προβλημα.
(το 40κ μαλιστα κινητει σε εκεινη την κατευθηνση πιο ευκολα απο το φαντασυ)

Επισης ειναι και θεμα οπτικης γωνιας , στο παραδειγμα του στεφανου καποιος θα μπορουσε να θεωρηση οτι και η δικη του λιστα ητανε δυνατη πχ
με 2 σκαφη νεκρονς με 3 ορκ με waghh απειρες βολλες twin link στο 4+ (3χ9 και στο wagh 3x18) δε ξερω καν αν ειχες το μαγο στο 6+ να κανει ξανα wagh κτλ.
Προς θεου δε λεω οτι κατεβηκες μπροκεν.Καθε αλλο , κατεβηκες οπως νομιζες και οπως εκρινες οτι θα περασεις ομορφα και καλητερα και το σεβομαι, το αναφερω σα παραδειγμα.
Μπορει και μενα με τους 2 δρακους και τα 2 νεκρον σκαφη να με πει ο αλλος μπροκεν δεκτο και σεβαστο. δε θα πω τον αλλο με τα 7 φλαιρ το ιδιο , γιατι αυτο που του δινει η δυναμη πυρος των 7 φλαιερ του το παιρνει με λιγα εθραυστα τρουπς , με προβλημα σε ποντους και φυσικα σε προβλημα στη κινηση πανω στο τραπεζι τοσο μεγαλων βασεων.
Παντου δηλαδη υπαρχουνε θετικα και αρνητικα.


Και για αυτο το σημαντικο στεφανε και υπολοιποι να κατεβενουμε με σκοπο να περασουμε ομορφα χωρις να ειμαστε βαρος στους αλλους.
Οι ... σπασμενες λιστες δε θα εμφανιστουνε επειδη κατεβενουνε παιδια που παιζουνε φαντασυ.
εμεις απλα εχουμε αλλη σκεψη και εχουμε μαθει να παιζουμε τακτικα σε ενα παιχνιδι με συμπαγεις μοναδες , και οχι ελευθερα και σκιρμισερ. αυτο μας δινει ενα αβανταζ στη καταστρωση τακτικης και μας φαινετε πιο ευκολο το γκειμ.
Οχι ομως οτι φερνουμε μπροκεν λιστες.
Οταν επαιξα τα χριστουγεννα στο 1ο τουρνουα μου στο λιτζιον.
Μου λεγανε ολοι για τον Αριον και τη μπροκεν Grey Knight λιστα του με το σκαφος των 300ευρω.
ε και ? σιγα μη καθομαι να λεω , μπροκεν κτλ
αμα παιξω μαζι του σιγα μη φοβηθω,καλα εκανε το παιδι και κατεβασε οτι εκρινε καλητερο για αυτον, εγω με τη σειρα μου θα τον αρπαξω απο το μπατζακι εκει στα γρασιδια που περπατα αμεριμνος αμα παιξουμε και θα τον ριξω στο βουρκο να παλεψει και θα εξαντλησω οσες % εχω για να επικρατησω.
Θελω να πω οτι το βλεπω σα challenge να εχει ο αλλος δυνατη λιστα και με εξιταρει να τον αντιμετωπησω.


Γενικα ξαναλεω ολα ειναι θεμα οπτικης. ολα σεβαστα και δεν εχει νοημα μια τετοια συζητηση που το μονο που κανει ειναι να φερνει σε θεση αμυνας , εμας που μας αρεσει η επιθεση Razz
Ολα καλα ειναι και θα το δεις και εσυ οταν παιζουμε , μην εχετε στερεοτυπα και μη συνδεετε τη φαντασυ καριερα-λολ παναθεμα μας , με τη 40κ.

Εγω το 40κ το λατρευω αλλα θα παιζω με οτι με πορωνει.


Φλαφ παιχτες δεν υπαρχουν τελος Razz

Φιλουρες και μη χαλιεστε τουρνουα μαχουλες να εχουμε και καλη διασκεδαση σε ολους !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 11:29

μια διόρθωση και μόνο φλαφ παίχτες υπάρχουν όπως και φλαφ λίστες τα 'εχουμε ξαναπεί μήτσο (αυτό το wipe out από κατσαρίδες ... μλκ γέλαγα όλο το βράδυ μετα Razz ) . Δεν είναι όλοι το ίδιο υπάρχουν διαφορετικοί παίχτες . Τα νεύρα και αυτά που λές ισχύουν και είναι ανθρώπινα κάποιες φορές ... καλό είναι να αποφεύγονται όμως ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 11:35

Δε ξερω ρε σπυρο , εχω δει παιδια να κατηγορουνε αλλους για μπροκεν και αυτοι να ειναι φλαγ και να φεροντε χειροτερα (στον αμοιρο αντιπαλο) απο αυτους που κατηγορουνε.
προσωπικα το μονο φλαφ παιχτη που εχω παιξει ειναι ο ελχιον.
δε το λεω για να προσβαλω κανενα , απλα ειναι η γνωμη μου.

και ο πιο χαλαρος αντιπαλος εβερ απο το Λιτιζιον που επαιξα στο 40κ , φοβερο παιδι χαλαρος οσο δε παει ειχε 35 τερμινειτορς deathwing.
φλαφ παιχτης με "φλαφ" λιστα ?

Δεν υπαρχουνε αυτα.
παιζεις και βαζεις οτι σου αρεσει και οτι σε πορωνει στο μυαλο και στη δικη σου ιστορια που εχεις φτιαξει για το στρατο σου.

Σημαντικοτερο ειναι η συμπεριφορα μεταξυ των παιχτων παρα η λιστα.

Οκ δεν ειμαι απολυτος. Ισως να ειμαι λιγο ισοπεδοτικος , απλα τοσα χρονια στα τουρνουα , εχω δει πολλα.
Μπορει να εχεις δικιο και εσυ και μπορει η αληθεια να ειναι καπου στη μεση.
Ιμο ομως προτεραιοτητα στη συμπεριφορα να ειναι κοσμια και ολα ξεπερνιουντε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

ICT Tournament ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 11:43

Οτι λίστα και να παίζεις για μένα το σημαντικό είναι η συμπεριφορά . Κανείς δεν μπορεί να σου επιβάλει λίστα και κανόνες εκτός από αυτόν που βγάζει το παιχνίδι και φτιάχνει τους κανόνες . την Ηθική και την καλή διαγωγή δεν την γράφει κανένα rulebook ή την έχεις ή δεν την έχεις .

Συμφωνούμε απόλυτα .


Υ.Γ Η deathwing λίστα είναι από τις ποιό φλαφερές λίστες και η Μόνη viable για competitive game ΠΡΙΝ το καινούργιο codex .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ICT Tournament !
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» W F B Tournament
» 1st GWF BB tournament
» GWF WF Tournament?
» 40K tournament @ SH
» 40k tournament

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer 40K :: Warhammer 40K General Discussion-
Μετάβαση σε: