Greek Wargaming Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The Forum of Greek Wargamers
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 08abe9eb-c1f8-4f8a-abdf-72add18a9837_zps28329c39
Πρόσφατα Θέματα
» WTB wargaming and rpg terrain
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeαπό shadowblade94 Κυρ 01 Οκτ 2023, 17:37

» WTS Big Tau Army 400¤
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeαπό doomsday Κυρ 09 Απρ 2023, 20:50

» Πωλούνται Adeptas sororitas
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeαπό Manolorza Παρ 07 Απρ 2023, 12:31

» Πωλουνται Grey Knights
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeαπό powerslave Κυρ 02 Απρ 2023, 19:08

» WTS High elf army
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeαπό Eyzonas Κυρ 25 Ιουλ 2021, 23:08

Blog Feeds
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

 

 Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer

Πήγαινε κάτω 
+17
Giorel
belial
Trollzor
iron man
Nepenthe
Juan
Anexelegtos
skario
admin
Tzortz
kiour_gr
iatroblast (t)
h34dnotf0und
Laskoulas
Asarnil the Dragonlord
Khar Vader
talazorn
21 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Έχεις ξενερώσει με το warhammer;
Ναι, τελείως...
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_vote_lcap6%Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Ναι, μονο για κάνα φιλικό
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_vote_lcap21%Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_vote_rcap
 21% [ 10 ]
Όχι, λίγο χειρότερα τα πράγματα αλλά ΟΚ
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_vote_lcap15%Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_vote_rcap
 15% [ 7 ]
Όχι, τα σπάει το warhammer!
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_vote_lcap57%Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_vote_rcap
 57% [ 27 ]
Σύνολο Ψήφων : 47
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 20:45

Ασχετο, τωρα μπηκα να δω τις λιστες του Fair Team Battles αλλα δεν τις ειδα πουθενα...
Ithuriel?Ζηλεψες το...καζανι του Panoramix?χιχιχιιχχιιχιχχιιχ

Ξερει κανενας που ειναι οι λιστες?οεο?

Spam end.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 20:54

προσωπικά ξέρω ότι πέρυσι με empire επαιξα σε κάποια τουρνουά με τη λιστα copy-paste και πηρα πρωτη και δευτερη θεση σε καποια απο αυτα, ενώ φετος που παιζω με νορμαλ λιστες εχω μονο ηττες

αρα μην ακουω παπαριες για στρατηγικη, οι σπασμενες λιστες κανουν τον καλο παικτη (και φυσικα καλη γνωση των κανονων...). τωρα αν θελουν καποιοι να φαντασιωνονται οτι τα 6αρια στο gateway τους κανουν στρατηγους, δεν θα τους κοψω τη φαντασιωση... dream on

και οσον αφορα τα τουρνουα να πω πως το σκεφτομαι εγω

- θελω να κατεβω να παιξω 1-2 μαχες στο σαββατοκυριακο
- αντι για να παιξω φιλικο παραλληλα με το τουρνουα, συμμετεχω στο τουρνουα για να εχει το μαγαζι +1 συμμετοχη και να μην αισθανομαι γαιδουρι

αλλα οπως ακουω καποια πραγματα, πρεπει εντελει να το γειωνω το τουρνουα και να παιζω μια φιλικη, γιατι τα τουρνουα ειναι μονο για τους hardcore στρατηγους. συγχωρεστε τους λοιπους μικρους παικτες που μολυνουμε το hardcore τουρνουα ΛΟΛ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 20:55

mohammadurk έγραψε:
Παράθεση :
Οι πραγματικά φλαφ παίκτες δεν διεκδικούν ποτέ τέτοιους τίτλους για τους εαυτούς τους. Τους καταλαβαίνεις στο τραπέζι και σε βάθος χρόνου.

Μέχρι σήμερα, έχω καταλάβει ότι πίσω από όποιον διατυμπανίζει την φλαφοσύνη του, κρύβεται ένας μικρός μαύρος χαρδκοράς... ο χειρότερος του είδους!


Όποιος θεωρεί τον εαυτό του fair/φλαφ player καλύτερα να σιωπά και να αφήνει τους άλλους να το λεν γι'αυτόν. Αυτή είναι η απάντησή μου, αλήθεια... σε συνδυασμό με την υποστήριξή μου πλεον (ελέω 7th ed. Army Books) σε συστήματα όπως το ETC που δίνουν μία ευκαιρία, έστω και μικρή, στις φλαφ λίστες να δουν το Battlefield και να την παλέψουν.

Γιατί το χόμπυ κόντευε να πεθάνει πριν το αναστήσει το ETC! (ον-τοπικ εγκαίν)

ειχα κοψει το hobby λιγο αφου εσκασε η 5η ed. το χω ακουσει απο πολλους και δεν το αμφισβητω οτι το etc το κανε αυτο.

Δεν ειμαι αντιθετος στους κανονες ομως του etc αλλα στην συμπεριφορα και κλιμα που προκαλει η ψυχωτικη ενασχολιση με την εθνικη και ποιος θα παει, και αυτο δεν εχει να κανει με τους κανονες και ποιο set εχουμε αλλα με τους παιχτες και οτι το θεμα της εθνικης κανει dominate ολο το ελληνικο κοινο του warhammer...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bloodthirster13
Mercenary
Mercenary



Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ηλικία : 36
Registration date : 12/04/2009

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 20:57

Αύριο Έντυ. Στις 12 το πρωί Smile Θες να κάνεις scouting??? Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 21:15

Corum έγραψε:
τωρα αν θελουν καποιοι να φαντασιωνονται οτι τα 6αρια στο gateway τους κανουν στρατηγους, δεν θα τους κοψω τη φαντασιωση... dream on
----
αλλα οπως ακουω καποια πραγματα, πρεπει εντελει να το γειωνω το τουρνουα και να παιζω μια φιλικη, γιατι τα τουρνουα ειναι μονο για τους hardcore στρατηγους. συγχωρεστε τους λοιπους μικρους παικτες που μολυνουμε το hardcore τουρνουα ΛΟΛ!!!!

Δίκιο έχεις... ευτυχώς που πήρα το χάος και σταυρώνω καμιά νίκη... Γιατί τόσα χρόνια δεν την πάλευα με τα Ορκς. Μόνο μία 4η και μία 5η θέση σε UKGT (ισοβαθμία με τον 3ο Razz ), μία 5η με την ομάδα του ETC στην 1η συμμετοχή (παίξαμε για 1-3 στην τελευταία μάχη) και ένα Fair με φούλ Goblin έχω πάρει ο πουθενάς Razz Α! και ένα κύπελλο (3η θέση) cheers (χωρίς μάγοι, έτσιWink

Το τουρνουά είναι για όλους και αν δεν σου αρέσει η φάτσα μου δεν είναι λόγος να μην έρχεσαι ή να χαλιέσαι, ούτε εσύ ούτε κάποιος άλλος. Το πολύ πολύ ζητάς από τον τεό να μην παίξουμε μαζί κι όλα καλά santa

Χαλιέμαι μόνο που συντηρείς τον μύθο της διάκρισης των παικτών σε φλαφ/χαρδκορ.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την mohammadurk στις Τετ 25 Νοε 2009, 21:22, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 21:21

Μα δεν θα μιλουσε για 'σενα , αλλα γενικοτερα :Ο Οπου Gateway , βαλε Gaze of Nagash , Hail Of Doom , etc etc etc . Νομιζω δλδ ;Ο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 21:24

Λες να έλεγε απλώς τα αυτονόητα; Δεν νομίζω... κι από τα συμφραζόμενα δηλαδή, δεν νομίζω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tzortz
Admin
Tzortz


Αριθμός μηνυμάτων : 12004
Ηλικία : 41
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 21:36

Εγω ειμαι σιγουρος οτι μιλουσε γενικα Smile

Απλα εσυ εισαι αρρωστος τωρα και τα βλεπεις ολα ειναι λαθος ! :Ρ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tzortz στις Τετ 25 Νοε 2009, 22:07, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 21:43

Tzortz έγραψε:
σου ολα ειναι λαθος ! :Ρ

Μου όλα είναι λάθος; Μου; Shocked

Εσυυυυυυυυυυυύ φταις Razz Razz Razz που δεν κλείδωσες αυτό το θρεντ που καμία σχέση δεν έχει με warhammer, όπως επεσήμανε ο scario και υπονόησα εγώ από την πρώτη σελίδα. Βρωμούσε flame από την 1η φράση Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trollzor
Arch Spammer
Arch Spammer
Trollzor


Αριθμός μηνυμάτων : 4424
Ηλικία : 41
Τόπος : Ζμπέοςμ.
Currently Playing : Με τα νεύρα των ζώων
Registration date : 28/09/2009

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 22:35

Είχα αρχίσει να γράφω ένα μύνημα, έκανα και κανά δυό παραγράφους... αλλά μετά σκέφτηκα ότι είναι σα να προσπαθώ να ξεκολήσω οξυγονοκόλληση, ή όπως λέγαν και οι κινέζοι, στου Κουνγκ Φου την πόρτα...
"Escape, Exit, *ARE YOU SURE*, Yes, right click, Delete, *ARE YOU SURE*, Yes, *WARHAMMER FANTASY BATTLES HAS BEEN PERMENANTLY REMOVED FROM HARD DRIVE*". Ξέρεις αδερφέ πόσα προγράμματα έχει ο πι-σής; Να φανταστείς ορισμένα δεν έχουν και ιό...

Left thread // no notification.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Chronomancer στις Τετ 25 Νοε 2009, 22:38, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : αλτ κιου κιου)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 23:15

mohammadurk έγραψε:
Λες να έλεγε απλώς τα αυτονόητα; Δεν νομίζω... κι από τα συμφραζόμενα δηλαδή, δεν νομίζω...

δεν θα σου ικανοποιησω την περιεργεια, μ'αρεσει να μυγιαζονται οι ανθρωποι! lol!

εντελει οσοι βλεπουν το warhammer ως hobby δεν εχει νοημα να κατεβαινουν σε τουρνουα... μονο βαρβατοι αθληταραδες!!! What a Face

Left thread // no notification.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 23:29

Chronomancer έγραψε:
Left thread // no notification.

Corum έγραψε:
Left thread // no notification.

scratch

wtf??

anyway, να πω και ενα τελευταιο, οτι με το να διακομοδιτε ενα thread καποιου, και ειδικα οταν σας λεει οτι εχει χαλαστει με κατι, δε βοηθατε την κατασταση παρα την αναγκαζετε σε παραταση...

υποθετω αυτο που θελει να πει ο chronomancer ειναι οτι αν δεν θελετε να δειτε μια κατασταση, δε μπορειτε και να την καταλαβετε...

αντε και τα λεμε στο "ποιος εχει ξενερωσει με το warhammer 2" μιας και πιστευω θα κλειδωσει οπου να ναι ενα ακομα "ανουσιο" thread που τα παμε σε "βαθος" και φτασαμε σε πολλους "συμβιβασμους" αλλα και "λυσεις" για το καλο του hobby, αλλα και καποιος ακομα "κλαψιαρης" θα κανει ενα ιδιο thread για να "γελασουμε" ολοι λιγο ακομα... Rolling Eyes

πραγματικα μερικα smileys πρεπει να τα ξαναβρουμε...

υποθετω με την σειρα μου γραφω: Left thread // You've been notified.... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sagemonk
Hero
Hero
sagemonk


Αριθμός μηνυμάτων : 680
Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα όσο η βενζίνη είναι κάτω από 2 ¤...
Currently Playing : WHFB Empire, next: WIP O&G
Registration date : 06/03/2009

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 23:47

Επειδή είμαι ο μοναδικός που δεν έχει γράψει ακόμα και το θρεντ πάει για κλείδωμα θα προσφέρω και εγώ το απόσταγμα της σοφίας μου.
Η συζήτηση είνα άκυρη από την αρχή, γιατί:
1) Γίνεται σε ένα φόρουμ με το #^$@#^@#μένο όνομα του παιχνιδιού!!!
2) Δεν αρκεστήκατε στο πολ, αλλά γράφετε ποστ με αιτιολογίες!
3) Διορθώνω λίγο το 2. ΕΧΕΤΕ ΞΕΣΚΙΣΤΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ!!!
4) Γράφετε υποστηρίζοντας την άποψή σας με πάθος, που σημαίνει ότι ΠΑΘΙΑΖΕΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!!! Ο καθένας με τον τρόπο του...
5) Στο υποθετικό σενάριο που ήμουν ο Μαγκνήτο και παραβίαζα τους συναγερμούς του σπιτιού σας και σας έκλεβα τις μινιατούρες δεν θα γράφατε τώρα εδώ όλες αυτές τις @#$%$%κίες αλλά θα κάνατε έρανο για να προσλάβετε τους Χ-ΜΕΝ να με πιάσουν και να σας φέρουν τις μίνις σας πίσω....

ΑΡΑ:
Ασχέτως με τον γουστάρετε να παίζετε μόνο, να βάφετε μόνο, να τα κάνετε και τα δύο, να τα κάνετε και τα δύο μαζί την ώρα που κάνετε σεξ και φαντασιώνεστε ότι το κάνετε με κάνα ξέκωλο του Σλάανες, να παίζετε με παντόφλες ή με σπορτέξ, με κέτσαπ ή με μουστάρδα, τρώγοντας πίτσα ή σουβλάκια, πίνοντας μπίρες ή τεκίλα, παίζοντας με τον γκέι κολλητό σας ή τη λεσβία φίλη της γκόμενάς σας, με το στρατό που γουστάρετε, με το στρατό που μισείτε, με όλους τους στρατούς παρτούζα γιατί είστε και καβλιάρης άντρας, με το βρακί σας ανάποδα, αν για να ρίξετε τα ζάρια στα ανταγωνιστικά τουρνουά κάνετε προπόνηση τραβώντας μ@λ@κία, αν ξυρίζετε τις τρίχες από τα @@ σας και πασπαλίζετε τις μινιατούρες για να είναι πιο φλάφυ ο στρατός σας, αν χρησιμοποιείτε βαριοπούλα για να είναι σπασμένες οι λίστες σας και πολλά άλλα, οι λύσεις είναι δύο.
ή
Α) ΣΚΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΙΞΤΕ !!!
ή
Β) ΑΛΛΑΞΤΕ ΧΟΜΠΥ !!!
ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΤΕ ΑΛΛΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ!!!
ΑΣ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
talazorn
Spamlord
Spamlord
talazorn


Αριθμός μηνυμάτων : 1653
Ηλικία : 34
Τόπος : Πειραιάς
Currently Playing : warhammer fantasy
Registration date : 06/10/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 25 Νοε 2009, 23:55

Πάντως το thread έχει άμεση σχέση με το warhammer... αλλά έχει παρεκτραπεί αρκετά οπότε καλύτερα κλειδώστε το
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiour_gr
Arch Spammer
Arch Spammer
kiour_gr


Αριθμός μηνυμάτων : 6194
Ηλικία : 45
Τόπος : Cambridge
Currently Playing : Diablo 3 beta, MTG.
Registration date : 29/08/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 26 Νοε 2009, 00:05

Flames of Tzeench έγραψε:
το χάμερ είναι 90% να κοιτάς την μινιατούρα που φτιαχνες 2 μήνες και να εκσπερματώνεις κατεβάζοντας την στο τραπέζι φτιάχνοντας ιστορίες στον εγκέφαλό σου και μετά όλα τα υπόλοιπα. όποιος δεν το νιώθει, δεν είναι χαμεράς, είναι κάτι άλλο (κατ εμέ σιχαμεράς και χέστηκα για τα υπόλοιπα καντε με και Ban)
φιλάκια

Eimai kai ego enas τετοιος! με 6 obliterators
To mono pou moy ti spaei το βαφεις 2 εβδομαδες και πεθαινει turn 1 Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Icon_jokercolor

Το hammer einai san to sex, alloi theloun apo piso, alloi apo mprosta kai alloi na tous... barane!!! Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Lol

bre paliopaida kante ena campaign na goustarete. tha sas to ekana ego an eimoun Αθηνα αλλα δε...

Δεν νομιζω οτι το τopic prepei na κλειδωθει, η συζητηση νομιζω ειναι καλη αρκει να ειναι σε χαμηλους τονους και οχι προσωπικες επιθεσεις.

Ρε σας εχουν τα παιδια και παιζετε με μονο μια πενταδα φλαμμερς και 8power dice kai paraponieste... Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Lol

δεν ξενερω- δεν ξενερωνουμε ποτε, ποτε, ποτε, ποτε. χρονο θελω για τους επομενους 3 στρατους μου.... (bearstmen,dryads, 40k greeks)
παω να κανω την βαλιτσα μου σας ερχομαι...με φορα!!!! Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Icon_elephant Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Lol
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Khar Vader
Arch Spammer
Arch Spammer
Khar Vader


Αριθμός μηνυμάτων : 10443
Ηλικία : 50
Currently Playing : DICE :P
Registration date : 28/08/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 26 Νοε 2009, 00:11

Να κουνήσω κι εγώ το μαντήλι στην Αγία του Φλαφ Οικογενεία Razz

Θα με βρείτε στον καθρέπτη μου να αυτοθαυμάζομαι (Στρατηγέ μου!) king

¶ ρε χαρντκοράδες μιάσματα Παπαδόπουλος που σας χρειάζεται! geek



Sleep
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Asarnil the Dragonlord
Arch Spammer
Arch Spammer
Asarnil the Dragonlord


Αριθμός μηνυμάτων : 13942
Τόπος : 3ος πλανητης απο Ηλιο
Currently Playing : Warhammer Fantasy, Nicknames
Registration date : 15/09/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 26 Νοε 2009, 00:21

Πληροφοριακα...εγω ψηφισα το 3...Wink
μολις γυρισα σπιτι και βλεπω το biatching!Μην το κλειδωσετε.
Αστειο ειναι Smile

ΣΗΜΑ...ΚΑΜΠΑΝΑ!!!(Εδω βεβαια μαλλον για FURNACE το κοβω, αλλα...δε βαριεσαι).

ΒΤ13@
Α, αυριο ειναι Τεταρτη τελικα...Δικιο εχεις.

007
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Siegfried VII
Knight
Knight
Siegfried VII


Αριθμός μηνυμάτων : 285
Ηλικία : 40
Registration date : 14/09/2008

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 26 Νοε 2009, 02:08

Λοιπόν θα ήθελα να πω και εγώ μία άποψη επί του θέματος.

Εγώ είμαι ένας από αυτούς που απολαμβάνουν όλες τις πτυχές του warhammer.

Παίζω ανταγωνιστικά σε τουρνουά. Fair, Guild Wars, FS tourneys, DP tourneys και δεν συμμαζεύεται. Πρόσφατα μάλιστα πήγα μαζί με τα παιδιά Γερμανία (side event) και είδα από κοντά τι εστί ETC κτλ.

Παίζω και fluff. Όλοι οι χαρακτήρες μου έχουν ονόματα και fluff background που έχω γράψει για αυτούς (το οποίο και αναπτύσω με τον καιρό). Έχω παίξει σε 3-4 online campaigns (Animosity 3, Ulthuan In Flames κτλ) και αυτές τις μέρες συμμετέχω στο Animosity 4 που είναι under way.

Έχω βάψει τα σκατά μου από μινιατούρες όλα αυτά τα χρόνια που ασχολούμαι με μινιατουροπαίχνιδα και όσοι με ξέρουν γνωρίζουν πως αν δεν είναι όλα τα μοντέλα μου βαμμένα δεν παίζω.

Λοιπόν δεν ανήκω σε κανένα "στρατόπεδο" έτσι όπως αυτά ορίζονται από κάποιους.

Τα τουρνουά δεν απαγορεύουν το fluff. Όποιος θέλει συμμετέχει. Φυσικά όποιος θέλει να παίξει πιο fluffy θα πρέπει να είναι προετοιμασμένος πως δεν θα έχει την Maximum απόδοση λίστας (αν και με φαντασία και σωστή σκέψη μπορείς να φτιάξεις κάτι που θα είναι και ενός αξιοπρεπούς ανταγωνιστικού επιπέδου και θα είναι fluffy).

Αυτό δεν είναι κάτι κακό. Για να έχεις την πιο δυνατή λίστα θα πρέπει να θυσιάσεις fluff και για να φτιάξεις fluff πολλές φορές θα θυσιάσεις την καθαρά παικτική δυνατότητα της λίστας σου. Προσωπικά προσπαθώ να φτιάχνω λίστες που θα είναι δυνατές αλλά που θα έχουν και κάποια fluff στοιχεία που θέλω εγώ και σε ένα βαθμό το έχω καταφέρει. Πάει αυτό.

Τώρα όσον αφορά συμπεριφορές. Σε ένα τουρνουά η πλειοψηφία των παικτών που κατεβαίνει θέλουν να παίξουν ανταγωνιστικά και επιθυμούν ο καθένας για τους δικούς του λόγους να διακριθεί. Και είναι καθ' όλα θεμιτό αν ξεχάσεις κάτι και αλλάξει η φάση να σου πει "unlucky φίλε να το θυμόσουνα". Μέσα στις ικανότητες ενός παίκτη είναι και το να θυμάται τις ικανότητες του στρατού του την ώρα που πρέπει. Και πάλι να πω πως έχω παίξει πολλές μάχες τουρνουά με αντιπάλους που την είχαμε δει και οι δύο αμαρέτι από την αρχή και αφήναμε ο ένας τον άλλο και παίζαμε χαλαρά. Αλλά όπως πρέπει να σε σεβαστεί ο πιο ανταγωνιστικός παίκτης έτσι και εσύ πρέπει να σεβαστείς πως καλώς ή κακώς έχει κατέβει με άλλους στόχους πιθανόν από εσένα.

Φυσικά όλα αυτά είναι σωστά όταν γίνονται με όμορφο και φιλικό τρόπο. Μπορείς αν θες να συμφωνείς από πριν με τον αντίπαλο σου το πόσο χαλαρά θα παίξεις και να μην υπάρξει καμμία παρεξήγηση.

Φυσικά ανάλογα με το event δίνεται και το βάρος. Σε ένα τουρνουά τον πρώτο λόγο έχει ο στρατηγικός ανταγωνισμός ενώ σε ένα campaign το fluff. Απλά και ωραία.

Στο warhammer υπάρχει χώρος για όλα τα mentalities.
Αυτά είχα να πω.


Sieg.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://valleysofeternity.blogspot.gr/
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 26 Νοε 2009, 07:33

galvert έγραψε:
ogyon έγραψε:
galvert έγραψε:
ας πω και εγω τα 0.02 eurocents μου (ευρωπαιος γαρ Razz)


Μεχρι και καποιος ειπε οτι αν ο στρατος σου δεν νικαει, παρε αλλον που το κανει (δε θυμαμαι ποιος, ισως να ηταν 40k)!!!!


χωρις να σχολιασω τα υπολοιπα, το παραπανω που ειπες ειναι δικο μου.. Σε παρακαλω διαβασε ξανα το ποστ, κοιτα το υφος που γραφτηκε, και πες τη γνωμη σου.. Εαν διαφωνεις ακομη, πες το!

οταν τα γραψα το πρωι δεν πηγα πιο πανω να δω αν εισουν εσυ ή ο α ή ο β. διαβαζω τα threads, και μεταξυ και αυτο, συχνα σε real time μολις ποσταρει καποιος. αν απαντησω αμεσα καλος, αλλιος ειναι απλα ενα ακομα ποστ πιο πανω που ξεχναω ποιος ειπε τι.

οπως γραφω χαρακτηριστικα δε θυμομουν καν σε πιο thread το ειδα. εδω μεσα τις τελευταιες μερες εχουμε αρκετα Threads με κοντινο θεμα. αν μας ξενερωνει το warhammer, τι τουρνουα θελουμε, 40k guilds, ποιος θα γαμισει σημερα το απογευμα την αλεξανδρατου, που χεζουν οι παπιες στον κηπο και αλλα τοσα. Απο ολα αυτα, αναμεσα στα αλλα που λεω, μαλλον η προταση αυτη μου εμεινε πιο πολυ απο το υπολοιπο post.

δεν αλλαζω τιποτα στο αρχικο μου ποστ. αν δεν συμμεριζεσε την πανω προταση και απ οτι καταλαβαινω την εγραψες για πλακα/αστειο τοτε ok, θα πει οτι και οι 2 λεμε το ιδιο πραγμα, οτι μια τετοια προταση ειναι αστεια και τραγικη. Εσυ την εβαλες σαρκαστικα και εγω την εβαλα για εμφαση σε οτι αλλο λεω. Δεν κατηγορισα κανεναν αλλα επιασα απλα προτασεις απο εδω και απο εκει. Το νοημα σε οσα εγραψα δεν εχει να κανει με μια μονο προταση αλλα την σταση αρκετων προς ενα στυλ παιχνιδιου που αρεσει σε καποιους αλλους...

ναι ρε μλκ, οκ. Απλα σου εγραψα οτι δεν εννοουσα αυτο παρα κατι αλλο..Μαζι σου ειμαι. Αφου και στις εκλογες εγω Galvy ψηφισα! Μην μας φας Razz
Ουστ!! Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Lol
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 26 Νοε 2009, 07:33

παντως παροτι μπλαζε, κατηντησε πιασαρικο αλλη μια φορα το τοπικ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 26 Νοε 2009, 07:41

ogyon έγραψε:
παντως παροτι μπλαζε, κατηντησε πιασαρικο αλλη μια φορα το τοπικ!

δε το χουμε χασει ακομα lol!

μονο ο ακης δεν εριξε καμια χριστοπαναγια βεβαια, αλλα τελικα o sagemonk μας εσωσε την φημη! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 26 Νοε 2009, 09:56

silverwing δώσε κανένα μπινελίκι (σε Pm όμως μη μασ κλειδώσουν πάλι)
ps. έτσι για να μη λες ότι δεν έχω χιούμορ, σε παραπέμπω στο κουιζ που ποστάρω άμεσα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 26 Νοε 2009, 10:20

galvert έγραψε:
ogyon έγραψε:
παντως παροτι μπλαζε, κατηντησε πιασαρικο αλλη μια φορα το τοπικ!

δε το χουμε χασει ακομα lol!

μονο ο ακης δεν εριξε καμια χριστοπαναγια βεβαια, αλλα τελικα o sagemonk μας εσωσε την φημη! Razz
lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silverwing
Knight
Knight
Silverwing


Αριθμός μηνυμάτων : 319
Ηλικία : 41
Τόπος : Nemesis Tessera
Currently Playing : With my puppets.
Registration date : 28/09/2009

Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 26 Νοε 2009, 10:23

Εγώ είπα τη γνώμη μου και θα μείνω εκεί, γιατί το θέμα μπορεί να κατέληξε βιασμένο, αλλά υποβόσκει ένα σοβαρό θέμα αξιοπιστίας της GW και μετά της όποιας κοινότητας παιχτών ανά τον κόσμο που προσπαθεί (και είναι θετικό αυτό) να κλείσει τρύπες, αλλά δημιουργούνται άλλα προβλήματα στην πορεία, τα οποία στο όνομα μιας άτυπης "δημοκρατίας" που υπάρχει για τέτοιες αποφάσεις διαιωνίζονται και μετά αρχίζουν οι ριζικές ρίξεις. :/
Οπότε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer   Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 26 Νοε 2009, 10:27

Silverwing έγραψε:
Εγώ είπα τη γνώμη μου και θα μείνω εκεί, γιατί το θέμα μπορεί να κατέληξε βιασμένο, αλλά υποβόσκει ένα σοβαρό θέμα αξιοπιστίας της GW και μετά της όποιας κοινότητας παιχτών ανά τον κόσμο που προσπαθεί (και είναι θετικό αυτό) να κλείσει τρύπες, αλλά δημιουργούνται άλλα προβλήματα στην πορεία, τα οποία στο όνομα μιας άτυπης "δημοκρατίας" που υπάρχει για τέτοιες αποφάσεις διαιωνίζονται και μετά αρχίζουν οι ριζικές ρίξεις. :/
Οπότε...

νιοθεις καλα σημερα? σιγουρα ειναι ο ακης πισω απο την οθονη? αν δεν ειχες username διπλα θα λεγα καποιος της κνε μας κανει post...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ποιος έχει ξενερώσει με το warhammer
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» WARHAMMER BATTLE BOOK, WHITE DWARF 234, WARHAMMER ARMIES ORC & GOBLINS

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Warhammer Fantasy General Discussion-
Μετάβαση σε: