Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ

Πήγαινε κάτω 
+71
lakedaimon
grail constantin
thunder21
Narkis
Sn4k30r
dreal
MrBrasidas045
KeyserSoze
Morghoul
nilrem
Commisar Dimitrov
GsLs
Johnidas
nikkon1992
Padelis117
antimage
robomarine
theodddore
Grimclown
zombie2
lordsentaris
ArD
olethros
PoTv
front7line
forau
GreaPal
Sedekiel
iron man
ragnar
Cyndre
deborallo
podrik
Mπαρμπα Θανασηs
h8most
Shieldwolf
Corum
belial
ursarkar E. creed
Δημητριος
Meraklis
medas
Lone Wolf
Papajohn
Aerico
nickkxx
testakias
georap
h34dnotf0und
Johneleos
Nistass
Boromir
kyrgkikas
Blood Guzzler
xrisomiga
kiour_gr
Nireas
admin
Samanos
Khar Vader
Laskoulas
Asarnil the Dragonlord
Achaian
ritter
aphelion
Tzortz
Flames
Nepenthe
lance-a-lot
galvert
mandragora
75 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Blood Guzzler
Arch Spammer
Arch Spammer
Blood Guzzler


Αριθμός μηνυμάτων : 2472
Ηλικία : 32
Τόπος : Κορυδαλλός
Currently Playing : Tyranids, Blood Angels, Necrons, Orks, Chaos SM
Registration date : 08/02/2009

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΤετ 15 Ιαν 2014, 16:41

Παιδια, να σας πω κατι οσον αφορα το warmachine-warmahordes, γιατι εχω κανει καποιες συζητησεις με ορισμενους γνωστους που παιζουν, αλλα προσωπικα δεν εχω δελεαστει να ξεκινησω, για τους εξης λογους:

1ον Ο μονος λογος που σημερα αναπτυσσεται το warmahordes ειναι ξεκαθαρα επειδη εχει χαλασει το συστημα κανονων, η ισορροπια και το fun του fantasy αλλα και του 40κ ( πλεον). Δηλαδη οι παικτες ξεκινησαν να παιζουν κατι σαν υποκαταστατο του fantasy/40k, επειδη κατα τη γνωμη τους τα παιχνιδια "χαλασαν" ( που οσων αφορα το 40κ, διαφωνω, αλλα γουστα ειν αυτα)

2ον Ακουω συνεχεια ολο και περισσοτερο κοσμο να εξυμνει το warmahordes, με λογια παρομοια με το κειμενο του Λασκουλα πιο πανω...αλλα δεν πειθομαι. Πιστευω οτι καθε game system εχει τα λαθη του, τις μπεκριλες του αλλα και imbalance σε καποιο βαθμο. Κατα πασα πιθανοτητα το warmahordes ειναι πιο ζυγισμενο απ τα παιχνιδια της GW, αλλα το βρισκω δυσκολο να πιστεψω οτι μια μικρη εταιρια σαν τη privateer κανει τοσο καλα τη δουλεια της...πιο πιθανο μου φαινεται οτι ο κοσμος, επειδη ειναι καινουργιο το παιχνιδι, δεν εχει δει ακομα τα λαθη του ή δεν του κανουν τοση εντυπωση.... ή απλα τα ανεχεται ακομα επειδη ισως δεν ειναι τοσο τραγικα οσο το να παιζεις εναντιων Taudar.

3ον Τα μοντελα της privateer ειναι σαφως κατωτερης ποιοτητας απο αυτα της GW, αλλα η τιμη τους παραμενει σε δυσθεωρητα υψη....200-300 ευρω για εναν μικρο στρατο που χωραει σε βαλιτσακι citadel ειναι εξωφρενικο, προσωπικα για τους Necron μου εδωσα περιπου 350 αλλα εχω ενα καρο μοντελα και 8 οχηματα με αυτα τα λεφτα....και προσωπικα, εφοσον η τιμη αγορας ενος στρατου warmachine ειναι παραπλησια με αυτη καποιου στρατου 40κ, το βρισκω δυσκολο να επεκταθω στο νεο game.


Αυτα ειχα να πω, απο την αλλη ομως καταλαβαινω απολυτα τον κοσμο που δεν εχει καμια διαθεση να ακολουθαει τη σκληρη πολιτικη της GW και να ξενερωνει απο το powercreep και το imbalance του παιχνιδιου, επισης καταλαβαινω οτι το warmachine εχει ενα format πιο tournament friendly απο αυτο του 40κ, αλλα ακομη πιστευω οτι το warmachine εχει τεραστιο hype και ειναι μια μοδα που καρπωνεται που ανικανοτητα της GW να ανταποκριθει στις απαιτησεις των παικτων της....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://stefoserpent.deviantart.com/
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΤετ 15 Ιαν 2014, 16:43

Koιτα σωτηρη , οταν μου εδειξε 1ος το γκειμ ο Κιουρ μου εστειλε στο φεις τους στρατους , μλκα απο ευγενια του ελεγα ναι καλα ειναι κτλ και απο μεσα μου εκανα εμετο με τις φιγουρες και ητανε και πολυ αρνητικο για μενα να ξεκινησω , αν και δε βαφω δεινω σημασια στο artwork.
βλεποντας ομως πχ τον ορεστη να παιζει πειραια και βλεποντας και τις ΒΑΜΕΝΕΣ μινιατουρες του Ντοκ επαθα πλακα με πολλες.
νομιζω οτι εχει πολυ δυνατες φιγουρες εστω και αν δε τις παρατηρουμε με τη 1η ματια.
και πραγματικα απορω πως μια τετοια εξυπνη εταιρεια το καταφερε αυτο ... εκ πρωτης γευσεις να απωθει το κοσμο.
λολ ομως.
γενικα τωρα μου τις βαφουνε και μενα , αμα δεις βαμενες θα σου αρεσουνε οι πιο πολλες.
επισης ειναι ενα απο τα λιγα γκειμς που θελω να βλεπω βαμενες φιγουρες και ξενερωνω αν ειναι αβαφτα.
ενω στο χαμερ πχ δε με νοιαζει , ισως γιατι εχει πιο πολλες ? δε ξερω αλλα θελω τα παντα εδω να ειναι βαμενα. ανεβαζει το γκειμ σε αλλη αισθηση.
μολις μπορεσεις μιλαμε να στο δειξω ! (να παρω τις βαμενες πρωτα.)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer
Laskoulas


Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Ηλικία : 47
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."
Registration date : 27/08/2008

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΤετ 15 Ιαν 2014, 16:48

στεφανε η εταιρεια ειναι ηδη 10 χρονια στο προσκυνιο , οχι τα 30 της γκου γου αλλα και 10 χρονια δε τα λες και λιγα , εχει εμπειρια.

επισης τα λογια τα πανω δεν ειναι δικα μου αλλα
τα ιδια πανω κατω στα μισα απο αυτα τα ελεγα και τα λεω ακομα περισοτερο οσο ζω το γκειμ καλα με συνεχεις μαχες εδω και 2-3 μηνες και οταν ειδα το κειμενο λεω οι σκεψεις μου δεν ητανε λαθος και αλλα ατομα που ζουνε το παιχνιδι σκεφτονται το ιδιο , αρα κατι γινετε σωστα !

για τη τιμη παντως δε θα πολυ διαφωνησω αλλα οτι παιρνεις ειναι καλο και αξιζει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΤετ 15 Ιαν 2014, 16:57

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων το παιχνίδι δεν είναι καινούργιο υπάρχει 10-11 χρόνια . Το ότι τώρα υπάρχει hype στην Ελλάδα σίγουρα συμφωνώ . Οι μινιατούρες είναι πίσω σε σχέση με της GW , αλλά η GW είναι 20 και βάλε χρόνια στον χώρο τα καινούργια πάντως είναι πολύ ωραία . 

Ολα τα παιχνίδια καλά είναι αρκεί να σε ευχαριστούν και να ανταποδίδουν τρόπον τεινά το χρήμα και τον κόπο που ξοδεύεις . Οταν δεν συμβαίνει αυτό και σου αρέσει το hobby ψάχνεις άλλες λύσεις με τα υπέρ και τα κατά . Δεν είναι κακό να πεις όχι σε κάτι που δεν σε γεμίζει πλέον . Κακό είναι να το κάνεις με το "ζόρι" . 

όταν αποφάσισα να βάλω παραγγελία πέρσυ περίπου τέτοιο καιρό υπολόγιζα ότι θα παίζω με τον georap σπίτι του μάχες με τα starter δεν είχα καν φανταστεί ότι υπάρχουν άτομα στην Ελλάδα που παίζουν WM . 1 χρόνο μετά προσωπικά νομίζω ότι έκανα την καλύτερη αγορά μέχρι τώρα σε τέτοιου είδους αγορά , γνώρισα νέα άτομα που γίναμε και φίλοι και ο κόσμος δείχνει να το γουστάρει όχι ως εναλλακτικό αλλά γι αυτό που προσφέρει . 

όποιος έχει ενδοιασμούς δεν έχει παρά να το δοκιμάσει και να δει δεν είναι ανάγκη να δώσει 200-300 ευρώ που χρειάζονται για 2 λίστες . 

Αυτά Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
forau
Hero
Hero
forau


Αριθμός μηνυμάτων : 895
Τόπος : Π. Φάληρο
Currently Playing : Hordes - Circle of Orboros
Registration date : 26/01/2013

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΤετ 15 Ιαν 2014, 17:13

Flames έχει 70% δίκιο. Ίσως και παραπάνω δυστυχώς. Ενδεχομένως είναι και το setup με το pseudo fantasy / steam punk που δυσκολεύει λίγο τα πράγματα.

Guzzler είσαι λίγο αρνητικούλης γενικά ΑΛΛΑ σε 2 σημεία να σου επισημάνω κάτι.

Πριν αρχίσουν να δοκιμάζουν όλοι είχαμε ήδη μια κοινότητα 15-20 ατόμων που έπαιζα χωρίς απαραίτητα να τους έχει ξενερώσει κάτι στο Fantasy ή στο 40Κ. Μπορώ να πω πώς κάποιοι από αυτούς έπαιζαν και παίζουν παράλληλα και τα 2.

Με 5 κατοστάρικα αγοράζω όλα τα πράγματα που έχει το faction μου σε 4 βιβλία. Δεν χρειάζομαι ΤΙΠΟΤΑ άλλο να αγοράσω εκτός από το 1 νέο solo ή warjack ή caster που βγαίνουν κάθε 3 μήνες. Και αυτό σε διάστημα 11 χρόνων. Για παράδειγμα οι Errants υπάρχουν από το MKI και κανένας δεν σε αναγκάζει να τους πάρεις σε repack πλαστικούς. Μπορείς να παίζεις με τους ίδιους errants του 2000.

Σε όλα τα άλλα που λες ενδεχομένως να έχεις δίκιο. Για το θέμα balance δεν θέλω να το πω εγώ αλλά μπορείς να ρωτήσεις άλλους που παίζουν αν έχουν νιώσει ποτέ κλειδωμένοι στην ήττα λόγω λίστας.

Αnyway ο καθένας παίζει ότι γουστάρει. Ότι τον γεμίζει και όπου περνάει καλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΤετ 15 Ιαν 2014, 22:47

forau έγραψε:
Ενδεχομένως είναι και το setup με το pseudo fantasy / steam punk που δυσκολεύει λίγο τα πράγματα.


το "καρφωσες" αυτο ειναι γμτο. νταξει εγω ειμαι οπτικος τυπος. πιστευω αν νιωσουν εμπορικο παλμο και αφουγκραστουν τον κοσμο ίσως επεκταθουν και περαν του στιμπανκ αγγιζοντας και άλλα ταργκετ γκρουπ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyrgkikas
Spamlord
Spamlord
kyrgkikas


Αριθμός μηνυμάτων : 1030
Ηλικία : 46
Τόπος : Χανια
Currently Playing : WarHammer 40k και WFBS
Registration date : 01/01/2011

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΤετ 15 Ιαν 2014, 23:25

forau έγραψε:

Με 5 κατοστάρικα αγοράζω όλα τα πράγματα που έχει το faction μου σε 4 βιβλία. Δεν χρειάζομαι ΤΙΠΟΤΑ άλλο να αγοράσω εκτός από το 1 νέο solo ή warjack ή caster που βγαίνουν κάθε 3 μήνες. Και αυτό σε διάστημα 11 χρόνων. Για παράδειγμα οι Errants υπάρχουν από το MKI και κανένας δεν σε αναγκάζει να τους πάρεις σε repack πλαστικούς. Μπορείς να παίζεις με τους ίδιους errants του 2000.

Περα για περα αληθινο!Για να αναβαθμησω τους TAU μου εδωσα χρηματα για 9 broadsides και 3 Riptides! Ολοι ξερουμε οτι με τα ιδια χρηματα θα ειχα φτιαξει 2 50αρες Cygnar λιστες!

Eπισης μιλωντας μονο για τον εαυτο μου : Εαν δεν με ξενερωνε τοσο ασχημα η νεα GW πολιτικη ουτε που θα κοιταζα για κατι αλλο!Οπως και να εχει τελος καλο ολα καλα!Παιζω WM/H και γουσταρω!Αφηνω την καμαριλα της GW πισω μου και την θυμαμαι με ενα χαμογελο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΠεμ 16 Ιαν 2014, 00:18

Flames έγραψε:
forau έγραψε:
Ενδεχομένως είναι και το setup με το pseudo fantasy / steam punk που δυσκολεύει λίγο τα πράγματα.


το "καρφωσες" αυτο ειναι γμτο. νταξει εγω ειμαι οπτικος τυπος. πιστευω αν νιωσουν εμπορικο παλμο και αφουγκραστουν τον κοσμο ίσως επεκταθουν και περαν του στιμπανκ αγγιζοντας και άλλα ταργκετ γκρουπ!



Αυτό είναι σχετικό . Τι εννοώ το κάθε τι , έχει την δική του ταυτότητα . Είναι σαν να λέει κάποιος εντάξει μου αρέσει το σύστημα του 40κ αλλά περιμένω να γίνει cyberpunk για να το παίξω . Θέλω να πω Σωτήρη ότι δεν έχει κανένα νόημα να πάει και να μπεί σε "ξένα" χωράφια η PP. Tο ότι δεν σου αρέσει το theme του παιχνιδιού είναι απόλυτα θεμιτό και εύλογο για πολύ κόσμο. Η ταυτότητα είναι πολύ σημαντική σ' ένα προιόν και το WM σίγουρα έχει την δική του .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΠεμ 16 Ιαν 2014, 01:46

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 1528567_799661210050983_265044637_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΠεμ 16 Ιαν 2014, 01:53

belial έγραψε:
Flames έγραψε:
forau έγραψε:
Ενδεχομένως είναι και το setup με το pseudo fantasy / steam punk που δυσκολεύει λίγο τα πράγματα.


το "καρφωσες" αυτο ειναι γμτο. νταξει εγω ειμαι οπτικος τυπος. πιστευω αν νιωσουν εμπορικο παλμο και αφουγκραστουν τον κοσμο ίσως επεκταθουν και περαν του στιμπανκ αγγιζοντας και άλλα ταργκετ γκρουπ!



Αυτό είναι σχετικό . Τι εννοώ το κάθε τι , έχει την δική του ταυτότητα . Είναι σαν να λέει κάποιος εντάξει μου αρέσει το σύστημα του 40κ αλλά περιμένω να γίνει cyberpunk για να το παίξω . Θέλω να πω Σωτήρη ότι δεν έχει κανένα νόημα να πάει και να μπεί σε "ξένα" χωράφια η PP. Tο ότι δεν σου αρέσει το theme του παιχνιδιού είναι απόλυτα θεμιτό και εύλογο για πολύ κόσμο. Η ταυτότητα είναι πολύ σημαντική σ' ένα προιόν και το WM σίγουρα έχει την δική του .  

 scratch 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΠεμ 16 Ιαν 2014, 11:00

Νόμιζα ότι με την φράση σου " να επεκταθούν πέρα του steampunk" εννοούσες την θεματολογία και τα looks . Εκεί πάνω απάντησα Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Papajohn
Spamlord
Spamlord
Papajohn


Αριθμός μηνυμάτων : 1261
Ηλικία : 34
Τόπος : Παγκράτι, Αθήνα
Registration date : 28/03/2009

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΠεμ 16 Ιαν 2014, 13:09

Πάντως το Warmachine εγώ δεν το έχω στο νου μου τόσο για steampunk setting.... Ok είναι μάχες με steam-powered machines, αλλά δεν ξέρω όταν ακούω steampunk σκέφτομαι κάτι σε Dystopian Wars/Legions (επικές μινιατούρες btw), δηλαδή κάπου στο 19 αιώνα, Victorian era κλπ!

Το warmahordes μου βγάζει κάτι πιο fantasy συνολικά....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hoplon.gr/
h34dnotf0und
Arch Spammer
Arch Spammer
h34dnotf0und


Αριθμός μηνυμάτων : 2002
Ηλικία : 45
Registration date : 06/10/2008

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΠεμ 16 Ιαν 2014, 13:49

Ναι δεν είναι σκέτο SP είναι SP/Fantasy, όπως το Eberron.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.demonicpigeon.com
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΠεμ 16 Ιαν 2014, 13:49

E το hordes ίσως αλλά τα boilers και fantasy ε ... λίγο τραβηγμένο Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
h34dnotf0und
Arch Spammer
Arch Spammer
h34dnotf0und


Αριθμός μηνυμάτων : 2002
Ηλικία : 45
Registration date : 06/10/2008

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΠεμ 16 Ιαν 2014, 14:03

H ύπαρξη μαγείας προσδιορίζει ότι έχει και χαρακτήρα Fantasy εκτός από SP. To pure SP έχει ή καθόλου, ή πολύ low magic. League of Extraordinary Gentlemen, Wild Wild West, Dishonored είναι τα καθαρά SP που μου έρχονται πρώτα στο μυαλό.
Το WM/H απ'όσο έχω διαβάσει το fluff του, έχει high fantasy/high magic στοιχεία που το βάζουν στο ίδιο ράφι με το Eberron (pen & paper rpg) και το Arcanum (video game) για όποιους τα θυμούνται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.demonicpigeon.com
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΠεμ 16 Ιαν 2014, 14:30

Το Εberon είναι underated set Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
h34dnotf0und
Arch Spammer
Arch Spammer
h34dnotf0und


Αριθμός μηνυμάτων : 2002
Ηλικία : 45
Registration date : 06/10/2008

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΠεμ 16 Ιαν 2014, 14:33

Γαμεί το Ebberon. Έχω παίξει δύο campaign τo καθένα 2+ χρόνια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.demonicpigeon.com
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer
Flames


Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Ηλικία : 50
Registration date : 28/08/2011

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΠεμ 16 Ιαν 2014, 14:48

ορεστη ασε τους ορισμους κ ετοιμασου ψυχολογικα για τον ελβεν μπι εσ μπι μου. πθστευω θα πεις "γοαυο" αλλιως κερναω ριμοουτ καφεδες ενα μηνα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
h34dnotf0und
Arch Spammer
Arch Spammer
h34dnotf0und


Αριθμός μηνυμάτων : 2002
Ηλικία : 45
Registration date : 06/10/2008

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΠεμ 16 Ιαν 2014, 15:53

Άντε, δώσε πόνο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.demonicpigeon.com
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΠεμ 16 Ιαν 2014, 17:45

The Future of Games Days & Games Workshop's - Part 8 - Today: stock market crash -24% in one day!

http://masterminis.blogspot.de/2014/01/the-future-of-games-days-games.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nireas
Spamlord
Spamlord
Nireas


Αριθμός μηνυμάτων : 1299
Ηλικία : 31
Currently Playing : Chaos space marines, Dark angels, Adeptus Mechanicum
Registration date : 10/03/2013

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΠεμ 16 Ιαν 2014, 19:17

Time of reckoning!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
front7line
Knight
Knight
front7line


Αριθμός μηνυμάτων : 260
Ηλικία : 43
Τόπος : ADEPTUS CYCLADICUS-PAROS SECTOR
Currently Playing : SPACE WOLVES,DKoK
Registration date : 15/11/2010

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΠεμ 16 Ιαν 2014, 21:35

hell....it was about time.....!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lone Wolf
Hero
Hero
Lone Wolf


Αριθμός μηνυμάτων : 770
Τόπος : πάτρα
Currently Playing : Infinity the game, Firestorm Armada
Registration date : 15/03/2012

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΠεμ 16 Ιαν 2014, 21:42

λέτε να πέσουν και οι τιμές όπως οι μετοχες?  lol! 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://coverordie.wordpress.com/
aphelion
Arch Spammer
Arch Spammer
aphelion


Αριθμός μηνυμάτων : 7272
Ηλικία : 42
Τόπος : Terra
Currently Playing : with your nerves :D
Registration date : 29/08/2008

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΠαρ 17 Ιαν 2014, 00:33

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achaian
Spamlord
Spamlord
Achaian


Αριθμός μηνυμάτων : 1824
Registration date : 12/09/2008

To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ   To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ - Σελίδα 27 I_icon_minitimeΠαρ 17 Ιαν 2014, 00:35

aphelion έγραψε:
Γελάνε και οι πέτρες!

http://www.ebay.co.uk/itm/Warhammer-40k-Tyranid-Harpy-PRO-Painted-Leviathan-Colour-Scheme-/251426829456?pt=UK_Toys_Wargames_RL&hash=item3a8a34f490

οτι εχει 3 watchers το παρατηρησες? Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
To Spam or not to Spam?!? XVΙΙ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 27 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Off Topic :: Off Topic Συζητήσεις-
Μετάβαση σε: