Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400€
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer

Πήγαινε κάτω 
+17
Giorel
belial
Trollzor
iron man
Nepenthe
Juan
Anexelegtos
skario
admin
Tzortz
kiour_gr
iatroblast (t)
h34dnotf0und
Laskoulas
Asarnil the Dragonlord
Khar Vader
talazorn
21 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Έχεις ξενερώσει με το warhammer;
Ναι, τελείως...
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_vote_lcap6%Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Ναι, μονο για κάνα φιλικό
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_vote_lcap21%Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 21% [ 10 ]
Όχι, λίγο χειρότερα τα πράγματα αλλά ΟΚ
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_vote_lcap15%Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 15% [ 7 ]
Όχι, τα σπάει το warhammer!
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_vote_lcap57%Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 57% [ 27 ]
Σύνολο Ψήφων : 47
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Juan
Spamlord
Spamlord
Juan


Αριθμός μηνυμάτων : 1274
Ηλικία : 44
Τόπος : Χώρα του Ποτέ Ποτέ
Registration date : 10/12/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 23 Νοε 2009, 14:17

Kiour_gr έγραψε:
Το παιχνιδι που περιγραφεις ανοικει σε Campaign (poy genika ta Campaigns ta spane) kai oxi se ena monohmero tournoua, san na mou les " παω σε Rave και σπαζομαι γιατι δεν επεξαν ουτε μια μετταλ μπαλαντα."

Βρες 5-6 ατομα που δεν τους ενδιαφερει ο ανταγωνισμος και καντε ενα campaign na to καταευχαριστηθειτε. Να εχετε και ενα μερος στο φορυμ να ποσταρετε κινησεις, αποτελεσματα μαχες, και την εικονα του χαρτη μετα καθε κινηση.


Εδώ: http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?prodId=prod1050157&rootCatGameStyle=
θα βρεις το Mighty Empires με αξεσουάρ και οδηγό για να παίζεις campaign. Συμφωνώντας με τους προλαλήσαντες, ο καθένας παίζει το σύστημα που του αρέσει και κυρίως με τους ανθρώπους που γουστάρει.
Τώρα αν ξενερώνετε με το flame στα forum, πρώτη φορά μπαίνετε σε forum?? το flame είναι σχεδόν αναπόφεκτο ακόμα και σε forum για συνταγές μαγειρικής, πόσο μάλλον για ένα παιχνίδι που μπορεί σε μια μορφή να παιχτεί και ανταγωνιστικά. Πίστεψε με όμως όταν βρισκόμαστε real life με αυτούς που ανταλλάζουμε μπηχτές και ειρωνίες ο χαβαλές, το fun και η πόρωση βαράνε κόκκινο.

Warhammer, τα χχχχχσπάει κύριοι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 23 Νοε 2009, 14:25

Juan έγραψε:
Πίστεψε με όμως όταν βρισκόμαστε real life με αυτούς που ανταλλάζουμε μπηχτές και ειρωνίες ο χαβαλές, το fun και η πόρωση βαράνε κόκκινο

πχ , τι είναι κόκκινο, αιμοβόρικο, θανατερό, το τρέμουν όλοι και αποτελεί το... αγαπημένο πρωινό του λόρδου μου lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Juan
Spamlord
Spamlord
Juan


Αριθμός μηνυμάτων : 1274
Ηλικία : 44
Τόπος : Χώρα του Ποτέ Ποτέ
Registration date : 10/12/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 23 Νοε 2009, 16:01

mohammadurk έγραψε:
Juan έγραψε:
Πίστεψε με όμως όταν βρισκόμαστε real life με αυτούς που ανταλλάζουμε μπηχτές και ειρωνίες ο χαβαλές, το fun και η πόρωση βαράνε κόκκινο

πχ , τι είναι κόκκινο, αιμοβόρικο, θανατερό, το τρέμουν όλοι και αποτελεί το... αγαπημένο πρωινό του λόρδου μου lol!

To βάζεις και αυτό στο φούρνο μικροκυμάτων να υποθέσω πριν το φαει ο λόρδος με τα... εξάσφαιρα;;; xaxaxaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 23 Νοε 2009, 16:12

o Bloodthirster...ο κακομοιρης.
Ατιμε TZZZZzzzzzZZZZZzeentch, εσυ και τα Minions σου!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 23 Νοε 2009, 18:41

Juan έγραψε:
πριν το φαει ο λόρδος με τα... εξάσφαιρα;;; xaxaxaxa

Πωωωω! Τι ιδέα μου έδωσες για να ολοκληρώσω το νέο μου μοντέλο! Εξάσφαιρα και ένα φούρνο μικροκυμμάτων στην πλάτη! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iatroblast (t)
Spamlord
Spamlord
iatroblast (t)


Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Τόπος : Faliro - Attiki
Currently Playing : Warhammer Fantasy (The Empire), Magic the Gathering (casual), RISK Legacy
Registration date : 24/02/2009

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 24 Νοε 2009, 14:31

Παράθεση :
Οπου βλεπεις "rave" αλλαξε το με "ανταγωνιστικο τουρνουα" και οπου βλεπεις μεταλ μπαλαντα αλλαξε το με "fluff λιστα". Τωρα βγαζει νοημα?
Tι μου λες μωρε?? Razz

τεσπα
εγω δε βαζω κανενα περιορισμο
αλλα αν θελεις εσυ να μου βαλεις, προσωπικα δεν εχω προβλημα, αυτο ειπα
Αν και οι λιστες που φτιαχνω δεν ειναι σπασμενες, μπορει να εχεις προβλημα που εβαλα κανονι- no problem, το βγαζω
Αλλα αν αρχισεις "το steam tank πιανει δυο rare", "θα παιζεις στους 2150", θα εχεις μεχρι 9 μαγεια" "δε θα βαλεις ουτε Luthor Huss" κτλ.... εδω φτιαχνεις δικο σου παιχνιδι!
Φτιαξε και τα μοντελα του αν ειναι Razz Razz

Δεν εχω προβλημα να μου πεις "please μη βαλεις steam tank". Αλλα ok, καπου εκει φτανει
Το ETC εχει ξεφυγει... ενα ονομα να του δωσει και ειναι ετοιμο! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 24 Νοε 2009, 20:12

Από πίττα που δεν τρως τι σε νοιάζει κι αν καείς ρε ιατρομπλαστ Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 24 Νοε 2009, 20:35

mohammadurk έγραψε:
Από πίττα που δεν τρως τι σε νοιάζει κι αν καείς ρε ιατρομπλαστ Razz

Σε νοιάζει γιατί εισαι καλός άνθρωπος... Δεν είμαστε όλοι δικηγόροι εδώ τριγύρω Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 24 Νοε 2009, 20:44

κατα τη γνωμη μου, αν και δεν παιζω fantasy (ενα-ενα τα πραματα) παρα μονο 40κ, ομως συνανταω τα ιδια κι εκει :
το παιχνιδι ειναι πληρως ανταγωνιστηκο, μιας και η λογικη του ειναι : μπαινουν 2 στο τραπεζι κι ο ενας βγαινει χαμενος, εκτος κι ερθει ισοπαλια.. Ετσι, οντως σε ενα τουρνουα η κατι τετοιο, θα κατεβασεις οτι καλυτερο μπορεις, μιας και το τι λιστα θα χρησιμοποιησεις/δημιουργησεις/αντιγραψεις/*καψεις μετα την παρτιδα* ειναι ενα καλο ποσοστρο της δυνατοτητας σε νικη που εχεις. Ετσι αυτος που εχει σαπισει να μελεταει ποντο-ποντο τη λιστα του, δεν μπορει να φαει γιουχου απο καποιον που απλα του αρεσαν καποια μοντελα και ειπε να τα βαλει.. Το μονο για το οποιο μπορει , κατ εμε, να κατηγορηθει καποιος παικτης σε ενα τουρνουα, ειναι η κωλοσυμπεριφορα, αλλα αυτο φανταζομαι ειναι ευνοητο.

Ετσι , το μονο που μπορει να γινει για οσους νιωθουν οτι δεν εχουν λιστες που τραβανε κλπ ειναι:
1)Πετανε το στρατο τους και παιρνουν καποιον που να τραβαει
2)Κοιτανε να βγαλουν τα στραβα τους και να νικησουν την σπασμενη λιστα
3)Δεν ασχολουνται με την σπασμενη λιστα, παρα με ολες τις αλλες που εχουν να αντιμετωπισουν
4)ΤΕΛΟΣ, κανονιζουν εκτος τουρνουα μαχες στις οποιες θα κανουν fluffy πραματα.. (στα ορκς 40κ π.χ. *αν και εκτος θεματος* θα μπει ο Thraka, τα κανονια, το Dread, τα flashzz κλπ, για να δουμε αυτα τα ομορφα μοντελα στο τραπεζι..)

πιστευω οτι ειδικα εαν γινεται το τελευταιο , κανεις δεν θα εχει παραπονο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iron man
Arch Spammer
Arch Spammer
iron man


Αριθμός μηνυμάτων : 5311
Ηλικία : 39
Τόπος : Πειραιας-Νικαια
Currently Playing : WHFB
Registration date : 31/08/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 24 Νοε 2009, 21:08

συμφωνο με τον ogyon απλα ρε παιδια οποιος θελει να παιζει για το fluff μπορει να κανονιζει μαχουλες φιλικες και τελειωνει εδω το θεμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 24 Νοε 2009, 22:27

Όχι... να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 24 Νοε 2009, 23:11

mohammadurk έγραψε:
Όχι... να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα! Razz

ρε μλκ, μες την αντιδραση εισαι.... Σε Παω.. LoL!! Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Icon_santa (για να θυμομαστε και τις γιορτες..)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iatroblast (t)
Spamlord
Spamlord
iatroblast (t)


Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Τόπος : Faliro - Attiki
Currently Playing : Warhammer Fantasy (The Empire), Magic the Gathering (casual), RISK Legacy
Registration date : 24/02/2009

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 24 Νοε 2009, 23:24

Παράθεση :
μες την αντιδραση εισαι....
διαχρονικος-κλασσικος Ελληνας! Laughing

Μονο εμεις θα φτιαχναμε ολο-δικο μας συστημα! lol!
Του παιχνιδιου δε μας αρεσει
Το καινουριο δε μας αρεσει
Θα φτιαξουμε δικο μας Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iatroblast (t)
Spamlord
Spamlord
iatroblast (t)


Αριθμός μηνυμάτων : 1328
Τόπος : Faliro - Attiki
Currently Playing : Warhammer Fantasy (The Empire), Magic the Gathering (casual), RISK Legacy
Registration date : 24/02/2009

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 24 Νοε 2009, 23:32

Παράθεση :
συμφωνο με τον ogyon απλα ρε παιδια οποιος θελει να παιζει για το fluff μπορει να κανονιζει μαχουλες φιλικες και τελειωνει εδω το θεμα.
δηλαδη με τους κανονικους θα παιζεις σπιτι σου! lol!
ETC ποσο καιρο υπαρχει? Εχετε παιξει καθολου μαχες με GT?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 00:57

GT Fair Player 2005 with Bret's οταν ακομα δεν ξεραμε που παν τα 4 ... Κατι σαν την Ελλαδα του '94 ημουν ;ρ

GT 2006 Beasts εφυγα τελευταια μαχη για να κανουμε βολτα στην πολη :Ρ


Τοτε -θυμαμαι παλια στο Τεξας- γραφαμε και εξετασεις για ιστορια , γνωσεις , θεματα , βαψιμο , κλπ κλπ .


Το ιδιο εχουν κανει (και καλυτερα) αρκετοι απο εδω μεσα . Σε ανταγωνιστικο επιπεδο , 1ες , 2ες , 3ες , 5ες , 10ες θεσεις . Οτι ειμασταν στην Αγγλια σε ενα τετοιο τουρνουα , μας εφερε κοντα στο ETC γιατι εκει μας μιλησαν γιαυτο .

Παιζεις τα παντα , παντου και ολα . Αρκει να υπαρχουν 1 η περισσοτεροι αντιπαλοι για να ριχνεις ζαρια Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 01:55

iatroblast έγραψε:
Διαφωνω φιλε Kiour.. Εννοω πως αν επιδιωκεις τη νικη ως μερος της ιστοριας που εξελισεται μπροστα σου την ωρα του παιχνιδιου, ολα καλα. Αν ομως την επιδιωκεις ως iatroblast-στρατηγος (με τη κλειστη εννοια του ΕΓΩ ΣΕ νικησα) τοτε ειναι που τα πραγματα δεν πανε καλα
καταλαβες περιπου τι λεω? Like a Star @ heaven

Kiour_gr έγραψε:
Το παιχνιδι που περιγραφεις ανοικει σε Campaign kai oxi se ena monohmero tournoua

I feel ya mon iatro.
Kiour, battle report από μονοήμερο τουρνουά, ίσως πιάσεις πιό εύκολα το νόημα του iatro. Ο Marine δεν φαίρνει τα saves γιατί είναι 'λάρα, τα φέρνει γιατί είναι ΜΠΛΕ! Νιώστε! lol!

http://www.warseer.com/forums/showthread.php?t=222532

Χαίρομαι που ορισμένοι από εσάς έχετε καλές εμπειρίες με το WHFB, εγώ έχω συνηθίσει αλλιώς με τους αντιπάλους που έχω πετύχει. Γενικά κακό κλίμα του στύλ "Ά το ξέχασες, ας πρόσεχες" και λοιπές κουραρίες, αλλά και ακόμα χειρότερα. Αναφέρω για να γελάσετε:
Μου είχε τύχει άτομο στο Fair που έπαιξα Undead, είμαι με ένα αντίπαλο (δεν αναφέρω στρατούς ονόματα κλπ), μου λέει "μαν πρέπει να φύγω, λογικά σου δίνω και την παρτίδα έχω την Χ δουλειά" οπότε παίζω γρήγορα. Χαρακτηριστική φάση, κουνάω ιπτάμενο βάμπιρο και του λέω "να μή σε καθυστερώ με μετρήματα, τον κουνάω πίσω από το μπλόκι να μη το βλέπει η Ψ και το τσαρτζάρει" "οκ μαν" η καλή απάντηση. Επόμενο γύρο "Σου τσαρτζάρω τον βάμπιρο με την Ψ" "μα, δεν είπαμε να παίζω γρήγορα και ότι τον βάζω να μην τον βλέπεις?" "Νάι, αλλά δες, τον βλέπω..."... ... ... Γκούντ Τζόμπ. Αλτ κιουκιου κλπ.
Έγινε Πάτρα ένα Guild wars. Πέρασα από το κλάμπ να πάρω κάτι πράγματα. Μπήκα με τον αδερφό μου... σχόλιο του αδερφού μου "καλά, αυτοί τσακωμένοι είναι;". Ούτε 1 άτομο δεν χαμογέλαγε, και το μόνο που ακουγόταν ήταν γκρίνια για τα ζάρια και τον φάρδο αντίπαλο... Τί να πώ θα πήγα σε περίεργη στιγμή κάποιος θα την είχε αμολήσει... Λογικά μόλις έφυγα (και πριν πάω) ψοφάγανε στα γέλια... Έκανα την ερώτηση σε guildά και μου είπε ακριβώς το αντίθετο από αυτά που είδα να γράφονται εδώ, δηλαδή ότι αυτό είναι το λογικό...

Anyways, προφανώς δεν είναι όλοι έτσι ή πάντα. Απλά τα ποσοστά είναι λίγο(ευγενείας) μεγαλύτερα απ'ότι έχω συνηθίσει. Το έχω πεί και στους δικούς μου εδώ, το έχουν παρακάνει με τον ανταγωνισμό και την έχουν παραψωνίσει με την εθνική.

Όσον αφορά το σύστημα κανόνων, έχει πολλά κενά και λάθη.
Μονάδα με 12 τσαρτζ βρίσκεται στις 12μιση μακρυά από "stegadon". Άρα δεν τσαρτζάρει. Το steg όμως, με 12 τσαρτζ... τσαρτζάρει... τρε-λολ.
Δεν μπορείς με τίποτα να εμπλακείς με ιπτάμενους που είναι δίπλα σου... Τόσα και τόσα παιχνίδια σου λένε "τσάρτζαρε χωρίς να το βλέπεις, αλλά δεν έχει τσαρτζ μπόνους... εδώ είναι χαζά τα στρατιωτάκια δεν ξέρουν να την πέσουν αριστερά δεξιά.
Άπειρη σημαντικότητα στους ήρωες. Δεν παίζεις στρατό παίζεις το σάκη μάκη τάκη σώτο και τους κομπάρσους...κανένας ρεαλισμός.
Πολύ αυξημένη σημασία του ζαριού. Για να καστάρεις ζαράκι (και μή δείς ασσαίους) για να κόψεις πάλι ζαράκι, έναντι στο ζαράκι. Άπειροι λόγοι να ρίξεις ζαράκι πανικού. Στην μάχη; όλα κρίνονται από 5 ζαράκια φροντ ρανκ (100 μοντέλα 5 ζάρια)... Για να τσαρτζάρεις ζομπόσκυλα; ζαράκι κύριος, που πήγαινες; Έχω χάσει ο "κακός στρατηγός" μονάδα μαχητών του χάους με ήρωα... ηγεσία 8 τα παληκάρια μου, μας την πέσανε φηερκοζινγ!!... ζαράκι για να μείνω... ζαράκι για να πάω τουαλέτα αν δε το φέρω να τα κάνω πάνω μου... και άλλα πολλά αλλά δε ψήνομαι να γράψω νουβέλα.

Πολλά από αυτά που γκρίνιαζα στην 6η ότι θέλανε αλλαγή, τα είδαν να αλλάζουν, όπως η κίνηση των skirmishers... άντε να δούμε την 8η... μειώσανε και τα ζαράκια με την αφαίρεση του κανόνα LD όταν είσαι σε μάχη και την τρώς φλανκ, 1 τέρρορ το παιχνίδι... άντε να δούμε. ίσως στην 10η να είναι σε ανεκτό επίπεδο...

Κ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer
Nepenthe


Αριθμός μηνυμάτων : 3332
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 02:26

Δεν υπάρχει καλύτερο νανούρισμα από το κλάμα του λέκκα. Καληνύχτες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 09:43

167 μυνήματα το nepenthe.
Διαφήμιση:
Βοήθησε και εσύ τον Τσέλιο να φτάσει τα 666 άσκοπα μυνήματα. Άνοιξε ένα Thread Σήμερα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 10:37

ας πω και εγω τα 0.02 eurocents μου (ευρωπαιος γαρ Razz)

εχετε πιασει ενα παιχνιδι, του χετε γαμισει την παναγια, και καθε πρωι το τσεκαρετε μπας και εχει κανενα ματι ακομα να το πεταξετε και αυτο εξω. μιλαμε για συστηματα, τουρνουα και εθνικες. Αν δεν ειχα ιδεα απο warhammer θα νομιζα πως ειναι καποιο καινουριο ολυμπιακο αθλημα που θα παιχτει στο λονδινο η στο ριο...

ειπα καπου οτι οι παιχτες που παιζουν για την νικη και μονο, ακομα και αν το συστημα τους κανει να παιζουν μονο με απλο infantry, αυτοι θα προσπαθουν να το σπασουν και ξανα.

μεσα σε εναν γαμημενο κωλομηνα, ειχαμε comments για παιχνιδια με φτιαγμενα ζαρια, για σπασμενες λιστες, για επαναλαμβανομενες και οτι αλλη μαλακια θελει καθενας. Μεχρι και καποιος ειπε οτι αν ο στρατος σου δεν νικαει, παρε αλλον που το κανει (δε θυμαμαι ποιος, ισως να ηταν 40k)!!!! Δηλαδη ελεος ρε πουστη μου, να φτασουμε να λεμε, μη παιζεις για την ιστορια, για τα μοντελα, για την τακτικη (γιατι το παιχνιδι οταν οι λιστες ειναι οι ιδιες ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ειναι τακτικης και οχι στρατιγικης.... αυτη στον ταφο κλεισμενη με λουκετο) αλλα για να παρεις την νικη.

ακουω οτι οποιος θελει να παιζει για το fluff να παιζει φιλικα? Δηλαδη αν καποιος σκασει σε τουρνουα με εναν στρατο empire με 0 μαγεια, και οσο tech advanced μπορει, αφου εχει ενα background story οτι ο στρατος του ειναι hardcore κομματι της inquisition της nuln και οχι μονο δε θελει μαγεια αλλα την κυνηγαει κ ολας, τι θα γινει? δε θα τον παιξετε? θα τον κραζετε επειδη εχει τετοια λιστα και δε θα μπορει να παρει νικη? Ο kiour που χε κατεβασει τα lustria goblins (γαματα!) ηταν ο μαλακας της παρεας δηλαδη ή οποιος του λεγε μπραβο για το fluff απο μεσα του ελεγε να σκασει απεναντι του στο fair για να παρει ευκολη νικη?

τι σκατα θα πει οποιος θελει fluff ας παιξει φιλικα???

και για να γυρισω στα πανω, εχει καταντισει το παιχνιδι αθλημα. κανουμε πρωταθλητισμο κυριοι. εμεις ειμαστε οι barca, η real, η man und και η arsenal, και εσεις που δεν μπορειτε να παρετε νικες ειστε οι ομαδες απο την ανατολικη ευρωπη και σας παιζουμε για να γεμιζουμε λιγο θεσεις και να εχουμε δωρεαν βαθμους... αν φτιαξετε μια "ομαδα" (λιστα) που γαμαει και δερνει, ή αν αλλαξετε ομαδα (army) και απο macabi/besictas/αποελ Που ειστε, γινετε και εσεις κατι σαν εμας, τοτε θα πουμε οτι επιτελους το βλεπετε σοβαρα και δε παιζετε για να μας δωσετε το ευκολο 20-0 που τοσο μας αξιζει επειδη ειμαστε field marshals του warhammer και τα αρχιδια μας δε τα βλεπετε πισω απο τα πολλα παρασημα μας...

μου λεγε ο corum σκηνες απο τουρνουα και μου χαν φυγει τα δοντια... μιλαμε για ατομα που εκτος ειναι και γαμω τα παιδια και μοιαζουν καλοι και ευχαριστοι στην παρεα, και σε τουρνουα ειναι αδιστακτοι σε σημειο μαλακιας... και προφανος δεν μου πε μονο ο corum. και εδω μεσα τα ιδια λετε καθε τοσο οταν περασει το τουρνουα/fair και η τεστοστερονη παει πισω στα νορμαλ επιπεδα οπου και θα σκεφτει καποιος πιο ηρεμα τι συμπεριφορες (εντος παιχνιδιου) ειδε...

και πριν πειτε το κλασσικο απο πιτα που δε τρως, να πω ελα ντε που τρωω. γιατι και σε φιλικα ακομα, το 95% θα σκασει με λιστα που θα παιξει σε τουρνουα επειδη θελει να την δοκιμασει (ξανα) σε φιλικο για να ειναι ετοιμος οταν θα παει στα επισημα... μονο οι paparazzi δεν ειναι γυρω οταν εχει fair, αλλα ισως και να σκασει κανενας το σαββατοκυριακο... επισημα...

αν ειναι το παιχνιδι να το δουμε μονο σαν αριθμους και ζαρια τοτε ας γυρισουμε μαζικα σε ταβλι η σκακι.

δε δινω ουτε + ουτε -. Οποιος το διαβασε το πανω και καταλαβει τι θελω να πω (δε το εχω παντα Razz) θα μπορεσει να δωσει μονος του στον εαυτο του οτι πιστευει.

ολο το πανω δεν ειναι για να αλλαξετε και να παιζετε ολοι fluff. Ειναι για οσους κραζουν την ιδεα του fluff και το πως φανταζουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 10:43

galvert έγραψε:
ας πω και εγω τα 0.02 eurocents μου
Ειναι για οσους κραζουν την ιδεα του fluff και το πως φανταζουν...

Δύο παρενθέσεις.
Πρώτον, πρέπει να μην χρησιμοποιούμε τόσο βαρυά γλώσσα, είναι ενάντια στους ηθικούς κανόνες του forum και όχι μόνο.
Δεύτερον και πίο σημαντικό, SAY THEM GOLDMOUTH. Πές τα Χρυσόστομε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
belial
Arch Spammer
Arch Spammer
belial


Αριθμός μηνυμάτων : 4528
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : WM Cygnar
Registration date : 25/08/2009

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 11:16

Λοιπόν τα πράγματα είναι απλά από ότι έχω καταλάβει .

υπάρχουν 2 (κύριες) κατηγορίες παιχτών αυτοί που παίζουν για να περνάει η ώρα , και αυτοί που το έχουν πάρει πιο ζεστά .

Αυτοί που παίζουν για να περνάει η ώρα είτε GT παίξουν , είτε ETC , είτε κολοκυθάκια τηγανητά, μια χαρά πλάκα θα κάνουνε δεν υπάρχει πρόβλημα εκεί .

Αυτοί που το έχουν πάρει πιο ζεστά, δεν μπορούν να διαγωνιστούν ( προσέξτε την αλλαγή στο ρήμα που χρησιμοποιώ) με κανόνες GT , άρα φτιάχνουν κανόνες X ( ETC) και ξεκινάνε την "κούρσα".

τι θέλω να πω: ότι το Warhammer είναι πάνω απ' όλα ένα παιχνίδι φτιαγμένο (και) για ανθρώπους που θέλουν μια καλή δικαιολογία για να μείνουν παιδιά . το πως αντιμετωπίζει κάποιος το παιχνίδι είναι κατά την γνώμη μου ο παράγοντας που είτε θα τον ξενερώσει είτε θα τον χαροποιήσει .

Εχθές έβλεπα μάχη 40κ με λασκούλα εναντίων Ironman , και οι 2 παίζανε για να το χαρούν ( ούτε καν τους ένοιαξε για το ποιός κέρδισε στο τέλος) . και πραγματικά το χάρηκαν ουτε μια φωνή μόνο γέλια χωρίς υπερβολές .

Άρα είναι άδικο να τα "ρίχνουμε" στο παιχνίδι τα δικά μας τα "στραβά" . Αυτό υπάρχει για να μας διασκεδάζει άλλο εάν εμείς είμαστε "μούτρα" και βλέπουμε τα πάντα ανταγωνιστικά ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 11:21

@Belial

Έχεις την γενική ιδέα της κατάστασης, το "community" δεν είναι το ίδιο όπως στην πλειοψηφία των wargames. Αλλά και το παιχνίδι αυτό καθ'εαυτό έχει προβλήματα που οδηγούν στην ρήξη. Fix the game, και το community θα αλλάξει μόνο του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 15:57

galvert έγραψε:
ας πω και εγω τα 0.02 eurocents μου (ευρωπαιος γαρ Razz)


Μεχρι και καποιος ειπε οτι αν ο στρατος σου δεν νικαει, παρε αλλον που το κανει (δε θυμαμαι ποιος, ισως να ηταν 40k)!!!!


χωρις να σχολιασω τα υπολοιπα, το παραπανω που ειπες ειναι δικο μου.. Σε παρακαλω διαβασε ξανα το ποστ, κοιτα το υφος που γραφτηκε, και πες τη γνωμη σου.. Εαν διαφωνεις ακομη, πες το!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 15:59

Aααα.... δεν σας αντέχω άλλο! Razz

Πάω να βάλω ποστ στο 40Κ!!! Twisted Evil


Έχει επεξεργασθεί από τον/την mohammadurk στις Τετ 25 Νοε 2009, 16:52, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 16:39

το χάμερ είναι 90% να κοιτάς την μινιατούρα που φτιαχνες 2 μήνες και να εκσπερματώνεις κατεβάζοντας την στο τραπέζι φτιάχνοντας ιστορίες στον εγκέφαλό σου και μετά όλα τα υπόλοιπα. όποιος δεν το νιώθει, δεν είναι χαμεράς, είναι κάτι άλλο (κατ εμέ σιχαμεράς και χέστηκα για τα υπόλοιπα καντε με και Ban)
φιλάκια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» WARHAMMER BATTLE BOOK, WHITE DWARF 234, WARHAMMER ARMIES ORC & GOBLINS

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Warhammer Fantasy General Discussion-
Μετάβαση σε: