Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
ICT Tournament ! - Σελίδα 3 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
ICT Tournament ! - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
ICT Tournament ! - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
ICT Tournament ! - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
ICT Tournament ! - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
ICT Tournament ! - Σελίδα 3 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Οκτώβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 ICT Tournament !

Πήγαινε κάτω 
+13
Horus
lord limenix
Rasfig
dreal
Achaian
h34dnotf0und
Flames
kyrgkikas
Blood Guzzler
Tzortz
iron man
Khar Vader
Laskoulas
17 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

ICT Tournament ! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 11:46

Nαι ?
χαχα ε που να ξερω ο νουμπας , εμενα με επιασε η καρδια μου οταν ειδα τα Μεταλικα Τειχη να ερχονται καταπανω μου

lol!

μου φανηκε κατι τρομαχτικο Razz

σα παραδειγμα το εφερα απλα το νοημα να βγει lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

ICT Tournament ! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 11:56

Laskoulas έγραψε:

προσωπικα το μονο φλαφ παιχτη που εχω παιξει ειναι ο ελχιον.
και? και εγώ έχω παίξει με ελχιον, είναι κύριος στο παιχνίδι του και πολύ σοβαρό παιδί αλλά στο παιχνίδι μας δεν...έστησε και λώλο ! ήθελε να με κερδίσει, να με σκορπίσει στους 50 ανέμους, να πιει το αίμα μου με μπουρί κλπ κλπ (ρε πστη Ελχιον τι σου έκανα ο έρημος?χαχαχαχαχα) αλλά κόσμια και ...με χαμόγελο.
θεωρώ ότι οο "φλαφ παίκτης" είναι αυτός που τυλίγει τον/τους στρατούς του με τον κόσμο του χόμπυ. Δηλαδή εγώ -όσο και αν θέλω να τρώω λαρυγγια στο παιχνίδι μου, που παίζω για να κάνω το 19-1 -->20-0 ή το 0-20 -->1-19- αλλά που... ανεβαίνω σε καρέκλες φωνάζοντας ...."ΑΝΑΞΟΥΝΑΜΟΥΝ, ΑΝΑΞΟΥΝΑΜΟΥΝ" διότι είχα μια ιδέα μιας λίστας με άρματα κλπ κλπ δεν έχω στοιχεία φλαφ? Για να μην πω για φίνιξ γκαρντ που δεν βάζω καθόλου λέοντες? Ποιος στον πλανήτη ...φλαφ παίκτης παίζει χωρίς έστω ένα λεονταράκι? Εσύ φίλε Μήτσο με τις 50 πωρωτικές ατάκες ανά γύρο (σε έχω αντιγράψει στις ονομασίες δες τώρα οι Δεσμώτες λολ) δεν έχεις στοιχεία φλαφ? Οταν σταματάς την μάχη για να πεις πριν το τσαρτζ ότι τα αχαλίνωτα όγκρ χλιμιντρίζουν και προσπαθεί ο ...σουμποτάι (αλήθεια τι κάνει αυτός?) να τα συμμαζέψει?
θεωρώ ότι όταν λέμε Φλαφ και μη φλαφ δεν ισχύει απόλυτα τέτοιος διαχωρισμός. ίσως να ισχύει ως προς το μη φλαφ. ειδικά στο 40Κ που επιτρέπονται και οι συνεργασίες. Το πιο σωστό είναι το "φέρομαι ανάλογα με το πως μου φέρονται" που αναφέρθηκε παραπάνω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lord limenix
Hero
Hero
lord limenix


Αριθμός μηνυμάτων : 805
Ηλικία : 47
Τόπος : Markopoulo
Currently Playing : Death korps of Krieg
Registration date : 09/10/2009

ICT Tournament ! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 12:53


Χαίρομαι που με καταλάβατε και δέν έγινα σάκος του μπόξ Very Happy

Κύριοι βρισκόμαστε μπροστά σε ένα πρωτόγνωρο γεγονός.

Στήν κοινότητα του 40Κ θα μπούν ξαφνικά 10 νέα άτομα ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.
(βάζω τον πειραιά & τα περιστέρια μέσα).
Δέν έχει ξαναγίνει αυτό.
Δέν είστε τυχαία 15άχρονα που ξεκινάνε σήμερα.
Μπορεί να είσαι καινούριοι στο 40Κ αλλά δέν είστε χθεσινοί στο warhammer.
Όπως και να το κάνουμε αυτό θα έχει αντίκτυπο και σοβαρό μάλιστα.

Το μόνο που ζητάω είναι , step back for a moment and think about it.
Τι impact θέλετε να έχετε?

Είναι λογικό να υποθέσουμε ότι ΕΑΝ επιλέξετε (και οι 2 ομάδες) να κατέβετε με ...
Necrons Flyer spam
Deamons
Grey knights cheese
CSM + 3 helldrake
IG + 6 Vendettas
κλπ...κλπ..κλπ...

και ο πειραιάς αλλά και τα περιστέρια , θα έχετε ευθύνη για ένα
μεγάλο power creep που θα συντελεστεί.
Έτσι δέν είναι? Λάθος κάνω?

Δέν έχει σημασία αν είστε καθάρματα ή καλά παιδιά.
Οι 10 νέοι δυνατοί στρατοί θα κάνουν την διαφορά .... ΟΧΙ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ , ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.

Εγώ στα προηγούμενα post μου , απλά επισήμανα ότι αυτήν την στιγμή , overall η υπάρχουσα κοινότητα του 40Κ επιλέγει να παίζει με τα eldar της και τα Black templars,sisters of battle,Tau,orkz,tyranids και λοιπούς NON Top5 στρατούς.

Η συμβολή του casual playing στο εξαιρετικό κλίμα του 40Κ είναι τεράστια.
Έχουμε ομάδα από 12χρονά και αυτό τα λέει όλα.
(Στρατηγικόν ΙΙ κατέβηκε στο προηγούμενο GC)

Τροφή για σκέψη λοιπόν.
Ότι και να επιλέξετε , χαιρόμαστε που θα γίνετε μέλος της φαμίλιας , καλές μάχες να έχουμε
και ... SEE YA ON THE BATTLEFIELD :aye:











Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

ICT Tournament ! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 13:04

Στέφανε να ξεκαθαρίσω ότι Κοινότητα 40κ Πειραιά υπάρχει εδώ και πάρα πολύ καιρό , απλά αποτελούνταν από άτομα που παίζανε μεταξύ τους φορ δε φλαφ και έτσι . Από τις λίστες που περιγράφεις τούλαχιστον γνωρίζοντας την κοινότητα του πειραιά , σε ενημερώνω ότι δεν υπάρχει Ούτε ένας GK , IG έχουμε με 1 max 2 φλάειρς κτλ κτλ .


Στο τελευταίο guild wars ου έγινε καλλιθέα άκα bloodbath, βγήκανε πρώτα τα παιδιά με πολύ φισιολογικές λίστες για τα δεδομένα του τουρνουά .

Αντιθέτως λίστες με 9 φλαιερς και 4 SR έχω δει κατα καιρούς και έχω ακούσει από άτομα εκτός συνόρων πειραιά , και καλά κάνουν στην τελική και τις κατεβάζουν .

Μάλλον προσπαθείς να προλάβεις κάτι το οποίο δεν ισχύει Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

ICT Tournament ! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 13:16

ενταξει όπως και να έχει μια ανησυχία εκφράζει. αλλά κ εγώ θα συμφωνήσω ότι δεν έχουν βάση οι ανησυχίες του, αλλά δεν είναι κακό να κάνει κάποιες επισημάνσεις. ίσα ίσα θετικός είναι και θέλει να προασπίσει τα κετημένα.
ΚΑΛΑ κάνει ΑΛΛΑ θεωρώ ότι δεν συντρέχει κανένας λόγος ανησυχίας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
letsaros86
Spamlord
Spamlord
letsaros86


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ηλικία : 37
Registration date : 18/07/2010

ICT Tournament ! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 16:00

Αφηστε με να παιξω τις 9 Vendettes μου με την ησυχια μου οσο προλαβαινω πριν βγει το Codex Eldar με 500000 Skyfire και δεν ξαναμπει ποτε ιπταμενο σε λιστα Razz

(Μετα ερχονται τα 9 Leman Russ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

ICT Tournament ! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 16:04

Εγώ απλά το λέω για να διαχωρίσω την θέση μου ως ενεργό μέλος της 40κ κοινότητας του Πειραιά . Είναι άδικο να μιλάμε powercreep σε μια κοινότητα όπως η δική μας (νουμπάδες είμαστε και μας αρέσει flower ) .


@Λετσαρος τελικά το κουσούρι του pew pew δεν ....ε ; . Εντάξει και εγώ ομολογώ ότι μου λείπει κάπου κάπου Razz ξέρεις εσύ τι εννοώ "κοντέ" ....Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

ICT Tournament ! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 16:09

letsaros86 έγραψε:
Αφηστε με να παιξω τις 9 Vendettes μου με την ησυχια μου

τέτοια κάνε να ανοίξεις καμιά βεντέτα affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
letsaros86
Spamlord
Spamlord
letsaros86


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ηλικία : 37
Registration date : 18/07/2010

ICT Tournament ! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 16:12

belial έγραψε:
@Λετσαρος τελικά το κουσούρι του pew pew δεν ....ε ; . Εντάξει και εγώ ομολογώ ότι μου λείπει κάπου κάπου Razz ξέρεις εσύ τι εννοώ "κοντέ" ....Wink

ρε συ 15 χρονια dwarf player δεν ξεκολλαει το μικροβιο τι να κανω Razz

Flames έγραψε:
letsaros86 έγραψε:
Αφηστε με να παιξω τις 9 Vendettes μου με την ησυχια μου

τέτοια κάνε να ανοίξεις καμιά βεντέτα affraid

συκοφαντιες! ειμαι αγαπουλης κατα βαθος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

ICT Tournament ! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 16:13

αγοράστε Βεντέτες να χτίσει πισίνα ο Χόρους! ελπίζω να μας καλεί τουλάχιστον για καμιά βουτιά Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
letsaros86
Spamlord
Spamlord
letsaros86


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ηλικία : 37
Registration date : 18/07/2010

ICT Tournament ! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 16:14

Flames έγραψε:
αγοράστε Βεντέτες να χτίσει πισίνα ο Χόρους! ελπίζω να μας καλεί τουλάχιστον για καμιά βουτιά Very Happy

εχω ηδη 4 και περιμενω αλλες 3 Razz το Magic the Gathering να ναι καλα Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

ICT Tournament ! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 16:15

ok. ονόμασε λοιπόν το όλο project....Vendetta , the gathering (of 9)
χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

ICT Tournament ! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 16:16

να μας στείλει προσκλητήρια από τον γάμο με τον Αερογράφο Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
letsaros86
Spamlord
Spamlord
letsaros86


Αριθμός μηνυμάτων : 1064
Ηλικία : 37
Registration date : 18/07/2010

ICT Tournament ! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ICT Tournament !   ICT Tournament ! - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 06 Μαρ 2013, 16:49

belial έγραψε:
να μας στείλει προσκλητήρια από τον γάμο με τον Αερογράφο Razz

εχουμε ελευθερη σχεση, δεν ειμαι για γαμους, κοστιζουν Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ICT Tournament !
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
 Παρόμοια θέματα
-
» W F B Tournament
» 1st GWF BB tournament
» GWF WF Tournament?
» 40K tournament @ SH
» 40k tournament

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer 40K :: Warhammer 40K General Discussion-
Μετάβαση σε: