Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Οκτώβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS

Πήγαινε κάτω 
+11
Sabbal
Achaian
andreasch
kiour_gr
Lone Wolf
Nepenthe
belial
Shieldwolf
georap
lance-a-lot
Blood Guzzler
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nickkxx
Knight
Knight
nickkxx


Αριθμός μηνυμάτων : 430
Currently Playing : 40k,fantasy
Registration date : 10/04/2012

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 19 Ιουν 2013, 12:55

Δηλαδη τι ακριβώς γράφουνε σαυτα τα βιβλιαράκια? fluff?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nickkxx
Knight
Knight
nickkxx


Αριθμός μηνυμάτων : 430
Currently Playing : 40k,fantasy
Registration date : 10/04/2012

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 19 Ιουν 2013, 13:01

Θέλω βιβλιαράκι right toenail of the emperor Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 19 Ιουν 2013, 13:08

Λες να κάνουν copy right και το Emperor ? Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nickkxx
Knight
Knight
nickkxx


Αριθμός μηνυμάτων : 430
Currently Playing : 40k,fantasy
Registration date : 10/04/2012

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 19 Ιουν 2013, 13:29

ΧΑΧΑ τα πάντα! codex: d6 dice Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasch
Spamlord
Spamlord
andreasch


Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ηλικία : 43
Registration date : 05/07/2011

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 19 Ιουν 2013, 13:45

"miniature game" θα είναι ο επόμενος στόχος για trademark!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 19 Ιουν 2013, 15:05

Aμα μείνει εκεί καλά είναι ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blood Guzzler
Arch Spammer
Arch Spammer
Blood Guzzler


Αριθμός μηνυμάτων : 2472
Ηλικία : 32
Τόπος : Κορυδαλλός
Currently Playing : Tyranids, Blood Angels, Necrons, Orks, Chaos SM
Registration date : 08/02/2009

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 19 Ιουν 2013, 18:43

Παντως νομιζω οτι η GW θα μπορουσε να το παιξει πιο εξυπνα και να αρχισει να ΚΕΡΔΙΖΕΙ απο την υπαρξη των spin-offs, 3rd party models κτλ κτλ...

 Γιατι σαφως δεν μπορει να παρει copyright για τα παντα. Για λεξεις που χρησιμοποιουνται μονο στο 40κ, οπως Tyranid, Nurgle, Captain Tycho κτλ, εκει ναι, εχει το copyright γιατι ειναι δικο της προϊον...οι υπολοιπες λεξεις ομως απλα περιγραφουν τα προϊοντα της χωρις να ειναι δικη της ιδεα.

 Απο κει και περα, ειναι τοσο ηλιθιοι οι HQs της εταιριας που δεν βλεπουν μπροστα τους, δεν κοιτανε το παραδειγμα που δινουν αλλες εταιριες ( microsoft, HBO), και κυριως, αδιαφορουν για το κοινο τους.... Η μονολιθικη τους αντιμετωπιση ειναι απαραδεκτη, και κατα τη γνωμη μου θα σκοτωσει το παιχνιδι.

 Δεν τους περναει καν απο το νου, οτι το να εχεις εταιριες να σε κοπιαρουν δινει κυρος και αποτελει διαφημιση για αυτους. Γιατι πχ, αν εγω παρω απο recaster το 20% του στρατου μου, το υπολοπο θα το παρω απο τη GW, γιατι ειδαλλως θα μου φαινονταν δυσβαστατο για το budget μου και δεν θα εφτιαχνα ΤΙΠΟΤΑ.
 
 Ειναι οπως η πειρατεια του Game of Thrones. Μπορει εγω και αλλα 10.000.000 να το βλεπουμε απο pirate bay ( θρησκεια), αλλα η HBO βγαζει κερδος επειδη εξαπλωνεται η φημη του show και με τη σειρα του θα υπαρχει μεγαλητερο audience αλλα και πωλησεις merchandise, κερδη απο διαφημισεις κτλ κτλ κτλ.
 Η HBO βρηκε τροπο να βγαζε λεφτα απο τους πειρατες. Τοσα καμπανελια εχουνε. Της GW δεν της κοβει να βγαλει πακετακι με 5 meltaguns για 5 ευρω ( στα μαγαζια) , εδω και 20 χρονια.....και γαμω σου λεω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://stefoserpent.deviantart.com/
Aerico
Hero
Hero
Aerico


Αριθμός μηνυμάτων : 714
Currently Playing : There is only one army
Registration date : 21/12/2009

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 19 Ιουν 2013, 20:39

Blood Guzzler έγραψε:

 Δεν τους περναει καν απο το νου, οτι το να εχεις εταιριες να σε κοπιαρουν δινει κυρος και αποτελει διαφημιση για αυτους. Γιατι πχ, αν εγω παρω απο recaster το 20% του στρατου μου, το υπολοπο θα το παρω απο τη GW, γιατι ειδαλλως θα μου φαινονταν δυσβαστατο για το budget μου και δεν θα εφτιαχνα ΤΙΠΟΤΑ.


Αλήθεια το πιστευεις αυτό που γράφεις;

Όταν κάποιος αντιγράφει την δουλειά σου, χωρίς την δική σου άδεια α/δεν σου κάνει ποτέ καλό β/ δεν αποτελεί καμία απολύτως διαφήμιση και κυρίως για κανενα απολύτως λογο δεν σου δίνει κύρος. Για να σκεφτόμαστε τι γράφουμε λιγάκι. Εχει πέσει πολύ κλάψα τελευταία. Εταιρεία είναι η Games Workshop δεν ειναι φιλανθρωπικό ίδρυμα.

Επίσης το καταλαβαίνεις ότι αυτό που θα κάνει ο recaster ειναι να αντιγράψει δουλειά άλλων. Μπορεί να το βλέπεις απλό αλλά πίσω απο αυτά τα μοντέλα που εσυ βλέπεις και ο recaster αντιγράφει κρύβεται ενα μεγάλο κεφάλαιο απο πίσω, πολλές εργατοώρες και τεράστια ποσά.
Προφανώς και δεν υποστηρίζω τις τιμές που έχει αλλα μην λέμε και ότι θέλουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 19 Ιουν 2013, 21:16

Blood Guzzler έγραψε:
Παντως νομιζω οτι η GW θα μπορουσε να το παιξει πιο εξυπνα και να αρχισει να ΚΕΡΔΙΖΕΙ απο την υπαρξη των spin-offs, 3rd party models κτλ κτλ...

 Γιατι σαφως δεν μπορει να παρει copyright για τα παντα. Για λεξεις που χρησιμοποιουνται μονο στο 40κ, οπως Tyranid, Nurgle, Captain Tycho κτλ, εκει ναι, εχει το copyright γιατι ειναι δικο της προϊον...οι υπολοιπες λεξεις ομως απλα περιγραφουν τα προϊοντα της χωρις να ειναι δικη της ιδεα.

 Απο κει και περα, ειναι τοσο ηλιθιοι οι HQs της εταιριας που δεν βλεπουν μπροστα τους, δεν κοιτανε το παραδειγμα που δινουν αλλες εταιριες ( microsoft, HBO), και κυριως, αδιαφορουν για το κοινο τους.... Η μονολιθικη τους αντιμετωπιση ειναι απαραδεκτη, και κατα τη γνωμη μου θα σκοτωσει το παιχνιδι.

 Δεν τους περναει καν απο το νου, οτι το να εχεις εταιριες να σε κοπιαρουν δινει κυρος και αποτελει διαφημιση για αυτους. Γιατι πχ, αν εγω παρω απο recaster το 20% του στρατου μου, το υπολοπο θα το παρω απο τη GW, γιατι ειδαλλως θα μου φαινονταν δυσβαστατο για το budget μου και δεν θα εφτιαχνα ΤΙΠΟΤΑ.
 
 Ειναι οπως η πειρατεια του Game of Thrones. Μπορει εγω και αλλα 10.000.000 να το βλεπουμε απο pirate bay ( θρησκεια), αλλα η HBO βγαζει κερδος επειδη εξαπλωνεται η φημη του show και με τη σειρα του θα υπαρχει μεγαλητερο audience αλλα και πωλησεις merchandise, κερδη απο διαφημισεις κτλ κτλ κτλ.
 Η HBO βρηκε τροπο να βγαζε λεφτα απο τους πειρατες. Τοσα καμπανελια εχουνε. Της GW δεν της κοβει να βγαλει πακετακι με 5 meltaguns για 5 ευρω ( στα μαγαζια) , εδω και 20 χρονια.....και γαμω σου λεω.


σωστός. καλή ανάλυση αλλα τι ξέχασες ο ε ο ????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blood Guzzler
Arch Spammer
Arch Spammer
Blood Guzzler


Αριθμός μηνυμάτων : 2472
Ηλικία : 32
Τόπος : Κορυδαλλός
Currently Playing : Tyranids, Blood Angels, Necrons, Orks, Chaos SM
Registration date : 08/02/2009

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 19 Ιουν 2013, 21:23

Τι ξεχασα;

 Παντως Aerico, στα παντα υπαρχουν ανθρωποι που κανουν τετοιες απατεωνιες. Μουσαντενια προιοντα apple, μουσαντενια παπουτσια κτλ κτλ...αλλα η apple δεν ιδρωνει τ' αυτι της.
 
 Και στο λεω βλεποντας τον εαυτο μου, οτι δεν θα ξεκινουσα ποτε 3ο στρατο στο 40κ αν δεν ηξερα οτι θα γλυτωσω καποιο μερος των χρηματων μου με πλαγιους τροπους. Αλλα τι κερδισε η GW ( ΚΑΙ τα ελληνικα μαγαζια) ; Οτι αγορασα εν τελει το ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟ κομματι του στρατου μου απο εκει. Αλλιως δεν θα αγοραζα απολυτως τιποτα. Προφανως δεν ειναι νομιμο, ουτε σωστο το να κλεβεις τη δουλεια αλλων, αλλα δεν ειναι ουτε ηθικο το να εχεις μια κοινοτητα παικτων που σου αφιερωνουν χρονο, ιδρωτα και αγαπη και να μην τους δειχνεις ψηγμα σεβασμου επειδη σε ενδιαφερει μονο το κερδος.
 Ναι, εισαι εταιρια, αλλα για να φτασει η GW εκει που εφτασε χρειαστηκε ατομα που αγαπησαν το παιχνιδι και ειχαν παθος γι αυτο, οχι μονο αυτους που αγοραζαν πραγματα. Και αφου η εταιρια νιωθει μονο οταν χανει λεφτα, θα επιλεγω κ εγω παντα τον τροπο που θα τους κανει να βλεπουν λιγο παρα απο το καλαμι που εχουν ανεβει και να σκεφτονται οτι τιποτα δεν ειναι δεδομενο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://stefoserpent.deviantart.com/
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 19 Ιουν 2013, 21:30

ότι οι πειρατείες/ελαστικότητες κλπ κλπ χρησιμοποιούνται μέχρι να εδραιωθεί το προιόν. μετα, αφού περάσει δηλαδή το φαρμακάκι ο κλοιός της "νομιμότητας" είναι σαρωτικός. ίσως αυτό κανει η γκου γου. ποιος ξέρει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lone Wolf
Hero
Hero
Lone Wolf


Αριθμός μηνυμάτων : 770
Τόπος : πάτρα
Currently Playing : Infinity the game, Firestorm Armada
Registration date : 15/03/2012

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 19 Ιουν 2013, 21:41

ναι γιατί όλοι μας έχουμε τουλάχιστον 100 μαρίνς... πειρατικούς... lol!

και γιατί αυτό που έκαναν με τα ηλεκτρονικά βιβλία δλδ δεν γίνεται να το πειρατέψεις μέσα σε 10 λεπτά χρησομοποιώντας πριντ σκρίν...


εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι πλέον ο καθένας μπορεί να βγάλει πχ Eldar compatible κλπ πράγματα.... και να τα πουλήσει νόμιμα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://coverordie.wordpress.com/
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 19 Ιουν 2013, 22:05

όχι αλλά εχεις 100 πρόξυ. αν και εγω μιλούσα γενικά. μην εκπλαγεις όμως αν την πεσει κάποια στιγμή σε τουρνουα που κάνουν δεκτά πρόξυ, πχ ίτισι. λέω μια μπαρούφα ρε παιδί μου. φυσικά αν κ εσύ είχες κάτι δικό σου και στο αντεγραφαν πανταχώθεν δεν θα χες κανένα πρόβλημα φανταζομαι ε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lone Wolf
Hero
Hero
Lone Wolf


Αριθμός μηνυμάτων : 770
Τόπος : πάτρα
Currently Playing : Infinity the game, Firestorm Armada
Registration date : 15/03/2012

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 19 Ιουν 2013, 22:13

για μένα το λές? αμα θα μου το αντέγραφαν θα είχα προβλημα... δεν είπα κάτι τέτοιο όμως ούτε παρότρινα κάποιον άλλο να αντιγράψει τους μαρίνς και να αρχίσει να τους πουλάει...


απλά πιστεύω ότι είναι εξερετικά εύκολο να γίνει στα ηλεκτρονικά βιβλία και το έγραψα σαν παρατήρηση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://coverordie.wordpress.com/
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 19 Ιουν 2013, 22:19

σωστός ρε συ αλλά νομίζω συμφωνείς ότι η γκου γου έχει αρχίσει μια σκληρή επίθεση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aerico
Hero
Hero
Aerico


Αριθμός μηνυμάτων : 714
Currently Playing : There is only one army
Registration date : 21/12/2009

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 19 Ιουν 2013, 22:20

Flames έγραψε:
όχι αλλά εχεις 100 πρόξυ. αν και εγω μιλούσα γενικά. μην εκπλαγεις όμως αν την πεσει κάποια στιγμή σε τουρνουα που κάνουν δεκτά πρόξυ, πχ ίτισι. λέω μια μπαρούφα ρε παιδί μου. φυσικά αν κ εσύ είχες κάτι δικό σου και στο αντεγραφαν πανταχώθεν δεν θα χες κανένα πρόβλημα φανταζομαι ε?

Αυτό ακριβώ; λέω και εγώ ! Και πήγαινε το και ένα βήμα παρακάτω, και πες ότι αυτό είναι κάτι που σου αποφέρει κέρδος ...
Lone Wolf έγραψε:
για μένα το λές? αμα θα μου το αντέγραφαν θα είχα προβλημα... δεν είπα κάτι τέτοιο όμως ούτε παρότρινα κάποιον άλλο να αντιγράψει τους μαρίνς και να αρχίσει να τους πουλάει...


απλά πιστεύω ότι είναι εξερετικά εύκολο να γίνει στα ηλεκτρονικά βιβλία και το έγραψα σαν παρατήρηση...

Γιατι η GW παροτρίνει τους άλλους να την αντιγράψουν; Κομμάτι απο τα κέρδη της θέλουν !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lone Wolf
Hero
Hero
Lone Wolf


Αριθμός μηνυμάτων : 770
Τόπος : πάτρα
Currently Playing : Infinity the game, Firestorm Armada
Registration date : 15/03/2012

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 19 Ιουν 2013, 23:08

ναι θέλουν κομμάτι απο τα κέρδη της... δεν διαφωνώ...

απλά με αυτό που έγινε στο δικαστήριο πλέον νομιμα μπορείς να βγάλεις compatible πράματα.... τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγω...

μπές στο σιτε της chapterhouse και δες πώς έχουν κάνει τα μενού...

ότι και να κάνουν απλά δεν πιστεύω οτι θα σταματίσουν αυτούς που βγάζουν bits conversion kits ή ότι άλλο τους έρχεται και είναι compatible με το 40k...

αμα βγάλω εγώ πχ ολόκληρη IG με γκομενάκια με μεγάλα βιζιά και μεγάλους κόλους και ο καθένας μπορέι να χρησιμοποιήσει τα μοντέλα αντί για τους μπετόβλακες Cadians τι θα μου πουν κάνεις κλοπιραιτ την IG?

δλδ αυτό που κάνουν είναι πρακτικά αδύνατο να γίνει... ο άλλος πχ θα βγάλει αντι για dread ένα super mega zombie Robot warior και θα το πουλάει...

και θα λέει αυτο πχ δεν είναι assault cannon αλλα mega gutling gun...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://coverordie.wordpress.com/
Blood Guzzler
Arch Spammer
Arch Spammer
Blood Guzzler


Αριθμός μηνυμάτων : 2472
Ηλικία : 32
Τόπος : Κορυδαλλός
Currently Playing : Tyranids, Blood Angels, Necrons, Orks, Chaos SM
Registration date : 08/02/2009

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 19 Ιουν 2013, 23:53

Παντως εγω αμα εβγαζα wraithknight με 10 ευρω κοστος και το πουλαγα 100, και υπηρχαν ηλιθιοι που το αγοραζαν ,δεν θα ειχα προβλημα να μου ετρωγε και 10.000 ευρω ενας κινεζος...ψιχουλα ειναι για τη gw αυτα. Απλα θελοντας να βγαζει απο τη μυγα ξυγκι, δειχνει το ποσο gtp ειναι οι ανθρωποι. Το σωστο management θελει να τα λαμβανει ολα υπ οψην, και πανω απο ολα τη δημοσια εικονα. Τι τη χαλαει περισσοτερο τη GW? Να χανει ενα 3% των πωλησεων ( και λεω ΠΑΡΑ πολλα),ή να εχει το 80% του κοσμου της να τη βριζει και να ανεχεται τα οσα κανει; Προσωπικα, παιζω εδω και 9 χρονια το παιχνιδι και ειλικρινα αυτη ειναι η χειροτερη φαση που βρισκεται, κατ εμενα. Σκατα κανονες,  ηλιθια μοντελα και ενα meta που καταδικαζουν το παιχνιδι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://stefoserpent.deviantart.com/
Lone Wolf
Hero
Hero
Lone Wolf


Αριθμός μηνυμάτων : 770
Τόπος : πάτρα
Currently Playing : Infinity the game, Firestorm Armada
Registration date : 15/03/2012

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 20 Ιουν 2013, 00:07

εντάξι ρε guzzler μην υπερβάλεις και σύ... τι ηλίθια μοντέλα... δες τι βγάζουν να πούμε για το warmachine...

μπορεί ο νέος κορνήτης να είναι ηλίθιος... και το κέρδος ανα μοντέλο να είναι σε επίπεδο τρέλας.... και πολλά μοντέλα παλιά και παροχειμένα...
 
αλλά σε γενικές γραμμές τα νεότερα μοντέλα της GW  είναι  πολύ καλά κασταρίσματα και γλυπτά... πχ δες space wolves ή τα νέα έλφ...

δεν μπορείς να πείς πχ ότι οι white lions οι phoenix guard έχουν κάποιο ψεγάδι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://coverordie.wordpress.com/
Nireas
Spamlord
Spamlord
Nireas


Αριθμός μηνυμάτων : 1299
Ηλικία : 31
Currently Playing : Chaos space marines, Dark angels, Adeptus Mechanicum
Registration date : 10/03/2013

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 20 Ιουν 2013, 00:13

To meta και οι κανονες ειναι λιγο μπουρδελεσιον αλλα τα μοντελα σε γενικες γραμμες ειναι καλα. Πηρα typhus και δεν ειχε κανενα θεμα kai belial προσφατα επισης κανενα θεμα, finecast και τα δυο. Οι τιμες ειναι λιγο πονος αλλα οκ αν σαρεσει εκει που θα επαιρνες 3 κουτια θα παρεις ενα. Τωρα αν ανεβουν και αλλο και μειωθει και η ποσοτητα το ξανασυζηταμε. Προς το παρον παλευεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blood Guzzler
Arch Spammer
Arch Spammer
Blood Guzzler


Αριθμός μηνυμάτων : 2472
Ηλικία : 32
Τόπος : Κορυδαλλός
Currently Playing : Tyranids, Blood Angels, Necrons, Orks, Chaos SM
Registration date : 08/02/2009

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 20 Ιουν 2013, 00:20

Θα παλευοτανε αν υπηρχε και μια ισορροπια στους κανονες....προσωπικα κανω ενα διαλειμμα απο το χομπυ μεχρι να στρωσει, γιατι τοσο καιρο αρκετο καρκινο εβγαλα...αμαρτια ειναι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://stefoserpent.deviantart.com/
Lone Wolf
Hero
Hero
Lone Wolf


Αριθμός μηνυμάτων : 770
Τόπος : πάτρα
Currently Playing : Infinity the game, Firestorm Armada
Registration date : 15/03/2012

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 20 Ιουν 2013, 00:24

γιατί δεν δοκιμάζεις κανένα εναλακτικό rulepack?

πχ USGTA?

μπορεί να σου αρέσει...

ακόμα σκέψου μπορείς αμα θες να παίξεις 5η... δεν το λέω για πλάκα... πχ δράκος = φαστ σκίμερ με αν12

σιγά μην παρατήσω το 40κ επειδή επιασέ περίοδος την GW....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://coverordie.wordpress.com/
Blood Guzzler
Arch Spammer
Arch Spammer
Blood Guzzler


Αριθμός μηνυμάτων : 2472
Ηλικία : 32
Τόπος : Κορυδαλλός
Currently Playing : Tyranids, Blood Angels, Necrons, Orks, Chaos SM
Registration date : 08/02/2009

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 20 Ιουν 2013, 00:31

Γιατι ακομα κ αν θελω εγω να παιξω με εναλλακτικους κανονες, δεν θα θελει κανενας αλλος...ο κοσμος παιζει οτι ειναι official, ακομα κ αν ειναι gtp το official...οποτε το χω ριξει κ εγω στα card games αυτο το καιρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://stefoserpent.deviantart.com/
Lone Wolf
Hero
Hero
Lone Wolf


Αριθμός μηνυμάτων : 770
Τόπος : πάτρα
Currently Playing : Infinity the game, Firestorm Armada
Registration date : 15/03/2012

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 20 Ιουν 2013, 00:34

lol...

αμα βρείς κανένα άλλο φίλο σου που θέλει να το δοκιμάσει δεν θα είναι κακή ιδέα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://coverordie.wordpress.com/
Nireas
Spamlord
Spamlord
Nireas


Αριθμός μηνυμάτων : 1299
Ηλικία : 31
Currently Playing : Chaos space marines, Dark angels, Adeptus Mechanicum
Registration date : 10/03/2013

GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS   GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 20 Ιουν 2013, 00:35

Μπορεις να δοκιμασεις το Warmahordes δεν ειναι κακο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
GW VS CHAPTERHOUSE STUDIOS
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Chapterhouse Studios true scale marines.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Off Topic :: Off Topic Συζητήσεις-
Μετάβαση σε: